Ga nu in zee met Primafoon Vaderdag berichten r Primafoon (immer koppers TEXELSE^ couRANT visspecialiteiten- restaurant UINPL ANTEN Scholieren, Dijt Lelies zoekt "11 DE WARME BAKKER, OM DAGELIJKS VAN TE SMULLEN. Ijy Ruimtelijke ordening Wet milieubeheer kennisgeving besluit Regeling straathandel en muziek fyjy Verkeersbesluiten Spreekuur burgemeester Inspraakavond fietspad Ruyslaan Collecte c bT VRIJDAG 12 JUNI 1998 Primafoon beleeft de Ronde om Texel enthousiast mee. Op vrijdag 12 en zaterdag 13 juni staat bij de start en finish de 'Promobiel'. Daar krijgt u zicht op een zee van mogelijkheden die de mobiele telefoon u biedt. Waar u ook bent, u hoeft zich 'nooit op een eiland' te voelenu kunt altijd in contact zijn met anderen over land en water heen. Om te beginnen kunt u in de Promobiel gratis met iemand bellen die u vanaf het strand even de groeten wilt doen. Maar er is meer. Kom even langs. U vaart er wél bij! HF OCn Vanwege het feestelijke evenement heeft u bij aanschaf van een Hi GSM-abonnement drie verrassingen voor de boeg: Deze zomer kunt u met Hi voor half geld vanuit het buitenland bellen. Van uw eerste telefoonrekening krijgt u f 100,- cadeau. U ontvangt ook nog een gratis opblaas bare strandstoel. U zit dus goed! dlrjtj Bovendien heeft Primafoon Texel op deze dagen in de Promobiel en in de winkel een speciale zomeraanbieding voor u: Een autolader voor uw mobiele telefoon met tasje (waterdicht) voor de zonnige prijs van Prijswijzigingen voorbehouden Zolang de voorraad strekt Bij her afsluiten van een abonnement vragen wij u om een geldig legitimatiebewijs. DE WINKEL VAN KPN TELECOM PRIMAFOON DE WINKEL VAN KPN TELECOM. DEN BL'RG, PARKSTRAAT 20 Geopend ma. t/m vr. van 09.00 uur tot 18.00 uur, za van 09.00 uur tot 17 00 uur Koopavond vr. tot 21.00 uur. In ons deze week Haven Texelse asperges met Restaurant lamsbout, gemengde Texel (gelegen bij de veerhaven) salade en gegratineerde aardappelen Jan en Jenny Stolk Reserveren Tel. 319310 f 37,50 p.p. Dagelijks geopend vanaf 11.00 uur (behalve op dinsdag) Hele bak gemengde r perkplanten r ■f 7 50 van f 10:- voor J BLANK - ABBEKERK via uitzendburo AB-service, dus je kunt straks nog tulpenpellen bij een ander halve dagen of zaterdags geen probleem. voornamelijk nakoppen in hoge lelies. Frisse lucht, goede verdiensten. Informatie: 3 319621 FFAFFFV, F/FKFVF/V..../' F/JF/iFFFl. F, - dFAF/F FAAFFFF AFAF FAVF F AA FF Kans op een rcischeque t.w.v. 2500,- of meerdere kleine reizen cn te gekke broodhorloges. Of wie weet wint u iets lekkers van uw bakker. ©©Duig© fcsM5©F Den Burg Hogerstraat 4 Den Burg Weverstraat 90 De Koog Dorpsstraat 90 ACTIEPERIODE 8 t/m 20 JUNI Verleende bouwvergunningen Familie Keyset voor het uitbreiden v/e woning a/d Ruyslaan 19 te De Koog (verzonden 2 juni 1998). Hotel Tatenhove voor het ver groten v/e hotel a/d Bosrandweg 202 te De Koog (verzonden 2 juni 1998) F Nieuwenhuizen voor het vergroten v/e bioscoop al d Gravenstraat 33 te Den Burg (verzonden 4 )um 1998) MO Proiekt Texel b v voor het vergroten v/e woning a/d Hoefslag 75 Ie Den Burg (verzonden 4 juni 1998). W J de Groot voor het plaatsen v/e schuurt|e t b.v sanitaire voorzieningen bij een stacaravan a/de Bos randweg 395 (jp 58) te De Koog (verzonden 4 juni 1998); N.M Bakker voor het bouwen v/e hgboxenstal a'd Nesweg 44 te Ooster end (verzonden 4 juni 1998). Verleende sloopvergunningen Gemeente Texel voor het slopen van asbesthoudende dakbedekking v/d c.v.-ruimte diverse plafonds en betimmeringen a/d Haffelderweg 40 te Den Burg (ver zonden 4 juni 1998); Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252. 1800 AG Alkmaar kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen J R van Beek voor het verbouwen v/e woonhuis a/d Vloedlijn 48 te Den Burg (ontvangen 3 juni 1998). Fa TC Rutten voor het plaat sen v/e aardappelopslag a/d Eendrachtweg 8 te De Cocksdorp (ontvangen 4 juni 1998) J Stark voor het plaatsen v/e woonhuis met garage a/d Bijenkorlweg 4 te Oosterend (ontvangen 4 juni 1998). F Roemers-Burie voor het geheel vernieuwen en vergroten v/e woonhuis a/d Calitormeweg 313 te De Koog (ontvangen 4 juni 1998); Th.J Kuip voor het plaatsen van twee recreatiewoningen a d Maaikedumweg te De Koog (ontvangen 8 juni 1998), E.J Smit voor hel geheel vernieuwen v/e garage tot garage/berging a/d De Ruyterstraat 116 ie Oudeschild (ontvangen 8 juni 1998), Aangevraagde melding bouwvoornemen P Koene voor hel plaatsen v/e hobbykas a/h Keidelplein 1 te De Cocksdorp (ontvangen 8 juni 1998). J W Rommets en M G Witte voor het vernieuwen/veranderen/vergroten van een schuurtje tot keuken a/d Diek 12 te Den Hoorn (ontvangen 9 juni 1998) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd. Voornemen tot vrijstelling Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens met toepassing van ex artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling artikel 4. lid 6. sub c van het bestemmingsplan "De Waal" te verle nen voor het bouwplan van J. Zoetelief voor het ver groten van een woonhuis met dak in plat aan het Hogereind 48 te De Waal De bouw- en situatie tekening ligt vanaf 15 juni 1998 gedurende twee we ken voor de omwonenden ter inzage op het gemeentehuis, sector ruimte en wonen, kamer 0.12. Eventuele bezwaren tegen het bovenbedoelde voor nemen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemees ter en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voornemen tot vrijstelling Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan, door middel van toepas sing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening aan Stichting Oosterend Present, voor het gebruik van een perceel gelegen aan de Konings weg te Oosterend als feestterrein en het plaatsen van diverse bouwwerken op hetzelfde terrein, ten behoeve van het Oosterend Present-feest in de periode van 24 juli tot en met 3 augustus 1998. Het verzoek ligt vanaf 15 juni 1998 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Ruimte en Wonen, kamer 0 12 van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter visie legging bestaat voor een ieder de mogelijkheid om tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen bij het college van burgemeester en wethouders voor noemd, schriftelijk bedenkingen in te dienen Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verle nen aan een bouwplan van Th J Kooiman voor het plaatsen van een dienstwoning met bedrijfsruimte a d Pelikaanweg 1 te De Koog. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het bouwplan is in overeenstemming met het ontwerp bestemmmgsplan'Herziening ex artikel 30WRO be stemmingsplan Buitengebied Texel", waarbij geanti cipeerd wordt op de binnenplanse wijzigings bevoegdheid. De bouwtekening ligt vanaf 15 juni 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunnen gedurende de termijn van ter inzage leg ging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het bouw plan van Gemeente Texel voor het vergroten v/e sport hal a/d Emmalaan 51 te Den Burg. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Ter plaatse is een voorbereidingsbesluit van kracht. De bouwtekening ligt vanaf 15 juni 1998 ge durende twee weken voor een ieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0 12 van het gemeen tehuis Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunnen gedurende de termijn van ter inzage leg ging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Texel, maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Texel bij besluit de dato 9 juni 1998 wijzigingen van bestemmingsplannen in voorbereiding heeft verklaard voor het op de bij dit besluit behorende kaarten aangegeven gebieden betreffende: Dulnreep 7 te Den Burg, Laagwaalder- weg 39 te De Waal. Haven 6 te Oudeschild, Dorps straat te De Koog en De Zes te Den Burg. De besluiten liggen met bijbehorende kaarten voor een ieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Gedogen toercaravan Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij hebben besloten het plaatsen van een kampeer middel, zijnde een toercaravan, op het perceel Mienterglop 44 te De Koog, kadastraal bekend ge meente Texel, sectie T, nummer 912, ten name van de heer J C Brezet tot 1 september 1998 te zullen gedogen Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er op dat u de president van de Arron dissementsrechtbank te Alkmaar, sector bestuurs recht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen De hierop betrekking hebbende stukken kunt u inzien bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12. Gedogen directiekeet Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij hebben besloten het gebruik van de voormalige directiekeet van het Nationaal Lucht en Ruimtevaart laboratorium. gelegen op het perceel Vuurtorenweg 176 te De Cocksdorp, als voorlichtingsruimte ten behoeve van de stichting Behoud Vuurtoren Texel te zullen gedogen Ingevolge de Algemene wet be stuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 we ken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wet houders indienen Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit. Het bezwaarschrift schorst met de werking van het besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er op dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, sector bestuursrecht, postbus 252,1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. De hierop betrek king hebbende stukken kunt u inzien bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12 Verleende aanlegvergunning Burgemeester en wethouders van Texel hebben op grond van art 44 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning aanlegvergunning verleend aan Staatsbos beheer regio Noord-Holland. Bloemaertlaan 20,1816 KC Alkmaar, ten behoeve van drie plagprojecten op de lokaties "Het Maffenvlak", Het Zodenvlak" en Bleekersvallei" in het duingebied van de gemeente Texel. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kun nen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo moge lijk een afschrift van het bestreden besluit. Het be zwaarschrift schorst met de werking van het besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Hef bovenstaande besluit ligt ter in zage op de afdeling ruimtelijke ordening en volks huisvesting, kamer 0.12 van het gemeentehuls. Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend dat zij vergunning op grond van de Wet milieu beheer hebben verleend aan de heer D A. Schagen, Vliegwiel 2a te Oudeschild, voor het oprichten van een windturbine, bestemd voor het opwekken van elektri citeit, gelegen op een perceel bedrijfsterrein aan de Laagwaalderweg, nabij het vuiloverslagstation "De Hamster", met een totale hoogte van 47 meter In het belang van de bescherming van het milieu zijn voor schriften aan de vergunning verbonden. Vanaf 17 juni aanstaande liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12 30 uur, ter inzage op de af deling milieubeheer in het gemeentehuis (bovenste verdieping, kamer 2 05): de vergunning en alle daar aan voorafgegane openbare stukken. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toe gelicht Uitsluitend wie tijdig bedenkingen hebben in gebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit, wie bedenkingen hebben tegen even tuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit, belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen tegen het ontwerp-besluit te hebben inge bracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen Met ingang van de dag na de datum van de terinzagelegging, is binnen zes weken admi nistratief beroep mogelijk bij de Raad van State, af deling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA s-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist Voor nadere in formatie kunt u contact opnemen met de afdeling mi lieubeheer (tel. 36 21 88). Met het oog op het inmiddels gestarte zomerseizoee wordt de regeling voor het op straat verkopen ral allerhande waren en het maken van muziek ondsl uw aandacht gebracht. Het verkopen of aanbieder, van allerhande waren, goederen of diensten doa gebruik te maken van een kraam, tafel of een andï middel is voor iedereen zonder vergunning van bur gemeester en wethouders verboden. Ook het verbjerc pen van waren (bijvoorbeeld kleding, sieraden, elc op de markt is zonder vergunning met toegestesi Het zogenaamde venten en colporteren is toegï- staan, echter niet in het centrum van Den Burg (Pat straat, Weverstraat, Binnenburg en Groeneplaats),öi Dorpsstraat in De Koog en het gehele Noordzs- strand. Een uitzondering op dit verbod wordt gem& voor het aanbieden van eenvoudige waren of goed: ren door kinderen tijdens de folkloremarkt (8 vim dagen in het zomerseizoen) De aanwijzingen diedt organisatie van de folkloremarkt daarvoor geeft.de nen daarbij opgevolgd te worden Het bespelen van muziekinstrumenten zonder/ bruik te maken van versterkingsapparatuur is tof staan Echter met op de warenmarkt op maanft Bij voorkeur wordt voor het maken van muziekil Stenenplaats of de hoek Weverstraat/ParkstraatjsT bruikt. Het te koop aanbieden van uitsluitend casseïi bandjes of cd's van de eigen muziek tijdens opte| dens is toegestaan. De politie zal controleren of deze regels wordenft| geleefd en zal zo nodig verbaliserend optreden V nadere informatie over deze regelingen kan conöfl worden opgenomen met de afdeling bestuurs-l ondersteuning (tel. 36 21 21 toestel 247|.| Burgemeester en wethouders maken bekend dalzj hebben besloten tot het nemen van de volgend! verkeersbesluiten: het afsluiten van de Muyweg en de Slufterweg.tifi sen Hoofdweg en Postweg, voor alle verkeer,oj zaterdag 1 augustus 1998; het instellen van éénrichtingverkeer voor de Postwej tussen de Muyweg en de Slufterweg, voor gemolcfl seerd verkeer, op zaterdag 1 augustus 1998. Deze verkeersbesluiten worden genomen os veiligheidsredenen voor de zevende Texel Airsiw Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt uk gen deze besluiten bij burgemeester en wethoude' een bezwaarschrift indienen binnen zes weken n de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bf zwaarschrift dient tenminste te bevatten de naam? het adres van de indiener, de dagtekening, een (F schrijving van het besluit waartegen bezwaard gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mog? lijk een afschrift van het bestreden beslu' Het spreekuur van burgemeester Van Rappard dinsdag 16 juni aanstaande komt te vervallen Op dit moment wordt gesproken over de wense's* heid en de mogelijkheid van het aanleggen van# fietspad langs de Ruyslaan. Om belangstellenden' gelegenheid te bieden om mee te denken en mee praten wordt een openbare inspraakavond gehou- gesl Deze avond wordt gehouden op woensdag 1? aanstaande vanaf 19.30 uur in dorpshuis De Hol De Koog. B°°S ■dep d gen orti In de periode van 14 tot en met 20 juni wordt er# )en< collecte gehouden voor de AVO-Integratie Geha^ (we capten. ^arl ichl 0,)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 8