Midzomer Festival wederom vernieuwd Oldtimer-liefhebbers richten vereniging op 5 Agenda teso Van Visserskoor tot Herman Brood Bedrijvi gheid De Witte Engel breidt fors uit Schoolkinderen winnen prijs Collecte voor Maag Lever Darm Vogels kijken in Bollekamer KORT Texels P IW „Houtje van Co" een werktuig... Regendans helpt Thijssefeest Schoorsteenbü' .TEXELSE^ COURANT (posterend Present Voorverkoope Historisch Spe Ze schatten dat wel zo'n zeventig oldtimers op Texel rondrijden, nog afgezien van het onbekende aantal oude auto's dat ergens in een schuurtje staat. Mooie gege vens om iets mee te doen, vinden Rob Kooiman en Adam de Boer: „Het zou leuk zijn de eigenaren in verenigingsverband bij elkaar te brengen en samen genoeglijke uitjes te organiseren. En het pu bliek te laten genieten van al dat moois." Het idee om zoveel mogelijk auto's van tenminste 25 jaar oud bij elkaar te brengen, deden ze op in Hoorn. ..We waren daar op een bijeenkomst van oldtimers. Het was één groot feest, met muziek, een modeshow, noem maar op Dat zouden we graag ook eens organiseren, in de toekomst Maar misschien blijft het wel bij een utopie." Kooiman en De Boer - beiden eind dertig - zijn zelf fervente liefhebbers, die herinneringen koesteren aan au to's die in hun jongste jeugd gewone vervoermiddelen waren maar nu als oud en bijzonder worden be schouwd. ..Auto's uit de jaren zestig, die vinden wij heel bijzonder Terwijl onze vaders dat gevoel hebben bij Nog geen jaar na de opening van De Witte Engel aan de Binnenburg is de winkel alweer fors uitgebreid De cursusruimte achterin is nu bij het winkelgedeelte getrokken Hierdoor is het hobby-assortiment vergroot met o.a vert, gipsgieten, encaustic, droogbloemen en sjabloneertech- meken Ook in de fourniturenhoek is nu meer te vinden. Op het „podium" bevindt zich de nieuwe cursusruimte. Morgen viert De Witte Engel het 1- jarig verblijf aan de Binnenburg met een „hoge-ogen-gooi-dag". Klanten mogen met een dobbelsteen aan de kassa hun eigen korting bepalen 's Middags van twee tot vier is er kind- erinstuif en de hele dag zijn demon straties. oldtimers uit de |aren dertig Zo werkt dat." Turquoise Ooit een dertig jaar oude oldtimer bezitten, was dan ook een soort droom Kooiman is sinds een jaar in het trotse bezit van een Chevrolet Impala uit 1960. „Kleur turquoise. Turquoise is toch blauw9 Nou ja, pastelblauw dus En een wit dak." De Ford Mustang van De Boer is een oranje-rode cabriolet, vijf jaar jonger dan die van Kooiman en eveneens Amerikaans. „Maar dat zegt mets. Mensen met oude Euro pese auto s zijn ook hartstikke wel kom, of het nou een Mercedes of een Goggo is Voorwaarde is alleen dat het liefhebbers zijn. Die moeten er genoeg zijn, op het eiland Op beurzen aan de overkant kom je al tijd Texelaars tegen Vorige week, toen de initiatiefne mers hun maidentrip hadden ge pland, kwamen slechts elf auto liefhebbers opdagen Te wijten aan een gebrek aan bekendheid, maar het stond een hoop lol en gezellig heid niet in de weg „Een van de Cadillacs kreeg een klapband, een andere auto wilde niet meer starten. Met vereende krachten is alles ver holpen, dat hoort er allemaal bij Het heeft ons wel geleerd genoeg ge reedschap mee te nemen op zulke bijeenkomsten En brandblussers." Uitjes organiseren, wordt een be langrijk doel van de vereniging. Ook wordt gedacht aan het bezoeken van beurzen en het leggen van con tacten met andere clubs. „We kun nen ook huwelijken opluisteren of een ritje maken met mensen uit een bejaardentehuis, alles staat nog open Grinnikend. „En we schuwen de commercie met Oldtimers trek ken altijd de aandacht. Als we sa men naar De Koog gaan, rijden we de Dorpsstraat in - dat mogen wij kennelijk, oldtimers worden ge doogd - en zetten we de auto pal voor een terras. Daarna gaan wij zit ten, om te genieten hoe iedereen blijft staan. Dat bevordert natuurlijk het terrasbezoek. Horecabazen kunnen ons dus inhuren Zondag om 14.00 uur komen de liefhebbers opnieuw bij elkaar. Lokatie is de haven van Oude- schild, bij café 't Vooronder. Wie zijn auto meeneemt (of tenminste een foto ervan), krijgt een con sumptie van eigenaar Willem „Pa rel". Wie vragen heeft, kan bellen met Adam de Boer (tel. 31 41 92) of Rob Kooiman (tel. 31 25 30). Twee leerlingen van de Thijsse- school, Sophie Griffioen en Werner Veltkamp hebben een prijs gewon nen bij een landelijke tekenwedstrijd. De kinderen maakten allebei een te kening van de figuur Floddertje, be kend van de boeken van Annie M.G. Schmidt. Opdracht was om Floddertje zo vies mogelijk uit te beelden. Groep 5 van de Thijsseschool leefde zich er lekker op uit, maar de inzen dingen van Sophie en Werner waren volgens de jury het „mooist" Alle te keningen zijn te zien bij de Kinderboekwinkel in Amsterdam. De wedstrijd was een onderdeel van de themaweek over Annie MG. Schmidt, waar de Thijsseschool op inhaakte Alle klassen deden mee. Niet alleen door te tekenen, maar ook via voorlezen, kwissen en knutselen. De Maag Lever Darm Stichting houdt van 21 t/m 27 juni een actie week. Op Texel wordt dan de jaar lijkse collecte gehouden. De orga nisatie kan nog wel collectanten gebruiken. Vrijwillig(st)ers kunnen zich opgeven bij Lilian Koorn, tel. 312 245. De collectanten gaan maandag tot en met vrijdag in alle dorpen langs de deur Ook wordt geprobeerd om het buitengebied te bestrijken De op brengst is bestemd voor de twee mil joen mensen in Nederland die lijden aan spljsverteringsziekten. Tijdens de actieweek wordt speciale aandacht geschonken aan problemen met de spijsvertering op vakantie. Diarree, verstopping en infecties komen vaak voor. Niet alleen kan dat de vakantie pret bederven, ook houden sommige reizigers na thuiskomst nog lange tijd last. De Maag Lever Darm Stichting wil een bijdrage leveren aan het voor komen van deze ziekten. Over dit onderwerp verschijnt volgende week een brochure De Vogelwerkgroep houdt donder dag een excursie in natuurgebied De Bollekamer en het Grote Vlak. Dankzij de grote variatie in het ter rein, zoals duinen en grote water plassen, kan een groot aantal vogels worden waargenomen. De rond wandeling onder leiding van Marco Witte start om 19.00 uur aan de Witteweg, de weg naar het Hoorn- derslag, bij de ingang van de Bolle kamer. Bij nat weer is het raadzaam laarzen aan te trekken. Ook een ver rekijker strekt tot aanbeveling. Deel name is gratis. De maidentrip van de vereniging van oldtimers werd nog niet bijster goed bezocht, voor zondag hopen de Initiatiefnemers op meer belangstelling. /Foto Ben Korwgt Autoschade In de nacht van vrij dag op zaterdag werden bij paal 17 beide buitenspiegels van een gepar keerde auto vernield. De schade be draagt ƒ500,-. water door de landerijen rondnj Burg. h Cinema Texel in Den t draait om 19.00 uur de rai film Deep Impact en om 21.3)1 de actiethriller US Marshals. Eerste avond van het Midzt Festival in Den Burg Op sta verzorgt een jazzorkest vjj 19 00 uur voor een swings» streetparade en in diverse c is er van 22.00 tot 04 00 uw] muziek Topattractie is het o den van Herman Brood I Question Plaza Wielervereniging Texel houdlsj tijdrit over 24 km. Start en fin] op de IJsdijk bij Oudeschildj vang 19.00 uur. Ook niet-ltj welkom. Halfuursdienst. Teso ma extra afvaarten op vrijdag ig zaterdag 20 juni van 9 35 win Texel tot en met 16.05 uur i 0' Den Helder irijvi :ho| Ma ter iede Hoogwater te OudescN jtie .de rei rerl nge wir Wachttijden. Vrijdag 19 junirro op Texel tussen 10.00 en 1; uur worden gerekend op wachttijd van een half uur Di. 15 12.34 en Wo. 16 0.40 en 13.14i Do. 17 1.17 en 14.05i Vr. 18 2.25 en 15.Hi Za. 19 3.20 en 16 35i Zo. 20 5.00 en 17.34! Ma. 21 6.10 en 18.45! Di. 22 7.17 en 19.50i Aan het strand is het ongeveer eer j eerder hoogwater De zon komtMj op om 05.17 uur en gaat ondtn 22.03 uur. 17 juni laatste Imn 18 juni doodtij met brandbaar spul en waarin met een smal werd geprobeerd de vonk s, ten overspringen Genoeg redenen om te (nil aan de waarde van de Heiloo De ouderdom km kloppen. Langs de kust wel vaker zulke stukjes aan. afkomstig uit een et oude veenlaag in de Ni bodem Wie het ..houtje w wil zien. kan gewoon fcj thuis -waar zich 250 hout! bevinden- een kijkje nemen „Verroest, zo'n stukje hout heb ik ook", reageerde Co Koomen uit Den Burg toen hij zaterdag de voorpagina van het Noord hollands Dagblad zag Gemeld werd dat amateur-archeologen Na een hele week regen werkten de weergoden vrijdagmiddag mee om het westernfeest van de Thijsse school te doen slagen. Na een hele dag regendansen moest het ook wel lukken", lacht Marga Loos. die na mens de ouderraad bij de organisa tie betrokken was. Indianen en cow boys namen vervolgens beslag van het schoolplein en -gebouw Opval lend veel bezoekers hadden gehoor gegeven aan de oproep om in stijl te verschijnen. De cowboyhoeden wa ren talrijk. Het thema ..wild west" uit Heiloo een ho 1 werktuig van 8000jaar oud i den opge- melaar raadpleeg enkele Texelse deskundige n die ga ven dezelfde verklaring: de brede ronde gaten in het hout zijn veroorzaakt door de boor mossel. Bovendien waren voor het maken van vuur slechts twee gaatjes nodig eén gevuld sloeg aan bij jong en oud. Onderde len als het kampvuur en natuurlijk pi/1 en boogschieten waren in trek Ook de barbecue mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Populair was het kussengevecht op de balk boven een zwembad. Ook genoot het publiek van de country western mu ziek van (volwassen) artiesten. Mede omdat het accent lag op feest en met op geld verdienen, was de opbrengst niet superhoog. Maar met de f2.100.- netto toonde de organisatie zich te vreden. Voor de groepen 6en7is het deze week alweer feest: zij kamperen op hoeve Bloem wijk (Foto March Hajnon) In hotel De Lindeboom begint om 20.00 uur een informatieavond over de plannen van Martin Kar- las voor de bouw van een kasteel in Den Burg. leder is welkom Donderdag 18 juni: Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut achter de NH-kerk van De Koog een tocht langs kerken en andere historische objecten van start. Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden. In Cinema Texel draait om 19.00 uur Deep Impact en om 21 30 uur US Marshals. Om 19 00 uur start bij de ingang van natuurgebied De Bollekamer aan de Witteweg een vogel excursie door de Vogel werkgroep. Deelname is gratis EcoMare: wadexcursies voor vol wassenen en kinderen Deel name 7,50. Voor opgave en in lichtingen over vertrektijd tel. 317 741. In de muziekschool begint om 1915 uur een voorspeeluur. Leerlingen laten horen wat ze van de lessen hebben opgestoken. De raadscommissie financiën, werken en milieu vergadert vanaf 19.30 uur in het gemeente huis. De agenda vermeldt onder meer de voorjaarsnota 1998, de vervanging van de bestelauto voor gemeentelijke timmerlieden en een rapport van de Inspectie Milieuhygiëne met betrekking tot het milieubeleid van de ge meente. Vrijdag 19 juni: Waterschap Hollands Kroon houdt om 9 45 uur een openbare vergadering in het gemeentehuis van Den Helder Op de agenda staat onder andere een plan voor het laten stromen van gezuiverd Het kille weer van de al gen bracht een huishouden a Wittekruislaan ertoe de hoiÉ aan te steken De rookatvoei! p echter nog wat restanten il voorbije stookseizoen te bei die vlam vatten. De brandwee snel ter plaatse om de schoon brand in de kiem te smoren DINSDAG 16 JUNI 1998 Liefhebbers van Oosterend Pr dat op 30 en 31 juli en 1 au: wordt gehouden, doen er de data 4 en 11 juli in de noteren. Van 19.00 tot 21 fl vindt de voorverkoop p driedagenkaarten. De toec bewijzen kosten voor volwas ƒ45,- en voor kinderen /2ft- kaarten worden voorzien van foto. Tevens kan men zich cp? voor de historische maaltijd ƒ10,-). Verder kunnen Strenóe vertoon van het kentekenbew: gratis parkeerkaarten afhalen Nog meer dan vorig jaar is het Midzomer Festival een evenement met voor ieder wat wils. Uit het erfgoed van het traditionele festi val resteren de jazzoptredens, nieuw zijn - behalve de naam - het cabareteske Tapopen (woens dag), het Café chantant special extra de luxe (donderdag), de Midzomerbarbecue en het Oude schilder Visserskoor (zaterdag) en het optreden van een groep Afrikaanse trommelaars (zondag). Voor de topact, een concert van Herman Brood op vrijdag, is nog een handvol kaarten verkrijgbaar. Het Rhythm 8 Jazz Festival vorig jaar was al een voorzichtige stap op weg naar een nieuwe formule Noodgedwongen, want het aloude Jazz Festival bleek ieder |aar minder belangstellenden te trekken Met name de jongeren kozen vol overtui ging voor de discotheken in De Koog „De vraag is of je die allemaal weer terug krijgt naar Den Burg, maar het was in elk geval zaak ons op een breder publiek te richten weet organisator Joop Groen Bij de programmering van het nieuwe festival werd een grote rol toebedacht aan theaterachtige op tredens. Het resultaat is nog niet he lemaal naar de zin van Groen en de zijnen Tijdgebrek en een te krap budget zijn daarvan de belangrijkste oorzaken. „We hebben wel wat sponsors, maar het meeste geld komt van maar vijf caféhouders. Een bijdrage van de winkeliers zou zeer welkom zijn Zij profiteren er uitein delijk toch ook van wanneer er méér mensen naar het dorp komen Een poging om een kleine kermis op te zetten, stuitte op protesten van de exploitanten van de kermis die jaar lijks in De Koog neerstrijkt. Groen „Daar hebben we dus maar van af gezien. Jammer, want een kermis trekt altijd veel bezoekers. Voor vol gend jaar zullen we iets anders moe ten bedenken. Toch denk ik dat het festival in deze vorm al behoorlijk af wisselend is.' Tapopen Daar zou hij wel eens gelijk in kun nen hebben. Het festival begint in feite vanavond al, wanneer de Texelse fanfarekorpsen op de Groeneplaats vanaf 19 30 uur de jaarlijkse taptoe verzorgen Woens dag is er in vijf horecagelegenheden de Tap open (een woordspeling op taptoe) Aardig is dat met de bezoe kers, maar de artiesten een rond gang maken. Wie vanaf 21.00 uur plaatsneemt op een stoel of barkruk in De Lindeboom, 't Tesselaartje, de Twaalf Balcken. de Grooten Slock of De Zwaan ziet vijf duo s en groepen aan zich voorbij trekken, die alle maal een optreden van een half uur zullen verzorgen Een exacte invul ling van dit programma is eigenlijk niet te geven, aldus de organisatie „Ludiek en uniek" zijn hier de sleu telwoorden Meegewerkt wordt in ie der geval door saxofonist Dick Remelmk, dichter Theun de Winter, bluesband Jugbros, een groep van theater Klif 12 en Jan Siem Dros en kornuiten (van voorheen De Klap band) In De Karseboom is donderdag een speciale versie van het café chantant. Ook rond dit spektakel hangt nog een waas van geheimzin nigheid Beloofd wordt de medewer king van tal van bekenden. Herman Brood Vrijdag beleeft het festival voor ve len z'n finest hour, wanneer „good- old Herman Brood en zijn Wild Ro mance in Question Plaza bewijzen dat ze het rocken nog steeds niet hebben verleerd. Broods faam is wijd en zijd bekend Zo zeer zelfs dat de 600 concertkaartjes weg vlogen, ook zonder dat er veel publiciteit aan vooraf ging Afgelopen weekend la gen er nog een paar (bij Nauta CD. de Grooten Slock en Reisburo Texel). Wie een kans wil wagen, moet er in ieder geval snel bij zijn of zich tevreden stellen met optredens ven The Gents (Grand Café De Lindeboom). Kees Tesselaar (De Karseboom), Pepping Express (De Zwaan) of Bullfrog Blues Machine (De Slock). De Balcken vertoeft vrijdagavond in Spaanse sferen, met toepasselijke hapjes en dito muziek Voetballen Zaterdag begint het spektakel om 16.00 uur, wanneer de Texelse Big Band op de Stenenplaats speelt. Op de Groeneplaats kunnen vanaf 17 00 uur driehonderd personen aanschui ven voor een grote barbecue. Tijdens het eten speelt het orkest Kalimba, vanaf 17.30 uur is op een groot beeldscherm de voetbalwedstrijd Belgiè-Mexico te volgen en vanaf 21 00 uur Nederland-Zuid Korea. Ter verhoging van de feestvreugde is het hele plein aangekleed met oranje slin gers en ballonnen Meekijken kost niks, maar wie een vorkje wil mee- prikken dient vooraf te reserveren Dat kan bij Slagerij Beverdam, De Lindeboom en Reisburo Texel. Voor ƒ15,- is er onbeperkt vlees, salade, saus en stokbrood verkrijgbaar Om 22.00 uur start het avond programma, met optredens in di verse horecagelegenheden Ook hier is gestreefd naar variatie. Er wordt jazz, blues en rock n' roll ten gehore gebracht en ook de leden van het Oudeschilder Visserskoor zetten hun beste beentje voor Zondag wordt het Midzomer Festival afgesloten, op de langste dag van het jaar. Tussen 21.00 en 03 00 uur is er in Question Plaza een tropisch feest rond reggaeformatie Easy Chanting, 's middags vanaf 14.00 uur verzorgt eerst nog een groep Texelse en Afrikaanse trommelaars een optreden op de Groeneplaats Passepartouts voor de hele week kosten 30,-. Wie zaterdag alle op tredens wil bezoeken, betaalt 20,-. Een gecombineerd kaartje voor Question Plaza en De Linde boom op zaterdag kost ƒ12,50. Losse optredens (met uitzonde ring van Herman Brood) kunnen voor 7,50 worden bezocht. Een volledig programma is te vinden in de speciale festivalkrant, die vrijdag met de Texelse Courant werd verspreid. Dinsdag 16 juni: Op het wielercircuit aan de Haffelderweg in Den Burg houdt Wielervereniging Texel een wed strijd, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. Aanvang 19.00 uur In Cinema Texel draait om 19 00 uur Deep Impact en om 21.30 uur US Marshals. Op de Groeneplaats houden de fanfarekorpsen van KTF, DEK en Excelsior vanaf 19.30 uur de jaar lijkse taptoe Bij slecht weer wordt het evenement een dag uit gesteld. De raadscommissie ruimte, wo nen en economie vergadert vanaf 19 30 uur in het gemeente huis Er wordt onder meer ge sproken over het beleidsplan 1999-2002 en over voorberei- dmgsbesluiten In het gebouw Jonkerstraat 13 in Den Burg wordt vanaf 20.00 uur vergaderd door leden van de Texelse afdeling van het Rode Kruis. Woensdag 17 juni: Om 6.00 uur begint de SBB-ex- cursie „Vroege vogels" in De Muy Inlichtingen en aanmelding via EcoMare. tel. 317 741. In Cinema Texel draait om 19 00 uur de rampenfilm Deep Impact en om 21.30 uur de actiethriller US Marshals. Ds raadscommissie voor wel zijn en onderwijs komt om 19.30 uur bijeen in het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer het formatieplan 1998-1999 van OSG De Hogeberg, het beleids plan 1999-2002 en de traplift voor sporthal Ons Genoegen.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2