Agenda teso Taptoe Texel ook vocaal Iff: oud Papi TEXEL TEXELSE^? COURANT Rondje op tv Kennismaking met predikant Raadsel opgelost Texelaars zingen en spelen muziek Orkest Bratislava doet Texel aan Hoofden blikvanger expositie keramiek Akoestisch duo in Worsteltent Water inspireert 31 kunstenaars Midzomerfeest in De Waal Weekenddienst huisartsen 'Tapopen' magere warming-up voor Midzomer Festival VORIGE WEEK NIET KUNNEN KIJKEN? ZONDAG NOG EEN KANS. VRIJDAG 19 JUNI 1998 Vrijdag 19 juni: Waterschap Hollands Kroon houdt om 9.45 uur een openbare vergadering in het gemeentehuis van Den Helder. Op de agenda staat onder andere een plan voor het laten stromen van gezuiverd water door de landerijen rond Den Burg. In Cinema Texel in Den Burg draait om 19.00 uur de rampen film Deep Impact en om 21.30 uur de actiethriller US Marshals. Eerste avond van het Midzomer Festival in Den Burg. Op straat verzorgt een jazzorkest vanaf 19.00 uur voor een swingende streetparade en in diverse café's is er van 22 00 tot 04.00 uur live muziek. Topattractie is het optre den van Herman Brood in Question Plaza Wielervereniging Texel houdt een tijdrit over 24 km Start en finish op de IJsdijk bij Oudeschild. Aan vang 19.00 uur Ook met-leden welkom. Zaterdag 20 juni: In manege Akenburg begint om 10.00 uur een geitenkeuring Peuterspeelzaal ..Spelemaer" houdt tussen 10 30 en 13 00 uur een spetterend waterfeest in d'Ouwe Ulo. De Waal viert vandaag het midzomerfeest Kinderen verko pen van 14 00 tot 16.30 uur spul letjes op het Vermaningspad. Om 18 00 uur begint de barbecue en om 20.00 uur de feestavond Atletiekvereniging Texel houdt aan de Haffelderweg in Den Burg vanaf 14 00 uur een open trai ning. Jong en oud kunnen dan gratis kennismaken met de atletieksport In Cinema Texel draait om 14.00 uur Mouse Hunt, een lachfilm voor de hele familie, 's Avonds staan de rampenfilm Deep Impact (19.00 uur) en de actiethriller US Marshals (21.30 uur) weer op het programma. De Praise Kids uit Rijnsburg ver zorgen van 14.00 tot 15 30 uur een evangelisatieprogramma op het dorpsplein in De Koog. Van 19.30 tot 21.15 uur wordt een feestelijke bijeenkomst gehouden in het gebouw van de Baptistengemeente aan de Julianastraat in Den Burg. In Den Burg de tweede dag van het Midzomer Festival s Mid dags zijn er straatoptredens vanaf 16.00 uur in de Parkstraat en op de Stenenplaats (Texelse Big Band) en Groeneplaats, waar om 17 00 uur een grote barbecue be gint. Op een groot tv-scherm zijn de WK-wedstrijden van België en Nederland te zien Tussen 22.00 en 4.00 uur klinkt weer muziek in diverse café's In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend is weer de maande lijkse dansavond voor alle lief hebbers. aanvang 20.30 uur. SBB-excursie 'Schemeren in de Slufter', aanvang 21.30 uur. Aan melding en inlichtingen via EcoMare, telefoon 317 741 Zondag 21 juni: Van 10.00 tot 11 30 uur verzorgen de Praise Kids een evangelisatieprogramma in het gebouw van de Baptisten gemeente aan de Julianastraat in Den Burg Leerlingen van OSG De Hoge- berg zijn tussen 12.00 en 13.00 uur gast in het programma De Blauwbilgorgel van Radio Noordholland. Sint Donatus biedt van 12.00 tot 19 00 uur onderdak aan deelne mers van een zogenaamde zweethut-ceremonie een eeu wenoud ritueel dat is overgele verd door de Indianen Opgave via tel. 317 739, bgg. 327 530 Liefhebbers van oude auto's (oldtimers) komen om 14 00 uur bijeen in café 't Vooronder op de haven van Oudeschild voor de oprichting van de Texelse Oldtimer club (TOC) Cfe Socialistische Partij (SP) heeft vanaf 14.00 uur een bijeen komst in hotel De Lindeboom On der andere zal de belangstelling worden gepeild voor een afdeling op Texel Leden en met-leden zijn welkom, de toegang is gratis, In Cinema Texel draait om 14 00 uur Mouse Hunt, om 19.00 uur Deep Impact en om 21.30 uur US Marshals. Ter gelegenheid van de nieuwe expositie in Galerie Langewaal begint in het kerkje van De Waal om 14.00 uur een zomerconcert. Medewerking wordt verleend door een danseres en diverse Texelse zangers en musici Later in de middag is er Ierse muziek in de tuin van de galerie In het centrum van Den Burg is de derde dag van het Midzomer Festival. Op de Groeneplaats geeft de Djembé Surprise Band, bestaande uit Texelse trommel aars aangevuld met overkanters en enkele Afrikanen, van 14 00 tot 16.00 uur een demonstratie. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar De Lindeboom Om 21 00 uur begint het slotfeest met reggaeband Easy Chanting in Question Plaza. Twee muzikanten van de band Turtle Moon spelen vanaf 15 00 uur popmuziek op akoestische gi taar in De Worsteltent bij De Den nen. Op een terrein bij Hoofdweg 30 begint om 16.00 uur een wed strijd voor honden in behendigheid en gehoorzaam heid. In verband met de jubilea van Klif 12 (10 jaar) en Klif 23 (20 jaar) wordt op Klif in Den Hoorn vanaf 17 00 uur een Theater Straat Di ner gehouden. Feestelijke finale met de Bigband Texel Prijs ƒ35,- Reserveren 319 633. Maandag 22 juni: SBB-excursie op de Hogeberg, aanvang 10 00 uur. Deelname 7.50. tocht duurt twee uur. In lichtingen en opgave via EcoMare. tel. 317 741. Cinema Texel vertoont om 19.00 uur Deep Impact en om 21.30 uur US Marshals In de NH-kerk van De Koog», een dia-avond over Texel ge den Aanvang 20.00 uur, toe ƒ2,- (kinderen ƒ1,-). Dinsdag 23 juni: Vanaf 17.00 uur wordt bij t» Out in Den Burg de vakant kaart verkocht, voor jongeren» 11 t/m 14 jaar. Op het wielercircuit aan Haffelderweg in Den Burg »4 een criterium gehouden, 4 vang 19.00 uur. Ook met-les welkom. In Cinema Texel draait om 191 uur Deep Impact en om 21.30i, US Marshals. Belangstellenden kunnen kern maken met de nieuwe Hi vormde predikant Jaap Vt blom, aanvang 20.00 uur in; Schuilhut naast de NH kerkt De Koog In de NH-kerk van Den Burg; gint om 20.15 uur het jubilea concert van het Texels Vroins koor, olv. Arie Groen. Woensdag 24 juni: Cinema Texel vertoont om igj uur Deep Impact en om 21.30u US Marshals. Halfuursdienst. Vrijdag 191 zaterdag 20 juni wordt tua 9.35 en 16.05 uur met s tweede boot gevaren Hoogwater te OudescMi Vr. 18 2.25 en 15.10» Za. 19 3.20 en 16.3Si Zo. 20 5.00 en 17.3A Ma. 21 6.10 en 1845» Dl. 22 7.17 en 19.50t Wo. 23 8.30 en 20.4St Do. 24 9.30 en 22.05i Vr. 25 10.20 en 22.4L Aan het strand is het ongeveer en eerder hoogwater De zon komtfyi op om 05 17 uur en gaat ondsa 22 03 uur 23 juni nieuwe maan,Kp springtij. Beelden van de Ronde om Texel zijn de komende tijd nog veelvuldig op te levisie te zien. SBS 6 zou gister- of vanavond een impressie van het zeil- evenement geven in het programma '15 miljoen mensen' (18 00 uur). Veronica volgt op 25 juni om 22 00 Leden van de Hervormde gemeente Waal. Koog Den Hoorn kunnen dins dag 23 juni kennismaken met de nieuwe predikant Jaap Vlasblom en diens echtgenote De bijeenkomst vindt plaats in De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog, aanvang 20.00 uur. Ook andere belangstellen den zijn welkom. Dominee Vlasblom wordt zondag 30 augustus op Texel bevestigd. uur in het tv-magazme 'Zomeralarm'. BBC 2 (Engeland) zendt beelden uit op een donderdag in juli (18.30 uur Engelse tijd) en BBC World in een later stadium In Duitsland is het Rondje te zien via de MDR op 12 augustus om 21 15 uur Dankzij een oproepje in de Texelse Courant weet Gerda Rüngs uit De Koog nu wie haar envelop met bankoverschrijvingen heeft terug bezorgd. Vermoedelijk is de envelop in de PTT-bus in een ander, met dichtgeplakt poststuk van camping Om de Noord gegleden. Degene die het poststuk ontving, ontdekte de envelop en stuurde deze terug naar de camping. Om naam en adres van mevrouw Rüngs te achterhalen moest de bankenvelop wel even wor den geopend. Musicerende Texelaars verzorgen zondagmiddag 28 juni een concertje in de RK kerk van Den Burg Naast vijf zangsolisten treden vijf instru mentalisten op, die clavecymbel, kist- orgel, viola de gamba, blokfluit en harp spelen. Het programma bevat o a muziek voor twee toetsinstrumenten, enkele duetten, een driestemmige solo-can tate van Buxtehude en solozang met harpbegeleiding De uitvoerenden zijn Marijke Witte. Margaret Elzmga, Lyda Wells, Rob Manse, Jacques van der Staak, Anne Mane en Frans Visser, Wim Luiken en Iris en Thomas Pedroli. Dit uurtje muziek begint om 15.00 uur. De toegang is vrij. De jaarlijkse Taptoe Texel kan reke nen op meer dan duizend toeschou wers. Ook bij de taptoe van dinsdag stond het publiek weer rijen dik rond de Groeneplaats en bleek de waar dering tevens uit een beste op brengst van de collecte. De organi satoren en deelnemende korpsen rusten echter niet op hun lauweren en zijn steeds op zoek naar nieuwe elementen Voor het eerst werd niet alleen gespeeld en geshowd maar ook gezongen, een idee van Jan Wieten Hel Koninklijk Texels Fan fare had daarvoor zelfs de bekende vocalisten Dory en Gijs Verschoor (kleine foto) ingeschakeld. Zij hieven liederen aan waaronder bekende Hollandse zoals 'Hup. Holland hup De bedoeling was dal het publiek uil volle borst meezong Nief iedereen begreep dal, zodat van massale sa menzang nog geen sprake was. maar dat zal een volgende keer vast beter gaan Aan de taptoe werd meegedaan door de fanfarekorpsen KTF, DEK en Excelsior mei de respectievelijke drumbands en majorettes. Bijzon derheden over de drie korpsen en het programma werden uit de doe ken gedaan door speaker Andrew Albers die echter niet op het hele plein goed was Ie verstaan. Zoals gewoonlijk brachten de korpsen een afwisselende show binnen een voor het publiek aangename tijd De grote foto geeft een beeld van de fi nale. waarbij alle korpsen tegelijk aantraden. (Foto Harry de Graal) Kamerorkest Bratislava, bestaan de uit jonge instrumentaalsolisten uit Europa, geeft dinsdag 30 juni om 20.30 uur een optreden in de Hervormde kerk in Den Burg. Het ensemble laat zich inspireren door de Slavische vioolschool. De organisatie verwacht een demon stratie van klankfantasie en virtuosi teit Gespeeld worden het concerto in c voor violoncello en orkest van Antonio Vivaldi Verder het Larghetto uit het klarmettenquintet en W A. Mozart en het Adagio in g-moll voor viool en orkest van Tomaso Albinoni Verder werken van Gioacchino Rossini en Elegie uit de Serenade voor strijkinstrumenten van Peter Tschaikovski. Kaarten zijn verkrijg baar bij de VVV, de resterende vanaf 19.30 uur aan kassa. Wie zijn dit9 De zelfportretten zijn geboetseerd door tweedejaars cur sisten keramische vormgeving, die hun werk vanaf zondag een week lang exposeren in atelier Oriens in de voormalige school in Oost. Coby Bakelaar. Regina Commandeur, Marja Keijser en Gonda Dijksma lie ten zich bij het maken van de vele geëtaleerde werkstukken door ver schillende thema's inspireren, zoals Texelgevoel en Metamorfose. Oud cursisten Riet de Ridder, Alie Zegel, Bertha Bakker en Sieme van Beek vervaardigden voor de expositie een project Wonen Het atelier is elke middag van 14.00 tot 17.00 uur geopend voor iedereen die belang stelling heeft voor werken met klei en glazuur. Foto Gerard Timmerman) In De Worsteltent is zondagmiddag vanaf 15.00 uur een optreden van Jeroen te Loo en Jan van der Linden Normaal spelen zij in de Noord hollandse 6-mans formatie Turtle Moon, maar ditmaal zijn ze met z'n tweetjes. Het duo speelt op akoesti sche gitaar eigen repertoire in de stijl van Crowded House en Neil Young. Bij goed weer spelen de muzikanten op het terras. Aan de thema-tentoonstelling 'Water' nemen 31 Texelaars deel Het onder werp bleek een prima inspiratiebron, getuige de originele inzendingen. De expositie in de gemeentelijke kunst ruimte aan de Groeneplaats wordt vrijdag 26 juni om 15.30 uur geopend door burgemeester Van Rappard Het werk is daarna dagelijks van 10.00 tot 16.00 uur te bezichtigen tot en met 10 juli. lynivl •I r >i.li Evenals vorig jaar vieren de bewo ners van De Waal het 'midzomer feest'. Het programma begint morgen (zaterdag) met een verkoping door de Waalder (school)kinderen. Vanaf 14.00 uur proberen ze op het Vermaningspad hun spulletjes te slij ten. De markt duurt tot 16.30 uur 's Avonds om 18.00 uur wordt het feest voortgezet op het landje aan de Polderweg/Bomendiek met een bar becue voor alle Waalders. Om 20.00 uur barst er een groot oranjefeest los met medewerking van de eigen Waal- derband. Vernieling. In de nacht van dinsdag op woensdag werden twee ruiten in geslagen van de auto van een 21 -ja rige Cocksdorper De man had zijn voertuig neergezet op de parkeer plaats van een camping nabij zijn woonplaats Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08.00 tot maandag 08 00 uur Dokter K. Eissen/J. Hoekstra, Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 31 20 39. Aanvra gen visites svp vóór 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zon dag van 11.30 tot-12.00 uur en van 16 00 tot 16.30 uur, zonder afspraak. Lichte schade. Een 39-jarige fiet ser uit Den Helder botste woensdag omstreeks 10.45 uur op de kruising Pontweg-Akenbuurt op een auto. De Nieuwedieper, die over het fietspad langs de Pontweg reed, verleende geen voorrang aan de automobilist, een 51-jarige inwoner van Den Hoorn. De betrokkenen bleven onge deerd. maar de auto werd licht be schadigd. Laat vijf acts 'n rondje maken langs evenzovele café's en de bezoekers hebben een afwisselende avond zon der dal ze hun (stam)kroeg hoeven verlaten Ziedaar de formule van de 'Tapopen', waarmee de organisatie van hel Midzomer Festival het Texelse publiek hoopte op te war men. De belangstelling voor deze omge keerde kroegentocht viel echter zwaar tegen. In sommige gevallen was het aantal toeschouwers zelfs op de vingers van één hand Ie feilen... Diverse bezoekers bleken met op de hoogte; blijkbaar was de voor aankondiging ondergesneeuwd in de publiciteit rond het festival, dal van avond. morgen en zondag in Den Burg wordt gehouden. De cafégangers werden woensdag avond echter niet teleurgesteld. De artiesten deden hun best om iets leuks voor te schotelen. Jan S Dros en Ben Haak speelden I band-successen, om daain keyboard en drumstel razen dsn steekkarretjes naar het volgent Ie vervoeren. Ewout Adriaansl' Vrienden brachten verrasseri Hollandstalig repertoire, waan ode aan het plaatselijk kroejt niet ontbrak. Soms melig, sonw oos was het duo Dick Keestf en accordeon. Theun de II haakte aan bij het WK voetbih het voordragen van sportieve ja ten. waarvan de nagedachten< de vermoorde Colombiaanse batter Escobar kippevel beten. Ook het gelegenheidskoppel 'c 12 IBas ten Have en Cor vanl waarden van Klif 12) bleef inOt sfeer. Uitgedost als voetballen men zij de prestaties vee Nederlands elftal en de WK-getl de hak Gisteravond werd hel programma voortgezet met eer ciaal Café Chantant in Karseboom. Vanavond loef Diksie Streel Jazzband vanal uur door hel centrum van Der1 In diverse zalen klinkt muzieh 22.00 uur. evenals zaterdag Als de weerberichten kloppen b het een werkelijk zomers les'è worden. s Bezoekers van de Grooten Slock vermaken zich om het gelegenheidsduo BaCo 12, dat een persiflage op de Oranje-gekte bracht. (Fofo Frans Hopman) Iedere zaterdag haalt So Texel oud papier op in Den Men wordt verzocht dit vóór uur aan de straat te zetten, zeft vlot kan worden ingeladen mende zaterdag wordt oud etc. opgehaald in de volgen® ten: 6. Beatrixlaan, Noord»' Duinreep, Zeebries, Vlo» Golfslag, Vaargeul, Schoor* Gasthuisstraat (van Pont»» Beatrixlaan). :s Oosterend De papiercontainer van vereniging Oosterend staal dag de hele dag (van 8.00 uur) op de hoek Slotskolk' straat. Oud papier en kartonn gebundeld worden aangelevf STICHTING TV TEXEL KANAAL 30-VOORKEUZETOETS 22 32 23 00 FAX 31 55 75 (STUW (Advertentie) Kijk verder... TVTexel Lokaal op zondag

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2