Midzomer Festival doet naam eer aan Eetfestijn zonnig slot Klif-jubileum Zangeressen geven Big Band impuls teso E Agenda TEXELSE^? couRANT Metropoolorkest op Groeneplaats Geheimen van de nacht verlengd Rommeltjesmarkt Medium Lia Schippers Bliksemstart voor club oldtimers Duunstrunen Kogerstrand Eerste winstpunt voltige groep oud Papier DINSDAG 23 JUNI 1998 IE» EEI «EUKt. "HSESJE Een samenwerking tussen de mu ziekschool Boedijn uit Hoorn en de Texelse muziek dansschool wordt zaterdagavond besloten met een concert op de Groeneplaats. Een zestigkoppig sterk metropool orkest van Texelaars en muzikan ten uit Hoorn geeft om 20.00 uur een optreden van een uur. De veertig muzikanten uit Hoorn ko men voornamelijk uit het jazz-leer- orkest en het stijlorkest van de school. Op Texel hebben 21 blazers, die verschillende instrumenten be spelen, zich aangemeld Het project- orkest repeteert vrijdagavond en za terdag in de aula van OSG De Hogeberg en in de muziekschool. Er worden vier nummers ingestudeerd, waarop de muzikanten zich deels hebben voorbereid. Daaronder de Pink Panther. California Dreaming en een nummer van The Beatles Het programma op de Groeneplaats omvat naast het Metropoolorkest een kort optreden van het jazz leerorkest en het strijkorkest uit Hoorn. Dirigent is Wouter Hakhof. als docent en diri gent verbonden aan de muziekschool Gerard Boedijn Wegens de enorme belangstelling heeft Staatsbosbeheer besloten tot in de herfstvakantie door te gaan met het organiseren van de zogenaamde nachttochten in het duinpark bij EcoMare Deelnemers lopen door dit duingebied op tijden dat het voor an deren is gesloten. Zij ontdekken dan dat bij het vallen van de duisternis een deel van de natuur juist ontwaakt. De tochten duren ongeveer twee uur en worden gehouden op 26 juni, 8 en 22 juli, 5 en 19 augustus en 2, 16 en 30 september. Deelname kost ƒ10,- Opgave bij EcoMare, tel. 317 741. Op het erf van Axel Lap aan de Witte- weg bij Den Hoorn wordt zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur een rommeltjesmarkt gehouden. Het aan bod omvat huishoudelijke artikelen, kleinmeubelen. elektrische appara ten, etc. Koffie, eigengebakken cake en oliebollen staan klaar De op brengst is voor de restauratie van het Hoornderkerkje. Het medium Lia Schippers verzorgt zondag om 14.00 uur een middag in de zaal van de stichting White Eagle, Schilderend 19. Ze werkt aan de hand van foto's of andere meege brachte voorwerpen. De zaal is open vanaf 13 30 uur. Collecte De Stichting Nieuw Guinea kan ƒ300 - tegemoet zien. Het geld is de opbrengst van een collecte tijdens de oecumenische kerkdienst. Big Band Texel heeft een druk weekend achter de rug Tweemaal gaf het enthousiaste koper-en semble onder leiding van Jan Kühne een concert. Zaterdag middag was het orkest te zien en te horen op de Stenenplaats in Den Burg en zondagavond op Klif in Den Hoorn Door een misver stand ging een derde optreden vrijdag op de veerboot, met door. Zaterdag brachten de Texelse muzikanten het publiek in de stem ming voor het Midzomer Festival. Een grote schare belangstellen den genoot van een swingend re pertoire. dat in vergelijking met vorig /aar flink is uitgebreid. Toen moest de band nog wel eens in herhaling venrallen, ditmaal kon tweemaal een uur met verschil lende nummers worden gevuld. De zangeressen Belinda van Die- sen en Lies Pieterse gaven het op treden met hun jazzy, stem een extra dimensie. Foto Frans Hopman) Uniek tafereel: de Groeneplaats was zaterdagavond oranje gekleurd. (^oio Frans Hopman Al een paar jaar probeert de organi satie het voormalige Jazzfestival over een andere boeg te gooien Het pu bliek moet er eerst weer voor warm lopen. Wij werken er hard aan', zegt Groen Texelaars, vermaakten zich echter opperbest en zorgden binnen en bui ten voor een ontspannen sfeer De afsluiting op zondagavond met een reggaeband trok nog geen honderd bezoekers. 'Ik denk dat de mensen het zat wa ren', aldus Groen. 'We moeten nog zien wat we volgend jaar gaan doen. In elk geval hopen we er een kermis bij te betrekken Niet zo groot als in De Koog, wel gewoon gezellig Bij voorbeeld met een reuzenrad, schiet tent, draaimolen en rad van avontuur Attracties die op de Groeneplaats passen en een prikkeling zijn om het festival te bezoeken.' Vrijdag was het drukbezochte optre den van Herman Brood een financiële klapper In de overige cafe's bleef het rustig. Zaterdag was de barbecue op de Groeneplaats met ruim 200 eters met uitverkocht, maar toch geslaagd te noemen Tegen negenen werd het aanzienlijk drukker op het plein. Zo wel Texelaars als toeristen kwamen de voetbalwedstrijd Nederland-Zuid Korea bekijken, 'n Foutje was echter dat het grote scherm verkeerd was opgesteld, waardoor de laagstaande zon aanvankelijk verhinderde dat de beelden zichtbaar waren Het publiek Keukenprinses' Judith Vlaming en haar vriendinnen vierden een vriigezellenavond op de openlucht-barbecue. De aanstaande mevrouw Kager moest in de bediening meehel- IFoto Frons Hopman) Zomerse temperaturen bezorgden afgelopen weekend het Midzomer Festival in Den Burg een passende entourage. Dankzij het mooie weer was het 's middags en in het begin van de avond gezellig op straat, maar in de zalen viel de drukte na derhand tegen. 'Het was nergens tjokvol. Toch zijn we over het ge heel tevreden', aldus mede-organi sator Joop Groen. moest de eerste helft daarom volgen op drie gewone tv-toestellen. Vooral na rust zat de oranjestemming er, mede dankzij de 5-0 score, stevig in. Zelfs de wave denderde over de Groeneplaats. Ondanks het prima muziekaanbod liepen de kroegen vervolgens niet vol. De bezoekers, hoofdzakelijk Dinsdag 23 juni: Vanaf 17.00 uur wordt bij Time Out in Den Burg de vakantie- kaart verkocht, voor jongeren van 11 t/m 14 jaar. Op het wielercircuit aan de Haffelderweg in Den Burg wordt een criterium gehouden, aan vang 19.00 uur. Ook niet-leden welkom. In Cinema Texel draait om 19 00 uur Deep Impact en om 21 30 uur US Marshals- Belangstellenden kunnen ken nismaken met de nieuwe Hervormde predikant Jaap Vlasblom, aanvang 20.00 uur in De Schuilhut naast de NH kerk van De Koog. In de NH-kerk van Den Burg be gint om 20 15 uur het jubileum concert van het Texels Vrouwen koor. olv. Arie Groen. Woensdag 24 juni: Cinema Texel vertoont om 20.30 uur voor de laatste maal Deep Im pact. Om 19.30 start bij de parkeer plaats aan de Mokweg een wan deling rond de Horsmeertjes, on der leiding van Peter Ampt en Jan Ravenstijn van de IVN-afdeling Texel. Donderdag 25 juni: Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut achter de NH-kerk van De Koog een historische tocht van starl. Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden EcoMare wadexcursies voor volwassenen en kinderen. Deel name ƒ7,50. Voor opgave en in lichtingen over vertrektijd, tel. 317 741. In Cinema Texel gaat om 20.30 uur Lost in Space in première Vrijdag 26 juni: Wielrenners kunnen deelnemen aan een koppeltijdrit, aanvang 19.00 uur op de IJsdijk bij Oude- schild. In Cinema Texel draait om 20.30 uur Lost in Space Om 22.00 uur begint de SBB-ex- cursie Nachtwandeling in het duinpark' Inlichtingen en aan melding via EcoMare, tel. 317 741. Zaterdag 27 juni: Om 6.00 uur is de SBB-excursie Vroege vogels' in De Geul In lichtingen en aanmelding via EcoMare, tel. 317 741 Aan de Witteweg bij Den Hoorn wordt van 9.00 tot 14 00 uur rommeltjesmarkt gehouden In Cinema Texel gaat om 14.00 uur Het Magische Zwaard in pre mière. De film draait opnieuw om 16.00 uur. Om 20 30 uur draait Lost in Space Een metropoolorkest van zestig muzikanten bestaande uit Texelaars en mensen uit Hm verzorgt om 20.00 uur eenr den op de Groeneplaats. Halfuursdienst. Teso maakti dag 26 juni extra afvaarten j 9.35 uur (van Texel) tot erii 16.05 uur (van Den Helj Eveneens op zaterdag 27 van 8.35 tot en met 15.05 uur Op vrijdag zijn de afvaartem 10.05 uur van Den Helder 13.35 uur van Texel echter sluitend bestemd voor heli voer van gevaarlijke stoffen. Wachttijden. Vrijdag 26 moet op Texel tussen 10 00 13.00 uur rekening worden houden met een wachttijd een half uur. Kans op de;e wachttijd in Den Helder is er dag tussen 13.00 en 17.001 Op zaterdag 27 juni wordt in( Helder tussen 10.00 en 14.00 een wachttijd van een hall verwacht Hoogwater te Oudescli Di. 22 7.17 en 19.50 Wo. 23 8.30 en 20.45 Do. 24 9.30 en 22.05 Vr. 25 10.20 en 22.41 Za. 26 11 00 en 23.41 Zo. 27 11.46 en 23,55 Ma. 28 12.04 en Di. 29 0.24 en 1245 Aan het strand is het ongeveer eeai eerder hoogwater. De zon komt 30j op om 05 21 uur en gaat onderi 22 03 uur. 24 juni nieuwe maan, springtij. Twee weken geleden bleek een gebrek aan bekendheid de oprich ting van de Texelse Oldtimer Club (TOC) nog in de weg te staan, maar zondag werden alle verwachtingen overtroflen. Vergezeld van hun Fiat 500, Cadillac Eldorado, DAF of Ford Thunderbird, meldden maar liefst 33 geïnteresseerden zich op de haven van Oudeschild. Initiatiefnemers Adam de Boer en Rob Kooiman schreven hun vingers blauw om ieders gegevens te note ren Bij elkaar bleken de nieuwe leden vijftig auto's te bezitten, een aanwij zing voor hel duo dat er veel meer oldtimers op het eiland zijn dan aan vankelijk verondersteld Onder de enthousiastelingen bevond zich ook een man uit Roermond, die regelmatig op Texel verblijft. 'Hij mocht blijven, vooruit. Maar hij mag wel eens iets aan het onderhoud gaan doen', blikt De Boer grijzend terug Na alle formaliteiten te hebben ver vuld, maakten de oldtimers een rondje over het eiland, daarbij menig toeschouwer met open mond achter latend 'Automobilisten bleven in de berm stil staan. Anderen vlogen naar binnen om hun fototoestel te pakken De leden krijgen allemaal nog een persoonlijke uitnodiging voor de vol gende bijeenkomst Wie alsnog lid wil worden, kan zich zondag 5 juli om 12.00 uur melden op de haven Hij of zij wordt verzocht een versnapering mee te nemen, want niet alleen wordt vergaderd, het Is tevens de bedoeling samen een picknick te beleggen. Het Duunstruunweekend voor kin deren van acht tot twaalf jaar op camping Kogerstrand is in vele opzichten geslaagd. Zestig kinde ren vermaakten zich kostelijk, ter wijl de 17 recreatiewerkers voor de RST er het nodige van hebben ge leerd. Het weekend stond in het teken van het Wilde Westen. Activiteiten die varieerden van survival tot disco en van showavond tot nachtspel. wer den enthousiast gevolgd. Sommigen werd dat iets teveel In de loop van het weekend vloog het stro uit het decor niet langer door de lucht maar werd als bed gebruikt voor dutje tus sendoor. Waarschijnlijk om krachten te verzamelen voor het trekker-trek ken. waarbij de jeugd tractor aan de rol kreeg. Recreatiewerk West Neder land vindt het weekend voor herha ling vatbaar. Het duunstruumweek- end in '99 is daarom alvast rond eind mei, begin juni gepland Het achttal van de voltige groep Texel haalde vorige week het eer ste winstpunt. De presentatie werd geleverd in Wassenaar. De eerste verplichte oefeningen wer den in galop uitgevoerd op het fjordenpaard Jesper Stapvoets eta leerden meerdere kinderen tegelijk op de rug vervolgens bepaalde (turn)figuren De vrije oefening werd door de jury als 'te moeilijk' gekwaliceerd, wat enkele strafpunten opleverde Desondanks was een tweede plaats het resultaat. Amazone Jessica Hoep maakte haar debuut bij de solo voltigeurs, in de klasse C. De Texelse liet op een ga lopperende Jesper haar eerste ver plichte figuren zien. Solo verrichte ze haar vrije oefening in galop. De ze vende plaats die de debutante vero verde ontlokte complimenten aan begeleidster Marieke Bakker en sponsor Hotel Opduin J fel De viering van het 10-jarig jubi leum van Klif 12 kon geen mooiere afsluiting krijgen. Onder prachtige zomerse omstandigheden geno ten liefst 350 gasten zondag van een heerlijke openlucht-maaltijd, hetTheater Straat Diner' Natuur lijk zorgden Cor van Heerwaarden en zijn medewerkers dat er tussen de gangen door flink viel te lachen. Met diverse typet/es probeerden ze de aanwezigen op het ver keerde been te zetten. Zo was een zwerver bezig voedsel van taf et te jatten, maakte een fotograaf lu dieke groepsfoto's en was een pastoor bezig de maaltijd te zege nen. Intussen zorgde Jaap Dros en zijn Small Buzz voor een vleugje ontspannen muziek Maarten Boon en Janka van de Brink wa ren van de partij met vers gerookte ponen, die waren zó lekker di vijf volle vaten binnen de 8 keren leeg waren. Big BantH tekende voor het slotakkoord swingende optreden kreet abrupt slot toen de regen eer maakte aan het zonnige Ie Voor Klif kan het gewone leve weer beginnen. De soep werd op Klif per bakfiets rondgedeeld. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straal te zetten, zodat het vlot kan worden ingeladen. Komende zater dag wordt opgehaald in de volgende straten: 7. Gasthuisstraat (vanaf Bea- trixlaan richting centrum), West straat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Gravenstraat, War moesstraat en Molenstraat. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10 30 uur langs de huizen. Oud pa pier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars, naast het gebouw van Kotex. De Koog Vanavond (vrijdag) wordt in De Koog oud papier opgehaald. Met wordt ver zocht het vóór 19.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de container aan de Nikadel te brengen. Meneer pastoor' en zijn kapelaan zegenen de maaltijd.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2