teso Volwassenenonderwijs: 100 procent geslaagden 'Clara' is geslaagd Agenda E Fotokring promoot werk eigen leden Weekenddienst huisartsen tfffiifj oud Papil Verf bij expositie 'water' was nog nat TEXELSE^? couRANT WAT HEEFT HERMAN BROOD MET SALVADOR DALL Geen oecumenische dienst in De Koog Vakantiekaarten in recordtempo uitverkocht Zomerconcert met Sweetwood Trio Schuilhut hervat zomerwerk kerken Bert van Baar in Worsteltent Taart-verkiezing op feestmarkt Ringsteken van start in De Waal Vrijdag 26 juni: Wielrenners kunnen deelnemen aan een koppeltijdrit, aanvang 19.00 uur op de IJsdijk bij Oude- schild. Van 19.30 tot 20.30 uur is in Time Out lijndansen voor jongeren Onder leiding van Sonja Buskop wordt een dans ingestudeerd die wordt uitgevoerd op de Amerika- dag van Welzijnsstichting en Zwembad Molenkoog Na het lijn dansen is er jongerencafé tot 23.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur Lost in Space Om 22 00 uur begint de SBB-ex- cursie 'Nachtwandeling in het duinpark' Inlichtingen en aan melding via EcoMare, tel. 317 741, Vandaag wordt op de tennisba nen van Deuce de hele dag ge streden om het clubkampioen schap voor mix-dubbel. Zaterdag 27 juni: Ook vandaag betwisten tennis sers van Deuce elkaar de titel in het clubkampioenschap voor mix-dubbel Om 6 00 uur begint de SBB-ex- cursie 'Vroege vogels' in De Geul. Inlichtingen en aanmelding via EcoMare. tel 317 741 Aan de Witteweg bij Den Hoorn wordt van 9-00 tot 14.00 uur rommeltjesmarkt gehouden In Cinema Texel gaat om 14.00 uur Het Magische Zwaard in pre mière De film draait opnieuw om 16.00 uur Om 20.30 uur draait Lost in Space Een metropoolorkest van zestig leden, bestaande uit Texelaars en muzikanten uit Hoorn geeft om 20.00 uur een optreden op de Groeneplaats. Voor de Rangers van het Wereld- natuurfonds start om 13.00 uur in de Pandaboet een middag die in het teken staat van de zee Zondag 28 juni: Leden van de Texelse triatlon-af deling houden een oefen wedstrijd; start 10.00 uur bij Dijk manshuizen, TVTexel besteedt in de uitzendin gen (8.00, 11.00. 14.00, 17 00 en 21 00 uur) aandacht aan Herman Brood en het Midzomerfestival, schapenmelken en de Straat- vraag. Van 11 00 tol 15.00 uur is een kofferbakmarkt op het parkeer terrein van zwemparadijs Calluna In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16.00 uur Het Magische Zwaard en om 20 30 uur Lost in Space. Om 10 45 uur gaat bij Lands End in Den Helder de surfmarathon Den Helder-De Cocksdorp vice versa van start Rond 13.00 uur meren de surfers af op het strandje bij Dijkmanshuizen De Rangers van het Wereld- natuurfonds houden van 13 00 tot 16 00 uur een waddenexcursie bij De Cocksdorp (onder voorbe houd). Meer informatie bij Leo van der Vaart. Op de haven van Oudeschild wordt de Ronde om het Veerhuis gehouden, een ludieke wedstrijd voor solexen Om 13.30 uur be gint een défilé door het dorp. Daarna races en rond 16.00 uur de finale. In De Worsteltent aan de Smitsweg begint om 15.00 uur een optreden van liedjeszanger/ tekstschrijver Bert van Baar Het medium Lia Schippers ver zorgt om 14.00 uur een middag in de zaal van de stichting White Eagle, Schilderend 19. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Tien musicerende Texelaars (zang en instrumentaal) verzor gen een 'uurtje muziek' in de RK kerk van Den Burg, aanvang 15 00 uur. De tennissers van Deuce strijden vandaag voor het laatst om de ti tel in het clubkampioenschap mix-dubbel. De finale begint rond 16.00 uur. Om 19.00 uur treedt het Helders gospelkoor The Second Generation op in de Gerefor meerde kerk in Den Burg. Maandag 29 juni: Het Koninklijk Texels Fanfare verzorgt een zomeravondcon cert in De Waal aanvang 19.30 uur. Op het plein voor de kerk, bij slecht weer in het dorpshuis. Vooraf maken drumband en majorettes een rondgang door het dorp. In Cinema Texel draait om 20 30 uur Lost in Space. In de NH-kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel ge houden Aanvang 20.00 uur, toe gang ƒ2,- (kinderen 1,-). Dinsdag 30 juni. EcoMare. wadexcursies voor volwassenen en kinderen. Deel name 7,50. Voor opgave en in lichtingen over vertrektijd tel. 317 741 Op de wielerbaan in Den Burg wordt een criterium verreden, aanvang 19.00 uur Ook niet-le- den welkom. In de NH-kerk van De Waal wordt een zomeravondconcert gehou den door het 'Holland Sweetwood trio' (Femke Vermaas, Annemiek Husslage en Helma Hartman op fluiten) Het concert begint om 20 15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een collecte ge houden ter bestrijding van de kosten De Texelse Fotokring wil zich dit jaar meer inzetten voor exposities van de eigen leden. Daarbij wordt de nadruk gelegd op hun 'indivi duele, fotografische handteke ning'. Gerard Witte bijt het spits af met een tentoonstelling in d'Ouwe Ulo. Witte is al jarenlang een gewaar deerd lid van de Fotokring. Na de mogelijkheden van de traditionele zwartwit- en kleurenfotografie gron dig te hebben verkend, houdt hij zich nu bezig met computerbewerkte beelden. Nog maar weinig fotogra fen hebben zich op dit terrein bege ven. Witte beschouwt het als een nieuwe uitdaging. Hij gebruikt daar voor het programma 'Correl Photo- paint'. De resultaten zijn verrassend en intrigerend, vinden ook zijn colle ga's van de Fotokring. Zijn foto's zijn nog ongeveer een maand door pu bliek te bezichtigen. Uitsluitend voor spoedgevallen zaterdag 08.00 tot maandagd uur Dokter A.C.P.J. Waverif Th. van Hattem, Kogerstraatffi, Burg, tel 31 2016. Consult uitsU na telefonische afspraak Toeristen, medische post Del Nikadel 11, tel. 327 270 (zie Valt krant). Scouting Texel haalt morgen» pig voor het laatst oud papier! Den Burg. Volgende weekbegi zomerstop. Pas op 12 sepls wordt het ophalen hervat Wil men papier en karton in de a maanden zelf naar de cor> naast het Scoutinggebouw ar' Bernhardlaan brengen. Vanavond wordt oud papier a haald in De Koog (vanaf 19.00 en morgen in De Waal (tussen en 10 30 uur). 'Deze verf is nog nat. Toepasselijk, voor een expositie over water Maar niet erg handig.Met grote voorzich tigheid richtten Henk Noor lander. Herman Bakker en Cor van Trigt gis teren de thema-tentoonstelling 'Wa ter' in. Ook inventiviteit was soms geboden, bij de mannen van de gemeentelijk adviescommissie kunst- en cultuur beleid. Eén van de kunstenaars had het thema verbeeld door een water kraan in te sturen. 'Zonder aanwij zing hoe je die moet tentoonstellen?' vroeg Noorlander zich verbaasd af. 'Zo hoort het niet Dat zou ik tenmin ste met doen Hoe je een kunstwerk plaatst, is dok een onderdeel van je verhaal.Collega Van Trigt liet zich er allerminst door van de bewijs brengen en met een eenvoudige maar doeltreffende constructie be vestigde hij de kraan aan de muur De expositie, met werken van ee nendertig Texelse 'liefhebbers' (amateurs) wordt vanmiddag geo pend door burgemeester Van Rappard Vanaf morgen tot en met 10 juli is iedereen in de gelegenheid een bezoekje te brengen aan de ge meentelijke tentoonstellingsruimte. Het gebouw aan de Groeneplaats is dagelijks geopend van 10.00 tot 16.00 uur (Foto Joop Rommets) Halfuursdienst. Teso mji extra vaarten op vrijdag 26 van 9.35 tot en met 16.05 uw op zaterdag 27 juni van 835 en met 15.05 uur. Wachttijden. In Den Heb wordt vrijdag 26 juni tussen 13j en 17.00 uur een wachttijd een half uur verwacht. Op zak dag 26 juni moet in Den He# tussen 10 00 en 14.00 uur rel ning worden gehouden mels wachttijd van een half uur. Hoogwater te Oudeschl Vr. 26 11.00 en 23.41 Za. 27 11.46 en 23.55 Zo. 28 12.04 en Ma. 29 0.24 en 12.45 Di. 30 0.37 en 13.2$i Wo. 1 1.10 en 13.45, Do. 2 1.40 en 14.251 Vr. 3 2.30 en 15.20» Aan het strand is het ongeveer e?r tj eerder hoogwater. De zon komi3ü' op om 05.21 uur en gaat onderi 22.03 uur 1 juli eerste kwartier,? doodtij. VRIJDAG 26 JUNI 1998 In Cinema Texel draait om 2 uur Lost in Space. Om 20 30 uur start in de jt vormde kerk in Den Burg K concert van het kamerorkr Bratislava Kaarten zijn te k» bij de VVV, de resterende vu 19.30 uur aan de kassa. SBB-excursie 'Schemeren in, Slufter', aanvang 21.30 uur As melding en inlichtingen EcoMare, telefoon 31 7 741 Voor de overige evenement wordt verwezen naar Vakantiekrant die met de Te® Courant op Texel is verpreid r op talrijke adressen los verknj baar is. Inventiviteit was meermalen geboden bij bet inrichten van de thema-tentoonstelling 'Water'. Links Cor van Trigt. rechts Henk NOOrlander(Foto Joep RommvtSl (Advertentie) Kijk verder... TVTexel Lokaal op zondag KANAAL 30- VOORKEUZETOETS 22 Z32 23 00 FAX 31 55 75 (STUOSt Het percentage geslaagden in het Texels volwassenenonderwijs is honderd procent. Cursisten van de sector Algemene Educatie van het Regionaal Opleidingen Col lege (ROC) Kop van Noord-Hol land (lokatie Texel) kregen vrijdag hun diploma's uitgereikt. Dit ge beurde tijdens een gezellige bar becue- avond in zwempark Molen koog. 39 cursisten kregen een mavo/havo-deelcertificaat. Zij de den het landelijk examen in het door hen gekozen vak. De be haalde cijfers liggen per vak twee tot drie punten boven het landelijk gemiddelde. Een mooi resultaat voor de cursisten en hun docen ten. Twee uit het buitenland afkomstige cursisten legden met succes het staatsexamen Nederlands als tweede taal af. Eén van hen had dit diploma nodig om haar in het buiten- lancT behaalde onderwijs bevoegdheid ook in Nederland gel dig te maken Een groot aantal andere cursisten kreeg certificaten voor onder andere spreek- vaardigheidscursussen Engels en Duits en voor de cursus beroepen- voorbereiding (VB-jaar). De met- Nederlandstalige cursisten ontvin gen een certificaat voor het bereiken van een bepaald niveau in het vak Nederlands als tweede taal. Een cursiste uitte haar bezorgdheid over het feit dat voor het volwassenen komend jaar op Texel zo weinig aan bod is op het gebied van mavo havo- en vwo-vakken Ze toonde er begrip voor dat de gemeente veel onderwijsgeld bestemt voor de beroepseducatie en voor het vak Nederlands als tweede taal. Maar volgens haar word en tegelijkertijd vele anderen in hun ontwikkeling- Op een Amsterdams terras heffen wethouder Nel Eelman en pianiste Nino Khutsishvili het glas. Daar was woensdagmiddag alle reden voor, want Nino was zojuist aan het Sweelinck Conservatorium ge slaagd Ze woonde de afgelopen twee jaar op Texel en trok wekelijks voor enkele dagen naar het conser vatorium in de hoofdstad Het examenprogramma dat zij daar woensdag uitvoerde duurde vijftig minuten en bestond uit werken van Mozart. Ravel en Schumann. Onder de luisteraars was een delegatie Texelse vrienden en vriendinnen, waaronder de wethouder. De jury smogelijkheden tekort gedaan. Cursusplaats Den Helder brengt voor hen veel extra reistijd en reis kosten met zich mee Mijke Uittenboogaard van de ROC- lokatie Texel bevestigt dat op mavo/ havo-gebied het komend cursusjaar alleen het mavo vak Spaans (3C leer jaar) wordt aangeboden. De lokatie Texel biedt in het cursusjaar '98/'99 naast mavo Spaans (3) ook aan: En gels voor beginners (2C jaar). Neder lands voor buitenlanders, cursus voorbereiding staatsexamen Neder lands als tweede taal en een cursus Nederlands voor Nederlandstaligen die hun taalvaardigheid willen ver groten (beginners en halfgevorder- den). De geslaagden zijn Havo Duitse taal en letterkunde A Bakker- Bremer, H Ellen-de Jong, C Hordijk-Koster. MOtten C Rood. D Schermer, S van de Snepscheut. S Boom-Stoffer. Havo Franse taal en letterkunde B. Daalder- Adriaansen. C Haarsma-Blom. L Blok- Broesterhuizen N Drenth, L. Medema N Mulder. A Hm-de Porto N Veelo, M Fokker- Veldhuizen. H Keijzer-Vlas Mavo biologie L.PIatts D Verpaalen- Bervoets. Nel Witte-Blom. M Bakker. M Stoepker, M Drijver-ZijmMAVO Frans M van Schaik-de Haes. C Moonen. A Mosk- Nooij N Ooi|evaar, C den Braven-Postma, M van der Werf-Visser, Th Groothuis-Zijlstra. Mavo Spaans M Keijser-Backer. J Vlaming- De oecumenische zomeravond- dienst in de RK kerk van De Koog gaat zondagavond met door. De vie ring is wel vermeld in de kerklijst van de Vakantiekrant, die vandaag over hef eiland wordt verspreid. De Vakantiekrant was al naar de druk ker toen tot de afgelasting werd be sloten oordeelde onverdeeld positief en prees met name de uitvoering van de zes intermezzi van Schumann, Als Schumann-vertolkster had Nino onder haar medeleerlingen al naam gemaakt. Dat was voor hen reden om haar 'Clara' te noemen, naar de echtgenote van Schumann die zijn werken briljant wist uit te voeren. Volgende maand gaat de pianiste terug naar haar vaderland Georgie Nog één keer zal men haar op Texel in het openbaar kunnen horen. Op zondag 5 juli geeft ze op initiatief van de Dorpscommissie Den Burg op de Groeneplaats een openluchtconcert waarbij ze haar examenprogramma opnieuw uitvoert. Aanvang 11.00 uur Bij slecht weer wordt het con cert gegeven in de serre van hotel De Lindeboom. (Foto Harry de Graaf) van Beelen. J Waterman-van den Berk. J Berbee-Bossen. E Gonzalez, C de Jager. H Kuip. M Scholl Staatsexamen NT2 (2) A. Czaplinska. E. Vledder-Ras Conversatie Duits M Marhwat N Eldenng, A. Rienks-Koorn. C. van der Gaag-Lap. N Beers-Witte K Keijser-Daalder Conversatie Engels (gevorderden 1) T Nijman- v.d. Bijl. I Bakker-Geus, R Bakker- Smit, F Blanken. B Koster. M Otten. E Hoogendijk-Verberg, H Wellens Conversatie Engels (gevorderden 2) A Jeyakumar-Poobalasmgham. M Witte- Wijgergangs. T. Commandeur-Witte, N van Sijp-Moens. A de Ridder-Groeneweg. M Bekker-Smit. G Boogaard-Hm, E. Daalder- Huijsman. T Lakeman-de Ridder. J Make laar-Vlaming. A Westerlaken-Bakker Conversatie Engels beginners N de Haas van Lenten, J Joosten. I Schuijl-Bakker. M Blom-Silva J Schuijl-Snel N Witte-Witte. R Zoetelief-Bakker, A Huijsman-Schouwstra. A Eelman VB-jaar D Szulc S Boon E de Wi|n-Bakker. B Stannk, A Borgman, T Gerritsen-Vers- tappen, H Westerink F Kui|per-Xie (de laat ste dne met typediploma) NT2 H. Bilardo. F Khodadadi Ahari I Obernosterer. P. Thuraiappah. S Wabmtz U Wille G Ablawad. A Kazarjan, S Shanmuganathan. L Silva E. Bihag. V Lueck A Razig, M Staszowska, A Atian. S. Jackiewics. I Snowden, A Mirza Bagher Naden E Nasr, Mei Juan Ye. S Ghaden, F Ibrahim Gazwmi. M Kennet. Agdaab Nasr Awatif Nasr. Abas Nasr. T Poobalasmgham De vakantiekaart, waarmee Texel se jongeren ook deze zomer voor weinig geld allerlei sportieve uitda gingen kunnen aangaan, was dinsdagmiddag in een mum van tijd uitverkocht. De belangstelling leek het aanbod aanvankelijk te overtreffen, maar na een bliksem actie van jeugdwerker en coördina tor Carla Schrama kon toch iedere gegadigde worden geholpen. Om vijf uur, toen de kaarten werden uitgegeven, had zich een enorme menigte van 11- tot 14-jarigen voor jongerencentrum Time Out verza meld. ledereen werd binnengelaten, waarna de deur weer op slot ging. Toen de 250 beschikbare kaarten op waren, bleven 27 teleurgestelde belangstellenden met lege handen achter. Zij werden op een reserve lijst geplaatst Carla Schrama slaagde er later ech ter in om ook voor deze jongeren een sponsor te vinden, zodat zij als nog hun vakantiekaart kunnen afha len. Nieuwe aanvragen worden niet meer in behandeling genomen. Het Holland Sweetwood Trio geeft dinsdagavond het eerste zomer avondconcert. Het blokfluit ensemble treedt om 20.15 uur op in de NH kerk in De Waal. Het op treden maakt deel uit van elf con certen die de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken komende zomer organiseert. Het in 1992 opgerichte ensemble bestaat uit Helma Hartman, Annemieke Husslage en Femke Vermaas Zij komen uit verschil lende windstreken van ons land. De naam Sweetwood is een barokke vertaling van de blokfluit (Flaute dolce betekent zachte of zoete fluit). Gekozen is voor een zogenaamd Spiegel programma Duitse compo nisten uit drie verschillende stijl periodes worden gespiegeld rond een componist uit de Hoog barok. Het repertoire omvat werken van Weidemann, Bach, Linde, Vivaldi, Steeps en Quantz De toegang is gratis, na afloop wordt een collecte gehouden. minder groot van opzet dan vorig jaar, toen het openingsfeest van 'De Bewaarplaats' duizenden bezoekers trok. Voor iedereen staat een kopje Engelse thee met cake klaar. De beste appeltaart wordt aangewe zen door een jury. bestaande uit Marga Keyser (lerares OSG), Ria Timmer (van de bakker) en Kees Keyser (fruitteler). De inzendingen worden beschikbaar gesteld aan Zorgcentrum Texel, zodat de Texelse ouderen en zieken zondag een lekker stuk taart bij de koffie krij gen De Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken biedt weer ver schillende programma's aan. Er zijn dia-avonden over Texel, de historische route, kerktochten en de zomeravondconcerten in de di verse kerken. Vanuit De Schuilhut achter de NH kerk in De Koog vinden dagelijks di verse activiteiten plaats. Deelname is gratis en er kunnen ook boeken worden geleend. Op deze wijze wil len de kerken bijdragen aan een goede vakantie voor Texelaars en toeristen. Ten behoeve van de Duitstaligen wordt samengewerkt met het bisdom Essen, dat dit sei zoen dertig jaar op Texel vertoeft, en de Evangelische Kirche Duitsland. De verschillende activiteiten worden vermeld in de Vakantiekrant. Liedjeszanger/tekstschrijver Bert van Baar verzorgt zondagmiddag vanaf 15.00 uur een optreden op het terras van De Worsteltent. Bij slecht weer verhuist de show naar binnen. Zijn theaterprograma Vader aan Zee ging vorige week in premiere tijdens het Terschellinger festival Oerol. Ook zingt hij liedjes uit zijn show De Boswachter Zingt. De liefde voor het Noordhollandse landschap loopt als een rode draad door de teksten van de ex-journalist uit Groet, die tot voor kort schreef voor bladen als Grasduinen. Hij praat de liedjes aan elkaar met kleine conferences. Toe gang is gratis. Wie bakt de beste appeltaart? Dat zal morgen blijken bij de verkie zing van de 'appeltaart van het jaar' tijdens de open dag bij Meubelmakerij Tromp aan de Schilderweg. ledereen kan aan de wedstrijd deelnemen door thuis aan de slag te gaan en het resul taat morgen voor 12.00 uur in te leveren. Hoofdprijs is een week end Londen voor twee personen. De verkiezing is een onderdeel van de creatieve feestmarkt' die Johan en Erna Tromp van 11.0*0 tot 17.00 uur bi| hun bedrijf houden. Diverse Texelse hobbyisten laten zien waar zij hun vrije tijd aan besteden Ver der is er onder meer een demonstra tie patchwork quilts op de nieuwe af deling tuinmeubelen. De markt is Het Hogereind in De Waal is zondag vanaf 15.00 uur het decor voor de eerste ringsteekwedstrijd om het Texels Kampioenschap. Omdat het de eerste keer van het jaar is. mo gen de steeksters eerst een proef- rondje rijden De organiserende Ringsteekcommissie vraagt de deel nemende combinaties om half drie het startnummer op te halen. Pu bliek is welkom. STICHTING TV TEXEL Computerbewerkte beelden, een uitdaging voor totograat Gerard Witte.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2