teso 'Water' inspireert tot leuke creaties Agenda O Bedrijvig he id Verenigde Schilders herstelt kozijnen via nieuwe methode Bibliotheek hervat uitlenen van CD's Diplomazwemmen in Molenkoog Texelaars verrassen met zang en muziek TEXELSE coURANT Juryprijzen Combé en Bakker Première van De Vantasjes doos Waar is dit? Metropoolorkest verbroedert in OSG (posterend Presem Reserveren vo Oosterend Presi Wandeling Slufl tocht Het gezelschap start om 9.00 uur vanaf de Elemert. Ter gelegenheid van het 200-|arig bestaan verzorgt Rijkswaterstaat een tentoonstelling over tech nieken in het waterbeheer en over waterkwaliteit. Publiek is tussen 10.00 en 17.00 uur welkom in de speciale tent op het haventerrein van Oudeschild Rond 12.00 uur wordt een zmkstuk afgezonken bij de waddendijk, ter hoogte van de NH kerk. Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut achter de NH-kerk van De Koog een historische tocht van start. Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden SBB-excursie op de Hogeberg Deelname 7.50, tocht duurt twee uur Inlichtingen en opgave via EcoMare, tel. 317 741. In De Cocksdorp begint vanmid dag om 17 00 uur de eerste Durper feestmarkt Op het dorpsplemtje van Den Hoorn begint om 19.00 uur het Texels kampioenschap scha- penmelken en -scheren De strijd is onderdeel van de eerste Hoornder Donderdag. In Cinema Texel draait om 19 00 uur Lost in Space en om 21.30 uur Jackie Brown. Vrijdag 3 juli: Cinema Texel vertoont vanaf 19.00 uur de Science Fiction film Lost in Space en vanaf 21.30 uur Jackie Brown (regie Quinton Tarantino, bekend van Pulp Fiction). Zaterdag 4 juli: Met de eerste boot (6.05 uur) ver trekken deelnemers aan de kerkepadtocht naar Middelburg. Voor inlichtingen en opgave: C. Broekman, tel 316 362. en live-muziek. Om 14.00 en 16.00 uur draai Cinema Texel de tekenfilm Magische Zwaard (Ned. ken), om 19.00 uur Lost in V (SF) en om 21.30 uur Brown Van 19.00 tot 21.00 uurvmj voorverkoop plaats voor dagenkaarten voor Oostera Present in De Bijenkorf. Vol» senen 45,-, kinderen ƒ20,. Halfuursdienst. Teso iru extra afvaarten op vrijdag 3 van 9 35 tot en met 16.05 uur zaterdag 4 juli van 8.35 toten 15 05 uur. Wachttijden. Er moet rek» worden gehouden met wachttijd van een half uur op dag 3 juli op Texel tussen It en 13.00 uur en in Den Hei tussen 13.00 en 17.00 uur. Op zaterdag 4 juli wordt allee Den Helder een wachttijd vam half uur verwacht tussen 11 j) 15.00 uur. Hoogwater te OudescM Di. 30 0.37 en 13.2(i Wo. 1 1.10 en 13.45: Do. 2 1.40 en 14.25i Vr. 3 2.30 en 15.2ii Za. 4 3.56 en 16.21, Zo. 5 4.45 en 17.15: Ma. 6 6.07 en 18.30: Di. 7 7.24 en 19,35: Het Texelse bedrijf Verenigde Schilders repareert kapotte kozij nen voortaan zelf via een methode, ontwikkeld door Window Care. Vier medewerkers volgden de afgelo pen maanden een pittige cursus, die negen volle werkdagen in be slag nam. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Paal 9 kregen zowel de vier schilders als het bedrijf een certificaat uitgereikt. Bij kozijnen treedt vaak houtrot op in de hoeken. Oorzaken zijn bijv vocht dat doordringt in de naden of roestige spijkers. Lapmiddelen kunnen tot nieuwe problemen leiden, maar het is ook zonde om een heel kozijn te ver vangen Het bedrijf Window Care is daar op ingesprongen door het ont wikkelen van een epoxyhars, die een enorme hechtkracht heeft en niet krimpt of uitzet. 'Het werkt als boter. Maar je moet er wel eerst mee leren omgaan. Zonder kennis van materi- De bibliotheek leent weer CD's uit. De service werd vorig jaar ge staakt, omdat de (leen)vergoeding aan de componist/artiest sterk was gestegen. Wegens de aanhou dende vraag naar compact disks en de opvatting dat muziek in de bibliotheek thuis hoort, is de mu zikale hoek toch weer gevuld. Liefhebbers van 'hits' zullen vergeefs zoeken in het CD-rek Een leen- vergoeding van 1,50 per plaat vindt de bibliotheek teveel gevraagd. De nieuwe CD-collectie bevat wel klas siek, new-age, kinder- en jeugd- repertoire, |azz en iets minder hit gevoelige popmuziek. De hele muziekcollectie wordt tweemaal per jaar gewisseld In september wordt de verzameling uitgebreid met een themacollectie, aangevuld met muziekvideo's en CD-roms met mu ziek. Ter introductie leent de biblio theek de CD's voorlopig gratis uit. De uitleentermijn is één week. Voor blad muziek gelden dezelfde uitleen- voorwaarden als bij boeken. In verband met diplomazwemmen is zwembad Molenkoog vrijdag vanaf 16.45 uur gesloten voor andere zwemmers. Publiek is uiteraard wél welkom. De kinderen die opkomen voor diploma A starten om 17.00 uur, vanaf 18.00 uur wordt gezwommen voor diploma B en vanaf 19.00 uur voor het basiszwemdiploma. Deze laatste groep is afkomstig uit het schoolzwemmen. Zeer gevarieerd en vooral verras send was het uurtje muziek dat tien Texelaars zondag ten gehore brach ten in de Katholieke kerk in Den Burg. Het optreden maakt onderdeel uit van de zomerse concertserie Texelaars spelen en musiceren" Het repertoire was ronduit veelzijdig. evenals de uitvoering Bijvoorbeeld het duet 'Sound the Trumpet door Margaret Elzmga en Lida Wels De heldere stem van Wels vormde een opmerkelijke combinatie met het donkere geluid van Elzinga. Het duo werd op clavecymbel begeleid door Wim Luiken Verrassend waren ook de Keltische liederen, gezongen door Iris en Thomas Pederoli. Frans Visser liet zich voor de verandering horen op blokfluit (foto). (Foto March Hennen) DINSDAG 30 JUNI 1998 Klarina Combe zou het liefst een duik in haar doek Onderwater' willen nemen. (Foto Frans Hopman) Als eilandbewoner denk je bij wa ter al gauw aan de zee. Op de thema-tentoonstelling 'Water', die vrijdag in Den Burg werd geopend, blijkt dat dit onderwerp tot einde loos veel méér inspireert. Een greep uit de 48 inzendingen: zeep bellen, een vliegende goudvis, ge rookte makreel, ijs, een waterkraan en plassende mannen. Ook de toe gepaste technieken vertonen va riatie: van fotografie tot schilderen en van knipkunst tot keramiek. De werkstukken zijn gemaakt door dertig Texelaars die individueel met -het thema aan de slag zijn gegaan Zij behoren met tot de beroeps kunstenaars, al zijn sommigen wel op professionele wijze met hun hobby bezig. Een aantal mag inmiddels tot de vaste inzenders aan de jaarlijkse thema-expositie worden gerekend Maar ook ditmaal mocht de gemeen telijke commissie Kunst Cultuur weer nieuwe deelnemers begroeten Mede-organisator Cor van Trigt toonde zich tijdens de opening tevre den over de gemiddelde kwaliteit. Hij sprak van 'een stijgende lijn'. Burgemeester Willem van Rappard, die de tentoonstelling opende be wonderde de deelnemers. 'U presen teert zich aan uw medeburgers. Daar is durf voor nodig. Van Rappard was in zijn nopjes met de nieuwe expositieruimte aan de Groeneplaats Beter dan die vreselijke kelder in het raadhuis.' Onderwater De burgemeester reikte twee prijzen uit die door de jury beschikbaar wa ren gesteld Klarina Combé kreeg veel waardering voor haar zijde- schildering 'Onderwater'. Vorig jaar SBB-excursie 'Schemeren in de Slufter', aanvang 21.30 uur. Aan melding en inlichtingen via EcoMare. telefoon 317 741 Woensdag 1 juli: Om 20.00 uur begint in De Linde boom een openbare discussie avond over eventuele natuur ontwikkeling in de SBB-gebieden De Ploegelanden en De Bleekerij. Om 19 30 begint bij de trap een rondwandeling door De Slufter De organisatie is in handen van het IVN-Texel. Deelname is gra tis. Keramiste Bertha Bakker met haar twee inzendingen Rechts het winnende Kust (Foto Frons Hopman) In Cinema Texel draait om 20.30 uur Lost in Space. sleepte zij al de publieksprijs in de wacht voor haar uitbeelding 'Heintjevaar' Ditmaal schilderde ze een vrouwfiguur op gele zijde, afge dekt met een dubbel gevouwen stuk blauwe zijde Hierdoor lijkt het alsof de figuur zich onder water bevindt 'Loop er maar eens langs. Dan gaat de stof bewegen en lijkt het alsof er een rimpeling in het water zit', ver telde Combé, die haar werk in de voormalige wachtkamer van dokter Barnard in Oosterend exposeert. De andere prijs was voor de keramiek-voorstelling 'Kust' van Bertha Bakker uit Den Burg. 'Een grote verrassing. Er zijn hier zoveel goede inzendingenreageerde ze. Haar werkstuk bestond uit drie vaas achtige objecten, die samen de kust (van waterlijn tot duintop) weergeven. Men kan in de raku gestookte vormen bovendien grondlagen, branding en kustafslag ontdekken. De kleur had eigenlijk blauwer moeten zijn Met raku valt dat moeilijk te sturen', bleef Bakker bescheiden. Zij houdt zich sinds vijf jaar intensief bezig met keramiek en exposeerde eerder bij Ellen de Vries in Oost. Druppels Spraakmakend is de gevleugelde goudvis in een aquarium van Iwan de Vries bij de ingang Hij is ook verant woordelijk voor het schilderij met de mannen die tegen een muur wateren Verder springen twee schilderingen door Dinus Bol van een makreel (na turel en gerookt) in het oog. Corry Timmer geeft met oude tekens een Griekse visie op water (H-'O), terwijl ook een fraaie collage van Lenie Steffen de fantasie prikkelt Waterdruppels worden op totaal uit eenlopende wijze uitgebeeld: Marchje Barnard maakt uitgekiend gebruik van een spiegel, terwijl Aja Coutinho ze verwerkt in een kunstig knipsel. Miek Jimmink fotografeerde dauwdruppels van dichtbij en Cecile de Boer legde bevroren water vast in haar foto 'IJs'. Prachtig is het kleed met golven gemaakt door An Barnard Co Koomen trekt de aan dacht met twee houten puzzeltjes, getiteld 'Help Ik Verzuip' en 'Haai In Zee' Alle inzenders maken nog kans op de publieksprijs: evenals voorgaande jaren kunnen bezoekers hun voor keur aangeven. De winnaar wordt bekend gemaakt op 10 juli de laat ste dag van de expositie. De ruimte is dagelijks geopend van 10,00 tot 16.00 uur. Dinsdag 30 juni: EcoMare wadexcursies voor volwassenen en kinderen. Deel name 7,50. Voor opgave en in lichtingen over vertrektijd tel 317 741. Op de wielerbaan in Den Burg wordt een criterium verreden, aanvang 19 00 uur Ook niet-le- den welkom. In de NH-kerk van De Waal wordt een zomeravondconcert gehou den door het 'Holland Sweetwood trio (Femke Vermaas, Annemiek Husslage en Helma Hartman op fluiten) Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een collecte ge houden ter bestrijding van de kos ten. In Cinema Texel draait om 20.30 uur Lost in Space Om 20 30 uur start in de Her vormde kerk in Den Burg een concert van het kamerorkest Bratislava Kaarten zijn te koop bij de VVV, de resterende vanaf 19.30 uur aan de kassa. Vertegenwoordigers van Window Care en medewerkers van de Verenigde Schilders na de uitreiking van certificaten in Paal 9. <f"° F""s alen en technieken lukt dat nietal dus eén van de vier schilders die de cursus volgde. Kwaliteitsverhoging en tijdsbesparing zijn voor Henk Zijm van de Verenigde Schilders redenen om op het nieuwe systeem over te schakelen. 'Verrotte kozijnen moesten we anders laten repareren door een aannemer. Dat kostte tijd en geld. Nu kunnen we al les in eigen beheer doen. Als schilder kun je je werk afmaken De geslaagde schilders zijn Udo Rüngs, Rienk Platte, Jos Smit en Arno van Heerwaarden Theatergroep De Vantasjes verzorgt donderdag 9 juli de eerste voorstel ling van het nieuwe seizoen In de laatste Vakantiekrant stond per abuis dat dit 2 juli al het geval is. Het stuk. getiteld 'Op zoek naar farao Toetje toe'. is bedoeld voor kleine en grote kinderen. Aanvang 16.30 uur in thea ter Klif 12, de toegang is gratis. De foto van de maand juni komt uit het archief van verzamelaar Nan Huysman. Wie weet waar dit is. kan belten met Maarten Stoepker. tel 31 29 40. In eén dag tijd een volledig concert instuderen. Een ambitieus doet waarvoor veertig leerlingen van mu ziekschool Geert Boedijn uit Hoorn naar Texel waren gekomen Ze vormden samen met twintig Texelse muzikanten een gelegenheids gezelschap. Eigenlijk was de groep een mix van drie groepen, want on derdeel van de muziekgroep was een popband die nog nooit in een echt orkest had gespeeld. Het optre den haalde wellicht niet het niveau van het echte Metropoolorkest, de vier ingestudeerde nummers wer den van begin tot het eind enthou siast gespeeld. De uitvoering had wellicht volmaakter geweest als de muzikanten langer hadden kunnen oefenen. Tijd ontbrak echter, even als het mooie weer. De regen ver dreef de muzikanten van de Groene plaats naar de aula van de OSG. waar vol overgave het thema van The Pink Panther werd i Symbolisch voor de goede si dens de uitwisseling was helj lende nummer 'With a little It my friends' van The Beatles. I (Fo:oG#&H De voorbereidingen voorC Present, dat gehouden wordll juli tot 1 augustus, beginnen! serieuzere vormen aan te nerj dorpshuis De Bijenkorf is zattj en 11 juli van 19.00 tot 21 OOut voorverkoop. Een kaart oml rende drie dagen alle onderaf kunnen bezoeken, kost ƒ45.-: ren van 4 t/m 12 jaar t Tegen een bedrag van ƒ10. bordje voor de historische tf worden aangeschaft. En wietj verzekeren van een videotójr het spektakel, te produceren® Texel, kan ervoor/40,-éénie ren Voor inwoners van Oosten een gratis parkeerkaart f De repetitie van vrijdag isve' naar volgende week, vrijdag 1 Alle spelers worden dan om verwacht op het landje bij bas' De Akker. De IVN-afdeling Texel h°u(*j dag om 19.30 uur een rondwj door De Slufter. Het verzar1H bij de trap. ledereen is welkC| Aan het strand is het ongeveer ei- eerder hoogwater. De zon komt35| op om 05.56 uur en gaat ontfsri 21.33 uur. 1 juli eerste kwartier, In zwembad Molenkoog wordt tussen 14.00 en ca. 22.30 uur een feest gehouden rond het thema Amprika" Mpt snplleties pfpn Donderdag 2 juli: De Plattelandsvrouwen uit Den Rurn hnnHpn vanriaan ppn fipte-

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2