Veel uitvallers bij snelle surfmarathon Beursplein helpt gewonde zeiler Om te onthouden Bart-Jan Grisnigt steelt show bij tennisfinale Deuce TEXELSE g couRANT Gemeente koopt 'Vredestein' Fiets beschadigd Mavo-klas tweede in radioquiz Geslaagd Ij Goede generale Ingrid van Lubek Bruidspaar(d)... Texels zwemwater wederom goed 'Heemskerckers voor tiende keer bijeen Plevierstraat bestaat 35 jaar PIEVIER! Reddingboot Beursplein 5 heeft zondagmiddag een catamaranzeiler aan wal gezet, die tussen Texel en Vlieland gewond was geraakt De 56- jarige zeiler uit Nieuw Vennep nam deel aan een zeiltocht van paal 33 naar Vlieland Onderweg liep hij en kele zwaar gekneusde ribben op, waarvoor hij zich op Vlieland door een arts liet behandelen Omdat de terug reis per catamaran niet verantwoord werd geacht, werden de Texelse red ders ingeschakeld- Ze pikten de man op vanaf de steiger van De Vriend schap op de Vliehors en brachten hem naar het reddingboothuis bij paal 33 Dierenartsen: Keesomlaan 11, 1791 DA Den Burg, telefoon 312527. Spreekuurtijden: maandag en don derdag 18.30-19.00 uur Dinsdag, woensdag en vrijdag van 17 00-17.30 uur en op afspraak. De jeugd heeft de toekomst. Dat bewees tennisser Bart-Jan Grisnigt (8) tijdens de finale van de jeugdclubkampioenschappen van Deuce. Grisnigt, pas sinds een jaar lid van de club, versloeg na een spannende strijd tegen stander Bernard van Hattem in de derde set. Het fraaie weer bezorgde het kam pioenschap dat afgelopen week werd gehouden zondag een mooie afsluiter. De inzet van de jeugd maakte het toernooi waaraan zo n veertig kinderen meededen van kwalitatief hoog niveau. In de cate gorie tot elf jaar werd voor het dub belspel in een poule gespeeld. Ook hier zegevierde Bart-Jan, die een bak bij Buurtwinkel Ria Trap, Oranje straat 5 in Oosterend. Dierenbescherming meldpunt bij Manon Vahrmeijer, telefoon 310790. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-63 77 44 (24 uur bereikbaar). DINSDAG 30 JUNI 1998 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon tijdens kan tooruren 322188; daarbuiten 312222. Voor spoedeisende gevallen: 1-1-2 NIET-spoedeisend' 072-5122222 Heemskerckstraatbewoners luisteren naar de Westfriese conference van Hannes Knijn. De gemeente koopt een foto van boerderij Vredestein aan het Oude dijkje, die gemaakt is door Pieter de Vries. De adviescommissie kunst- en cultuurbeleid vindt dat de foto 'een mooi beeld geeft van het historisch verval van dit stukje Texel' De ge meente betaalt er ƒ450,- voor. An dere aankopen zijn het 'Reddingboot- huis' van keramiste Kerstin Edelmann 1.500,-) en het schilderij 'Krachten spel der elementen' van Niek Wei- boren (ƒ1 750.-). de surfplank werd gevonden, nam de ongerustheid onder de surfers grote vormen aan Die maakte een half uur later plaats voor opluchting, toen ook de drenkeling werd teruggevonden. Van enige onderkoeling was dankzij het wetsuit dat hij aan had geen sprake Ook niet van paniek. 'De man was de rust zelvealdus Wieb van den Berg, die een dergelijke vermissing nooit meer hoopt mee te maken. Het incident is voor de orga nisatie reden bij een volgende editie extra veiligheidsmaatregelen (vuurpij len) voor te schrijven. De 3 Mavoklas van OSG De Hoge- berg die meedeed aan radioquiz De Blauwbilgorgel op Radio Noordholland, is nét niet de beste van de provincie geworden. De Texelaars eindigden in de finale achter een 3 Atheneumklas van de Katholieke Scholengemeen schap Hoofddorp, maar deden niet onder voor een 3 Gymnasiumklas van OSG Reiger- bos uit Amsterdam. In de finale, die vrijdag werd opge nomen in science centre New Metro polis in Amsterdam, werd verbeten gestreden. Eva van der Vis waagde zich aan een bespreking van Het Gouden Ei, een boek van Tim Krabbé Barl Bakker, Theo Hooger- heide en Jasper Buis maakten een soort speurtocht door het gebouw en moesten - al dan niet met hulp van computers - allerlei lastige vraag stukken oplossen Aan Judith de Leeuw en Marlies Huisman de on dankbare taak om ter plekke een ge dicht te schrijven rond het thema spanningzoeker' De Texelse Mavo leerlingen deden maar weinig voor hun concurrenten die VW gen. In de tweede en laatste ronde, bij vragen over de actualiteit ten worden beantwoord, i Texelaars Hidde Nieuwland Vonk een ware inhaalrace Hoofddorpers (74 punten) uiteindelijk in de eerste ror< goed te hebben gescoord oen te halen, maar de OSG uit Ar dam moest toestaan dat Del berg langszij kwam Met iet punten werd de tweede ptas deeld De quiz was zondag al via dn te beluisteren. Aan de Rijksuniversiteit lei Nanja Joustra afgestudeed Engelse taal- en letterkunde, lisatie second language Voordat ze haar doctor, deed, studeerde de oud-Tofs half jaar aan de Unir Newcastle upon Tyne in En Binnenkort verhuist ze naarha afrikaanse Pretoria, waarhaai voor de Verenigde Naties Joustra wil proberen er eend haar eigen vakgebied te vinds Ingrid van Lubek is in vorm. Zon der zich volledig uit te putten, ver overde de Texelse triatlete zondag een zilveren medaille tijdens een wedstrijd (Olympic distance) in Nuenen. Dat belooft wat voor vol gende week, wanneer ze in Oos tenrijk meedoet aan het Europese kampioenschap. In een deelnemersveld waarin enkele Australiërs de Nederlandse top be streden. deed Van Lubek direct vanaf het begin van zich spreken Terwijl ze normaliter vaak wat tekort komt tij dens het onderdeel zwemmen, legde Menig bruidspaar trok in het verle den met een hoogstandje de aan dacht van fotografen. Bruidspaar Corrien Duin en Kees Kooy vol bracht de weg naar het raadhuis vrij dag op een wel heel ongebruikelijke hoogte Een prooi voor de fotograaf dUS. iFolo Ger,'F Timmerman! ze de basis voor haar goede presta tie ditmaal al in dat eerste onderdeel. Tegen alle verwachtingen in klau terde ze als tweede van alle deelne mers op de oever Wielrennen ging ook goed. Van Lubek reed zelfs enige tijd aan de kop, maar toen haar medekoploops- ter ten val kwam op de door regen glad geworden kasseien, besloot de Texelse te wachten op een klein groepje achtervolgers. Tijdens het lopen lag ze steeds in kansrijke positie Met het oog op de titelstrijd in Oostenrijk volgende week, maande de bondscoach haar echter zich in te houden Dat deed ze, zodat de Australische Tracey Hargreaves langzaam maar zeker van haar weg liep. Toen vlak voor de finish bleek dat een andere Australische nog binnen haar bereik liep, zette Van Lubek toch nog even flink aan, waardoor ze een fraaie tweede plaats veroverde Ook haar eindtijd wees op een uitstekende vorm: 2.00 32 uur. In het algemeen 'Elite -klassement is ze nu eerste Doel bij de Europese kampioen schappen is om bij de beste tien te eindigen Een licht beschadigde fiets. Dat was het enige nadelige gevolg voor een 14-jarig meisje uit Wupperlal, toen ze zondagmiddag op het fietspad langs de Pontweg ten val kwam. Dat gebeurde nadat ze werd ingehaald door een bromfietser, bestuurd door een 22-jarige man uit Heerhugowaard. Niet duidelijk was wie de meeste schuld had aan de aanrijding Wat Rijkswaterstaat betreft hoeft het zomerse weer niet langer op zich te laten wachten Bij metingen op 25 mei en 8 juni bleek het zwemwater langs de Texelse kust van prima kwaliteit, een bevestiging van de bevindingen van een maand geleden De tempe ratuur van het water bedroeg 14,9 graden Celsius. In tegenstelling tot andere straten van Oudeschild hing de Heems- kerckstraat in Oudeschild 'als los zand' aan elkaar. Het karakter van deze door veel bedrijven onder broken buurt bracht met zich mee dat veel bewoners van de 35 hui zen elkaar nauwelijks kenden. Tien jaar geleden kwam daarin verandering toen werd begonnen met het voor de hele straat organi seren van een gezellige barbecue. Het initiatief werd destijds genomen door Henriëtte Timmermans/Peter Jan Kuip, Joke/Willem Rikkenberg en Sieb/Jacqueline Schellingen De eerste twee keer was de bijeen komst in en bij de gebouwen van Hans Boom Nog geschikter bleek de inmiddels gereed gekomen loods van aannemer Sieb Schellingen In de meeste gevallen waren de weersomstandigheden zo gunstig dat het buiten kon, maar de tiende barbecue van afgelopen zaterdag was wegens de regen 'indos' loods was daartoe provisors; schikt gemaakt, waarbij noodrs die hadden gediend bij den 111 bouw van Rab als afscherming den. Dankzij een krachtige z installatie gaven de barbecue: rookoverlast Deze keer waren 60 volwasse en 13 kinderen in genoeglijke bijeen. Gebruikelijk is dat iede het benodigde vlees, stoelen den, bestek e.d. meeneemts klein bedrag geeft, waarmee' rige kosten worden geldbedrag is méér dan nodig' dat na vijf jaar een zodanig was ontstaan dat het eerste lui feest er helemaal uit betaalt] worden Ter gelegenheid W tweede lustrum werd beslot? overschot te gebruiken voor tb] trekken van professioneel en! ment Hannes Knijn van het schap 'Westfries Plat' zorgde] Kees Stet-achtige confereni liederen. Talent uit eigen sir zich ook gelden, zoals bh play back-vertolking van en Marleen. Tussendoor bleefj lukkig genoeg gelegenheid praten. Altijd ging het leven in de Plevierstraat in De Koog z'n alle daagse gang, maar zaterdag was het feest. Omdat het precies 35 jaar geleden was dat de straat zh naam kreeg, kropen de bewoners op speelweide 'I Klauterlandje gezellig bij elkaar om het jubileum feestelijk te vieren. Hans Bakker, een van de eerste bewoners, verhaalde over het Bouwfonds van Nederlandse Ge meenten dat begin zestiger jaren ne gen dubbele woningen neerzette 'De bouwgrond kostte toen een tien tje de vierkante meter en een wo ning deed 35 000.- In verhouding met nu lijkt dat een schijntje, maar toen moesten we een hele tijd over de aankoop nadenken. Hans List heeft het hier lang De Krediet boulevard genoemd Een aantal be woners probeerde de kosten terug te verdienen met de toeristisch huur Bakker herinnerde z^ een logiesverstrekker waar tig bedden in huis stondeni tg, elders was het in de Pievie een komen en gaan van ben tr Eendrachtig spande de buuitn t 1975 in voor de aanleg til speelweide. Het kleine beef» dal destijds overbleef waS j„0 de rente precies genoeg twintig jaar tater de bloemetje-, lentezetten tFMOnn (Foto Gerard Timmorman) De winnaars van de finale van de jeugdclubkampioenschappen van tennisvereniging Deuce. vlnr. Steffan Vlaming, Ruud van Boven, Bernard van Hattem. Bart-Jan Grisnigt, Merijn de Steur. Joey van der Vis, Arjen Gieze, Thijs Bol. Lisette Land, Annette van Hattem, Cyrina Zoetelief, Maartje van Hattem. Lennart Witte, Sjoerd Oosterhof en Koen van der Slikke. foto Annoko bod Deelnemers aan de surfmarathon Den Helder Texel v. v. varen weg bij het strandje van Dijkmanshuizen. Windkracht vijf tot zes uit het zuid westen zorgde zondag bij de surfmarathon Den Helder-Texel vice versa voor toptijden. De snel ste plankzeiler, André Hoekstra uit Almere, deed er na de start bij Lands End vijftig minuten over om via de VC-boei bij surfstrandje van Dijkmanshuizen af te meren. In pakweg twintig minuten zeilde hij weer naar Den Helder. Het stevige zeilweer leidde tot veel uitvallers. 63 deelnemers, waaronder één dame. schreven zich in voor de klas sieker onder de zeilmarathons Geen record maar organisator Wieb van den Berg van de Windsurfclub wijt dat aan concurrentie van andere surfevenementen. De straffe wind zorgde voor toptijden, maar deed ook een flinke aanslag op het gestel van de zeilers en hun materiaal. De op varenden van de twaalf veiligheids- boten moesten alle zeilen bijzetten om deelnemers die kampten met materiaalpech of vermoeidheid naar de kant te brengen De aanhang wagen van Willem Huizinga was bijna te klein om het gestrande materiaal te vervoeren. Diep ontzag was er voor de jongste deelnemers, Adriaan van Rijsselberghe. die het ronden van de VC-boei wist te volbrengen, maar op de terugtocht naar Dijkmanshuizen de veiligheid van de wal opzocht. 'On der deze omstandigheden hoef je je zelf niet te schamen als je afstapt', verwoordde zeiler Ron Broersma de krachtsinspanning die moest worden geleverd. 'Het gaat wel. maar het is bijzonder zwaar. Ik ben onderweg maar even vijf minuten op de plank gaan zitten om bij te komen Broersma toonde zich realist toen hij bij Dijkmanshuizen besloot van de terugtocht naar Den Helder af te zien Doordat wind en ebstroming tegen elkaar ingingen, ontstonden forse golven In pakweg twintig minuten blies de naar west draaiende wind snelste man Andre Hoekstra terug naar Den Helder In zijn kielzog meerden Paco Freens (tweede) en Marcel van der Zwart (derde) af. Snelste Texelaar werd Klaas Jan van der Vis, die als zevende eindigde De prestatie le verde hem een startbewijs op voor de Texelrace. Andre van den Berg ein digde als 21 ste en Gert-Jan de Wit als 29ste Overige Texelse deelnemers waren Johan Zuidema en Joost Albers. Winnaar van zogenaamde masterklasse werd Stephan van den Berg. tweede John van der Starre en derde Anne-Sies Koopmans. Zoektocht De grote aandacht voor de veiligheid van de surfers kon niet voorkomen dat deelnemer Hans Witte uit Wormerveer in moeilijkheden kwam In de staart van het deelnemersveld zag de organisatie vanuit Den Helder hoe de ervaren zeiler richting De Mok koerste en bij het overstag gaan uit het zicht verdween Bij het gijpen viel de man van z'n plank en slaagde er niet in deze vast te pakken, waardoor deze met de stroming werd meege voerd Toen veiligheidsboten hem met konden vinden, werd de Kust wacht ingeseind, die met groot mate rieel uitvoer Toen na een uur alleen duo vormde met Ruud van Boven. Ze wonnen van Merijn de Steur en Steffan Vlaming. Opmerkelijk moei zaam verliep het spel van Tim Kedde Hij bleek achteraf met een gebroken pink te spelen. Het heren enkel van 11 t/m 14 jaar leverde een herhaling op van vorig jaar. Thijs Bol versloeg Joey van der Vis met 6-1 en 6-3. De wedstrijd ken merkte zich door lange games en moeilijke rally's. Bij het meisjes en kel van 12 t/m 18 jaar ontbond de strijd zich tussen Lissette Land en Annette van Hattem, waarbij vooral de eerste set met tiebreak voor spanning zorgde. Annette van Hattem prolongeerde haar titel. Bij het dubbel 12 t/m 14 jaar stonden Lisette en Annette aan dezelfde kant van het net, tegenover Thijs Bol en Arjen Gieze. De jongens wonnen vrij makkelijk met 6-2 en 6-0 Het duo pakte deze titel voor het derde |aar Lennart Witte versloeg Koen van der Slikke in drie sets bij het enkelspel 15 t/m 18 jaar De finale van het dub belspel tussen Maartje van Hattem en Cyrina Zoetelief en het duo Sjoerd Oosterhof en Koen van der Slikke, leverde een driesetter op In de tweede set kwamen de meiden met 5-0 achter, maar ze wonnen met 7-6 na een tiebreak. De dames won nen ook de derde set Oude kleding en schoenen: voor ontwikkelingslanden, inzameling via Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekende: Centraal Meldpunt 0223-65 02 22. - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp. Jonkerstraat 6, Den Burg, tel 31 41 52. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 uur - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 uur. - Uitleenmagazijn/ servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur - Diétiste: voor afspraken elke werdag van 08.30-17.00 uur, tel 0223-65 01 23.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 8