Heldenstatus voor Vantasjes dichtbij 'Deze nummers draai ik thuis ook allemaal' \s oud Papier 1 Klaassen zegt platenbazen vaarwel Agenda 1-1-2 TEXELSE^? COURANT De hort op Orgelconcert in Hoornder kerkje Kermis Vrouwen houden verkoopavond Kijk ook in del Vakantiekranl ...EN WAT IS DAN DAT EILANDGEVOEL... Qjeslacigd Weekenddiens huisartsen College maak weer dorpentoc Boek afhalen VRIJDAG 10 JULI 1998 Klit 12 puilt uit de dappersten liggen half op het podium. Ooomaaa, ik zie tante Kóó. Kijk, daar!' schreeuwt een jochie uitge laten. En inderdaad, in afwachting van het moment dat ook de ande ren zich hebben omgekleed, duikt Margriet de Graaff nog even van achter de coulissen op het es presso-apparaat af om de collega's achter de bar bij te staan. Ze wuift terug: 'Daaag.' Het kind kijkt triom fantelijk. De première van De Van tasjes kan wat hem betreft niet meer stuk. Enkele honderden kinderen zijn donderdagmiddag al ruim voor het aangekondigde tijdstip bijeen om naar het kindertheater van Klif 12 te kijken Het gebouw puilt uit. In de zaal staan de stoelen dicht tegen elkaar geschovenop het balkon kan er me- Op Texel is 's zomers heel veel te doen. Puur en alleen georga niseerd voor de toerist, vinden veel Texelaars. Maar is dat ook zo7 Kunnen we als eiland bewoners al die evenementen zomaar aan ons voorbij laten gaan'? De verslaggevers van de Texelse Courant nemen bij toer beurt een kijkje en noteren hun bevindingen 'De hort op. mand meer bij en de dappersten lig gen half op het podium Ze hebben De Vantasjes kennelijk al (veel) vaker (Foto Joop Rommels) gezien, want regelmatig vallen de namen van mevrouw Tulband. Klojo en tante Ko Een vader vraagt zijn dochtertje of ze misschien iets wil drinken. Dat wil ze wel, eventueel Erg gretig klinkt het niet. Laten we maar liever zorgen dat we nog een beetje vooraan kunnen zitten. Dan komt tante Ko op. Ze klaagt. Klojo (Cor van Heerwaarden) heeft weer een rotzooi van zijn kamer ge maakt. Rotzooi die zij moet opruimen. En het ergste is nog dat ze jarig is en hij dat helemaal is vergeten.. Het blijkt mee te vallen, want het neefje heeft voor zijn allerliefste tante' op de rommeltjesmarkt een oude lamp gekocht Voor ƒ1,25, want meer geld had hij met Tante vindt het allemaal maar niks. Véeel liever had ze lekkere lollies gehad. Maar nog voor het lukt om te ruilen, komt na het toevallig poetsen van het ding een geest (Bas ten Have) tevoorschijn, die zijn 'meester Toetjetoe', een fa rao. kwijt is. Klojo vindt het maar een raar verhaal. Hij heeft een meesier De Bruin Maar hij ziet er wel wat in om de geest teruq te brenqen naar diens vaderland Egypte. In ruil mag hij allerlei wensen doen. Op een vliegend tapijt wordt de reis aanvaard samen met mevrouw Tul band (Jamen de Bruijn), die op ver jaarsvisite komt, en tante Ko In de woestijn volgen allerlei verwikkelin gen, komen ze een slangenbezweer der (de jeugdige Wouter Zijm) en een buikdanseres (de ongeveer even oude Martine Barhorst) tegen en moeten ze achter de tekst van een toverspreuk komen om uiteindelijk de farao te kunnen ontmoeten. Op een paar kleintjes na, gaan de kinderen direct helemaal in het ver haal op. Ze schreeuwen aanwijzingen richting de spelers en brullen in koor ja of nee. al naar gelang de situatie Met de merkwaardige loop van het verhaal hebben ze weinig moeite Sommige grapjes daarentegen wor den alleen door de vaders en moe ders begrepen. Maar dat fenomeen is al bekend sinds De Fabeltjeskrant Voor je het goed en wel beseft is het stuk afgelopen. Toch is het dan al een uur later. De spelers komen de zaal in, nog volop in hun rol. Tante Ko heeft toch nog haar lollies gehad en deelt die nu uit aan het publiek. Zeer tegen haar zin overigens: 'Lollies, hëéééle vieze lollies!' De farao gaat met de pet rond, in de hoop genoeg geld op te halen voor de aankoop van een kameel. De jeugdige toeschouwers verdrin gen zich rond hun helden. Ze schreeuwen hun namen en lijken geenszins van plan naar buiten te gaan Dat gebeurt pas na lang aan dringen van hun vaders en moeders. Maar eerst moet toch nog even af scheid worden genomen 'Tante Ko. mevrouw Tulband, Klojo: tot ziens!' 'Op zoek naar farao Toetjetoe' is geschre ven door oud-medewerker en -Texelaar Bennie den Haan en Ingrid van Berkum Wil de Leeuw is verantwoordelijk voor de fraaie aankleding, Matthijs Albers zorgt voor ge luiden licht. De Vantasjes zijn nog tot en met eind augustus iedere donderdag vanaf 16.30 uur te zien in Klif 12 in Den Hoorn. Joop Rommets Scouting Texel haalt ivm de zo mervakantie geen oud papier op in Den Burg Wel kan men zelf papier en karton in de container naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan deponeren Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staat zater dag de hele dag (van 8 00 tot 18.00 uur) op de hoek Slotskolk/Kotter- straat. Oud papier en karton moeten gebundeld worden aangeleverd Het detde concert in de serie zomeravondconcerten van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken wordt dinsdag verzorgd door organist Bert Koelewgn Dat gebeurt vanaf 20 15 uur in de NH kerk te Den Hoorn. De toegang is gratis, aan het eind gaat de collectezak rond. Koelewijn, docent aan de Regionale Amersfoortse Muziekschool is geen onbekende voor het eiland. Hij trad meerdere malen op in het buitenland - Polen Tsjechie, Canada - en dus ook op Texel Koelewijn is dirigent van verschillende koren en heeft meerdere CD's uitgebracht met koor- en orgelmuziek In Den Hoorn brengt hij werk van Bach Handel Mozart, Boëlmann en Lemmens ten gehore Op het parkeerterrein aan de Nikadel in De Koog strijkt volgende week de kermis neer Liefhebbers kunnen er van woensdag tot en met zondag dagelijks terecht. Als nieuw ste attractie - voor mensen met een sterke maag - is er de 'blower', een snel ronddraaiend apparaat met ver ticaal en horizontaal bewegende gondels. Woensdag, na het vallen van de duisternis, worden kermisgangers en de rest van het ei land getrakteerd op een groots vuur werk. De vrouwenvereniging van de Gere formeerde gemeente in Oosterend houdt woensdag 15 juli de jaarlijkse verkoopavond Bezoekers zijn vanaf 19.30 uur welkom in het jeugd- gebouw aan de Oranjestraat Ver krijgbaar zijn allerlei artikelen, zoals koek, snoep, houtwerk, boeken en kaarten. Ook kan men een kopje koffie of thee drinken. Vrijdag 10 juli: In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16 00 uur Het Magische Zwaard en om 18.30 en om21 30 uu Armageddon, de nieuwste film van Bruce Willis. Wielervereniging Texel houdt een tijdrit over 32 km Start en finish aan de IJsdijk nabij Oudeschild. Gastrenners welkom. Zaterdag 11 juli: In de notaristuin aan het Ach terom in Den Burg worden de Texelse kampioenschappen jeu de boules gehouden, aanvang 10.00 uur. De finale begint om circa 15.00 uur. De Texelse bierbrouwerij in de voormalige zuivelfabriek aan de Schilderweg geeft om 12 00 uur een gratis botteldemonstratie, waarbij is te zien hoe flessen wor den gevuld In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16.00 uur Het Magische Zwaard en om 18 30 en om 21.30 uur Armageddon Stijldansen, latin en country staan weer op het programma in dorpshuis De Bijenkorf in Ooster end, aanvang 20.30 uur. leder een welkom, entree 2,50. Van 19.00 tot 21.00 uur is in dorpshuis De Bijenkorf de voor verkoop van 3-dagenkaarten voor Oosterend Present Volwasse nen ƒ45,-, kinderen 20,- Zondag 12 juli: Om 10.30 uur gaat op de banen van tennisvereniging Deuce in Den Burg het jaarlijkse Tesseltoernooi van start. De fi nales zijn op zondag 19 juli. In restaurant De Worsteltent in De Dennen treedt vanaf 15 00 uur de zevenmansformatie Blue Six op: blues, soul en rock 'n roll. In Cinema Texel draait om 14 00 en om 16 00 uur Het Magische Zwaarden om 18 30 en om 21.30 uur Armageddon Van 15.00 tot 19 00 uur is een kofferbakmarkt op hel parkeer terrein van Calluna. (Vervroegd wegens WK-finale) Maandag 13 juli: Leden van de Texelse Vereni ging van Logiesverstrekkers kunnen tussen 14.00 en 17.00 uur terecht in hotel Opduin om gratis het boek 'Welkom op Texel, 100 jaar gastvrij eiland' af te halen. In de NH-kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel ge houden Aanvang 20.00 uur, toe gang ƒ2,- (kinderen 1,-). Om 20.00 uur start in dorpshuis De Hof in De Koog een informatie bijeenkomst over het plan 'De Nieuwe Toekomst'. In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16 00 uur Het Magische Zwaard en om 18 30 en om 21.30 uur Armageddon Dinsdag 14 juli: SBB-excursie 'schemeren in de Slufter'. Aanmelding en inlichtin gen via EcoMare, telefoon 317 741 De Texelse bierbrouwerij in de voormalige zuivelfabriek aan de Schilderweg houdt vandaag een open brouwdag Toegang gratis In Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur Het Magische Zwaard en om 18.30 en om 21.30 uur Armageddon Leden van TVL kunnen tussen 14.00 en 17 00 uur terecht in hotel Opduin om er gratis het boek 'Welkom op Texel, 100 jaar gast vrij eiland' af te halen. Op hef circuit aan de Haffelder- weg begint om 19 00 uur een wielerwedstrijd voor A- en B- recreanten. Gastrenners welkom. ft gemeenteraad heeft een openbare vergadering in het ge meentehuis, aanvang 19 30 uur Op de agenda staat o.a. het her ziene bestemmingsplan buiten gebied en het beleidsplan 1999- 2002 Radio Texel verzorgt een rechtstreekse uitzending via FM 106.1 en kabel 98.5. In hef Hoornder kerkje verzorgt organist Bert Koelewijn vanaf 2015 uur een zomeravond concert Gratis toegang, collecte na afloop. Woensdag 15 juli: In de Gravenstraat in Den Burg vindt (net als vorig jaar) vanaf 16.00 uur het Buiteneetlm plaats, met muziek en J hapjes, verzorgd door de0 zamenlijke restauranthoudi In Cinema Texel draait 14.00 en om 16.00 uur fj Magische Zwaard en 18 30 en om 21,30 Armageddon De vrouwenvereniging van' Geformeerde gemeente in het jeugdgebouw aan' Oranjestraat in Oosterend' jaarlijkse verkoopavond, s; vang 19 30 uur. Op de Nikadel in De Koogk gint vandaag de kermis, Dg duurt tot en met zondag, v» avond laat groot vuurwerk. Er is méér te doen op Teis| Kijk niet alleen naar i agenda maar ook naar In overzicht in de Vakante krant, die in hef seizoenwi kelijks verschijnt. Veel va de daarin aangekondigd evenementen en activiteit zijn ook voor Texelaars Inie- ressant. De gratis Vakante krant wordt wekelijks i« spreid als bijlage van dl Texelse Courant en is daar naast voor ieder los verkrijg baar op circa 150 plaatsen L op het eiland. Hoogwater te Oudescü Vr. 10 Za. 11 Zo. 12 Ma. 13 Di 14 Wo. 15 Do. 16 Vr. 17 10.00 10.46 11 26 12.00 0.10 0.25 1.10 2.06 22.1S 22.45 23.46 12.35 13 N 1354 15.ff Aan het strand is het ongeveef»i eerder hoogwater De zon op om 05 30 uur en gaat or* 21 57 uur. 16 juli laatstekwartw.il springtij. (Advertentie) Eigen singles en zelfs hits waren hem in het vooruitzicht gesteld, maar toen de platenmaatschappij alle mooie beloften na twee jaar nog steeds niet was nagekomen, besloot hij zijn toekomst in eigen hand te nemen. Voor Kees 'Tesselaar' Klaassen geen platen bazen of boekingsbureaus meer. Die eigengereidheid resulteerde in 'Lekker stiftuh', een op Texel opgenomen CD-album met vijf tien van zijn lievelingsnummers. 'Een grote wens is in vervulling ge gaan'. jubelt de in Den Hoorn wo nende artiest. 'Het leek me zélf hart stikke leuk. Bovendien vraagt mijn publiek er steeds om. Van mijn platenmaatschappij hoefde ik niks te verwachten. Ze hadden grote plan nen maar het bleef bij het maken van demo's Twee jaar geleden had ik een house-versie van Swiebertje opgenomen Dal wordt gegaran deerd een hit. riepen ze meteen. Maar de band bleef maar op de plank liggen, net zolang totdat door een ander Gabbertje werd uitge bracht. Een vergelijkbaar idee, maar dat werd echt een hit.' De weifelende houding van de platenbazen stond in vreemd con trast tot het aantal malen dat Klaas sen werd (en wordt) geboekt. 'Ik treed wekelijks op, dal gaat vanzelf. De ene keer speel je op het Hollands Muziekfestival in Den Burg, Daar hoort een kroegbaas uit Amersfoort je Tijdens een optreden bij hém zit iemand uit Achterveld in de zaal... En zo beland je overal, in heel Ne derland.' Kermisgangers Klaassen heeft een breed repertoire, waarmee hij vrijwel elk publiek plat krijgt, of het nu de bedaarde gasten van een bruiloft of de ruwe kermisgangers in een Westfries dorp betreft. 'Ik speel alles, van gouwe ouwen tot het nieuwste num mer uit de Top 40. Logisch dat je zelf niet élk nummer even leuk vindt. Maar de nummers op deze CD vind ik geweldig, die draai ik thuis ook. De meeste zijn al heel lang mijn lievelingsnummers Ook in zijn eigen voorkeur is Klaas sen breed georiënteerd, zo blijkt De CD bevat liedjes van zowel Van Ha len als Rowen Heze en van Kiss tot De Kast Zelfs valt Alive te beluiste ren, van het niet zo commerciële Pearl Jam 'Ja, dat vindt iedereen opmerkelijk Toch is ook dat de mu ziek waar ik van houd.' Het schijfje werd opgenomen in Stu dio Texel, van Jeroen Drabbe in Oudeschild. Geen toeval: 'Jeroen riep al jaren geleden dat hij nog eens een plaat met me wilde opnemen. Dat bleef hij herhalen. Als ik hem te genkwam in zijn auto ging steevast het raampje omlaag en maakte hij er Kijk verder... TVTexel Lokaal op zondag STICHTING TV TEXEL KANAAL 30- VOORKEUZETOETS 22S 32 23 00 FAX 31 55 75 (STUDIOI 4. Lot*9Plond*nonit Aan de faculteit Beeldende Kunst Vormgeving van de kunstacademie Constantijn Huygens te Kampen is Greetje Kuipers (1972, 't Horntje) afgestudeerd met als specialisatie 'autonome richtingen - twee dimensionaal', hetgeen wil zeggen: schilderen Haar eerste expositie in Kampen is inmiddels afgelopen, een tweede komt in de nazomer in Zwolle Zij wil zich binnenkort als schilderes vestigen op Texel. Mariska Witte (22) uit Den Burg heeft de opleiding ergotherapie aan de Hogeschool van Amsterdam af gerond Ze gaat als ergotherapeute werken in De Die, centrum voor verpleeghuiszorg in Amsterdam noord. Uitsluitend voor spoedgeval! van zaterdag 08.00 tot maani 08.00 uur Dokter H. van en N. de Grave, Robbepal Oosterend, telefoon 31 82 Consult uitsluitend na teletc sche afspraak Toeristen medische post Koog, Nikadel 11, tel 3272 (zie ook Vakantiekrant) een opmerking over.' Eind vorig |aar was Klaassen met bevriende muzikanten van de groep Jukebox bij Drabbe in de studio om muziek in te spelen voor de banden die hij bij zijn optredens gebruikt. 'Dat ging zo goed, dat we meteen maar besloten om van de opnames een echte CD te maken Het afgelopen jaar werden gemid deld twee avonden in de week benut voor de productie en het mixen. Dai gebeurde analoog, met zo min mo gelijk technische trucs Maar grapjes werden met geschuwd: 'Om mijn vo cale ei volledig kwijt te kunnen, heb ik alle stemmen zelf ingezongen. Ook die van de achtergrondkoortjes, die normaal worden gevormd door zangeressen. Dat leek me wel span nend Eigen jas Het resultaat is in de meeste geval len zeer natuurgetrouw, soms heb ben de covers 'een eigen jas aange trokken'. zoals Klaassen zelf zegt Veel lof zwaait hij toe aan producer Jeroen Drabbe 'Een vakman, hij be greep steeds meteen wat ik be doelde. En de sfeer was heerlijk ont spannen Hij heeft trouwens een prachtige studio daar, ook voor overkantse artiesten Als je even geen zin meer hebt, stap je de deur uit en sta je op de dijk. En de kroe gen zijn dichtbij, ideaal!' De achterkant van het hoesje van de CD is tot stand gekomen uit een sa menwerking met cartoonist Antoon Goes en vormgever Ralph Grabowski de voorkant is een teke ning van Klaassens 4-jarige dochter Larissa. 'Mooi hè', zegt hij trots Ze was een keer wat hangerig wist met wat ze moest doen Ga lekker papa tekenen, zei ik Zonder het idee het nog eens voor zoiets te gebruiken. Maar ze heeft goed naar mijn optre dens gekeken. Ik ben het precies 'Lekker stiftuh' is niet te koop in de regu liere platenwinkels. 'Dan moet weer een bepaalde marge worden berekend en houd ik helemaal niks over. Dat ding is al duur genoeg geworden.' Klaassen wil het album daarom tijdens optredens aan de man brengen. Op Texel is het te koop bij Goënga supermarkt in Den Hoorn, tank station Kaczor. Bruna Texel en kantoorvak handel Langeveld en de Rooy in Den Burg en in De Koog bij de Toeristen Info Service Aan het Nova College in Haarlem, lokatie Beverwijk, is Rutger Vlas (19) geslaagd voor het diploma Middel baar Beroeps Onderwijs, sector tech niek. Hij volgde de afdeling techniek lange opleiding installatietechniek in de differentiaties bedrijfskunde/werk voorbereiding en ontwerpen/tekenen. De gediplomeerde heeft inmiddels een functie bij Schellmger Technisch Bedrijf BV in Den Helder Traditiegetrouw vergadert hel lege van b e w het komend r; met alle dorpscommissies W deze openbare bijeenkomsten nen de bewoners zowel alge Texelse als dorpsaangelegen!' onder de aandacht brengen daarop beslist het college m verre aan deze wensen legem: te komen De vergadering in De Cocksdo op 28 september, in De Koog september, in Den Hoorn op 30 lember, in Oudeschild op 5 oW in De Waal op 6 oktober, in 0« end op 7 oktober en in Den Bn 8 oktober De bijeenkomsten' buitendorpen worden allemaal houden in de respectievelijke<W hurzen, aanvang 19.30 urn locatie voor Den Burg moet nog' den bepaald DAAR RED JE LEVENS MEE van Ray Girbes. Bestellen is ook mogelijk, via tel. 319 767. 'Lekker Stiftuh' bevat één uur muziek en kost ƒ29,90. Leden van de Texelse Vei®1? van Logiesverstrekkers kunnen boek 'Welkom op Texel, 'W gastvrij eiland' maandag end»6 tussen 14.00 en 17.00 uurg'a^ halen bij hotel Opduin in De' Overkantse leden krijgen het ta stuurd. tesi tan

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2