TEXELAARTJE m 1 Timmerwerkplaats en huis naast Ab-Ovo I Familieberichten KORTTexels administratie v X TEXELSE J COURANT „neskoppel weer exels kampioen jeu de boules Nattigheid zet rem op toerisme "Je xel aartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I I I l i DINSDAG 14 JULI 1998 Sijlsma en Henny Koning Jfi evenals vorig jaar het els kampioenschap jeu de iesop hun naam geschreven. jjmes versloegen in een span de finale Joop en Ina Kramer 13.10. Aan de titelstrijd in de „isfuin in Den Burg namen za ag twaalf koppels deel. isselvallige weer had geen in- jop het evenement. De partijen lenvlot afgewerkt en de organi- 1 kreeg geen wanklank te horen goede zet bleek de 10 bij 5 me- iote tent, waar de deelnemers de lunch gebruikten en waar men zich tussendoor kon terugtrekken 'De weergoden kunnen nu geen spelbre ker meer zijn'stelde wedstrijdleider Fer Gieles verheugd vast. De jeu de boulers werkten eerst in twee poules hun partijen af. In poule A hadden Sijtsma/Konmg flinke con currentie van Harm Gort en Ate Sijtsma Die waren na één nederlaag en vier ovenwinningen uitgespeeld, maar konden dankzij een beter puntensaldo nog naar de finale gaan De dames Sijtsma en Koning lieten het echter niet zo ver komen. Poule B leverde een nek-aan-nek race op tussen het echtpaar Kramer en de Oosterenders Piet van der Vis/Cor Timmer. Het onderlinge pouleduel gaf de doorslag. In de finale raakten Joop en Ina Kra mer op grote achterstand. Ze begon- Het slechte zomerweer heeft een streep gezet door de groei van het toerisme naar het eiland. Vooral vakantiegangers die per fiets het eiland zouden aandoen, laten hun rijwiel in de schuur. Een vergelijking met vorig jaar toont nen echter een inhaalrace en brach ten de score terug tot 11-10. Daarna maakten Sijtsma'Koning echter de twee beslissende punten De troost finale was met 13-3 een prooi voor Van der Vis/Timmer Na de prijs uitreiking werd de dag besloten met een gezamenlijke maaltijd bij de Chi nees in Den Burg. - -.4 A IF0I0 Frans W. ;-> .i", is soms centimeterwerk. Moeder Sterven doe je met ineens maar at en toe een beetje en alle beetjes die je sterft t is vreemd maar die vergeet je het is je dikwijls ontgaan je zegt ik ben wat moe maar op een keer dan ben je aan je laatste beetje toe aan dat in hetzelfde weekend toen ruim een derde méér gasten per fiets naar Texel kwamen. Het to taal aantal reizigers naar het ei land liep terug tot 25.445, bijna twee procent minder dan in '97. De afname blijkt uit de jongste Teso- cijfers, die afgelopen weekend een nieuwe vergelijking van de ver voerscijfers introduceerde. Voor het eerst worden ook gegevens over personen, fietsen en motoren gepu bliceerd Het betreft alleen vervoer vanuit Den Helder. Uit de vergelijking met vorig |aar blijkt dat het weer grote invloed heeft op de komst van motorrijders. Vrij dag, zaterdag en zondag waagden slechts 85 de overtocht, ruim 61 pro cent minder dan in '97. Het aantal personenwagens liep met 5,44 pro cent terug tot 6.365 Het aantal cara vans en aanhangwagens bleef met 863 nagenoeg constant. Teso regis treerde 331 vrachtwagens, een toe name van 52.53 procent. Lekgestoken De eigenaar van een aan de Keesomlaan geparkeerde auto trof zijn voertuig maandag morgen aan met twee lekke banden. Beiden waren lekgestoken. Van een andere auto waren vier banden ver meld. Aanrijding. Bij een aanrijding tus sen een autobus en een personen wagen vrijdag op de kruising Emmalaan/Elemert, raakten beide voertuigen beschadigd. De chauffeur van de bus af vanaf de Elemert geen voorrang aan de automobilist op de Emmalaan, Het college heeft er geen bezwaar tegen als tussen boerderij Ab-Ovo en het bedrijventerrein een timmerwerkplaats en dienstwoning worden gebou wd. (Foto Frans Hopman) Ter compensatie staat het college niet onwelwillend tegenover het plan van Zuidewinds zoon voor een timmerwerkplaats en dienstwoning. Volgens b en w sluit de lokatie aan bij het naastgelegen bedrijventerrein. De afstand tussen het agrarische bedrijf van Zuidewind en de timmer werkplaats geeft volgens de ge meente geen milieuproblemen. Hoe wel dienstwoningen op nieuwe bedrijventerreinen met meer mogen worden geplaatst, gaan b en w hier mee toch akkoord. Als reden noemt het college dat de lokatie aansluit bij het bestaande bedrijventerrijn De raadscommissie ruimte, wonen en economie buigt zich dinsdag 21 juli over het bouwplan. Het college is bereid mee te wer ken aan de bouw van een timmer werkplaats met dienstwoning tus sen de boerderij Ab-Ovo van Jaap Zuidewind en het bestaande bedrijventerrein aan de Schilder- weg. De toestemming is onderdeel van de onderhandelingen inzake de overname van agrarische grond voor toekomstig bedrijventerrein bij Oudeschild. Het is nog steeds onzeker in welke richting dit bedrijventerrein zich zal uitbreiden. Het ontwerp voor een be stemmingsplan heeft de gemeente uitbesteed aan het bureau Froger en Meijsing uit Delft. Op basis van dit ad vies zal de gemeenteraad een besluit nemen De gronden aan de noord zijde van het huidige bedrijventerrein zijn reeds in bezit van de gemeente Meer westelijk ligt het land van Zuide wind waarover wordt onderhandeld. Onderwerp van gesprek is ook de pachtovereenkomst die hij heeft voor het aan te kopen terrein van water schap Hollands Kroon maanden na het overlijden van onze r en oma, hebben wij afscheid moeten «van onze lieve vader en opa Johannes Timmer péleefti|d van 69 jaar. Juul en Ellen Jessica, Judith, Lisa Corne en Richard Monique en Allard Els en Johan Yordi, Ivor, Demy Astrid en Michel Larissa, Chanique Paul Bart en Cora ael 10 juli 1998 smhardlaan 27, '91 XA Den Burg. "tegenheid tot condoleren dinsdag 14 juli van 930 - 20.30 uur en na de begrafenis in Uit- Bitcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den lig. s uitvaartdienst zal worden gehouden op wnsdag 15 juli om 10.30 uur in de R.K kerk Oen Burg, waarna de begrafenis op het R.K. rkhof zal plaatsvinden. el nu we Oma missen welen we ook afscheid nemen en onze Opa Dag lieve Opa Jessica - Judith - Lisa Monique - Allard Yordi - Ivor - Demy Larissa - Chanique "verwacht is van ons heengegaan onze broer, 'eger en oom Johan Timmer e wensen de kinderen en kleinkinderen veel erkte toe Texel: Gina en Joop Siem en Gre Alkmaar: Dina Australië: Martha Den Helder Gerard en Annie Texel Nelie en Wietze Neven en nichten Jan 'u moeten we jou ook nog missen kinderen veel sterkte toegewenst Theo en Bep Theo Jan en Elly Marjanne Ward en Rinske Een moeder sterft altijd te vroeg al wordt ze nog zo oud Je bid dat God haar sparen zal. omdat je van haar houdt Maar als de dagen knellen gaan. zij ziek wordt, moe en oud Bid je dat God haar halen zal. omdat ie van haar houdt Na een leven waarin ze veel gaf en weinig méér vroeg dan de warmte van haar gezin, is van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoe der, groot- en overgrootmoeder Anna Cornelia Witte-Witte weduwe van Frans Witte op de gezegende leeftijd van 94 jaar Jo en Bert Cor en Finy Door Jaap t Frans en Mieke Annie en Cor Riet en Kees Agatha en Ton t Rika en Gerard Henk en Tiny Jan en Marry IJsbrand t IJsbrand en Frida Klem- en achterkleinkinderen Texel, 10 juli 1998 Correspondentie: M.C. van Heerwaarden-Witte Loodssingel 33 1792 BG Oudeschild Moeder is opgebaard in „Sint Jan", Beatrixlaan 45 te Den Burg. Daar is dinsdag 14 juli van 19 00 tot 20 00 uur gelegenheid afscheid van haar te nemen en de familie te condoleren. De uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag 15 juli om 13.30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat te Den Burg. waarna wij moeder bijzetten in het familiegraf op de R.-K. begraafplaats. Aansluitend is er alsnog gelegenheid de familie te condoleren in De Witte Burcht". Lieve Oma Bedankt voor alle leuke herinneringen die we aan u hebben. Tom en José, Frans en Ellen. Ans en Wim, Yvonne. Alfons. Eugenie en Mark. Tiny en Willem, Frans en Femmy, Reina en Jaap, Eduard en Marjan, Carlo. Marieke en Jeroen, Janneke, Bart en Yvon Cees en Pien, Richard t, Hans en Judith. Jolanda en Fred. Ciska en Sander. Miriam, Petra en Hans, Rimke en Robert. Alexander, Christel en Steve, Natasja en Vincent. Anita en Pascal, Marcel, Miranda en Jeroen. Dag „Ouwe" Oma Witte De achterkleinkinderen, Marcel en Brenda, Sylvia, Bart. Frida, Mant, Peter, Marissa. Dave, Stephanie. Marco, Annemarie. Annette, Simone, Leon, Suzanne. Bart. A student s friend has passed away Karel Lemstra Na een kort ziekbed is hij veel te vroeg van ons weggenomen. Wij zijn verdrietig maar dankbaar voor de vele goede herinneringen. Texel, 10 maart 1924 Alkmaar. 9 juli 1998 Alkmaar. Bep Lemstra-Kuiper Castricum Peter Londen Simone en Jack Emma en Robert Alkmaar; Arjen en Esther 1816 BW Alkmaar, Ruysdaelkade 26 De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dinsdag 14 juli om 12.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3, vertrek van het uitvaartcentrum om ongeveer 11.00 uur. 19 juli 1948 19 juli 1998 Carla Wim Pijnacker 40 jaar getrouwd Dit heugelijke feit vieren wij op 18 juli in café Dennenoord Tussen 18 00 en 19 30 uur bent u hier van harte welkom om hen te feliciteren. William, Iris. Bonita en Donny INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: f2.75 (incl. htw). Wij repareren alle merken KTV, Video, Radio, CD, Satelliet, etc SCT, 311 777. Nu op alle boxen en kin derstoelen 25% korting! Bi) Bosma Babyface, Weverstraat 3. 315492 KTV Video instellen op kabel - SCT, 311 777 Zaterdag 18 juli as Rommelmarkt in Ooster end. Vers gebakken vis v.a. 10.00 uur Nu ik weer uit het ziekenhuis ben thuisgekomen, wil ik alle lieve mensen die mij een warm hart toedra gen, hartelijk bedanken Ook bedankt voor de spon tane hulp van lieve vrienden en de vele kaarten en bloemen. Deze tweede opname kwam hard aan. Ik weet me gesteund door o.a. mensen van het kerken- werk, bridgeclub, plattelandsvrouwen, buren en vrienden. T Beemsterboer-Water Keesomlaan 16 Geboren op 11 juli 1998: de Vermeulen-twin Susan Ouien De trotse ouders en grote broer- Marcel, Birgit en Maik Vermeulen Langeland 53 1602 KC Enkhuizen 3- 0228 - 317876 Wilt u beschuit met muis- ies komen eten, laat het ons dan even weten Pedicure- en schoonheids salon „Martine", Schilde rend 1. tel. 322667. Kom kijken en/of rijden. Indoorkarting De Koog. Opruiming zomer collec tie babykleding mt. 56 t/m mt 128. Nu alles sterk afgeprijsd' Bosma Baby face, Weverstraat 3, 315492. Mevr. R. Kikkert-de Smit woont nu in het verpleeg huis Texel Hollewal 2, 1791 GH. kamer 6 de muy Oost. tel. 322580. Adidas - windjack 104-188 nu 49,95. Marten Classics, Weverstraat 32 Nu op alle boxen en kin derstoelen 25% korting! Bij Bosma Babyface, Weverstraat 3, 315492. Kasten vol met prachtige oude geslepen glazen bij Hans van der Klift in de Weverstraat. Uitverkoop kinderkleding nu bij Marten Classics, Weverstraat 32. Proficiat Rob Schraag snelste rondetijd tot he den 30.87 sec.Karting De Koog. Nu op alle boxen en kin derstoelen 25% korting! Bij Bosma Babyface, Weverstraat 3, 315492. Zaterdag 11 juli 1998 zijn wij getrouwd' Martin van den BrakeI An n em ie k van IJsseldijk Hoefslag 48 1791 SC Den Burg Scanners - SCT, 311 777. Nomad - sportieve collec tie nu te koop bij Marten Classics, Weverstraat 32 Creatieve mensen kopen tegenwoordig hun cadeau tjes bij Hans van der Klift Vooral als je iets combi neert (b.v. een fruitschaal met tropisch fruit) kun je met iets origineels voor de dag komen Gevr kinderoppas min. Iftd 17 jr., voor 2 jongens van 6 en 10 jr. V.a. half aug tot eind okt. 2x per week van 18.00-21.00 uur. Tel. 317229. Satellietinstallaties - SCT, 311 777 Gevraagd Jules Verne- boekjes en verhalen. Tel 318600. Uitverkoop kinderkleding nu bij Marten Classics. Weverstraat 32 Te huur woning Oosterend (permanent). Tel 0229-234030. Ook voor squash en out door tennis nog steeds Stappeland 2 Pedicure- en schoonheids salon „Martine", Schilde rend 1, tel. 322667. Reparatie en verkoop van wasautomaten en drogers Service Center Texel, 311 777. Jonge lieve katjes af te halen Tel 313461 Last minute koopje: in uitstekende staat zijnde Knaus caravan met voor tent, kachel koelkast, toi let. nieuwe banden. Vraag prijs ƒ1750,00 H vd. Beek. Langeveldstraat 6. De Cocksdorp, tel. 316571 Sap- en wijnmakers let op! van wo. t/m za. 10.00 tot 18 00 uur zelfplukken: kruisbessen, rode bes sen en zwarte bessen. Alles 5 - p/kg. Ook nieuwe Doré aardappelen en heerlijke frambozen. Alles biologisch geteeld J. Dros, Hallerweg 26, tel. 312821 Kom kijken en/of rijden. Indoorkarting De Koog. Opruiming zomer collec tie babykleding mt. 56 t/m mt. 128. Nu alles sterk afgeprijsd! Bosma Baby face, Weverstraat 3, 315492. „Lekker Stiftuh" CD-al- bum van Kees Tesselaar. Nu voor 29,90 te koop bij Goenga. de Bruna, Kac- zor, LenR kantoorvak handel en Texel Info Ser vice in De Koog Zaterdag en zondag even bij de vuurtoren kijken en dan kip met frites eten voor 9,50 p.p. Zoveel als je lust. In het Torenrestaurant. Weekend aanbieding. Honda motor-maaiers al vanaf 645,- Duinker Motorservice. Oudeschild, tel. 313831. La Crevette Catering, uw partyverzorger. 314155. Wij zoeken iemand die geheel zelfstandig onze kan verzorgen. Een goede kennis van de Nederlandse taal, goede contactuele eigenschappen en klantvriendelijkheid zijn vereist. Geïnteresseerd? Schrijf naar Hogerstraat 8 - 14 I79I CH Den Burg Texel Tel. (0222) 312572 DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten Brief onder nummer 2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) 8,25 11,00 13,75 16,50 19,25 22,00 24,75 27,50 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats Plaatsen op Advertentiex per plaatsing zetten. Handtekening

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3