Sukhoi 27 treedt zes minuten op <H>j teso QHïOEnESJjJjji Agenda TEXELSE COURANT Blikschade bij kopstaartbotsing Foto-studente zoekt sponsors 'Blauw' thema in Galerie Langewaal Weekenddienst Texelse artsen Jehovah-lezingen I oud Papier Orgel en dwarsfluit in zomeravond concert Laatste kans op VVV-boek Pijnlijke sprong Calluna beleeft recordmaand "jtslaagd Korte zoekactie van reddingboot Koekhappen en Ughs in bouwdorp Primafoon <r% A Kijk ook in de Vakantiekrant BOEREN, BURGERS EN BUITENLUI... VRIJDAG 31 JULI 1998 Toestellen van het type Sukhoi 27, dat zaterdag voor een der hoogtepunten van het Texelse vlieg feest zal zorgen. De Russische jachtbommen werper Sukhoi 27 verzorgt tijdens het vliegfeest van zaterdag een de monstratie van 6 a7 minuten. Dat is het resultaat van moeizame en langdurige onderhandelingen die donderdagochtend nog in een krisissituatie verkeerden. De Russen deden moeilijk. Na een aanvankelijk accoord wilden ze kor ter vliegen voor naar verhouding mëer geld. 'Begin deze week boden ze een demonstratie aan van slechts vier minuten. Dat vonden wij met ac ceptabel', aldus organisator Ed de Bruijn, die een dikke stapel faxen toont, zi|nde de correspondentie die hij het de afgelopen maanden met de Russen voerde over dit ene onder deel van het vliegfeest Compromis Er moest onderhandelingsruimte zijn. want het supersonische toestel pikt het optreden op Texel er als extraa tje bij, onderweg van Moskou naar Engeland De Russen daarentegen hadden terdege in de gaten dat ze zéér gewenst waren op Texel en haalden eruit wat erin zat. Donderdagochtend werd een com promis bereikt. Tijdens de zeven mi nuten durende show zal de be roemde testpiloot Anatoly N Kvochur ('Held van de Russische federatie') onder meer een 'tail slide' tonen. Daarbij vliegt het toestel eerst lood recht omhoog, mindert snelheid tot een moment van stilstand en buigt dan voorover om er de vaart weer in te zetten Ook wordt een 'cobra- manoevre' uitgevoerd waarbij eerst achterover en vervolgens voorover wordt gevlogen Topper De Sukhoi-show is het duurste onder deel van het vliegfeest; er is meer dan f10.000,- mee gemoeid. De organisatie meldt ook nog dat de Apache- en Chinookhelikopter van de Koninklijke Luchtmacht met alleen op de grond zijn te zien, maar ook daad werkelijk zullen vliegen. Het helikopterteam Blue Eagles van het Engelse leger zal daags tevoren al een generale repetitie houden even als het stuntvliegtuig Extra 300 van Toyota. Bij een kopstaartbotsing dinsdag tus sen een automobilist en een motor rijder. raakten beide voertuigen be schadigd. De aanrijding vond plaats op de kruising Bolwerk/ Barendszstraat. De 45-jarige motor rijder uit Voorhout, moest plotseling afremmen. Dit werd niet opgemerkt door een 42-jarige Kampenaar, die achter hem reed. Beide bestuurders bleven ongedeerd. 'Goed gemotiveerd, avontuurlijk, niet bang om ideeën uit te werken, talentvol en iemand die een expe riment aandurft.' Het zijn niet de minste complimenten die Wieneke Boon-van den Kieboom (25) kreeg van de toelatingscommissie voor de deeltijd- opleiding fotografie aan de Gerrit Rietveld academie in Amsterdam. Omdat de getalent eerde en werkende moeder de stu die in haar eentje niet kan betalen, zoekt ze sponsors. 'Eigenlijk ben ik pas vanaf 1994 gaan fotograferen toen ik enthousiast werd gemaakt door mijn man Pieter De hobby groeide uit. Ik werd actief in de Fotokring Texel en kreeg er steeds meer gevoel voor. Tijdens een oriëntatiecursus beeldende vormge ving bleek eens te meer dat fotogra fie mijn grote passie en talent is.' Ondanks het vertrouwen in zichzelf, had ze er niet op gerekend tot de vijf jarige deeltijdopleiding te worden toe gelaten 'Toen dat wel lukte, had ik dus een probleem. Hoe moet dat nu? Een kind van anderhalf, de afstand naar Amsterdam, het werk. etc. En voor een studiebeurs kom ik niet in aanmerking Aangespoord door haar omgeving, zet ze toch door. Om de laarlijkse studie- en reis-, en materiaalkosten te dekken, heeft ze haar zinnen gezet op sponsors. Ze biedt bedrijven een foto-huur- of koop contract. In ruil kunnen sponsors een afbeelding uitzoeken 25,-/maand) of speciaal laten maken (ƒ50.-/ Zelfportret van fotografe Wieneke Boon-van den Kieboom. In Galerie Langewaal in De Waal gaat deze week een expositie van start met aquarellen, acrylschilderijen en keramiek in vele blauwtinten. De tentoonstel ling is te bezoeken tot en met 5 september. De galerie is van dins dag tot en met zaterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Anne Duursma-Sluijters exposeerde haar aquarellen al eerder in de gale rie Ook dit keer is de vrouw het uit gangspunt van haar creaties. Als ba sis maakt ze gebruik van een model, waarna ze er een abstracte draai aan geeft Van Heieen van der Tuin hangen er zeefdrukken mei lijnen en vlakken in heldere kleuren Daarmee loonl ze de uitgestrektheid van hel Hollandse landschap Exposante Margrelha Spaan maakt gebruik van diverse soorten steen goed, porselein en glas. Ze voegt gescheurde of gesneden strips van platen steengoed en porselein samen lol objecten, soms gecombineerd met glas Haar werk wordt op normale of raku wijze gestookt. Voor hel thema blauw maakte ze een serie schalen en dekseldozen. In spoedgevallen kunnen Texelaars van zaterdag 08.00 tot maandag 08 00 uur terecht bij; Dokter R.A. van den Bent/F. Haasdijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. telefoon 31 62 34 Aanvragen visites tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17 00 tot 17 30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17 00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Toeristen: medische post De Koog, tel. 327 270. Toeristen op noord-Texel: praktijk v d.Bent/ Haasdijk in De Cocksdorp. In het gebouw van de Jehovah's Getuigen aan de Noordwester in Den Burg zijn zondag twee bijeenkomsten. Om 10 30 uur begint de openbare lezing 'Maakt u Jehovah werkelijk tot uw vesting?' en om 11.20 uur de wachttorenstudie Jehovah's organisatie ondersteunt onze bediening'. Voor verdere kerkelijke informatie zie de lijst in de Vakantiekrant, die vandaag met de Texelse Courant over het eiland wordt verspreid. Aquarel In blauw van Anne Duursma- Sluijters. maand) Particulieren kunnen voor ƒ14.- of méér per maand een contract aangaan. Ze biedt onder andere aan een object of persoon naar keuze te fotograferen Het telefoonnummer van Wieneke Boon is 31 08 99 of 06- 51234822. In de Nederlands Hervormde kerk in Den Burg verzorgen Alexander Prins op orgel en en Nicolien van Beursen-van der Wel op dwarsfluit dinsdag om 20.15 uur een zomeravondconcert. Op het pro gramma staan werken van Mozart, Lachner, Felix, Mendelssohn Bartoldy, Bach, Schubert, Bozza en Alain. Beiden spelen zowel solo als gezamenlijk. Prins (1972) bespeelde het orgel al op z'n elfde, doorliep het conservato rium, is gediplomeerd docent en so list. Hij bespeelt kerkorgels en geeft regelmatig concerten Muziek is al van jongsafaan de grote liefde van Nicolien van Beursen-van der Wel (1974). Aan het conservato rium studeerde ze af als docerend musicus. De fluitiste treedt regelma tig op als soliste en hield laatst een toernee in Praag. Ze werkte mee aan diverse CD-produkties, leidt nieuw talent op en geeft leiding aan ensem bles. Leden van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers hebben woensdag nog eenmaal de gelegen heid om het boek 'Welkom op Texel, 100 |aar gastvrij eiland' gratis te be machtigen. Zij kunnen terecht in ho tel Opduin in De Koog van 19.00 tot 21.00 uur. Een militair uit Oirschot kwam dinsdagavond bij het parachute springen op vliegveld Texel zo ongelukkig terecht dat hij door de ambulance moest worden afge voerd. Achteraf bleken zijn kwetsuren erg mee te vallen, zodat hij na observa tie in het ziekenhuis in Den Helder direct weer terug kon De jongeman had zijn knieën volledig opgetrok ken, waardoor hij zo hard neerkwam dat hij bleef liggen en klaagde over hevige pijn in rug en ledematen Zwemparadijs Calluna heeft deze maand 30.000 bezoekers ontvan gen. Het record van juli 1993 werd daarmee ruimschoots overtroffen. Gemiddeld ontvangt Calluna in juli rond 20.000 bezoekers. De sterke stijging in de nu bijna afgelopen maand is niet alleen het gevolg van de wisselvallige weersomstandighe den, maar ook van de extra toevloed van gasten van het naburige Euroase-park die gratis van het bad gebruik mogen maken. Ook de gehal veerde tarieven blijken het bezoek flink aan te wakkeren. Veel mensen gaan nu méér dan eens zwemmen. Ook de voorgaande maanden laten flinke groei zien. Totaal zijn er in de eerste zeven maanden van dit jaar Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten s Middags van 13.00 tot 15 00 uur wordt in de rest van de Eierlandse polder door de Strijbosschool oud papier opgehaald Aan de Internationale Agrarische Hogeschool Larenstein in Velp is Judith van Putten afgestudeerd in de richtingen Hydrologie Water beheersing en Cultuurtechniek. Haar afstudeerscriptie ging over de stappen die moeten worden geno men om in de uiterwaarden te kun nen ontgronden. Judith treedt per 1 augustus in dienst bij Boskalis in Papendrecht De Texelse reddingboot Beursplein 5 hield gisteravond laat een korte zoekactie. De kustwacht sloeg om- Ze betalen in 'Ughs' en voeren 's morgens en 's avonds een mooiweer- dans uit rond de totempaal. De hon derd kinderen die de afgelopen we ken in touw waren in Bouwdorp, op het terrein van Molenkoog. Mei ver eende krachten timmerden, knoopten en stapelden de indiaantjes. onder leiding van mensen van het Jeugd werk. een indrukwekkend tenten kamp in elkaar. Tussendoor was erin de creatiteitstent tijd voor vermaak en lekkere tussendoortjes. Woensdag middag verzorgden de kinderen een modeshow van zelfgemaakte bad kleding. Donderdagmiddag hield de Texelse indianenstam open huis. waarbij de bezoekers zich tegen inlevering van een stapeltje tevoren gekochte Ughs konden vermaken met spelletjes. Tegen vooruitbetaling werden ook verschillende karweitjes verricht Met het verdiende geld mo gen ze vandaag bieden op de spe ciale veiling die in Bouwdorp wordt gehouden. Op de foto iaat een kamp bewoner zich de koek goed smaken. (Foto Gerard Timmerman) 25000 mensen méér geweest dan in dezelfde periode van 1997. De Texelaars leveren daarin ook hun aandeel. Buiten het seizoen ontvangt Calluna wekelijks zo'n 900 Texelaars, behorende tot de diverse 'doelgroe pen'. Extreem druk was het afgelopen woensdag. In verband met het regen achtige weer kwamen niet minder dan 2000 mensen naar het bad. Omdat er niet meer dan 650 tegelijk in mogen, vormde zich tussen 11.00 en 17.00 uur een lange rij wachten den, die gemiddeld zo'n drie kwartier geduld moesten hebben voordat ze naar binnen mochten. Opmerkelijk is dat ook donderdag maar liefst 1200 bezoekers langs de kassa gingen hoewel het toen prima weer was. 2 bioscoopbonnen cadeau. Wil je deze zomer de nieuwste btoscoop- Hi Direct pakket koopt krijg je twee bioscoopbon- V nen cadeau Het pakket bestaat uit de Pocketfine Swing en een telefoonkaart inclusief f 65,- belte- W goed. Daarmee kun je overal in Nederland mobiel Qr Tffij bellen en gebeld worden, zonder abonnement j Kom snel naar Primafoon of bel gratis 0800- 040Z Bestellen via kvtemet/Het Net kan ook: www.primafoon.nl maar ga eerst langs Primafoon. Want als je nu een Vrijdag 31 juli: Tweede dag van Oosterend Pre sent Vandaag o.a straattheater in hele dorp (14.00-17.00 uur), show programma met o.a. Imca Marina (18 30-20 30 uur) en feestavond (v.a 21.30 uur). In Cinema Texel draait om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 18 30 en 21.30 uur Armageddon Op het circuit aan de Haffelderweg in Den Burg begint om 19 00 uur een wielerwedstrijd voor A- en B- recreanten. Gastrenners welkom. Zaterdag 1 augustus: Vandaag is de derde en laatste dag van Oosterend Present. Om 10.30 uur kinderprogramma met 'Hilaria'. Vanaf 13.00 uurisde pre sentatie 'Oosterend van nu' en een show met o.a old timers, solexen, autovoetbal, Czarda ruiters en het Visserskoor Excelsior verzorgt om 19 30 uur het sluitingsconcert in de muziekms. Van 20 15-24.00 uur is het slotfeest. In de Tesselse bierbrouwerij in de oude zuivelfabriek aan de Schilderweg start om 12.00 uur een botteldemonstratie Entree gratis. Op en boven Vliegveld Texel wordt tussen 10.00 en 16 30 uur een in ternationale vliegshow gehouden, met tal van bijzondere toestellen. De toegang bedraagt ƒ10,-, kinde ren tot twaalf jaar betalen ƒ5,- In Cinema Texel draait om 14.00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 18.30 en om 21 30 uur Armageddon. Op de banen van het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint van daag voor het elfde achtereen volgende jaar een tennistoernooi voor recreanten. De inschrijving stermijn is inmiddels verstreken Zondag 2 augustus: In restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg treedt de Texelse jazz-band Tjazzel op. Aanvang 15.00 uur, toegang gratis Om 19.00 uur start in Oudeschild cb ringsteekwedstrijd om het Texels kampioenschap. Maandag 3 augustus: In de NH-kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gehou den Aanvang 20.00 uur, toegang f2.- (kinderen ƒ1.-) Dinsdag 4 augustus: Tot en met 6 augustus kan een schip van Greenpeace worden bezichtigd in de haven van Oude schild In Cinema Texel draait om 14 00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 18 30 en om 21.30 uur Armageddon Bij EcoMare staat tot en met 6 au gustus de 'solarisbus' opgesteld. Vrijwilligers van Greenpeace ge ven uitleg over het gebruik van zonnepanelen. Dagelijks tussen 9.00 en 17.00 uur- Wielervereniging Texel houdt op •het circuit in Den Burg vanaf 19.00 uur wedstrijden voor jeugd. A- en B-recreanten. Niet-leden mogen voor ƒ5.- meedoen In de NH-kerk van Den Burg wordt een zomeravondconcert gehou den met orgel en dwarsfluit. Aan vang 20 15 uur, toegang gratis. Na afloop collecte. Om 21.00 uur begint in theater restaurant Klif 12 in Den Hoorn Er is méér te doen op Texel. Kijk niet alleen naar deze agenda maar ook naar het overzicht in de Vakantie krant, die in het seizoen we kelijks verschijnt. Veel van de daarin aangekondigde evenementen en activiteiten zijn ook voor Texelaars inte ressant. De gratis Vakantie krant wordt wekelijks ver spreid als bijlage van de Texelse Courant en is daar naast voor ieder los verkrijg baar op circa 150 plaatsen op het eiland. De Vakantie krant verschijnt alleen op Texel. 'Peccato Mortale', die rue, voorstelling van de a ca® da™68»06? No Place j Jennifer Toegang vriendenprijs ƒ15,-. Woensdag 5 augustus: Gidsen van de Texelse lVN-at ling geven een excursie do® Slufter, aanvang 19,30 uur $j bij de Slufter-trap. In Cinema Texel draait om u uur Het Magische Zwaard 16.00 uur Jacht op de Kleintjes om 18.30 en om 21.30 i Armageddon. Om 22.00 uur begint de SBBj cursie „Nachtwandeling m i duinpark'. Inlichtingen en s- melding via EcoMare, tel. 3177 Halfuursdienst. Vrijdag 31 ju[; derhoudt Teso een halfuursfe van 9.35 uur (van Texel) totem 16.05 uur (van Den Helder).0 op zaterdag 1 augustus van! uur (van Texel) tot en metis uur (van Den Helder). Wachttijden. Vrijdag 31 juli mi in Den Helder tussen 12.00 17.00 uur worden gerekend i een wachttijd van een halfuur/ zaterdag 1 augustus wordt i Texel tussen 10.00 en 14OOi een wachttijd verwacht vans half uur. In Den Helder moeit, sen 10 00 en 16.00 uur word gerekend op een wachttijd vans half tot één uur. Hoogwater te Oudesctö Vr. 31 1.00 en 13.4li Za. 1 1.30 en 14 20: Zo. 2 2.10 en 15.«i Ma. 3 3.40 en 16.17 Di. 4 5.15 en 17.55! Wo. 5 6.35 en 19«i Do. 6 7.55 en 1955i Vr. 7 8.56 en 21.Hi Aan het strand is het ongeveer*; eerder hoogwater. De zon komtid op om 05.56 uur en gaat on&i 21.33 uur. 31 juli eerste kwarto li gustus doodtij (Advertentie) Kijk verder... TVTexel Lokaal op zondag KANAAL 30-VOORKEUZETOETS 22S 32 23 00 FAX 31 55 75 (STUD#) streeks halt twaalt alarm nadat een bewoner van De Cocksdorp een rode vuurpijl had gezien De red dingboot kon niets vinden en keerde boven het Waddengebied was zicht gisteravond matig, wal waarneming kan hebben beirafc STICHTING TV TEXEL na een uur weer terug. Aangenomen wordt dat het rode licht van de lucht macht-toren op de Vliehors voor een vuurpijl is aangezien. Wegens buien (Advertentie)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2