Kinderkennis nog drie zaterdagen Agenda teso 1-1-2 (Mifaztttievtenettct *7e>xet Kijk ook in de Vakantiekrant TEXELSE^? COURANT Dubbele expositie in Catherinahoeve ...SPECIAAL VOOR U EEN EXTRA LANGE LOKALE UITZENDING... Gemeentebegroting al deze maand klaar Weekenddienst huisartsen (MWl Verschijnt elke vrijdag t/m 28 augustus 1998 Advertenties Zuidema-race weer ludiek en gezellig Grote werken op piano en cello Tien kaarsjes voor trouwe toewijding aan Tesselhuus Kwartet heren zingt a capella Slalomwedstrijd voor waterskiërs Groene routes door duinen weer open Spelletjes voor asielzoekers Cursisten slaagden voor typediploma Extra matinee Russisch circus Israelavond van Baptisten Gemeente twee uur op de Hogeberg. Deel name ƒ7,50. Inlichtingen en op gave via EcoMare, tel. 317 741. In Cinema Texel draait om 14 00 uur Het Magische Zwaard, om 16 00 uur Jacht op de Kleintjes en om 19.00 uur en 21.30 uur Lethal Weapon 4 In de NH-kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gehou den. Aanvang 20.00 uur, toegang ƒ2,- (kinderen ƒ1,-). Dinsdag 18 augustus: In Cinema Texel draait om 14.00 uur Het Magische Zwaard, om 16 00 uur Jacht op de Kleintjes en om 19 00 uur en 21.30 uur Lethal Weapon 4 Om 19.30 uur begint in het ge meentehuis een openbare hoor zitting over het bouwplan De Nieuwe Toekomst. Aansluitend houdt de raadscommissie Ruimte en Wonen een korte vergadering. Op de agenda staat o.a. een bouwplan van hotel Rebecca. In de NH-kerk van Oosterend wordt een zomeravondconcert gegeven met Wayside Music (blaasinstrumenten uit de Renais sance). Aanvang 20 15 uur, toe gang gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn speelt Vincent Bijlo zijn nieuwe programma 'Vincent Bijlo is Thuis'. Aanvang 21.00 uur, toegang 20,-; vriendenprijs ƒ15,- Er is méér te doen op Texel. Kijk niet alteen naar deze agenda maar ook naar het overzicht in de Vakantie- krant, die In het seizoen we kelijks verschijnt. Veel van de daarin aangekondigde evenementen en activiteiten zijn ook voor Texelaars inte ressant. De gratis Vakantie krant wordt wekelijks ver spreid als bijlage van de Texelse Courant en is daar naast voor ieder los verkrijg baar op circa 150 plaatsen op het eiland. De Vakantie krant verschijnt alleen op Texel, Woensdag 19 augustus: In Cinema Texel draait om 141 uur Het Magische Zwaard 16 00 uur Jacht op de Kleintje om 19 00 uur en 21.30 uur La Weapon 4 In restaurant De Worsteltentinj Dennen treedt vanat 15.00 Suspenders op. een semi-pi fessionele a capella-zanggroep Op de Groeneplaats begint 19,00 uur de finale van hel Ten ringsteekkampioenschap De raadscommissies Welzijni FWM vergaderen vanaf 193ol in het gemeentehuis. Op agenda staat o.a inzameli zwerfasbest particulieren, jaarx slagen De Bolder en 0SG Hogeberg, wensen van dorp commissies en de financien van het fietspad langs de Re laan Om 22.00 uur begint de SBBi cursie 'Nachtwandeling in duinpark' Inlichtingen en melding via EcoMare, tel 741. 1 Halfuursdienst. Teso vaart half uur op vrijdag 14 augua van 9 35 tot en met 16 05, op; terdag 15 augustus van 8.35 en met 15.05 uur en op zond; 16 augustus van 16.35 tot en m 20.05 uur. Wachttijden. Vrijdagmiddag augustus moet in Den Heldertu sen 12.00 en 17.00 uur wordi gerekend op een wachttijd» een half uur. Zaterdag 15 augu tus wordt op Texel tussen 10.1 en 13.00 uur een wachttijd w wacht van een half uur. Hetzelk geldt voor Den Helder tussr 10.00 en 14.00 uur. Hoogwater te Oudeschik Vr. 14 Za. 15 Zo. 16 Ma. 17 Di. 18 Wo. 19 Do. 20 Vr. 21 Aan het strand is het ongevee/«m eerder hoogwater De zon kqntf}«j gustus op om 06.28 uur en g&wóa om 20 55 uur. 14 augustus laat&tar tier, 17 augustus doodtij. 1.00 en 13.55 1.30 en 14.40 2.17 en 1540 3.27 en 16,4?» 5.00 en 18.161 6.35 en 19.15l 7.55 en 205(t 8 44 en 2124: VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1998 den georganiseerd. Als dank voor haar inzet kreeg ze een oorkonde en een grote taart met tien kaarsjes. (Advertentie) Kijk verder... TVTexel Lokaal op zondag KANAAL 30-VOORKEUZETOETS 22S 32 23 00 FAX 31 55 75 (STUDIO) Aan de ontwerp gemeente begroting 1999 wordt momenteel de laatste hand gelegd, vroeger dan ooit. Nog voor 26 augustus zal dit belangrijkste gemeentelijke stuk in de openbaarheid worden gebracht. Om het publiek een globaal over zicht van de begroting te geven zal de gemeente in 'Eilandberichten' in de Texelse Courant van 28 augus tus de hoofdzaken weergeven. Spe ciaal voor de nieuwe raadsleden zal dinsdag 8 september een presenta tie 'begrotingstechniek' worden ge organiseerd, bedoeld om duidelijk te maken hoe de gemeenteraad de be sluitvorming rond de begroting be- hoort aan te pakken. Voor spoedgevallen van zalei dag 08.00 tot maandag 08ü uur: Dokter A.C.P.J. Waverij en Th. van Hattem, Kogerstrï 87, Den Burg, tel. 31 2016 Coi suit uitsluitend na telefonisch afspraak. Toeristen medische post D Koog, tel. 327 270. Toeristen! noord-Texel: praktijkdr. V/and» Bent/Haasdijk, tel. 316 234. Zie ook de Vakantiekrant. DAAR RED JE LEVENS MEE (Advertentie) voor de vakantiekrant van 28 augustus a.s. kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 19 augustus a.s. bij de advertentieafdeling aan de Spinbaan 6,1791 MC. Telefoon 362600, fax 314111. De tijd dat de Ronde van Zuidema (die in 1954 voor het eerst werd verreden) een echte wielerronde was waarbij renners van naam felle strijd leverden, is at lang his torie. Tegenwoordig is de 'race' een genoeglijk onderonsje van 'durpers' en toeristen, met naar verhouding grote deelname van jeugd. Niet veranderd is de betrokkenheid van de inmiddels 82-jarige Kees Zuidema, die ook zaterdagavond weer ettelijke keren het startschot mocht geven met een windbuks Hij praat graag over de race van vroeger, toen hij één van de leden was van het leidinggevende Zuidema-comite. Dat bestond ver der uit Gerrit Bakker August Hapke, Ben Dros en de onderwijzer Jan Zwart. Alleen de zeer vitale Zuidema is nog in leven Het gaat met meer om topprestaties, maar om gezellig met elkaar bezig zijn, waarbij met alleen van fietsen Pianist Arnaud Rosdorff en de Canadese cellist James McLaren treden dinsdagavond op in de Ned. Herv. kerk van Oosterend. Zij bren gen twee grote werken ten gehore: 'Sonate in g moll, opus 5 no. 2' van Ludwig von Beethoven (piano en cello) en 'Gaspard de la nuit' van Maurice Ravel (piano). Het concert begint om 20.15 uur. Het optreden is onderdeel van de serie 'zomeravondconcerten', geor ganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken Wekelijks treden gerenommeerde musici op in telkens een ander kerk gebouw op het eiland. Deze formule mag zich al jaren in grote belangstel ling verheugen van toeristen en Texelaars Ook deze zomer is de serie weer een succes, al viel het concert van afgelopen dinsdag qua publieke opkomst enigszins tegen Waarschijnlijk was het warme weer een belangrijke reden De pianist en cellist die dinsdag in Oosterend optreden, zijn nog vrij jong maar hebben hun sporen al behoor lijk verdiend. Sinds enige jaren vor men ze een vast duo. Rosdorff 1968) ontving pianoles van Danièl van Zweden en Gerard Hengelveld. Na het winnen van di verse jeugdconcoursen werd hij toe gelaten tot het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam Nu is hij regelmatig te horen als solist en in kamermuziek. De vijf jaar oudere McLaren heeft een uitgebreide opleiding gevolgd in Ame rika en Engeland. Leermeesters wa ren o.a Anner Bijlsma, Janos Starker, Kim Scholes en Aldo Parisot. Als so list is hij momenteel verbonden aan Musica Ducis (voorheen Brabants Kamerorkest) en treedt hij op met tal van Nederlandse toporkesten. In het verleden speelde hij bij diverse voor aanstaande orkesten en ensembles in het buitenland Zoals gebruikelijk is dinsdag de toe gang gratis, maar wordt aan het slot een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten gebruik wordt gemaakt maar ook van trapauto's Het grote publiek laat zich daarvoor niet massaal naar Texels hoge Noorden lokken. De toeschouwers bestonden meren deels uit passanten, Cocksdorpers en aanhang van de deelnemers. Het ludieke aspect speelt bij de Zuidema-race nieuwe stijl een on miskenbare rol Zo meldde zich als deelnemer bij de jeugd de heer Koos van Heusden de beheerder van kampeerboerderij Sumatra, die net 65 was geworden. Hij was per rijtuig ontvoerd van zijn verjaardagsfeestje in paviljoen Paal 28 en deed mee op een driewielertje, gekleed als kleuter. Uitslagen Jongens tm 7 jaar 1 Paul Binneveld; 2 Ste ven Haars. 3 Aad Bak Meisjes tm 7 jaar 1 Fenna Boon; 2. Carlien van Dijken 3. Simone vd Linden Trapauto's. 1. David Stark; 2 Dennis Boon; 3 Danny Robijn Meisjes 8 tm 12 jaar (met versnelling) 1 Esther Binneveld; 2 Kim Zuidema; 3. Nikita van Drie. Meisjes 8 tm 12 jaar (zonder versnelling). 1 Lianne Hooijschuur; 2 Elisabeth Bonavera, 3 Marloes vd Beek Jongens 8 tm 12 jaar (zonder versnelling). 1 Henk Plooyer; 2 Peter van Dijken; 3 Remco Boon Jongens 8 tm 12 jaar (met versnelling) 1 Tho mas Haars; 2 Bas van Laarhoven; 3 Mark de Bruin Dames (met versnelling) 1. Janet vd Bent; 2. Nina Muller 3 Trudy van Dijken/Annet Binneveld. Van de verloting die tijdens de Ronde van Zuidema werd gehouden, zijn nog drie prijzen niet afgehaald Het gaat om de lotnummers geel 596 en 667 en oranje 807. Afhalen bij Annemiek van Beek, Buysstraat 3, De Cocksdorp. Ludiek onderdeel van de Zuidema-race 1998. Kees Zuidema (82) lost het startschot voor driewielercoureur Koos van Heusden (65). <f<m> Harry do Graao In het Tesselhuus in De Koog werd gisteren de 27-jarig Jacqueline de Louw uit het Noordhollandse Zwaag gehuldigd. De bescheiden maar bekwame vrijwilligster bege leidt al tien jaar de adoptieweken die worden georganiseerd door de Stichting Texel Vakantie Gehandi capten. Acht zwaar lichamelijk gehandicapte kinderen krijgen in zo'n adoptieweek een volledig verzorgde vakantie aan geboden in het Tesselhuus. Zij wor den 'geadopteerd door sponsors, veelal Rotary- en Lionsclubs, maar ook door particulieren en bedrijven De deelnemertjes worden verzorgd door begeleiders, die dat op vrijwillige basis doen. Eén van hen is dus Jacqueline de Louw die de laatste jaren opklom tot leidinggevende. Zij coördineert de verzorging is nauw betrokken bij de voorbereiding en regelt zelf de bege leiders van 'haar' week De Louw is de derde begeleider die wordt gehul digd voor tien jaar viijwilligerswerk Het Tesselhuus is ruim vijftien jaar oud. Bas van der Beekpenningmeester van de stichting, sprak De Louw gis teren lovend toe tijdens een feeste lijke barbecue Hij bracht nog eens onder de aandacht dat de adoptie- weken zonder de hulp van gemoti veerde vrijwilligers niet kunnen wor- Na een onderbreking van drie we ken is het de komende drie zater dagen weer kinderkermis in Den Burg. Vismarkt en Groeneplaats zullen gevuld zijn met circa 30 at tracties voor kinderen van 2 tot 12 jaar. De kermis is telkens van 10.00 tot 16.00 uur. Bij organisatoren Frans en Lies Pieterse hebben zich de afgelopen tijd enkele nieuwe 'kermisklanten' aangemeld. Nieuw is bijvoorbeeld het optreden van de Texelse accordeon club. De muzikanten zullen morgen tussen 14.00 en 17.00 uur vele gezel lige deuntjes ten gehore brengen. Andere extra onderdelen zijn pony rijden, 'cakewalk' en haar invlechten. Méér leuke attracties of spelletjes zijn trouwens nog steeds welkom. Infor matie is verkrijgbaar bij Frans en Lies Pieterse, tel. 315 557 (of via café De Karseboom). Voor de rest is de opzet van de kind erkermis gelijk aan die van juli Er lo pen weer veel aaibare dieren rond, zoals lammetjes, Chinese biggetjes, geiten en konijnen Kunstenares Leme van 't Noordende is aanwezig om portretten te tekenen van kinde ren. Kinderen met veel energie kun nen zich uitleven op de trampoline en het springkussen. Een rondje in de draaimolen hoort er natuurlijk ook bij. De zwemclub is paraat met spelen voor de jeugd Alle attracties zijn zeer laag geprijsd. Ook aan de inwendige mens is ge dacht: de geur van typische kermis- lekkernijen als popcorn, suikers pinnen en oliebollen laat de bezoekers vast met onberoerd. In restaurant De Worsteltent in De Dennen begint zondag om 15.00 uur een concert van de Suspenders, een kwartet dat a capella zingt. De heren zijn semi-professioneel, hebben een breed repertoire (soul, tango's, smart lappen) en treden al tien jaar op in straten, parken, cafés, theaters en op festivals in binnen- en buitenland. Dat doen ze niet zonder succes Tijdens het elfde Nederlands Festival voor Vocale Ensembles werd vorig jaar een gedeelde tweede plaats vero verd. 'Uitstekende ensemblecultuur', 'arrangementen oorspronkelijk en goed' en 'voodreffelijk gebracht en gezongen', oordeelde de vakjury bij die gelegenheid. Het concert in De Worsteltent is gra tis te bezoeken, bij mooi weer wordt buiten opgetreden. Bij Oudeschild wordt zondag door waterskièrs gestreden om het open Texels kampioenschap slalom, dat vorig jaar werd veroverd door Arnoud de Weijer. De organisatie is in handen van Waterskivereniging Texel. Deel name staat open voor iedereen. Inschrijven kan tot 12.45 uur, op de dijk aan de zuidkant van de haven mond Leden betalen ƒ10,-, met-le den ƒ15,- De wedstrijd begint om 13.00 uur. Bij voldoende belangstelling kan ach ter een speedboot een tochtje worden gemaakt op een opblaasbare 'ba naan' De duur is ongeveer een kwar tier, de kosten bedragen ƒ15,-. Vrijdag 14 augustus: In Cinema Texel draait om 14 00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 19.00 uur en 21.30 uur Lethal Weapon 4. Zaterdag 15 augustus: Vanaf 10.00 uur is er kinderker mis op de Groeneplaats in Den Burg. Duur tot 15 00 a 16.00 uur, afhankelijk van weer en belang stelling. Op de tennisbanen van Deuce aan de Emmalaan in Den Burg is een recreatief dubbeltoernooi voor dames en heren 50+, aan vang 13.00 uur. In Cinema Texel draait om 14.00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 19 00 uur en 21 30 uur Lethal Weapon 4. Zondag 16 augustus: Bij het clubgebouw van CKZ bij paal 33 wordt om 9 30 uur verza meld voor een toertocht Alle zeilers zijn welkom. Bij Oudeschild wordt vanaf 13 00 uur door waterskiërs gestreden om het open Texels kampioen schap slalom. Inschrijven kan tot 12.45 uur op de dijk aan de zuid kant van de havenmond Leden van Waterskivereniging Texel be talen ƒ10,-, met-leden ƒ15,- In Cinema Texel draait om 14 00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 19.00 uur en 21.30 uur Lethal Weapon 4 In restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg treedt de a capella- formatie Suspenders op. Aan vang 15.00 uur, toegang gratis. In het televisieprogramma 'Langs heilige huisjes' van de NCRV - in een verhaal over Michiel Adraanszoon de Ruyter, de rol van geloof en bijgeloof op zee - zijn beelden te zien van Oudeschild. De uitzending begint om 16.25 uur, Nederland 1 (herha ling op 19 augustus, aanvang 19.30 uur). Maandag 17 augustus: SBB-excursie van ongeveer Een werk van kunstenares Joke Zaal. te zien In Catherinahoeve. De met groene palen gemarkeerde wandelpaden van Staatsbosbeheer zijn met ingang van zondag weer vrij te betreden. Reden is dat vrijwel alle vogels klaar zijn met broeden. Alleen de groene route door De Geul blijft wegens de aanwezigheid van jonge lepelaars nog even afgesloten. Dit pad gaat waarschijnlijk 1 september weer open De Baptisten Gemeente houdt zon dag een speciale avonddienst, waarin de plaats en de rol van Israel in deze wereld zal worden belicht. Spreker is J.G. Duijker uit Veenendaal. Hij reist meerdere keren per jaar naar Israel en organiseert ook groepsreizen. Daarnaast is Duijker secretaris van Stichting het Huis op de Berg, een Christelijk conferentiecentrum op de Olijfberg, vlakbij Jeruzalem. De dienst wordt gehouden in gebouw 'Eben Haëzer' in de Julianastraat in Den Burg. ledereen is welkom. 'Tocht per schildersezel over het ei land', zo heet de verzameling schilde rijen van Lenie van 't Noordende, die sinds enkele dagen in restaurant Catharmahoeve in De Dennen hangt. Zoals de titel al doet vermoeden, heeft de kunstenares uit Den Burg een rondreis over Texel gemaakt en hier en daar haar indrukken op doek gezet. Van 't Noordende exposeert samen met beeldend kunstenares Joke Zaal uit Westerland (bij Schagen), die beelden en reliëfs in metaal maakt Haar werk is divers, met de wissel werking tussen mensenwerk en de natuurlijke omgeving (dijken, geknotte bomen, zwerfvuil contra wind, water, zand) als terugkerend element. In de asielzoekersopvang Walden Noord (de voormalige Bartimeüs- hoeve) komen allerlei activiteiten van de grond. Zo worden sinds enige tijd Nederlandse lessen gegeven door vrijwilligers uit Oosterend en omge ving. Binnenkort start een wekelijkse spelletjes- en activiteitendag. De vrij willigers die dit regelen zijn nog op zoek naar (oud-Hollandse) spelen, zoals dammen, domino, lotto en an der (educatief) speelgoed voor kinde ren Waarschijnlijk wordt de spelletjesmiddag gecombineerd met een uitleensysteem voor de bewo ners, een soort speelotheek. Wie op zolder nog spelletjes heeft staan en ze wel zou willen afstaan, kan contact opnemen met Marjolein Bemelman, COA-medewerkster op Walden Noord. Zij is maandag, woensdag en vrijdag bereikbaar via tel. 318 253. STICHTING TV TEXEL Negentien cursisten zijn geslaagd voor het typediploma. Zij werden op geleid door het Scheidegger Instituut. De gelukkigen zijn: Eva-Lotta Buys, Wil van Benthum, Arjan van Benthum en Bianca Veldman (allen uit De Koog), Mandy Roeper en Regina Schrama (De Cocksdorp), Rosita Hin en Bart Laan (Oosterend), Linda Boersen. Danny Hopman, Monique de Jong, Marlou Reiding, Monique van Sambeek, Iris Uriot, Ramona van der Vis, Kim van der Vliet, Patrick Simons, Barbara Eelman en Stefan Sijtsma (Den Burg). Snelle lezers van deze krant kunnen vanmiddag om vier uur nog terecht in de tent van het Groot Russisch Staatscircus aan de Nikadel Op veler verzoek geeft het circus een extra voorstelling. Evenals 's avonds krijgt het publiek een 2.5 uur durend pro gramma voorgeschoteld met clowns, acrobaten, wilde dieren (waaronder de unieke lijger), jongleurs en nog veel meer.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2