Skiën op woelig Waddenwater texf.lse 'courant 1-1-2 F amilieberichten TEXELSECOURANT Jeugdgolfers doen het goed Broers Bakker en Kim Kooger bij top triatlon Snelle tijden bij laatste cross ZDH Onderhoud aan fietspad Zanddijk Voetbalclubs in districtsbeker Geringe buit bij twee inbraken Vrouw breekt been Inentingen in manege Akenburg Kampeerder loopt brandwonden op na ongeluk bij koken Hoe promoot je Texel in 2000? Brutale en snelle dief pikt telefoon Zeger Heikamp Henk Janssen Plevierstraat 9, 1796 AK De Koog - Texel. Familieberichten SARAH ex •elaartj DINSDAG 18 AUGUSTUS 1998 - 5 *T' .w Andere waterskiërs lachen ons uit als ze dit zien Die gaan alleen van start als het water er spiegelglad bij ligt. Je gaat toch ook met biljarten op een hobbelig laken, zeggen ze De leden van Waterskivereniging Texel namen de omstandigheden zondag voor lief. Vanaf de kant leek de zee met zo ruw. maar op het water werden de ledematen danig op de proef gesteld. Maar ja, de Texelse kampioenschappen slalom stonden nu eenmaal op het programma en ze wilden het pu bliek niet teleurstellen. Het was 's middags op de zonnige dijk dan ook aangenaam toeven De toe schouwers staken nog iets op ook. want verschillende speakers ver schaften leerzame informatie over deze niet zo bekende sport Slechts tien leden kwamen in ac tie. verdeeld over drie manches De strijd om de eerste plaats ging tussen André van den Berg en Arnoud de Weijer. die met een snelheid van 66 km/u over het water raasden. Nadat De Weijer ten val kwam en zich aan een arm blesseerde kon Van den Berg de titel grijpen. Paul Dijt. die ook als chauffeur van één der motorboten fungeerde, eindigde als derde. Tussen de manches door mochten toeschouwers tegen betaling een rondje maken op de 'banaan', wat voor veel hilariteit zorgde. Van 10 tot en met 14 augustus werd in Noord-Holland het jaarlijkse 'Vijf- banen jeugdgolftoernooi' gehouden. Voor golfclub De Texelse deden de jeugdleden Stefan van Maldegem en Jan van Wijk mee in de categorie stablefort 13 tot 18 |aar. Dagelijks werden 18 holes gelopen en van lo- katie gewisseld. Op 10-8 golfbaan de Purmer, 11-8 'Olympus' (Abcoude), 12-8 'De Heemskerkse', 13-8'Spaar- newoude' en 14-8 'De Houtrak' nabij Halfweg. Na vier dagen strijd stond Jan van Wijk op de derde en Stefan van Maldegem op de negende plaats in het algemeen klassement. De laat ste dag wisten beiden hun positie te verbeteren. Jan van Wijk werd tweede met totaal 214 stablefort pun ten en Stefan van Maldegem werd zesde met 191 stablefort punten. Kim Kooger en de broers Robert en Erik Bakker hebben tijdens de achtste triatlon van Almere, die za terdag samen met de 'grote' triatlon werd gehouden, prima prestaties geleverd. Kooger won met 1.31.09 uur zelfs haar catego rie (dames tot 21 jaar), al moet daar bij worden aangetekend dat ze de enige deelnemer was. Kooger werd tevens winnaar van het Born Sportscare Circuit, een wedstrijdreeks over zes wedstrijden, waarin de beste vier resultaten telden voor het algemeen klassement. Hierin moest de Texelse wél afreke nen met de nodige concurrenten. De wedstrijd in Almere was een mooi evenement in een prachtige entou rage, meldt Richard Bakker, die het trio coachte Zo vonden de wisseling van het fietsen naar het lopen, net als in de grote wedstrijd, plaats in het gemeentehuis van Almere. Tijdens het slotonderdeel liepen de deelne mers daarna tussen de duizenden toeschouwers die zich in het centrum van de stad hadden verzameld. Voor de coach waren de werk omstandigheden wat minder prettig. Na het zwemmen, in Almere Haven, verloor hij zijn pupillen noodgedwon gen uit het oog Hij spoedde zich daarna naar het centrum, maar vond ze pas weer terug terwijl ze inmiddels al aan het lopen waren begonnen De zoons van Bakker deden het erg goed. Vooral Roberts prestatie - 1.09 56 uur over 750 meter zwem men, 20 km fietsen en 5 km lopen - mocht erwezen. Terwijl hij behoort tot de jongsten in de categorie tot 21 jaar. eindigde het talent op nog geen zes minuten afstand van de winnaar. Een fraaie achtte klassering was zijn deel. Zeker lijkt dat Robert zijn tussenklassering in het Born Sports care Circuit (ook achtste) met deze prestatie heeft verbeterd De officiële uitslag laat nog even op zich wachten Erik bleef iets achter bij zijn broer, maar mocht met 1.14.46 en een elfde plaats toch zeer tevreden zijn De tweeling spaart zich niet, blijkt uit hun wedstrijdprogramma. Ter voor bereiding op de wedstrijd van zater dag in Almere, liepen de heren vrijdag mee in de crossloop van Den Hoorn en zondag alweer in die van De Koog Woensdag doet Robert mee aan een 'overlevingstocht' bij fort Kijkduin in Den Helder Hem wachten dan zeven loodzware kilometers, over strand, door de branding en over ruiterpaden. Zondag 6 september doen de Texelaars in Waarland mee aan het regiokampioenschap. Daarin strijden de beste triatleten van de Flevopolders, Utrecht. Noord- en Zuidholland om de titel. Tijdens de laatste Hoornder cross loop van het seizoen, die vrijdag werd gehouden, zijn snelle tijden gelopen. Bij de jongste jeugd ver beterde Jan Stuursma uit Kiel Windeweer voor de tweede achtereenvolgende keer het parcoursrecord. Hij had voor 1 ki lometer slechts 3.12 minuten no dig, twee seconden minder dan vorige week. Een topprestatie leverde ook Ruud Moelands uit Breda. Hij won de wed strijd over 8 kilometer in 27 28 minu ten Een week eerder verbeterde hij nog het parcoursrecord over 4 kilo meter met 14 seconden en stelde het op 13.22 minuten. Opvallende deelnemers waren Helmut en Jana Schweer, afkomstig uit het Oostenrijkse Ostercappeln Jana won wederom de loop over 4 kilometer voor de jeugd. Zij liep elf seconden sneller dan vorige week en finishte in 16.59. Haar vader won de 8 km. voor veteranen in 32.13. Minstens zo opmerkelijk was de deel name van de gebroeders Erik en Robert Bakker uit De Koog Een dag later namen zij deel aan de (achtste) triatlon van Almere, zondag waren ze alweer present bij de crossloop in De Koog. Ondanks zijn drukke pro gramma won Erik in Den Hoorn over tuigend de loop over 4 km voor man nen: 15.28 Snelste vrouw, in 22.47, was N van Uchelen uit Purmerend. Er deden vijfenzeventig lopers mee. Na afloop werden de prijzen voor de klassementen uitgereikt. Deze gingen Staatsbosbeheer laat de resterende tegels van het fietspad langs de Zanddijk vervangen door straat klinkers. Hierdoor moet het omhoog komen van tegels door uitzetten bij warm weer straks tot het verleden behoren. In totaal wordt 266 meter tegels vervangen, tussen de Slufterweg en de Hanenplas. Met het werk, dat wordt uitgevoerd door Tatenhove BV, is ƒ36.750,- gemoeid. De werkzaamheden zijn vandaag begonnen en zullen enkele weken in beslag nemen. Fietsers moeten in die periode op (delen van) dat traject af stappen en hun weg door de berm vervolgen De eerste elftallen van de Texelse voetbalclubs hebben zich allemaal ingeschreven voor de strijd om de Amstel districtsbeker, het traditio nele begin van het seizoen. Van avond al staan de eerste wedstrij den op het programma. Texel'94 is ingedeeld met SRC uit Schagen, HFC Helder en Schagen. Oosterend, ZDH en De Koog vormen met z'n drieën een poule. Er wordt gespeeld in een halve competitie, wat betekent dat iedere club elke andere eenmaal ontmoet Alleen de winnaars van iedere poule plaatsen zich voor de volgende ronde. Texel'94 begint vanavond met een uitwedstrijd tegen HFC Helder, aan vang 19.00 uur. In Oosterend begint op hetzelfde tijdstip de derby tussen SVO en ZDH. De volgende ronde wordt volgende week dinsdag gespeeld, aanvang eveneens 19.00 uur. Texel'94 speelt dan thuis tegen Schagen, De Koog ontvangt Oosterend. Zondag 30 au gustus valt tenslotte de beslissing. Texel'94 ontvangt thuis SRC, in Den Hoorn voetballen ZDH en De Koog. In beide gevallen wordt om 14.30 uur begonnen naar Michael Noorlander (mini's), zijn broer Ramon (4 km jeugd), Harry Bakker (4 km mannen), Tineke Hovinga uit Amsterdam (4 km vrou wen), Robert Bakker (8 km mannen) en Koos Hoebe uit Amsterdam (8 km veteranen). De tevreden organisatie kon in zes crosses 370 deelnemers begroeten. Onbekenden braken vrijdag tussen 19.00 en 19 30 uur in in een woning aan de Pelikaanweg nabij De Koog Nadat ze waren binnengekomen via het wc-raam, namen de dieven voor ongeveer driehonderd gulden aan geld mee en verlieten het pand weer via de tuindeur. Korte tijd later, tussen 20.00 en 20.45 uur, werd een diefstal gepleegd in een woning aan het Skillepaadje bij Oudeschild Hier werd eenzelfde be drag buitgemaakt, benevens een fotocamera. Een 17-jarige vrouw uit Capelle aan de IJssel kwam zondag rond 19.50 uur met haar bromfiets naast het wegdek van de Krimweg, verloor de macht over het stuur en viel. Zij liep daarbij een gebroken been op. Eigenaren van een paard of pony kunnen zaterdag tussen 12.30 en 14.30 uur terecht in manege Aken- burg om er hun dier te laten inenten tegen influenza en tetanus. Het col lectieve prikken wordt georganiseerd door de Texelse dierenartsenpraktijk in samenwerking met De Wadden- ruiters en De Kleppertjes. Voor leden van beide verenigingen is de inenting (eens per jaar) verplicht. Zij dienen hun vaccinatiebewijs mee te nemen, kosten ƒ31,- Een 15-jarige jongen uit Hoorn liep zaterdag brandwonden op, nadat bij het koken een ongeluk was ont staan met een spiritusbrander. De gevolgen waren vervelend maar niet heel ernstig, onder meer dank zij adequaat optreden van omstan ders, die hem onder de douche zetten. Na een behandeling in het ziekenhuis, kon het slachtoffer twee dagen later weer naar huis. Het ongeval gebeurde rond 18 00 uur op de camping van De Krim, waar de jongen en drie vrienden een potje kookten. Op een gegeven moment was de spiritus in de brander op en besloot één van de jongens deze bij te vullen. Terwijl hij dit deed sloeg een vlam over naar de spiritusfles. Van schrik wierp de jongen de fles weg, waarna brandende spiritus op één van de tentjes belandde én op zijn 15- jarige vriend, die bij de brander zat. De tent verbrandde gedeeltelijk, de trui en de broek van de jongens vat ten eveneens vlam. Hij slaagde er zelf in zijn kleding uit te trekken, waarna andere kampeerders hem direct on der de douche duwden De jongen werd door de ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder vervoerd. De gevolgen bleken mee te vallen Weliswaar was zo'n twintig procent van zijn huid door ver branding aangetast, het grootste deel betrof eerstegraads verbrandingen aan de hals en een zijkant van zijn borst. Deze zijn goed te behandelen. Dezelfde avond nog werd de jongen overgebracht naar het Westfries Gasthuis in zijn woonplaats. Maandagmiddag was zijn toestand goed genoeg om naar huis te mogen, vertelde zijn vader aan Krim-mede- werker André van der Vliet. 'Verzin een origineel idee om Texel in het jaar 2000 te promoten.' Deze prijsvraag van de VVV en Texelse Courant staat in de bijlage '100 jaar Texelpromotie', die vrijdag met de krant over Texel werd ver spreid. Lezers kunnen een mooie prijs winnen, beschikbaar gesteld door de Rabobank Het verdient daarom aanbeveling de special niet bij het oud papier te doen, maar te bewaren om de opdracht nog eens goed te lezen en inspi ratie op te doen Het promotie- plan moet (ook qua kosten) uit voerbaar zijn en toerisme in voor- en naseizoen stimuleren. Inzen dingen moeten voor 15 septem ber binnen zijn bij VVV of Texelse Courant. Niet aan elke roof gaat een meester- plan vooraf. Een 16-jarig meisje liep zaterdag even voor middernacht op het strand bij De Koog toen plots een jongen op haar afliep en haar draad loze telefoon uit handen griste. Hij rende vervolgens weg en liet zich niet meer zien TEXELSE - COURANT Stukkie voor de krant? U bent van harte welkom op de redactie van de Texelse Courant aan de Warmoesstraat 45 In Den Burg. Het kantoor is op werkdagen geopend tus sen 08.30 en 17.00 uur, met uitzondering van de dinsdagmorgen. Maar het kan echter ook op andere dagen voorkomen dat alle redacteuren op nleuws- jacht zijn en dat u voor een dichte deur komt te staan. Naast de deur hangt een kastje met pen en papier. Schrijf in dat geval uw naam en telefoonnummer op een briefje en gooi het in de bus. Wij nemen dan snel contact met u op. Telefonisch zijn wij altijd, dus 24 uur per dag, bereikbaar. Het nummer van de dienstdoende re dacteur vindt u rechts onder de kop van de krant Voor advertenties of vra gen over de bezorging dient u te bellen met het kantoor aan de Spinbaan, telefoon 3626 00. DAAR RED JE LEVENS MEE Zwijgzaam stil en zonder vragen. wilde jij je ziekte dragen Je vocht met al je levenskracht. voor elke nieuwe dag Zo ben je langzaam moegestreden uit ons midden weggegleden En na een dappere maar ongelijke strijd. uit je lijden nu bevrijd Met droefheid geven wij kennis dat van ons is heengegaan onze lieve vader, schoonvader en opa Klaas Bonne weduwnaar van Maartje Bonne-Werkhoven op de leeftijd van 72 jaar. Nico en Ineke Frank I, Stephanie. Ricardo Theo en Palmyre Marscha, Shannon Texel, 16 augustus 1998 Mienterglop 19, De Koog. Vader is opgebaard in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 Den Burg. Gelegenheid tol condoleren woensdag 19 au gustus van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafe nis in het uitvaartcentrum. Na een kort samenzijn in het uitvaartcentrum op donderdag 20 augustus om 11.30 uur zal de be grafenis plaatsvinden op de Algemene begraaf plaats te Den Burg. Opa Je hebt je strijd gestreden en bent naar Oma ge gaan. Maar wij zullen je missen bij het verder gaan. Dag Opa Waf Waf. Frank t Stephanie Ricardo Lieve Opa We zullen altijd van u blijven houden en u ontzettend missen nu hebben we geen Opa meer. Rust zacht lieve Opa Kusjes van Marscha en Shannon „Mijn blikken gaan voor de laatste keer even Over 't land dat ik liefheb, het land waar ik woon. Een schip aan de horizon koerst naar het oosten. Een zilvermeeuw roept op zijn krijsende toon. Toch nog vrij plotseling is overleden onze broer en zwager Klaas Bonne Zijn humor en levenshouding zullen in onze herinnering blijven. Corrie Nely Jan en Tineke Jannie en Tom Cor en Annie Helaas heeft buurman Bonne pen en penseel neergelegd. Wij zullen hem missen Annelies, Dirk en kinderen De Vries Men moet alles wat mooi is mooi laten En blij wezen dat men gelukkig is Men MOET alles wat mooi is mooi laten En toch oog hebben voor het gemis Kees Winkler Toch nog onverwacht is op 67-jarige leeftijd rus tig ingeslapen mijn man, onze vader en opa Pip Kees (Cornells) van der Knaap Oosterend (Texel), 30 juli 1931 Eindhoven, 15 augustus 1998 Wij zijn bedroefd, maar dankbaar dat hem ver dere angst bespaard is gebleven. Eindhoven: M. L. van der Knaap-Dietvorst Arco en Anmta van der Knaap-van Soest Rianne en Cynthia Tilburg: Jan van der Knaap en Martme van de Loo Ardechelaan 71 5627 EL Eindhoven De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 20 augustus a.s. op de Algemene begraafplaats Woensel (De Oude Toren) te Eindhoven, ingang Oude Torenstraat. Samenkomst in de aula van de begraafplaats, waar vanaf 13.30 uur tevens gelegenheid zal zijn om het condoleanceregister te tekenen. U kunt van hem afscheid nemen in rouwcentrum „Rijtackers", Anthony Fokkerweg 150 te Eind hoven: dinsdag en woensdag van 17.45 tot 18.30 uur. Lieve mensen, Vreugde en verdriet liggen vlak naast elkaar en gaan soms in elkaar over. Dat hebben we de afgelopen week aan den lijve ondervonden. Stille verwondering maakte zich van ons meester na de talloze reacties die we de afgelopen week moch ten ontvangen, zoveel bloemen, planten, cadeaus, felicitatiekaarten met een rouwrandje en rouw kaarten met een „feestelijk tintje". Geweldig, zoals velen beide gevoelens verwoord heb ben. Als dank voor uw steun willen we u in de gelegen heid stellen om samen met ons iets te drinken in ho tel De Lindeboom te Den Burg op vrijdag 21 augus tus tussen 19.00 en 21.00 uur. Stukkie voor de krant? Met advertenties, Texelaartjes en familie berichten kunt u terecht bij Langeveld en de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Teksten of tips voor de redactie zijn welkom op Warmoesstraat 45, tel. 362620. Blij en gelukkig geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter Laura Ze is geboren op 13 augustus 1998 om 23.27 uur, weegt 3280 gram en is 51 cm lang. Rob en Karin Bakker-Eveleens CL. De Bussystraat 146 1544 NR Zaandijk Gij hebt dit jonge leven Heer. aan ons toevertrouwd Dat wij Leonie mogen leren de keus die nooit berouwt U, wilt Uw handen vouwen ook om dit kindje heen En daarmee ons verzekeren Ik laat Leonie nooit alleen Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en mijn zusje Petronella Lena 12 augustus 1998 Joke Drijver-Prins Jan Drijver Cor Vliestraat 28 1794 A V Oosterend Wij rusten van 12.30 - 15.30 uur en na 21.30 uur ledereen hartelijk bedankt voor de belang stelling en de attenties ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij thuiskomst. Jo Thole- van der Woensel Lieve mensen, Allemaal bedankt. 9 augustus zullen wij niet snel vergeten. Piet en Trix Sara ziet vandaag Veertien jaar vrij rond gezworven. Thuis in alle rust is hij gestorven. Huggy Hans INLEVEREN: vóór 10.00 uur n dan vóór 17.00 uUf KOSTEN: ƒ8,25 ioitt 5 regels. Per r«geJ 2,75 find. blw). FOTO-TEXELAARI, plaatsing foto /I5_. tekst, alleen voor ^ro lleren die iets te koopt bieden. Cocky's Kapsalon maandags gesl der kunf u 5 dagen"® afspraak terecht Dek tel.317575. 3x op de kiek vo, piek. Combifoto T{ Parkstraat 9, Den tel 314924. Vliegtickets bij ons de scherpste prijs, 15 supervoordelige tariè o.a. Rome ƒ450,-, Men ƒ890,-, Rio ƒ1247,- K stad ƒ1295,- Korri bij Reisburo Texel land International^" Beter In Service Cocky's Kapsaloi maandags gesloter der kunt u 5 dagen a afspraak terecht. Del tel. 317575. Zonnebanken, 311 777. Voor een mooi bordj; Makkum's aardewei je niet helemaal naarl land. Hans van dei heeft ze gewoon in winkel. (En natuurlij koper.) Gevr huishoud* hulp. Tel. 316536 3-pak Agfa 200 asa opn. Nu slechts met 3 waardebonnen f5,- korting per fft; ontwikkelen/afdrukken de 1-uur fotoseri Combifoto Texel, straat 9, Den Burg. Voor de reisverze^ van de ANWB moeti ons zijn. En ANWB4 krijgen 10% korting premie. Klaar tend wacht. Reisburo T( Holland Internatk Jaar Beter In Seiw Satellietinstallaties 311 777. Klein gezin (3 ped zoekt rustige plaats! Hoorn, De Dennen)* stacaravan. name van p caravan. B.vliüptttj camping of bij parte Tel. 020-6252001 Bel met de Agraris Bedrijfsverzorging het zagen en evt. stf van uw bomen ziekte. Tel. 319621 N.V.TEXELS EIGEN STOOMBOOT teSO ONDERNEMING SCHOLIERENPASSEN Op het kantoor van Teso bootdienst, Pontwegl, Den Hoorn, zijn voor hen die dagelijks voor schoolbezoek vanaf Texel naar de vaste wal reizen, scholierenpassen verkrijgbaar. Om hiervoor in aanmerking te komen, dient ech* aan de volgende voorwaarden te worden v - de te volgen opleiding is een officiële vervolg opleiding voor dagonderwijs aan de vaste wal dan wel een basisschoolopleiding waarvan het schooltype niet op Texel aanwezig is; - de te volgen opleiding betreft geen (interne) bedrijfs- of beroepsopleiding; - het verplichte les- en/of stagebezoek is minimaal vier dagen per week; - de scholier is niet ouder dan 26 jaar. Na invulling van een zgn. schoolverklaring zal er scholierenpas verstrekt worden. De hiervoor be nodigde foto wordt op het kantoor van Teso-boo'- dienst gemaakt. Bij een eerste aanvraag is teven een geldig legitimatiebewijs of een uittreksel u«i het bevolkingsregister vereist. Degenen die tijdens het schooljaar 18 jaar zijnrf worden zijn een bijdrage verschuldigd. Het bed's dat betaald moet worden is 25,- voor ieder kw2 taal in het schooljaar waarvan men op de eerste dag 18 jaar of ouder is. Dit i.v.m de evenredige vergoeding die bij de Gemeente Texel kan wordi aangevraagd De pas geeft recht op gratis retourovertochten i.v.m. schoolbezoek, binnen de periode van het schooljaar. Op zaterdagen en zondagen en tijde de reguliere schoolvakanties mag de scholiere^ pas niet worden gebruikt. Na het overleggen van de pas aan het controle- personeel, wordt de pas op geldigheid gecontro leerd en bij akkoord wordt het verleende vnj ver voer geregistreerd Periodiek zal het gebruik var de pas getoetst worden met de voorwaarden van uitgifte. Bij onrechtmatig gebruik van de pasza deze geblokkeerd worden. De ten onrechte maakte retourovertochten zullen tegen het tans' van 1/15 van een 15-retourkaart betaald moeien worden. Bij het verlies van de pas is 15,-ver schuldigd. Zowel voor in het invullen van schoolverklaring^ en voor het maken van passen als voor informa is ons kantoor vanaf 10 augustus geopend van maandag t/m donderdag van 8.00 tot van 13.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 8.00 12.00 uur. Telefonisch zijn wij hiervoor bereikbaar op nummer: 369642.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2