Jroen kwarts Jex els in het harL> Dit jaar besluit over oortbestaan TVTexel Massaal examen Actief v;e^,etrn— binnenkort texelseScourant Ruzies vertroebelen zicht, maar: ~EN wrr ZBrci<ls RfoWftofi*AT VOOR DE Miss! m Auto's vernield icardo de Graaf mtopHogeberg Armada van 80 vliegtuigen landt op Texel Surfer overvaren door kanovaarder Drugsdealers bij toeval gepakt Dubbele pech in de duinen 'Claudia Reij doceert zang op muziekschool 2 Texel heeft weer beëdigde jachtopzichter 3 Nieuwe dominee als vis in het water 5 65 jaar huwelijksgeluk 5 -o- Klimmetjes Hogeberg slopen NK-wielrenners 7 Veel gestolen bij inbraak ft Van paard gevallen Reserveer nu uw advertentieruimte! iedereen leest 'ml ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11311 DINSDAG 1 SEPTEMBER 1998 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv nbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG NSEMENTSPRIJS 56,90 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS 1,60 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 323 000. E-mail: tcnieuws(a>tref.nl Buiten werktijd: Frans Hopman, tel. 31 54 72 of 06-53 14 9108 (b g.g. 06-53 16 8657 of 06-52 78 4320) een paar maanden en dan je beslissing over het voort an van TVTexel. Ziet Jaap sr van Kabeltex BV op dat ent voldoende perspectief een gezonde voortzetting, het bedrijf (voorlopig) ge- Zoniet, dan valt het doek. Zelf geldschieter annex stich- voorzitter optimistisch. 'Ik lil jaar ervoor uitgetrokken gel op de rit te krijgen. Ik denk el lukt.' «vatbaarheid van TVTexel i populair gespreksonderwerp dagen. Dat heeft veel te ma- el de wijze waarop een conflict werknemer Maarten Tiggeler «ge betaalde kracht) en de be ding in het nieuws is geko- lot voor de rechter werd stevig elkaar uitgevaren. Tiggeler, ïh begin dit jaar ziek meldde, .van een slechte organisatie en het openbaar zijn twijfels liet functioneren van Els die samen met Jaap Drijver testuur van de Stichting ial vormt en in de praktijk fune st als een soort bedrijfsleider san Whyte meldden op hun Iist er geen plaats meer was ssand die werk weigerde. Ook si zij bij monde van advocaat tes aan dat een voortzetting dienstverband van Tiggeler Las en tot het faillisement ïTexel zou leiden. Uiteindelijk I de rechter dat Tiggeler borden ontslagen, in ruil voor ïdrag dat overeenkomt met nalve maand salaris. Ongezouten oanflict trok veel belangstelling, an veertien oud-medewerkers. die door middel van een ingezonden brief (zie elders in deze krant) op on gezouten wijze hun mening uiten. Zij spreken van een ondemocratisch beleid, belangenverstrengeling en stellen dat mensen tegen elkaar worden uitgespeeld. 'Wij zijn er één voor één uitgewerkt in de afgelopen jaren Nu pas. na het ontslag van Maarten Tiggeler, is ons duidelijk geworden dat het allemaal om de zelfde reden is gebeurd, het verlan gen van Els Whyte om helemaal al leen de dienst uit te maken', ver klaarden drie van hen bij overhandiging van hun brief aan de redactie van de Texelse Courant. Toekomst De beschuldigden zijn (begrijpelijk) met erg gelukkig met de verdacht making, maar hebben weinig zin er erg diep op in te gaan. 'Ik kijk liever naar de toekomst', zegt Jaap Drijver, Vandalen waarden vorige week rond in Den Burg. Zij bleken het te hebben voorzien op auto's. Van het voertuig van een 58-jarige man, geparkeerd aan de Wilhelminalaan, werden alle vier de banden lekgestoken. De schade bedroeg naar schatting achthonderd gulden De vandali stische daad moet tussen woensdagmiddag en vrijdagochtend zijn gepleegd Een aan de Sluyscoogh geparkeerde auto, eigendom van een 69-jarige man uit Den Burg. werd eveneens doelwit. Flinke krassen zorgden voor een schadepost van duizend gulden. Ook aan de Sluyscoogh stond de auto van een 84-jarige man. De aangifte was vrijwel identiek: krassen en een strop van duizend gulden. 17-jarige Ricardo de Graaf jde zondag voor een tiende verrassing. Met een rfifije sprint Hitste de jonge dear als eerste over de top van berg en veroverde zo het inlands kampioenschap voor renners in de categorie 16 t/ 12 par. In de laatste meters beerde hij nog twee rivalen en ie zijn voonviel als eerste over p. Dolle taferelen waren 'Sevolg. Vader Ger. die met zijn videocamera de aankomst filmde, sloeg van pure vreugde op de zijkant van de finishbus en supporters vlogen elkaar om de hals. Even later ontving de kersverse kampioen de gouden medaille en klonk het Wilhelmus. Het glorieuze moment vormde voor de organisatie het hoogtepunt van een geslaagd wielerweekend. waarin ook Natascha van der Vis met twee medailles (zilver en brons) de Texelse eer hoog hield. Een uitgebreid verslag staat elders in deze krant. (Foto Frans Hopman) VV:ilC£HNÏf» UIIuuNH N" -I!1" TtXU- fflUE KfcNNEM die eind vorig jaar in het stichtings bestuur van het noodlijdende TVTexel stapte. 'Ik heb er een jaar voor uitgetrokken om de boel op de rit te krijgen. Ik denk nog steeds dat het lukt, maar dit soort gedonder kost wel een hoop tijd.' Ook Whyte is aanvankelijk niet erg mededeelzaam: 'Ik heb veel fouten gemaakt, ongetwijfeld. Misschien wel méér dan anderen, maar dat is niet zo gek als je al je tijd in dit werk steekt. Maar ik speel geen mensen tegen elkaar uit en ik lieg niet.' Later kaatst ze de bal toch terug: 'De ondertekenaars van die brief zijn al lemaal om elkaar opgestapt. Die had ruzie met die, die kon met samen werken met die en ga zo maar door En nu blijken ze elkaar plotseling te hebben gevonden. Fijn voor ze Drijver en Whyte voelen zich ge steund door de vrijwilligers die wél zijn gebleven: 'Begin 1998 is TVTexel, met ruime instemming van de meerderheid van de vrijwilligers, opnieuw begonnen. De echte en thousiaste vrijwilligers van het eer ste uur overtreffen, samen met de constante aanwas van nieuwe vrij willigers, in aantal ruimschoots dat van de ondertekenaars.' Whyte: 'We hebben nu een grote fruitmand, vol met gezond fruit. Schrijf dat maar op.' Texel wacht zaterdag een ware Ar mada aan vliegtuigen. Met tussen pozen van een minuut landen 's morgens tachtig vliegtuigen, die zijn opgestegen vanaf vliegveld Lelystad. De toestellen vervoeren een gezelschap van 220 mensen, werkzaam bij een verzekerings- en pensioenmaatschappij. Hun uit stapje naar Texel wordt georgani seerd door Jan Stolk van Party centrum Texel. 'We laten wel vaker gezelschappen per vliegtuig komen, maar van zo'n omvang weet ik niet eerder', aldus Stolk. Het inhuren van een groter toestel, bijvoorbeeld een Fokker Friendship durfde hij niet aan. 'Want het heeft nogal eens ge regend en dan kan zo'n groot vlieg tuig niet landen.' De kleinere toestel len zijn ingehuurd via Martinair. Een twintigtal gasten stijgt meteen weer op om een parachutesprong te ma ken. Andere programma-onderde len zijn: een lunch, golfen, carten en een wandeling door de natuur. Het uitje wordt afgesloten met een beachparty op het strand bij paal 17. Een uit Leeuwarden afkomstige man raakte zaterdag rond 12.00 uur bij paal 28 lelijk gewond toen hij tijdens het brandingsurfen van zijn plank duikelde en werd overvaren door de bestuurder van een kano. Daarbii werd zijn knie vol geraakt. De man is per ambulance naar het Gemini Ziekenhuis overgebracht. Twee drugsdealers uit Egmond liepen in de vroege zaterdag ochtend bij toeval tegen de lamp, toen de politie op de Pontweg een alcoholcontrole uitvoerde. Beiden werden aangehouden wegens het in bezit hebben van en handelen in verdovende middelen. In eerste instantie dachten de agenten 'slechts' met een drankrijder te maken te hebben. Een blaastest wees uit dat de bestuurder van een personenauto, een 21-jarige man uit Egmond, 605 ug/l in zijn uitgeblazen lucht had, driemaal het toegestane. Toen de verdachte moest plaats nemen in de politieauto, overhandig de hij op omzichtige wijze iets aan één van de twee andere inzittenden, een 18-jarige man uit Egmond Iets Van belangenverstrengeling willen beiden met weten Drijver: 'Dat heb je inderdaad lang gehad, toen deze mensen zelf nog voor TVTexel actief waren. Bestuur en vrijwilligers liepen in die tijd door elkaar heen Maar daar heb ik een streep doorgezet Zélf bemoei ik me nauwelijks met de dagelijkse gang van zaken Els Whyte wél, ook inhoudelijk met de programma's Maar zij wilde hele maal niet in het bestuur Ik heb haar gevraagd, omdat een eenmans- bestuur me met gewenst leek.' Volgens Drijver is het de bedoeling het bestuur zo snel mogelijk uit te breiden met mensen die zich welis waar betrokken voelen bij TVTexel, maar er niet op een of andere wijze Lees verder pagina 5 Een chaotische situatie ontstond vrijdag rond het middaguur in de duinen bij de Ruigendijk. toen daar een grote mestwagen en vervolgens een kraan kantel den. Een telekraan moest eraan te pas komen om alles weer op zijn pootjes te krijgen De firma Wirotex (van Henk Witte en Nico Roeper) was be zig met het hakselen en laden van een partij riet. Toen de hoge mestwagen door de kraan bijna was votgeschept, werd deze topzwaar en kapseisde door de ongelijke ondergrond Kraan machinist Nico Roeper wilde snel voor de kantelende wagen wegrijden, maar kwam daarbij op sterk hellend talud, waardoor ook de kraan ter aarde stortte (foto). De deuropening zat tegen de grond zodat Roeper het glas van de kabine moest stukslaan om zich te bevrijden. Hij mocht van geluk sprekenals hij uit de kabine was geslingerd was hij mogelijk door de vallende kraan verpletterd. Nu bleef hij onge deerd en was in staat met zijn mobiele tetetoon om hulp te bel len. Piet Kager kwam met zijn telekraan 'Pietje' en zette de kraan weer in normale positie. De schade viel mee. Alleen het plaat- en glaswerk van de kabine was kapot. trototwyaeGrBan Een bewoonster van de Strijbos- straat in De Koog is veel artikelen van persoonlijke waarde kwijtge raakt bij een inbraak in haar wo ning. Tussen vrijdagavond elf uur en zaterdagochtend half negen is ie mand binnengedrongen door via een openstaand raampje de sleutel aan de binnenkant van de achter deur om te draaien Meegenomen werd een handtas met onder meer autosleutels, paspoort, foto's, agenda, kentekenbewijs, rijbewijs, Teso-knipkaarten huissleutel, tal van pasjes en een klein geldbedrag. De meeste van deze spullen zijn voor de dief van weinig waarde; voor de vrouw echter des temeer Die hoopt dat de onbekende inbreker dat inziet en de spullen op een of andere manier retourneert. Een ketting van strandbewakers gaat de branding in om een drenkeling te redden. Het uitvoeren van zo'n kettinggreep was één der opdrachten bij de examens voor het strandwachtdiploma. die zondag op het strand van De Koog werden afgenomen. Van de 45 kandidaten, allemaal lid van de Texelse Reddingsbrigade, slaagden er 17 voor het diploma A en 27 voor het diploma B Er was er dus één gezakt, hij faalde bij het theo retisch gedeelte. Voor het examen waren zes examinatoren van de KNBRD naar Texel gekomen, die kritisch toekeken hoe de jongelui tij dens het praktisch gedeelte een lijn redding uitvoerden gevolgd door het aan land brengen van de 'drenkeling' in een zg Australische vervoersgreep. Ook moest een tuigjesredding worden gedemon streerd. diverse vervoersgrepen in het water, een kettinggreep en een redding vanuit een varende boot. De kandidaten moesten vervolgens een behoorlijk eind 'gewoon' zwemmen, daarbij een paar meter diep duiken en als bewijs van dat laatste een handje zand boven water ha len. De theoretische vragen hadden betrekking op allerlei reddings technieken. eerste hulp aan drenkelingen maar ook op getijden, stro ming. branding en andere verschijnselen van de zee. De strandbewaking is deze week voor het laatst dit seizoen actief. Het komend weekend vertrekken zowel de Texelse Reddingsbrigade als de badmeesters van het Utrechts Studenten Corps weer naar het vaste land. een week later dan vorig jaar (Foto Hany m c.wj (Advertentie) te omzichtig, naar de mening van de agenten, die daarop besloten de inhoud van de zakken van beide heren te doorzoeken. Hierbij werd een fikse hoeveelheid XTC-tabletten, speed en weed aangetroffen. Ook werden 'voorwer-pen' aangetroffen waaruit de handel in verdovende middelen bleek, meldt de politie cryptisch in een persbericht. De drie werden voor verhoor meegenomen naar het politiebureau Uit het eerste onderzoek bleek dat de derde verdachte niets met de handel te maken had. De beide anderen zijn ingesloten. De Koog In dezelfde nacht werden ook in De Koog twee aanhoudingen verricht wegens het in bezit van verdovende middelen. Het betrof een 20-jange man uit Zaltbommel en een 19-jarige man uit Castricum. Beiden bleken in het bezit van enkele XTC-pillen. Nadat zij hiervan vrijwillig afstand hadden gedaan, werden ze weer vrijgelaten. Een jongen uit Spijkenisse is vrijdag met rugletsel per ambulance over gebracht naar het Gemini Ziekenhuis. Hij was door onbekende oorzaak van zijn paard gevallen, waarmee hij langs de Krimweg nabij De Cocksdorp reed. m Voor Texelaar en toerist Binnenkort verschijnt in de TC vrijdags de pagina „Mit en Actief"Deze pagina bevat o.a. de agenda, weekenddiensten, artikelen en foto's over uitgaan, actief zijn, natuur en cultuur. Er is voor een beperkt aantal bedrijven ruimte om op deze pagina te adverteren. Informeer en/of reserveer daarom snel bij de advertentieafdeling van de Texelse Courant. Cjrocn fuurL-Jxel s in hel harL, Spinbaan 6, Den Burg, telefoon 36 26 00, fax 3141 11

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 1