Kleinbedrijf denkt veel te nonchalant Straatnaam voor bedrijventerrein aagwaalderweg? TEXELAARTJE 1-1-2 Texels boek over millennium-probleem eferentschap m 4030-1980 Conferentieoord blijft gevestigd aan Harkebuurt TX 33 en 37 naar Oostzee Drijver beëdigd jachtopzichter WIJ GAAN TROUWEN Hoera! Sanne rJexelaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I TEXELSE J COURANT *1 de bewijzen van de voortreffelijke eigenschappen van ram 4030-1980. Kees Kikkert toont zoon 4030-2110 (geboren 9 maart te nu nog In Driehuizen loopt, maar binnenkort wordt geveild in Purmerend. joor Kees Kikkert gefokte ram H980 is vorige week ver- rd. Dat gebeurde na een keu- «an 51 nakomelingen, die wa- langetreden op het erf van terts boerderij in Driehuizen. pielerentschap is een zeer be- predikaat omdat hiermee (aangegeven dat het dier niet «zeil over voortreffelijke eigen- ij:,pen beschikt, maar deze ook Lande langere tijd weet door te maan zijn nageslacht. m preferent verklaarde ram ienige tijd geleden door Kikkert acht aan J. Wieland (Drente) en Sioenwold (Groningen), die de benlkeurmg hadden aange- veld door een commissie bestaande uit drie mensen van het landelijke NTS en één van het Texels Schapenstamboek Noordholland. Bekeken werden 9 2,5-jarige zonen, 15 2,5-jarige ooien. 7 1,5-jarige zo nen, 10 gezoogde 1,5-jarigen en 10 ongezoogde 1,5-jarigen. Lammeren hoefden met meer te verschijnen omdat ram 4030-1980 vorig jaar al tot keurram was uitgeroepen. De (Folo Harry do Graal) commissie was vooral enthousiast over de gezoogde 1-jarige ooien die zich zeer productief hadden getoond door haast allemaal tweelingen te werpen. De keuring werd op Texel gehouden omdat de meeste nako melingen hier nog aanwezig zijn De rammen moesten echter groten deels uit diverse hoeken van het land worden aangevoerd. Het college gaat niet in op een ver zoek van Th. Knippenberg en G. van der Woude van Walden Noord (het vroegere Bartimeus Hoeve) om een stuk Harkebuurt de naam 'Noorderbuurt' te geven. (middag werd het oordeel ge- De eigenaren van het (37 en de TX 33 zijn gister- n voor de tweede maal ver- maar de Oostzee. De Pieter re van P A. van der Vis en de Si Cornells van de firma igaan er evenals de vorige Ep haring vissen. Ditmaal ligt «gstgebied iets noordelijker, sden. De reis maakt onderdeel n het jaarcontract dat de rars hebben afgesloten. Doel haringvisserij in de Oostzee lande grond te krijgen. Toen engsten eerder dit jaar wat te- ïlen, keerden de Texelse schepen (die niet voor eigen reke ning visten) terug en schakelden om voor de visserij op platvis. Een paar weken voordat de kotters op de haringvangst zouden overschakelen zijn de 33 en de 37 omgebouwd en kregen een Duits nummer. Omdat de Duitse overheid andere veiligheidseisen stelt, zijn ook op dit onderdeel aanpassingen aange bracht. Op de foto van Bert Koning is te zien hoe de TX 37 (ROS 737) van brandstof wordt voorzien Toen onze maritieme fotograaf indrukte moest het nummer van de TX 33 nog wor den overgeschilderd Verwacht wordt dat de schepen over vier tot zes weken weer terugkeren om in de Noordzee op haring te gaan vissen. 'et aan het college van b en w Wjgt het dwarsstuk van de jwaalderweg waaraan TWO en hamster zijn gevestigd een ei- naam. Er bestaat voorkeur 'De Vang', wat 'molenrem' ent. De gemeenteraad neemt hdelijk de beslissing. de aanleg van een bedrijven- inaan de Laagwaalderweg ont- problemen ten aanzien van de ■nummering, constateert het col- De ingang van het terrein be zeil aan een dwarsstuk van de ifwalderweg, dat dezelfde naam Om de overzichtelijkheid te j'0|en, lijkt het daarom voor de liggen het gehele dwarsstuk 'fen eigen straatnaam te voor been het toekennen van een ®aan het bedrijventerrein lijkt te en maakt de situatie met Schielijker, luidt de redenatie n*hebben alle belanghebbenden stbedrijl Van Heerwaarden, H.C. De Hamster, TWO en me- "'A Hennink) er van te voren r,Pde hoogte gesteld dat ze mo- 'een nieuw adres krijgen Dat en bezwaren op ^uitnodiging om met suggesties r"en, reageerde TWO, die voor conferentiecentrum vonden deze naam logischer: 'Op alle kaarten van Texel, oude zowel als zeer recente, komen wij voor dit terrein (tegen de dijk aan) de naam Noorderbuurt te gen, en ligt Harkebuurt tegen de Oosterenderweg aan.' Knippenberg en Van der Woude, die stellen bij verbouwingen en in hun aanpak uit te gaan van respect voor het verleden en de historie van de plek, wilden daarom de oorspronkelijke naam als adres opvoeren. Aan het gedeelte Harkebuurt waar zij wonen, liggen geen andere woningen, zodat nie mand 'getroffen' zou worden door een adreswijziging. B en w zijn echter zeer resoluut in hun afwijzing. Ten behoeve van de overzichtelijkheid en vindbaarheid vinden zij het niet verstandig een straat halverwege een andere naam te geven In hun advies aan de ge meenteraad melden ze. 'Vreemd ge noeg hebben de verzoekers de boer derij Walden Noord genoemd, terwijl deze van oudsher - om met de indieners te spreken - op oude kaar ten Noorderbuurt heet. Uitgaande van hun respect voor het lange ver- Het millennium-probleem: ieder een heeft er wel eens iets over ge hoord. Men weet dat het compu ters te maken heeft en met ernstige problemen die rond et jaar 2000 kunnen onrstaan in ge automatiseerde systemen. 'Maar het lijkt wel hoe meer er over het millennium-probleem wordt ge sproken, hoe minder het wordt geloofd', zegt W. Ploeg van uitge verij Stark - Texel b.v., die over dit onderwerp een boek heeft uitge bracht. Titel: Groen licht voor het jaar 2000? Schrijver is de Texelse computerspecialist Rinie de Kruif. Vooral in het midden- en klembeorijr worden het probleem zelf en de aan pak om tot een oplossing te komen onderschat. Denken ondernemers misschien dat er op hoog niveau wordt gewerkt aan eenvoudige ma nieren om het probleem op te lossen? Dat is volgens Ploeg echt een illusie. Hij zou graag willen dat ook Texelse ondernemers zich bewust worden van de ernst van het probleem. 'De meeste computers werken met een tweecijferige datum. De over gang van 19)99 naar het jaar 2000, betekent voor die computers met een jaar vooruit, maar een teruggang naar het jaar 00. De privé pc-gebruiker en een beperkt aantal van de circa 1 300 Texelse onderneminge zullen hiervan geen onoverkomelijke problemen ondervinden. Maar bedrijven die hun administratie vergaand geautomati seerd hebben of facturen maken met de computer - hieronder vallen gro tere recreatiebedrijven die accommo datie verhuren - krijgen grote proble men als ze niets doen of te laat in actie komen Wie denkt voor het aan pakken van het probleem nog genoeg tijd te hebben, kan bedrogen uitko men: veel computers kunnen al niet verder dan het jaar 1998! Sommige softwareprogramma's gebruiken in tern het getal 99 als controlegetal: hierdoor wordt het niet herkend als een jaartal, maar als een fout melding DAAR FtED JE LEVENS MEE leden en de historie van de plek ligt het meer voor de hand de naam van de boerderij te wijzigen in plaats van de straatnaam. M DC mi I MILIENNIUM-ADVIE2EN EN 61ASHEIDERE ANALYSES VOOR HARDWARE EN SOFTWARE tweecijferig is en de eeuwovergang niet kan maken. 'Men moet niet denken het probleem gemakkelijk zelf te kunnen oplossen. Beter is jezelf de vraag te stellen: hoe afhankelijk ben ik, is mijn bedrijf, van de computer. Naarmate men meer afhankelijk is van de computer zal men het systeem nauwkeuriger moe ten testen.' 'En', zegt Ploeg, 'men moet zich realiseren dat dit echt specialistenwerk is. en dat de tijd dringt.' Ploeg 'Het is ongelooflijk hoe weinig serieus het probleem wordt geno men. Door het millenniumplatform. ingesteld op initiatief van de rege ring, zijn national 6.000 mensen ge selecteerd en opgeleid om te kun nen adviseren bij de aanpak van de problematiek. Maar er is nog nie mand van aan het werk: het midden- en kleinbedrijf denkt veel te nochalant.' Zwart op wit Texelse bedrijven die informatie of advies willen over het millennium probleem kunnen het beste hun le veranciers van software en hard ware bellen en zwart op wit garanties vragen Verder verwijst Ploeg graag naar het Texels Cen trum voor Automatisering Dit bedrijf, dat gevormd wordt door enkele Texelse computerspecialisten, te weten Fred Poede, Olivier Schilling en Rinie de Kruif, samen met enkele ervaren medewerkers van het bedrijf van uitgeverij Stark b.v.. heeft inmid dels veel kennis over het millenniumprobleem. Zeker na de studie van het netwerkspecialist De Kruif, de auteur van het eerder ge noemde boek. Ploeg 'Een gewel dige computerspecialist Maar ik heb zelfs hém moeten overtuigen van de problematiek Echt, het wordt zó onderschat!' Groen licht voor 2000? geeft informatie over het millenniumprobleem op technisch, organisatorisch en financieel niveau, en biedt de ondernemer een stappenplan om het probleem bin nen het bedrijf aan te pakken. Het boek is te bestellen bij de boek handels (ISBN 9063986440), de prijs is 29,50. Niek Groot In het boek wordt een test beschre ven waarmee men kan nagaan of een computer de verschillende datum overgangen, inclusief die van de schrikkeldatum in februari 2000 goed doorstaat. Maar zelfs als dit lukt is er nog geen garantie dat er geen andere problemen zullen ontstaan. Ploeg- 'Wij hebben binnen ons bedrijf het probleem al enkele jaren geleden onderkend en aangepakt, maar nog steeds komen we af en toe kleine problemen tegen die met de proble matiek te maken hebben.' Stark-Texel b.v. geeft software uit en computerboeken, binnen het bedrijf is veel kennis aanwezig op computer gebied De eigen gedocumenteerde ervaringen vormden de basis voor het boek, dat een uitgebreid stappenplan bevat Voorbeeldformulieren zijn gra tis te downloaden van het Internet, via www.snelstart.nl Software De problemen kunnen zich onder andere voordoen in de software De datum is heel belangrijk, bijvoor beeld bij het factureren Voor soft- ware-problemen kan men zich het beste wenden tot de leverancier - als die nog bestaat. Ook de hardware kan problemen geven. Bijna alle computers van voor 1997 zijn met millenniumbestendig. En bijna niemand denkt eraan dat ook andere automatisch gestuurde syste men, zoals beveiligingssystemen, lif ten, enz niet meer goed zullen wer ken En zelfs die video die al jaren prima werkt, kan rond het jaar 2000 misschien met meer goed gepro- grameerd worden, omdat de datum Stropers zijn gewaarschuwd. Texel heeft sinds vanmorgen weer een beëdigde jachtopzichter. Ed Drijver uit Den Hoorn kreeg om 9.00 uur in het politiebureau in Alkmaar de pa pieren die hem opsporings bevoegdheid verschaffen op héél Texel. De Hoornder, die in dienst is van de Jachtcombmatie De Cocksdorp, haalde na een inten sieve studie enkele jaren geleden het benodigde getuigschrift Buiten gewoon Opsporingsambtenaar. Na enige vertraging, waarbij het zelfs tot een hoorzitting kwam berichtte de Procureur Generaal Drijver zes we ken geleden over de aanstaande beëdiging. De jachtopzichter is voornemens zijn werk te doen in nauw overleg met de politie, de Wildbeheereenheid, de gemeente en Staatsbosbeheer. Zijn werkge ver, die jachterreinen over het hele eiland heeft, heeft er belang bij de Drijver op heel Texel toezicht houdt. Naast het bekeuren van stropers mag hij overtreders van de gemeenteverordening of andere re gels terechtwijzen of - als daartoe aanleiding bestaat - op de bon slin geren. Bijvoorbeeld een fietser die zich in het bos op een wandelpad begeeft. Zijn bevoegdheid beperkt zich niet tot overdag. Drijver: 'Ik hoef me niet aan een dienstrooster te houden.' (Folo arcfnel Texelse Courant) ;'4de naar de aangrenzende, voormalige elektriciteitscentrale. Andere opties hebben eveneens een historische achtergrond. Gelein Jan sen, die om advies was gevraagd, meldde dat volgens oude kaarten het nieuwe weggetje ligt op een plaats waar ene Perlak ooit twee stukken land en een boet had. Deze kennis bood echter weinig aanknopingspun ten, aangezien opties als 'Perlaks boet' of 'Perlakse Dwarsweg' met erg wenselijk leken Dronken In een later stadium opperde Jansen 'De Vang', een suggestie die in goede aarde viel. Het uitzicht op molen De Traanroeier en straks wellicht nieuwe windmolens maken de naam toepas selijk Ook was er sympathie voor 'Over de weg', volgens oude kaarten van J. Schraag de naam van aan het stuk land van Perlak grenzende grond Maar de geraadpleegde dorpscommissie van Oudeschild bleek een voorkeur te hebben voor De Vang, een suggestie die door het college aan de raad zal worden voor gesteld. Saillant detail in het begelei dend ambtelijk stuk is de vermelding dat 'door de vang heen zijn' 'dronken zijn' betekent. weg 'Penweg' te noemen, Hans Hendriks en Debbie Mosk gaan trouwen op woensdag 9 september 1998 om 13.45 uur in het gemeentehuis te Alkmaar Ons adres blijft: Kompasweg 82, 1825 LX Alkmaar. Reuze blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Lindy Met een gewicht van 4075 gram werd zij geboren op 30 augustus 1998 Ronald en Betty Kuyper Duykerdam 30 1791 TB Den Burg Tel 0222 - 315665 Tijdelijk adres Gemini-ziekenhuis Heel blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje 30 augustus 199S gewicht: 3200 gram Erik, Anita en Lisa Kalf-van der Star Schilderweg 269, 1792 CJ Oudeschild S 0222 315795 TEXELSE ^COURANT Advertenties: Spinbaan 6 Telefoon 36 26 00 fax 314 111 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXEL AARTJE op aanvraag. Hedenavond Bingo in het Eierlandsche Huis. Aan vang 19 30 uur Veel spe ciale prijzen. Winterzon en winter sneeuw! De nieuwe pro gramma's '98/'99 zijn bin nen. Haal ze bij Reisburo Texel Holland Internatio nal. 25 Jaar Beter In Ser vice. Zonnebanken 311 777. TAG-Computers. Altijd goedkoop, 100% service en garantie. Bel: 310757. Sony Carstereo 311 777. SCT Kunsthandel Hans van der Klift helpt al langer dan 25 jaar bij het verfraaien van uw interieur. T.k.. Peugot 405, auto maat, bj '88, stereo, apk. Tel 318880. Frisse aarbeien-stekken Nu planten Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan. Dinsdag 19.30 uur Laat ste Bingoavond van het seizoen in het Eierlandsche Huis. Callanetics. Oefeningen op muziek: start op di 8 sept. Inl.: Manda Bergsma, tel. 319708. Voor de reisverzekering van de ANWB moet u bij ons zijn En ANWB-leden krijgen 10% korting op de premie. Klaar terwijl u wacht Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Beter In Service. Te huur in De Waal: huis jes met o a 2 sip.-kamers, douche/wc, keuken, cv, keuken. Compl. ingericht, evt. met tel.-aansl. tot 1 april 1999. Bel voor informatie: 312671. Aangeb.: ruime eenge- zins koopwoning Almere btn Bloembrt. Gevr.: boer- derij/vr.-staande woning eengezinswoning. Tel. 036-5320703. T.k 2 stacaravans merk Sunseeker. i.g.st., met in boedel. 8000.- p st Tel, 0168-325213. Er ontwikkelt zich momen teel een romantische trend. Hans van der Klift heeft onderdelen van serviezen en oud glaswerk waar de romantiek van afdruipt. Scandinavian Seaways. De nieuwe boeienfolder najaar '98 is uit. Haal 'm bij Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Be ter In Service Reparatie en verkoop van wasautomaten en drogers Service Center Texel, 311 777 Jonge sla in september T-shirts met poëzie. Te koop in Het Open Boek Pizza Mondo Afhalen en bezorgen: tel. 315990. Vanaf heden, wo. t/m zo. tot 20 00 uur. De Pier en Madurodam, 10 sept., ƒ72,50 p.p all in. Info: Texel Tours. 315555. Wij repareren alle merken KTV, video, radio, CD, satelliet, camera, etc. Service Center Texel. 311 777. Orchideeën en Giet hoorn, 9 sept,, 83,50. Koffie gebak, entree, lunch, rondvaart, diner. Info: Texel Tours, 315555. I.v.m. baan bij EcoMare zoek ik per 1 nov zelf standige woonruimte te Texel. Saskia Flipsen. tel. 030-2314167 Erkende opl tot voetre flextherapeute op Texel Inl.: School voor voetre- flexologie, tel. 319708 Veel speciale laatste avondprijzen bij de Bingo in het Eierlandsche Huis. hedenavond 19.30 uur Dinsdag 1 september 19.30 uur laatste kans op die mooie prijzen bij de Bingo in het Eierlandsche Huis Satellietinstallaties SCT 311 777 Te koop: keukenblok, 1.80 meter Tel 310040 of War moesstraat 58 Het feest was geslaagd. Bedankt: fa. A. Bakker voor de sponsonng van het bier, D.J. Rob voor de muziek, Pieter-Jan, Simon, Wim- Piet en Bert voor de live muziek. Het was geweldig! TAG-Computers Nieuwe of gebruikte computers. TAG-computers 310757. Aanbiedingen o a Turkije ƒ449,-, Mallorca 585,-, Tunesië 595,-, Malta 699 -, Corfu 699 -, Samos ƒ745,-, Algarve 745,-, Kreta ƒ775,-, Gran Canaria 795,-. Ook di verse verre aanbiedingen. Kom langs bij Reisburo Texel Holland Internatio nal, 25 Jaar Beter In Ser vice. ROC Menu. Maak snel uw keuze: mavo Spaans 1e laar of mavo Spaans examenjaar. ROC Alge mene Educatie, Ouwe Ulo. Do 3 sept. info- en mschrijfavond 19.30 - 21.00 Tel. 310233 DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld 8t de Rooy). DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats Plaatsen op Advertentiex per plaatsing zetten. I Handtekening DINSDAG 1 SEPTEMBER 1998

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3