'Tijd om ruzie te naken had je niet' êeloop Rabo iideren middag overstelpend Bekkeninstabiliteit onderkend probleem Schapen fokdag De Koog in slot naar gelijkspel Uitslagen schapenfokdag 1998: Elisabeth (5) in Sesamstraat Fototoestel weg TEXELSE j7 C0URANT Bram en Janny de Smidt 60 jaar getrouwd: 'STTTTVTTtZZX ;«s's morgens voor dag en dauw op, werken tot negen avonds en een half uur later naar bed. Tijd om ruzie te had je niet.Bram en Janny de Smidt van de Schorren- lijn morgen zestig jaar getrouwd. Een behoorlijke tijd, vin- ie zelf. 'Daar sta je niet bij stil als je trouwt, maar het gaat ■0hjk snel. En het lijkt wel steeds harder te gaan. srsle 25 jaar van hun huwelijk j,Vrije dagen er niet in. 'We wis- el eens wat zondag was. Vrije „had je gewoon niet. Je werkte idagen in de week, altijd maar vertelt de 86-jarige Bram de Als jongetje van twaalf ben ik men met werken Stekel- en. M n vader "verhuurde" me ion de hele zomer, 's Winters sik als knecht op een zeilboot, en vissen. Als je geluk had, ije met een gulden thuis.' Smidt herinnert zich dat de nenweg in zijn jeugd nog half jid bestond. 'Het was één grote ilakte, waar nog geen gras- 50groeide. Half strand, kun je leggen.' Zijn vrouw Janny liep i familie tegen het lijf, die voor jnotdeel ook aan de Schorren- toonde. Het stel werd wel wat gevonden door de omgeving, e Boot. nu 79 jaar, was ten- inog maar zestien jaar toen ze »ing kregen. 'Toen ik negentien rijn we getrouwd', vertelt ze. nhad een deel van het huis hier nchzelf. Oma woonde in het •istuk. Wat dat betreft stond ions in de weg. Het was alleen frainen in het begin. Ik was ge- Jjan electrisch koken en hier lAweer terug naar petroleum- t' De eerste dag dat ik kookte, (stiele keuken zwart. Ik kon wel we hadden net alles nieuw.' Jr leverde een behoorlijk aan- de werkzaamheden. Kost- kinderen en ook nog uit 'Het was vroeger armoe raar we waren wel tevreden jsiook vertrouwen in dat het dwel goed zou komen.' Het perceel waar ze nu wonen, kochten ze in twee delen. 'De eerste anderhalve bunder moest ƒ1500,- opbrengen. ledereen zei dat het veel te duur was en dat we hartstikke gek waren dat we het deden, maar we namen de gok', vertelt De Smidt 'We moesten hard werken, maar je de gezellige middag die ank Texel organiseert voor ïnvan 65 jaar en ouder, blijkt te belangstelling te bestaan, felst 569 personen hébben angemeld, waardoor de bank sxfzaakt was niet twee maar ddagen te plannen: op de za ken 26 september, 3 oktober wember. aiddagen worden gehouden '.feater De Kiekendief in Jitiecentrum De Krim. Het ramma (dat duurt van 14.00 MO uur) wordt geheel ver- >d door Texelse personen en (en. luterenmiddag staat in het te en het 100-jarig bestaan van èbobank-organisatie, evenals Het echtpaar De Smidt voor hun huisje aan de Schorrenweg, waar ze ai die jaren ai wo- nen. (Foto Frans Hopman) de succesvolle fietssponsortocht die in mei werd gehouden. Nog in aantocht is een project dat gericht is op promotie van computer gebruik in scholen In samenwerking met een landelijke stichting die zich bezig houdt met het verstrekken en aanpassen van computers die door het bedrijfsleven zijn afgestoten, krij gen alle Texelse basisscholen een pc. Verder zal de openbare scholen gemeenschap De Hoge berg wor den bijgestaan in het opzetten van een 'internetcafé'. In een ruimte in de school worden vijf computers ge plaatst waarmee de leerlingen erva ring kunnen opdoen met internet gebruik. Tenslotte heeft de bank een project in voorbereiding dat is gericht op een bepaalde categorie jongeren buiten schoolverband. Symfysiolyse of bekkeninstabi liteit is een veel voorkomend pro bleem, dat vaak wordt onderkend. De klachten zijn van verschillende aard en kunnen tijdens of na een bevalling ontstaan. Mensen met vragen of die een luisterend oor willen kunnen hiervoor terecht bij Thea Witte, tel. 31 38 95 of Silvia Wessink, tel. 31 04 48. Bekkeninstabiliteit ontstaat doordat tijdens de zwangerschap een ver weking plaatsvindt tussen de ver schillende bekkendelen en het- daarbij behorende kraakbeen. De verweking zorgt voor een toename van de beweeglijkheid van het bek- ken. waardoor het kind tijdens de grootste deel geleefd. Ik had als eer ste op Texel een poot- en een rooi- machine Maar ik heb ook bij de werkverschaffing gezeten - op de fiets heen en weer naar Den Hoorn - ik hield wat koeien en varkens en werkte voor andere boeren. Ik heb in het verleden ook nog een jaar aan de bestrating van de Schilderweg gewerkt. Met zo'n grote wals. Ach, en 's nachts ging ik op konijnen- en hazenjacht, met lichtbakken. Daar staat nog een lamp, die ik ervoor ge bruikte.' Jenever stoken Eenmaal op dreef, komen de verha len boven. Bijvoorbeeld over de ille gale jeneverstokerij die ze er in de oorlog op nahielden. 'Dat zullen we nu toch wel kunnen zeggen? Het heeft ons de oorlog door geholpen, zonder meer Het was heel eenvou dig hoor. een oud vat en een melk bus. We maakten zoveel we konden en ruilden het tegen andere levens middelen. Zelf lustte ik het niet, ten minste niet puur. We ruilden ook met de Russen Daar kregen we bijvoor beeld suiker van Na de oorlog zijn we er mee gestopt. Dat leek ons toch beter. Nee, honger en kou heb ben we tijdens de oorlogsjaren met geleden Ik jatte briketten van de Duitsers Gewoon nemen wat ze je ontnomen hadden, toch?' Het liefst had De Smidt zijn hele le ven gevaren, maar zeeziekte weer hield hem hiervan. 'Op de Wadden zee heb ik nooit last gehad, maar op kotters op de Noordzee hing ik on middellijk overboord Dan laat je het wel uit je hoofd, natuurlijk Om toch in contact met het water te blijven, ging hij platbodems verhu ren. Aanvankelijk had hij er wel 14, later nog een stuk of vier Mevrouw de Smidt vertelt dat ze het niet erg vindt, dat hij niet op de kotter is gaan werken. 'Ik zou altijd maar bang zijn geweest bij ruw weer. Twee van onze jongens hebben ook gevaren, ik was dolblij toen ze ander werk gin gen doen.' baring makkelijk de bekkenrmg kan passeren. Bij sommige vrouwen treed echter overmatige verweking op, waardoor een te grote belasting op de gewrichtsbanden ontstaat. Die leidt tot klachten zoals lage rugpijn, pijn rond het schaambeen, start pro blemen en pijn bij het bewegen. Ook tijdens de bevalling kunnen, door te grote krachten, klachten ontstaan Vooral bij een moeder met een klein bekken, een ongunstige ligging of een kunstverlossing kunnen proble men optreden Het vermoeden be staat dat een verkeerde barenshou- ding ook meer kans op klachten geeft Nog onbekend, maar vaker voorkomend dan gedacht, is dat een ongeval of een sportblessure de oor zaak is. Het kan dus ook bij mannen voorkomen. VERVOLG PAGINA 1 tevestigde Zwagermans over- it de Texelse fokkers snel inspelen op het gewenste Jifrylid Jo Vaessen uit Simpel- llimburg) was vol lof over de tel op de schapenfokdag. 'We bi vandaag een ondankbare Hel niveau aan de bovenkant 'Nicht bij elkaar. Vooral bij de 'bepaalt het lot vandaag wie de toen wordt Vaessen zag dui dde fokkerij een andere weg geslagen. 'Er is nu al duidelijk '«tere kwaliteit te bespeuren, "ehoud van het gewenste type. de lengte van het schaap ook het beenwerk vooruit, '"en, die vaak moeten staan, daar toch profijt van. Alleen "jchtbaarheid is een probleem. e31 jaar dat ik hier kom, is die Bloedlijnen "•an Vliet, veearts en sinds kort !el' fokker, houdt er zijn eigen 10 op na: 'Een kop moet spre ke? Acht verschillende fok- febben acht verschillende me- j®- Ze zeggen wel eens: een 'fehaap loop je eerst voorbij, iJ'sje tien meter verder bent, Nog eens achterom.' "f vooral naar de bloedlijnen', «en fokker/schapenhouder 'nterswijk op de erfelijke af- Hij is niet bezorgd over de mg van het schapenras hel gewenste type. 'Bij ons in anti is het gemiddelde pal wat langer. Alleen hebben ze hier gauw kale plekken', wijst hij op het achterlijf van een schaap 'Dat komt door de bespiering, wat in de Texelse fokkerij niet voorkomt. Vandaar dat ik zo op de bloedlijnen let.' De schapenkenner hoopt niet met lege handen van het eiland te vertrekken. 'Ik ben in onderhande ling met een fokker.' Scrapies Zwagerman sprak de overtuiging uit dat de fokkerij ook de ziekte scrapies te boven zal komen. De aandoening aan de hersenen zou verband houden met BSE (gekke koeienziekte), wat tot flinke op schudding leidde. Scrapies open baart zich op latere leeftijd en ver oorzaakt onder andere jeuk en vermagering. Uitbanning van de ziekte moet lukken door over te stappen op schapen die ongevoelig zijn voor scrapies. De veterinaire gezondheidsdienst is gestart met een inventarisatie naar de mate waarin de rammen resistent zijn. Geld De gevolgen van dit onderzoek wor den volgens veearts Loek van Vliet, die belast is met het toezicht op de gezondheid van het vee op de schapenfokdag, door een aantal fok kers onderschat 'Het kost geld en voor sommige mensen kan het de fokkerij kosten.' Als de test namelijk uitwijst dat de dieren gevoelig zijn voor scrapies, moeten de rammen worden afgemaakt Een harde maat regel die nog meer consequenties heeft: alle nakomelingen zijn ook on geschikt om mee verder te gaan. Door de scrapies-maatregel kunnen jarenlange inspanningen van fok kers teniet worden gedaan en kan een deel van de veestapel verloren gaan. Het perceel is omringd door bomen De meeste zijn door De Smidt zelf gezet. 'Omdat ik niet van kale vlak tes hield, heb ik in de loop van mijn leven zeker 500 bomen hier rond het erf geplant. De dikste boom uit de omgeving staat ook bij ons in de tuin, daar ben ik trots op Hij is zeker 3,35 meter dik. Weliswaar met zelf gezet, maar dat doet er niet toe. Het is hier na de oorlog allemaal best gaan groeien. Gelukkig wel Een andere bijverdienste is het ver huren van huisjes aan toeristen ge weest, iets wat het paar overigens nog steeds doet. De onderkomens zijn primitief, maar bieden absoluut een gevoel van idyllisch platteland. Dat mensen die rust zoeken dat op prijs stellen, blijkt wel uit het feit dat er badgasten zijn die al 27 jaar lang telkens terugkomen. 'Er zit met eens warm water in de huisjes, douchen kun je er met. Dat mogen ze in ons huis doen als ze dat willen. Als je me nou vraagt waar ik spijt van heb in m'n leven is het wel dat ik jaren gele den de boel niet heb vervangen voor stenen huisjes met wat meer com fort', verzucht De Smidt. Zijn gezondheid laat het de laatste jaren wat afweten 'Ik ben wat aan het kwakkelen geslagen. Op het ogenblik laten m'n benen me in de steek en kan ik zowat geen stap meer zetten Heel vervelend alle maal. Kan ik moeder niet eens meer helpen met de afwas.' Het gesprek gaat nog even over va kanties. Zelf zijn ze de eerste 25 jaar van hun huwelijk geen dag weg ge weest 'De eerste keer dat we wat gingen doen, was met de reis- vereniging van Oosterend. Twee hele dagen weg. Dat was wat. Later zijn we meer gegaan, hoor Rijn reizen maken en naar Spanje toe We hebben echt wel het één en an der gezien.' Margreet Berndsen De Koog heeft zondag in haar eer ste (uit)wedstrijd een zwaar bevochten punt behaald tegen ASV. De ploeg uit Venhuizen bleek sterker dan verwacht en maakte het De Koog vooral op conditioneel gebied erg moeilijk. Door veel te bewegen en de bal snel rond laten gaan nam ASV direct het heft in handen. Al binnen één minuut keken de verbouwereerde Texel aars tegen een achterstand aan Een schot vanaf de rand van het strafschopgebied werd half geblokt en verdween met een boogje over invaller-keeper Jan Plaatsman heen. ASV drukte na deze treffer door en zette De Koog in de eerste tien mi nuten helemaal vast. Gelukkig bleef de schade tijdens dit openings offensief beperkt tot die ene treffer en kon De Koog zichzelf weer enigs zins hervinden Hierdoor ontstond een fase waarin De Koog enkele malen dichtbij een treffer was, maar verder dan een schot op de paal en de lat van Rob van der Stap en Henk Knol kwam het team niet. Nico Schot wist nog wel een keer solo door de verdediging te breken. Hij werd onreglementair neergelegd, maar gevolgen voor de verdediger van ASV had dit niet Tot overmaat van ramp kwam de thuisploeg nog wel een keer tot scoren, waardoor er een 2-0 ruststand op het scorebord prijkte. Na de pauze kwam De Koog wat be ter uit de startblokken Al snel werd de achterstand met één punt ver kleind door Nico Schot, die de keeper en twee verdedigers uitkapte en de bal in het doel plaatste. Daarna kreeg Schot de kans om de score gelijk te trekken, maar in een één-tegen-eén-situatie was de keeper hem de baas. Halverwege de tweede helft leek het doek voor de Kogers te vallen. Met een fraaie boogbal in het kruis werd Jan Plaatsman voor de derde maal gepasseerd. ASV voelde zich weer sterker en zocht steeds meer de aanval tegen het moegestreden De 'En dan moet je nog maar afwachten of de controle waterdicht is', kon Hein Tjepkema enige scepsis niet onderdrukken. 'Laten we met ze nuwachtig worden', deed Zwager man een beroep op de Texelse fok kers en houders om vrijwillig mee te werken aan de inventarisatie. 'Het is belangrijk dat we een scrapiesvrij- bestand hebben. Zodat we rustig onze dieren kunnen uitvoeren en het lamsvlees kunnen voorzetten aan de consument. Het is in belang van de totale schapensector in Neder land dat dit streven niet alleen door de fokkers, maar ook door de schapenhouders wordt gedragen.' Ethisch 'Scrapies een probleem? Rot- kreupel, da's écht een probleem', doelde Frans Bakker op de langdu rige inspanning die deze infectie van de schapenhouders vraagt. Volgens de Hoornder is het rendement der mate laag, dat de 'ethische normen' in het gedrang komen. 'Een bezoek van de veearts wordt al te duur.' Een ontwikkeling die veearts Loek van Vliet niet is ontgaan. 'Nu ik zelf schapen heb kan ik me wat beter verplaatsen in de positie van een boer. Er liggen heel wat ziektes op de loer.' Volgens Van Vliet zijn schapenhouders sneller geneigd zelf voor dokter te spelen, met alle risico's van dien. Op het marktplein bleven maandag 25 van de 220 hokken leeg. De die ren leden aan de infectie zere bek en waren ter voorkoming van ver dere besmetting niet ingezonden. De ziekte kan goed genezen, maar viel voor een aantal fokkers op een ongelukkig moment. Tekst en foto's Gerard Timmer man Kampioenkeuringen: Kampioen oudere ram- men: 3938-2701. CA Commandeur. Den Hoorn, reserve kampioen oudere rammen 4210-2800. P Verberne. Oosterend kam pioen 1 Vè-jarige rammen 4204-1870. VOF Veeger-Lindehoeve. Den Hoorn, reserve kampioen 1M>-jarige rammen 4030-2394, C Kikkert. Den Burg, kampioensgroep oudere ooien inzending van P Verberne. Oosterend, reservekampioens-groep oudere ooien in zending van C A Commandeur, Den Hoorn, kampioensgroep 1V£-jarige ooien inzending van P Verberne, Oosterend. reservekam- pioensgroep 1!£-jarige ooien inzending van P Verberne. Oosterend. kampioen 1-|ange ooi 4030-2398. C Kikkert. Den Burg. reserve kampioen 1-jarige ooien 4210-3062. P Verberne. Oosterend, kampioen oudere ooien 4030-2075. C. Kikkert, Den Burg, reservekampioen oudere ooien 4210-2571, P Verberne, Oosterend. kampioensgroep halfjarige ooien, inzending van C Kikkert, Den Burg. reservekampioensgroep halfjarige ooien, inzending van C Kikkert, Den Burg: beste tweetal ramlammeren inzending van G. Bakker. Oosterend. beste dnetal ram lammeren inzending van C Kikkert. Den Burg; beste stel inzending van J Eelman Oosterend Tien beste ramlammeren: 4204-1985, VOF Veeger-Lindehoeve Den Hoorn, 4204-2037. VOF Veeger-Lindehoeve. Den Hoorn; 4210-3240. P Verberne, Ooster end; 4210-3238. P Verberne. Oosterend; 5675-0066; 3884-2489. G Bakker. Ooster end, 4030-2544 C Kikkert Den Burg, 4030- 2640, C Kikkert. Den Burg. 4030-2565. C. Kikkert, Den Burg, 4050-3209, P C Kooiman, Den Burg Rubriek 1, oudere en tweejarige rammen: 1A fokker/eigenaar C A Commandeur Den Hoorn, fokker/eigenaar P Verberne, Ooster end, 1B fokker/eigenaar C. Kikkert, Den Burg, fokker/eigenaar C Kikkert, Den Burg, 1C fok ker M Uineken, Klijndijk, eigenaar K Tjepkema, De Waal; fokker D Kikkert, Den Hoorn, eigenaar D Kikkert, Den Hoorn en W Verhage. Vrouwenpolder Rubriek 2, eenja rige rammen: 1A fokker/eigenaar D Kikkert. Den Hoorn. 1B fokker C. Kikkert. Den Burg, eigenaar G Bakker Oosterend; 1C fokker/ei genaar C. Kikkert. Den Burg Rubriek 3, een jarige rammen: 1A fokker J Spek, Woerden, eigenaar fokker en C A Commandeur, Den Hoorn, 1B fokker/eigenaar VOF Veeger- C.A Commandeur, Den Hoorn Rubriek 5. eenjarige rammen: 1A fokker/eigenaar VOF Veeger-Lindehoeve Den Hoorn, 1B fokker/ei genaar P Verberne, Oosterend, 1C fokker/ei genaar C. Kikkert, Den Burg Rubriek 6, een jarige rammen: 1A fokker/eigenaar C. Kikkert, Den Burg; 1B fokker/eigenaar CA Commandeur. Den Hoorn, 1C fokker C Oosterend. 1C inzending van K Tjepkema, De Waal Rubriek 10, tweetal ramlammeren van verschillende vaders: 1A inzending van C Kikkert. Den Burg, 1B inzending van CT Kikkert, Den Burg. 1C inzending van VOF Veeger-Lindehoeve, Den Hoorn Rubriek 11, drietal ramlammeren van één vader: 1A in zending van D. Kikkert, Den Hoom en N B M van Heerwaarden Den Burg, 1B inzending van C. Kikkert Den Burg, 1C inzending van G. Bakker, Oosterend Rubriek 12, drietal ram- Keurmeesters van het schapenstamboek Inspecteren de dieren. Limmen, Sint Maartensvlotbrug eigenaar H J C Barhorst Oosterend Rubriek 7. twee tal ramlammeren van één vader 1A inzen ding van C. Kikkert, Den Burg, 1B inzending van G. Bakker, Oosterend; 1C inzending van P.G Kooiman. Den Burg Rubriek 8. tweetal ramlammeren van één vader- 1A inzending Lindehoeve, Den Hoorn; 1C fokker D Kikkert, van K Tjepkema. De Waal, 1B inzending van Den Hoorn, eigenaar fokker en gebr Kuipers, t Heidenskip Rubriek 4, eenjarige rammen: 1A fokker/eigenaar C Kikkert, Den Burg; 1B fokker H Hissink, Wijster, eigenaar C A Com- VOF Veeger-Lindehoeve Den Hoorn. 1C in zending van L.A.M van Vliet, Den Burg Ru briek 9, tweetal ramlammeren van verschil lende vaders; 1A inzending van G. Bakker. mandeur. Den Hoorn. 1C fokker/eigenaar Oosterend, 1B inzending van G. Bakker lammeren van één vader: 1A inzending van PG Kooiman Den Burg, 1B inzending van P G Kooiman, Den Burg, 1C inzending van D Kikkert. Den Hoom Rubriek 13, drietal ram lammeren van één vader: 1A inzending van VOF Veeger-Lindehoeve Den Hoom; 1B in zending van VOF Veeger-Lindehoeve, Den Hoorn, 1C inzending van P Verberne. Ooster end Rubriek 14. drietal ramlammeren van verschillende vaders 1A inzending van J Eelman, Oosterend; 1B inzending van J. Eelman, Oosterend 1C inzending van J Eelman Oosterend Rubriek 15, drietal ram- DINSDAG 8 SEPTEMBER 1998 De 5-jarige Elisabeth Waverijn uit Den Burg is op 12 september en 10 oktober te zien in het tv- programma Sesamstraat. Eind april was zij met haar moeder voor de opnamen te gast in de NPS-studio in Hilversum. Sa men met enkele andere kinde ren vormde ze het jonge publiek dat luisterde naar 'Tant An'-ver- haaltjes, voorgelezen door Lot (zie foto). De kinderen zaten op een grote bank, in het midden van het 25 meter lange decor van Sesamstraat Elisabeth kreeg twee verhaaltjes te horen: 'Kattekwaad' en 'Poppen'. De eerste aflevering wordt herhaald op 6 februari en 8 juni 1999. de tweede op 3 maart en 5 juli Op de foto zit Elisabeth tweede van rechts. Koog. In het slotoffensief van de laatste tien minuten kwam de wed strijd echter toch weer open te liggen door een goal van Pieter List, die de bal uit een corner van dichtbij op de pantoffel nam en het net flink liet bol len Hierna werden alle reserves uit de kast gehaald, wat resulteerde in de gelijkmaker in de allerlaatste mi nuut van de wedstrijd. Een afstands schot van Henk Knol dat naast leek te gaan, werd van dichtbij door Nico Schot met het hoofd van richting ver anderd en belandde via de paal in het doel: 3-3. Ondanks dat vooraf op meer ge hoopt was. mag De Koog zeer tevre den zijn met de uitslag. Bovendien is behoorlijk duidelijk geworden waar het nog aan schort. Een kampeerder op De Krim ont dekte woensdag dat zijn tent was opengeritst en dat een fototoestel met toebehoren ontbrak De diefstal moet tussen 10.00 en 17.00 uur zijn gepleegd. lammeren van verschillende vaders. 1A in zending van C Kikkert, Den Burg, 1B inzen ding van C. Kikkert, Den Burg; 1C inzending van J Mantje. Oudeschild Rubriek 16, drie tal ramlammeren van verschillende vaders 1A inzending van P Verberne, Oosterend; 1B inzending van VOF Veeger-Liondehoeve. Den Hoom; 1C inzending van K. Tjepkema. De Waal. Rubriek 17, schaap en twee ram lammeren 1A eigenaar J. Eelman. Ooster end. 1B eigenaar J Eelman. Oosterend; 1C eigenaar P.C Kooiman. Den Burg Rubriek 18. schaap en twee ramlammeren: 1A eige naar P Verberne. Oosterend. 1B eigenaar VOF Veeger-Lindehoeve. Den Hoom; 1C ei genaar P Verberne. Oosterend Rubriek 19. schaap en ooi- en ramlam: 1A eigenaar K Tjepkema, De Waal; 1C eigenaar R J Witte. Den Burg Rubriek 20, schaap en ooi- en ramlam: 1B eigenaar K Tjepkema, De Waal, 1C eigenaar J Eelman. Oosterend Rubriek 21, schaap en twee ooilammeren: 1A eige naar K. Tjepkema. De Waal; 1B eigenaar P Verberne, Oosterend. 1C eigenaar P G Kooi man, Oosterend Rubriek 22, schaap en drie lammeren 1A eigenaar J. Eelman. Ooster end; 1B eigenaar D. Kikkert. Den Hoom. 1C eigenaar K Tjepkema. De Waal Rubriek 23, eenjarige ooi en één lam: 1A eigenaar K Tjepkema De Waal Rubriek 24, eenjarige ooi en twee lammeren: 1A eigenaar K. Tjepkema. De Waal, 1B eigenaar D Kikkert, Den Hoom Rubriek 25, drietal ooilamme ren: 1A inzending van K Tiepkema. De Waal; 1B inzending van D Kikkert. Den Hoom; 1C inzending van G. Bakker. Oosterend. Rubriek 26. viertal ooilammeren van één vader 1A inzending van C Kikkert, Den Burg, 1B inzen ding van P Verberne. Oosterend; 1C inzen ding van VOF Veeger-Lindehoeve. Den Hoorn Rubriek 27. viertal ooilammeren van verschillende vaders: 1A inzending van C. Kikkert, Den Burg, 1B inzending van K Tjepkema, De Waal; 1C inzending van P.G Kooiman, Den Burg Rubriek 28, viertal een jarige ooien van één vader: 1A inzending van P Verberne. Oosterend; 1B inzending van C A Commandeur, Den Hoom, 1C inzen ding van P Verberne. Oosterend Rubriek 29, drie- en viertallen ooien van verschillende vaders: 1A inzending van C Kikkert. Den Burg 1B inzending van C A Commandeur. Den Hoom; 1C inzending van C Kikkert, Den Burg Rubriek 30, viertallen eenjarige ooien van verschillende vaders: 1A inzending van P Verberne. Oosterend; 1B inzending van P.G Kooiman. Den Burg; 1C inzending van D Kikkert, Den Hoom Rubriek 31, viertallen oudere fokooien: 1A inzending van P Verberne. Oosterend; 1B inzending van C A Commandeur. Den Hoom; 1C inzending van C. Kikkert Den Burg. bunder bij kunnen kopen, ook weer voor ƒ1500,-. Een lachertje, niet, als je zulke bedragen nu hoort.' Er werden vier kinderen uit het hu welijk geboren, drie jongens en één meisje, 'We hoeven maar te kikken en ze staan voor de deur', meldt va der tevreden Hij heeft zoveel verschillend werk gedaan, dat hij er wel een boek over kan schrijven, zegt hij. 'Van de bloembollen heb ik later voor het

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7