Volop jonge renners bij Top 5-wedstrijd \ttractief Texel '94 lijft zonder treffers TEXELSE 7 qouraNT Basketbal {■ionden in bad Klaverjassen Vlonsterscore De Koog Dlfers in de nacht Vechtlust brengt ZDH geen punten Voetbalprogramma Jaring Moll (80) oudste barkeeper Texelaars rennen van Dam tot Dam Rick (5) mag naar Bassie Adriaan Connemara Jimmink wint ponykeuring Voetbaluitslagen Collecte Gymjeugd volbrengt natte Wratsjamai DINSDAG 22 SEPTEMBER 1998 Koning schermt de bal af. '94 en Foresters tracteerden «schouwers zondag op een st attractieve wedstrijd. Bij si speelde de thuisclub iters van de mat, maar doel- in bleven uit: 0-0. Ondanks uitslag staat Texel '94 nog (slier bovenaan in de vierde (A. jeze middag kende de Texelse ploeg een groot aantal afwe- nl. Simon Brand, Martin ji, Bart Heerschap, Paul van en Erik Sander Buitenweg Het Kbalveremging De Mareis l voor de jeugd van 11 tot 16 ranavond in de Burg. de ighal van 18 30 tot 19 30 uur fioopavond. Onder leiding van t Connie Joling en ervaren rswordt geoefend in het schie- rbbelen nemen van vrije wor- spartelen naar hartelust in liepe van zwembad Molen- |Je snoekduik die de viervoe- hun baasjes namen vormde. en met andere festiviteiten, de afsluiting van het zwem- ie/7. (Foto Gerard Timmerman) elftal dat trainer Kees de Wit in het veld bracht, speelde echter een puike partij voetbal. De verdediging van Foresters had zijn handen vol aan de aanvallers van Texel '94, die goed gevoed wer den door het ijverige middenveld. Harde ingrepen van de verdediging waren geen uitzondering. De scheidsrechter, Zasburg, trad daar te weinig tegenop. De wijze waarop hij de voordeelregel toepaste, drukte een zware stempel op de wedstrijd. Het publiek barstte diverse malen van verbazing in lachen uit In de eerste helft haddep beide ploe gen één grote kans. Invaller-keeper Pieter Daalder verrichtte een prima redding toe hij een doorgebroken aanvaller de bal afpakte. John List was met een schuiver dicht bij een doelpunt. In de tweede helft was het alleen maar Texel '94 dat de klok sloeg De Texelaars creëerden vele kansen, maar de paal en een verde diger van Foresters stonden doel punten in de weg. De angst dat Foresters met een snelle uitval een doelpunt zou scoren nam naarmate Klaverjasclub Eierlandsche Huis komt dinsdag 29 september om 20.00 uur voor het eerst bijeen. Nieuwe leden zijn welkom. twee wedstrijden waarin de tri met de tegenpartij werden feld, wist De Koog nu wel de winst naar zich toe te trek- in de uitwedstrijd tegen IV. En hoe. Het werd voor de 9 uit de badplaats de grootste in competitieverband van de lopen 25 jaar! lit voor elkaar te krijgen, trof De in Aartswoud wel een tegen- exelse golfbaan was zaterdag- zelfs in het donker druk bezet. iris een 'nachtwedstrijd' speel- veertig deelnemers voor de ge- tad op de par-3 baan. De spel- was Foursome, waarbij twee ![s als partners spelen. Er werd "ik gemaakt van transparante levende ballen. Om de verschil- e holes te markeren waren op alslagplaatsen stormlantaarns Jalst en aan de vlaggestokken s" zaklampen. Daartussen was Weel donker. Een echte uitda- dus. e' de prachtige sterrenhemel En de lichtgevende ballen als '"de sterren door de lucht. De de golfprofessional beschik- 9estelde wisseltrofee werd ge- oen door Margreet de Graaff en "d van Heerwaarden. Overige J9en: 2. Jan Pelgrim en Manty mon, 3, Edwin Lievestro en Fré 4. Martin Zandee en oeertvan Maldegem. De poedel- S'ng naar Bart Medema en Ka- Koorn stander aan die hier volop medewer king aan wilde verlenen. Vanaf het begin van de wedstrijd was het al duidelijk dat AGSV geen grootmacht was, maar toch duurde het 10 minu ten voordat De Koog de eerste treffer kon aantekenen. De zwakke keeper trapte een achterbal in de voeten van Danny Borgo, die vervol gens vrije doortocht had naar het vij andelijke doel en beheerst afrondde. Na deze bevrijdende treffer begon De Koog vrijuit te voetballen. In te genstelling tot de voorgaande wed strijden bleven nu de posities beter bezet, waardoor automatisch meer vrijheid werd gecreëerd. Geleidelijk aan over het resterende deel van de eerste helft kon De Koog de score opvoeren tot een ruststand van 0-6, door goals van nogmaals Danny Borgo en vier maal Nico Schot. Na de pauze kenden De Koog even een mindere periode. Ze lieten de teu gels iets te ver vieren, waardoor AGSV zowaar enkele keren tot ver op de Koger speelhelft kon komen Maar hierbij kwamen ze niet verder dan een tweetal corners en een afstandsschot, die keeper Bas van Elk volgens eigen zeggen naast de doelpaal in één keer klemde. Na deze iets zwakkere periode ging de ploeg van trainer Plaatsman zelf weer over tot het maken van doel punten. Via doelpunten van Danny Borgo, Nico Schot, Cees van beek en twee kopdoelpunten van Vincent kaspers ("Heb ik vorig jaar nooit ge daan") werd de score opgevoerd tot 0-12 In de slotfase maakte René Guldemond met een volley van 20 meter het dozijn meer dan vol, zodat de teller uiteindelijk bleef steken op dertien. Dat de scheidsrechter niet z'n beste dag, daar kon niemand echt een punt van maken de wedstrijd vorderde toe. De verde diging van Texel '94 stond slechts één kans toe en die werd fraai gepa reerd door Pieter Daalder. Trainer de Wit was na afloop een beetje teleurgesteld met de 0-0 uit slag, maar gelukkig met het ver toonde spel en de zeer brede selec tie. Drie van de vier spelers die dit seizoen naar Texel '94 zijn gekomen speelden zondag mee. Alsof het een heel normale uitslag betreft, verloor ZDH zondag voor de derde achtereenvolgende maal met 4-3. Net als in de voorgaande wedstrijden werd ook tegen Sint George heel behoorlijk en bij vla gen zelfs goed gespeeld, maar wederom was het niet voldoende om de eerste punten binnen te ha len. Op de zompige klei van Spierdijk waren de gastheren het eerst in hun goede doen. ZDH speelde welis waar verzorgd (zoals dat heet), maar de spelers van Sint George waren doelgerichter. Dat leidde bin nen een kwartier tot de openings treffer, toen de rechter aanvaller over het been van Ronald Biesboer duikelde en de toegekende penalty fraai werd ingeschoten: 1-0. De strijd speelde zich vervolgens hoofdzakelijk af op het middenveld. Veel opschudding voor de doelen was er in ieder geval niet. Toch slaagde Sint George er vlak voor rust in nogmaals te scoren, toen de bal uit een afgeslagen aanval in de kruising werd gekruld. Het spel na rust werd bepaald door ZDH, dat met beduidend meer be zieling speelde. Symbolisch voor de wederopstanding was de actie in de vijfde minuut van Bernard Ipenburg, die knap doorzette op rechts en een perfecte voorzet afleverde op de koppende Jelte van der Kooi: 2-1 Sint George werd vervolgens op ei gen helft vastgezet, maar zorgvuldig opgezette aanvallen smoorden in een gordel van zes, zeven verdedi gers en de spaarzame schoten van afstand misten precisie Zoals vaker was het de mindere ploeg die scoorde, toen de verder goed spe lende Niels den Braven een kwartier voor het einde op snelheid werd ge klopt. 3-1 Direct daarop was het opnieuw raak (4-1) en met nog maar een klem kwartier voor de boeg leek ZDH de handdoek in de ring te gooien. Op nieuw echter toonde de promoven dus vechtlust en binnen drie minuten werden twee keer gescoord, door Kees van Heerwaarde (na een mooie één-twee met invaller Michel Gomez) en uit een strafschop van Bernard Ipenburg, nadat Bart Oosterhof onder de voet was gelo pen Even leek er een gelijkspel in te zitten, maar de vrije schop van Kees van Heerwaarde belandde op de lat in plaats van in het doel Zaterdag 26 september VZV B2-ZDH/SVC B1 14.30 Oosterend B1-ConZelo B1 13.30 De Koog C1 -Sint Boys C1 13 30 Wieringerw. Cl-O'end C1 14.30 AFC'34 B2-Texel'94 B1 12.45 Texel'94 B2-HCSC B2 13 30 Texel'94C1-Vitesse,22 C1 13 30 Succes C2-Texel'94 C2 13 00 Texel'94 D1-SVW27 D1 10.30 JVC D6-Texel'94 D2 12.00 Mountainbiken zit in de lift. Dat bleek zondag uit de regionale Rabo Top 5-wedstrijd in De Den nen. Niet alleen trokken de wedstrijdcategorieën 73 deelne mers, ook kwamen 21 jeugd- renners op hun crossfietsjes aan de start. Over de animo bij de jeugd, toonde voorzitter Benno Bakker van de or ganiserende Wielervereniging Texel zich zeer verheugd. De club kan wel weer wat vers bloed gebruiken. Bo vendien kon Bakker zich extra in de handen wrijven, omdat zijn zoon Marcus bij de jeugd 8 t/m 11 jaar als eerste over de finish ging. Voor de kinderen was een aangepast par cours uitgezet. Aangemoedigd door hun ouders en clubleden draaiden ze fanatiek hun rondjes. Er waren niet alleen Texelse deelnemertjes, ook uit de kop van Noordholland was er belangstelling Adriaan van Rijsselberghe liet zich door de overkantse tegenstand met afschrik ken en werd fraai tweede bij de jeugd 12 t/m 15 jaar. Het Rabo Top 5-klassement is een serie ATB-wedstrijden in de kop van Noordholland. Zondag was op Texel de tweede voorronde. De deelne mers kunnen punten verzamelen voor de finale, die op zondag 25 ok tober eveneens op het eiland wordt verreden. Het parcours aan de Biesbosweg lag er zondag redelijk droog bij, G-voetbal His 2-Texel'94 Texelse pupillen ZDH F1-SCV F1 Texel'94 F1-SVO F1 Texel'94 F2-Texel'94 F4 De Koog F1-Texel'94 F3 Texel'94 E1-De Koog E1 Texel'94 E2-Texel'94 E6 Texel'94 E5-Texel'94 E3 SVO E1-SVC E1 ZDH D1-Texel'94 D4 SVO D1-De Kooog D1 Texel'94 D5-SVO/SVC D1 Texel'94 D3 Texel'94 E4 maar de steile klimmetjes maakten de wedstrijden lastig. Bij de junioren deden de Texelse renners van zich spreken. Achter de superieure win naar Earon Annes legde Robert Jan Appel uit Oudeschild beslag op de tweede plaats na een spannende sprint. Jan Dankers werd vierde, Erwin Goënga zevende, Sebastiaan Ran achtste en Ricardo de Graaf negende. Natascha van der Vis kende weinig tegenstand en reed makkelijk naar de eerste plaats bij de dames. Haar zus Colmda finishte als derde, Kim Kooger vijfde en Marijke Stark zesde. In dezelfde race reed Jan Zijm naar een uitstekende tweede plaats bij de veteranen, achter de sterke John Deutekom uit 't Zand, Loek van Vliet werd derde, Theo Boom zevende, Piet Kingma achtste en Rinus Kooger tiende. Bij de heren-senioren was Jordy Vinke de enige Texelaar die kon vol gen in het spoor van de ontketende Ed Scholte uit Den Helder. Eerst reed Vinke nog in een kopgroepje van vier, maar moest halverwege af haken In de slotfase herstelde Vinke zich en stelde de derde plaats veilig. Rien Brouwer rukte vanuit het achterveld op naar de 18e plaats De broers Otto en Menno Goënga wisselden tot enthousiasme van de Texelse toeschouwers voortdurend stuivertje. In de sprint om de 24e plaats was Otto de snelste. Ploeg genoot Willem van Tatenhove ging even later als 27e over de streep. 11.00 10.00 10.00 10 00 10.00 11.00 11.00 11.00 11.00 11 00 12.00 12.00 vrij vrij Als je de oudste, actieve barkeeper van Texel bent en misschien wel van heel Nederland, is een feestje op je tachtigste verjaardag wel op z'n plaats De kleurrijke Texelaar Jaring Moll, op twee avonden in de week Onder de 25.000 hardlopers die zondag meededen aan de 'Van Dam tot Dam'-loop, bevonden zich ook diverse Texelaars. Ze ge noten van de entourage en gezel lige sfeer langs de route tussen Amsterdam en Zaandam. Robert Bakker uit De Koog liep de 16,1 km in ruim 59 minuten en ein digde daarmee op de 85e plaats. Tot de Texelse deelnemers be hoorde ook een team van Bouw- center Rab. Vorig jaar legde het sportieve bedrijf beslag op de vijfde plaats in de categorie 'recreatieve businessloop', waaraan circa 700 teams deelnamen Ditmaal kon het negental die prestatie met benade ren. 'Toch was het weer een mooie ervaring', vertelt kopman Gauke van Lingen. De Rab-ploeg bestond ver der uit Cees Goslinga. Martien Witte, gastlopers Peter van der Struis, Robert Riewald en Albert Scholl en collega's van overkantse vestigingen. Andere Texelse deelnemers waren Dick Panneman, Jaap van Vooren. Erik en Richard Bakker. 'Je laat je door de horde meesleuren', aldus laatstgenoemde Het was heel zwaar, maar ook heel leuk Overal speelden bandjes langs de weg en er was onvoorstelbaar veel enthou siast publiek Zondag 27 september St. Aselbert-texel'94 14 00 De Koog-Wherevogels 14.00 Oosterend vrij ZDH-Callantsoog 14.00 Texel'94 2-Vrone 2 12 00 Texel'94 3-Hollandia T 4 12.00 WMC 4-Texel'94 4 14 00 Texel'94 A1-BKCA1 12 00 Recreanten Sv Texel-Texelse Boys 10.30 Cocksdorp-Oosterend 2 10.30 Oosterend 1-De Koog 10.30 achter de tap in De Taveerne, on dervond dat zondag. Vrienden en kennissen onthaalden hem in Klif 12 op een groots verjaardagsfeest. Het feestvarken mocht plaatsnemen op het podium, waar hij z'n eigen huiskamerinterieur terugvond Hij was in goed gezelschap van presentatrice Noortje Roll, die aan de hand van dia 's en anekdotes van kennissen zijn levensloop de revue liet passeren. Wellicht zijn Jarings belevenissen binnenkort terug te vinden in het interview dat het vak blad Misset Horeca met Moll hield. (Foto Gerard Timmerman) De 5-jarige Rick Winkel uit Den Burg mag op 3 oktober met zijn vader en moeder en broertje Tom naar een voorstelling van het clownsduo Bassie Adriaan in Utrecht. Hij gaat daar heen samen met nog 200 kin deren. die een prijs hebben gewon nen bij een actie van Fruitella snoep jes. Rick stuurde een kaart in met een zelfbedachte vraag Hij wilde weten of Adriaan een echte circus acrobaat is en of de clowns ook 'met die haren' gaan slapen. Fokker Hans Jimmink met de Connemara pony Phantom die kampioen merrie van Neder land werd gekozen G Op de Connemara Pony-keuring in Heteren is de pony Phantom van de familie Jimmink van de Kogerweg tot kampioen merrie van Nederland ver kozen Als klap op de vuurpijl kreeg de zwartschimmel het felbegeerde sterpredikaat toegekend. Genoeg reden voor gepaste trots voor fokker/ Zaterdag 19 september ZDH/SVC B1-SRC B3 15-1 Texel'94 B1-DTS B1 2-4 Uitgeest C1-Texel'94 C1 6-3 Texel'94 C2-Oudesluis C1 11-2 HCSC D1-Texel'94 D1 1-4 Texel'94 D2-HRC D5 18-0 Hugo Boys-Oosterend B1 6-2 Oosterend C1-JVC C2 5-3 Succes C1-De Koog C1 3-7 Texelse pupillencompetitie: Texel F1-De Koog F1 7-1 Texel F2-ZDH F1 0-7 S V O F1-TexelF3 9-0 S VO. F1-Texel F4C 1-9 Texel E1-S.V.O. E1 7-1 Texel E5-Texel E6 15-1 Texel E1-Texel E4 2-19 De Koog R1-Texel E2 0-7 De Koog D1 -Texel D5 16-0 S.V.O./S.V.C. D1 -Texel D4 8-3 Z.D.H. D1-Texel D3 6-0 eigenaar Hans Jimmink. De jury zag in Phantom veel eigenschappen die kenmerkend zijn voor het van oor sprong Ierse ras. Dit kenmerkt zich door eigenschappen als com pactheid. sober, winterhard en van flink formaat. Phantom en haar drie soortgenoten in de wei van Jimmink hebben er geen moeite mee als ze jaarrond buiten staan. Ze zijn makke lijk in de omgang en vragen weinig verzorging. Zondag 20 september Texel'94-Foresters 0-0 Berdos 2-Texel'94 2 3-1 LSVV 5-Texel'94 3 2-7 VZV A1-Texel'94 A1 5-0 Sint George-ZDH 4-3 Geelzwart B2-Texel'94 B2 3-10 Zwaagdijk 1-Oosterend 1 11-0 AGSV-De Koog 0-13 G-voetbal Argon-Texel'94 afgelast Volgende week (28 september - 3 oktober) gaan ook op Texel vrijwilli gers langs de deur voor de Natio nale Collecte Verstandelijk Gehandi capten De opbrengst komt ten goede aan projecten en activiteiten voor mensen met een verstandelijke handicap in Nederland. Van de op brengst op Texel gaat 10% naar een plaatselijk zorgproject. Rillend van de kou dobbert Annet van Hattem op een vlot in de haven van Oudeschild Ze maakt deel uit van een groep van 44 leden van Gym vereniging Texel, die afgelopen weekend deelnamen aan de Wratsjamai. een soort mini- wampex. Zaterdag om 19.00 verzamelde de groep zich bij de gymzaal aan de Beatrixlaan voor het eerste van vier blokken. Ze werden door het organise rende zestal op weg gestuurd met soms onmogelijke opdrach ten. zoals het verzamelen van spijkers op laag water, bougiesvonken of een plmtentrappie Het tweede blok voltrok zich aan de hand van een kaart van Texel en het derde omvatte opdrachten in het Hogeberg-gebied Een uur na middernacht verzamelde de groep zich in 't Skiltje. waar na het nuttigen van kroketten de nacht werd doorgebracht Zondagmorgen om 6.30 uur be gaf het gezelschap zich in alle vroegte naar de haven, waar hen enkele natte opdrachten wacht, zoals kanoën, surfen en vlotvaren. Ze mochten verder garnalen pellen, netten boeten, crossfietsen en breien met heiningpalen. Na voltoomg van het vierde, afsluitende blok stond in de schuur van Geus aan de Emmalaan een voed zaam ontbijt voor de jeugd klaar

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7