Sea Sight Singers geven concert met a'Capabel Vereniging veilig 'tusse de banke' NIOZ trekpleister van succesvolle Wetenschapsdag teso -^iïi Agenda Historisch centrum geopend si| Wat ik zeggen wou... Concurrent TEXELSE^? COURANT Schapenboerderij in 'Tros Aktua' Sponsorloop voor dierenbescherming Kaarten Kampanji v 1 Voorzitter Van der Kooi en mevrouw Zeeman met HÉ i Vanavond start in Den Burg k Texel Blues Festival, HoofdacJ Cuby and the Blizzards, Question Plaza. Zaterdag 10 oktober: Bi] dorpshuis De Bijenkort Oosterend begint om 19.15 1. de jaarlijkse lampionoptocjl Thema, griezelen. In dorpshuis De Waldhoorn Den Hoorn verzorgen fanlarj korps DEK en het Advendo Kof Ensemble uit Sneek een concr Er wordt zowel apart als ged menlijk gespeeld Aanvang 20 j uur, de toegang is gratis De Jeugdclub Oudeschild houl vanaf 20.00 uur in 't Skiltje eei avondje balspelen Entree twel gulden. Cinema Texel vertoont in matinee om 14.00 uur De Klein] Zeemeermin en 's avonds 0] 18 30 en 21.30 uur de rampenfiJ Godzilla. Vanavond is de tweede avon, van het Texel Blues Festival Den Burg Halfuursdienst. Vrijdag 9 en zal terdag 10 oktober worden extJ afvaaden gemaakt van 9.35 uuf (van Texel) tot en met 16 05 wij (van Den Helder. Er worden geen wachttijden ver-I wacht. Hoogwater te Oudeschild 1 Di. 6 9.34 en 22.25 u. Ij Wo. 7 10.35 en 23.04 u.| Do. 8 11.14 en 23.55 u. H Vr. 9 11.55 en Za. 10 0.26 en 12.35 u. Zo. 11 0.40 en 13.26 u. Ma. 12 1.10 en 13.50». Di. 13 1 45 en 14.37 u. Aan het strand is het ongeveer een eerder hoogwater De zon komt8o& ber op om 07.51 uur en gaat ondcfftn 19 00 uur 12 oktober laatste kwartet. 13 oktober doodtij. De reportage maakt deel uit van een serie, getiteld 'Ondernemers van Nature', die sinds 18 september wordt uitgezonden. In de eerste zes afleveringen worden dertig agrari sche ondernemers geportretteerd, die allen op hun eigen manier bezig zijn met duurzaam ondernemen. Het ■portret' van De Noordkroon ver schijnt in een aflevering, waarin initia tieven op het gebied van natuur beheer en recreatie centraal staan. 'Leuk dat we er uitgepikt zijn We hadden ons niet zelf opgegeven', vertelt Piet Monster, die de boerderij samen met Van den Tempel runt. Begin september kregen ze de film ploeg over de vloer. 'We hebben ze laten zien hoe het bedrijf is openge steld voor toeristen.' Op De Noord- kroon worden rondleidingen gegeven en zijn er demonstraties schapen scheren en -melken. Als er een schaap moet lammeren, gaat de vlag uit en mag iedereen komen kijken. Ook worden schapenproducten ge maakt en verkocht In de tv-studio werden die in een kraam getoond. Aan al die mensen die zo graag een concurrent van Teso zien komen. Als ons een ongeluk overkomt bij nacht en ontij, wie brengt ons dan over? Als het windkracht twaalf waait, wie brengt ons dan over? Als het ijs één of twee meter dik door het Marsdiep kraakt, wie brengt ons dan over? Al sinds jaar en dag zorgt Teso daar voor De 'krenten uit de pap halen', dat kan iedereen wel. We hebben een fantastisch vervoersbedrijf Wees daar trots op, dat is Teso waard Ze zorgt daarvoor al vanaf 1907. Alfons Boom. Oudeschild. Om 13.30 uur begint op de Vis markt een rondleiding door Den Burg. Deelname 20,-: opgave en inlichtingen bij 't Lant van Texsel, Waalderstraat 23, tel 322031 Van 15 30 tot 17,30 uur wordt bij De Cocksdorp een wadexcursie gehouden. Deelname kost 7,50; inlichtingen en aanmelding bij Ecomare, telefoon 317741 In Cinema Texel draait om 18 30 en 21 30 uur Godzilla. In sporthal Ons Genoegen wordt van 16.30 tot 17 30 uur de eerste van de wekelijkse sportieve les sen voor moeilijk lerenden en licht-gehandicapten gegeven. Voor informatie. Conny Joling, tel. 313 862. Vanaf 19 30 uur heeft b en w in het gemeentehuis het jaarlijkse overleg met de dorpscommissie van Den Burg i.o. Eén van de agendapunten is wat er nu met het centrum van Den Burg moet gebeuren. De triatlonafdeling van Wieler vereniging Texel houdt leden vergadering in de serre van De Lindeboom, aanvang 20.30 uur. Vrijdag 9 oktober: Voor bezoekers van het Luchtvaartmuseum start om 14.00 uur een gratis rondleiding, waarin het verhaal over de op stand van de Georgiërs centraal staat Tussen 16.30 en 19.30 uur wordt bloed afgenomen door medewer kers van het CLB in samenwer king met het Rode Kruis Texel. Locatie is de aula van OSG De Hogeberg aan de Haffelderweg. In Cinema Texel draait om 18.30 en 21 30 uur Godzilla In het gebouw van de White Eagle begint om 20 00 uur een le zing van Frederik van der Velde over meester Morya en Swami Premananda. Entree ƒ10,-. Het programma 'Tros Aktua in be drijf' besteedt aandacht aan schapenboerderij De Noord- kroon, aanvang 21.25 uur op TV 2. Het koor 'The Sea Sight Singers' uit Bergen geeft zondag 11 okto ber in de NH kerk van Den Burg een uitvoering, samen met het Texelse vocaal ensemble a'Capa bel, aanvang 15.00 uur. Er wordt een twee uur durend afwisselend programma afgewerkt. De toe gang is gratis. A'Capabel kreeg vorig jaar contact met het Bergense koor tijdens een Close Harmony-avond, die onder auspiciën van de zangkorenbond werd gehouden in Alkmaar. Beide groepen waren onder de indruk van eikaars kwaliteit en het idee voor een uitwisselingsoptreden was dan ook snel geboren. DINSDAG 6 OKTOBER 1998 Dinsdag 6 oktober: 'Geef ons de zak". Vanaf 14.00 uur worden huis op Texel afge dankte kleren en schoenen op gehaald ten bate van Tesselhuus, reumapatiënten en kinderen in Suriname. Mochten na 17.00 uur zakken zijn blijven staan, dan kan gebeld worden naar 06-53 170280. Cinema Texel vertoont om 20 30 uur Godzilla. Woensdag 7 oktober: In de omgeving van De Cocksdorp wordt van 11.00 tot 13.00 uur een 'waddennatuur wandeling' gemaakt, onder lei ding van een gids van de Waddenvereniging Opgave en informatie bij de Waddenwinkel, Wilhelminalaan, Den Burg Om 13 30 uur start bij de NH-kerk in Oosterend een rondleiding door het dorp. Deelname ƒ15,-: opgave en inlichtingen bij 't Lant van Texsel, Waalderstraat 23, tel. 322031. In De Buureton begint om 14 00 en 20 00 uur de jaarlijkse mode show voor senioren, een sa menwerking tussen Stichting Welzijn Ouderen Texel en Zegel Modes. Kaarten kunnen gratis worden afgehaald bij Zegel, Weverstraat 55, Den Burg. Cinema Texel vertoont om 14 00 uur De Kleine Zeemeermin en om 20.30 uur Godzilla. De dorpscommissie van Ooster end ontvangt om 19.30 uur b en w in De Bijenkorf. De avond is openbaar. Donderdag 8 oktober: Van 10.00 tot 12 30 uur in EcoMare het kinderprogramma 'Zeehond' Deelname kost ƒ10,- Inlichtingen en aanmeldingen bij EcoMare, telefoon 317741 Om 11.00 uur begint de SBB-ex- cursie 'Door het zout van de zee', over het kustgebied en de planten die daar groeien. Deelname 7,50: aanmelding en inlichtingen bij EcoMare, tel 317741 (Foto Frans Hopman) eigen onderkomen hoog op de wensenlijst', vedelde Van der Kooi. 'Alle afdelingen van de vereniging waren verspreid over diverse lokaties actief. Ik dacht dat het wel snel zou lukken om alles in één gebouw onder te brengen. Maar het heeft langer geduurd dan verwacht.' Vorig jaar mei kwam de zaak in een stroomversnelling, toen wethouder Nel Eelman-van 't Veer aanbood in te trekken bij de nieuwe expositieruimte, die de gemeente op het oog had. Het ging om de voormalige 'Shoemax'- winkel aan de Groeneplaats, eigen dom van de Rabobank. 'Een onder komen naar onze zin De verschillende afdelingen hebben hier de ruimte', aldus Van der Kooi. Nadat eerder al de expositieruimte in gebruik was genomen, was het vrij dag de beud aan het 'Historisch Cen trum'. De voorzitter sprak zijn dank uit aan degenen die in de loop der jaren historisch materiaal aan de club heb ben afgestaan 'We zijn niet alleen voor onszelf bezig. We bewaren voor de gemeenschap een stuk van het verleden. Dat is een publieke taak.' Verschillende personen werden in het zonnetje gezet Speciale dank kregen Willem en Mary Bakker, die voor hun verdiensten werden beloond met kaartjes voor een voetbalwedstrijd. Alleen is de één voor Ajax en de an der voor Feyenoord. Gelein Jansen en Wim Kalkman onthulden een schil derij van de vooroorlogse Gasthuis straat, gemaakt en aangeboden door P. Oom uit Den Helder Mevrouw L. Zeeman uit 't Horntje overhandigde voorzitter Van der Kooi een platte- Het is een uitwisseling, want de avond tevoren is a'Capabel te gast in de Ruinekerk in Bergen waar ter gelegenheid van het 25-jarig be staan een gezamenlijk conced wordt gegeven. Met de kotter van a'Capabel-lid Piet van der Slikke gaan de 13 Texelse zangers 's nachts naar hun eiland terug. grond van De Schans uit 1691 Het betreft de oudst bekende kaart van het fod. Simon Dros hield een vurig pleidooi voor het beschikbaar stellen van oude foto's. 'Alles is de moeite waard. Je kunt ontzettend veel uit foto's afleiden. Gooi ze alsjeblieft niet op de meierblis, maar geef ze aan ons.' De opening werd opgeluisterd door een optreden van het historisch zang koor. Nadat de 'schout' en 'Ada van Holland' het centrum officieel hadden geopend, mocht Edward Bonne de door hem bedachte naam van het gebouw onthullen. Later volgde een open huis en kon het publiek kennismaken met de ver schillende activiteiten van de histori sche vereniging. Op een tentoonstel ling vielen ondermeer kledingstukken, foto's en allerlei cu riositeiten te bezichtigen. Zaterdag was er een demonstratie van familie onderzoek per computer Bij de Lubertischool start vrijdag om 16 00 uur een sponsorloop ten bate van de dierenbescherming. Deelne mers krijgen voor elk rondje rond de vijver een afgesproken bedrag. Aan sluitend om 16.30 uur start een rommeltjesmarkt, voor hetzelfde doel. Leerlingen van de school organiseren het evenement. In goed gezelschap onthult Edward Bonne de naam van het Historisch Centrum. Het nieuwe onderkomen van de HVT-voorzitter Gerard van der Historische Vereniging Texel aan Kooi tijdens de officiële opening, de Groeneplaats heeft sinds vrijdagmiddag een naam: 'Tusse Voor een groot aantal leden en geno de banke'. Een verwijzing naar de digden memoreerde de voorzitter de twee bankgebouwen (ING en voorgeschiedenis. 'Toen ik vier jaar Rabo), waartussen het pand is in- geleden de tomeloze voorzitter geklemd. 'Een veilig gevoel', aldus Gelein Jansen opvolgde, stond een Het tv-programma 'Tros Aktua in bedrijf' besteedt vrijdag aandacht aan schapenboerderij De Noord- kroon. Vorige maand werden hier voor op Texel opnamen gemaakt. Ook was boerin Renske van den Tempel in de studio om over haar werk te vertellen. De uitzending begint om 21.25 uur op Nederland 2. andere. Zoals te verwachten waren alle lokaties waar levende dieren te zien waren favoriet Zo'n 150 mensen waagden een tochtje over het wad met het onderzoeksvaartuig Navicula De opvarenden hadden geluk, want naast de vele vissen die in de netten belandden, werden ook 'in het wild' een vijftiental zeehonden waargenomen. kaart uit 1691. The Sea Side Singers is een ge mengd koor van 36 personen dat een professioneel niveau heeft we ten te bereiken. Onder leiding van dirigent Roy Voogd, beheerst het een breed repertoire op het gebied van de vocal jazz. Harmonieuze capella bewerkingen van ever greens, swingende jazzrock van on der meer Manhattan Transfer en vo cale 'instrumentaties' kleuren zij met een geheel eigen klank In Den Burg brengen de Bergenaren voor de pauze diverse nummers van Gershwin: I got rythm, A foggy day en een medley van bekende liede ren uit Porgy and Bess. Na de pauze: The three Ravens (T.Ravenscroft/J.S Backman), Hope 'A 'Capabelzaterdagmiddag gefotografeerd in Krim-theater De Kiekendief tijdens de seniorenmiddag van de Rabobank. jonker/* Veel aandacht was er ook voor de instrumentmakerij, de ingenieuze apparaten in de Oceaanloods, een kleine tentoonstelling over een expe ditie naar de Indische Oceaan en het samenwerkingsverband tussen NIOZ en TESO, waarbij continu metingen worden verricht vanaf de veerboot 'Schulpengat' Een lezing over het zelfde onderwerp door Herman Ridderinkhof trok veel belangstellen den Overigens wordt op het Schulpengat sinds afgelopen week end met behulp van een monitor per manent aandacht aan het onderzoek besteed De medewerkers die zich in de warm ste aandacht van de bezoekers kon den verheugen, waren niet-weten- schappelijk geschoold. Het waren havenmeester Ewout Adriaans en collega's, die aan het eind van het gebouw, op de afdeling mariene eco logie, een stand bemanden met zoute haring en bier. 'The Sea Side Singers' (C.Villiers Standford), Le Baylere (G.Richards), Loch Lomond (D.Overton), Bobby Shaftoe (G.Langford) en Short People (R.Newman/S.Carrington). Enkele nummers zullen worden begeleid door pianiste Diny van den Akker op de vleugel van de Stichting Concert vleugel Texel. A'Capabel doet het a capella en zal onder leiding van Jan Beyed een reeks barbershopnum- mers en een enkel close harmony- lied vedolken. <Foto Joop Bommels) Kaaden die bij de Welzijnsstichtir zijn besteld voor de Kampanje z maandag 12 en dinsdag 13 oktob tussen 9 00 en 17.00 uur af te hal bij de Welzijnsstichtmg in d'Ouweü Het betreft voorstellingen van Fret de Jonge, Karin Bloemen, Hair, Hee lijk duurt het langst, Opus One BZN. Teso laat hiervoor een e* boot varen De Wetenschapsdag is een door slaand succes geworden. Maar liefst 1228 mensen maakten zon dag van de gelegenheid gebruik een kijkje achter de schermen van het NIOZ te nemen. Dat waren er zelfs meer dan vier jaar geleden, toen toch een ware publiekstrekker (het grote onderzoeksschip 'Pelagia') in de haven lag. Het openluchtprogramma van het IBN werd door enkele honderden belangstellenden bezocht, bij EcoMare kon gisteren niemand mededelingen doen over het bezoekersaantal. Ondanks de enorme belangstelling hadden de bezoekers van het NIOZ - dankzij de vele honderden vierkante meters vloeroppen/lak - alle tijd en gelegenheid om zich uitgebreid te laten voorlichten. Dat deden ze dan ook. hoewel met iedereen met het zelfde doel naar het instituut was ge komen. Er waren mensen die zich hadden voorgenomen alles te zien en door zich strikt aan de uitgezette route te houden een dappere poging waagden Zij waren vele uren zoet en slaagden in het algemeen niet in hun opzet. Anderen hadden het pro gramma bestudeerd en tevoren een selectie gemaakt. Maar de meesten lieten alles toch maar over zich heen komen, zich veelal verbazend over de omvang van het gebouw en de hoe veelheid apparatuur 'Een verrassingstocht', sprak iemand ver bijsterd. Favoriet Om alle afdelingen te bemannen waren ruim honderd medewerkers ingezet. In hun enthousiasme ver schilden ze op het oog niet erg, maar de een had duidelijk minder moeite om de vaak ingewikkelde materie aan de 'gewone man' uit te leggen dan de ander. Duidelijk was ook dat de ene afdeling meer tot de verbeelding sprak dan de Frans Eijgenraam geeft uitleg over de metingen die vanaf TESO-boot 'Schulpengat' worden uitgevoerd.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2