Geknip%<f .TEXELSE COURANT' Éd Drijver wint kleiduifschieten oetbalprogramma Loon naar werken voor nijver ZDH Atletiekjeugd niet langer bang voor overkantse toppers Voetbaluitslagen Eerste zege Oosterend Nieuw tenue Boys roept vragen op Schijninschrijving probleem De Koog Kampioenstitel voor Texelse ruiters Winst De Koog poetst verlies weg Programma zaalvoetbal Concert DEK en Fries ensemble Subsidies voor verenigingen DINSDAG 6 OKTOBER 1998 Drijver is na een spannende jd zaterdag Texels kampioen iduivenschieten geworden. De dstrijden, die voorheen achter ïl Nieuw Breda werden gehou- n vonden voor het eerst plaats hel land van hoeve Dordrecht Kees Piet Witte. 25 deelnemende geweerschutters rende kleiduiven, die mechanisch den gelanceerd door Jan Post, nhlop de korrel. Er werd gescho- i op zogenaamde afgaanders, :<ners, overdwarsen en rabbits. slri|d aan de kop ging tussen Ed jreren Marcel Tielemans, die bei- n24 van de 25 punten behaalden herdag: nel'94 B1-Kolping Boys 13 30 B2-VZVB2 13.30 rees B2 - ZDH/SVC B1 13.00 sierend B1 -SRC B2 13.30 Koog C1 - Oosterend C1 13.30 iel'94 C1 - Limmen C1 13.30 der C2 - Texel'94 C2 12.00 ,el'94 D1 - ZAP D1 10 30 rees D1 - Texel D2 12.00 (llencompetitie ie!'94 F1 - Texel'94 F4 10.00 ieT94 F2- Texel'94 F3 10.00 iOF1 - ZDH F1 10 00 CF1 - De Koog F1 10.00 el'94 E1 - Texel'94 E2 11.00 d'94 E3 - Texel'94 E2 11 00 iKoog E1 - Texel'94 E5 11 00 |lE1 - Texel'94 E4 1100 D1-SVOD1 11.00 iSVC D1 - De Koog D1 12.00 94 D3 - Texel'94 D4 12.00 fetbal S Texel'94 11 00 idag jeest-Texel'94 14.00 :en - Oosterend 14.00 V - De Koog 14 00 H-DWB 14.00 P3-Texel'94 2 11.00 rel'94 3 - Nieuwe Niedorp 312.00 iel'94 4 - Petten 3 14 00 «el'94 A1 - ZAP A1 12.00 treanten icksdorp - Oosterend 1 lelse Boys - De Koog iKoog - vrij 10.30 10.30 De beslissing werd gebracht door een spannende barrage, die werd gewon nen door Drijver. Derde werd Henk Wijsman (23 punten), vierde Niels Jimmink (18) en vijfde Bart Weisman (15). De organisatie was in handen van de Wildbeheereenheid Texel. Na een viertal ongelukkig verlopen wedstrijden heeft ZDH zondag op Wieringen de eerst drie punten van het seizoen behaald. De ploeg speelde goed en bood het even eens laag geklasseerde Wiron wei nig kans: 1-3. Trainer Van der Park beschikte over een vrijwel complete selectie. Naast de van vakantie teruggekeerde Robert Jalving deed ook Jan Willem Kraay weer eens mee Dat kwam vooral de sterkte van de defensie ten goede. Gedurende het eerste deel van de eerste helft werd de strijd voorname lijk op het middenveld uitgevochten. Veel perspectief op een doelpunt leek er lange tijd niet. ZDH brak halver wege de ban. toen Bernard Ipenburg - wederom als linksback opgesteld - een prima dieptepass op Jelte van der Kooi gaf, die niet aarzelde en de keeper omspeelde: 0-1. De Hoornders leken even van de weelde te schrikken (ze stonden voor het eerst dit jaar op voorsprong), want kort daarop kreeg Wiron een enorme kans om de gelijkmaker te laten aan tekenen. Tot geluk van de blauw- witten verdween de bal over het doel. Het eerste deel na rust kende sterke overeenkomsten met de slotakte van de eerste helft: ZDH werkte hard en was ook sterker, maar Wiron liet zich door middel van counters evenmin onbetuigd. De gasten sloegen na een kwartier als eerste toe en deelden daarmee de genadeklap uit. De rol van beul werd vertolkt door Michel Gomez, die zich - amper een minuut in het veld - alert toonde in de scrimmage die ontstond na een cor ner van Bart Oosterhof. 0-2. ZDH kreeg de smaak te pakken en schiep zich door de bal snel rond te laten gaan steeds meer kansen. Een kwartier voor tijd scoorde Jelte van der Kooi zijn tweede treffer na voor bereidend werk van Bart Oosterhof. Toen de euforie al te grote vormen aannam, kon ook Wiron een doelpunt maken (1-3). maar de overwinning van ZDH kwam niet meer in gevaar Maar liefst 31 atleten van Atletiek Vereniging Texel deden in Den Helder mee aan de eigen clubkampioenschappen, die on derdeel uitmaakten van wedstrij den van gastclub AV Noordkop. Opnieuw bleek dat vooral de Texelse jeugd zich goed kan me ten met een kunststofvereniging. 'Conclusie: het wordt tijd voor een eigen kunststofbaan op Texel', meent trainer en verslag gever Michel Gomez. De prestaties waren des te knapper daar verschillende nieuwe leden pas sinds de zomervakantie aan atletiek doen. In korte tijd hebben zij zich on der leiding van trainster Connie Joling moeten voorbereiden op hun eerste wedstrijd. Josien Wessels en Michelle Pool de den het prima in het grote deelne mersveld bij de jongste meisjes. Vooral de 2.69 meter die Pool haalde bij het verspringen viel op Lieke Dekker wist zich met onder meer een derde tijd op de 60 meter (9.0 seconden) te scharen in de mid denmoot bij de meisjes D Jan Sierd Wouda en zus Johanna Wouda pakten de Texelse titel bij de jongens pupillen A en de meisjes pupillen C. Ook zij eindigden in de middenmoot van de meerkamp. Nieuwkomers Jim Heerschap. Peerke Elstgeest en Ferry van der Vis eindigden bij de jongens pupillen B in genoemde volgorde. Vooral bij de 1000 meter lieten zij zich vooraan zien Bij de jongens D (11-12 jaar) haalde Jip van Zoonen fors uit. Hij won het verspringen met overmacht (4.24 meter) en kwam ook over de hele meerkamp overduidelijk als sterkste naar voren Hans Duin werd knap vierde (en tweede Texelaar), met onder meer winst bij het speer werpen in 22.41 meter. Eva van Zoonen eindigde als derde in de meerkamp. Zoals het de num mer 11 van Nederland betaamt, won ze de 600 meter met overmacht (1.45-8 minuten) Zaterdag: KSV B1-Texel'94 B1 1-7 Alkm. Boys C1 - Texel'94 C1 2-1 Texel'94 C2 - HCSC C2 1-2 Berdos D1 - Texel'94 D1 2-1 Texel'94 D2 - WGW D3 2-6 ZDH/SVC B1 - Texel'94-B2 5-5 Callantsoog C1 - De Koog C1 1-13 Oosterend C1 - Winkel C1 2-5 Texelse pupillencompetitie Texel F3 - Texel F1 0-10 Texel F4 - ZDH F1 0-6 SVO F1 - De Koog F1 1-5 SVC F1 - Texel F2 2-4 Texel E4 - De Koog E1 13-4 Texel E6 - Texel E5 1-7 SVO E1 - Texel E3 0-4 SVC E1 - Texel E2 4-4 De Koog D1 - Texel D3 9-1 SVC/SVO D1 - SVO D1 0-3 Texel D5 - ZDH D1 0-17 ZDH F1 - De Koog F1 0-2 kdrie nederlagen op rij pakte osterend zondag de eerste pun- ütegen Nieuwe Niedorp. Trainer ipVonk beschikte eindelijk over mvrijwel compleet elftal, dankzij Me talentvolle jeugdspelers. teterend begon fel en ging vol in de traal wat na ongeveer vijftien minu- awerd beloond met een weerga as doelpunt. Een voorzet vanaf de kerkant van Ed de Vries werd door 'tan de Vries in één keer op de *oen genomen en belandde vanaf i meter snoeihard in de kruising sng mocht Oosterend hier met van «eten. Nog geen tien minuten la- l'ok Nieuwe Niedorp de stand Een goed genomen corner van suwe Niedorp belandde tussen een seigle van aanvallers en verdedi- is, waardoor het voor de spits van sdorp een koud kunstje was keeper Zuidwijk het nakijken te geven, daarop wist Nieuwe Niedorp op voorsprong te komen door goed ingestudeerde vrije trap de rand van het strafschop- ted, om de muur heen, in de krui ste krullen Dat Oosterend hierna op nog grotere achterstand i, was mede te danken aan de W sluitende verdediging onder lei- '9 van Roberto Casiola, die een fcme wedstrijd speelde Tien mi- *10 voor de rust wist Oosterend 'op gelijke hoogte te komen. Een ditige steekbal van Rob de Vries "ldde voor de voeten van de "toerkende Joegoslavische spits ™iky, die vriend en vijand verraste «'uit een onmogelijke hoek de bal keer diagonaal in het doel te Welen: 2-2 Gezien het spelbeeld, igoed spelende ploegen en een sterker op de counter spelend «sterend. een terechte ruststand, "ngeveer vijftien minuten in de Me helft wist Oosterend voor de hde keer op voorsprong te ko- w Na goed doorgaan van Ger Vla st) over de rechterkant wist hij met een paar schijnbewegingen spits Chekky vrij voor de keeper te zetten Chekky bedacht zich geen moment en wist, met medewerking van de keeper, de kroon op zijn werk te zet ten en 3-2 aan te tekenen De reste rende dertig minuten speelden zich voornamelijk af op de speelhelft van Oosterend Keeper Zuidwijk vond twee keer de bal uit het net halen wel genoeg en wist met enkele fabuleuze reddingen zijn doel schoon te hou den, zodat de eindstand 3-2 bleef, in het voordeel van de goed-spelende thuisploeg. G-voetbal Texel'94 - De Meer 3-2 Zondag Texel'94 - Wijk aan Zee 1 -1 Wiron-ZDH 1-3 De Koog - Zuidermeer 2-0 Oosterend - Nieuwe Niedorp 3-2 Texel'94 2 - Dynamo 2 3-2 HRC 4 - Texel'94 3 8-4 Recreatievoetbal Texelse Boys - Cocksdorp 1-3 Oosterend 2 - Oosterend 1 4-2 De Koog - vrij Speelden de recreatievoetballer tot voor kort in afdankertjes, het team van Texelse Boys heeft die trend doorbroken Een onbekende weldoe ner steekt het team de komende drie seizoenen elk jaar in een fonkelnieuw tenue. Wie de sponsor is. wil het team echter met kwijt. Toch onthullen ze een tipje van de sluier. De M op de Bij de jongens B (15-16 jaar) haalde NK-ganger Gijs Waverijn met het ni veau van voor de vakantie. Zijn 5.24 meter bij het verspringen was wel een persoonlijk record. Hij bleef Ronnie Keijzer (die de speer 22.22 meter weg wierp) echter voldoende voor om de titel te pakken Vooraf leek de titelstrijd bij de heren voor meeste spanning te zorgen. Dat werd bevestigd na het eerste onderdeel van de meerkamp. Niels Binsbergen, Marcel Keijzer en Michel Gomez liepen de 100 meter allemaal in 12 5 seconden. Uiteinde lijk brachten de werpnummers de ti tel bij Gomez, voor Binsbergen en Keijzer. Veteraan Eric van Zoonen deed weinig onder voor de jonge garde. Zijn 22.73 meter bij het speerwerpen was een persoonlijk record. Bij de dames wierp Henmeta Mulder 16.77 meter bij speerwerpen De 100 meter liep zij in 16 0 seconden. Zij werd hiermee uiteindelijk tweede voor lenske Flier (die 3.78 meter ver sprong) en achter kampioene Ingrid Fontijn Fontijn kampte met een knieblessure, maar verbeterde op elk onderdeel haar persoonlijk re cord. Op de 1500 meter liet Jaap Witte tenslotte zien dat hij veel progressie heeft gemaakt bij het ontwikkelen van snelheid. Schijnbaar moeiteloos snoepte hij ruim tien seconden van zijn eigen toptijd af en eindigde in 4,52.5 minuten. 'Geen wilde jacht, wel graag con trole.' Een exact idee van de om vang heeft de dorpscommissie van De Koog niet, maar dat schijn- inschrijvingen in voor permanente bewoning bestemde woningen een probleem vormen in het dorp, lijkt wel zeker Bij monde van voorzitter Frits Agter werd daarom tijdens het overleg met b en w, dinsdagavond in De Hof, gevraagd om maatregelen. Wethouder Peter Bakker gaf toe dat het ongetwijfeld voor komt. dat men sen alleen op papier wonen in een pand dat tijdens grote delen van het shirts is namelijk de eerste letter van het bedrijf Elk seizoen wordt er één letter aan toegevoegd. De Boys no digen iedereen uit de naam van het bedrijf te raden. Elke goede oplossing belonen ze met een bal voor voetbal club Texel'94 Onder de goede inzenders wordt een cadeaubon van f25.- verloot Oplossingen kunnen in de brievenbus in De Kletskeet wor den gestopt (Foto Corard Timmerman) Texelse ruiters presteerden zon dag goed bij een samengestelde wedstrijd (cross) in het Dijkgats- bos. Eva van der Linde werd met haar paard JJVDL Noord-Hollands kampioen bij de paarden in de klasse B. Dit dankzij een zeer goede dressuurproef, een foutloze cross binnen de tijd en slechts één vallende balk in het spring- parcours. Dicht daarbij eindigde Tessa Blom met Hannelou op een goede tweede plaats. De titel Noord-Hollands kam pioen was er ook voor Maartje Meijer, die met haar C-pony NHD Candy haar eerste cross reed en alle onder delen foutloos afwerkte Een knappe prestatie voor deze jonge amazone, die ook nog eens de extra prijs voor de meest ideale crosstijd in de wacht sleepte. Individueel haalde Charlotte Boeijen een vijfde prijs met Dixie en tot slot mocht ook het equipe van Ponyclub De Kleppertjes, bestaande uit Fia Kooiman, Nienke Eilander, Charlotte Boeijen en Maartje Meijer (onder lei ding van Marian van der Geest) de kampioensbeker voor de Noord-Hol landse equipe klasse B in ontvangst nemen Dit dankzij de goede eind- totalen van de individuele ruiters, die voor de equipe-prijs bij elkaar werden opgeteld. jaar leeg staat. Hij legde uit dat be wijs echter vaak moeilijk te leveren is en dat het riskant is om als ge meente al te snel gerechtelijke maatregelen tegen de boosdoeners te willen afdwingen 'Het is zaak daar behoedzaam mee om te gaan. Twee keer een zeperd bij de rechter en de anderen kunnen doen wat ze willen.' Desondanks is de gemeente in twee gevallen onlangs een gerechtelijke procedure gestart. SV De Koog heeft zondag de te leurstellende thuisnederlaag van vorige week weggepoetst door het stugge Zuidermeer in eigen huis met 2-0 te verslaan. Door het gemis van gelouterde krach ten als John Eelman, Wally van Beek en Danny Borgo moest coach Gerrie Plaatsman zijn formatie op een paar plaatsen wijzigen. Ramon Post kwam de verdediging versterken en deed dat voortreffelijk. Na tien minuten spe len kwam de wedstrijd pas echt op gang. De eerste goede aanval van De Koog werd onmiddellijk beantwoord met een messcherpe counter van de Woensdag 7 oktober: 18.45 Klif 3-De Krim 3 19.35 NIOZ-Texel 6 20 25 ZDH 2-Texel 9 21 15 Texel 3-Mantje 2 Donderdag 8 oktober: 18.30 Oosterend 3-Klif 4 19.20 Texel 4-Texel 5 20.15 Texel 8-Texel 10 21.05 RAB 2-De Koog 2 22 00 ZDH 1-Mantje 3 Vrijdag 9 oktober: 16.45 Casino C1-De Koog C1 17 30 Texel C1-De Krim C1 18.30 Texel 2-Texel 3 19.25 De Koog 1-Detra Bar 20.20 Mantje 1-Klif 2 21.15 De Krim 1-Casino 1 22 10 Jelleboog 3-De Krim 2 D- en E-pupillen De zaalvoetbalorganisatie Texekl is inmiddels ook begonnen met een competitie voor D- en E-pupillen. In beide klassen spelen (voorlopig) vier temas, opgave van meer teams in deze leeftijdsklasse is nog mogelijk Maandag 12 oktober: 17.15 De Krim D1-Oosterend D1 18 00 De Koog E1-Oosterend E1 Twee fragmenten uit een interessant artikel in het Waddenbulletin van au gustus over het agrarisch natuur beheer op Texel. Aan het woord zijn Dick Drijver (voorzitter van de Texelse vereniging voor agrarisch natuurbeheer) en Poul Hulzink, districtsbeheerder Noordholland- Noord van Natuurmonumenten. Hulzink vindt het programma van de vereniging weinig vernieuwend, het is niet gericht op herstel, maar bijna alles is gericht op behoud van bestaande waarde. 'Dat vind ik jam mer. want dat is een gemiste kans Het programma mag wat mt\ betreft wel wat meer body hebben Je net daarin de terughoudendheid van de Texelse agrarische sector Maar er ligt een uitdaging, want er ts op Texei veel veranderd na de ruilver kaveling Het eiland is aanzienlek verdroogd en verdrogingsbestriidmg moet /e naar mijn idee concentreren Fanfarekorps DEK en het Advendo Koper Ensemble uit Sneek verzor gen zaterdag 10 oktober een muziekavond in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn, leder or kest speelt ongeveer 45 minuten. Aan het eind van de optredens zal ook gezamenlijk worden gemusi ceerd. Het Friese ensemble bestaat uit ongeveer dertig leden Het reper toire bestaat overwegend uit lichte, populaire muziek. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is vrij HOERA.' Op 2 oktober 1998 is onze dochter geboren. Judith is de naam die we haar hebben gegeven. Wilt u onze flinke meid een keertje zien, wees welkom, maar bel dan even. Hans en Hermma Kikkert-Boon Beatrixlaan 61, 1791 GB Den Burg. Tel. 0222 - 312.339 Zeer bedroefd zijn wij door het overlijden van Harm Pieter Houwing in de leeftijd van 75 jaar. Den Burg: W. E. Houwing-Doves Stroe: Ella en Gerard Bakker-Houwing Den Burg Marga en Richard Zandstra-Houwing en kleinkinderen Den Burg. 30 september 1998 Rozendijk21, 1791 PD. Tel/fax: 0222 - 313707. De crematieplechtigheid heeft in besloten kring plaatsgevonden op zaterdag 3 oktober. Voor bezoek aan huis graag even bellen Tot ons grote verdriet is van ons heengegaan onze lieve oom Harm Nooit zullen wij hem vergeten Klaas en Hennie Brenda Kimberly Yom je penselen en je verf liggen nog in de schuur een zelfgemaakt schilderij hangt nog aan de muur in de gang je klompen, jas en pet geen Bonnie meer naast je bed door de bomen klinkt zacht geruis O. vader wat is het stil in huis Oprecht willen wij u dankzeggen voor de overweldi gende belangstelling bij het grote verlies van onze vader, schoonvader en opa KLAAS BONNE Nu rust hij tussen zijn dijk en duinenrij Nico, Ineke frank t, Stephanie en ricardo Theo, Palmyre marscha en shannon bezoekers, die over de linkerkant uil- braken en het doel van Bas van Elk op een haar na misten. Na deze plaagstoot kwam De Koog regelma tig opzetten in de richting van het doel van Zuidermeer, waar Nico Schot na een half uur spelen had moeten sco ren. Maar na een fraaie actie schoot hij met zijn niet-favoriete rechterbeen wel hard. maar niet gericht op het doel. Dezelfde Schot werd op slag van rust handig door Vincent Kaspers wegge stuurd, ontdeed zich van zijn tegen stander en haalde van de hoek van de zestien meter diagonaal uit: 1-0. Na de rust hetzelfde spelbeeld als in het eerste deel twee hardwerkende teams, met geen hoogstaand voetbal, maar wel veel strijd. Die strijd had al vroeg beslist kunnen zijn nadat cap tain Cees van Beek vanuit de achter hoede naar de voorste linies was geslopen. Maar de routinier kwam een teen tekort om de voorzet van de jeugdige Rob van der Stap binnen te tikken. De beslissing kwam na een half uur in de tweede helft. Maurice de Groot kapte op snelheid zijn tegenstander uit en liet een slimme steekpass los, die Dave Dijkstra bereikte. Dijkstra, die een goede wedstrijd speelde, ramde de bal hard en laag in de lange hoek. In de slotfase kwam Peter Brons nog in de ploeg om de voor sprong veilig te stellen, voordat de zwakke scheidsrechter bij een stand van 2-0 floot. B en w hebben incidentele subsidies toegekend aan enkele Texelse orga nisaties. De Waddenruiters/ Kleppertjes krijgen maximaal f600,- voor 'kadervormende activiteiten' voor de voltigegroep Het gaat om een trainingsweekend in Ermelo voor tien deelnemers, kosten tl .800.-. Het Texels Vrouwenkoor heeft een garantie gekregen van maximaal f563,- in de kosten van het inmiddels gehouden jubileum concert en de Stichting Dorps commissie Eierland heeft een subsi die van f500,- gehad voor diverse activiteiten. De dorpscommissie kan ook in volgende jaren op dit bedrag rekenen, want het zal gewoon in de begroting worden opgenomen. Dat betekent dat de gemeente voor de commissie een stuk soepeler is ge worden In de afgelopen jaren wer den dergelijke subsidies (voor palm pasen. koninginnedag e.d.) steeds afgewezen Het college: 'De poli tieke wil is gegroeid om toch iets te doen'. „Dit is werkelijk je laatste reis Papa1" Vrij plotseling is op 30 september 1998 over leden onze zeer geliefde vader en grootvader Harmen Jacob Donker op de leeftijd van 84 jaar Jackie (Wil) en Rob Klouwens-Donker Kim en Dean Harry Hayden Emma en George Conrad en Danny Ronald Esmé en vriend van Willemien 19b Shelly Beach Parade Cockle Bay Howick Auckland N3 Er zijn geen woorden voor een zieke van wie je weet. zij redt het niet. Je streelt haar wang. je ziet haar ogen. je bent bevangen door haar verdnet. Toch ben je dankbaar voor haar einde dat na zoveel moedig strijden kwam. omdat het met alleen haar leven, maar ook haar lijden overnam Heel verdrietig, maar vervuld met de meest dier bare herinneringen, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder en oma Maria Eelman-Homscheid sinds 29 augustus 1984 weduwe van Cornelis Jan Eelman Lzn. in de leeftijd van bijna 86 jaar Hoofddorp Harry Eelman t Marga Eelman-Reichard Otaf en Suzanne Eric Den Burg: Didi Leijstra-Eelman Sjouk Leijstra Edwin en Natasja Arnold en Monique Texel, 6 oktober 1998 Starkenburgh 60, 1791 VR Den Burg De crematieplechtigheid vindt plaats op vrijdag 9 oktober om 14.00 uur in het crematorium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in het crematorium Correspondentie-adres tam S Leijstra, Wilsterstraat 48, 1791 XT Den Burg. Geen bezoek aan huis.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3