TIXI-T k De schilder F geeft weer een vorstelijke korting. 4 TE KOOP: D. NAGY I is het groot feest bij Eigen ontwerp kerstkaarten fullcolorbedrukL- IJsclub Oudeschild Kerstpakketten 3 J. van der Vis EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF TEXELSE 2Q C0URANT Vrijdag 13 en zaterdag 14 november a.s. P3 Fb Fb Fb Fb Kom langs en bekijk alles op uw gemak onder het genot van een kopje koffie Tot ziens bij: v.d.Vis De schilder. De beste vriend van je huis. - Jaarvergadering Ledenkaarten afhalen 4 kilo Stoofperen 4 kilo Cox of Elstar 4 kilo Goudrenetten 2 kilo Handperen 6, 6, 5, 3, 20, NU voor 17,50 wordt ook bezorc L. Huisman Fruitkwekerij De Veen, tei 3122030(0622030389 Rabobank Huis Hypotheekadvies biedt klant grotere zekerheid door aanscherping Gedragscode Hypothecaire Financieringen Rabobank Texel Zaterdag 14 november is er géén clubavond i.v.m. besloten feest Wij helpen U graag bij het samenstellen van uw pakketten. Wij hebben nu alles nog in voorraad 1 x Demo Citroën Xsara 1.4i coupe11-'98 1 x Nieuw Citroën Saxo 1.0 538 vanaf 18.995,- 1 x Citroën Xantia Activa CT turbo10-'95 1 x Citroën Xantia 1.8i Allure1-'95 1 x Citroën BX 19 TZi2- 91 1 x Citroën BX 1.44-'88 1 x Volvo 940 GL automaat stationwagen11-'91 1 x Opel Astra 1.4i11-'91 1 x Fiat Uno 45S i.e5-'89 1 x Opel Kadett 1.2S5-'86 1 x Peugeot 505 GL5-'87 1 xSaab 99 GL6-83 LANDBOUW 1 x Massey Ferguson 3060 turbo 4WD 1 x Fiat 70-90 2WD 1 x Massey Ferguson 133 Tevens diverse gebruikte zitmaaiers Automobielbedrijf Tel. 0222-317567 Kapvergunning Ruimtelijke Ordening Gemeentelijke minimabijdrage I998 Centrum voorWerk en Inkomen VRIJDAG 13 NOVEMBER 1998 JE MAAKT HET MET FIXET L Div. demonstraties, waaronder: vrijdag Bosch en Zibro kamin zaterdag Metabo en Mega Ontstopper Het rad van korting en prijsjes U bepaalt zelf wat U kunt winnen Prijsvraag met mooie prijzen Een kleurwedstrijd met een leuke attentie bij inlevering Schminken van een leuke print op het gezicht zaterdag van 10.00t/m 12.00 uur en van 14.00 t/m 16.00 uur. Maricoweg 6, Den Burg, tel. 312357 VORMGEVING - FOTOGRAFIE - DRUKWERK Vroonlant 7 Den Burg Telefoon 314 017 Fax 313 441 Natuurlijk ook hèt adres voor al uw ander drukwerk! Deze winter f65,- per man per dag De schilder laat uw huis er weer vorstelijk uitzien. En dankzij de moderne technieken en onder grondbehandelingen die hij gebruikt, knapt uw huis niet alleen op. maar wordt uw woning ook goed beschermd Bovendien kunt u op de schilder vertrouwen voor passend kleuradvies. Daarnaast geeft hij u voor behang- en onderhoudsbinnenschilderwerk ook nog een vorstelijke winterkorting' 'Dtzi premie grtdl voor particulieren bij ten opdracht van minimaal drie mandagen conform voorwaarden. VERFSPECIALIST SCHILDERSBEDRIJF HOGERSTRAAT 7 11 TELEFOON 312305 op 18-11 -'98, aanv. 20.00 uur „'t Skiltje" in M't Skiltje" vnjdag 20-11 van 19.00 tot 20.30 uur. Loodssingel 6. 20 en 21 nov. '98 Bij Rabobank Huis Hypotheekadvies staat de klant centraal. Daarom scherpte Nederlands grootste hypotheek verstrekker onlangs de Gedragscode Hypothecaire Financieringen aan. Hierdoor krijgt de consument nog meer zekerheid. Indien u meer informatie wenst over de aangescherpte gedragscode van Rabobank Huis Hypotheekadvies kunt u vrijblijvend binnenlopen bij Rabobank Texel. Ons team, Marja Goslinga, Joke Lagcrveld-Kager en Gabriele Wickbold, staat graag voor u klaar. Tel. 0222 - 369923 DE KIEVIT Weverstraat 74 - Den Burg Hogereind 39 te De Waal; Laagwaalderweg 47 te De Waal; Schoonoordsingel 17c te Den Burg; Boogerd 5 te Den Burg; Middellandseweg 4 te Oudeschild. Het besluit ligt met bijbehorende kaarten voor een ieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, ka mer 0.12, van de gemeentesecretarie. Groeneplaats 1 te Den Burg. Verleende bouwvergunningen H Kragt voor het plaatsen v/e woonhuis a/d Zeekraal 23 te De Koog (verzonden 5 november 1998) Vereniging Vakantiefonds "Verkade" voor het veranderen/vergroten v/e zomerhuis a/h Gerritslanderdijkje 106 te Den Burg (verzonden 5 november 1998). C van der Star voor het veranderen/vergroten v/e zomerhuis aJ d Zanddijk 302 te De Cocksdorp (verzonden 5 november 1998) R Rosendahl voor het veranderen/vergroten v/e zomerhuis a/d Calitormeweg 281 te De Koog (verzonden 5 november 1998). D S Renzema voor het veranderen v/e zomerwoning a/d Calitormeweg 363 te De Koog (verzonden 9 november 1998),R Terpstra voor het plaatsen van twee dakkapellen a/d Pontweg 35 te Den Hoorn (verzonden 9 november 1998). B Starink voor hel plaatsen v/e hobbyschuurtje a/d De Dageraad 43 te Den Hoorn (verzonden 9 november 1998) H F Roemers-Burie voor het gedeeltelijk ver nieuwen v/e garage a/d Californieweg 315 te De Koog (verzonden 9 november 1998), W.J.TM. Rutle voor het gedeeltelijk verande ren v/e garage/berging a/d Bargen 10 te De Waal (verzonden 9 november 1998). Goedgekeurde meldingen bouwvoornemen P.N. Witte voor het plaatsen v/e serre a/d Duykerdam 3 te Den Burg (verzonden 5 november 1998) Aangevraagde bouwvergunningen D P van Egmond voor het vergroten v/e recreatiewoning a/h Gerritslanderdijkje 164 te Den Burg (ontvangen 5 november 1998). L van Kooten voor het vernieuwen v/e woning a/d Maaikedumweg 2 te De Koog (ontvangen 5 november 1998),H J Grobben voor het gedeeltelijk vergroten v/e zomerhuis a/d Roggeslootweg 447 te De Cocksdorp (ontvangen 6 november 1998). A. Schoo voor het veranderen v/e woonhuis met garage a/d Wintergroen 1 te De Koog (ontvangen 6 november 1998), Coöp. Exploitatievereniging Bungalowpark "Vredelust" voor het plaatsen v/e machine-opslag plaats a/d Californieweg 97a-355 te De Koog (ontvangen 9 novem ber 1998), C. de Graat voor het vergroten v/e werkplaats a/d Stoompoort 8 te Oudeschild (ontvangen 10 november 1998) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 3, lid 7, sub a van het bestemmingsplan "Den Burg-Centrum" medewerking te verlenen aan een bouwplan van de heer J. Veltkamp voor het vergroten van een woning aan de Kogerstraat 17 te Den Burg. De bouw- en situatietekening ligt vanaf 16 novem ber 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wo nen, van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde voornemen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voornemen tot medewerking De burgemeester van Texel maakt ingevolge artikel 12 van de Monumentenwet 1988 bekend dat burge meester en wethouders voornemens zijn medewer king te verlenen aan een bouwplan van de heer J.G.J.C. van Schaik voor het vergroten van een serre aan het Vermaningspad 2 te De Waal. Het bouwplan ligt vanaf 16 november 1998 gedu rende veertien dagen ter inzage op het gemeente huis, sector ruimte en wonen (kamer 0.12). Een ie der kan binnen deze termijn zijn of haar zienswijzen schriftelijk naar voren brengen bij burgemeester en wethouders. Verleende sloopvergunning R van Faassen voor het slopen v/e dak v/e bijgebouw a/d Heren straat 41 te Den Hoorn (verzonden 5 november 1998) A.C. van Erkelens voor het slopen v/e dak v/e biigebouw a/d Herenstraat 43 te Den Hoorn (verzonden 5 november 1998). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Verleende aanlegvergunning De burgemeester van Texel maakt bekend dat bur gemeester en wethouders van Texel op grond van art. 44 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening adjuncto art. 3 lid 1 sub c van bestemmingsplan "Waddengebied" op 4 november 1998 een aanleg vergunning hebben verleend aan de het Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ), Landsdiep 4,1797 SZ't Horntje, ten behoeve van het storten van baggerspecie afkomstig uit de NIOZ haven op twee locaties in de Waddenzee. Ingevolge artikel 44 lid 4 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening treedt de vergunning in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop zij is verleend Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaar schrift dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een af schrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arron dissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuurs recht. postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Het bovenstaande besluit ligt ter inzage op de sec tor ruimte en wonen, kamer 0.12 van het gemeente huis. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Texel, maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Texel bij besluit de dato 11 november 1998 wijzigingen van bestemmings plannen in voorbereiding heeft verklaard voor het op de bij dit besluit behorende kaarten aangegeven gebieden betreffende; Kennisgeving Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend dat zij voornemens zijn kapvergunning inge volge artikel 2 van de KapverordeningTexel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, te verlenen aan: Projectontwikkelingsmaatschappij de Peyler bv te Avenhorn in verband met het herinrichten van het bungalowpark Prins Hendrik conform bestemmings plan. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De desbetreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling milieubeheer, kamer 2 05 (bovenste ver dieping). Nadere informatie telefoon(doorkies)nummer 36 21 88. Besloten is om ook dit jaar een bijdrage uit het minimafonds te verstrekken aan personen/gezinnen die moeten rondkomen van een laag inkomen De bijdrage is maximaal 300,-- per gezinslid. Als ge zinslid tellen kinderen tot 18 jaar mee. In tegenstel ling tot vorig jaar hoeft de aanvrager nu geen gege vens van alle vaste lasten en uitgaven te overleggen. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen moet worden voldaan aan de volgende eisen: - de aanvrager moet zelfstandig wonen; - het inkomen per maand mag met hoger zijn dan voor een alleenstaande: 1.580,74 voor een alleenstaande, ouder dan 65 jaar: 1.660,50 voor een één-ouder gezin: 2.032,38 voor gehuwden/samenwonenden, beiden jonger dan 65 jaar: 2.258,20 voor gehuwden/samenwonenden, één van beiden 65+: 2.290,57 voor gehuwden/samenwonenden, beiden 65+: 2 349,05 - het vermogen (spaargeld en derge lijke) mag niet meer bedragen dan: voor een alleenstaande: 9.700,00 voor een echtpaar/alleenstaande ouder: 19.400.00 Bij de beoordeling van het inkomen wordt uitgegaan van het inkomen over de maanden augustus en sep tember. De bijdrage is bedoeld voor deelname aan activiteiten op het gebied van sport, cultuur en recrea tie. Het aanvragen van de bijdrage kan door een speciaal aanvraagformulier in te vullen en in te leveren bij de gemeente. De aanvraagformulier zijn verkrijgbaar bij de receptie op het gemeentehuis Het formulier kan op verzoek ook worden toegestuurd. De aanvragen kunnen worden ingediend tot uiterlijk 15 december van dit jaar. Personen die momenteel een uitkering ontvangen op grond van de Algemene Bijstandswet hoeven geen aanvraag in te dienen. De gegevens van deze per sonen zijn bekend bij de afdeling sociale zaken, zo dat zij de bijdrage, indien zij daarvoor in aanmerking komen, automatisch uitbetaald krijgen. Meer informatie kan worden verstrekt door de afde ling sociale zaken via telefoonnummer 362100. Verlenging indieningstermijn huursubsidie Huurders die voor de eerste keer huursubsidie aan vragen kunnen hun aanvraag bij de gemeente indie nen tot en met 30 juni 1999. Het ministerie contro leert of eerder huursubsidie is toegekend op grond van de Huursubsidiewet. Dit betekent dat wordt na gegaan of cje huurder in het vorige tijdvak 1997- 1998) huursubsidie heeft ontvangen Toekenningen van voor 1 juli 1997 worden met meegenomen. Verhuizing Wanneer een huurder verhuist, die in het lopende tijdvak (1998-1999) of in het voorgaande tijdvak (1997-1998) voor zijn oude woning huursubsidie ontving, geldt de normale indieningstermijn van drie maanden. De verlengde termijn geldt uiteraard wel voor verhuizers die eerder geen huursubsidie ontvin gen. Als deze categorie huurders huursubsidie aan vraagt voor een verhuizing met een peildatum op of na 1 april 1999, gaat opnieuw de gewone indieningstermijn van drie maanden gelden. Binnenkort wordt een samenwerkingsovereenkomst getekend tussen de gemeente Texel, het Arbeidsbu reau Den Burg en de uitvoeringsinstellingen (GAK, Cadans, GUO, SFB en het USZO). Deze instellingen gaan samenwerken in het CWI: Centrum voorWerk en Inkomen. Een CWI is een centrum waar werkzoekenden te recht kunnen voor het vinden van een baan of het aanvragen van een uitkering. Hierbij wordt uitgegaan van het principe "Werk boven uitkering" In het CWI kunnen alle klant-werkzoekenden hun inschrijving als werkzoekende regelen en wordt in dien nodig de aanvraag voor een uitkering ingeno men. Daarnaast krijgen klanten direct de relevante vacatures gepresenteerd Samenwerking in het CWI kan leiden tot verkleining van de kwalitatieve kloof tussen vraag en aanbod. Door deskundigheden en dienstverlening op één lo- katie bij elkaar te brengen, krijgen partners zowel de vraag als het aanbod op het arbeidsmarkt beter in beeld. Dit kan leiden tot een verkorting van de werkloosheidsperiode Omdat er veel nieuwe banen bijkomen krijgen ook de mensen die al langer werkloos zijn kans op werk Zij worden binnen het CWI intensief begeleid om hun arbeidsmarktpositie te verbeteren. Een werkloos heidsuitkering wordt gezien als overbrugging naar werk. Er wordt een arbeidstoeleidend traject opge steld. Het CWI zal waarschijnlijk in september 1999 van start gaan en voorlopig gehuisvest worden in het Arbeidsbureau. Van de ontwikkelingen wordt u in deze rubriek op de hoogte gehouden.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 10