Manderijneend blikvanger Kotex J OPEL THUISTIPS DIT CORSA AANBOD MOET U GEHOORD HEBBEN RENTENAAR Sint wacht druk maar feestelijk programma Jlj NU GRATIS RADIO/CD-SPELER OP ELKE NIEUWE OPEL CORSA!* f21.950 TEXELSE^? COURANT oud Papier Medische zorg Benoeming Dreumesgroep Vrije School Cursus keramiek Kerkdiensten Oecumenische zan in R.K. kerk ANBO-reis 1999 naar Oudenboscf Actie Corsa Strada f 24.150 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1998 Een prachtige snavel, mooie vanen, scherp belijnd en de kleur is uitmuntend.Keurmeester Harm van het Hof uit Ursem is vol lof over de winnende manderijn eend van jeugdlid Sander de Rid der uit Den Hoorn, één van de dieren die te zien is op de klein- dierenshow van Kotex die van avond vanaf 20.30 uur en komend weekend wordt gehouden in de gebouwen in De Mars. De tentoonstelling omvat een bonte variatie van dieren, waarmee de dierensportvereniging zich jaarlijks presenteert. Konijnen in vele soor ten en maten, kippen, duiven en eenden, tezamen zo n 125 stuks, zijn voorafgaand aan de show opge doft en gekeurd. Vlaamse Reuzen. Franse en Duitse Hangoren. Belgische Hazen. Nederlandse Hangoordwergen en Polen zijn ge keurd door G. Pais van de Neder landse Konijnenhond. Zijn algemene Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Komende zaterdag wordt opgehaald in de volgende straten. 2. Bernhardlaan, Thijsselaan, Star- kenburgh. Brouwerstraat, Wilsterstraat en Binsbergenstraat. De Bruinvisschool haalt dinsdag middag vanaf 15.00 uur oud papier op in Oudeschild. Dozen graag goed verpakt aan de straat zetten Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08.00 tot maandag 08.00 uur Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend. telefoon 31 82 34 Consult uitsluitend na telefonische af spraak Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18 00 uur precies in het tandheelkundig centrum, Witte Kruislaan 19. Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers 31 30 86 (R Heerenveen); 31 47 27 (P. Meuleman); 31 46 69 (C M van Karsen) of 31 22 70 (J G de Winter). Verloskundige praktijk: T M Niehoff en N Lammers, De Ruyterstraat 87, Oude schild Dag en nacht bereikbaar via tel. 31 30 90 of 06-51 40 48 72 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-65 02 22 - Afdeling huishoudelijke en verzorgende hulp Jonkerstraat 6, Den Burg, tel 31 41 52 Spreekuur elke werkdag van 9.00- 10 00 uur - Afdeling jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 24. Den Burg, tel. 31 32 41 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9 30 uur - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14 00 uur. - Diëtiste voor afspraken elke werdag van 08.30-17 00 uur, tel 0223-65 01 23 Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na po liklinische bevalling Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar) OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1- 1-2 Of bel de regionale alarmcentrale Noordholland. 0224- 21 88 88 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17 00 uur Telefoon tijdens kantooruren 32 21 88; buiten kantooruren 072-51 22 222 Bij spoedeisende gevallen 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 32 21 88. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11 Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel 31 25 27. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen bel tijdens kantooruren 31 94 13 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood. tel 31 62 70 Chemicalién op het strand: Bel de brandweer. 0224- 27 30 27 Kunstgebitreparatie: Tandprothe- tische praktijk Van Kralingen (samenwer kend met het tandheelkundrg centrum, voor ziekenfonds- en particulier-verzeker den), tel 31 20 69 Tandtechniek R Van Oosten (particuliere praktijk), tel 31 06 05 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel 31 21 12 Maandag t/m vrijdag 8.00- 18.30 uur, zaterdag 10 00-13.00 uur en 15.00-17 00 uur, zondag 11 00-12 00 uur en 16.00-17 00 uur Buiten die tijden al leen voor spoedeisende gevallen Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) Morgen wordt op gehaald in de volgende straten 8 Schilderend, Haffelderweg, Emma-laan, Pieter van Cuyckstraat. Ada van Holland straat. Elemert en Keesomlaan indruk is zeer goed. Collega Van het Hof is eveneens goed te spreken over het niveau van het pluimee Groot is de verscheidenheid aan kip pen, met soorten als Barnevelder, Australorp, Wyanotte en New Hamshires Te zien zijn verder ca via's. kuikentjes en een knuffelbak met konijnen. Ook de dierenbe scherming, met wie Kotex op goede voet staat, is met een stand van de partij. Graag zouden de hobbyisten ook iets doen met hamsters, ratten, muizen en exotische dieren. Lief hebbers hiervoor kunnen zich mel den. De geiten, konijnen, eenden en an dere dieren op het buitenterrein, ver zorgd door Toon van Haastrecht, vormen jaar rond een trekpleister. 'Er komen hier bossen volk Van Haast recht stelt graag enkele hokken be schikbaar voor kleindieren van buurtbewoners, mits de eigenaars de dieren zelf verzorgen en daarbij de huisregels in acht nemen. Uitslagen: Grote hoenders. 1 Stendert Tjepkema met New Hamshire Dwerghoenders: 1 Peter van der Gracht met Australorp Knel Sierduiven 1 S Tjepkema met Brunner kropper Konijnen, groot en middel 1 S Tjepkema met Vlaamse reus. Klem en dwergrassen 1 Wil Rijk Watervogels 1Manderijneend Sander de Ridder Wethouder Daan Schilling is be noemd in 'Monumenten en Archeo logie'. een landelijke commissie die de Nederlandse gemeenten advi seert, met name over het inspelen op nieuwe wetgeving op dit terrein. Hoe hij het toch steeds klaar speelt, blijft elke keer weer de vraag, maar ook dit jaar maakt Sinterklaas binnen een tijdsbe stek van enkele uren op meerdere plaatsen op het eiland zijn op wachting. Dat dit wordt gewaar deerd, blijkt uit het feestelijk wel kom dat de verschillende comités voor hem in petto hebben. De kinderen in Oudeschild hebben zoals gebruikelijk het geluk Sinter klaas als eerste in levende lijve te mogen aanschouwen Dat gebeurt om 13.00 uur, wanneer de Goed- heiligman met zijn schip in de haven arriveert, waar hij wordt welkom ge heten door burgemeester Gutker en het speciale ontvangstcomité, be staand uit ondernemers uit Den Burg De Sint blijft ongeveer drie kwadier in Oudeschild en zal die tijd vullen met het voeren van gesprek ken met kinderen en het luisteren naar hun liederen Paard Daarna vertrekt hij per taxi naar Den Burg, waar zijn schimmel hem al staat op te wachten. Vergezeld door fanfare, politie, brandweer, paarden, pomes, clowns, muzikanten en an- Peuters, hun ouders of verzorgers en andere belangstellenden kunnen zaterdag 28 november tijdens een 'inloopochtend' kennismaken met de dreumesgroep van 't Sterrekind, de peuters van de Vrije School. De groep bestaat sinds het begin van dit schooljaar en is bedoeld voor kinde ren van twee tot drie jaar, die één ochtend in de week samen spelen Er wordt onder meer geknutseld, ge zongen (met veel gebaren, omdat kinderen die nu eenmaal eerder be heersen) en er worden spelletjes ge daan Als het even kan, gaat het kroost naar buiten. De ouder of ver zorger blijft er de hele ochtend bij. Samen met de juf wordt bekeken wanneer het kind toe is aan de over stap naar de peutergroep. De inloopochtend duurt van 9.30 tot 12.00 uur 't Sterrekind is gevestigd aan de Gasthuisstraat 55, tel, 315 916. Juf Martie Verveer is ook thuis bereikbaar, tel 315 088 Docente Nesrin During verzorgt vanaf 1 december in Triade, het cen trum voor kunsteducatie in Den Hel der, een cursus keramiek van 13 lessen. De deelnemers leren zelf glazuren bereiden, waarmee werk stukken van klei worden geglazuurd en gestookt During is goed thuis in de techniek van het glazuren en stookprocedé's. Opgave bij Triade, tel. 0223-622387 Zondag 22 november 1998 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u ds J ter Haar, gedachtemsdienst der overledenen, uitz via De Lichtboei De Waal: dienst in De Koog De Koog: 9 30 u ds J.R A Vlasblom; gedachtemsdienst der overledenen Den Hoorn: 11.00 u ds. JRA Vlasblom; gedachtemsdienst der overle denen Oosterend: 9.30 u. ds E J Vledder, gedachtenisdienst der overledenen Oudeschild: 11 00 u ds Joh. Moens uit Breezand, gedachtemsdienst der overle denen De Cocksdorp: 11.00 u ds E J Vledder, gedachtenisdienst der overle denen. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u ds. M C Veldman- Potters uit Twijzel; einde kerkelijk jaar. 19.00 u ds. R H Veldman uit Twijzel, uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10 00 u ds. J Vonk, laatste zondag van het kerkelijk jaar, mmv de cantorij 19 00 u ds J. Vonk GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend 10 00 u. en 16 00 u dienst GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10.00 u dhr P Breeuwer uit Heerenveen, uitz via Radio Texel, extra collecte voor Bijzondere No den BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg. 10.00 u ds G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: za 19 30 u. Soli Deo Goria en The Gospeltrain, uitzending via De Lichtboei zo. 10 45 u. dameskoor; doop viering; nevendienst en crèche De Koog: zo 9 30 u Oosterend: Oudeschild: De Cocksdorp: vr 19.30 uur rozenkransgebed, Den Hoorn: Sint Jan: zo 9.45 u. Woord-Commume- viering. JEHOVAH S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Openbare le zing, 10.30 u 'Daden van God'-hoe be ziet u ze? Wachttorenstudie, 11.20 u Jeruza- lem-'De stad van de grote Koning' dere feestgangers begint de Sint rond 14.00 uur een rondrit door Den Burg. Het vertrekpunt is de parkeer plaats bij sporthal Ons Genoegen. De stoet kiest vervolgens z'n weg langs Elemert, Pieter van Cuyck straat, Ada van Hollandstraat, Kees omlaan. Elemert, Parkstraat, Wever straat, Stenenplaats, Waalderstraat, Burgerhout, De Zes, Gasthuisstraat, Hogerstraat, Stenenplaats. Bmnen- burg en Groeneplaats. In het verleden werd nogal eens ge klaagd dat het tempo van de stoet wel erg hoog lag. waardoor de kin deren de Sint alleen maar in een flits voorbij zagen komen. Ditmaal zijn voorzorgsmaatregelen genomen Al te haastige Zwarte Pieten en muzi kanten zijn bestraffend toegespro ken en op verschillende plekken langs de route wordt pas op de plaats gemaakt voor een muzikaal of ander feestelijk intermezzo. Het hoogtepunt van het feest in Den Burg vindt tenslotte plaats op de Groeneplaats. met diverse optre dens, onder meer van de (ex-)Klap- band. In Den Hoorn begint het programma om 14.00 uur (en met om 15.00 uur, zoals in voorgaande jaren). Bij afwe zigheid van het fanfarekorps - dat aan de overkant meedoet aan een concours - wordt de Sint op het eind van Diek opgewacht door 'slechts' de drumband van DEK en door ie dereen die maar wil meelopen Via een iets verkorte route maakt de Sint daarna een rondgang door het dorp, waarbij hij een bezoek brengt aan de oudste inwoner van Den Hoorn De stoet arriveert om circa 14.30 uur bij dorpshuis De Waldhoorn, waar een gezellig programma begint, dat on geveer één uur duurt Daarna is het hoogtijd om op te stappen, want de Sint gaat ook nog op visite bij de jongste Stienepikker.. Zondag komt Sinterklaas wederom naar Den Hoorn Dan maakt hij rond 15.45 uur zijn opwachting ,in de ZDH-kantine, direct na afloop van de wedstrijd tussen ZDH en MOC Het feestje is zowel bestemd voor de ZDH-jeugd als voor andere kinderen uit Den Hoorn. Brandweerhuisje Inwoners van De Cocksdorp ver welkomen Sint Nicolaas zaterdag om 14.00 uur bij de RK kerk aan de Molenlaan. Na een rondrit neemt hij in het Eierlandsche Huis ruim de tijd voor de 'Durper' jeugd. In Oosterend arriveert Sinterklaas om 14 30 uur en wel bij het brandweerhuisje aan de Achtertune Hij heeft al aangekondigd zes Zwarte Pieten te zullen meenemen die gek zijn van dansen Ze hebben de Pepernotendans geleerd en wil len ook de Oosterender jeugd graag met de beginselen kennis laten ma ken In dorpshuis De Bijenkorf be gint daarna een sfeervol samenzijn. Vermist Na een nachtje slapen doet de Sint zondag zijn intrede in De Koog Hij doet dat om 13.00 uur, waar de bij de Lubertischool verzamelde jeugd hem zal begroeten. Met muzikale ondersteuning van de drumband gaat het gezelschap vervolgens via de Dorpsstraat, Boodtlaan, Duin roosstraat, Wintergroen en Zeekraal naar dorpshuis De Hof Het pro gramma is klein maar fijn. School kinderen doen al tijden hun uiterste best op toneelstukjes die ze Sinter klaas willen laten zien Er is slechts één probleem: twee Zwarte Pieten zijn zoek De verwachting bestaat dat het edele duo weer opduikt in De Hof. De oecumene zet door. Zaterda avond treden het overweg,, protestantse koor Soli deo (J ria' en het katholieke Gospeltrain' gezamenlijk op j dens een mis in de R.K. kerk» Den Burg. Onder leiding van Dyo Wassink muzikaal begeleid door organ Hans Kievits geven de koren eenu voering van de Messe Brève No C van Ch. Gounod Met de repetij is een half jaar geleden begoni» De dienst wordt geleid door paj Ed Moltzer. De ANBO-vakantiereis gaat in 191 naar Oudenbosch in Noordbraba Het uitje voor oudere Texela; wordt gehouden van 15 tot 22 m Voor opgave of informatie kan ri terecht op dinsdag 24 novemb 1998 vanaf 14.00 uur bij mevroi A Huizinga-Kalis, De Zes 13 0 Burg (tel. 313533) In de bus plaats voor 50 personen. (Advertentie) VERKOOP FINANCIERING L E A S I AANBIEDING De Opel dealer in uw buurt Soms wordt u wel eens een voor stel gedaan waarvoor u uw oren gewoonweg niet kunt sluiten. Dit is zo n voorstel Als u in de periode 1 juli t/m 31 decem ber 1998 een nieuwe Opel Corsa koopt, doen wij er een ultramoderne radio/cd-speler ter waarde van 799,- bij. Gratis wel te verstaan. Samen met de ver rassend aangename prijs van de Corsa én de uiterst concurrerende prijs die wij voor uw inruilauto in petto hebben, betekent dit voor u heel simpel: geld verdienen. En natuurlijk ook luisterrijk rijplezier. Want wist u dat elke Corsa standaard uitgerust is met 6 speakers, een dakan tenne en 'n speciaal info-display? De gratis radio/cd- speler maakt het nu compleet. Naast een directe aan sluiting op het info-display (uniek Opel) is deze radio/cd- speler uitgerust met o.a. RDS/E0N voor automatische ontvangst, zenderidentificatie en verkeersinformatie en IAC storingsonderdrukking. Het afneembare frontje ten slotte maakt deze combinatie "for your ears only". Corsa VANAF Corsa Strada VANAF En dit is wat we met een goed aanbod bedoelen. Neem nu de Corsa Strada met standaard: 1.0-12V-EC0TEC-motor (40 kW/55 DIN-pk) stuur bekrachtiging 6 speakers en dakantenne bum pers en buitenspiegels in kleur carrosserie in hoogte verstelbare bestuurdersstoel getint glas elektronische startblokkering toerenteller info- display met tijd, buitentemperatuur en radiozender- weergave achterbank met verstelbare en in delen omklapbare achterleuning "Navajo"-bekleding zoemer voor brandende hoofdverlichting elektrisch verstelbare koplampen ruitenwisserZ-sproeier achter van binnenuit verstelbare buitenspiegels ventilatiesysteem met microfilter en recirculatie gor delspanner in voorstoelen veiligheidsbalken in portieren voorstoelen met hoofdsteun en verstelba re rugleuning beschermstrips op flanken. En dat alles voor veel minder dan u dacht: f 24.150,- inclusief BTW en BPM. Kom langs voor de deal van uw leven! Het gratis radio'cd-speler aanbod ter waarde van f 799,- is geldig op elke nieuwe Corsa die tijdens de actieperiode, lopende van 1 juli 1998 t/m 31december 1998, wordt geregistreerd. Deze actie geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen en is niet in contanten omzetbaar. Voor exacte voorwaarden, raadpleeg de Opel dealer. B^r iVlffüJW.lFWW ■•■■ÉAlMta BI Peperstraat 44, Oosterend (Texel), (0222) 3 18000. Opel Credit Uw penner in geldzaken. Prijzen ind BTW en BPM. exd. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken Prijs- en spedficatiewijzigingen voorbehouden Raadpleeg voor de exacte specificaties en voorwaarden altijd uw Opel dealer Keurmeester Harm van het Hot toont de winnende manderijneend van Sander de Ridder. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2