Heeft u al een idee? 1-1-2 TEXELSE^COURANT F amilieberichten TEXELSE J COURANT Havenmeester neemt afscheid iuperscore kaartduo Kiewiet en De Zwart Politie streng voor nalatigen ZAP te sterk voor verzwakte Mareis Lift gemeentehuis wordt aangepast Groningse oliebol niet welkom op oudejaarsdag TC vindt gretig aftrek in Amerika Roeiwedstrijden tijdens sportmarkt Stukkie voor de krant? DAAR RED JE LEVENS MEE 50 NAAMSWIJZIGING NAAMSWIJZIGING VRIJDAG 4 DECEMBER 1998 i drieënhalf jaar havenmeester zijn geweest in Oudeschild. is n van den Boogaard deze week 1 zijn gezin vertrokken naar terschie bij Rotterdam, de •eek waar hij vandaan komt. Hij ijlt werken bij Rijkswaterstaat, iir krijgt als kantonnier in het I'on Rhoon/Barendrecht te ma rt met de droge' kant van de nst. van den Boogaard (rechts) heeft zijn gesprek met de broers Piet (links) en Anne de Vries even moet onderbreken om 'draadloos' kotter de haven binnen te praten. iFoto Ben Koning) In zijn afscheidsmterview met Tus sen Oost en West', het dorpsblad van Oudeschild, legt Van den Boog aard uit dat hij in die functie onder meer wegen schouwt, assisteert bij schade, strooit met gladheid en de contacten voert met de aannemers van werk aan rijkswegen. Van den Boogaard had het naar zijn zin als één van de drie havenmees ters van Oudeschild en als collega van Cees de Graaf en Hans Boks, maar de verwondering over som mige Texelse zaken bleef.'Eén van de vreemdste ervaringen was dat ik in het begin niet kon slapen van de stilte. Waar ik vandaan kwam, was altijd lawaai. Maar hier genoot ik van de koele wind die je in het binnen land niet hebt. Alleen heb ik nooit echt kunnen wennen aan de rust op het eiland na het toeristenseizoen. Als ik vrij was, was ik veel aan de vaste wal.' Rijkswaterstaat voert momenteel gesprekken met enkele kandidaten die Van den Boogaard graag zou den opvolgen. de negende ronde van de klaver scompetitie werd voor het eerst 8000 grens doorbroken, iets at gemiddeld slechts twee of drie er per seizoen voorkomt. Er ird trouwens toch goed ge oord, Niet minder dan acht kop- Is haalden meer dan 7000 pun- mda Kiewiet en Roel de Zwart zijn eerste dit kaartseizoen door de agische 8000-grens gebroken. Zij hreven de negende ronde op hun ooruitlopend op de campagne die aandag begint, werden dmsdag- 'ond tijdens een controle op de intweg verschillende weg- bruikers staande gehouden om- hun verlichting niet deugde. De itomobilisten konden het euvel al- naal ter plekke verhelpen en kwa- en met de schrik vrij Dat gold niet :or enkele fietsers en bromfietsers, controlerende agenten toonden tl onverbiddelijk en lieten de over- tóers hun weg te voet vervolgen, passant werd bij Akenbuurt een ötomobiliste op de bon geslingerd, stond te wachten voor het ver- lerslicht dat op rood stond. Plotse- ig reed ze toch weg. Toen de iitiemensen haar aanhielden, ver- larde ze haast te hebben. 'Een ;re haast', concludeerden de ienten, want de overtreding kost ar ƒ180,-. basketballers van De Mareis bben het zaterdag niet kunnen tóen tegen ZAP. De ploeg uit tezand was veel te sterk voor incomplete en door blessures teisterde Texelse team. Mareis hadden de laatste jaren eds van ZAP gewonnen; soms J twee punten verschil, andere sn werd de ploeg gedubbeld b te voren was echter al duidelijk het dit keer moeilijk zou worden. P is een sterk en vaardig team, vooral goed tot zijn recht komt de tegenstander veel ruimte laat. volg was een ruststand van 29- de tweede helft vochten De bels terug. Door hun opponenten s harder aan te pakken, raakten uit hun spel en begonnen ze «riteerd te ballen. Veel kans om tedwerkelijk iets van de achter- ind af te knabbelen, kregen de telaars echter niet Toen het tósignaal klonk, was de marge 9 steeds twaalf punten in het brdeel van ZAP 54-42. hdag krijgen de dan wellicht weer Mareis de kans zich te éncheren, wanneer in Den Hel leen wedstrijd tegen Tip Off 1 op I programma staat (aanvang 00 uur). =ies Jaap de Wijk (12) Chris Schlepers Eric Venneker (10), Perry Kmjl (4), Jos (4), Rob Doelen (2). naam met 8165 punten. Dat aantal werd behaald door alle vier partijen met hoge scores te winnen. Zij deden uitstekende zaken in het algemeen klassement en stegen van de zesde naar de tweede plaats. In de nog prille tweede periode nemen ze de eerste plaats in. De tweede plaats in de negende ronde was, op gepaste afstand, ver rassend voor Dim Winters en George Eelman. Zij stegen door dit resultaat van de 25ste naar de 20ste plaats in het klassement Het leidende duo Chris Schraag en Willem Koomen pakte met 7348 pun- De invalidenlift bij de hoofdingang van het gemeentehuis in Den Burg krijgt een groter hefplateau. Hier door kunnen ook moderne rolstoe len, zg. 'boosters', voortaan mak kelijk naar binnen. De huidige lift is voor deze modellen te krap. B en w besloten deze week ƒ.5.800,- (incl. BTW) voor deze aanpassing beschikbaar te stellen Het college reageerde hiermee op een verzoek van een Texelse vrouw, die over de afmetingen van de lift had geklaagd. De installatie is in 1987 in gebruik genomen en was destijds een uit komst voor mensen die niet goed ter been zijn. De rolstoelen van toen pas ten precies op het hefplateau. Tegen woordig zijn de wagens echter een stuk groter. De slagboom aan de ach terzijde kan hierdoor niet zakken, zo dat de kans bestaat dat men van het platform rolt. Bedoeling is de vloer plaat met circa 20 cm te verbreden en de installatie te verplaatsen, waardoor meer ruimte ontstaat. De firma Meijer uit Groningen mag de hele maand december oliebol len verkopen op de Vismarkt in Den Burg, behalve op oudejaars dag. Met dit opmerkelijke besluit komen b en w tegemoet aan be zwaren van Ondernemers vereniging Den Burg (OVD) en Gymvereniging Texel (GVT). OVD en GVT hadden protest aange tekend tegen de mogelijke vergun ning. Het college kon de aanvraag echter met weigeren. Volgens het gemeentelijke beleid is een tijdelijke kraam van een dergelijk 'bijzonder karakter' toegestaan. Bovendien was op de Vismarkt nog een standplaats vrij. Alleen op maandag tijdens de markt vervalt deze plaats. Het OVD-bestuur heeft de gemeente laten weten het oneens te zijn met het bestaande standplaatsenbeleid. De ondernemers vrezen oneerlijke con currentie. B en w beroepen zich ech ter op de vrije-marktwerking en wijzen erop dat iedereen, dus ook lokale ondernemers, de kans heeft gekre gen om de standplaats in te nemen. GVT maakte bezwaar omdat zij zelf elk jaar op oudejaarsdag met een oliebollenkraam bij het Waag- gebouwtje staat. Reden voor het col lege om te besluiten tot een compro mis. ten de derde plaats in de ronde en verstevigde daarmee de leidende positie De concurrentie ligt nu al meer dan 1000 punten achter. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp beginnen op toeren te komen. Deze week waren zij goed voor de vierde plaats met 7181 punten. Op vallend is dat zij ondanks deze goede score een plaats zakken, van vijf naar zes. Truus Witte en Janny Wonder werden vijfde met 7180 punten. Dit wat wisselvallige koppel maakte in de afgelopen weken veel van het verlo ren terrein goed en staat nu weer twaalfde in het klassement. Astrid Hennink en Gerrie Grootjen blijven constant goed spelen. Zij wer den nu zesde met 7081 punten en behouden hiermee de negende plaats in het klassement. Gerda en Freek Veeger behaalden voor de derde achtereenvolgende keer meer dan 7000 punten (7054). Dit koppel sluipt op kousenvoeten de top tien binnen. Ook Wil Derksen en Peter van Heerwaarden kwamen met 7018 punten nog boven de grens van 7000. Zij staan nu zevende in het klassement. Het gemiddelde was met 6315 pun ten één puntje hoger dan vorige week. Er werden 56 marsen ge speeld, een normale score. De heer en mevrouw Schuttevaer uil het Utrechtse Groenekan, al sinds tientallen jaren trouwe Texel- gangers. melden ons in een brief dat je de Texelse Courant zelfs in Ame rika niet onopgemerkt kunI lezen. Toen ze er vorige week op familie bezoek waren en op de luchthaven Newark bij New York de uit Neder land meegenomen TC uit de wikkel haalden, werden ze aangeklampt door een Amerikaanse dame van ongeveer 55 /aar, die hen vroeg of ze op Texel woonden. 'Toen wij vertelden er niet te wonen, maar er wel erg veel te komen, ver telde ze uiteraard zeer compli menteus, zoals alle Amerikanen, dat het daar zo fantastisch was en dat ze er volgend aar weer zou komen. Ze had haar ogen nauwelijks kun nen geloven, dal ze daar op die air- port de naam Texel boven een krant had zien slaan. Eenmaal in het vliegtuig naar Phoenix, boden de Schuttevaers hun krant aan de dame aan '(Ik had hem inmiddels uit.) Ze deed of er ze erg blij mee was, alhoewel ze er geen woord van zou kunnen lezen. Ze zou hem mee naar huis in Phoenix nemen. Wel een grappig in cident als je midden in de VS zit, een plaats waar Texel toch geacht mag worden iets minder bekend te zijn dan in Nederland1', aldus hel en thousiaste commentaar van meneer (of mevrouw?) Schuttevaer. Er bestaat grote belangstelling voor de sportmarkt, die ter gele genheid van het 45-jarig bestaan van de Texelse Sportraad op 22 en 23 januari wordt gehouden in sporthal Ons Genoegen. Maar liefst 22 verenigingen zullen tij dens deze gelegenheid vanuit een Echte speulers weten het natuur lijk allang, maar er zullen ongetwij feld mensen zijn die naarstig op zoek zijn naar een onderwerp voor Ouwe Sunderklaas. Om hen op weg te helpen, gingen we al 'koppensnellend' door de Texelse Courant van het afgelopen jaar. In de komende kranten het resultaat. Vandaag het eerste halfjaar, in een volgende krant het vervolg. 2= miljoen Durper school en dorps huis, ƒ225 000,= subsidie fietspad Ruyslaan; 150 asielzoekers in de Vogelmient, Aanbouw Worsteltent op losse schroeven; Aanbouw sporthal vervangt Ferrever, Abseilen en golfen met vakantiekaart voor jongeren. Accommodatiegids Girbes een feit; Actie voor castratie en sterilisatie kat ten, Al mijn bijen zijn gestorven; Am bitieus plan voor duurzaam toerisme; Antarctica-Texel goed bewegwijzerd; AOT verlengt Texel-ticket, Aparte oversteek paarden Pontweg; Arjan en Martina geven excursies in drie dor pen; Artsen en apotheker kunnen in eikaars computer Asbest oude disco strop voor gemeente; Asbest gevonden in gebouw OSG; Asiel zoekers naar school in Den Hoorn; Bankmobiel in vijf dorpen; Barney komt naar Texel; Bartimeushoeve nu conferentieoord; Beatrix brengt bliksembezoek; Bekendheid aan slui tingstijden via lichtkrant; Betonnen ramp Boon doorstaat vuurproef', Beugelbekkies hangen in OSG. Be woners: fietspad langs de Wester- weg; Bijdrage gemeente voor cursus leren omgaan met geld; Bliksemactie voor behoud muzieknis; Bliksemstart voor club oldtimers, Boek over eeuw Texelpromotie, Bomenwandeling door Den Burg; Bonanza nieuwe naam Poundcake; Bordjes Natuur monumenten vallen niet in goede aarde; Bouke Vredevoort in Mister Catherine; Brand na ontploffing in Waalder graansilo; Brandweerpost in De Koog?; Bungalows PH-hotel we derom afgewezen, Burgemeester leidt verkiezingsavond naar climax; Burger is bommen meer dan zat, College pakt zwerfvuil aan, Cor van Heerwaarden cultureel attache; De Waal wil opa met dammend kind; Docenten OSG staken voor minder lesuren, Dral begint met bewegende beelden; Drie ton nodig voor koop en opknappen loodsbotter; Drieéenheid zusters in brons vereeuwigd; Dros start sloop van Keijser en Co.; Durpers willen hun zwembad met kwijt; Duurzaam toerisme versterkt positie; E'96: Publiciteit ƒ300.000,= waard; Eindelijk museum voor Oebele Jan; Enquête over winkel opening op alle zondagen. Excelsior met 90 jaar nog springlevend; Explo sieve chemie zet Ecokar vol rook; Feestavond D66 zonder politiek, Fes tiviteiten 600 jaar Den Hoorn; Fietsers leren kijken met een kunstoog; Fokko Mulder gaat aardstralen te lijf; Fonteinsnol officieel open; Frits Langeveld wil de ruimte in. Fulltime wethouder te duur voor Texel; Geen bioscoop in Nieuwe Toekomst; Geen logeerruimte voor Starkenburgh; Geen supermarkt bij tankstations; Gemeente helpt bij opruimen zwerf- asbest, Gemeente steunt kunstroute VVV; Girbes begint in badplaats met informatiepunt; Glansri|k debuut van stemcomputer, Glimmend dak koelt raadhuis; Gratis overtocht door kassadefect; Groei slaapplaatsen bij kampeerboeren; Groen licht voor bouw Oosterend; GTST-aflevering op Texel gefilmd; Gymvereniging Texel viert 75ste jubileum; H Tielemans bundelt 70 Tielemantijnen; Handel en muziek op straat blijven aan banden; Harder optreden tegen alcohol op straat; Hardere aanpak van overlast winkelwagentjes; Hebben scholen weinig aan oude computers7; Helderse politie grijpt Texelse XTC- vervoerder; Herman had wild ro stand of door het verzorgen van een demonstratie hun sport of duppie promoten. Ook bedrijven hebben hun mede werking toegezegd. Het gaat hierbij om organisaties die een bepaalde affiniteit hebben met sport of spor tieve activiteiten. Zo plaatst het Fysio Sport Centrum (FITT) uit Den Burg enkele roeiapparaten, waar mee zaterdagmiddag wedstrijden worden gehouden. Het publiek kan daar zelf aan meedoen. Afhankelijk van hun leeftijd moeten deelnemers een bepaalde afstand (maximaal 2000 meter) zo snel mogelijk zien af te leggen. De roeiapparaten werken met een instelbare (wind)weerstand. Wie wil meedoen, kan zich aanmel den bij FITT, tel 314 968. De wed strijden worden uitgevoerd onder leiding van ervaren sport- fysiotherapeuten. mance op Texel; Herstelwerk dijk PH- polder; Heuvel wielerbaan voor schiettunnel; Historische Vereniging in nieuw home, Historische wandeling door hart Den Burg; Honden met meer welkom in Ecomare, Hoornder kerk in gebrekkige staat; Horror-nacht in Calluna, Houtje van Co (g)een werktuig, Inhaalverbod van boot tot rotonde; Jeugd niet erg te porren voor politiek, Jongeren naar Starkenburgh en Moeilijke tijden voor vliegveld, Moge lijk permanente expositie vuurtoren; Molenaars vrezen exploitatie door MJM; Molenstichting wil restauratie Traanroeier; Momberg en Visser wer ken weer samen. Nel Bedrand nieuwe voorzitter Hoomder dorpscie.; Nepwapen zorgt voor opschudding; Niets aan de hand op hoeve Bloem- wijk; Nieuw jasje voor Time Out; Nieuw silhouet voor De Waal, Nieuw Toekomst-plan verfrist badplaats; Nieuwbouw Ruijterplaats nog een kwestie van tijd, Nieuwe huisads in praktijk dokter Vos; Nieuwe kunstruimte aan Groene- Bakkerstichting. Jubileumtoneel Klif waar spektakelstuk; Jumbo's boven Texel slecht voor imago, Jutterskwestie; Karlas presenteed kasteel bij BenW; Kadmg en tennis in Koger spodhal; Kiezer brengt raad weer in evenwicht; Kinderen worden nu als verkeersremmer gebruikt; Kinderkermis: Nog attracties nodig; Kogers klagen over gedrag asiel zoekers; Kogerstrand met graffiti be klad, Koningin opent de Veedien Sterren; Kotex-schuur mag blijven; Krijgsmacht pronkt op zolder Gerrit Gerrits; Kroonprins opent waterzaal Ecomare; Kunst in Zee, Kwalijk; As best in andermans container; Les voor leraren door pedagoog Literatuurfestival feestje voor intimi Loslaten 1-2-3-regeling lijkt be spreekbaar; Maandelijks alarm ver valt, Marco Koorn in soapserie SBS6. Mariniers mogen met tot Paal 9: Roy Helleman wordt kok aan de IJssel; Meepraten over de Ploegelanden en de Bleekerij; Meer dan 100 ton asbest ingeleverd; Midzomer Festival we derom vernieuwd; Midzomerieest in De Waal; Milieumarkt is nog teveel onderonsje, Militairen kruipen niet door nesten; Minder speeltoestellen in het dennenbos; Mini-stockcar nieuwe impuls voor autocross?; Miranda en Lucia beloven eeuwige trouw; MO koopt grond Mieland terug; Modelspoorclub bestaat tien jaar; plaats; Nieuwe zendmast voor Radio Texel; Nieuwe stichting Skilder senio ren; Nilsson succesvolle opvolger Vivid, NIOZ mag blijven, maakt winst en gaat uitbreiden; Nog dit jaar fiets pad Eierland-Oudeschild; Sloop Kogerhoop; Noordzee wel, Buteriggel geen serre; Noorse kanjer voor Texelse merries; Nostalgie troef in drive-in apotheek; Nu ook bellen vanaf veerboot; Oefening stopt voor koningin; Oefeningen Vliehors in sei zoen aan banden; Ondernemers Den Burg bezorgd over leegstand; Ooster end Present gelijk met vliegshow, Organisatie blaast kwart-triatlon af; OSG half ontruimd voor nieuwe ke tels; Oudeschild krijgt nieuwe mist hoorn; Oudjes SVO doen het nog prima; OVD: Winkels dicht tijdens feestdagen; Overdracht van Calluna voltooid; Overkoepeling van VVV's trapt in 1 aprilgrap; Paar biertjes op en toch dronken; Paard loopt vrouw omver; Paard voorzien van computer chip. Park Schelpenoord bijna vol tooid, Piet Zoon mikt op 15.000 stem men; Pieterse boos Terrasmeubilair is getolen; Plan Nauta voor verbouw Burgwal; Politie treedt op tegen rot zooi op Texelse erven; Politieke ezel partij vindt snel Waterloo, Promotie man VVV naar De Efteling; Verbranden slootruigte moet mogelijk blijven; Raadslid gunt oudjes verse jus d'orange. Rabo deelt uit op ver jaardag; Radio-medewerkers nu ge diplomeerd; Radio Texel wacht luisteronderzoek af; Razende Bol symbolisch staatsnatuurmonument; Redactie Texelse Courant eindelijk in echt kantoor; Referendum over toe risme nodig; Riool Oudeschild wordt vernieuwd; SBB strenger voor ruiters Krimbos, Schoenmaker terug in Weverstraat, Scholieren een dag zonder eten; Schoolverzuim neemt ook op Texel toe, Schoorsteen voor Sil; Schutters mogen Ferrever slo pen; Seizoenwerkers worden met koek gelokt; Sexualiteit centraal bij theaterstuk OSG; Silva draagt loop zege op aan Texelse baby; Skaters in actie voor nieuwe ramp; Slaap plaatsen in de ijskast, Sloop van St. Jan moet uitgesteld; Snelheid Mok- weg niet te verlagen; Snelklaar- menu's van Dirk Roeper; Solexers scheuren rond het Veerhuis; Spoe dige aanleg rotonde Emmalaan?; Stark praat met drie starters; Stembusfraude geen gevolg voor uit slag, Stiekem wonen Mienterglop ein digt voor de rechter; Straks zeven molens in Oudeschild erbij?; Strend loopt warm voor negende Present- feest; Strender huisartsen in nieuw onderkomen, Strender Rabobank wordt woonhuis; TESO steekt licht op bij reizigers; Texel is tweede rouw- auto rijker: Texelgevoel huis-aan- huis; Texels schaap voor gouden Marianne Timmer; Texelse politici zijn allemaal zakkenwassers; Texelse Spykerbollen bij Theaterfestival; Texelse ondernemers kopen Vogelmient; Texelse kotters naar de Oostzee; Thijsse zit weer in de dui nen; Tien voor Texel gunt BenW voor deel twijfel, Tien jaar theater in Klif 12; Toch huis bij fruitbedrijf?; Truck chauffeurs nu pizzabakkers; Twintig jaar tappen in De Slock; Uitgaans- jeugd verstoort orde; Veel overlast met luilak; Veel speeltuinen niet meer veilig; Veiligheid voorop in sportpark zuid, Verbodzones voor vliegers op strand; Verhoogde zebra's in Wilhel- minalaan; Verkeersdrempels Binsbergenstraat; Veronica Bos mag gratis naar musea; Verse propellor op monument; Vijf raadsleden keren niet terug; Vijfde tandarts op Texel hard nodig, Vloedgolf in Maritiem Museum; Voormalige TESO-boten naar sloper7; Vrouwenkoor. 15 jaar zang- plezier; Vuur op strand blijft verboden; WV scoort op Internet: Waalder schip Lou Witte op drift geraakt; Weerpalen schieten landbouwer te hulp; Wel 'n drogist in Oosterend; Windmolen TWO draait voor goede doelen: Winkel aanwinst voor haven dorp, Wisseling van de wacht bij re dactie krant; Woningcorporaties on derzoeken fusie, Zangeressen geven Big Band impuls; ZDH-trainer in computerhandel. (jrua ZwartsJtxth in het hart.- Als de redactie op nieuwsjacht is, kan het voorkomen dat u in de Warmoesstraat voor een dichte deur komt te staan. Naast de deur hangt een kastje met pen en papier. Schrijf uw naam en telefoonnummer op, gooi het briefje in de bus en wij nemen snel contact op Telefonisch zijn we wel 24 uur per dag bereik baar. Dolblij en dankbaar zijn wij met de geboorte van onze zoon Cornells Arie-simon Aaron is geboren op 29 november 1996 Hans Witte Marja Witte-de Ligt Commandeurssingel 44 1792 AV Oudeschild Voor bezoek graag even bellen 0222-310303 1 ""geitje op Zuiver en "e„( Somtij "keltje op»» ''rb>Sonsi"»4 Anouschka Catharina geboren op 2 decernber 1996> om 1545 uur gewicht 3560 gram, lengte 52 cm Als je ons wilt bezoeken, graag even bellen Dochter van: Jos Witte 5abine Michna Zusje van Yannick Ons adres is: Camping de 3ontekoe Gerritslanderdijkje 25 1791 NA Den Durg tel 312959 Op 6 december 1998 zijn onze ouders Dick Koorn en Rie Koorn-Koning 50 jaar getrouwd. Als u ze hiermee wilt feliciteren, bent u woensdag 9 december van 20.00 tot 22.00 uur van harte wel kom op Slotskolk 10, Oosterend Sonja en Wim Loes Ineke en Piet Wilma en Roelof en de kleinkinderen Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de vele blijken van medeleven na het overlijden van mijn man. onze (schoon-) vader en opa WILLEM DE VRIES Wij ervaren dit als een grote steun. Een bijzonder woord van dank willen wij richten aan W. Vos, L, Piasmans en de wijkverpleging voor hun steun en verzorging gedurende de laatste maanden dat Wim thuis was. Maartje de Vries-Bobbeldijk Ruud en Petra de Vries Suzanne, Bart en Miranda Texel, december 1998 DANKBETUIGING Wij zijn diep getroffen en voelen ons gesteund door het medeleven dat wij van U ondervonden in de da gen na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en grootmoeder JACOBA KOOLHOF-BLEEKER Op deze wijze willen wij U allen hartelijk bedanken voor de overweldigende persoonlijke belangstelling, kaarten, bloemen en telefoontjes Jan Koolhof Kinderen en kleinkinderen Texel, december 1998 vanaf 17-11-'98 heet ik geen Jaap v. Kranenburg meer maar Jaap Eelman

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3