Jeugd heeft eigen informatiepunt Succesvol beroep CIV na olielozing 'Maartenhuis is géén commercieel orgaan' TEXELSE j> COuranT Scepsis bij oud-directrice F amilieberichten Piet Zoon hoog op VVD-lijst "[exelaartjes kunstenaar Frans Jozef van Nispen tot Pannerden, die de nieuwe zaal 'Artaban' moet verfraaien. Zelf heeft het Maartenhuis ƒ10.000,- bij elkaar gebracht. Om realisatie mogeli|k te maken en het financiële gat te dich ten vroeg het Maartenhuis de ge meente een bedrag van ongeveer 9.000.- beschikbaar te stellen, het geen werd geweigerd- De kwestie wordt door mevrouw Keijser met als een halszaak be schouwd, maar een ingezonden brief had ze er graag aan gewaagd, ware het niet dat lichamelijk onge mak schrijven moeilijk maakt. 'Ik wilde het toch even kwijt. Het is prima dat er aan toneel, muziek en dans wordt gedaan op het Maarten huis en dat belangstellenden wor den toegelaten vind ik ook best, maar het is met juist dat ze daar geld voor vragen Het Kinderdok mocht destijds ook alleen maar worden verkocht aan een medische instel ling.' Mevrouw Keijser was van 1961 tot 1965 directrice van het Kinderdok, jefinitieve reeks van 66 kandidaten met de huidige gedeputeerde Henry Meijdam als aanvoerder, ontstond door langdurig stemmen over de voorlopige lijst die meer dan 100 na men vermeldde en waarop Zoon ook als zevende stond (Foto Harry de Graaf) Het is terecht dat de gemeente heeft geweigerd subsidie te ver strekken voor een kunstwerk voor 'Artaban'. Het argument dat de nieuwe zaal van het Maartenhuis ook beschikbaar is voor Texelse gezelschappen, deugt niet. 'Het gebouw staat op medisch terrein. Ze moeten van het Maartenhuis geen commerciële business ma ken.' tthouder Nel Eelman (welzijn) laat zich in het door haar geopende Jongeren Informatie \jgdige Texelse. li ex, drugs, gezondheid, een uit- ii ering, belasting of juridische «esties. Het zijn niet de gemak- li slijkste onderwerpen om over te K laten, zeker als je jong bent. I ïugdigen kunnen met hun vra- K en voortaan terecht in het Jon- eren Informatie Punt (JIP), in Ouwe Ulo, dat wethouder oi elman (welzijn) woensdag is pende. Ie !i !een informatiepunt, maar een looppunt voor jongeren, doelde de ethouder op de lokatie van het JIP, Irategisch naast jongerencentrum II ime Out Jongeren kunnen er, zon- er veel aandacht te trekken, even urnen glippen om een antwoord te nden op hun vragen. Folders over llerlei onderwerpen liggen over- chtelijk gerangschikt. Mochten er na het lezen hiervan nog vragen overblijven, kan de jongere een be roep doen op één van de drie vrijwil ligers/stagiaires die het JIP gedu rende openingstijden bemensen (woensdag en vrijdagmiddag tussen 15.00 en 17 00 uur en vrijdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur). De openingstijden sluiten aan bij die van Time Out. Nog laagdrempeliger is de stand in het jongerencentrum zelf, die een kleinere collectie bro chures bevat en vergelijkbaar is met die in de openbare bibliotheek en de OSG. Simpel 'Simpele ideeën zijn vaak de beste', doelde Bart Heijnen van de Welzijnsstichting Texel (WST) op het verzamelen van voorlichtings materiaal voor de jeugd 'Want het Punt in d Ouwe Ulo voorlichten door een (Foto Gerard Timmorman) nadeel van de vele informatie waar mee de jongeren tegenwoordig wor den bestookt, is dat ze door de bo men het bos niet meer zien. Dat probleem is nu verholpen.' Het logo van het JIP dat wethouder Eelman onthulde geeft de garantie dat het inlooppunt aan de kwaliteitseisen voldoet. Dat het JIP een gezamenlijk initiatief van de gemeente, de WST en OSG De Hogeberg is, gaf wethouder Eelman vertrouwen in de toekomst. 'Het samenhangend jeugdbeleid op het eiland krijgt zo steeds meer vorm.' Het enige dat nog ontbrak tussen het kleurige foldermateriaal, was een computer waarmee de jeugd op het internet op zoek kan naar ant woorden Wethouder Eelman bracht namens de gemeente uitkomst. Het toeval treft namelijk dat de PC's op het raadhuis op het punt staan te worden venrangen. Namens de ge meente overhandigde ze (symbo lisch) één van de gebruikte PC's, bestemd voor het JIP, die volledig geschikt zal worden gemaakt voor internetgebruik. Dat zegt de 72-jarige mevrouw C A. Keijser uit Heerhugowaard. Zij is oud-directrice van het 'Kinderdok', het kindertehuis dat tot 1965 op de plaats van het Maartenhuis stond Vlak nadat het gebouw werd ver kocht, stond mevrouw Keijser bij af wezigheid van de directeur nog enige tijd aan het roer van het Maartenhuis. 'Maar daar ben ik snel mee opgehouden. Het omgaan met gehandicapte mensen is een vak apart.' Het kunstwerk waarvoor het Maartenhuis subsidie heeft aange vraagd. is een glazen sculptuur van Piet Zoon (49) uit Den Burg staat als zevende op de kandidatenlijst van de VVD voor de Provinciale Statenverkiezing van 3 maart 1999. Gezien het feit dat de libera len thans 28 statenzetels bezetten staat dus nagenoeg vast dat de Texelaar een derde periode als statenlid tegemoet kan zien. De eerste keer stond de Texelse ge meentesecretaris als 17e op de lijst, de tweede keer als tiende. De lijst werd dinsdag in Motel Haarlem-Zuid definitief vastgesteld. Dat gebeurde door vertegenwoordigers van de di verse afdelingen, waaronder Mies Plaatsman en Albert Jo Korten- hoeven van de afdeling Texel. De VRIJDAG 18 DECEMBER 1998 een tehuis dat eigendom was van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij (NDSM). De tijdelijke bewoners waren kinderen van dok werkers uit Amsterdam en omge ving, die op advies van de huisarts en een sociaal-werker van de NDSM naar Texel werden gestuurd om aan te sterken. 'Veel bedplassers, onder anderen. Acht jongens en acht meis jes. Ze kwamen steeds bij ons voor zes weken Maar ik herinner me dat dokter Van Loon soms vond dat zo n periode te kort was. ,,ln dit geval moesten we er nog maar eens zes weken bijdoen", zei hij dan', herin nert de oud-directrice zich glimla chend Nadat het Kinderdok was verkocht, trad mevrouw Keijser. die was opge leid voor verpleegkundige, alras in dienst van de provinciale school begeleidingsdienst, waar ze bijna twintig jaar werkte, 'In die functie ben ik vaak terug geweest. „Ga jij maar naar die katholieke school op Texel, want al die Bakkers en Wittes houden we niet uit elkaar", kreeg ik dan te horen De Coöperatie Voor Visserij benodigdheden (CIV) in Oude- schild is met succes in beroep gegaan tegen een veroordeling waarbij een boete werd opgelegd van ƒ30.000,- wegens het lozen van gasolie. Het Amsterdams ge rechtshof verlaagde de boete tot ƒ5.000,-. Toen een medewerker van de CIV bij het laden van de olieboot op 5 juli 1996 een verkeerde kraan dicht draaide. lekte een hoeveelheid gas olie in de haven Volgens CIV-be- stuurslid Hans Daalder betrof het 200 a 300 liter. Volgens de economi sche politierechter in Alkmaar was dit te wijten aan de onervarenheid van het personeel, waardoor de CIV opzettelijk zou hebben bijgedragen aan de vervuiling. Bij het opleggen van de zware boete baseerde de rechter zich op een procesverbaal dat was opgemaakt. Daarin stond dat de gasolie zich had uitgespreid over een oppervlakte van 30 000 vierkante meter Ter vergelijking, het totale wateroppervlakte van de haven is bijna 10,7 hectare. Tijdens het hoger beroep in Amster dam, waarbij een boete werd geëist van ƒ10 000,-, wisten twee be stuursleden van de CIV aannemelijk te maken dat de vervuiling lang zo groot met is geweest. 'We zijn met man en macht in de weer geweest om de gasolie op te ruimen', laat be stuurslid Hans Daalder deze krant weten. 'We hebben een soort ring om de olievlek gespannen en turf molm over de vlek uitgestrooid, waardoor de olie wordt opgezogen en die is behandeld met zeep, om de brandstof af te breken De turfmolm hebben we daarna weer uit het water geschept.' Bewijs Als bewijs van de schoonmaak- operatie konden de bestuurders aan de rechter een nota overleggen. De hoogte van het bedrag (ƒ3 900,-) stond niet in verhouding tot de in het proces verbaal gesuggereerde ver vuiling. Daalder is het met eens met de oner varenheid die de CIV-medewerkers wordt verweten. 'Menselijke fouten worden overal gemaakt, ook bij ons.' Maatregelen De olielekkage is voor de CIV wel aanleiding geweest maatregelen te treffen om herhaling te voorkomen. De olieboot is uitgerust met soort ring die voorkomt dat de olie zich verspreidt en er zijn olie absorbe rende doeken aangeschaft Ook de vissers hebben maatregelen genomen. De kotters zijn uitgerust met een alarmeringssysteem, waar door de tanks maar tot een bepaald niveau kunnen worden gevuld. In to taal is met deze gezamenlijke actie van de vissers een investering van twee tot tweeënenhalve ton ge moeid, becijfert Daalder. Rust nu maar uit - je hebt je strijd gestreden Je hebt het als een moedige vrouw gedaan Wie kan begrijpen, wat je hebt geleden? En wie kan voelen, wat ye hebt doorstaan? Rust nu maar uit - je taak is afgekomen. Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat haar verder lijden bespaard is gebleven, geven wij U kennis dat na een kortstondige ziekte is overleden mijn lieve vrouw, onze zorgzame tante Cornelia Reinetta Eelman echtgenote van Jan Molenaar eerder gehuwd geweest met Wim Verseput 11 september 1922 t 15 december 1998 J. Molenaar Aris en Jannie Eelman Petra en Sijp Keyser Kevin en Mandy Simone en Mare Schuyl Denise Arjan Eelman René Eelman en Sanne Huizinga Keesomlaan 41, 1791 DB Den Burg Een korte overdenking wordt gehouden zater dag 19 december om 13.30 uur in het „Verpleeg huis Texel" waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat. Gelegenheid tot condoleren is er op vrijdag 18 december van 19.30 tot 20.00 uur in het ver pleeghuis en na de begrafenis eveneens aldaar. Ons bereikte het droevige bericht dat op 13 de cember jl. is overleden onze oud collega Ab Dral in de leeftijd van 70 jaar Na een dienstverband van bijna 39 jaar heeft Ab op 1 mei 1988 gebruik gemaakt van een vervroegde pensioenregeling Wij hebben Ab gekend als een zeer fijne col lega die met alleen veel energie stak in zijn ei gen werk maar ook collega's met raad en daad terzijde stond. Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte bij het verwer ken van dit verlies. Directie en medewerkers Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee Vervuld van fgne herinneringen, maar bedroefd om haar heengaan, geven wij kennis dat, na een leven vol liefde en hartelijkheid, van ons is heengegaan, onze lieve moeder en oma Jannetje Voigt weduwe van Jan Plaatsman op de leeftijd van 81 jaar. Familie Plaatsman Texel, 18 december 1998 de "Gollards", De Zes 12, Den Burg. Gelegenheid tot condoleren maandag 21 december van 19.30-20.30 uur in de "Gollards". De uitvaartdienst zal worden gehouden op dinsdag 22 december om 13.30 uur in de Her vormde kerk van De Waal. waarna de begrafe nis op het kerkhof aldaar zal plaatsvinden. Correspondentie-adres: H Plaatsman, Hogereind 28, 1793 AH De Waal. H/y hield van het leven ondeugd zijn grootste deugd zijn levenslust eindeloos Moegestreden en verlangend naar het einde is van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader, opa en overgrootvader Abraham de Smidt A 18-9-1912 t 15-12-1998 Janny de Smidt-Boot Bram en Joke Nel en Nico Simon en Carla Edwin en Wanda kleinkinderen en achterkleinkind Schorrenweg 54, 1794 HH Oosterend. Gelegenheid tot condoleren is er op vrijdag 18 december van 19.30 tot 20.30 uur in „Uitvaart centrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 19 december om 11.00 uur _»a in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3 r Van ons is heengegaan onze broer, zwager en oom Abraham de Smidt We wensen Jannie, de kinderen en klein kinderen heel veel sterkte toe M. Brouwer-de Smidt M Brouwer neven en nichten Lieve Opa Nooit meer samen naar de beestjes, al begrijpen we het nog met zo goed Kus van je knechtjes, Jimmy, Jeffrey en Kenny elke dag in de tuin elke dag op de dijk elke dag even een praatje Het is stil in de tuin Het is stil op de dijk Lieve Opa We zullen je missen. Bram en Esther Lonneke Johan Nooit meer een rondje om het huis. Nooit meer samen kippen voeren Nooit... Opa We zullen je missen. Charmy Aron Lieve Opa Rust zacht Je hebt het verdiend. Marcel, Inge en Mitchel Remco en Monique „Piet, je laatste verre reis" Intens verdrietig hebben wij afscheid moeten nemen van mijn dierbare broer en mijn zwager Pieter Johannes Witte echtgenoot van Tiny Witte-Janssen a Oudeschild, 23-1-1931 Schilderweg 161, 1791 LN Den Burg. t Santpoort. 10-12-1998 D. A. Witte-Witte J.C. Witte De crematieplechtigheid heeft plaatsgevonden op dinsdag 14 december te Driehuis. Ze heeft haar strijd gestreden onze lieve tante Corrie Molenaar We zullen haar herinneren als een gezellige, oprechte, geïnteresseerde vrouw. namens de familie Molenaar, Thijs en Nettie Een ieder die, op welke wijze dan ook, zijn medele ven heeft getoond met het zo tragische verlies van onze moeder en oma NELLIE KEESOM-LOGMAN danken wij hierbij hartelijk. Wij zijn tevens diep getroffen door de vele steun betuigingen die onze vader heeft ontvangen. Hopelijk blijft u ons deze steun ook in de toekomst geven Kinderen en kleinkinderen Bij het overlijden van onze lieve moeder en oma HENDRIKA HUISMAN-ZOETELIEF danken wij u hartelijk voor het getoonde medeleven en de belangstelling. Kinderen en kleinkinderen Den Burg-Texel, december 1998 Tort Smidt en Mathilda Peerdeman gaan trouwen op 28 december a s. om 11.00 uur in het gemeentehuis te Rijnsaterwoude Gelegenheid tot feliciteren van 11.30 tot 14.00 uur op de Woudse Hout 52, 2465 BN Rijnsaterwoude Telefoon 0172 - 506484. Imme is geboren op 14 december 1998 om 15.12 uur en weegt 3280 gram De trotse ouders zijn: Klaas-Pieter Zuidewind Annemarie Zuidewind-Snoeij Heemskerckstraat 58 1792 AC Oudeschild s 310273 Voor bezoek graag even bellen INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,25 tot en met 3 regels Per regel meer: 2,75 (incl. btw Meubelst. De Singel is gesloten tot 5 januari. Zaterdag 19/12: live de Belushi Bluesbrothers- band m café Sam Sam. Kaarten nu in voorverk. a ƒ15,- bij Tabaksshop v/d/ Vis, Nauta CD en café Sam Sam. Deurprijs ƒ25,- 12-delig Carlotta servies nu extra voordelig met 20% korting. Artima. Uitverkoop'!! Rabbit Habit Eelke Kloosterman haard- hout zoekt een depot houder t.b.v. verkoop net ten open-haardhout en Ierse turfbnketten. tel 0517- 579592 Schoorsteenvegen, laat het doen door de vakman, want schoorsteenvegen moet ook goed gebeuren. Bel Schoonmaakbedrijf Brouwer 318535 Uitzendbureau AB ser vice zoekt medewerkers om de TESO boten van onder tot boven schoon te maken vanaf 6 jan. 1999. Bel voor informatie met FokkeJan de Visser, tel. 319621. Duinker-Motorservice Oudeschild wenst leder- èen prettige kerstdagen en een voorspoedig 1999 Wij zijn van 21/12 t/m 24/12 gesloten. Aktie! Texas - Buil - spij kerbroeken, 5 modellen, 5 lengtematen. Nu 39,95. Rabbit Habit. Corsica een uniek eiland Nu tot ƒ100,- vroegboek- korting per persoon Haal nu het nieuwe zomer- programma bij Reisburo Texel Holland Internatio nal. Dit echtpaar is op 19 december 1998 45 jaar getrouwd. Van harte gefeliciteerd! Wij willen iedereen bedanken, die ons met kaarten bloemen enz heeft verwend op ons vijftigjarig huwelijksfeest „geweldig" Dick en Rie Koorn Zevenhuizen Woensdag 23 december creatief plezier bij De Witte Engel. We beschilderen een kerstgroep. Tegenover de massa komt steeds nadrukkelijker het individu te staan. Hans van der Klift is een winkel voor individualisten. Panterprint lamsbontman- tel Bontcouture Martin Karlas, Burgwal 29. Functioneel of alleen voor de sfeer: verlichting bij Artima. Woensdagmiddag 23 de cember creatief plezier bij De Witte Engel. We ma ken een kerstbal van stof en aslan. Tka eiken senioren bankstel (beige), 2-zits 3 stoelen. T. Kikkert, tel 318279. Uit voorraad leverbaar, div Scootermodellen, merk Honda Groot assortiment helmen Alle soorten Castrol-olie Haal de fol der en vraag deskundig advies (Tijdens de kerst week zijn we gesloten) Duinker Motorservice Oudeschild. Wij zijn gewoon elke dag open vanaf 12.00 uur De Worsteltent. tel. 310288 Te koop: 1 aanhang wagen 100x200, gegalva niseerd. i.z.g.st, tel 315015 Dinsdag 22 december kreatief kerstplezier bij De Witte Engel. We maken wonderballen. Over. dus te koop: Blue Air wasmachine. 1200 toeren, 100%. Prijs 300,-, tel. 315177. Nairobi al voor 893,- re tour. Een van de 15 000 super voordelige vlieg- tarieven van Reisburo Texel Holland Internatio nal. 2e Kerstdag lekker dine ren bij Bos en Duin (aparte kinderkaart). Daar na gratis Oudhollandse spelletjes spelen. Gezel lig! Reserveren telefoon 315541. Kinderfleece-sweaters nu voor 25.-. perfecte kwali teit Rabbit Habit Drog. Van t Noordende v.a 04-01 -'99 geopend van 9 00 tot 12.30 uur, 's mid dags gesloten. Kreatief plezier in de kerst vakantie bij De Witte En gel, Binnenburg 15 Den Burg: het workshopover zicht ligt voor u klaar!

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3