TïM/;T.Tr' exel'94 ontevreden iet punt tegen SRC n Geknipt TEXELSE COURANT L T'v' Opnieuw hoge score van klaverjassers Westdorp/Van der Veen ugdige winnaar ATB-wedstrijd otocrosser Zijm erde in Brabant Rustige periode damesteam Klif G-team verslaat Argon met 3-1 Toernooi Tevoko Schaken en dammen - Vergissing Massale deelname Sinterklaas-puzzel Zware klus voor jeugd scouting Bakker en Elzinga winnen kerstdrive Jan Schaap aan kop in mencompetitie ZDH zelf schuldig aan groot verlies Magere vangst sportvissers Groot enthousiasme bij kersttoernooi OSG De Hogeberg Tweede helft plaag voor dames Mareis Badweg Sportief pakt volle winst Texel broeinest van autocrossers Small Buzz speelde voor Kenia-project WOENSDAG 23 DECEMBER 1998 niet af te glijden naar de ike middenmoot mocht '94 de thuiswedstrijd tegen loger geklasseerde SRC be niet verliezen. De opzet lukte maar het geluk ontbrak om Is destijds in Schagen te ze- >ren. Helemaal tevreden was ilectie van trainer Kees de Wit torn niet. wedstrijd was nog maar amper innen of de bal lag al achter Bart ischap. Middenvelder Wijnker SRC waagde een afstandsschot pakweg dertig meter en zag de yia de binnenkant van de paal enslaan. Texel'94 bouwde na een flink overwicht op en g ook kansen om te scoren. In ilfde minuut werd een inzet van n Koning van de lijn gehaald en minuten later schoot Arnold cher rakelings over de lat. len goed lopende aanval over de ilervleugel tekende Paul van in de 33ste minuut voor de rmaker. De voorzet van Gerko Putten werd goed verlengd door n Koning, waarna Van Exel be- ist afrondde SRC liet daarna zien dat het voor niets een hoge klassering emt. De druk van de thuisploeg wat af en de gasten wisten voor nog enkele malen flinke onrust Texelse defensie te veroorza- Bart Heerschap was goed op if bij een vrije trap van SRC. Een erstand met zijn vrije verdedi- Simon Brand leidde bijna tot een we achterstand, maar een reflex de doelman redde Texel'94. Rommelig Ie rust werd de wedstrijd romme- Ook scheidsrechter Mol droeg lan de soms onoverzichtelijke ities. Maakte de leidsman uit sbroek in de eerste helft nog in door de scheldende trainer van weg te sturen uit de dug-out, na ïervatting grossierde hij in het ien van gele kaarten. Texel'94 hanteerde dezelfde strijd wijze Er werd veel druk gezet, maar tot kansen leidde dit niet. Pas toen een verdediger van SRC de bal ver keerd op de schoen kreeg, werd Arnold Kaercher vrije doorgang ge boden. Zijn inzet belandde via de paal weer in het speelveld. Daarna ontstonden diverse hache lijke momenten voor de goal van de gasten Zij pareerden die dreiging echter voortreffelijk door uit hun schulp te kruipen en diverse malen de defensie van Texel'94 in het nauw te brengen. Overtreding Een stevige overtreding op Paul van Exel leidde een fase in waarin de leidsman een stevig stempel op de wedstrijd drukte De gele kaart voor de SRC-man was terecht, maar een felle reactie van het slachtoffer en het commentaar van Simon Brand leverden beide Texelse routiniers een gele prent op De toon was daarna gezet, zodat het aantal kaar ten in een sportieve partij onnodig hoog opliep. Middenvelder Ploeger van SRC liep tegen zijn tweede gele kaart aan en kon vertrekken. In het laatste kwartier probeerde de thuisploeg het numerieke overwicht uit te buiten, maar tot méér dan en kele scrimmages voor de SRC-goal leidde dat niet Rick Randsdorp werd nog ingebracht voor een verdediger om de aanval te versterken en Cor Vlaming verving de moegestreden Kaercher. Ook een fraaie aanval via de opgestoomde Brand en een knal van Gerko van Putten bleven zon der resultaat. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp hebben in de klaverjas- competitie de touwtjes weer ste vig in handen. Na de vierde achtereenvolgende score van bo ven de 7000 punten kijkt de con currentie inmiddels tegen een achterstand aan van meer dan 1000 punten. Alleen Fenny en Rob Caspers (tweede) en Chris Schraag/Willem Koomen (derde) staan nog een beetje in de buurt. Ook in de tweede periode leiden Van der Veen en Westdorp nu met een ruime voorsprong. Het succesvolle duo wist de twaalfde ronde winnend af te sluiten. De he ren behaalden 7762 punten. De tweede plaats werd met 7053 punten behaald door Astrid Hennink en Gerrie Grootjen. Hun score was opnieuw goed voor een plaatsje winst in het klassement. Zij staan inmiddels op de zesde plaats. In de tweede periode zijn zij goed voor een tweede plaats. De derde plaats was voor John Vla ming en Eric Jan Geus, die het nog steeds zieke echtpaar Flick vervan gen. Dit duo zou een aanwinst voor de competitie zijn. Zij speelden het echtpaar Flick vanuit uit de kelder van de competitie naar een mooie veertiende plaats. Arend Dijker en Piet Moree doen het ook goed de laatste weken. In deze ronde waren zij met 6912 punten goed voor de vierde plaats. In het klassement nemen ze nu de ze vende plaats in. Janny van Heer- waarden en Nel Koomen moesten het met precies één puntje minder doen: 6911 punten. Desondanks stij gen ze in het klassement van de twintigste naar de achttiende plaats. Het gemiddelde was met 6317 pun ten normaal. Er waren maar weinig uitschieters, niet naar boven en niet naar beneden. De laagste score was 5.556 punten Er werden 58 marsen gespeeld. 15-jarige Adriaan van elberghe is zaterdag de verras- Ie winnaar geworden van de B- bij de ATB-fietsers Hij werd Ie laatste ronden op de hielen it door Willem Kuiper. Toen ging het licht uit', vertelde een ver- de Kuiper na afloop. Derde werd oed rijdende Jan Buis. wedstrijd in de A-poule ontbra- laast de gedoodverfde winnaar Vinke ook enkele kottervissers werweeks' waren. De zege ging end naar Jan Zijm, die werd Igd door Loek van Vliet en istiaan Ran. jeugd gingen maar liefst ze- lennertjes van start, onder wie nieuwkomers. Steven van Vliet eerste, gevolgd door Marcus er, die 'alles uit de kast' reed. wkomer Evert Monsma legde ig op de derde plaats. icrosser Ronald Zijm is zon derde geworden tijdens de kampioenschappen van de pen. Een mooie prestatie, die te meer bewijst dat de jonge laar flinke vorderingen kt. Volgend jaar maakt hij de stap naar de senioren bij de Organisatie Nederland, mee hij toetreedt tot de sub- ran crossend Nederland. Is van handeling was zondag toee kilometer lange boscircuit Budel. De vele hoge spring- m, diepe moddersporen en las- lochten zorgden voor een span- strijd, inclusief de irmijdelijke valpartijen. Ook Zijm rde een aantal malen van zijn ir af, met als gevolg dat hij de irste manche genoegen moest :n met een zevende plaats Na joede start in de tweede manche hij naar een derde positie, om vervolgens niet meer af te i. Het bleek genoeg voor een s plaats in het algemeen klasse- De speelsters van zaalvoetbal vereniging Klif hebben momen teel een rustige periode. De ploeg speelt weliswaar op zaterdag 9 ja nuari in het eigen toernooi, maar hoeft pas half januari weer te voetballen voor de competitie. Deze maand verloor én won Klif, beide keren met 4-1. Als eerste kwam Florat/Akwamare uit Den Helder op visite. Dat team werd geteisterd door blessures en moest het dus doen met een aantal invalsters. Maar ook Klif moest de opstelling wijzigen. Keepster Marjo van Heerwaarden kon het doel met verdedigen door een blessure aan de pink Zij speelde dus mee in het veld en werd vervangen door Janien de Bruijn. Beide teams begonnen de wedstrijd voorzichtig; de eerste goal liet echter niet lang op zich wachten. Een afstandsschot van een Florat- speelster werd van richting veran derd en belandde tussen de benen van de keepster door in de goal. Het tweede tegendoelpunt kwam voort uit een vrije trap De Bruijn zag de bal niet aankomen en de 2-0 was een feit. Klif deed wel iets terug, maar door pech en goede reddingen van de keepster van Florat bleven doelpunten uit. De doelverdedigster van Klif was minder goed: zij moest nog twee tegendoelpunten toe staan. Wima Tijsseling redde ten slotte de eer door na een knappe solo-actie te scoren. De einduitslag werd 4-1 in het nadeel van Klif De tweede wedstrijd, tegen het Zaandamse RCZ, verliep heel an ders. Dit keer stond Wilma Tijsseling op doel, zodat Janien de Bruijn kon meespelen Omdat Marjo van Heer waarden helemaal niet meespeelde, werd een beroep gedaan op Ascha, een jong Texels zaalvoetbaltalent. Racing Club Zaandam staat boven aan de ranglijst, maar daar was wei nig van te merken Vanaf het begin van de wedstrijd was duidelijk dat Klif goede kansen had op een over winning. Het hele team straalde van zelfver trouwen en rust. wat ook tot uiting kwam in het spel. Het duurde even voor het eerste doelpunt viel. Een voorzet van Natascha v/d Vis werd door een tegenstander van richting veranderd en belandde in het eigen doel Door een goed genomen vrije trap kwam de tegenpartij weer op gelijke hoogte, maar daarna domi neerde Klif de wedstrijd. Veel aan vallen verliepen 'volgens het boekje'; Wilma Tijsseling voetbalde goed mee zodat Natascha v/d Vis en Lilian Koning de ruimte kregen via de flanken op te komen. Dit resul teerde weer in mooie combinaties In een spannende wedstrijd tegen Argon uit Mijdrecht haalde het G- team van Texel '94 de volle winst binnen. De Texelse voetballers bogen in de eerste helft een 1-0 achterstand om tot een 3-1 voor sprong. Ondanks kansen voor beide ploegen kwam na rust in deze stand geen verandering meer. Scheidsrechter Tom Bakker liet een uur eerder aftrappen omdat de coach van Argon aan het eind van de middag alweer moest werken. Texel '94, zonder de zieke Paul Bak ker, kwam na tien minuten met 1-0 achter. Chris Zijm gleed uit en de vrouwelijke spits profiteerde met een keihard schot. Kort daarna zorgde Ruud Heuving voor 1-1 na een solo van Twan van Nuland. Na een een tweetje tussen dezelfde spelers scoorde Heuving met zijn knie 2-1. Even later was het zelfs 3-1, toen Heuving terug legde op Peter Tuit- man die de bal hoog in de linker bovenhoek schoot. Na de rust kwam Argon sterk opzet ten, maar hun donkere spits schoot steeds naast. Ook Texel '94 kreeg een paar kansen, maar die werden met benut. De Argon-spits ging vlak voor tijd alleen af op doelman Frans Bos, maar miste ook de laatste kans van de wedstrijd Halfweg de eilandcompetitie volley bal zijn de degradanten en promo vendi bekend. Bij de heren hebben Tatenhove 1 en de Texelse Auto centrale het niet gered, bij de dames zullen Timmers Bakkerij en Nioz het een treetje lager moeten proberen. Nieuwe kansen zijn er voor Teso (bij de heren) en Leydekkers en Waayer (dames), die een kans mogen wagen in een hogere afdeling De competi tie gaat dinsdag 12 januari weer van start. Ter afsluiting van de eerste seizoenshelft werd afgelopen week een afvaltoernooi gespeeld. Paal 28/ De Krim (heren). Klif 12 (dames) en Fitt (gemengd) werden de winnaars. Veel dammer en schakers zijn ver slaafd aan de spanning van blitz- partijtjes (of vluggertjes, waarbij beide spelers niet meer dan vijf of tien minuten bedenktijd op de klok hebben. In de Witte Burcht in Den Burg worden woensdag 30 decem ber de open-Texelse kampioen schappen in die disciplines gehou den. Beide toernooien duren van circa 13.00 tot 18.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ4,-, er zijn prijzen in Texelse natura. Informatie kan worden ingewonnen bij Rinus Vittali, tel. 314 061 en Jaap de Wijk, tel. 310 476. met spitsen Evelyne Kuiper en Janien de Bruijn. Al snel werd de marge vergroot tot 3-1. RCZ pro beerde wel iets terug te doen. maar stuitte op de solide verdedigster Marjan Nicolay en de goed keep ende Wilma Tijsseling. Ook invalster Ascha deed een duit in het zakje. Als een duveltje uit een doosje was zij overal in het veld aanwezig. Met een fraaie schijnbeweging passerde zij haar directe tegenstander en scoorde. De einduitslag werd we derom 4-1maar dit keer in het voor deel van Klif abuis kondigden wij de open •jasdrive van vorige week in De 'zowel voor woensdag als don- ag aan. Dat mensen zich op de «rde dag meldden om een potje arten, was het gevolg van een ssing van ons en met van de lisatie. Puzzelaars en ondernemers poseer den vrijdag gezamenlijk voor het gebouw van Langeveld en de Rooy aan de Spinbaan. waar de prijzen voor de Sinterklaas-puzzel van de Texelse Courant werden uitgereikt De actie lijkt voor herhaling vatbaar, want hoewel deelnemers in maar liefst vijf opeenvolgende kranten let ters uit advertenties moesten vissen en in de juiste volgorde plaatsen, stuurde een ongekend aantal Texelaars en toeristen een oplos sing in. 'Een enorme bak vol. We hebben ze niet geteld, maar het waren zeker meer dan vierhonderd inzendingen', vertelde Kees Klaas- sen van Langeveld en de Rooy op getogen, die dankzij de actie 'bedui dend meer' ondernemers wist te strikken om een Sinterklaas-adver tentie in de Texelse Courant te plaat sen. Dat de puzzel niet al te gemakkelijk was, bleek uit het flinke aantal on juiste oplossingen. Overigens gin gen ook de makers van de puzzel in de fout. 'Tweemaal stond er een let ter tekort. Daarop werd massaal gereageerd. De meeste mensen dachten dat het een valstrik was De tien winnaars waren vrijdag uit genodigd om hun prijs in ontvangst Ie nemen, samen met de tien Texelse ondernemers die de prijzen beschikbaar hadden gesteld. Door de drukte van december had niet iedereen de tijd gevonden om op de uitnodiging in te gaan, maar even goed was een flink gezelschap pre sent. Puzzelaars die verhinderd waren (onder wie de familie Brons uit Dedemsvaart), krijgen de prijs toe gestuurd. De winnaars en hun prijs zijn: J. Schouwstra uit Den Burg waardebon Kantoorvakhandel Langeveld en de Rooy). familie Eelman uit Oosterend (dekbed Oosterhof Wonen), familie Waverijn uit Den Burg (boek naar keuze van uitgeverij Langeveld en de Rooy). M. v/d Berg uit Den Burg (taart Bakkerij Ofrein), A. Zwanen burg uit Den Hoorn (model Ferrari van Garage Kaczor), Neelt/e Bakker uit Den Burg (fotocamera Combi Foto), Caroline Moonen uit Den Burg (slaap zak Kampeercentrum Jan Kei/ser), familie Brons uit Dedemsvaart (kof fiezetapparaat Installatiebedrijf De Graaf) en P. Koopman uit Oude- schild (5 liter Jutter van Slijterij De Wit). (Foto Joop Rommots) Rowans en sherpa's van Scouting Texel stonden maandag letterlijk voor paal. Voor de slotopdracht van de overlevingstocht die begeleiders Marcel Slikker en Wouter Bakker voor hen hadden uitgezet, moesten ze een zogenaamde pionierspaal van vijl meter door het centrum van Den Burg sjouwen Meer aantrekke lijke onderdelen van de puzzeltocht speelden zich af in de Texelse na tuur en in Den Helder. De tocht werd afgesloten met een stevige maaltijd in het scoutmggebouw aan de Bern- hardlaan. (Foto Goran] Timmerman) De heren J. Bakker en H. Elzinga hebben maandagavond in manege Akenburg de kerstbokaal van bridge club Groot Slem gewonnen. Dat ge beurde tijdens een feestelijke drive, waaraan werd deelgenomen door 26 paren. De winnaars haalden een percentage van 72,5 Ook na de wedstrijd wisten de bridgers zich uit stekend te vermaken. Maar liefst 46 mensen schoven aan om gezamen lijk te gourmetten. Uitslagen Groene lijn. 1.J Bakker en H Elzinga 72.5%; 2 S| Beers en mevr. S. Witte; 3.A Wessels en J Hoogerheide; 4.Echtpaar P en I. Schuijl; 5.Jan Brans en Dirk Kuiper Rode lijn: 1.L. Kellner en S de By 60%. 2.Mevr S. de Laat en H. Veenema; 3 dames M en K Bakker. 4.dames N. Brans en L. Veenema. 5 echtparen K. en N. den Brok en D en T. Klip In manege Akenburg is afgelopen zondag de tweede wedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal verreden. Jan Schaap, sinds de zomer woonachtig op Texel, liet ook dit maal zien de beste menner te zijn en gaat aan kop. Cor de Lugt werd tweede. Zes deelnemers bleven in de vaar digheid - een parcours met kegeltjes - foutloos binnen de gestelde tijd. In de barrage was Willem Goënga de snelste. Carlo Witte, Cor de Lugt, Joop Noom. Karin Brans en Frank van Lare lieten ook alle ballen op hun plaats liggen, maar hadden meer tijd nodig. Jan Schaap en de Fries Viktor wier pen twee balletjes af, maar corrigeer den deze foutjes met een heel goede dressuurproef, waardoor ze alsnog beslag wisten te leggen op de over winning. Tweede werd Cor de Lugt met z'n vossen Endor en Extramist. Richard Eelman met het bruine paard Jerry en Joop Noom met z'n Fries Thunder behaalden evenveel (straf)punten. Doordat het resultaat in de dressuur zwaarder weegt, mocht Eelman de derde prijs in ont vangst nemen. Karin Brans, ook rij dend met het span van De Lugt, legde beslag op de vijfde prijs. Jury was ditmaal Hans de Jong, een enthousiast paardenman en instruc teur. Hij was zeer te spreken over de mooie accommodatie in manege Akenburg en zei dat de menners erg serieus bezig zijn met hun sport. Een puntje van aandacht vond hij het halthouden en groeten. 'Daar mag meer de tijd voor worden genomen', aldus De Jong. Verder moet er wat hem betreft meer naar worden ge streefd om de overgangen (bijvoor beeld van stap naar draf) zo vloeiend mogelijk te rijden. Daarbij mag de hoofdhouding van het paard niet veranderen. Uitslagen (resp dressuur, vaardigheid en totaal) 1.Jan Schaap 66. 10. 76; 2 Cor de Lugt 77 0, 77. 3.Richard Eelman 73. 5. 78, 4.Joop Noom, 78. 0, 78; 5 Karin Brans 80. 0. 80 In de competitie gaat Jan Schaap aan kop met 126 (straf)punten, gevolgd door Joop Noom (135). Richard Eelman (140). Paul Bakker (147) en Frank van Lare (148) Op 24 januari is de derde menwedstnjd om de Jaap de Graaf-bokaal Goede spelers maken nog geen goed team. Het was een oude wijsheid waarmee ZDH zondag op harde wijze werd geconfronteerd. Voor het eerst dit seizoen was vrijwel iedereen beschikbaar, des ondanks werd bij Schellinkhout een pijnlijke nederlaag geleden: 5- 1. De strijd werd in feite al verloren in het eerste kwartier, toen het noncha lant spelende ZDH door fikse fouten twee treffers moest incasseren. Pas daarna begrepen de spelers dat ze er stevig tegenaan moesten, wilde de wedstrijd niet op een debacle uit lopen De opzet leek te lukken, want zowaar konden daarna enkele kan sen worden begroet. Maar hoewel hij een weinig zekere indruk maakte, hoefde de keeper van Schellinkhout vooralsnog niet te capituleren Aan de andere kant ging het vlak voor rust toch weer mis, toen de bal uit een vrije trap over de muur werd gekruld en keeper Christiaan Stolk niet snel genoeg ter plaatse was (3-0). In de beginfase van de tweede helft was het even of er twee totaal an dere ploegen uit de kleedkamer wa ren gekomen. ZDH speelde verbeten én met beleid, met gevolg dat Jelte van der Kooi binnen tien minuten een tegentreffer kon laten aanteke nen. Op dat moment leek nog mets verloren, want het lukte de steeds meer op elkaar kattende spelers van de thuisploeg nauwelijks meer de middenlijn over te steken Helaas voor de Hoornders moest Bart Oosterhof na een kwartier de kleed kamer opzoeken, toen hij een tegen stander vloerde en zijn tweede gele De laatste wedstrijd van 1998 lokte slechts acht sportvissers naar de dijk bij het Ankerpark te Oudeschild. Zij vingen weinig. De twee jeugd leden hoefden de lijn met één keer in te halen, van de zes senioren vin gen er drie een visje Die van Frans Bos was de langste. 23 centimeter, zodat hij de wedstrijd won. De vis sen van Ton Dorst en Poul Verhagen maten precies even lang: 18 centi meter. De eerste wedstnjd in het nieuwe jaar wordt 10 januari gehouden. Lo- katie is de Asfaltmolen te Oude schild, aanvang 8.30 uur. Zo'n 450 leerlingen uit de eerste, tweede en derde klas van OSG De Hogeberg hebben donderdag en vrij dag strijd geleverd in het traditionele kersttoernooi. De brugklassers en tweedeklassers maakten onderling uit wie de beste volleyballers waren, voor de derde klassers stond naast volleybal ook (zaal)voetbal op het programma. Strijdperk waren sporthal Ons Ge noegen en de Burgemeester de Koninghal. 'Het enthousiasme was enorm, vooral bij de brugklassers', vertelt docent Martin Janssen. 'Als het tijdsignaal klonk, ging er steeds een enorm geloei op onder de win naars. Dat was best leuk om te ho ren.' De leerlingen uit de bovenbouw heb ben hun sportieve treffen op 4 fe bruari. Zij zullen zich ook aan de basketbalsport wagen Uitslagen Poulewinnaars brugklas: Dreamteam 1B, Dodo's 1B. Volley 1H. Hoppers 1C, Je ballen of je leven 1A Poulewinnaars tweede klas: Wi| 4 2Mb. Anastarjas 2Ma. De Dijannes 2Ma, De Beste 2A. De Filipino's 2A, Tenngtubbies 2C Derde klas. volleybal 1 team Leandro van Karsen 3Mb; 2 team Annie Brouwer, 3VBO Derde klas. voetbal 1 team Leon Zijm VBO; 2 Jeffrey Witte. Ha. 1 Kay Kedde VBO. 2.Rudy v/d Ploeg VBO, 1 Esther v/d Berg Hb; 2.Dina Schahidi Ha. kaart van de wedstrijd gepresen teerd zag. Het verzet brak en vrij eenvoudig kon Schellinkhout de voorsprong daarna vergroten ZDH eindigde de wedstrijd met slechts negen spelers, want tussen de vierde en de vijfde treffer kreeg Stefan Bousma het aan de stok met de scheidsrechter, nadat deze met had gezien dat de keeper van Schel linkhout de bal achter in plaats van op de doellijn tegenhield. De tweede helft van de basketbalwedstrijd tussen de dames van Zeemacht 2 en De Mareis, die zondag in Den Helder werd gespeeld, liep uit op een debacle voor de Texelaars. Na een vlotte eerste helft, waarin beide ploegen aan elkaar gewaagd waren, liep Zeemacht na rust weg zonder om te kijken. Ter wijl De Mareis niet meer aan scoren toekwamen, verzilverde de thuis ploeg het ene na het andere afstandsschot. Van 21-19 halver wege werd het uiteindelijk 53-34. De volgende wedstrijden staan alle maal voor het nieuwe jaar gepland. De dames van De Mareis beginnen hun wedstrijd op 24 januari om 15.30 uur, de heren om 16.30 uur. Beide wedstrijden worden gespeeld in sporthal de Sportlaan in Den Helder. Scores Louise van der Sluis 8 punten. Ria van Maldegem 3. Gatske Ykema 4. Conny Joling 7. Marleen Heijne 4 Invallers Martme en Vannessa zorgden voor respectievelijk 6 en 2 punten. In de donderdagcompetitie van Bowlingvereniging Texel heeft Bad weg Sportief zijn koppositie verste vigd door een 5-0 overwinning op Drogisterij Mets. Van de achtervol gers wist alleen Hordifood de volle winst te pakken. Hierdoor heeft Bad weg een voorsprong van vijfenhalve punt op nummer twee The Boss Dat team won van All Stars met 4-1. In de strijd tussen Smarties en Speel kwartier wist Peter Bongaards. die er alleen voorstond, twee punten af te snoepen van het sterke Speel kwartier. In de huisvrouwenleague gaat kop loper WBZ voortvarend verder; 4-0 tegen De Juttertjes Flair, met uitblinkster Ellie van Liere, pakte vier punten tegen De Pins Uitslagen: Donderdagavond Heksenketel- Pets Place 4-1; Sommeltjes-Hordifood 0-5; Badweg Sp-Drog.Mets 5-0; Wtiewel- Strandplevier 2-3; Smarties-Speelkwartier 2- 3; All Stars-The Boss 1-4. Huisvrouwen: Flair-Pms 4-0, WBZ-Juttertjes 4-0; Klaver 4-T Fords 3-1 'Nederlands grootste broeinest van stockcar-racers.' Die eervolle ver melding krijgt Texel in het oktober nummer van het Engelse tijdschrift Stock Car. In een artikel over auto- crosses in Nederland, zijn twee ali nea's ingeruimd voor een verslag van de tweede Texelse cross van dit jaar. waarin de namen van eiland genoten Jan Willem Koorn, Martin(l) de Veij. Dick Heerschap en 'local star' Dirk Barends worden genoemd. Leden van de Texelse popgroep the Small Buzz hebben zaterdag en maandag in het centrum van Den Burg gemusiceerd ten bate van de welbekende Kenia-actie. Met hun straatoptredens haalden zij ƒ869,20 binnen.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 9