Balansopruiming kortingen tot 70% ƒ6,75 22 Officiële I berichten INRUILAUTO'S V Hout- en Bouwcentrum Van der Vii TEXELSE g COURANT- WINNUBST OPTIEK Groeneplaats 6 S 310676 WINNUBST OPTIEK Groeneplaats 6 •S 310676 M. van Dorssen Deze week in ons Eetcafé: Broodje hamburger speciaal met gratis portie friet Garage Rentenaar OPEL QUALITY CARS 06-35 012 023 VERPLEEGKUNDIGE VRIJWILLIGERS Raam- en kozijn profielen Ruimtelijke Ordening Voornemen tot medewerking Wijziging bestemmingsplan Kapverordening Discussienota recreatie op Texel Aanvragen voor thuiszorg en ip voor opname in verzorgings- en verpleeghuis Wet Inkomensvoorziening Kunstenaars Verkiezingen Provinciale Staten VRIJDAG 15 JANUARI 1999 oo OO DORSSEN Wij leveren b.v. draagarm- 1 stellingen in alle maten. Voor inlo en/of vrijblijvende prijsopgave: SCHEEPSREPARATIES METAALBEWERKING Stoompoort 7i ot a/b Sagitta Oudeschild. Tel./fax 315221 of 06-50261381 Telefoon 31 48 90 Aanbiedingen Netwerken Hardware iMac TCA Classic TCA Century TCA 2000 Scanners Printers Software Service Opleidingen Millennium Zie de folder Harkebuurt 3 1794 HM Oosterend Tel.: 318 489 Fax: 318 205 E mail: info@tcatexel.nl www.tcatexel.nl - Opel-dealer- Oosterend, 2? 318000 Jonge auto's met weinig kilometers en 1 jaar garantie en duizenden guldens voordeel. Opel Vectra 16i 16v 5 drs1998 Opel Astra 16i stationcar 5-drs1998 Opel Corsa 3-drs. 10i 12 v1998 Opel Corsa 3-drs. 12i1997 met 3-6 mnd. garantie Toyota Corolla 16i 5-drs1989 Ford Escort 16i 16 v1995 Renault R19 3-drs1990 Ford Fiësta 1100 3-drs1989 Ford Mondeo 20i stationcar1995 Opel Omega stationcar 20i1992 Opel Astra 16i stationcar1995 Opel Vectra 4-drs. sedan 1994 Opel Vectra 5-drs. 20i GT1992 Opel Vectra 4-drs1990 Opel Corsa Swing 3-drs1997 Opel Corsa 14i 3drs1994 Opel Kadett 1300 3-drs1988 Opel Kadett 20i GSI1990 AANBIEDING: CITROËN BX 16i stationcar 1992 ƒ4500,- ^^-^\Vragen over Drugs? Bel voor informatie en advies W\ De Drugs Informatielijn 1 Ook voor gratis folders »O0»tlCHtlNCl»UAl*U OtUCl Gezocht voor de vakantieweken van het Nederlandse Rode Kruis BEL VOOR meer info 070-4455863 Telefoon 312356 Alios op maat leverbaar Verleende bouwvergunningen J. Steendam voor het vergroten van twee zomerwoningen a/d Pont- weg 42-44 te Den Hoorn (verzonden 14 |anuari 1999); L. van Kooten voor het geheel vernieuwen v.e woning a/d Maaikedumweg 2 te De Koog (verzonden 14 januari 1999) Verleende aanlegvergunning Directeur gemeentewerken Texel voor de aanleg v.e. rotonde a/d Bernhardlaan-Emmalaan-Schilderend te Den Burg (verzonden 14 januari 1999). Verleende sloopvergunning L H S de Ruyter voor het slopen v.e schuurtje a/d Herenstraat 5 te Den Hoorn (verzonden 14 januari 1999); CVI Holding bv voor het slopen v.e dak a/d Spmbaan 8a te Den Burg (verzonden 14 januari 1999) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen M. Witte voor het bouwen ve bedrijfspand met dienstwoning a/d Abbewaal 21 te Den Burg (ontvangen 7 januari 1999), Kooiman Tweewielers voor het vergroten v e. tietsenopslag a/d Schoonoord singel 6 te Den Burg (ontvangen 7 januari 1999), H v/d Belt voor het vergroten ve dakkapel a/d Kogerstraat 33 te Den Burg (ont vangen 8 januari 1999); fa. V/d Linde voor het vervangen/vergro ten v e. recreatief opstal a/d Kikkertstraat 8 te De Cocksdorp (ont vangen 8 januari 1999). H Riesenbeck voor het veranderen/ vergroten v.e zomerhuis a/h Gerritslanderdijkje 244 te Den Burg (ontvangen 11 januari 1999), J de Lugt voor het plaatsen v.e. ga rage/berging a/d De Ruyterstraat 84 te Oudeschild (ontvangen 12 januari 1999) J A Eelman voor het vergroten v.e zomerhuis a/d Grensweg 350 te Den Burg (ontvangen 12 januari 1999) Aangevraagde melding bouwvoornemen R C. Barhorst J B Stolk voor het plaatsen v e berging a/d Park straat 22 te Den Burg (ontvangen 12 januari 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd. Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: M C M. Braspenning voor het plaatsen van vijf hotelsuites a/h Hogeremd 39 te De Waal. fa Zijm Blonk voor het plaatsen ve werkplaats/opslagruimte a/d Bernhardlaan 2a te Den Burg. J Hoogenbosch voor het plaatsen v.e bollenopslag a/d Rozendijk 22a te Den Burg De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse gel dende bestemmingsplannen. Ter plaatse zijn voorbereidingsbesluiten van kracht c q is een her ziening van een bestemmingsplan vastgesteld. De plannen zijn overeenkomstig de in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen c q. de vastgestelde herziening. De bouwtekeningen liggen vanaf 18 januari 1999 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0 12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plannen kunnen gedurende de ter mijn van terinzageleggmg schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt Bestemmingsplan "Den Hoorn Beschermd Dorpsgezicht" Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend, dat zij bij besluit van 5 januari 1999. num mer 98-918833 goedkeuring hebben verleend aan het besluit de dato 18 november 1998 van burge meester en wethouders van Texel, tot wijziging van het bestemmingsplan „Den Hoorn Beschermd Dorps gezicht". Het plan betreft een wijziging van de be stemming „kantoren" in de bestemming „detailhan del". Dit ten behoeve van de vestiging van een atelier met bijbehorende dienstwoning in het voormalige bij kantoor van de Rabobank aan de Naai 2 te Den Hoorn. (Wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Bestemmingsplan Buitengebied Texel Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend, dat zij bij besluit van 5 januari 1999, nr. 98- 919118 goedkeuring hebben verleend aan het besluit de dato 17 november 1998 van Burgemeester en Wethouders van Texel, tot wijziging van het bestem mingsplan Buitengebied Texel. Het plan betreft de wijziging van een gedeelte van de gronden met de bestemming „Natuurgebied-B" in de bestemming „wegverkeer" binnen het bestemmingsplan Buiten- gebiedTexel Dit ten behoeve van de aanleg van een fietspad langs de Ruyslaan te De Koog (Wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening.) Belanghebbenden kunnen met ingang van 15 januari 1999 tegen bovengenoemde besluiten schriftelijk beroep instellen. Hiervoor is een griffierecht verschul digd van ƒ210,- voor natuurlijke personen en 420.- voor rechtspersonen Het beroepschrift moet binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is toegezon den, uitgereikt of gepubliceerd, zijn ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepsschrift moet zijn ondertekend en bevat tenminste de naam, het adres van de indiener., de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het gericht is en de gronden van het beroep. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist genoemde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afde ling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit met in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist Belanghebbenden die tegen dit besluit beroep heb ben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening indienen Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van 210,- voor na tuurlijke personen en 420,- voor rechtspersonen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voor zitter van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het beroepschrift worden overgelegd. In de discussienota over de recreatie opTexel is aan- gègeven hoe de recreatie opTexel zich de afgelopen jaren heeft ontwikkeld. Er zullen keuzes gemaakt moeten worden hoe de ontwikkeling er in de toekomst uit moet gaan zien Op basis van de discussienota kan eenieder zijn opmerkingen met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling van de recreatie op Texel kenbaar maken. Aan 75 organisaties en maatschap pelijke geledingen is de nota rechtstreeks toegezon den. Voor overige belangstellenden ligt de nota vanaf 18 januari tot en met 3 april 1999 ter inzage op het ge meentehuis, kamer 12, sector Ruimte en Wonen. Hier kan tevens een exemplaar van de nota worden op gehaald. Tot 3 april 1999 kunnen schriftelijke reacties worden gezonden aan het college van burgemeester en wethouders gemeente Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg Tevens zal een openbare discussie wor den gevoerd in aanwezigheid van de leden van de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie. De datum waarop deze discussie plaats gaat vinden zal nader bekend worden gemaakt. Op basis van de inbreng in de discussie en de schrif telijke reacties zal door de gemeente Texel een nieuw recreatiebeleid geformuleerd worden. Tegen de discussienota staat geen bezwaar- of beroepsmogelijkheid open. Burgemeester en wethouders zijn voornemens een kapvergunnmg te verlenen aan de heer J.L. Stroo, Hoofdweg 41 ie De Cocksdorp voor het kap pen van een boomsingel met een herplantplicht voor een nieuwe boomsingel ter grootte van de bestaande singel wegens vergro ting van het erf De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het ad vies van het hoofd van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier we ken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. kenbaar maken De betreffende stukken zijn gedurende de openings tijden van het gemeentehuis aanwezig op de afde ling grondzaken, kamer 2.02 (bovenste verdieping) Nadere informatie, telefoonnummer 362121toestel 276. Sinds 1 januari jl. is er wat veranderd in de procedure voor zorgaanvragen. Zorgaanvragen moeten nu eerst getoetst worden door een Regionaal Indicatie Orgaan (RIO). Voor Texel en Wieringen is hiervoor de Stich ting RIO Texel Wieringen opgericht. Onder verant woordelijkheid van deze stichting beoordeelt de GGD of de aanvraag in principe voor toewijzing in aanmer king kan komen Dit heet mdicatiebeoordelmg. Per 1 januari 1999 worden de indicatiebeoordelingen ten behoeve van thuiszorg, verzorgingshuizen en verpleeghuizen uitgevoerd door de Gewestelijke Gezondheids Dienst (GGD) te Den Helder. Voor indicaties in de gemeente Texel, voor hulpver lening door de thuiszorgorganisatie of opname in een verzorgingshuis kunt u contact opnemen met het telefoonnummer 0223 671552. Opname in het ver pleeghuis geschiedt door middel van aanmelding door de huisarts of door een specialist van het zie kenhuis Postadres en secretariaat van het RIO: Het bestuur van de Stichting RIO Texel Wieringen Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Per 1 januari 1999 is de Wet Inkomensvoorziening Kunstenaars (WIK) in werking getreden. De ge meente Den Helder is centrumgemeente voor de uitvoering van de WIK. Dit betekent dat ook aanvra gen van kunstenaars die in de gemeente Texel wo nen door de gemeente Den Helder worden behan deld De doelstelling van de WIK is om: kunstenaars te ondersteunen bij de opbouw van een - al of met gemengde - renderende beroepspraktijk, dan wel hen in staat te stellen een tijdelijke terugval in inkomsten op te vangen. Om voor deze regeling in aanmerking te komen dient voldaan te worden aan de volgende twee voorwaar den: 1 de kunstenaar beschikt over onvoldoende midde len om in eigen bestaan te voorzien; 2. de aanvrager moet tot de personenkring van de WIK behoren (dus kunstenaar zijn). Voor informatie over de WIK of het maken van een afspraak, kunt u op werkdagen van 8.30 tot 9 00 uur, telefonisch contact opnemen met de intaker van de Sociale Dienst van Den Helder, telefoon 0223 671746. (Post)adres: Dienst Welzijn, sector Sociale- en Maat schappelijke Zaken Bezoekadres: Polderweg 198 te Den Helder Postadres: Postbus 76, 1780 AB te Den Helder Inlichtingen betreffende de registratie als kiezer De burgemeester van Texel maakt bekend dat éénieder op het gemeentehuis bij bureau burger zaken, Groeneplaats 1 de inlichting kan verkrijgen of hij/zij als kiezer is geregistreerd. Op de grond dat hij/zij niet of niet behoorlijk als kie zer is geregistreerd kan hij/zij schriftelijk om herzie ning van de registratie verzoeken. Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden, van provin ciale staten van Noord-Holland op woensdag 3 maart 1999 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijke aanvraag 1Bij bureau burgerzaken van de gemeente zijn kos teloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschrif ten om in een stembureau naar keuze aan de stem ming te mogen deelnemen 2. Het verzoekschrift, alsmede de oproepingskaart (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op de veer tiende dag voor de verkiezing, door de kiezer wor den ingediend bij de burgemeester van de ge meente. waar hij/zij op dinsdag 19 januari 1999 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet m een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1 De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart. doch uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing de oproepingskaart over te leggen bij bureau burgerzaken van zijn/haar woonplaats op dinsdag 19 januari 1999. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provin ciale staten van Noord-Holland op woensdag 3 maart 1999 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1Bij Bureau burgerzaken van de gemeente zijn kos teloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschrif ten om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 19 januari 1999 als kiezer is gere gistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4 Degene die zich bereid heeft verklaard als gemach tigde op te treden, moet op dinsdag 19 januari 1999 als kiezer zijn geregistreerd 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemach tigde een volmachtbewijs. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6 De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een an dere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kie zer over te dragen 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op dinsdag 19 januari 1999 in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uit sluitend tegelijk met zijn./haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbren gen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen Een volmachtgever is met bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Stemmen in een voor minder-valide kiezers inge richt stembureau De burgemeester van Texel maakt bekend, dat voor de verkiezing van de leden van provinciale staten van Noord-Holland op woensdag 3 maart 1999 alle stem lokalen op zodanige wijze zullen zijn ingericht, dat voor minder-valide kiezers de mogelijkheid bestaat daar zelfstandig hun stem uit te brengen. Nadere informatie over bovenstaande met betrekking tot de verkiezingen van Provinciale Staten kan wor den verstrekt door bureau burgerzaken op het ge meentehuis. J0v -|o(

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 8