Wandelaar Han Bakker publiekslieveling Publiek massaal naar boeiende sportmarkt C Verrassend slot sportverkiezingen - TEXELSE couRANT Uitgaansregeling [Wat ik zeggen wou... Staart Gedeputeerde op bezoek bij Agrarisch Texel Nieuwe folder SBB Programma zaalvoetbal DINSDAG 26 JANUARI 1999 terug te knokken. Het afgelopen beetje met de paplepel ingegoten jaar behaalde hij diverse overwin- Haar carrière begon op 8-jarige leef- ningen en werd derde in de natio- tijd bij Trias in Heiloo Op Texel nale competitie. Hoewel hij de traint ze sinds 1995 bij AV Texel, meeste wedstrijden in het zuiden onder leiding van Michel Gomez, van het land rijdt, maakt hij trouw Met Eva voorop gaat de hele jeugd tijd vrij voor de clubraces van de groep gaat met sprongen vooruit. MAB en traint hij de jeugd. De Op de 600 meter werd ze in 1998 in sportman van het jaar is hun grote een tijd van 1 42.7 minuut tiende op voorbeeld het NK voor C-meisjes Ook op de Volleybalster Alice Blom, uitgeroe- 1000 meter presteert ze verdienste- pen tot sportvrouw van het jaar, lijk. Reden voor de jury Eva uit te weet zich te handhaven tussen ge- roepen tot sporttalent van het jaar routineerde speelsters in het team Indrukwekkend intermezzo vormde VERVOLG VAN PAGINA 1 zondagmorgen bij de boot kunnen de komst van overkantse stappers die overnachten op het strand of in de auto voorkomen. Soortgelijke maatregel is een verbod om op het strand te slapen, daar waar strand huisjes staan. Dit voorkomt ook vernieling van strandhuisjes Be tere communicatie tussen strand- bewakers, dorpswachten en politie kunnen hieraan bijdragen. Ook wil het college het verbod om 's nachts in auto's te verblijven aanscherpen, in combinatie met een goed handhavings- en vervolgingsbeleid. In de krant las ik over de koe Gretha 288 van de firma Hin Zo nen die werd gehuldigd wegens het geven van 100.000 kg melk. Dat deed me denken aan een bijzon dere gebeurtenis op datzelfde be drijf. Ooit raakte daar een koe met de staart bekneld tussen de dicht klappende staldeur. Het beest rukte zich los waarbij de staart afbrak; een stompje bleef over. Dat was een probleem want korte tijd later moet dit dier samen met zes an dere als bedrijfscollectie worden gekeurd. Zo'n staartloze koe was natuurlijk geen gezicht. De familie Hin vroeg mij om raad omdat ik me Drs. Bob Verburg, lid van Gede puteerde Staten van Noord holland, brengt woensdag 10 fe bruari een werkbezoek aan het eiland. Hij doet dat op uitnodi ging van de Stichting Agrarisch Texel, die bestaat uit vertegen woordigers uit de landbouw en onder meer ook het Waterschap en de gemeente Texel. Naast provinciaal bestuurder is Verburg voorzitter van de Stichting Verbetering Agrarische Structuur (Stivas) Noordholland. Hoofdmoot van zijn bezoek wordt gevormd door een bijeenkomst met lezingen en discussies in De Lindeboom, waarvoor ook het college en verte genwoordigers van het bankwezen I zijn uitgenodigd. I Thema van de dag is de agrarische Istructuur op het eiland. Op de agenda staan gesprekken over on der meer de melkquota, het Hoge Drinken op straat is slecht voor het imago van Texel, vindt het college. Daarom is een verbod om met gla zen uit cafés naar buiten te gaan gewenst. Dit fenomeen moet in sa menwerking met horeca, dorps wachten en politie worden terugge drongen. Desgewenst worden bij grotere evenementen plastic be kers verplicht gesteld. Tegen mensen die met winkel wagentjes aan de haal gaan, kan nu niet worden opgetreden. De ge meente wil de eigenaar van de zwervende karretjes overhalen ze van een muntautomaat te voorzien. Om de handhaving als geheel beter aan te pakken, overweegt het col lege via het inhuren van extra politiemensen in het seizoen spe ciale controle-acties te houden. B en w willen hiervoor 15.000,- re serveren. bezig hield met huidenhandel. De afgerukte staart was er nog, maar dermate verfomfaaid dat hij niet meer was te gebruiken. Ik heb toen gezorgd voor een van de slacht af komstige, geprepareerde mooie koeienstaart met pluim. Er zat een ruim stuk vel aan dat over het stompje van de gehandicapte koe kon worden geschoven. Toen het beest in de ring moest verschijnen werd de staart eraan gezet. Het zelfde gebeurde bij Hin in 1985 toen daar de eerste 100.000 kg-koe werd gehuldigd. Ook dit dier had door een ongelukje geen complete staart maar kwam dank zij de beschreven kunstgreep toch compleet op de foto. De familie Hin heeft die staart nog steeds. Jan Zwan, Den Burg. Een wervelende aerobicsshow was twee avonden het klapstuk. De sportmarkt van de 45-jarige Texelse Sportraad mocht zich vrij dag en zaterdag in een grote be langstelling verheugen. Naar schatting 1.500 bezoekers namen een kijkje in de feestelijk inge richte sporthal Ons Genoegen. Niemand hoefde zich te vervelen, want de clubs presenteerden zich op aantrekkelijke wijze. Bij bijna alle kraampjes kon men zélf actief zijn. Getooid in sporttenue marcheerde het Koninklijk Texels Fanfarecorps vrijdagavond de zaal binnen en zorgde zo voor een vrolijke opening. In zijn toespraak wees Sportraad voorzitter Albert Hoven op het be lang van sport. 'Op deze markt wordt een goed Texels product, genaamd sport, verkocht. Het product is ge varieerd en gezond. Sport is goed voor ontspanning, gezondheid, so ciale contacten en enthousiasme. Het geeft je zowel lichamelijk als geestelijk de veerkracht die nodig is om de dagelijkse dingen vol energie Berggebied en de natuurontwik keling. Naast Verburg spreekt ook Kees Vlaming, voorzitter van de Stichting Agrarisch Texel, 's Mid dags maken Verburg en zijn gast heren een rondrit over het eiland Het 100-jarige Staatsbosbeheer heeft de folder met algemene infor matie over de terreinen op Texel vernieuwd. Nieuw is het overzicht van de excursies die dit jaar worden aangeboden. SBB hoopt daarmee in te spelen op de toenemende vraag van gasten in herfst en winter, een gevolg van de seizoensverbreding Daarnaast wordt in het kort ingegaan op de planten en dieren en de recreatiemogelijkheden in de Texelse natuurgebieden. De folder, die ook in het Engels en Duits is vertaald, wordt verspreid via EcoMare, de VVV en de folderbakjes die op verschillende plaatsen op Texel staan. Verhuurders kunnen ook bij Staatsbosbeheer terecht. ue provisorische scmetoaan van ooog- en geweerschutters was erg In Irek. te kunnen doen.' Hoven kraakte ook een kritische noot. 'De sporter wordt een consu ment die steeds hogere eisen stelt aan accommodaties en organisa ties, en er ondertussen zelf steeds minder voor wil doen. Steeds vaker zijn mensen bereid hun verantwoor delijkheid af te kopen Veel eerder staat men met de wijzende vinger klaar. Men is wel bereid werk te ver zetten om wedstrijden van Ajax of Feyenoord bij te wonen, maar kom niet vragen om het team van zoon of dochter te begeleiden.' Logo De voorzitter riep iedereen op een vrijwillige bijdrage te blijven leveren. Reden om de openingshandeling te laten verrichten door 'één van die vele steunpilaren', Jaap Dijker. Deze onthulde het logo dat dit jaar telkens te zien zal zijn bij allerlei jubileum activiteiten als 'Dorp tegen dorp' en 'Fiets 'm er in'. Wethouder Peter Bakker erkende het belang van de sport op Texel, waarbij duizenden inwoners betrok ken zijn. 'Tot en met de moeders bij wie op maandagmorgen de shirtjes aan de lijn hangen.' Bakker riep de Texelse Sportraad alvast uit tot sportploeg van het jaar 1999. Schietbaan Inderdaad toonden de deelnemers aan de markt een 'goed en gezond product'. De meesten hadden er veel werk van gemaakt. De 'schut ters' hadden in de toestellenbergmg zelfs een complete schietbaan ge maakt. De animo was groot: op het eind van de zaterdagmiddag waren er 1.000 tot 1 500 kogeltjes doorheen gejaagd en vele honderden pijlen afgeschoten. Bij de kustzeilvereniging konden bezoekers in een trapeze hangen, de modelvliegclub liet hen kennis maken met afstandsbesturing en bij de kraam van het zwemparadijs kon den kinderen snoep uit een badje vissen. Zweten geblazen was het op de roei-apparaten van FITT en de hometrainers van de wielerclub waarop jong en oud een kilometer tegen de klok reden Woensdag 27 januari: Rab 3-Jelleboog 4 18.45 Klif dames-Winkel 2 19.35 Klif heeft zaaldienst. Texel'94 9-Texel'94 8 19.20 Klif 4-Texel'94 7 20 15 Texel'94 2-Mantje 2 21.05 Rab 2-Rab 1 22 00 De Koog heeft zaaldienst Donderdag 28 januari: Oosterend 3-ZDH 2 Vrijdag 29 januari: De Koog C1-De Krim C1 16 45 Oosterend C1-Casino C1 17.30 Texel'94 4-Oosterend 2 18.15 18 30 Texel'94 1-De Krim 1 19.05 Jelleboog 1-Casino 1 20 00 Klif 1-Mantje 1 20.50 Texel'94 2-Oosterend 1 21 45 Jelleboog 2-De Koog 1 22.35 Klif heeft zaaldienst Maandag 1 februari: Texel'94 D1-Oosterend D1 17.15 De Krim E1-De Koog E1 18.00 De armen van Han Bakker gingen aan het eind van de verkiezin gen van de sportman, -vrouw en -ploeg van het jaar in Ons Ge- iNjnoegen triomfantelijk omhoog. Bezoekers van de Sportmarkt had den de wandelaar de publieksprijs toegekend. Andere winnaars waren hardloopster Eva van Zoonen (sporttalent), volleybalster Alice Blom (sportvrouw), Motocrosser Ronald Zijm (sportman) en Eddy en Dirk Pool (sportploeg). Publieke eer was Bakker tot dusvei jf vreemd geweest. Zo verhaalde hij voor de microfoon van Sportraad voorzitter Albert Hoven hoe hij na het volbrengen van één van zijn tochten twee fakkels mocht vast houden, maar dat er geen enkele toeschouwer bij de finish aanwezig was. Prijzen had de markante Texelaar nooit gewonnen Behalve die ene. 'De eerste prijs kreeg ik 37 jaar geleden al, op de dag dat ik trouwde.' De publiciteit haalde hij vorig jaar, toen hij tijdens de wandelronde om Texel trakteerde. Onbedoeld trad hij hierdoor uit de anonimiteit, met het uiteindelijke gevolg dat hij za- De Texelse sportmensen van het jaar. Vlnr: Dirk en Eddie Pool, Alice Blom. Ronald Zijm en Han Bakker. ifoms Gourd Timmerman} De jeugdaldeling van GVT verzorgde een demonstratie. terdag tot publiekslieveling werd uitgeroepen. Erehaag Bakker was één van de Texelaars die door de zevenkoppige jury van de Sportverkiezingen was geno mineerd Ze mochten na afloop van een glansrijke demonstratie van Gymvereniging Texel hun opwach ting maken door een erehaag van GVT-turners Opvallende afwezige was Ricardo de Graaf, de wielren ner die op het Nederlands Kam- pioenschap afgelopen zomer een S**"»*'*""™'998 ^onen wordt gefeild,eerd door Albert Hoven. Qouden plak in dG wacht slGGptG. snderen. Bijvoorbeeld aan tri-atleet telbare bekers en trofeeën te ko- De jury was hem met vergeten. Robert Bakker die, in tegenstelling men', aldus juryvoorzitter Henk de maar had de voorkeur gegeven aan ®©nmalige uitschieter van De Vries. De Poolen eindigden tijdens Graaf, het afgelopen jaar vele ma- de Ronde om Texel len hoog eindigde. als beste van de 23 Texelse duo's en wonnen alle zes wedstrijden Poolen voor nk De jury vond het hoog Catamaranzeilers Dirk en Eddie tijd dat vader en zoon erkenning Pool werden tot sportploeg van het krijgen voor hun prestaties door de jaar gekozen. 'Mocht de inhoud van jaren heen en in 1998 in het bijzon hun prijzenkast na een minder sue- der. cesvol verlopen zeilregatta aan spoelen, dan zouden de jutters en Knokken het MJM-museum nog jaren van ju- Motocrosser Ronald Zijm wist zich ridische procedures nodig hebben na een valpartij waarbij hij drie jaar om tot een verdeling van schier on- geleden zijn kniebanden scheurde. Jan en Veronica van Beek werden dankzij hun grote Inspanningen voor de sport uit geroepen tot eregasten. van Impact Sneek. De jury. 'Alices uitstekende techniek en vechters- mentaliteit maken haar tot een vaste waarde in dit topteam.' Mede dankzij haar plaatste Jong Oranje zich voor het eerst in de geschiede nis voor het Europees Kampioen schap. 'De prima ballerina van de Texelse jeugdatletiek', doelde de jury op Eva van Zoonen, die behalve fana tiek hardloper een groot liefhebber is van ballet. Als telg van een spor tieve familie kreeg ze atletiek zo'n de demonstratie aerobics van Sportschool Texel. Onder leiding van Catherina van Beurden bewo gen 65 dames zich op de muziek van 'Do You Love Me' De gemêleerde groep varieerde in leef tijd van 5 tot 60 jaar. Tijd was ook ingeruimd voor de presentatie van de tenues van de teams die in no vember meedoen aan het Dorp-te- gen-Dorp spel. Tussendoor zorgde het combo Tjazzel voor de muzi kale opluistering. Wethouder Bakker riep de Sportraad alvast uit tot sportploeg van 1999en hing voorzit ter Hoven de bijbehorende 'eremedaille' om. Overzicht van de zaal tijdens de demonstratie van de hondenclub. (Foto's Frans Hopman) De demonstraties op het midden terrein trokken telkens veel publiek De afwisseling was groot van basketbal tot de Braziliaanse vecht sport capoeira en van dansen voor ouderen tot motortrial. Jeugdlid Ronnie Keijzer van de atletiek vereniging vestigde met een hoogte- sprong van 1.70 meter en passant KTF marcheerde op In sporttenue. Een dertigtal aanwezigen verdiende bij de golfclub een gratis introductie les door het balletje driemaal raak te putten. In trek waren ook de snelheidsmetingen van Sportshop Texel waar zo hard én zuiver moge lijk moest worden gemept en ge schoten met een tennis- en voetbal. Topschutter Erwin Koning van Texel '94 maakte ook nu zijn faam waar De dorpen maaKten ieder op eigen wijze reclame voor 'Dorp tegen dorp', waarvoor in april de selectie wedstrijden plaatsvinden. Zo kon men bij De Koog jaar en maand ra den van een oude foto van de bad plaats en had Den Burg een prijs vraag rond huizen met nummer 45. een nieuw clubrecord. De meest swingende demonstratie verzorgde sportschool Texel Ruim 70 meiden verzorgden zowel vrijdag- als zater dagavond een aanstekelijke aerobicsshow.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5