Texel'94 naar zege door gedegen spel l' sa Geknipte/ TEXELSE y couRANT Sneeuwklokjes laten zich zien p- Technische man AZ houdt praatje voor sponsors ZDH r ZDH ziet koploper nog langszij komen Frits Witte wint derde menwedstrijd Voetbaluitslagen De Koog laat punten liggen Programma voetbal SVO verliest ruim ondanks goed spel TEXELSE'icOURANT Advertenties: Nieuws: Heren Mareis doen weer mee aan kop Westfriese invasie bij zesde trimloop DINSDAG 26 JANUARI 1999 1*<\ Waf ongewoon zachte weer bracht net eiland in januari al in voorjaars- titemming Traditiegetrouw steekt het meeuwklokje als eerste het kopje joven de grond. Het vrolijke plantje de witte bloempjes laat zich op plaatsen op Texel zien, zoals in iosje langs de Pontweg bij Den )m te vieren dat kantine De Spil >r weer piekfijn uitziet en spon- ors en reclamebordhouders te >edanken voor de financiële iteun die sommigen al jarenlang lieden, houdt voetbalclub ZDH linnenkort een speciale avond. Jan Kasper en Henk van Rijns- ipever, respectievelijk technisch ■Jirecteur en manager van AZ, nebben zich bereid verklaard een cezing te houden over het reilen tan zeilen binnen de Noord- Hollandse profclub. Het contact werd gelegd door ZDH- rvoorzitter Jaap Lap, die altijd wel in ;s voor een stuntje. Hij bezocht een irraining van AZ en vroeg de direc teur op de man af of die er niets voor voelde een praatje te houden bij 'de kleinste club van Noord- Holland', zoals Lap ZDH graag ■noemt. Zonder er veel woorden aan vuil te maken, ging Kasper op het voorstel in. Naar een geschikte da tum wordt nog even gezocht. Medio ■februari lijkt de meest geschikte optie. Mogelijk laat Kasper zich vergezellen door Henk van Rijns- ioever en oud-profvoetballer Hugo Hovenkamp. De huidige assistent- coach, die als speier van Callantsoog nog wel voetbalde te gen ZDH, verzekerde Lap in ieder geval ook graag naar Texel te ko men. Het Hoornder bestuur wil het be- tzoek van de AZ-directeur en zijn gezelschap graag samen laten val- Een gelijkspel tegen de koploper en complimenten voor het goede spel, zelfs van de assistent-trai ner van AZ. Het was een mooie oogst voor ZDH, maar de lach op de Hoornder gezichten was een beetje een flauwe. Want Callantsoog slaagde er pas ze ven minuten voor het einde in op gelijke hoogte te komen, een kwartier nadat Bernard Ipenburg wegens een onschuldig akkefietje met een rode kaart het veld had moeten ruimen. ZDH had zich de zure druiven kun- nen besparen door in het eerste half len met de officiële (her)openmg van de kantine. Vrijwilligers van binnen en buiten de club staken er sinds de zomer menig vrij uurtje in om het bijna 30 jaar oude club gebouw van een nieuw, geïsoleerd dak te voorzien. Tevens werden de elektrische bedrading en de kachel vervangen. Dankzij de inbreng van de vrijwilli gers en een gezonde boekhouding slaagde ZDH erin de renovatie gro tendeels zelf te bekostigen. Omdat de bodem van de clubkas nu echter in zicht komt, bestaan plannen om een actie op touw te zetten. 'We denken aan de Boerenzwaluw, waarbij we agrarische bedrijven rond Den Hoorn om een kleine bij drage vragen', doet Lap nog ge heimzinnig. Overigens moet ZDH waarschijnlijk op zoek naar een nieuwe trainer. Hans van der Park heeft aangekon digd zijn activiteiten steeds moeilij ker te kunnen combineren met zijn broodwinning Sinds vorig jaar runt hij een computerbednjfje, TAG, naast de baan die hij bij de marine in Den Helder heeft. 'Het was een gok toen we begonnen, maar het loopt boven verwachting', aldus Van der Park, die benadrukt het nog steeds prima naar zijn zin te hebben in Den Hoorn. 'Maar als ik moet kiezen, dan komt ZDH pas op de derde plaats, na mijn gezin en mijn werk.' Frits Witte heeft zondag met de Fries Jelmer de derde men wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal gewonnen. Joop Noom legde met de Fries Thunder be slag op de tweede plaats, Richard Eelman met het bruine paard Jerry werd derde. In de vaardigheidsproef slaagden zes deelnemers erin om een par- coursje tussen kegeltjes door fout loos en binnen de tijd af te leggen. Een afsluitende barrage moest be palen wie de winnaar werd. Kees Timmer en Frank van Lare (beiden rijdend met Avant Coureur) en Carlo Witte (met Figaro) hadden mis schien toch last van hun zenuwen en gooiden er een balletje af. Carla van Wijngaarden hield wel haar ze nuwen in bedwang en kwam met de vos Ferdinand het snelst rond. Ook Joop Noom liet alle ballen op hun plaats liggen, maar deed één se conde langer over het parcours. Ook de met het span van Cor de Lugt rijdende Piet Beers bleef fout loos, op een seconde achter Joop om. its Witte deed een fractie van een iconde te lang over de iardigheidsproef en mocht dus liet deelnemen aan de barrage. Zijn Jressuurproef was heel goed en ceide resultaten bij elkaar opgeteld everde dit hem de taart (en dus de serste prijs) op. Joop Noom reed na fijn foutloze vaardigheidsproef ook ïen goede dressuur en werd weede. Richard Eelman toonde zich de beste in de dressuur. Een «at minder geslaagd optreden in de vaardigheidsproef. waarbij hij er één balletje afgooide, zorgde er achter voor hij niet hoger reikte dan Ie derde plaats in het klassement. Jan Schaap met z'n Fries Viktor, al twee keer de winnaar, eindigde op een keurige vierde plaats. Piet Beers, foutloos in de vaardigheid en met een goede dressuur, ein digde als vijfde In de competitie gaat Jan Schaap aan kop met 188 strafpunten, ge volgd door Joop Noom (192), Richard Eelman (199), Frank van Lare (215) en Paul Bakker (217). De volgende wedstrijd wordt zondag 21 februari verreden. Jury Een genot voor de kenners vormde de uitleg van jury Gerrie Herfst, die naar Texel was gekomen om de achttien menners te beoordelen op stap, draf en de gereden figuren. Hij zei genoten te hebben van de aan spanningen. Het viel hem op dat veel deelnemers met een te korte zweep rijden. Bij het mennen (vanaf de aanspanning) is de zweep be doeld om het been van de ruiter te vervangen De zweep moet dus kunnen reiken tot aan de buikriem van het paard. Daarnaast zei Herfst dat het verstandig is om 'in een volte stelling (buiging) te vragen door de zweep aan de binnenzijde van het paard te houden.' Het is belangrijk om tijdens het oe fenen vaak wendingen te maken en daarbij zo weinig mogelijk op de hoefslag te rijden, zodat het paard leert te wenden op de momenten dat de menner dat aangeeft Dit heeft ook voordelen bij het rijden van een buitenwedstrijd, waarbij er geen steun is van de bak van de manege. De volgende wedstrijd wordt verre den op zondag 21 februari Uitslagen (strafpunten voor respectieve lijk dressuur, vaardigheid en totaal): 1 Frits Witte 55, 1, 56; 2 Joop Noom 57, 0. 57, 3 Richard Eelman 54, 5, 59; 4 Jan Schaap 57, 5, 62, 5.Piet Beers 65, 0, 65 Zaterdag 23 januari: Texel'94 B1-AFC34 B2 9-0 HCSC B2-ZDH/SVC B1 0-5 Schagen B2-Texel'94 B2 3-2 Vitesse'22 C1-Texel'94 C1 4-0 Texel'94 C2-Succes C2 5-4 Oosterend C1-Wieringerw C1 0-1 Sint Boys C1-De Koog C1 5-0 SVW'27 D1-Texel'94 8-0 Texelse Texel'94 ZDH F1 Texel'94 SVC F1- SVO E2- Texel'94 Texel'94 Texel'94 Texel'94 De Koog pupillencompetitie: F1-De Koog F1 Ajax F3-Texel'94 F2 Texel'94 F4 De Koog E1 E2-Texel'94 E3 E4-SVO E1 E5-Texel'94 E1 D4-SVC/SVO D1 D1-ZDH D1 2-1 0-5 0-5 2-9 13-3 2-6 8-1 1-10 2-1 1-5 uur van de wedstrijd zorgvuldiger met de kansen om te springen Zel den speelde de ploeg beter dan in die fase. Onder toeziend oog van Hugo Hovenkamp, lid van Callantsoog én van de technische staf van AZ, werd de voorhoede van de thuisploeg volledig aan ban den gelegd en rolde de ene tegen aanval na de andere over het veld Slim was ook de opzet om de wat onzekere vleugelverdedigers van Callantsoog de opbouw te laten ver zorgen en indien mogelijk onder druk te zetten. Het leverde een handvol kansen op, de een nog mooier dan de andere, maar de hard werkende spitsen Michel Gomez en Jelte van der Kooi had den steeds te veel krachten moe ten aanwenden om de bal gewoon in het net te schieten. Bernard Ipenburg was eenmaal dichtbij een doelpunt met het hoofd, maar hij aarzelde tussen voorzetten en een gerichte kopbal. Kees van Heer- waarde was kansrijk vanaf de rand van het strafschopgebied, maar zijn schot met het linkerbeen miste richting. De manier waarop ZDH deson danks op voorsprong kwam was fraai. Van Heerwaarde nam op strakke wijze een corner en zag Gomez voor zijn man komen en vanaf de penaltystip verwoestend uithalen met rechts: 0-1. Na rust greep Callantsoog het initia tief, maar veel gevaar leverde dat vooralsnog niet op. De verdedigers van ZDH hadden goed het zicht op de nogal omslachtig opgezette aan vallen en slibde de bal eens door de laatste linie, dan was keeper Christiaan Stolk paraat. Halverwege kwam toch de omme keer tot stand, toen Bernard Ipenburg een vinnig duel uitvocht met zijn tegenstander De speler van Callantsoog maakte daarbij flink gebruik van zijn armen, maar erg onsportief oogde het niet. De scheidsrechter besloot toch dat een waarschuwing op zijn plaats was, toonde eerst Ipenburg de gele kaart en besefte pas toen - zoals hij na afloop verklaarde - dat hij die in de eerste helft al een berisping had gegeven wegens een overtreding. Hij kon toen weinig anders dan ook de rode kaart te voorschijn te halen en Ipenburg van het veld te sturen. Van schrik vergat hij daarna de Callantsoog-speler alsnog de gele kaart te geven. De thuisploeg deed er vervolgens een extra schepje bovenop, maar ZDH weigerde zomaar te capitule ren. Dat gebeurde vlak voor tijd uit eindelijk toch (1-1). Erger leed werd de Hoornders daarna bespaard. Eerst keurde de scheidsrechter een doelpunt af wegens buitenspel en in blessuretijd was keeper Stolk de aanvaller die alleen op hem af kwam de baas. Ondanks het ontbreken van de zieke Simon Brand en de om dis ciplinaire redenen naar de reservebank verbannen Barry de Vries speelde Texel'94 zondag een gedegen partij en werd het stug verdedigende Sint Adelbert met 2-0 verslagen. Dat was bit tere noodzaak, omdat de ploeg door de mindere resultaten van de afgelopen tijd was afgezakt naar het zo verguisde rechter rij tje van de ranglijst. Martin Koorn speelde een uitste kende partij als vrije verdediger, evenals zijn vervanger op het middenveld, Cor Vlaming. Door het geroutineerde spitsenduo Paul van Exel en Erwin Koning samen voorin te laten opereren, kwam er voor deze dynamische middenvelder veel ruimte vrij op de rechtervleu gel. Aan de andere kant nam Maar ten Koorn menig initiatief. Al in de eerste minuut stoomde Cor Vla ming door tot de achterlijn Op zijn voorzet kwam Erwin Koning een teenlengte te kort. Tevreden met een punt en wellicht ook omdat ze in de krant hadden gelezen dat Texel'94 moeilijk scoort, trokken de bezoekers uit Egmond-Binnen een hecht blok op voor de eigen goal. Dat had ook na delen De normaal erg gevaarlijke Sjaak Boendermaker stond een zaam in de spits en werd door de geconcentreerd spelende Arie van der Vis geheel uitgeschakeld In het Texelse doel kreeg Bart Heer schap dan ook geen enkel schot te verwerken Grote druk Al in de openingsfase oefende Texel'94 grote druk uit op de Egmondse goal. Daaruit ontston den diverse kleine mogelijkheden, onder meer voor Erwin Koning, Paul van Exel en John List Na tien minuten belandde een voorzet van Maarten Koorn tegen de kruising De rebound kon door Van Exel net niet worden verzilverd. Erwin Ko ning, Ruben Boogaard en Martin Koorn zagen vliegende schoten het doel net missen of gekeerd worden door de goede doelman Wittebrood. Na een half uur kopte Gerco van Putten een fraai aangesneden cor ner van John List net naast. De zelfde speler knalde op slag van rust een vrije trap vol op de paal. Na de rust tapte de thuisploeg uiter aard weer uit hetzelfde vaatje. De druk op de goal van Adelbert bleef. Toch braken de bezoekers even gevaarlijk uit, maar het schot van de opgekomen linksback miste richting. In de negende minuut brak Paul van Exel de score zeer verdiend open. Een prachtig steekpassje van Gerco van Putten zette de getructe spits vrij voor doelman Wittebrood. Ondanks de moeilijke hoek scoorde Van Exel fraai via de onderkant van de lat. De thuisploeg wilde doordrukken en handhaafde de grote druk op de de fensie van St. Adelbert Een coun ter via de doorgebroken Huiberts werd correct onschadelijk gemaakt door de snelle Arie van der Vis. Voordeelregel Texel'94 reageerde geprikkeld en probeerde meteen de marge te ver groten. Maarten Koorn was na een goede solo al dichtbij de tweede treffer, maar in de 22e minuut be slechtte Erwin Koning het lot van de Egmonders. Van Exel werd neergehaald in kansrijke positie en de goed leidende scheidsrechter Rol paste uitstekend de voordeelre gel toe. Koning nam de bal dank baar in bezit en liet Wittebrood met een harde zuivere knal in de rechterhoek kansloos. Met nog een kwartier te gaan werd Gerco van Putten gewisseld voor Ralph Koning. Door een zware beenbreuk stond hij bijna een jaar op non-actief, maar bij zijn eerste actie wist hij bijna het doel te vin den. Kort hierop ontstond na een vrije trap voor de gasten een gevaarlijke situatie voor het doel van Bart Heerschap. Tot een kans leidde dit niet. In de slotfase hadden Van Exel, Koning en Koorn de score nog hoger kunnen laten uitvallen Nonchalance en een goed keep ende Wittebrood hielden de stand op 2-0. De verschillen tussen de koplopers en middenmoot blijven klein. Texel'94 bezet nu de vijfde plaats op slechts 4 punten van de koplo pers SRC en Uitgeest. Zondag spe len de Texelaars de zware uit wedstrijd tegen de nummer drie. VZV. Ondanks de vele verlies- punten zijn alle kansen op een hoge eindklassering nog aanwezig Zondag 24 januari: Texel'94-St.Adelbert 2-0 Callantsoog-ZDH 1-1 WBSV-Oosterend 4-1 WSW-De Koog 2-2 Vrone 2-Texel'94 2 afgelast Hollandia T. 4-Texel'94 3 bezoekers n.o.g BKC A1-Texel'94 1-0 In de eerste wedstrijd na de winterstop heeft De Koog ver zuimd om de volle winst te vero veren. Het had juist zo mooi kun nen zijn, omdat koploper Oudesluis eveneens twee punten liet liggen. Helaas kwam de ploeg van trainer Gerrie Plaats man uit tegen WSW niet verder dan een gelijk spel. In de beginfase had het zwak spe lende De Koog al na vijf minuten een voorsprong kunnen nemen, maar de inzet van Danny Borgo werd van dichtbij gekeerd door de keeper. Kort daarna was WSW wel trefzeker via een vrije trap, die keu rig in de kruising werd gekruld Na een kwartier begon De Koog steeds meer vat op het spel te krij gen en werd WSW teruggedrongen Zaterdag 30 januari: Texel'94 B1-Limmen B2 13.30 Oosterend B1-WGW B1 13.30 BKC B2-ZDH/SVC B1 14.00 Succes B2-Texel'94 B2 13.00 WGW C2-Texel'94 C1 13 30 Conzelo C1-Oosterend C1 14.00 VZV C1-Texel'94 C2 14.30 Texel'94 D1-WGW D2 10 30 Texelse pupillencompetitie: Texel'94 F2-SVC F1 10.00 Texel'94 F4-Texel'94 F3 10.00 Texel'94 F1-SVO F1 10.00 ZDH F1-De Koog F1 10.00 SVO E2-Texel'94 E4 11 00 Texel'94 E1-SVO E1 11.00 Texel'94 E3-SVC E1 11.00 De Koog E1-Texel'94 E5 11.00 Texel'94 D4-De Koog D1 12.00 SVC/SVO D1-ZDH D1 12.00 Texel'94 E2 en Ajax zijn vrij Zondag 31 januari: VZV-Texel'94 14 30 ZDH-Strandvogels 14.00 Jisp-Oosterend 14.00 Vesdo-De Koog 14 00 Alkmaarsche Boys 2-Texel'94 2 11.00 Texel'94 3-VZV 3 12.00 Texel'94 4-LSVV 6 14.00 Texel'94 A1-JVC A1 12.00 in de verdediging. Hoewel een ruime voorsprong bij rust verdiend zou zijn geweest, bleef het bij één treffer. Doelpuntenmaker was Martijn de Veij, die een terugkopbal op de keeper onderschepte en vanaf zestien meter over de keeper in het lege doel lobte (1-1) De Koog kende een goede start na rust en kwam uiteindelijk toch op voorsprong Danny Borgo liet de hele verdediging zijn hielen zien en maakte het netjes af. Daarna begon De Koog te behou dend spelen Er werden geen risi co's meer genomen en te snel werd gekozen voor de lange bal WSW kwam hierdoor ook weer wat meer aan aanvallen toe De ploeg pro beerde continu via lange ballen de spitsen te bereiken, maar echte kansen leverde dit niet op. Tot tien minuten voor tijd, toen de bal uit een afstandsschot in eerste instan tie werd gestopt door verdediger Nico Schot, maar in de rebound als nog doeltreffend werd ingeschoten. WSW rook bloed en zette nog even flink aan voor een eindoffensief, maar het bleef bij 2-2. Op een zwaar bespeelbaar veld in Westbeemster heeft Oosterend verloren van WBSV. De gasten speelden goed. maar wisten slechts eenmaal te scoren. SVO keek al vroeg in de wedstrijd tegen een achterstand aan. Een harde schuiver verdween onhoud baar in de verste hoek Kort daarop verkeek keeper Rob Zuidwijk zich op een lob, die precies onder de lat in het doel verdween. Met goed voetbal en door hard te werken, kregen de Oosterenders verschillende kansen, maar het ge luk ontbrak lange tijd Een kwartier voor rust kregen ze toch waar ze recht op hadden. Na een knappe actie van Sil van Dijk kon de laatste man van WBSV mets anders doen dan een overtreding begaan. De toegekende penalty werd door Den nis Vonk verzilverd. Na de rust was het eenrichting verkeer. Met snelle aanvallen en harde afstandsschoten werd het 7X'l >XC Ponf-n i. "97 SN Den hoo» II(0)222 369690 FAX 31(05Z2Z 369653 *aio*«.y-(e.zi*A<y- 4*~M*s y zs^A-y-). t*s4S3»i T<n«48 so*'«-y-(40 so y-) )uioh-jb H n fi 1iè fii fi <n (7) W - - t* fil SS I t: h I ft t ,V; 7.' M PARACENTRUM TEXEL BV ttM Pcitoe* "8. "9S JS D« CocUöcp T«i» 31 (0)222 3*11464 FAX»3"(0)222 3 pc1©»*n4t co uk http://w»r» irrnt co.u»/pet 84# F695y/vy-(74S» 5 a ►930*/by-<980*/vy-). 7 T29S0* V- (3200*1. y H. n 4, f& fi U h H t: i i ft 4RITIEM JUTTERS MUSEUM tsist'a»! 2 11792 *0, 3K01222 314956 fa« »3' (0)222 310456 UT JAW-t A3.5* n. Onder de titel Windmill brengt de KLM een brochure in de handel die Japanners warm moet maken voor een uitstapje naar Nederland. Naast Amsterdam, klompen en Van Gogh, besteedt het blad ruime aandacht aan de waddeneilanden. Texel neemt daarbij een prominente plaats in. (fro^eorL-JfTtJi Ukd lm. Spinbaan 6 Telefoon 36 26 00 fax 314 111 Warmoesstraat 45 Telefoon 36 26 20 fax 323 000 Na de nederlaag van vorige week had de herenploeg van basket balvereniging De Mareis dit keer de taak om te winnen om de kop positie niet te ver uit het zicht te laten verdwijnen. Dat lukte. Zon- doel van WBSV onder vuur geno men. maar de verdediging van de thuisploeg bleef met veel kunst- en vliegwerk op de been Zoals al va ker in deze competitie viel het doel punt aan de andere (verkeerde) kant. toen de bal uit een schuiver net voor keeper Zuidwijk de grond raakte en opsprong. 3-1 Nog meer zette Oosterend daarna alles op alles, maar gevolg was slechts dat Zuidwijk nogmaals de bal uit het net moest halen, nadat die uit een snoeihard afstandsschot precies in de kruising was beland. Al wat voor Oosterend restte waren de complimenten van de scheids rechter voor het harde werken, het sportieve spel en de aantrekkelijke wedstri|d die dit had opgeleverd. der hoogstaand te spelen werd tegenstander Enkhuizen 2 met 60-35 verslagen. De opgave leek lastig. De berichten over een nieuwe center bij Enkhuizen met een lengte van 2.10 en een gewicht van 130 kilo bleken echter overdreven. Hij kon zeker goed basketballen, maar bleek ook redelijk af te stoppen Mede daar door domineerden De Mareis al in de eerste helft. Minpunt was dat er te weinig werd gescoord. Na circa dertien minuten lukte het toch om afstand te nemen en via scores van Vincent Blom en Eric Heyenk liep de Texelse ploeg in korte tijd uit naar 29-13. De Mareis begonnen de tweede helft vrij aardig. Toch kon Enk huizen iets terug doen Kleiner dan tien punten werd het verschil echter met. In de laatste tien minuten kre gen De Mareis meer ruimte, waar van gretig werd geprofiteerd Met name Eric Heyenk iiet zien waar hij goed in is. balletje afpakken, break lopen en scoren (26 punten) of mooie assists geven (31 stuks) Een groep van 45 lopers van de atletiekvereniging NOVA uit Warmenhuizen had zondag geen betere dag uit kunnen kiezen om mee te doen aan de wintertrim- loop. Het weer was zacht, geen wind, dus ideaal om te lopen. Voor de Westfriezen was het uit stapje naar Texel onderdeel van de wintercompetitie. Hun komst zorgde voor een flinke opkomst op het Turfveld. Ze liepen een geva rieerd parcours over wandel- en ruiterpaden. Zo kreeg de organisatie 30 kinderen aan de start voor het rondje van 1,3 km. Texelaar Hendrik Arendsen bleek de snelste jongen. Bij de meisjes bleef Manon Kruiver uit Tuitjenhorn de Texelse loopsters voor. Het parcoursrecord bleef bij zowel de jongens als de meisjes ongeëvenaard Er waren per soonlijke records voor Jan Sierd en Johanna Wouda, Signd Ploeger liep 10 sec. sneller en ook Ischa Heer schap liep 15 sec. van zijn record af. Bij de 3,1 km verbeterde Jort Hammer zijn persoonlijk record met bijna 40 sec Hij eindigde hiermee op een mooie tweede plaats achter Erik Bakker De 6,2 km. leverde een nieuw parcoursrecord. Dit werd De start van de wintertrimloop op het Turfveld aangescherpt met 23 sec naar 22.23. door Robert Bakker Hij nam het over van Guido Banda Ook Ruud Meedendorp liep 24 sec. sneller dan de vorige keer. Erik van Zoonen liep bij de heren veteranen naar een keurige derde plaats en verbeterde zijn p r. met 26 sec (27.31) Het parcoursrecord bij de dames vet. over 9,3 km werd opnieuw aangescherpt. Lydia Verweij liep in 43.59. naar een keurige eerste plaats, bijna een minuut sneller dan haar oude record. Ester Huiberts was snelste dame en liep 43.20. Bij de heren eindigde Matthijs de Groot uit Warmenhuizen op de eerste plaats. Hij finishte in 35.08, tweede werd Coen Schoonheden uit Oudkarspel. Rien Brouwer zette een keurig p r. neer van 35.31 en eindigde als derde in een sterk lopersveld. Bij heren veteranen waren de eer ste twee plaatsen voor Texelaars. Zowel Jan Zijm als Rob Koenen bleven de NOV A-atleten voor. Hun tijden mochten er zijn: 35.28 en 35.32. Uitslagen; 1,3 km Jongens 1. Hendnk Arendsen 5.26, 2 Bart Riegman 5.35, 3. Michael Noortander 5.36, 4 Bas de Roo 5.52, 5 Jan Sierd Wouda 5.53, 6. Jip van Zoonen 5 54, 7 Maarten Steenvoort 6.02, 8. Tomas Kruyer 6 03, 9 Tim Riegman 6 04, 10 Tim Kruyer 6 15, 11 Ischa Heerschap 6.32, 12. Chiel de Ruijter 7.08, 13. Arnold Kraakman 8 50 min. Meisjes 1. Manon Kruiver 5.37, 2. Pnscilla Noorlander 6 10, 3. Margriet Leguit 6 22, 4 Nienke Rijkeboer 6 35, 5 Johanna Wouda 6 38, 6 Sigrid Ploeger 6.48 7. Yvonne Gootjes 6 51 8 Elisabeth Vader 7.02, 9. Amber Leguit 7.Ö9, 10. Renée Kaandorp 7 36, 11. Silvi Kruyer 8.18, 12 Jorieke Meier 8.38. 13 Tess Vader 8 41, 14. Anouk Korver 9 46, 15 Susan Cofmo 10.22, 16 Lotte de Groot 10 27, 17. Lotte Strooper 10.41 min. 3.1 km Heren 1 Enk Bakker 11 50, 2 Jort Hammer 13 39. 3 Ramon Noorlander 13 43, 4 Marcel Keijzer 13.43. 5 David v.d. Welle 13 54, 6. Wouter Dogger 19.35 min. Dames 1 Eva van Zoonen 13 11 min. 6.2 km Dames 1 Nelina Bruin 26.04, 2. Miriam Lighthart 36.32 mm. Dames vet. 1 Laurien Bakker 30.55, 2 Minam Arkenbout 32.17, 3 Nel Meijer 32 19, 4 Tannes Kruyer 32 46, 5. Riny Roeper 33 16. 6 Mananne de Groot 33 43. 7 Corrie Witte 35 10, 8 Marian Robert 35 44, 9 Ina van Sambeek 37.15 min heren 1 Robert Bakker 22.23, 2 Jan Dan- kers 24.14, 3. Ruud Meedendorp 37.16 min. Heren vet 1 Piet Kingma 26.10, 2 Norbert Dankers 26.31, 3 Enk van Zoonen 27 31, 4 Gerard Appelman 29,24, 5 Piet Meijer 2934, 6. Jan Dogger 30 13, 7 Henk Schraag 31 49 min. 9.3 km Dames 1. Ester Huiberts 43.20 min. Dames veteranen 1 Lydia Verweij 43.59. 2. Corrie de Jager 46 36. 3. Marijke Stark 49.34 mm Heren 1. Matthi|s de Groot 35.08. 2. Coen Schoonheden 35.09, 3 Rien Brouwer 35.31, 4 Willem Keesom 36.04, 5 Rene Strooper 36.52, 6. Henry Hofmann 37 09. 7. Pieter Aris van der Vis 42.50, 8 Ron Lighthart 42.57, 9 Peter Pronk 43.38, 10. Ton Huiberts 45.57 min. Heren vet 1 Jan Zijm 35 28. 2. Rob Koenen 35.32. 3. Ben Röfekamp 37.17, 4 Ron Jansse 37.32, 5 Ger Schnjver 38 02, 6 Piet Bakelaar 38 17, 7. Peter Robert 38 33, 8 Aad Vader 39 01, 9 Dick Smit 41 47 10 Louis Suiker 42.00, 11 Peter Kruyer 42 04. 12 Piet Struit 43 30, 13 Riob Teisman 43.31, 14 Piet van der Welle 43 44, 15. Rinus Kooger 45.45, 16 Rob Arensman 51 11 min

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7