Maatschappelijke discussie over de toekomst van de recreatie op Texel Ecokar Gemeente verplaatst stembureau 3 3 Maart verkiezingen Provinciale Staten Wet Inkomensvoorziening Kunstenaars Gemeentelijke aandacht voor milleniumprobleem Gemeenteraad bepaalt besteding structurele gelden Aanvragen voor thuiszorg en voor opname in verzorgings- en verpleeghui 3 MAART PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN ■TEXELSE 20 COURANT Gemeente besluit tot aanpassing Texelse speeltuinen Openingstijden ei bereikbaarheid gemeentehuis Informatierubriek van de I gemeente Texel gen is er. op verzoek van de com missie voor Ruimtelijk en Huis vestingsbeleid, gekozen voor een totaal andere aanpak: een discus sienota. Het gemeentebestuur van Texel heeft besloten betrokkenen uit te nodigen hun mening te ge ven over de toekomst van de re creatie op Texel. Mede op basis van de reacties zal het gemeentebe stuur een nieuw beleid op gaan stellen. Dit wordt dan het vervolg op de voorgaande plannen Wat staat er in de discussienota? De discussienota is bedoeld om een discussie over de recreatie op Texel op gang te brengen. In de nota staan voornamelijk feiten over de recreatie op Texel de afgelopen jaren Onder meer hoe het aantal slaapplaatsen zich heeft ontwik keld, hoeveel mensen zijn er door de TESO vervoerd en waarom ko men de mensen naar Texel. Daar naast is er ook aangegeven wat het rijks- en provinciaal beleid is, om dat dit mede kaderscheppend is voor de recreatie op Texel. Naast deze feiten staan er ook vragen in de nota, zoals welke vormen van recreatie passen wel of met op Texel, en hoe"" Texel er in de toe komst uit moet zien. om een feest dat zich slechts eens per 1000 jaar voordoet, zonder Millenniumproblemen te vieren. Als u nadere informatie wenst over de aanpak of andere vragen heeft kunt u zich wenden tot het Millen niumplatform dat bereikbaar is op telefoonnummer 0800-999200. De recreatie op Texel is nauw ver weven met andere sectoren De landschaps- en natuurwaarden zijn aantrekkelijke toeristische trek pleisters. Maar ook de mogelijkheid om te winkelen of uit te gaan is voor sommige groepen toeristen van groot belang. Hierdoor worden de dorpen ook toeristisch interessant, met alle voor- en nadelen van dien. Wij vragen alle maatschappelijke geledingen zoals de recreatie sector, de landbouwsector en de natuursector, de dorpscommissies, de ondernemers van Texel en in woners van Texel een bijdrage te leveren aan de discussie over de recreatie. Aan 75 organisaties en maatschappelijke groeperingen is de nota al rechtstreeks toegezon den met het verzoek om een reac tie. Op het gemeentehuis ligt de dis cussienota ter inzage, op kamer 12 bij de sector Ruimte en Wonen. Daar is ook een exemplaar van de nota op te vragen Tot 3 april kun nen bij de gemeente schriftelijke reacties worden ingediend Tevens zal er in aanwezigheid van de commissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid een openbare discussie worden gevoerd. De da tum hiervoor wordt nog nader be kend gemaakt Mede op basis van de ingebrachte meningen zal het gemeentebe stuur aan het recreatiebeleid van Texel nader vorm gaan geven Te gen de discussienota bestaat geen mogelijkheid voor bezwaar of be roep. Ter zijner tijd bestaat deze mogelijkheid wel bij het nieuwe beleid. Voor nadere informatie kunt u terecht bij: Sector Ruimte en Wonen Gemeentehuis, kamer 12 (0222) 36 21 21 tst. 241 (mw. M. Postma) reacties kunnen naar: Gemeentebestuur van Texel Postbus 200 1790 AE DEN BURG Aanstaande maandag 1 februari komt de Ecokar bij u in de buurt voor het ophalen van klem chemisch afval. De inzamelroute en de standplaatsen vindt u voor in de omslag van de Texelse telefoongids. Klein chemisch afval kan op werkdagen tussen 10 00 en 12.00 uur ook worden afgegeven bij het depot bij de buitendienst van gemeentewerken aan de R.P Keyserstraat 7 te Den Burg. 4 m x 'jjkmm llP VERGEET NIET TE STEMMEN! wwv/.provincies nl VRIJDAG 29 JANUARI 1999 Al vanaf de jaren zeventig voert de gemeente een specifiek recreatie beleid. In het eerste recreatiebasis plan van 1974 ging men vooral uit van opnamecapaciteit Bijvoor beeld hoeveel mensen er op het strand of in het bos kunnen zijn, zonder dat ze last hebben van el kaar. In het tweede recreatiebasis- plan (1990) was vooral de diversi teit en kwaliteit van de recreatie belangrijk. Zijn er voldoende slaap plaatsen in alle sectoren, zoals hotels, huisjes en op kampeerter reinen Het gemeentebestuur moet nu een nieuw plan maken voor de toe komst van de recreatie op Texel. Hoe gaan we verder? Er is al een maximum aantal slaapplaatsen af gesproken van 47.000 slaapplaat sen. De vraag is wanneer bereiken we dat aantal, en hoe ziet Texel er dan uit? In plaats van een nieuwe nota op te stellen en deze ter inzage te leg- In 1999 zal een begin gemaakt worden met de aanpassing van de speeltoestellen in de Texelse spel- gelegenheden en de schoolplei nen ten behoeve van het Besluit Veiligheid Speeltoestellen Op ba sis van de afspraken die in 1998 gemaakt zijn met de betrokkenen bij de diverse spelgelegenheden zal binnenkort gestart worden met de aankoop en plaatsing van nieuw materiaaL Het aantal gewenste nieuwe voorzieningen is zo groot dat het niet mogelijk is om al in 1999 alle spelgelegenheden aan te pas sen. Naar verwachting zal deze operatie in 2001 kunnen worden afgerond Met ingang van 1999 zullen meer gemeentelijke middelen gereser veerd worden voor het beheer, on derhoud en de vervanging van speeltoestellen Daarmee zal het naar verwachting mogelijk zijn om de speeltoestellen in de gemeente Texel blijvend te laten voldoen aan de eisen ten behoeve van veilig heid en onderhoud. Speciaal ten behoeve van het be heer en het onderhoud van de speeltoestellen zullen medewer kers van de buitendienst van de dienst Gemeentewerken zich gaan specialiseren. Zij zullen in de toe komst de betrokkenen adviseren bij het dagelijks beheer en onderhoud van de spelgelegen-heden. Daar naast zullen zij in de toekomst ook gaan fungeren als meldpunt voor het per toestel vereiste logboek Naar verwachting zal hiermee in de toekomst op een goede wijze voor zien kunnen worden in de veilig heid in de Texelse spelgelegen heden. Voor nadere informatie over het beheer en het onderhoud van de spelgelegenheden kan contact worden opgenomen met dhr PBolier (tel. 312510) en mevrouw R. van Dijk (tel. 362121). Per 1 januari 1999 is de Wet In komensvoorziening Kunstenaars (WIK) in werking getreden De ge meente Den Helder is centrum gemeente voor de uitvoering van de WIK Dit betekent dat ook aan vragen van kunstenaars die in de gemeente Texel wonen door de gemeente Den Helder worden be handeld. De doelstelling van de WIK is om: Kunstenaars te ondersteunen bij de opbouw van een - al of niet ge mengde - renderende beroeps praktijk, dan wel hen in staat te stel len een tijdelijke terugval in inkom sten op te vangen Om voor deze regeling in aanmer king te komen dient voldaan te worden aan de volgende twee voor waarden: 1. de kunstenaar beschikt over onvoldoende middelen om in ei gen bestaan te voorzien; 2 de aanvrager moet tot de per- sonenkring van de WIK behoren (dus kunstenaar zijn) Voor informatie over de WIK of het maken van een afspraak, kunt u op werkdagen van 8.30 tot 9.00 uur, telefonisch contact opnemen met de intaker van de Sociale Dienst van Den Helder, telefoon 0223 671746. (Post)adres: Dienst Welzijn, sector Sociale- en Maatschappelijke Zaken Bezoekadres: Polderweg 198 te Den Helder Postadres Postbus 76, 1780 AB te Den Helder Op vele manieren heeft u kennis kunnen nemen van de mogelijke problemen die zich kunnen voor doen als wij het nieuwe Millennium binnenstappen. Vooral computers en hun programmatuur veroorza ken dan misschien problemen. De oorzaak heeft te maken met de da tum. Bij het programmeren hebben de ontwikkelaars soms slechts 2 posities gebruikt voor de jaar aanduiding. Dit deed men om ruimte op de computer te sparen. De computer weet bij de eeuwwis seling dan niet of het gaat om 2000 of 1900, omdat alleen de laatste 2 cijfers worden herkend Alle grote bedrijven en overheid sinstellingen onderzoeken het Millenniumvraagstuk. Ook onze gemeente is hiermee bezig. Nage gaan wordt of er computers, pro grammatuur en installaties zijn die een Millenniumprobleem kunnen hebben. Wij zijn bezig in het ge meentehuis, bij de Brandweer, Gemeentewerken en gemeente lijke instellingen zoals openbare scholen. De installaties waar het om gaat zijn bijvoorbeeld de riool- pompen, verkeerslichten en be veiligingsinstallaties. Wij doen er alles aan om proble men te ontdekken en voor 1 januari 2000 op te lossen. Ook u vragen wij nadrukkelijk na te gaan of er bij u thuis of in uw orga nisatie een probleem kan ontstaan bij de eeuwovergang. U kunt daar bij denken aan kassasystemen, automatische deuren, beveiligings- installaties, thermostaten etcetera. U bent hiervoor zelf verantwoorde lijk. Stel dat op 1 januari 2000 uw deur spontaan van het slot gaat, dan kunt u zich voorstellen dat on gewenste vreemdelingen met slechte bedoelingen uw pand bin nenkomen. De gevolgen laten zich voorspellen. Of, uw alarm gaat af omdat die niet Millenniumbestendig is. U zult be grijpen dat de Politie niet overal te gelijk kan zijn. Hetzelfde geldt voor de Brandweer Wat wij hier schetsen is beslist rea liteit. Vandaar dat wij u met nadruk op uw verantwoordelijkheid wijzen om in uw omgeving na te gaan of zich mogelijk problemen bij de Millenniumwisseling voordoen. Al leen op die manier hoeven wij met met angst en beven naar dat mo ment toe te leven. Het is prachtig Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur. 's Middag? 5P,( is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's mid&BOr gesloten omdat de mensen di^B het gemeentehuis werkzaam op deze manier de lopende zal efficiënt en adequaat kunnen handelen. In de begroting voor de jaren 1999 en volgend bleek een structureel overschot aanwezig van ruim 400.000,- Door de ambtelijke or ganisatie is daarop een aantal ini tiatieven ontwikkeld om tot beste ding van deze gelden te komen. Op 9 februari a s. gaat de gemeen teraad besluiten hoe deze gelden besteed gaan worden Het college van burgemeester wethouders heeft investeringen voorgesteld in de volgende zaken. 1 Projekt 1-loket gemeentehuis 2 Software-onderhoud 3 Verkeersveiligheidsplan duurzaam veilig 4 Onderhoudsfonds speeltuinen. 5 Algemene vervangings investeringen Het grootste deel van de gelden, 175.000,-, zal worden besteed aan het verkeersveiligheidsplan. Tevens wordt er voorgesteldtrd 1999 een bedrag van 100» te reserveren voor de atletieistri wielervereniging Texel en den schillende sociaal-culturele rts lingen In nader overleg m?n d betrokken organisaties zal rwc geval de exacte besteding vjzo bedrag worden bepaald. hte Daarnaast heeft het collegeior drietal uitgaven aangedragemtei de besteding van de aanwezixel: cidentele overschotten. Dit bntei het project duurzaam toeak Texel, de aanpassing van dei er verschool in Den Hoorn en iar teringen ten behoeve van spen w nen. Over deze uitgaven zal tan later stadium een besluit wgelr genomen. »er <er bbe •or are 1 Sinds 1 januari jl. is er wat veran derd in de procedure voor zorg- aanvragen. Zorgaanvragen moe ten nu eerst getoetst worden door een Regionaal Indicatie Orgaan (RIO). Voor Texel en Wieringen is hiervoor de Stichting RIO Texel Wieringen opgericht. Onder ver antwoordelijkheid van deze stich ting beoordeelt de GGD te Den Helder of de aanvraag in principe voor toewijzing in aanmerking kan komen. Dit heet indicatie beoordeling. Per 1 januari 1999 worden de indicatiebeoordelingen ten be hoeve van thuiszorg, verzorgings huizen en verpleeghuizen uitge voerd door de Gewestelijke Gezondheids Dienst (GGD) Den Helder. Voor indicaties in de gemee Texel, voor hulpverlening door thuiszorgorganisatie of opnanK een verzorgingshuis kunt u tact opnemen met het telefoi nummer 0223 671552. Opna in het verpleeghuis geschi door middel van aanmelding c de huisarts of door een specia van het ziekenhuis. Postadres en secretariaat van RIO: Het bestuur van de Stichting F Texë Wieringen Postbus 200 1790 AE Den Burg aid ïdi ep ZW '9 Op 12 januari jongstleden heeft het college van burgemeester en wejro ders besloten stembureau 3 definitief te verplaatsen. Voor de toekom verkiezingen zal derhalve geen gebruik meer meer worden gemaafc het Rode Kruisgebouw in Den Burg. De belangrijkste reden hiervoor slechte toegangkelijkheid van het gebouw voor de minder-valide kiftde Voortaan zal stembureau 3 gevestigd worden in de Gollards, De Zes rS( Den Burg. rei Voor de kiezers van stembureau 3 heeft het besluit een aantal consedtoi ties. In 1999 kan men zijn of haar stem uitbrengen in de grote zaal v£tt r Gollards, te bereiken via de hoofdingang. Vanaf 2000 kan dit in de 'carrousel' van De Gollards, te bereiken vitns ingang Jan Dirksoord. Stembureau 3 omvat alle kiesgerechtigden wonende in de volgende T straten: Beatrixlaan Kogerweg Vaargeul Boogerd Lijnbaan Vloedlijn r. Burgerdijk Nieuwlanderweg Vogelenzang F De Zes Noordwester Waal en Burgerdijk or Duinreep Pater Witteplein Weststraat foi Gasthuisstraat Ploeglanderweg Willem van Beierenstraa'jrk Golfslag Rozendijk Zeebries es Hollewal Schoorwal nd Jan Dirksoord Smitsweg an Jonkerstraat Tempelierweg ior n Op 3 maart 1999 zijn de eerstvol gende verkiezingen. Op die datum mogen de kiezers hun stem uit brengen op de leden van Provin ciale Staten. Op 10 juni 1999 vol gen de verkiezingen voor het Eu ropees Parlement. Mocht u nog vragen hebben, kunt u contact opnemen metfO vrouw M. de Porto, tele^al (doorkies)nummer 36 21 45 )X€ Het is weer verkiezingstijd. Op 3 maart a.s zijn er de Provinciale Sta ten verkiezingen. Ook voor de in woners van de gemeente Texel zijn deze verkiezingen van groot be lang. De gemeente roept u dan ook op om op 3 maart uw stem uit te brengen. Provinciale Staten is het algemeen bestuur van de Provincie en is ge vestigd in het provinciehuis te Haarlem Het dagelijks bestuur van de provincie is in handen van Ge deputeerde Staten. De leden hier van worden door Provinciale Sta ten benoemd. De voorzitter van Gedeputeerde Staten is de Com missaris van de Koningin, de heer J.A. van Kemenade. Hij wordt be noemd door het Rijk. Met de provincie hebben we alle maal te maken. De provincie regelt die zaken die te klein zijn voor het Rijk en te groot voor de gemeente. Denk daarbij aan het onderhoud van de provinciale wegen en het ontwikkelen van de economie en werkgelegenheid in de provincie. Ook op het gebied van de sociale en culturele leefomgeving, de ont wikkelingen in de landbouw en het vervoer van goederen en mensen heeft de provincie een belangrijke taak. Vier jaar geleden zijn de verkiezin gen voor Provinciale Staten ge wonnen door de VVD, zij zijn mo menteel met 28 zetels in de Pro vinciale Staten vertegenwoordigt. De tweede partij in grootte is de PvdA met 16 zetels, gevolgd door het CDA met 13. Om de vier jaar kiezen de inwoners van de provincie van 18 jaar en ouder hun vertegenwoordigers op het provinciehuis in Haarlem. Wij roepen u op die dag ook uw stem te laten horen. U kunt op 3 maart tot 20.00 uur uw stem uitbrengen op het stembureau voor uw wijk. (advertentie) Eiland I berichten 29 januari 1999

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 10