Lionsclub Texel verdeelde 24 mille Horeca content me. openingstijden Feestelijk programma jarige muziekschool Texelmodel' horec slaat landelijk aan TEXELSE^ COURANT- Kerkdiensten Zondag 31 januari Materiële schade bij aanrijding Cursus ondernemers Strend krijgt eigen Night of the Proms oud Papier Verkeer, vervoer en een badhotel Melk te koop gevraagd, Metselaar te de Cocksdorp, M. WIERINGA, HORLOGES. REGULATEURS, en WEKKERS. Zg, die in aanmerking wenscben Ie komen voor postbode te Oudeschild De Ond. Vereeniging de Waal. „VOORUITGANG ZIJ ONS DOEL" OInDERWIJZEEüS. eene Onderwijzeres in de nuttige handwerken. Pannen Voorradig 3000 rooic cd 2000 blauwe, S. JCeijser Dz. Medische zorg Opduin grijpt naast hoofdprijs VRIJDAG 29 JANUARI 1999 Blij met hun donatie. Van links naar rechts Harry de Graaf (Stichting Nieuw-Guinea), Nellie Kikkert-Bruin (Childrens Haven), A.Hemelaar (Oogzorg Himalaya), Paul Smidt (Ambulancedienst Texel) en Jan Bloem (Tesselhuus). (Foto Bon Bosch) vangst Hij vertelde dat het Tesselhuus ook dit jaar weer 11 zg. adoptieweken gaat verzorgen tus sen begin juli en eind september. Totaal is daar f110.000,- mee ge moeid. Het geeft voldoening dat zo veel Texelaars het bankrekening nummer van de stichting weten te vinden om dit mogelijk te maken. Het is de 19e keer dat een flink deel van de opbrengst van de Lionsveilmg naar dit goede doel gaat. Voor de Stichting Oogzorg Hima laya was f4.000,- beschikbaar. Vice-voorzitter A. Hemelaar uit Bloemendaal vertelde dat met dit geld zo'n tachtig mensen in Nepal een oogoperatie kunnen onder gaan, waardoor zij weer kunnen zien en normaal functioneren. Oog zorg Himalaya is volledig afhanke lijk van donaties. De Texelse Lionsclub heeft de opbrengst van de Lionsveiling 1998 verdeeld over zes goede doelen: het Tesselhuus, Stich ting Oogzorg Himalaya. Stich ting Nieuw-Guinea, kindertehuis Renosa in Mexico, het Lions- project Noordzee en een nieuwe couveuse voor de ambulance dienst Texel. In hotel De Pelikaan namen gistera vond vertegenwoordigers van ge noemde organisaties de symboli sche cheques in ontvangst uit handen van notaris H.C. Kooi, voor zitter van de fondsverdelings- commissie van de Lionsclub. Hij had totaal (24.000.- te verdelen, zijnde de netto opbrengst van de veiling. 'Nu lijkt het alsof wij zo roy aal zijn, maar dit geld is feitelijk bij een gebracht door Texelaars die onze veiling hebben bezocht', legde hij uit. Bij de jaarlijkse toekenning van de bijdragen geldt een min of meer vaste verdeelsleutel Het Tesselhuus kan rekenen op een derde van de opbrengst, een derde gaat naar projecten buiten Texel en de rest is bestemd voor projecten op Texel zelf. Voorzitter Jan Bloem van de Stich ting Texelvakantie Gehandicapten (Tesselhuus) nam f8.000,- in ont- Harry de Graaf nam f2.000,- in ont vangst, oftewel ongeveer zeven miljoen roepia, genoeg om de schoolopleiding van meerdere Papoeajongeren te bekostigen Het geld is hard nodig want als gevolg van de economische malaise in In donesië zijn de prijzen daar met sprongen gestegen en zijn velen hun werk en dus hun inkomen kwijt geraakt, zodat zij hun kinderen van school moeten halen. Vrijwel dage lijks ontvangt de Graaf post van wanhopige ouders en studenten die om steun vragen Hij toonde enve loppen die waren overdekt met postzegels omdat de posttarieven onlangs zijn vertienvoudigd Nellie Kikkert-Bruin kreeg f2 000,- voor het kindertehuis van de organi satie Childrens Haven in het Mexicaanse Renosa. Straatarme kinderen uit de onderste lagen van de bevolking krijgen hier onderdak, eten en gezondheidszorg. De nu ontvangen f2.0Q0,- wordt gebruikt voor de dringend noodzakelijke ver vanging van de waterleiding in het centrum. Dit jaar werd slechts één doel op Texel zelf gesteund. Voor de aan schaf van een couveuse voor de Texelse ambulancedienst werd f8.000,- overhandigd aan exploitant Paul Smidt. Dat was lang niet ge noeg voor de couveuse, maar de fi nanciering was toch rondgekomen door overleg met exploitant en twee sponsors van buiten de Lionsclub. De ambulancedienst zelf droeg f3.500,- bij en Teso en de Rab- stichting (verbonden aan de gelijk namige bouwmaterialenhandel) kwamen elk met f2.500,- over de brug. 'Een prachtig staaltje van Texelse samenwerking' sprak nota ris Kooi tevreden. De ambulance heeft al 15 jaar een couveuse die in die tijd zeven keer is gebruikt om een in zorgwekkende toestand ver kerende, meestal te vroeg geboren baby te transporteren. Het apparaat was dringend aan vervanging toe De Lionsveiling 1999 is gepland op 24 en 25 april. Muziek- en Dansschool Texel her denkt zaterdag 13 februari op feestelijke wijze dat veertig jaar geleden de eerste muzieklessen werden gegeven. Om 17.00 uur begint in de Burgemeester de Koninghal een receptie annex concert voor (oud-)docenten, (oud-)leerlingen en anderen die zich verwant voelen met de jarige. Wegens de beperkte ruimte kun nen zich maximaal twee personen per gezin opgeven. Aanmelden kan alleen volgende week. Het jubileum begint voor een ge deelte van de feestgangers al 's middags, wanneer een orkest van oud-reünisten in de muziekschool repeteert voor één van de concert- onderdelen die 's avonds op het pro gramma staan. Onder leiding van Erwin Hogeboom wordt een aantal Klezmer-stukken (Jiddische mu ziek) ingestudeerd. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 uur ds. J. ter Haar, uitz. via De Lichtboei De Waal: 10 00 uur dhr. M.D. Kuiper, uitz. via Radio Texel De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9 30 uur ds. E.J. Vledder Oudeschild: 11.00 uur ds. E.J. Vledder De Cocksdorp: 11 00 uur dhr. B Guiljam GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 uur mevr. ds. H D van Zessen; 19.00 uur ds. J. Vonk uit Oosterend, uitz. via De Lichtboei Oosterend: 9.30 uur ds. J. Vonk; 19.00 uur GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 uur dienst GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10 00 uur dienst BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 uur evangelist Newman uit Canada ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: za. 19.30 uur thema viering, The Gospeltrain, uitzen ding via De Lichtboei, zo. 10.45 uur herenkoor, nevendienst crèche De Cocksdorp: zo. 10.00 uur; vr. 19.30 uur rozenkransgebed Sint Jan: za 16 00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10 30 u.: Als christe nen bekommeren wij ons om an dere mensen Wachttorenstudie, 11.20 u.: Dit is de dag van redding! Het resultaat van hun vlijt wordt tus sen 17.00 en 18.00 uur ten gehore gebracht in de Burg. de Koninghal. Vervolgens begint een receptie, krij gen alle aanwezigen een hapje te eten en kan met een drankje worden geproost op de jubilaris Bovendien krijgt wethouder Nel Eelman als eer ste het door Pip Barnard geschreven jubileummagazine overhandigd. De feestgangers krijgen het boekwerkje later op de avond. Anderen geïnteresseerden kunnen het de komende tijd (gratis) afhalen op de muziekschool. Er worden tweedui zend exemplaren gedrukt. Om 19.30 uur start het tweede deel van het concert, dat tot 20.30 zal duren. Het programma ziet er uiterst Bij een aanrijding op de kruising Waalderstraat-Bernhardlaan, woens dag even na het middaguur, liepen twee auto's schade op. Het ongeval ontstond toen een over de Bernhard- laan rijdende man uit Den Burg geen voorrang kreeg van een bestuurster uit De Cocksdorp. Het politierapport maakt melding van deuken in spat borden en voorbumper en een be schadigd voorwiel. Over lichamelijk letsel wordt niet gesproken. Ondernemers kunnen via de Texelse Ondernemende Vrouwen (TOV) in schrijven voor de theoretische basiscursus bedrijfshulpverlening. Het te behalen diploma is in trek, omdat de ARBO-diensten binnenkort verplicht stellen dat in elke onderne ming een gecertificeerde persoon aanwezig is. De cursus beslaat vier avonden en duurt steeds van 19.00 tot 22.30 uur. Cursusleider is Jan Vonk uit Oudeschild. De kosten be dragen 260,- voor TOV-leden en 300,- voor andere cursisten. Op gave bij Anja Koot. tel. 318 283. gevarieerd uit. Zo wordt opgetreden door een combinatie van het huidige kinderkoor en een 'kinderkoor' van reünisten. Heel bijzonder is dat vier speciaal voor deze gelegenheid ge schreven composities worden uitgevoerd Michiel Drijver, Lotte Keijzer, Nienke Kruithof en Michiel Pam hebben allen een stuk geschreven voor verschil lende instrumenten. Een feestelijke primeur, dus. Oud-leerlingen Een hoogtepunt vormen ongetwijfeld de optredens van oud-leerlingen die van de muziek hun beroep hebben gemaakt. Claudia Rey, sinds kort als zangdocente aan de muziek school verbonden, brengt een paar nummers ten gehore met haar band Villa Zeezicht en Maarten Elzinga laat horen wat hij op de trompet in huis heeft Daarnaast treden voor het voetlicht de hardcore-band Deluge, het accor deon-ensemble van de muziek school en het uit meiden bestaand saxofoon-sextet dat vier jaar gele den het ensemblefestival won. Big Band Texel, voortgekomen uit een activi teit van de muziekschool en inmid dels een volwassen vereniging, vormt de waardige afsluiting van het programma. Borrel De band speelt ook na 20.30 uur nog door, ter opluistering van de feest- borrel. Het traditionele 'handjes schudden' ontbreekt. Wie bestuur en personeel van de muziekschool wil feliciteren met deze mijlpaal kan dat echter gewoon doen, omdat al deze mensen zijn te herkennen aan de speciale rode muzieksleutel die zij op hun kleding dragen, leder een die een cadeau wil geven aan de muziekschool, wordt gevraagd een Oosterend krijgt een eigen Night of the Proms'. Het Texels Christelijk Mannen koor, zangvereniging Soli Deo Gloria en fanfarekorps Excelsior zijn van plan samen met een paar solisten op vrij dag 4 juni een concert te bren gen, waarin muziek en spek takel hoogtij vieren. Plaats van handeling wordt de bollenschuur van Wim Trap aan de Achtertune. Deze wordt om gebouwd tot een heus muziek theater, dat plaats biedt aan on geveer 400 toeschouwers en maar liefst 175 medewerkers. Het spektakel vervangt dit keer het optreden dat de gezamen lijke verenigingen ieder voorjaar in de NH kerk van Den Burg ver zorgen. Het initiatief is te danken aan Betty Bakker, de dirigente van Excelsior, vertelt de lot PR- medewerker gebombardeerde Ruud Timmer. 'Zij wilde eens iets anders. Toen we erover na gingen denken, rolde dit eruit.' Het programma is uiteraard nog niet rond. Wel hebben Timmer en de zijnen een duidelijk beeld voor ogen. 'Het moet net zoiets wor den als de Night of the Proms in Engeland. Met leuke, populaire muziek en publiek dat kan mee zingen En misschien wel met lichtjes, of zo.' Uiteraard moet nog veel werk worden verzet voor het zover is. Dat het de initiatiefnemers ernst is, blijkt echter uit de verschil lende commissies die inmiddels aan het werk zijn gezet. Zo zijn er commissies voor het licht, voor de zaalaankleding en voor financiering, sponsoring en public relations. Bovendien is een rechtspersoon in het leven geroepen - de Stichting Proms- concerten Texel -, met Rob Manse als voorzitter, Piet Bakker als secretaris en Stiena Bremer als penningmeester. Timmer: 'Mocht het een succes worden, dan sluiten we een herhaling ze ker niet uit. Dat hoeft niet perse in Oosterend te zijn, maar kan net zo goed elders op Texel.' Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Mor gen komt de papierwagen in de vol gende straten 2. Bernhardlaan, Thijsselaan, Starkenburgh, Brouwer straat, Wilsterstraat en Binsbergen- straat. In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald Leerlingen, ouders en leer krachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars. naast het gebouw van Kotex. Zaterdag wordt ook in De Koog oud papier opgehaald Met wordt verzocht het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de container aan de Nikadel te brengen. 'We leven tegenwoordig in het teeken van de Motor-omnibus sen. - Zoowel in het binnen als in het buitenland kunnen we daar over berichten in de nieuwsbla den lezen, komen ons gedrukte ontwerpen met afbeeldingen in handen, hooren wij van motor omnibussen gewagen - en geen wonder want wanneer ze aan de gestelde eischen voldoen, is ie dere Gemeente in staat ze aan te schaffen, kunnen alle beharde wegen met die voertuigen voor personen en goederen worden bereden, kunnen zij de stoom trams met voordeel vervangen omdat onteigening van gronden onnoodig is, voor dwarsliggers, spoorstaven, kosten van aanleg, stations en watermachines geen gelden behoeven uitgegeven, het rollend materieel oneindig goedkooper is en de kosten van bewerking en gebruik evenals de slijting, in vergelijking met een stoomtram gering zijn.' Deze in gezonden brief van D W. Concinck Westenberg in de Texelsche Courant van donder dag 24 januari 1907 luidt het be gin in van het einde van de plan nen voor een Texelse stoomtram-maatschappij waar over in voorgaande jaren druk werd gedebatteerd. De redactie komt er in een volgend nummer nog eens uitgebreid op terug: Het bovenstaande mag ze ker wel ten bewijze strekken dat de motor-omnibussen eene toe komst beloven, te meer waar men er voortdurend naar streeft om dezelve zoo deugdelijk mo gelijk te maken. Of een motoromnibus nu het gewensch- te verkeersmiddel voor ons ei- 40 50 liter per dag. HA NT JE, melkdlijter, WAAL. land zal zijn? Die bussen op zich zelve zeker wel. doch een meer gewichtige vraag is het of onze wegen voor het verkeer met zulke voertuigen geschikt zullen wezen.' Dat op het gebied van vervoer verbeteringen noodzakelijk zijn. is de redactie echter wel duide lijk: 'Eerstens werd in het begin van deze maand de aan besteding gehouden voor den bouw van een bad-hotel aan de Koog; - dat wil met andere woor den zeggen dat daarmede de eerste stappen werden gedaan om van Texel eene badplaats te maken, een begin dat vérrei- kende gevolgen kan hebben, in dien het mocht gelukken om straks den stroom van reizigers - touristen en in een zeebad ge zondheid zoekenden - voor een deel naar het Noordzeestrand aan de Koog te leiden. Een bad hotel is dan een onmisbare eisch; de heer Flens heeft den moed die eerste stap te doen, moge het hem tot gewin zijn. Opzichtens Texel als badplaats, kan met onmogelijk het resultaat wel iets langer op zich laten wachten, - in niet weinige mate zou dit in de hand worden ge werkt, indien in een vlug en gere geld verkeer van af de Haven naar de Koog werd voorzien.' Op dat moment wist nog nie mand dat er meer en drastischer veranderingen in de lucht hingen. Pas in de zomer ontbrand! de polemiek tussen mr. J P. Bos man en dr. Adr. Wagemaker, die uiteindelijk zal leiden tot de op richting van de NV TESO. liet MoIodbestuur Tan den poldor ,Het Noorden" to Texol, brengt ter kennisje van de Ingelanden, dat do Toorloopig goedgekeurde rekeniDg der molen OTor het Jaar 1906, iogevolgo art. 110 Tan hot Algomeon bestuura-reglement ter inzage ia nedergologd ton huize Tan P. IC. ErlEMER to posterend op Texel, vanaf 17 Januari tot 31 Januari 1907. Namens het Molonbcatuur voornoemd, A. A. EELMAN, Molonmcoeter. P K. BREMER, Seer. Penniogin. De oiidergetcobcndc bericht uur de ingezeteneu van Cocksdorp er polder Eicrland dat hij zich zal vcstigcu ah voorloopig worden beetelliDgcn cn bood schappen iogewaobt bij A. SAUERBORN de Cocksdorp cd Jb. RIJK,SteeDeDplaats Boloefd aanbevelend, C. RIJK. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Woveratraat. Repnr.iti. n iiuii ullo l'urwcrlcen onder guranm-. Lugo prijzen mot I 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aan bevelend. kuDnen zich daarvoor aanmelden bij dm Heer Directeur van bet Postkantoor den Burg. Personen met bijverdienste genieten de voorkeur. Deelhebbers die hun bestelde lijnkoeken nog wenscben te verhoogon voorde bekende prijs cn condi'ie, levtriog ong. half Febr. gp.lievo opgaat to doen voor 1 Febr. a. s. J. i. BAKKER. Leden van stemt met ons als Commissaris een der volgende bcoren W. P. LAP Az. D. KEIJSEK Sz. ADR. BAKKER H. MONTÉ. Eenige leden. Aan do O. Jj. School tc den Hoorn wordt gevraagd om met 1 Moi 1907 in dienst to treden, JAARWEDDE f 150,-. Stnkkon vdór 20 Februari a.a. aan den Burgemeester. beste kwaliteit. Verder om optcruimen een partij Marmeren Platen, Te gels en extrikken. Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08 00 tot maandag 08.00 uur Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2. Oosterend. telefoon 31 82 34. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is er spreekuur zater dag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheelkundig centrum, Witte Kruis- laan 19. Den Burg. Bij ongevallen of bloe dingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers 31 30 86 (R. Heerenveen); 31 47 27 (P Meuleman), 31 46 69 (C M van Karsen) of 31 22 70 (J.G de Winter) Verloskundige praktijk: T M Niehoff en N Lammers, De Ruyterstraat 87, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 31 30 90 of 06-51 40 48 72. GEZONDHEIDSZORG Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland Voor alle hulp, zorg en informa tie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-65 02 22 - Afdeling huishoudelijke en verzorgende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel 31 41 52. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 uur Afdeling jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 24 Den Burg, tel. 31 32 41. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 uur - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14 00 uur - Diëtiste, voor afspraken elke werdag van 08 30-17 00 uur. tel 0223-65 01 23 Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling. Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar) Indicatie Indicaties voor thuiszorg en voor name in verpleeg- en verzorgingshui Stichting RIO Texel Wieringen. Opj gen via tel. (0223) 671552 OpnJ geschiedt op advies van huisarts specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand env spoedeisend ambulancevervoer bei 1-1-2 Of bel de Meldkamer Ncf holland-noord 072- 564 4444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg bureau is dagelijks open van 9 00 17 00 uur. Telefoon, tijdens kantoorv 32 21 88; buiten kantooruren 072-5i 222 Bij spoedeisende gevallen: 1-1 Gevonden munitie: Bel de politie 32 21 88 Dierenartsenpraktijk: Keesomk 11Den Burg. Alleen in spoec' tel. 31 25 27. 4 Verslavingsproblemen: Voor huif problemen met alcohol, drugs of anti;7^ verslavingen bel tijdens kantoorurer 94 13 (De Nieuwe Skuul). 4 Kustwacht: Voor meldingen van sc per en zwemmers in nood: tel 31 62 4 Chemicaliën op het strand: Bel brandweer, 072- 564 4444 4 Kunstgebitreparatie: Tandprt fische praktijk Van Kralingen (s; werkend met het tandheelkundig trum; voor ziekenfonds particulier-verzekerden), tel 31 201'7) Tandtechmek R. Van Oosten (parte here praktijk), tel 31 06 05 4 Apotheek: Weverstraat 95, Den B. tel. 31 21 12 Maandag t/m vrijdag 8i 18.30 uur; zaterdag 10 00-13.00 uw 15.00-17.00 uur; zondag 1100-12;- uuren 16.00-17 00 uur Buiten die tip alleen voor spoedeisende gevallen donatie voor instrumenten voor de Texelse basis scholen le doen op bankrekening 36.25.97.685, onder vermelding van jublleumactie' Wie zich wil aanmelden voor het jubileum kan van maandag tot en met dinsdag contact opnemen met de muziekschool, tel. 313 493. De horeca kan zich vinden in de notitie Openingstijden Horeca en Openbare Orde De Koog van het college. 'Aan onze belangrijkste wens, het verdwijnen van de 1 uit de 1-2-3 regeling wordt voldaan', schrijft voorzitter Jook Nauta. De politici, die dinsdag over het on derwerp adviseren, zijn echter verdeeld. Dat met name de sluitingstijden een heikel onderwerp zijn, blijkt uit het besloten overleg dat de partijen afgelopen dinsdag voerden over dit onderwerp. Het gebeurt een aantal keren per jaar dat de fractievoorzit ters in afzondering dit senioren convent houden. 'We voeren geen achterkamertjes politiek, maar pei len de politieke meningen', aldus Jaap Vlaming (GroenLinks). Van grote verdeeldheid binnen de frac ties is volgens hem geen sprake. Pieter de Groot (D66), die wegens ziekte overigens verstek moest la ten gaan. denkt daar anders over 'Ik denk dat de wens de vader van de gedachte is. De geluiden uit de verschillende belangengroepen in dit voorstel onvoldoende d vertaald, zoals ook blijkt uit de fiek van de verschillende organ ties. In dat opzicht is de notitie mij een teleurstelling.' Ook voo VVD, die eerder voor een sluitingsuur pleitte, zal het slil zijn. Dick Drijver (Texels Belang) n dat zijn partij nog geen eendui standpunt heeft ingenomen, wijst op het partiiprograiT waarin twee uur als eindtijd is oj nomen 'Daar kun je niet zon omheen.' Horeca Texel had liever gezien de afloeimg van caféganger twee uur wat gespreider zou zodat dit wat rustiger zou verloi Het verschil in tijden door de wo? en in het weekend maakt het er gens Nauta voor het publiek minder duidelijk op. 'Maar in he der van een compromis wel ao tabelHij pleit wel voor een 'd; werkelijk en consequent' uitva van de aangekondigde maatn len. Hotel Opduin uit De Koog is niet uitgeroepen tot 'Leerbedrijf van het jaar 1998'. Op de horecavakbeurs Horecava in Am sterdam ging een hotel-restaurant uit Venlo met de hoogste eer strij ken. 'Opduin' moest het doen met een eervolle nominatie. De jury toonde wel veel waardering voor het 'Texelmodel', waarmee jonge koks, obers en serveersters de kans krijgen om het vak te leren. Het 'Texelmodel' is drie jaar geleden mede ontwikkeld door Jan Wolter Timmerman, chef-kok van het Koger viersterren hotel, in samenwerking met andere horeca-leerbedrijven op het eiland. 'Leerlingen gaan in de rus tige periode -november tot maart- zoveel mogelijk naar school, terwijl ze in dienst van het bedrijf blijven. Tijdens de rest van het jaar maken ze de opleiding af, maar werken ze volop mee in het betreffende hotel of restaurant', vertelt Timmerman. Normaliter krijgen de leerlingen één dag per week theorie en werken ze vier dagen in de praktijk. Bij het Texelmodel ligt deze verhouding anders. Seizoenbedrijven kun hierdoor ook als leerbedrijf funge' Timmerman. 'In het reguliere mt heb je een onderbreking van maanden, waarin de leerlingen dag naar school gaan maar niet ii praktijk werken. De opleiding ligt te lang stil.' Opend Op het eiland zijn 19 leerbedrijf die gemiddeld twee a drie leerlirv: in dienst hebben 'Per bedrijf zijn er al gauw twee één in de bedien en één in de keukenDit aan! van leerlingen is voldoende vooi school om aan het Texelmodel c te werken. Landelijk is nu zelfs in CAO opgenomen dat deze om wijs-mogelijkheid bestaat. De Texelse leermeesters kwam vorige week in restaurant Worsteltent bijeen voor hun dn maandelijks overleg. Onder me werd gesproken over de opend; op zaterdag 6 februari. Texel dan inhaken op de landelijke cï pagne 'Word een ster in de horec gericht op toekomstige leerling en hun ouders. Via het 'Texelmodel' krilgen longeren de kans om In theorie én praktijk een perfect 4 te verzorgen. iFoioarchwiToxeaacd^ I

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2