'Dit is een slag in ons gezicht' Nieuwe eigenaren Slock houden vast aan sfeer Bouwstop schokt lepe de Boer Misschien iets meer gekkigheid Sportpark Wat ik zeggen wou... Bouwstop Bowlers Plaatsman demonstreren vorm Bedrijvig/^W TEXELSE COURANT \WU WILLEN ZELF DE J-2-3 REGELING, tEM DBT GfiflT RLS VOLGT ,1 UUR FWME-OORD De beste stuurlui staan aan wal Kazerne en huizen Mokweg op riool Magere vangsten voor sportvissers Hommage Je bouw buren 3UUR RftMK0M5T -J)EHHELPER r JIK VIND FILLED BE6T -J f)L5 IK MflRt? MIETr IDE HELE HBCHT OP^ 7 HOEF EE BLEVEN J, VERVOLG VAN PAGINA 1 "uizing in principe voor komend sei- oen rond zijn. 'Maar aan de ■oorwaarde van de raad dal de clubs rlkaar met tot last zullen zijn, kan liet worden voldaan', doelde hij op iet uitblijven van enkele gevraagde 'OOrzieningen. 'Ik voorzie tapaciteits- en veiligheidsproble- nen.' Hij liet er geen misverstand over jestaan dat bij de ƒ1,1 miljoen die Ie gemeente voor de verhuizing uit teert. geen ballenvangers zijn inbe- jrepen. Daarin verschilde hij van nening met Dick Drijver (Texels Belang), die de indruk had dat deze /oorzieningen wel door Texel'94 noeten worden bekostigd. Aan de hand van een bericht uit een dverkantse krant toonde Dapper aan dat de combinatie wielerbaan/voet balveld ook elders problemen veroor- taakt. 'Net als hier hebben de clubs tun hoop op de gemeente geves- igd Wielervereniging Er is niet goed gekeken naar de belangen van de wielervereniging', doelde voorzitter Benno Bakker op het college-voorstel om de oversteektunnel achterwege te la ten. 'Volgens de gemeente kost zo'n voorziening 1,5 ton, maar wij hebben een offerte van ƒ60.000,-. 'We wil len best meebetalen aan onze eigen veiligheid.' Bakker vertelde dat als de baan niet aan de gestelde eisen voldoet, het bestuur zelf aansprake lijk is en de verzekering niet of nau welijks uitkeert.' De huur die de club de gemeente jaarlijks betaalt - die volgens Bakker eigenlijk veel te hoog is - kan worden gebruikt om de tunnel te betalen. De wielervoorzitter maakte ook dui delijk dat met de waarde van de vrij komende Texel-velden, de ge wenste voorzieningen kunnen worden bekostigd. Bij de eventuele bouw van een nieuwe brandweer kazerne op dit terrein, zoals in het geruchtencircuit valt te vernemen, komt dit echter niet in de verkoop. Dit is volgens Bakker geen goed argument, omdat de gemeente zich dan toch een flinke som bespaart. Atletiekbaan Hoewel geen concrete bedragen werden genoemd, zijn de 128 leden van Atletiekvereniging Texel bereid een deel van de kosten van de ge wenste kunststofbaan zelf op te hoesten. Trainer Michel Gomez maakte duidelijk dat de baan bijzon der gewenst is. 'Zelfs zonder dat er goede voorzieningen zijn, groeit deze tak van sport. Als er een goede baan ligt kunnen ook de scholen er gebruik van maken en kan die wor den verhuurd aan clubs van de Het is niet te filmen wat er de laat ste tijd in De Koog gebeurt met be trekking tot de nieuwbouw van sla gerij De Boer In deze tijd van verruimde openingstijden, mini- supermarkets in tankstations en op NS-stations etc., hebben verande rende eetgewoonten eraan bijgedra gen dat ook maaltijden bij slagers en supermarkten worden gegeten en gekocht. Overal, behalve in De Koog. Dit alles wordt uitgevochten over de rug van een actieve, hard-werkende slagersfamilie, die een riant pand aan het Dorpsplein (AAA-locatie) heeft ingeruild voor een nieuw te bouwen slagerij op een gebied dat nog in ontwikkeling is. De bezwaren worden aangebracht door ondernemers die hun tent allang hebben gesloten voordat de laatste gast van het eiland is ver trokken, door er gewoon een gordijn voor te hangen met de tekst 'geslo ten'. Wel, die ondernemers bli|ven ervoor zorgen dat De Koog in de winter 'zo gezellig' is en dat je, als je op vrijdagavond een zak patat wilt kopen, maar naar Den Burg moet. Het is te hopen dat de gemeente Texel deze zaak eerder behandelt dan eind februari om de familie De Boer voor een grote financiële strop te behoeden. Cor Kossen, Kikkert Texaco/Fiets Inn, Inter-Deco Shop, 't Gouwe Boltje, Semke Delicatexel, Top Tien Supermarkt, De Koog. vastewal, wat voor verbreding van het toerisme zorgt.' Wachten Volgens voorzitter Andri Binsbergen hebben de leden van AVT er geen moeite mee als de aanleg van de baan nog enige jaren op zich laat wachten. Hij pleitte wel voor een prin cipe-uitspraak van de raad, waarin de kunsstof baan alsnog in het plan wordt opgenomen. Die wens uitte ook Benno Bakker ten aanzien van de tunnel en andere veiligheids voorzieningen. Alle clubs pleitten voor een gefaseerde invulling van het complex, waarbij al bij de eerste aanlegwerkzaamheden rekening kan worden gehouden met andere maat regelen. 'Alle verenigingen zijn be reid een duit in het zakje te doen, nu is de gemeenteraad aan zet Hun voorstel is om een deel van het strukturele overschot van de ge meente voor de gevraagde voorzie ningen te reserveren. In de dinsdagavondleague bij de bowlers liepen de zaken bijzon der voortvarend voor het team van Hotel Tatenhove. Jan Plaatsman zette twee keer een game van 200 neer, naast een serie van 744 pin- val. Samen met zus Corine pakte hij hiermee de volle winst tegen het team van Alkema en Honingh. Ook Trijn Stiggelbout van Vliegveld restaurant Texel produceerde met vliegende bewegingen twee 200-ga- mes. Samen met teammaat Theo Zuidewind versloeg zij koploper Kraanverhuur Kager. Bij het team van Verhuur H. Bruining gooiden Cees en Janine Witte bei den een hoog gemiddelde. De tegen standers van Paal 12 konden dit met bijbenen en moesten zich tevreden stellen met één punt. Bij de jeugd leverde Eelco Buis van Hotel de Branding eveneens een game van 200 af Omdat ook team genoot Eddy Witte op dreef was, moest tegenstander Interpole on the Cover diep door de knieën. Bij het De stamgasten van In den Grooten Slock kunnen gerust zijn. Met de 'promotie' van Jaco van Trigt (32) van werknemer tot eigenaar staat vast dat de opzet van het horecabedrijf geen grote veranderingen zal ondergaan. 'Het is gewoon een hartstikke goed café. We gooien er alleen iets meer gekkigheid in', belooft Van Trigt, die 'de Slock' samen met vriendin Saskia Verhulst (28) van Jook Nauta heeft gekocht. Met de bekendmaking kan een eind komen aan een stroom van geruch ten, die op gang kwam nadat Jan en Marga Koomen en Jook Nauta eind november tot een overeen komst kwamen en die met name de vaste klanten van het café in rep en roer bracht. 'De Slock is voor veel mensen hun huiskamer, waar ze ook overdag even binnenlopen voor een kop koffie en om de krant te le zen. De vraag was. Wal gaat er mei óns café gebeuren?, lacht Van Trigt, die er sinds zes jaar achter de bar staat. 'Het café wordt ook niet van Sas en van mij, maar van de vaste klantenkring...' Het duo is van plan weinig of niets aan de inrichting te veranderen en ook de sfeer zal met op z'n kop wor den gezet. Van Trigt: 'Het gaat om kleine dingetjes, wij gaan wat meer organiseren Zoals de jaarlijkse gehaktballenwedstrijd, dat was al een idee van mij. Of het dobbel- toernooi. Misschien gaan we wel tafeltennissen. We willen er ge woon iets meer sjeu in brengen. Dat is geen kritiek op Jan. dat is een logisch gevolg. Wij zijn nu eenmaal een stuk jonger. Maar de basis is goed, dat heeft Jan prima gedaan.' Amstel Het jonge ondernemerspaar wordt eigenaar van het cafe ('de inventa ris en de goodwill'), het pand zelf blijft eigendom van Nauta. Verhalen dat hij de huur wel eens zou kunnen opzeggen om er straks een winkel in te vestigen, wijst Nauta van de hand. 'Opzeggen acht ik niet wen selijk. Mijn overweging om de Grooten Slock te kopen was om de bestemming te handhaven, met om die te wijzigen. Van dat voornemen stap ik met zomaar af.' Een andere geruststelling voor ve len zal zijn dat de concurrentieslag tussen Grolsch en Amstel door de laatste brouwerij werd gewonnen en dat Amstel dus 'gewoon' leveran cier blijft. Van Trigt: 'Wat er uit de tap komt. dat maakt voor een hoop mensen veel uit. Ik geloof dat het op een gegeven moment alleen nog maar daar over ging.' Zijn vriendin is ook blij met de uitkomst: 'Grolsch, dat is hoofdpijn de vol gende dag Over de manier van uitbaten zijn door Nauta en de nieuwe eigenaren goede afspraken gemaakt, bena drukken ze zelf. Ook de overeen komst om te zijner tijd de trap naar boven uit het café weg te halen, getuigt daarvan. De bovenverdie ping - eveneens eigendom van Nauta - zou kunnen worden ontslo ten vanuit het pand ernaast, met als plezierig gevolg dat het café er VRIJDAG 29 JANUARI 1999 (Foto archief Texelse Courant) dat concurrentie nooit een argument kan zijn om de vergunning in de weg te staan. Zolang we ons oude pand niet leeg achterlieten en het bedrijf bestaansrecht heeft. Welnu, het oude pand is verkocht aan vishandel Blom en ik bewijs al twintig jaar dat het bedrijf rendabel is.' Eetwinkel De nieuwe zaak kreeg de bestem ming detailhandel/horeca. 'We noe men het een eetwinkel, maar willen absoluut geen horecazaak zijn. Wél een modern bedrijf, waarin we een breed sortiment produkten verkopen. Koud, maar als de klant dat wenst ook warm. Alleen door verbreding, verfijning en verdieping van het as sortiment kunnen we de concurren tie met de supermarkten aan (Foto Joop Rommels slag in ons gezicht', zo omschrijft slager lepe de Boer het stil- van de bouw van zijn bedrijf aan de Nikadel. Dat gebeurde de rechter de vergunning dinsdag heeft geschorst. 'Dit is een er zit een groot kapitaal in en nu kunnen we niet meer verder.' 'Die paar mensen die iets warms willen, moeten dat bij slecht weer toch binnen kunnen opeten Dus wil ik dat er vier tafeltjes komen te staan Supermarkten, pompstations en bakkerijen doen dat ook, onge stoord. En dan kan dat hier in De Koog zeker niet.' Tafeltjes 'Concurrentie? Mensen die naar een restaurant willen, komen echt met bij ons. Die horecavergunnmg mag wat mij betreft wel vervallen, als die paar tafeltjes maar mogen blijven staan. Daarover zijn we nu aan het onder handelen. Maar als ik geen warme bal gehakt kan verkopen, kan ik geen bedrijf meer voeren We zijn name lijk ook een catering-bedrijf We ver zorgen al vanaf 1991 de maaltijden voor de vrijwilligers van het rondje Texel.' Ironisch is dat veel personeel uit de Koger horeca, ook medewerkers van Langevelds bedrijven, hun warme hap bij De Boer halen. 'Ik hoor nu al: wanneer gaan jullie weer open7' Steun Het bleef niet bij die reactie. Zodra de bouwstop bekend werd, kwamen bij De Boer vele steunbetuigingen binnen. Een aantal dorpsgenoten spreekt in de rubriek 'Wat ik zeggen wou' verder in deze krant zelfs hun afkeur uit over de gang van zaken 'Dat doet ons goed Ook het feit dat de Rabobank meteen heeft gezegd ons niet te zullen laten vallen Vergelijk De rechter heeft de uitspraak nog met toegelicht, zodat De Boer nog in het duister tast Maar ik denk dat het om vormfouten gaat. De Boer heeft zijn advocaat op dracht gegeven tot een vergelijk met de overige partijen gekomen. 'Want zelf ben ik maar een gewone slager en heb nog nooit met dit bijltje ge hakt.' Hij hoopt op een akkoord. 'Langeveld heeft de gemeente onderuit gehaald. Als het dan met persoonlijk is be doeld, dan moet hij dat nu laten blij ken', doelt mevrouw De Boer op de belofte van Langeveld om met een oplossing te komen (2UUR RFVRfiRT 7' WORDT D«T j DE TUEkonèt Dankzij de aanleg van een pers leiding van 1.100 meter lengte naar de Joost Dourlein kazerne, kunnen ook diverse woonhuizen aan de Mokweg op het riool wor den aangesloten. Hoewel hier mee een investering van ƒ200.000,- is gemoeid, verwacht het college op termijn geld te be sparen. Momenteel wordt het afvalwater van de kazerne geloosd via een zuivering op het terrein van de ka zerne. Door strengere regelgeving voldoet die met meer aan de eisen. De persleiding van 1.100 meter is nodig, omdat het bestaande riool zich onder de Mokweg bevindt De woningen in dit gebied moeten voor 2001 zijn aangesloten op de riole ring. Met een gezamenlijke aanleg is een flinke som te besparen. Bij komend voordeel is dat de kazerne met 300 vervuilingseenheden te boek staat. Aansluiting hiervan be tekent dat een kwetsbaar gebied el ders op het eiland met op het riool hoeft, waardoor geld wordt be spaard. Gezien de omvang van de lozing en de omvang van de investering, vindt het college het redelijk dat de gemeente de helft van de kosten (ƒ100.00-,-) betaalt, ten laste van het rioolegalisatiefonds. De deelnemers aan de tweede wed strijd in de winterserie van de sport vissers hoefden weinig in actie te komen. Vier senioren en twee jeugd leden haalden bij het Ankerpark in Oudeschild samen drie vissen op de kant. Senior Cor Huisman ving er twee, met een totale lengte van 38 centimeter, en won. Junior Dennis Witte verschalkte de andere vis. die 17 centimeter mat. De volgende wedstrijd vindt 7 fe bruari plaats nabij de asfaltmolen, aanvang 8.30 uur. team Disco Dancing gooide Dennis Hin zich in de kijker, door voor het eerst in zijn carrière drie games van boven de honderd te gooien. Uitslagen: Alkema en Honingh-Hotel Tatenhove 0-5, Duinrest. Juliana-TCA Oosterend 2-3; App Land en Zeezicht-Op de Steenplaats 3-2; Kraanverhuur Kager-Vliegveldrest. Texel 1-4. Verh. H Bruining-Paal 12 4-1; Pnmera Mets- Windkracht 12 4-1 Jeugd: Interpole On The Cover-Hotel de Branding 0- 4, Teletubbies-Disco Dancing Team 0-4. Loodgietersbedrijl Keijzer-Verseput Verzeke ringen 0-4 jgco van Trigt en Saskia Verhulst (achter de bar) en Jook Nauta (ervoor) proosten op de toekomst. van de slagerij van lepe de Boer is inmiddels gestaakt. We zijn al vanaf 1994 bezig om dit 'oor elkaar te krijgen. In onze win del aan het dorpsplein konden we jeen kant meer uit.' De Boer wilde iitbreiden met een serre, maar toen ie buren dwars lagen ging dat niet ioor 'Toen moesten we wel wat ihders.' Us het aan De Boer en z'n echtge- tote alleen had gelegen, hadden ze lie stap niet gemaakt. Maar toen -iochter Katja en echtgenoot Kees pploorman aangaven het bedrijf te willen overnemen en het werk in de slagerij ook dochter llonka trok, hak ten ze de knoop toch door. 'We zei den; we zetten de schouders er on der en bouwen een gezond bedrijf waarmee we ook in de winter kun nen draaien. We kochten van de gemeente een stuk grond en hebben de hele bouwaanvraag zo zorgvuldig mogelijk aangepakt Risico 'De gemeente heeft duidelijk gezegd 'Wij hebben regelmatig zeer geno ten van de Grooten Slock en be treuren het dan ook een beetje dat er een einde komt aan deze pe riode.' W. van Dapperen, architect uit Bussum en eigenaar van een tweede woning in Den Hoorn, stuurde de redactie een drietal te keningen, die zijn liefde voor 'de Slock' en de vertrekkende café baas uitdrukken. We plaatsen er één van. met een (ondanks het schetsmatige karakter) zeer her kenbare Jan Koomen. een paar vierkante meter bij krijgt en de entree iets uitnodigender wordt. Nauta: 'We zijn niet alleen buren, maar eigenlijk ook partners.' Op zijn eerder geuite wens om de Grooten Slock door een uitbreiding van de keuken iets meer op het winkelend publiek te laten 'aanslui ten', gaan Van Trigt en Verhulst echter met in. 'Dat is bijna niet te doen. We zouden flink moeten ver bouwen en het zou ook een groter beroep op onszelf doen. Bovendien zijn er genoeg eetmogelijkheden in Den Burg Je kunt bij ons wel een tosti krijgen, maar voor de rest blij ven we een echt biercafé. Als één van de weinige.' Fervent stapper Saskia Verhulst heeft in tegenstel ling tot haar eega weinig ervaring in het horecavak 'Ik heb het wel eens in vakanties gedaan en ik help soms in de manege. Dat is niet veel, inderdaad. Maar een biertje kan ik wel tappen Ze lacht. 'En ik ben een fervent stapper en een ge makkelijke prater. Dat lukt wel.' Sandra ten Boekei. nu naast Van Trigt het enige personeelslid van de familie Koomen, blijft - als derde medewerker - in de Grooten Slock werken De eerste werkdag als eigenaren valt voor Van Trigt en Verhulst op maandag 1 februari. 'We gaan dan gewoon om vijf uur 's middags open Maar om er toch iets meer van te maken, houden we vrijdag 5 februari vanaf acht uur 's avonds receptie. En de rest van het week end moet gewoon een mooi feest worden.'

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5