Waldhoorn te voor groeiend klein DEK Publiek heeft veel lol om slap blijspel Drie keer live in Question Plaza Agenda teso Jug Bros presenteert CD 7 TEXELSE^ COURANT Daalderschool in teken sprookjes Reiki-cursussen E Radio Texel prai met Dana bij Ondernemers wiv< gesprekspartne_ Primafoon DINSDAG 9 FEBRUARI 1999 Marieke Lap in rolstoel als stralend middelpunt van het majorettennummer. Nog even en dan zitten er bij een muziekuitvoering van DEK meer mensen op het podium dan in de zaal. De muzi kanten, tamboers en majorettes vormen tegenwoordig een vereniging van maar liefst 92 personen. Er is sprake van ongekende bloei, zodat er alle reden is om in het jaar 2000 bij het 75-jarig bestaan de bloemetjes buiten te zet ten. (Foto Harry de Graaf) Het thema van de fancy fair die vrijdag van 17.30 tot 20.30 uur in de Jacob Daalderschool in Oosterend wordt gehouden is 'Sprookjes'. De kinderen hebben de school de afgelopen weken een sprookjes achtig karakter gegeven. De gasten van fancy fair kunnen de inwendige mens versterken in het schoolrestaurant. Op het menu staan: Roodkapje, Sneeuwwitje, broodje toverstok en wolvenham. Voor de fijnproevers wordt 'heksenblaadjessoep' geserveerd. Drankjes en ijs ontbreken met. Op het schoolplein staat een oliebollenkraam. Bewoners van Strendertuus kunnen telefonisch de oliebollen bestellen. De bollen worden bij hen thuisbezorgd. Voor de kinderen zijn er spelletjes, zoals 'Red Doornroosje'. 'In de diamantgrot van de dwergen' en 'Gooi de wolf zijn buik vol stenen'. Voor de kinderen is een wedstrijd uitgeschreven, waarbij een beroep wordt gedaan op hun creativiteit In de hal van de school staat een groot rad van avontuur waarbij vele prijzen te verdienen zijn. De hoofdprijs van de grote verloting is een para tandemsprong. De school zal dit jaar een ingrijpende verbouwing ondergaan de opbrengst van de fancy fair komt ten goede aan de inrichting van de vernieuwde school. De groei heeft niet alleen te ma ken met Hoornder gemeen schapszin (je moet een goede re den hebben om géén lid van DEK te worden) maar naar verluidt ook met het wegvallen van een drem pel. Aspirant-muzikanten hoeven niet meer op de muziekschool te hebben bewezen dat ze er wat van kunnen, maar kunnen zich zonder meer aanmelden en worden dan opgeleid door eigen mensen. Bij de wmteruitvoeringen die vrijdag en zaterdagavond werden gehou den was het dringen op het podium Dat leverde geen ideale muzikale omstandigheid op. De voorste bla zers zitten te dicht op het publiek waardoor zij buiten verhouding hard overkomen. De achterste muzikan ten hebben daarbij de handicap dat hun geluid voor een deel door de toog van het toneel wordt afge schermd Musiceren in (een deel van) de zaal waarbij het publiek plaatsneemt in het resterende zaal gedeelte en op het toneel, zou dus niet eens zo'n gek idee zijn, een ex periment waard. Het programma voor dit winter- concert zat goed in elkaar en werd onder leiding van Tammo Lenting redelijk tot goed uitgevoerd. De va riatie was groot en de toelichting die speaker Piet Schneider bij elk num mer gaf. was zinvol en gelukkig kort. Mooie triomfmars Na het vlotgespeelde Manhattan Beach van Sousa bracht het fanfare de triomfmars uit Verdi's Aida Haast iedereen heeft dit overbekende stuk wel eens perfect gehoord van radio of cd waardoor een vertolking door amateurs er al gauw schril tegen af steekt. Hier was dat echter nauwe lijks het geval en dat strekt tot eer. Bij The Acrobat van Greenwood werd wel érg veel van de vingervlugheid van tubaspeelster Anita van der Gracht gevraagd. Het rooide er op, maar elk foutje liet zich genadeloos horen. Het jeugdorkest van DEK liet vlot bekende vaderlandse wijsjes horen in de potpourri Holland Jubelt en de tamboers deden met succes hun best in twee nummers van S. Egbert- Let's Go en Jeugdfestival. Bij eerst genoemd nummer zorgden twee majorettengroepen voor fraaie en tourage. Andere majorettengroepen dansten leuk op bekende liedjes on der andere uit 'Kinderen voor kinde ren' De show kenmerkte zich door humor en fraaie costumermg. Uit schieter was het perfect ingestu deerde nummer van de voetballer tjes Dat gold in iets mindere mate voor het daarop volgende optreden met tamboers in soms zeer herken bare aankleding, het nummer The Speedway was een wervelend klap stuk De majoretten van de groepen 4. 8 en voortgezet onderwijs brachten drie nummers waarbij helaas wat erg veel stokjes vielen Evengoed was het een leuke show. Hoe je van de nood een deugd maakt, toonde de 11-jarige majorette Marieke Lap die onlangs bij een aanrijding vrij ernstig aan een been werd gewond Toch was ze het middelpunt, in rol stoel. Het fanfare sloot de avond af met Musique a la Carte van Hautvast. Sailor Ahoy' van Rodenhof, Summer Fiesta van Laseroms en een toegift voor de afsluiting. Lest was in dit ge val niet het allerbest want er zaten teveel slordigheden in. Zaterdagavond werd door voorzitter Herman Bakker hulde gebracht een diverse trouwe leden Hoornblazers Lia Zijm en Anneke Fransz en bugelspeelster Baukje Drijver kre gen een speldje ter gelegenheid van hun 12,5-jarig jubileum als DEK-lid. Hef stuk 'Kom terug Geerte' dat de Oud-leerlingen zaterdag in De Wie lewaal op de planken zetten, staat bol van de flauwe clichés. Hoofd persoon is een argwanende boer die niets moet hebben van hippe stadsmensen en ouderwetse op vattingen heeft over de rol van vrouwen. Maar ondanks het oubollige verhaal beleefde het pu bliek een kostelijke avond. Leukste moment was de kolderieke 'badsène' waarbij het schuim de toeschouwers om de oren vloog. De 98-jarige Sijp van Egmond, die als een vorst op de eerste rij zat, ont kwam maar ternauwernood aan een nat pak toen speelster Ria Hoving met een plons in een volle teil voor op het podium belandde. De krasse Waalder moest er evenals de andere toeschouwers hard om lachen. Hoving hield het dus niet droog maar speelde onverstoorbaar door. Met haar opvallende bijrol had ze een groot aandeel in het geslaagde ver loop van de avond. Ook de humoris tische hoofdrolspeler Teun Huisman diens prima acterende toneel dochter Mariètte Bakker en de vlotte debutant Robin van Sambeek zorg den dat de vaart er in bleef. Puinhoop Het door Jan Tol geschreven blijspel speelt zich af op een afgelegen boer derij in Heerensvlaggendeel, waar telefoon en televisie nog niet zijn doorgedrongen. Boer Dirk "Geertsema is trots op zijn dochter Geerte die de huishouding doet en op wie knecht Henk Veenstra een oogje heeft. Het dagelijkse gangetje veran dert wanneer drie stedelingen na autopech op de boerderij verzeild ra ken Geerte laat zich door stadse ideeën beïnvloeden en knijpt er een paar weken tussenuit. Boer en knecht maken natuurlijk een puinhoop van het huishouden, eten elke dag boe renkool en smeken 'Kom terug Geerte!' Dat gebeurt, maar het leven is niet meer zoals voorheen De af loop laten we maar in het midden, want de Oud-leerlingen voeren het stuk zaterdag voor de tweede maal op. Lomperik De geroutineerde Teun Huisman speelde voortreffelijk als boer Geertsema. Na een kleine hapering aan het begin was op zijn rolkennis en spel niets aan te merken. Met zijn goed getimede droge opmerkingen ontketende hij menig lachsalvo. Vooral de wijze waarop hij zijn knecht telkens afblufte, werkte op de lach spieren. Mariëtte Bakker als dochter Geerte ging naar het eind toe steeds losser en beter spelen. Haar gedaan teverwisseling na het bezoek aan de stad kwam hierdoor geloofwaardig over. Hans Stark zette de knecht neer als een stiekeme lomperik. Hij had soms de lachers op zijn hand maar met wat meer overtuiging en overdrij ving zou hij er een mooier typetje van kunnen maken. Voor een gedegen bijdrage zorgde Marion Barhorst in de rol van de stadsvrouw Helga Doornbos Een le vensecht karakter met pit. Ria Hoving deed er als haar dochter Natasja een kluchtig schepje bovenop Vol over gave en gekke bekken trekkend dar telde ze over het toneel De als hip pie uitgedoste Marco Vlaming als haar vriend Paul oogde grappig maar kwam wel érg soft over. Hij zou zich best wat meer mogen laten meesle pen door het spel van de twee stads dames. Tot slot waren er voor drie debutan ten kleine rollen weggelegd. Damélla Floor deed het niet onverdienstelijk in een piepklein optreden als de veearts Dineke v.d. Akker. Ineke Bakker zegde als Babette, de ex-vrouw van boer Geertsema, haar tekst nog te veel op en liet geen emotie blijken, zelfs toen ze zei 'Dirk, onbeschofte vlegel' Een aangename verrassing was Robin van Sambeek, die met veel flair in de huid kroop van melk rijder Willem Sloot. Met zware bril, vet haar en een sjekkie in de mondhoek zette hij een fraaie karikatuur neer. Tussen de bedrijven door had Van Sambeek het druk, want hij was ook verantwoordelijk voor licht en geluid. Onweer en boerderijgeluiden zorg den voor extra sfeer. Wel jammer dat het alleen in het begin gebeurde. De onhoorbare souffleuse Maaike Zegel hoefde met of nauwelijks in actie te komen De grimeuses Brenda Vermuë en Corina Witte hadden uit stekend werk verricht; het geheel maakte een verzorgde indruk. Mare van Heerwaarden maakte als regis seur een redelijk debuut Toch had hij met een strakkere aanpak het spel flink kunnen verbeteren. Wie weet lukt het om vóór het week end nog enige puntjes op de i te zet ten. Zaterdag is de tweede opvoering in het Eierlandsche Huis, aanvang 20 00 uur. Frans Hopman Reiki, Japans voor universele levens energie, staat weer in de belangstel ling. Doel is blokkades op te heffen en te ontspannen. Donderdag 4 maart wordt vanaf 20.00 uur in de Jozelfschool een lezing gegeven over Reiki. De toegang is gratis. Voor de genen die al een cursus hebben ge volgd, is er op vrijdag 5 maart een lezing in de Jozefschool. Op 26,27 en 28 maart wordt een Reiki 1-cursus gehouden en op 25 maart, van 10.00 tot 16.00 uur, een Reiki 2-cursus. Bovendien staat een instructie voor oud-lndiase massage op het pro gramma. Voor informatie en inlichtin gen: Christine Groen, tel. 315 532 Dinsdag 9 februari Om 10.30 uur begint een excursie dn De Slufter Deelname ƒ7,50; aanmelding en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint de SBB-ex- cursie 'Door het zout van de zee', over het kustgebied en de planten die daar groeien Deelname ƒ7,50; aanmelding en inlichtingen bij EcoMare, tel 317741 Vanaf 13.30 uur worden in dorps huis De Hof in De Koog de eerste partijen gespeeld om het Texels biljartkampioenschap Zaterdag 13 en zondag 14 februari zijn de finales. Ce gemeenteraad komt vanaf 19 30 uur bijeen om besluiten te nemen, o a. over het structurele overschot van ruim vier ton. Om 20 00 uur komt de afdeling Texel van de Vrouwenbond FNV bijeen in De Buureton vooreen le zing met als onderwerp 'de Euro'. Om 20.00 uur komt de afdeling stambomen van de historische Vereniging bijeen in 'Tusse de banke'. Om 20.00 uur begint in EcoMare een lezing over het Nationaal Park. Toegang ƒ5,-. Louis Wiersema vertelt over het NP op Schiermonnikoog, oud-burge meester Jo Engelvaart over de stand van zaken op Texel. In OSG De Hogeberg begint om 20.00 uur een informatieavond van het IVN over de cursus voor natuurgidsen In Cinema Texel begint om 20.00 uur De Poolse Bruid en om 20.30 uur The Horse Whisperer. Woensdag 10 februari F16-vliegers van vliegbasis Twenthe oefenen vandaag, don derdag en vnjdag met echte bommen boven de Vliehors. In het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt tussen 13 30 en 15.30 uur een 'contactmiddag' gehouden voor mensen die een beroerte hebben gehad of in hun naaste omgeving hebben meege maakt. In Cinema Texel begint om 13,30 uur en om 16.00 uur Abeltje, om 20.00 uur De Poolse Bruid, om 20.30 uur The Horse Whisperer en om 13.30 en 16 00 uur The Prince of Egypt. Donderdag 11 februari Om 14.00 uur begint de SBB-ex- cursie 'Watervogels in de winter', over de vogels in De Geul en de Mokbaai. Deelname 7,50; aan melding en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 De Plattelandsvrouwen, afd. Texel, houden een avond met wet houder Nel Eelman (welzijn). Aan vang 20.00 uur in de voormalige LBO-kantine in Den Burg. De Vereniging van Texelse Kampeerboeren houdt om 20,00 uur in De Lindeboom de jaarver gadering. Na de pauze houdt ing. A.L. Rodenburg, beleids medewerker Verbrede Land- en Tuinbouw van LTO Nederland, een lezing over de ontwikkeling van een kwaliteitssysteem voor boerderijtoerisme. In Cinema Texel draait om 19.00 uur Een Luizenleven, om 21.30 uur The Mask of Zorro en om 20.30 uur The Horse Whisperer. Vrijdag 12 februari In het redactiekantoor van t Texelse Courant aan de Wj moesstraat kan van 17 00 ife' 19 00 uur de hand worden g.lu' schud met vertrekkend hoofdri'?v dacteur Frans Hopman en z opvolger Gerard Timmerman lul iui In de Jacob Daalderschool S" Oosterend wordt vanaf 17.30 u.'0' een fancy fair gehouden InCinemaTexel draait om 13jT 16.00 en 19.00 uur Een LuizeJI. leven; om 13.30 en 16.00 uurtU- Prins van Egypte; om 20 30 ut!*- The Horse Whisperer en 21.30 uur The Mask of Zorro. Extra afvaarten: vrijdag 12 bruari wordt tussen 9.35 u vanaf Texel en 16.05 uur va» Den Helder een extra boot ing zet, TESO verwacht geen wad tijden. Gevaarlijke stoffen: \t dag 12 februari zijn de afvaart van 10.05 uur vanaf Den Helo en van 13.35 uur vanaf Texel sluitend bestemd voor het v« voer van gevaarlijke stoffen Hoogwater te Oudeschil Di. 9 Wo. 10 Do. 11 Vr. 12 Za 13 Zo. 14 Ma 15 Di 16 Aan het strand is het ongeveer een uur® der hoogwater. De zon ko 10 februari op om 08 04 uur en g; onder om 17 42 uur. 16 februari niev maan, 9 februari doodtij 0.35 en 12.34 1,24 en 13.40 2.27 en 15.20 4.15 en 17.00 5.15 en 18.24 6.45 en 19.25 7.46 en 20.05 8.35 en 21.00 -Wi Lia Zijm (links) en Baukje Drijver krijgen het speldje ter gelegenheid van hun koperen jubileum. Naast musiceren maakt Baukje zich sinds 15 jaar verdienstelijk als instructrice voor de majoretien en Lia sinds september 1994 als bestuurslid. ,Foto Piot wii») Drie muziekformaties, voorname lijk bestaande uit Texelaars, tre den zaterdagavond op in Question Plaza. Het repertoire be staat uit de Stones en Janis lan, aangevuld met het betere roek- werk. Verder recht-toe recht-aan blues en nederiandstalige mu ziek. Klapstuk van de avond is de presentatie van de nieuwe CD van Jug Bros. De avond begint om 22.00 uur, de entree is gratis. Het idee voor een dergelijke pop avond in Question Plaza begon als een geintje. Ed Stiekema gooide tij dens een gesprek met een aantal muzikale Texelaars een balletje op voor een avondvullend pop programma, dat ook uitnodigend zou zijn voor Texelaars die niet re gelmatig stappen op zaterdagavond. Het idee sloeg aan en resulteerde uiteindelijk in optredens van een drietal bands: The Shakin' Legends (bijna voltallige), Jug Bros in een nieuwe bezetting en Refections. De drie formaties spelen elk een uur. Om 22.00 uur openen The Shakin' Legends de avond. Zanger Rob Kooiman, bassist Ben Bakker en slagwerker Ewout Adriaans spelen onvervalste rock and roll. Daarna begint het optreden van Refections met achter de microfoon Herre en Moniek Bruijn. Deze vocalisten wor den bijgestaan door Gerard Timmer man en Jeroen Drabbe op gitaar en de Amsterdammers Bob en Oswald op drums en bas. Nieuwe cd De avond wordt afgesloten door Jug Bros. Slagwerker Ben Haak, bassist Rikus Kloosterhuis en gitarist Frits Bonne begeleiden zanger Ewout Adriaans tijdens de presentatie van de nieuwe cd, die onlangs is opgenomen in de Commodore-studio van de Achterhoekse popgroep Normaal. De contacten met gitarist Willem Terhorst van Normaal hebben Adriaans nam de uitdaging aan.'ln! resulteerde in de opname van ee/™ waarbij duidelijk te horen is daB makers geïnspireerd zijn dooris eiland Texel. Willem Terhorst ne. bij het nummer 'Zilte ZeeluchP® gitaarsolo voor zijn rekening. groot gedeelte van deze cd zal tijc®r het optreden in Question Plazi horen zijn. Drie keer live begint zaterdagavrr 14 februari om 22.00 uur en is gwj toegankelijk. Rob Kooiman, één van de artiesten op drie keer live. onder andere geleid tot het voorstel aan Ewout Adriaans om eens nederlandstalig te gaan zingen. In het programma 'Even bijpr; met...' op donderdag van 19.01 20.00 uur op Radio Texel vertil Roelie Bakker en Gerrit Verhoei over het meisje Dana. Radio Text geld inzamelen, zodat ze in haar boorteland kan studeren. Zelf hf haar familie hiertoe niet de midde De Texelse ondernemers zijn c gesprekspartner van de gemeenli v tegenstelling tot een eerder ber j heeft het Texelse Ondernemers f form (voorheen TVO) in een laat: dium alsnog een uitnodiging van college ontvangen om mee te den over het nieuwe recreatiebasispl 7 5 (Advertentie) U witt al een tijdje een mobiele telefoon, maar u twijfelt Te duur. Kom dan naar Primafoon voor de Nokia 5110. Dat is een klein en gebruiksvriendelijk mobiel toestel met kleurrijke, verwisselbare frontjes. En in combinatie met een Hi GSM-abonnement is de Nokia 5110 er tijdelijk al vanaf f 78.- Bovendien betaalt u voor zo'n abonnement nu een jaar lang geen f 34,95, maar slechts f 25,- per maand. Voor dubbel mobiel voordeel komt u dus snel even naar Primafoon of belt u 0800-040Z Besteden via Internet kan ook: www.primafoon.nl De 'badscene' van de Oud-leerlingen in beeld. V.l.n.r. Hans Stark, Robin van Sambeek en Teun Huisman bespotten de in de teil zittende Ria Hoving. kpn^ telecom Geldig t/m zaterdag 13 februari Aardappelen 'Novistar' vrij vastkokend, zak a 5 kilo n [cloh Prettig winkelen Complc (Advertentie) 50,- korting op Nokia 5110 circa 120,- korting op Hi GSM

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2