Texelpop straks in afgeslankte versie Veel reactie op 'misstaande' boe 1 Festival worstelt met eigen succes 100nC en TEXELSE^ COURANT v?-i- Muziekevenement komende zomer naar Molenkoog 1? Kerkdiensten Wat ik zeggen wou.. Ellenbogenwerk Kinderdisco Baptistengemeente Kinderdansgroep Strender Sneeuwpop Nachtspel GVT Wat ik zeggen wou.. Boet Kop verkeerd Dansen in klas op basisschool Cursus: muziek voor kinderen Basketbal. Maestro 'ontkurkt' wijnfles met sabel I oud Papier Well Antroposofische therapeuten presenteren zich Medische zorg 20 69 Ji VRIJDAG 12 FEBRUARI 1999 f Ska-formatie De Titbits, eén van de attracties op het Stipt-feest, de afgeslankte versie van Texelpop. dat op 19 en 20 maart in De Lindeboom wordt gehouden. <Fo,° Texelse courant) Texelpop houdt in z'n huidige vorm op te bestaan. 'We dreigen aan ons eigen succes ten onder te gaan', doelt Nils Lely van de Stichting Popmuziek Texel op de enorme belangstelling, waardoor veel liefhebbers de afgelopen twee edities Question Plaza niet in mochten. Om dat te voorkomen wordt Texelpop komende zomer op het terrein van Molenkoog gehouden. Een afgeslankte binnen-versie, het Stipt-feest, vindt plaats op vrijdag 19 en zaterdag 20 maart, wanneer acht Texelse bands in De Lindeboom op treden. Een ideale ruimte om een groot fes tival als Texelpop te houden lijkt voor het eiland niet weggelegd Al weer negentien |aar geleden meende de organisatie met een popfestival in het park in de roos te hebben geschoten. Aan sfeer ont brak het destijds niet. maar toen er na verloop van tijd werd geklaagd over herrie, verhuisde het festival naar De Lindeboom Toen die in 1991 dicht ging, werd het een jaartje buiten geprobeerd op het terrein van Molenkoog Het volgende seizoen namen de muziekliefhebbers hun in trek in de Burg De Koninghal, om het twee jaar geleden opnieuw in De Lindeboom te proberen. Het succes was ongekend. In '97 traden zelfs 23 bands voor het voetlicht. Er was echter een vervelende keerzijde, de twee zalen waren te klein om alle liefhebbers onder te brengen. Lely: Het is héél vervelend om vrijdagavond al om 21.00 uur men sen te moeten vertellen dat ze met meer naar binnen kunnen De meeste kaarten waren al tevoren verkocht.' Er speelde nóg een aspect: 'Het zou mooi zijn als we over twee gelijk waardige podia beschikten Het was echter heel moeilijk om in de tweede zaal een goed podium te bouwen. De akoestiek gaf te veel problemen.' Texelpop verspreiden in meerdere vertrekken in De Lindeboom, ziet Stipt niet zitten 'De zalen en podia zijn daarvoor niet allemaal geschikt. Terugkeren naar de ruimere Koning hal is een optie die wel is overwo gen. Lely Dat ligt politiek echter bij zonder gevoelig. De gemeente heeft een fiks bedrag in de isolatie van de voormalige Schouwburgzaal gesto ken met de bedoeling om er cultu rele activiteiten in te houden Je kan op je vingers natellen dat Texelpop Zondag 14 februari 1999 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 10.00 uur gez. dienst in de Doopsgezinde kerk, voorg. ds. J ter Haar, uitz. via De Licht boei De Waal: 10.00 uur Heilig Avondmaal, ds. J R.A Vlasblom De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9.30 uur SOW-dienst in de Geref. kerk, voorg. ds E.J. Vledder Oudeschild: 1100 uur dhr. B. Guiljam De Cocksdorp: 11.00 uur ds. E.J. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 uur dhr E. van Halsema uit Kampen, uitz. via Radio Texel. 19.00 uur dhr. E van Halsema Oosterend: 9.30 uur SOW-dienst met de Herv. Waddencombinatie in de Geref. kerk, voorg. ds E.J. Vledder; 19.00 uur ds. E.J. Vledder GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend; 10.00 en 16.00 uur dienst GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10 00 uur dienst ds. J. ter Haar samen met Herv. gemeente in DG kerk, uitz. via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10 00 uur ds. G. Sipkema; 18.30 uur Praiseavond m m.v. gospelgroep Ellinor uit IJmuiden, voorg. evangelist E. van Dijk uit Velserbroek, uitz. via De Licht boei ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: za. 19.30 uur dames koor, uitzending via De Lichtboei; zo 10.45 uur kinderviering kinderkoor, crèche; wo. 17 feb. 19.30 uur Aswoensdag, dames koor De Cocksdorp: zo 9.30 uur; vr 19.30 uur rozenkransgebed; Sint Jan: za. 16.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Open bare lezing, 10.30 u.: Dient de meester van de oogst als slaven Wachttorenstudie, 11.20 u.: 'Maak uw hart standvastig' Woensdag keek ik in de sporthal naar de zaalvoetbalwedstrijd Klif 4 tegen J'elleboog 4. Jammer dat enkele spe lers van J'elleboog 4 zo'n agressief gedrag tentoon spreidden. Ik advi seer hen, als zij in de toekomst wil len blijven voetballen, een cursus zelfbeheersing en voetbalregels te gaan volgen. Dit zou de rest van het team en de coach ten goede komen. Bij het zaalvoetbal is het volgende namelijk nog steeds met toegestaan: Morgen is er kinderdisco in sportzaal De Ferrever in Den Burg. Kinderen uit de groepen 3 t/m 5 kunnen swin gen van 19.30 tot 21.00 uur en de groepen 6 t/m 8 zijn van 21.00 tot 22.30 uur aan de beurt. De organi satie is in handen van de jeugdraad van GVT. Ook niet-leden zijn wel kom. Tijdens de praise-avond van de Baptistengemeente, zondag in 'Eben Haezer' te Den Burg, wordt opgetreden door Ellinor uit IJmui den. Deze gospelband bestaat uit zeven leden, die een eigentijdse va riant van het genre brengen, met goed in het gehoor liggende melo dieën. Een andere gast is de evan gelist E. van Dijk uit Velserbroek, die twee (korte) toespraken zal houden, met als thema 'Zeg het met...' In te genstelling tot gebruikelijk begint de avond al om 18.30 uur lichamelijk contact met armen, (j)ellebogen en buiken Ook het van achteren trappen tegen de voeten is uit den boze. evenals het onderuit halen van tegenstanders (dit werd terecht bestraft met twee minuten). Verbaal geweld naar de scheidsrech ter (die in mijn ogen een prima wed strijd floot, mijn complimenten aan Dirk Maas). Asociaal gedrag na de wedstrijd (smijten en trappen tegen deuren). Als voor bovenstaande overtredingen (terecht) gefloten wordt, accepteer dan de beslissing van de scheids rechter. Deze staat hier voor zijn. maar ook voor jullie plezier! En ga niet vanaf de bank zitten schreeuwen en schelden. Laagste klasse zaalvoetbal is nog steeds recreatie, geen oorlog (pres tatie). By the way: Klif 4 won met 3-0 W. Slont, Den Burg. In tegenstelling tot het bericht in de krant van dinsdag 9 februari is de eerste repetitie van de Kinderdans groep van de Stichting Folklore met op maandag 15 maart maar komende maandag De repetitie vindt plaats in de Jozefschool van 15.45 tot 16 30 in de sporthal lastige vragen in de raad gaat opleveren.' Een vermoe den dat werd bevestigd tijdens een gesprek tussen Stipt met wethouder Nel Eelman (welzijn) Molenkoog In overleg met de wethouder is na veel wikken en wegen besloten om het 'grote' Texelpop komende zomer buiten op het terrein van zwempark Molenkoog te houden 'We bouwen een groot podium en een kleintje er naast, zodat er in de pauzes ook kan worden gespeeld Om de intimiteit op het grote terrein te verhogen ko men er aan de zijkant stalletjes en tenten. Elke Texelse band krijgt de kans zich te presenteren, wat aan sluit bij het doel van Texelpop.' De geplande dag, zaterdag 10 juli, valt samen met het zwembad-spektakel 'Fiets 'm er in'. Gehoopt wordt dat beide evenementen elkaar verster ken, zodat er een gezellige festival sfeer ontstaat. Stipt-feest Met het verplaatsen van Texelpop naar de zomer zou in maart een gat vallen. 'Het is voor de muzikanten een teleurstelling, maar ook voor veel stappers We hebben dit zo sjiek mogelijk proberen op te lossen. Daarom houden we op 19 en 20 maart in Question Plaza een kleiner festival, waarop acht bands te horen zijn. Omdat de formule anders is, noemen we dit het Stipt-feest Geen entree Het spelen begint om 22 00 uur en dat sluit aan op het uitgaanspatroon. Omdat het kleiner van opzet is en uit de extra omzet de meeste kosten zijn te dekken, wordt geen entree geheven Vrijdagavond wordt in volgorde van opkomst, opgetreden door: OPK (rap en Nederpop), de Titbits (ska). Jugbros (Nederlandsta lig) en Van Beurden (populair). De zaterdagavond is gereserveerd voor Vazen Vier (populair), Spoiler (ex- Supergroover). Deluge en Bonanza (populair) Er wordt gespeeld op éen podium. 'We hebben gezocht naar variatie.' Lely besef dat er andere bands zijn die ook graag hadden gespeeld. 'Die komen wellicht een andere keer aan bod. Want het is niet uitgesloten dat we komende herfst opnieuw iets dergelijks organiseren. En natuurlijk krijgen alle bands komende zomer de gelegenheid om op Texelpop te spelen.' In navolging van het bekende zo merse evenement Strender Pop, wordt 6 maart een winterse variant gehouden: Strender Sneeuwpop. Lokatie is dorpshuis De Bijenkorf. Muzikanten die zich willen opgeven, kunnen dat doen via de telefoon nummers 318 665 en 318 582 Leerlingen van groep 7 en 8 van de basisschool en klas 1 en 2 van het voortgezet onderwijs kunnen zater dag 6 maart meedoen aan het nachtspel dat de jeugdraad van Gymnastiekvereniging Texel voor hen organiseert. Er wordt om 20.30 uur verzameld bij de Beatrixzaal. Per bus gaat het daarna naar De Dennen, waar het spel plaatsvindt. Het evenement is om 23.30 uur af gelopen. Inschrijfformulieren zijn tij dens de lesuren van GVT verkrijg baar in de Beatrixzaal en De Ferrever. Groepen bestaan uit vier personen. Deelname staat ook open voor met-leden. 'Boet misstaat naast bedrijfsloods'? Wat staat er nu eigenlijk het langst aan de Laagwaalderweg9 Juist, de schapenboet dus. Laat hem daar lekker staan en restaureer hem. Denk eerst eens na waar je een bedrijfsloods neerzet. Marjo Huisman. Den Burg. Een merkwaardige vergissing. 'Boet misstaat naast grote bedrijfsloods' (Tex. Courant 9-2-99) Ongetwijfeld had hier moeten staan: 'Grote bedrijfsloods misstaat naast boet'. Het is een duidelijk en schrijnend voorbeeld van Texels ruimtelijke or- dening-beleid. J Cadée-Coenen, Den Burg Leerlingen van de basisscholen maken volgende week kennis met dansen. Bij groep 1 en 2 komt een danser in de klas. Groep 3 t/m 8 bezoeken de voorstelling 'Opblaashelden van de Meekers' in de Burg. De Koninghal. De voorstelling gaat over de virtuele wereld van kinderen. 'Vroeger lazen ze stripboeken en wisten ze het ver schil tussen werkelijkheid en fictie. Nu is dat ingewikkelder. Kinderen zijn interactief Ze beïnvloeden de uitkomst van avonturen op hun com puter en verklaren zichzelf tot held Soms loopt het uit de hand', zo meldt het persbericht. De voorstelling ken merkt zich door humor, helderheid en herkenbaarheid. Het project 'dans' kwam tot stand met medewerking van Triade, het centrum voor kunsteducatie Den Helder en omstreken. De consulente dans, Yildou de Boer, ontwikkelde lesmateriaal zodat de schooljeugd tevoren al iets over het onderwerp te weten komt. De dansers blijven een week op Texel. Zij maken gebruik van een speciaal arrangement in bungalowpark Euroase Texel. Binnenkort start de Muziek- en Dans school Texel met de cursus 'Muziek voor kinderen' voor leerlingen van 4 en 5 jaar. Bij deze cursus komen kin deren spelenderwijs met muziek in aanrakanig en worden zij zich bewust van klankeigenschappen als toon hoogte, toonsterkte, toonduur en klankkleur. In de lessen komen afwis selend bewegen, spelen op slag- en staafinstrumenten, zingen en luiste ren naar muziek aan de orde. Bij het luisteren gaat het vooral om de asso ciatie die dat oproept; wat stelt de muziek voor en hoe kan dat in bewe ging worden uitgebeeld. De cursus bestaat uit tien lessen en wordt gehouden op de woensdag middag, telkens van 13.15 tot 14.00 uur. de eerste les op 3 maart. Deel name kost 75,- Voor meer informa tie: Muziek- en Dansschool, tel. 313493. Programma 12 februari: Sportlaan in Den Helder: 19.00 uur H.B.C.1- Marels (Dames). De promotiedag 'Kijkje in de keuken van de horeca' was zaterdag een mislukking. Slechts twee geïnteres seerde bezoeksters kwamen bij de restaurants Bos en Duin en De Worsteltent opdagen. De meisjes kre gen een korte rondleiding en werden voorzien van informatie. Wijnmeester Paul Schmit, speciaal aangetrokken Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Morgen komt de papierwagen in de volgende straten. 4. Wilhelmina- laan, Witte Kruislaan, Wagemaker- straat, Schoonoordsingel en Burgerhoutstraat. In Oudeschild wordt dinsdag 16 fe bruari vanaf 15 00 uur door 'De Bruin vis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. De redactie heeft veel reactie ge had op het artikel met foto over de schapenboet van De Wit aan de Laagwaalderweg. De uitda gende kop 'Boet misstaat naast bedrijfsloods' vervulde menig een met boosheid, want het was natuurlijk andersom: bedrijfs loods misstaat naast boet. Afge zien daarvan vroeg men zich af waarom er geen protesten zijn gekomen tegen de bouw van de loods op deze plaats. B en w hebben tegen het bouwen op deze plek blijkbaar geen be zwaar gehad, want ze werkten mee aan deze afwijking van hel bestem mingsplan door het voeren van een artikel 19-procedure Bij de voorbe reidende besprekingen kwam de boet nadrukkelijk aan de orde. De Wit zei voornemens te zijn de boet te herstellen en in gebruik te ne men. In dit geval was voor de pro cedure geen voorbereidingsbesluit van de gemeenteraad nodig omdat het ontwerp bestemmingsplan voor het buitengebied er al was. In het kader van de procedure had elke burger protest kunnen indienen, maar dat is met gebeurd. Geen erg Zelfs de Werkgroep Landschaps- zorg Texel die over het algemeen de aangekondigde afwijkingen van het bestemmingsplan nauwkeurig in de gaten houdt, vaak de situatie ter plekke bekijkt en zonodig be zwaar indient, liet het deze keer af weten. De gemeentelijke publicatie in de krant van 6 juni 1997 was dan ook niet verontrustend, daaruit was althans niet af te leiden dat vlak bij het toekomstige gebouw al een schapenboet stond. Op de bouw en situatietekeningen die in het raadhuis ter inzage lagen, was de boet zeer duidelijk aangegeven, zelfs met vermelding van de ge ringe afstand tot het te bouwen complex. Er kwam geen enkel ver- zet en Gedeputeerde Staten leenden de benodigde VerkL van geen Bezwaar dan ook z2e aarzelen Toch zouden b en w een hanjg, hebben gehad om bouw vi^j loods op een andere plaats tejg langen. In de in 1991 versop, nota over behoud van schi0» boeten wordt inzake het veijwj sen van schapenboeten aanjji kend dat boeten op tenminstefS. meter van bouwblokken en ba r, wing moeten komen omdalje 'midden' in het wijde land ijg kenmerkend is voor deze bjjjj seis Ze mogen geen bijge^e| van een ander gebouw zijn. He.jj, lege had deze redenering keerd kunnen toepassen: A|, nieuwbouw toelaten op mmderSj 100 meter van een bestaande Zoals alle bouwplannen kwarrj de bedrijfsloods onder ogen v? welstandscommissie die moe; oordelen of het gebouw er goejg ziet en daarbij ook op de omcjar moet letten. De commissie vofe loods wel erg massaal en verlaMa aanpassing om tot betere mpal in het landschap te komen Hen! werp werd daarop iets gewis, overigens zonder gevolgen vor' omvang van het complex. De|j kwam daarbij met ter sprake. Ook de laatste gelegenheid ofaf nu ontstane situatie te voorkqét werd door niemand aangegror Na het verlenen van de boujar gunning bestond voor ledererfin durende zes weken de mogeli/an om bezwaar te maken Da la: kansrijk zijn geweest, omdaml hier ging om een afwijking vson geldende bestemmingsplan- i kwam echter geen protest, los de vergunning onherroepelijk og Wie nu boos is over de tot an gekomen bouw kan de hand te eigen boezem steken. ek |in Drie antroposofische therapeuten houden woensdag een presenta tie in de Vrije School in Den Burg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk voor iedere belangstellende. Na afloop wordt een vrijwillige bijdrage ge vraagd. Alle drie therapeuten zijn op Texel werkzaam. Het zijn Erik van Houten (schildertherapeut), Veronique Bremer (spraaktherapeute) en Ellen MacGillavry (uitwendig therapeute). Muziektherapeute Christa Bos zal zich bij een andere gelegenheid voorstellen De avond vindt plaats in het kader van de serie lezingen over antroposofische geneeskunde. De arts kan doorverwijzen naar een the rapeut als onderdeel van de medi sche behandeling. Tijdens de avond om de open dag op te luisteren, gaf hen allerlei tips over 'goed gastheer schap'. Als klap op de vuurpijl 'ont kurkte Schmitt een fles mousserende wijn met een sabel. 'Sabreren'. heet deze techniek Schmit is één van de slechts zeven Nederlanders die deze handeling mogen uitvoeren. Uiter aard schonk Schmit zijn ademloos toekijkende gasten nog een heerlijk glaasje vol. (Foto Frans Hopman) orr 'in: e eri iUl ïk€ ve> ij V 312 ik loc Therapeut Erik van Houten. H vertellen de sprekers over hufiflB rapieèn, laten ze materialen zié doen ze een aantal oefeningerJi ontstaat een beeld van wat de|L schillende vormen inhouden. en Het programma begint om 20.C^r( met koffie of thee, waarna dr. Niemeijer vanaf 20.15 uur een;ve mene inleiding houdt. Vervo nr komen de drie therapeuten aan,|< woord. Na een pauze is er gele.jjv heid tot vragen stellen -ei Tevens wordt weer antroposo-jij spreekuur gehouden op 17 ez februari. Afspraken kunnen wc/'l gemaakt via tel 317 282 bij Commandeur of Ellen MacGi/'f' et Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 08.00 tot maandag 08.00 uur: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 31 20 23. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheelkundig centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnum mers 31 30 86 (R. Heerenveen); 31 47 27 (P. Meuleman); 31 46 69 (C.M van Karsen); 31 22 70 (J.G. de Winter) of 322008 (F Zethof, praktijkadres: Wilhelminalaan 66, Den Burg). Verloskundige praktijk: TM. Niehoff en N. Lammers, De Ruyterstraat 87, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 31 30 90 of 06-51 40 48 72. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het week einde: Centraal Meldpunt 0223-65 02 22 - Afdeling huishoudelijke en ver zorgende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 31 41 52 Spreekuur elke werkdag van 9.00-10 00 uur. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Spreekuur elke werk dag van 8.30-9.30 uur. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Geopend elke werk dag tussen 13.00-14.00 uur. - Diëtiste: voor afspraken elke werdag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223-65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223^' 00 88 (24 uur bereikbaar). 00 Indicatie- Indicatie voor thuiszorg en voor^ name in verpleeg- en verzorging huis: Stichting RIO Texel V<in ringen. Opvragen via tel. (02® 671552. Opname geschiedt op 'ac vies van huisarts of specialist. M OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brandjji, voor spoedeisend ambulancevf* voer bellen: 1-1-2. Of bel de Me j. kamer Noordholland-noord 0M 564 4444. Politie: Keesomlaan 4a, CPS Burg. Het bureau is dagelijks of00 van 9.00 tot 17 00 uur. Telefoon e* dens kantooruren 32 21 88; bui'as kantooruren 072-51 22 222 ijn spoedeisende gevallen: 1-1-2. I Gevonden munitie: Bel de polLi. tel. 32 21 88. Dierenartsenpraktijk: Keeso laan 11, Den Burg. Alleen spoedgevallen, tel. 31 25 27. aa Verslavingsproblemen: Vj-an hulp bij problemen met alcowJJ) drugs of andere verslavingen a l tijdens kantooruren 31 94 13 59( Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen T schepen en zwemmers in nood ld< 31 62 70. m Chemicaliën op het strand: Hn de brandweer, 072- 564 4444. vei Kunstgebitreparatie: T£as, prothetische praktijk Van Kralir™ (samenwerkend met het tandhw kundig centrum; voor ziekenleg en particulier-verzekerden), tel 'u Tandtechmek R. Van Oosten (p« |j culiere praktijk), tel. 31 06 05 Apotheek: Weverstraat 95, - 6 Burg; tel. 31 21 12. Maandag'10 vrijdag 8.00-18 30 uur; zater® 10.00-13.00 uur en 15.00-17^ uur; zondag 11.00-12.00 uur 16.00-17.00 uur. Buiten die ti Taf alleen voor spoedeisende geHd; len. iél inii

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2