Favorieten winnen Texelse crossloop Overwinning ZDH in enerverende wedstrijd Kapotte enkel trieste smet Openbaar vervoer Programma voetbal Uitslagen voetbal Programma zaalvoetbal Carla van Wijngaai eerste in menweds TEXELSE^ COURANT Pupillen gaan voor winst Spanning stijgt in bowlingleague Texel'94 wint van lastig Go Ahead Verkiezingsdebat Slagerij Dros stapt in belegde broodjes VERVOLG VAN PAGINA 1 ven. Het sternet functioneert in de zomer van 7.00 tot 22 00 uur; daar buiten van 7.00 tot 19.00 uur. De uitvoering is zeven dagen per week telkens hetzelfde, de frequentie is in de zomer een 15 minutendienst; in de rest van het jaar een halfuurs- dienst. Opstappen kan alleen bij vaste haltes met een onderlinge af stand van ongeveer 250 meter; uit stappen mag ook onderweg. Specials Daarnaast wordt gedacht aan spe ciale lijnen, zoals een wisselbus die op wisseldagen vervoer biedt van de belangrijkste verblijfs- accommodaties tot het station van Den Helder en omgekeerd; de Texeltour die een of twee keer per dag een toeristische rondrit maakt langs alle dorpen/bestemmingen met tijdens de rit tekst en uitleg over bezienswaardigheden, natuur en cultuur; de marktbus waarvan marktbezoekers vanuit het buiten gebied/De Cocksdorp en De Koog gebruik kunnen maken; een EcoMarebus die tweemaal daags rijdt voor bezoek aan EcoMare van uit het buitengebied; een jutters- bus die tweemaal per dag rijdt van uit het buitengebied De Cocksdorp en De Koog naar Oudeschild w en een evenementenbus die wordt in gezet bij incidentele festiviteiten, ook vanuit het buitengebied De Cocksdorp en De Koog. Een en ander betekent dat het aan bod verdubbelt ten opzichte van de huidige situatie. De onderzoekers noemen het een realistische ver wachting dat ook het aantal reizi gers zal verdubbelen, wat tevens geldt voor de exploitatiekosten. De autodrukte (en de daarmee sa menhangende milieubelasting) is het belangrijkste negatieve gevolg van het toerisme op Texel. Ook als het zou lukken de toeristische groei volledig tot staan te brengen zal de autodrukte groeien omdat de auto mobiliteit nog steeds toeneemt: steeds meer mensen maken steeds meer van de auto gebruik. Tegelijkertijd groeit het publieke na tuur- en milieubewustzijn. Toeris tisch Texel moet het steeds meer hebben van natuur, rust en ruimte Toenemende autodrukte is der halve een bedreiging voor het toe risme. Als het lukt om door gratis VERVOLG VAN PAGINA 1 gen om een goed resultaat te beha len. Ondanks aardig spel werden maar weinig punten behaald, waar door degradatie nog steeds op de loer ligt. Ditmaal was iedereen weer eens beschikbaar en kampte trainer Hans van der Park met het luxe probleem vijf wisselspelers bij de les te houden. Al in de eerste helft was ZDH een stuk beter dan de bezoe kers uit Kolhorn, die niet de kans werd geboden om het bekende ver zorgde speltype op de mat te leggen. Maar doordat het gat tussen de aan val en de rest van het team vaak erg groot was, kregen de Hoornders zelf evenmin veel doelrijpe kansen. Merkwaardig Een merkwaardige rol speelde scheidsrechter Butter uit Wormer- veer, die duidelijk erg zijn best deed, maar veel verkeerde beslissingen nam. Hij verdeelde die gelukkig ge lijkelijk over beide teams, zodat zijn invloed op de uitslag meeviel. Tien minuten na rust toonde hij een rode kaart aan J. Schaerlaekens van Kaagvogels, die in duel met Rob Jalving zelf een zetje kreeg en de ZDH-speler daardoor ongelukkig raakte Kort daarna kwamen de Zwaluwen op voorsprong. Schutter was Stefan Zaterdag 27 februari Texel'94 B1-KSV B1 12.00 Texel'94 B2-Geelzwart B2 12.00 SRC B3-ZDH/SVC B1 14.30 Oosterend B1-Hugo Boys B113.30 Winkel C1-Oosterend C1 13.00 Texel'94 C1-Alkm. Boys C1 13 30 HCSC C2-Texel'94 C2 11.15 Texel'94 D1-Berdos D1 10 30 Texel'94 D2-Sint Boys D1 10.30 Texel'94 D3-WGW D5 10.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F3-SVC F1 9 30 Texel'94 F4-Texel'94 F2 9.30 Ajax-ZDH F1 9 30 De Koog F1-Texel'94 F1 10.00 SVO E2-Texel'94 E5 11 00 Texel'94 E2-SVO E1 11.00 SVC E1-Texel'94 E4 1100 De Koog E1-Texel'94 E3 11.00 ZDH D1-Texel'94 D4 11.00 SVC/SVO D1-De Koog D1 12.00 SVO F1 en Texel'94 E1 zijn vrij G-voetbal Texel'94-Meteoor 13.30 Zondag 28 februari Wijk aan Zee-Texel'94 14.30 ZDH-Wiron 14.00 De Koog-AGSV 14.00 Oosterend-Zwaagdijk 14.00 Dynamo 2-Texel'94 2 12.00 Texel'94 3-HRC 4 12.00 Texel'94 4-JVC 5 14.00 Recreatievoetbal Oosterend 1-Cocksdorp 10.30 De Koog-Texelse Boys 10.30 Oosterend 2 is vrij DINSDAG 23 FEBRIJA Bousma, die de bal uit een corner langs de keeper punterde: 1-0. Tien minuten later kwam Jan Berends lelijk ten val. De scheids rechter liet aanvankelijk doorspelen, maar toen de spits van Kaagvogels krimpend van pijn bleef liggen, be sloot hij toch het spel stil te leggen. Terwijl omstanders zich over Berends ontfermden, haalde Butter tot ieders verbazing nogmaals de rode kaart uit zijn borstzakje en gaf die aan ZDH-verdediger Pascal Riemens, die zonder een overtreding te maken met Berends in duel was geweest. Toen de wedstrijd na twintig minuten werd hervat, was het aantal spelers weer in evenwicht. Dat gold met voor het evenwicht in de wedstrijd, want ZDH bleek plotseling opper machtig. Met slim spel werd de ene na de andere aanval opgezet Zaterdag 20 februari Texel'94 C1-Uitgeest C1 Texel'94 C2-ZAP C2 De Koog C1-Succes C1 Helder D1-Texel'94 D1 JVC D2-Texel'94 D2 HRC D5-Texel'94 D3 4-3 4-3 7-3 4-3 afg. 11-0 Texelse Texel'94 SVC F1 Texel'94 SVO F1 SVO E1 Texel'94 Texel'94 SVC E1 ZDH D1 De Koog pupillencompetitie F3-Texel'94 F4 ■Texel'94 F2 F1-Ajax De Koog F1 -Texel'94 E5 E1-De Koog E1 E4-Texel'94 E3 -Texel'94 E2 -SVO/SVCD1 D1 -Texel'94 D4 G-voetbal HOSV-Texel'94 Zondag 21 februari Texel'94-Go Ahead'18 Texel'94 2-Flammgo's 2 Geelzwart 3-Texel'94 3 ZAP 5-Texel'94 4 Texel'94 A1 - Wiron A1 1-14 0-3 4-2 2-1 9-2 6-2 4-4 4-5 uitgest uitgest. 3-2 1-0 afg. afg. 3-2 0-1 Woensdag 24 februari: De Krim 3-Nioz 1 Texel'94 9-Texel'94 10 Donderdag 25 februari: Mantje 3-Oosterend 2 Texel'94 5-Texel'94 6 Texel'94 8-ZDH 2 Klif 4-Rab 3 ZDH 1-Texel'94 4 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 26 februari: Oosterend C1-De Krim C1 De Koog C1-Texel'94 C1 Oosterend 1-Mantje 2 Jelleboog 3-De Krim 2 Casino 1-Mantje 1 Jelleboog 1-De Krim 1 Jelleboog 2-Klif 2 Klif 1-Texel'94 1 Klif heeft zaaldienst. Maandag 1 maart: De Krim D1-Oosterend D1 De Koog E1-De Krim E1 18.45 19.35 18.30 19.20 20.15 21.05 22.00 16.45 17.30 18.15 19.05 20.00 20.50 21 45 22.35 17.15 18.00 Bernard Ipenburg countert maal naar een doelpunt, maar een grote kans liggen, evena van der Kooi en invaller Ke Heenvaarde. Zeven minuten voor het scoorde Kaagvogels tegen Toen dat in blessuretijd no, gebeurde, leek het nog spam worden, maar verder liet Z| niet komen. Carla van Wijngaarden dag in manege Akenburg de menwedstrijd om de Ja Graaf-bokaal gewonnen, l werd Carlo Witte, derde Ellej Jury was ditmaal de heer F als menner uitkomt in de klass suur ZZ (zwaar), waarin ooi andere, galop wordt gevraagi benadrukte dat training, zoaï eren en begeleiding, nodig is cl dressuur verder te komen. Ht langrijk dat de spieren in dei het paard los worden. Dit lc behulp van het goed toepass bepaalde slofteugels worden! De vaardigheidsproef, eer coursje tussen kegeltjes don door meer dan de helft i|f menners foutloos binnen de Ij legd. Deze menners mochte barrage nogmaals proberen i len op hun plaats te houde Witte met de Fries Jelmer snelst rond, gevolgd door Carl met Figaro. Jan Schaap metdT Victor, Cor de Lugt met z'n dl pan vossen en Marit Visser-del met Cendo, deelden de derdel in deze barrage. Buiten de bl prijzen, maar ook foutloos I Richard Eelman, Hans Boorrl van Wijngaarden en Piet Beef Carla van Wijngaarden Ferdinand een nette dressuil bleef foutloos in de vaardighei en mocht de taart aansnijdel Witte stuurde z'n vos FigaroI jes rond, en werd tweede. Ellf reed met de Fries Jelmer i dressuurproef van de dag, een balletje vallen in de vaaijl Vader Frits Witte ook rijden Jelmer, bleef wel foutlool kegeltjesproef, en verzamej cies hetzelfde totaal (straf)punten als Elles. Door el geval zwaarder tellende di^, proef bleef Elles haar vader T plaatsje voor in de uitslagen H lm Eelman met Jerry en stalgena Boom met Hilde behaalden hel resultaat in zowel de dressuuru vaardigheidsproef en mochtf men de vijfde plaats delen Joop Noom gaat metl (straf)punten aan kop in het J pige tussenklassement, op c gevolgd door Jan Schaap(2i Richard Eelman (278). Vief vijfde staan Carla van Wijngj (295) en Carlo Witte (302). menwedstrijd om de Jaap del bokaal is op zondag 21 maartf Uitslagen (strafpunten) 1 Carla van Wijngaarden, (dressuur)7l digheid) 0 (totaal) 75,2; 2 Carlo Wittel 3 Elles Witte 73, 5. 78. 4 Frits Wittel 5 Richard Eelman 79,0, 79. 6. HansBj 0, 79. PvdA-leider Ed Neef Waar het mo gelijk is wilde hij geld uittrekken om bestaande woningen aan te passen voor ouderen of jongeren. Alleen voor de ouderen-huisvesting vond hij nieuwbouw incidenteel gerecht vaardigd GroenLinkser Bozalie voelde hier niets voor. 'Eerst zoeken naar een betere indeling van be staande huizen. Als dat niet genoeg is dan pas bijbouwen.' D66 pleitte bij monde van Patrick Poelman voor een gebiedsgerichte aanpak. 'De gemeente, de bevolking, verzeke raars en de zorginstellingen moeten samen een plan van aanpak maken. De provincie moet hier met gaan zeggen hoe het op Texel moet.' Dolgedraaid 'Dolgedraaide regelgeving' was een term die VVD'er Mijdam meerdere keren in de mond nam. 'De wacht lijsten in de zorg moeten worden beperkt. Dat moet niet met geld uit de provincie, maar bijvoorbeeld met nieuwe werkmethoden. We moeten de problemen met altijd met de geld kraan willen oplossen.' 'Als het gaat om zorg dicht bij de mensen te brengen, kan Texel als een eigen gebied worden be schouwd', oordeelde CDA'er Bob Verburg De zorgindicatie die Texel samen met Wienngen in eigef heeft genomen, noemde hl goeie stap' om de wachtlijsi| thuiszorg te verminderen, zorg op Texel méér geld zoul dan elders, sloot Verburg metl hiervoor méér geld naar het eia moeten. Moeite hadden de politici noemen van een koopgrer woningen voor niet-Texelaars| het eiland willen wonen. De1 sie maakte duidelijk dat holland, in navolging van Frifl bij het rijk een uitzondering wil bepleiten voor de eilanden. Natuurbi De avond maakte duidelijk toekomst zit in agrarisch beheer. Dat zag er eerst niet 'Bij de provincie vinden ze maal héél belangrijk, alleen gi er geen cent voor', inspreker Dick Drijver, inkomenscompensatie kan i Meijdam geen sprake zijn. 'M de boer natuur leved die de cie graag wil, moeten wij di voor betalen.' Drijver kon vas dat de provincie de natuurboei laat vallen. Een strijdvaardig ZDH heeft zon dag eindelijk weer eens gewon nen. Hoewel de uitslag (3-2) an ders doet vermoeden, had titelkandidaat Kaagvogels maar weinig in te brengen in Den Hoorn. De enerverende wedstrijd werd twintig minuten stilgelegd wegens een ernstige blessure van een speler van de bezoekers, Jan Berends, die per ambulance moest worden afgevoerd. De vrees dat een enkel was gebro ken kon nog niet worden bezworen, aangezien ernstige zwellingen het onmogelijk maakten een goede dia gnose te stellen. Maar volgens de deskundigen in het Gemini Zieken huis was de kans groter dat het om gescheurde enkelbanden ging. Het was een vervelend incident in een sportief duel met een sterk ZDH. Er was de Hoornders veel aan gele- Eindelijk werd er weer ge voetbald. Tijdens de wedstrijd tussen de E3- en E4-pupillen van Texel'94, onder leiding van scheidsrechter Joost Coutinho, schiet doelman Bernard Keunen de bal nog maar eens het veld In. De wedstrijd eindigde na een spannend verloop in 4-4. t Foto Gerant Timmerman) Met nog enkele weken te gaan, wordt door de Bowling Vereniging Texel nog met veel spanning gespeeld. Van de vier koplopers deed The Boss de beste zaken en pakte de volle winst op tegenstander W'tjewel. Marcel Bakker van Bad- weg Sportief kon met een serie van 744 niet voorkomen dat All Stars, waar Marjon Veenstra goed op dreef was. een punt wist te pakken. On derin het klassement werd verwoed om de punten gestreden, hekken sluiter Pet's Place pakte een punt van de nummer drie, Hordifood. Bij de huisvrouwen deelde koploper WBZ de punten met de nummer vijf, Klaver Vier terwijl zowel Flair als T- Fords de volle winst pakten. De Juttertjes zal er de komende weken alles aan moeten doen om aanslui ting te houden. Tijdens de Open Texelse Cross hebben de favorieten hun titels geprolongeerd. Een bruinver- kleurde en duidelijk afgetrainde Ingrid van Lubek snelde, zonder tegenstand, naar haar achtste Open Cross titel. Lutz Lohse had iets meer concurrentie, want Robert Bakker bleef bijna twee ronden bij hem tot een struikeling hem met een enkelblessure uit de strijd wierp. Daarmee was meteen alle spanning uit de wedstrijd, want ook in de ve- teranen-categorieèn waren de kaar ten snel geschud. Jan Zijm kon zijn naam laten bijschrijven bij de win naars. wat hem bij de senioren nooit was gelukt. Hij bleef Albert Hoven met een straatlengte voor. En Ingrid Uitgeest werd voor het eerst kam pioen bij de vrouwenveteranen. Zij passeerde in frivole outfit de finish nadat ze in de tweede ronde het te veel aan kleding uitgedaan had. Al leen bij de jongens tot en met 12 jaar ging een 'overkanter1 met de eer strij ken. Tieme Klinkers uit Meppel, Priscilla Noorlander en Jaap Witte, bekende namen uit de trimloop- competitie, hielden in de andere ca tegorieën de Texelse eer hoog. Omdat het parcours nogal drastisch was ingekort, was het niet mogelijk om de bestaande parcoursrecords te verbeteren. De deelname was met 43 inschrijvingen de laagste sinds de instelling van deze wedstrijd in 1985, Atletiekvereniging Texel gaat zich beraden op de datum van de Open Cross. Nu viel die in het tweede weekend van de voorjaars vakantie (met duidelijk minder vakantiedrukte dan een week eer der) en bovendien viel het samen met de datum van de Marathon van Schoorl waardoor deelname uit de Noordkop ontbrak. Uitslagen Jongens l/m 12 |aar, 1 05 km: 1 Tieme Klinkers (Meppel), 2 Joost Comman deur (Koedijk), 3 Michael Noorlander; 4 Olal van der Vis; 5. Hendnk Arendsen Meisjes V m 12 jaar. 1.05 km. 1 Priscilla Noorlander; 2 Marilyn Brouwen 3. Johanna Wouda, 4 Sophie van der Berg Jongens l/m 16 jaar. 2 75 km: 1. Jaap Witte, 2 Jasper Sinnema 3. Ramon Noorlander: 4 Jort Hammer; Recreanten 5.5 km 1 Marcel Keyzer 2. Piet Kingma, Dames t/m 34 jaar. 5 5 km: 1 Ingrid van Lubek. Dames veteranen. 5.5 km 1 Ingnd Uilgeest, 2 Corrie Witte Heren l/m 39 laar, 8.2 km. 1Lutz Lohse: 2 Enk Bakker; 3. Remko Nagtegaal; 4 Gauke van Lingen. 5. Pierre Bonnet; 6 Menno Goenga. 7. Pieter Aris van der Vis, 8 BiemTrap, 9 EddyZegers, Tymen Wit 46.30. Heren veteranen, 8.2 km: 1 Jan Zijm, 2 Alben Hoven, 3 Jan van der Veer (Oudewetenng), 4 Jan van Dijk; 5. Theo Legierse 6 Gerard Appelman; 7 Dirk Eel- man. In een matige wedstrijd heeft Texel'94 zondag verdiend van Go Ahead'18 gewonnen (1-0). De bri gade van trainer Cees de Wit had vrijwel gedurende de hele wed strijd een overwicht, maar zoals zo vaak bleek het moeilijk het doel te vinden. Door de overwin ning blijft de ploeg de koplopers dicht op de hielen zitten. De wedstrijd tussen Texel'94 en Go Ahead stond in het teken van de regen en de harde wind, waardoor het niveau danig werd aangetast. Maar hoewel Go Ahead zich een taaie ploeg toonde met een goede spits, had de thuisploeg toch het beste van het spel. Dat resulteerde in de twintigste minuut in een welver diende voorsprong, toen Edgar Klip- pel hard op doel schoot en Paul van Exel de door de keeper maar ternau wernood gestopte bal in het net schoot. Daarna had Texel'94 goede vooruit zichten om de voorsprong te vergro ten. Onder aanvoering van de weer excellerende Van Exel zette de ploeg fraaie aanvallen op, maar het wilde maar niet lukken om de bal in het net te schieten. In de tweede helft gebeurde er wei nig meer. Go Ahead was iets ster ker dan voor rust, maar echt een vuist maken om de gelijkmaker af te dwingen zat er niet in openbaar ven/oer in combinatie met toenemend fietsgebruik deze ontwikkeling om te buigen, wordt een aanmerkelijke bijdrage gele verd aan duurzaam toerisme, dat is toerisme dat niet lijdt onder de ge volgen ervan. Initiatieven om toeristen te bewe gen om zonder auto naar Texel te komen zijn in dit verband niet aan de orde. Een specifieke aantrekke lijkheid van Texel in vergelijking met andere eilanden is nu eenmaal dat het makkelijk per auto bereik baar is. Maar eenmaal op het eiland moet zoveel mogelijk van alterna tief vervoer gebruik worden ge maakt Volgens het geschetste plan voor verbetering van het open baar vervoer zal dat resulteren in een besparing van 1,1 miljoen auto kilometers op het eiland, waar slechts 0,22 miljoen extra bus- kilometers tegenover staan. Fietsverhuur Of het gratis openbaar vervoer- project in de beschreven vorm zon der slag of stoot zal worden inge voerd, hangt niet alleen af van de provinciemiljoenen Er zal nog ge praat moeten worden met de rijwiel- verhuurders die er concurrentie van verwachten Een van hen is Jan Heijne die samenwerking met de bus nog niet ziet zitten. Hij denkt dat hij zijn zaak op de veerhaven wel kan sluiten omdat de dag toeristen de gratis bus zullen ne men in plaats van de betaalde fiets Verder ziet hij problemen wat be treft de inleverplaatsen van de huurfietsen. Als fietsen kunnen worden ingeleverd op een andere plaats dan waar ze zijn gehaald, ontstaat ongelijke spreiding. De fietsen zouden 's morgens vroeg of 's avonds herverdeeld kunnen wor den maar dat kost tijd en geld. De benodigde samenwerking van flets- verhuurders bij innemen, controle en onderhoud van fietsen ziet hij niet direct tot stand komen Ook over de vraag in hoeverre de Telecomtaxi in het nieuwe systeem kan worden ingepast, is het laatste woord nog niet gezegd. Nog meer Het openbaar vervoerproject is éen van de initiatieven waarmee de werkgroep inhoud wil geven aan duurzaam toerisme op Texel. Voor zitter Rob Wortel verwacht er naast het milieueffect ook een groot promotioneel effect van Het ruimte- en rustimago van het eiland zal erdoor worden versterkt en steeds meer mensen zijn daarvoor gevoelig. Bovendien heerst alge mene scepsis over rekeningrijden, wielklemmen en nóg meer wegen als middelen om het autoprobleem in Nederland op te lossen. Wortel: 'Het is dus het goede moment om wat anders te proberen: investeren in de kwaliteit van het alternatief'. Wortel ziet duurzaam toerisme als een middel om het toerisme op Texel een betere basis te geven. Net als andere bedrijven die direct of indirect afhankelijk zijn van toe risme, is dat ook voor Teso van be lang hoewel Wortel niet als Tesodirecteur maar op persoonlijke titel in de werkgroep zit. Hij hoopt dat de provincie met de gevraagde miljoenen over de brug zal komen. Hoe het na drie jaar verder moet, zal tegen die tijd worden bekeken, maar Wortel sluit niet uit dat het succes zodanig is dat de beno digde middelen er op een of andere manier wel zullen komen. Ecolabeling De werkgroep is nog met diverse andere Duurzaam Toerisme- projecten bezig. Onder andere 'ecolabeling' waarbij een predikaat wordt toegekend aan toeristische bedrijven die aan bepaalde milieu- eisen voldoen, ook wat betreft de inpassing in het landschap. Een ander project is gericht op het ver minderen van afval, energie gebruik, uitstoot van schadelijke stoffen en beperking van geluids overlast op campings. Ook wordt gedacht aan uitbreiding van infor matie en educatie over wat er op natuurgebied op Texel is te bele ven. Onder meer op de veerboten zal op beeldschermen het nodige zijn te zien, eventueel verwijzend naar speciale arrangementen op dit gebied. De uit vrijwilligers bestaande werk groep heeft f180 000,- per jaar be schikbaar voor het laten uitvoeren van onderzoek en andere kosten. Het geld komt van de provincie, de gemeente en het bedrijfsleven. De groep bestaat naast voorzitter Wor tel uit Jan Kuiper van EcoMare, Erik van der Spek van Staatsbos beheer, wethouder Peter Bakker, milieuambtenaar Roel Struick, Martin Warnaar van de Recron, Anita Meijer van de provincie, milieukundige prof Han Brezet, di recteur Veronica Bos van de VVV en Harry Wuis van de Texelse Ver eniging van Logiesverstrekkers. plaatselijke VVD werd georgani seerd, mag worden afgeleid dat de provinciale politiek niet echt leeft op het eiland. De avond logenstrafte het vooroor deel dat het beleid in Haarlem de 'Ver van m'n bed show' is. Het besluit om af te zien van de jaarlijkse subsidie van ƒ1,7 miljoen voor de tweede veerdienst is bijvoorbeeld genomen door Gedeputeerde Staten, het hoogste orgaan van de provincie. GL-lijsttrekker Bozalie, die de hele vrijdag met Texelse partijgenoten op stap was geweest, vond nu dit geld toch 'over' was, dit mooi kan worden besteed aan de uitvoering van het project Duurzaam Texel, waarvoor Texel een slordige zes miljoen gul den van de provincie vraagt. Nog vóór dit rapport morgen officieel aan gedeputeerde Hen de Boer wordt overhandigd, leek iedereen de in houd al te kennen. Vanaf de tribune weersprak De Boer de bewering dat de miljoenen voor de veerdienst als nog rechtmatig aan Texel toekomen. VVD'er Meijdam zag in het plan, waarin met name gratis openbaar ven/oer is opgenomen, de nodige nadelen. 'Maar we moeten er zeker mee verder gaan. Als de bedrijven er in willen investeren, moet de pro vincie meebetalen.' Wethouder Peter Bakker (verkeer) vroeg via de zaalmicrofoon om een project subsidie van drie jaar CDA'er Ver burg wist zich er vooralsnog geen raad mee. Huisvesting Ook als het om huisvesting gaat, kan Texel niet om de provincie heen. 'Wil het CDA nu wel of niet meer bouwen op Texel en mogen kleine kernen uitbreiden of niet'' vroeg De Vries. 'Handhaving van de bestaande sil houetten van de dorpen', vond Keurslager Dros heeft de verbou wing van het interieur van zijn zaak in de Parkstraat in Den Burg aange grepen om het assortiment uit te breiden. Dros: 'De vraag naar be legde broodjes werd steeds luider en ik zie deze uitbreiding als een verdieping van het vak.' Hij is niet van plan de 'lepe de Boer' van Den Burg te worden. 'De men sen kunnen hier een broodje worst, een pistoletje kaas of een hambur ger kopen en vervolgens buiten nut tigen.' (Foto Ruud Nooy) De medewerkers van Slagerij Dros In hun vernieuwde zaak. (Foto Ruud noo<, Texelse raadsleden deden als 'Lokaio's' een beroep op de men. FotoG«i*3!

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 4