TEXELAARTJE m 01 n iim "y 1 ï\'l F amüieberichten 1-1-2 X 1 Nieuw biljart 1 voor 't Skiltje shutters pachten ondergrond schietcomplex itart verbouwing arbeidsbureau Verweij vierde bij marathon in Schoorl JIP helpt met belastingteruggave TEXELSE J COURANT Merel van der Linde beste bij dressuur Hoge scores in dartcompetitie Waar is dit? Hippische topper bezoekt Akenburg 'Jexelaartjes Stukkie voor de krant? GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 l l i Moshuis 't Skiltje krijgt een ijeuw biljart. Dat heeft het be- 1 uur deze week besloten, nadat S Juliana Welzijn Fonds een Irage van 5000,- had toege ef in de kosten. nieuwe tafel was hard nodig, lens secretaris Simon Dros, gezien de ballen op het oude mplaar (destijds ook al een 2865 vierkante meter ondergrond r het schietsportcentrum van de irtschutters gaat de vereniging lijks een erfpachtcanon kosten ƒ3.224,-. De club is het bedrag ichuldigd aan de gemeente, die maar blijft van de ondergrond. Als iportschutters het terrein zouden en, zouden ze 25,- per meter sten betalen De vastgestelde ht is van dit bedrag afgeleid. Het e bedoeling dat de schutters bin- met al te lange tijd beginnen met souw van het complex. 'tweedehandsje') alle kanten op rol len behalve de goede. Het bestelde biljart heeft als groot voordeel de moderne hefinrichting, waardoor hij makkelijk te verplaatsen is en het laken geen schade oploopt. Met de vervanging is circa 10.000,- gemoeid. Het dorpshuis stelt ƒ2400,- beschikbaar en ƒ1000,- komt van het door oud- oorlogsvlieger Harold Kious opge richte fonds. Voor het resterende bedrag, ƒ1600,-, heeft de bejaardensociëteit subsidie aange vraagd bij de gemeente Goede hoop bestaat dat ook het oude bil jart nog een paar honderd gulden opbrengt. De Stichting Dorpshuis 't Skiltje is enthousiast geworden door de goede gaven van het Juliana Wel zijn Fonds, dat vorig jaar meer dan 27 miljoen beschikbaar stelde voor 1900 projecten. Dros: 'Ze zit ten kennelijk te springen om aan vragen. We hebben daarom meteen maar gevraagd om een bijdrage voor nieuwe thermostaten en voor de aanvulling van ons servies.' WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG arbeidsbureau aan de Ijsselaan in Den Burg heeft toe- imming gekregen van de over- pelende Arbeidsvoorziening Ierland om uit te breiden. Het t om een totale uitbreiding van naar 388 vierkante meter vloer- ervlak. Het ontwerp is van hitectenbureau Hebly unissen uit Delft. verbouwing is volgens de mede- kers van het arbeidsbureau idzakelijk, omdat het huidige pand fklein is. 'Medewerkers struikelen Ibvèr elkaar, er is geen ruimte om de Bpnten privacy te bieden en zomers jsjhet veel te warm', meldt M. tWIitermans van het arbeidsbureau. De verbouwing van het Texelse ar beidsbureau heeft van de Novem de status van voorbeeldproiect gekre gen. De Novem is een door de over heid opgerichte onderneming die onder andere subsidie geeft op navolgbare energiebesparende en innovatieve bouwprojecten. Zo zal op de constructie van het nieuw aan te brengen dak een isolatielaag wor den aangebracht van 25 centimeter Een andere maatregel die energie besparend is en een beter binnen klimaat zal opleveren is de toepas sing van 'thermoplus energy glas'. Dit glas laat veel licht door en werkt tegelijkertijd sterk isolerend. Ook worden in plaats van dakkoepels zogenoemde solatubes (lichtbuizen) toegepast. Deze leveren bij zonnig weer net zo veel licht als een lamp van 200 watt. De Arbeidsvoorziening Nederland wil zo spoedig mogelijk beginnen met de verbouwing van het bureau in Den Burg. Vijf Texelaars namen zondag deel aan de marathon van Schoorl, on der wie Lidia Verweij uit De Cocksdorp Het was voor haar de eerste keer dat ze aan de start kwam van een hele marathon. On danks het zware parcours eindigde zij in een alleszins acceptabele tijd van 3 uur 44 minuten en 55 secon den Daarmee werd zij vierde bij de dames en eerst Texelse Lidia Verweij (45) doet sinds acht jaar aan hardlopen. In de loop van de tijd werden de afstanden die zij liep steeds langer Verweij 'Op een gegeven moment begon het te krie belen en besloot ik om na de halve ook de hele marathon te lopen. Het is me in Schoorl meegevallen, ik ben niet echt kapotgegaan. Wel waren de laatste zeven kilometers zwaar door de hevige regenval Ik had met mezelf afgesproken dat ik goed over de streep wilde komen en niet als een uitgeteld wrak. Het lopen is voor mij pure hobby Ik ben tevreden over de tijd Van te voren had ik gehoopt de marathon binnen de vier uur te kunnen lopen en dat Het Jongeren Informatie Punt heeft een stapel T-biljetten in huis ge haald om jongeren de komende maand te helpen bij het terugkrijgen van hun belastinggeld van hun werk, vakantiewerk of bijbaantje van vorig jaar. De 'cliénten' moeten daarvoor de jaaropgave(n) van hun werkgever(s) meenemen, de jaar opgave van de sociale dienst (in dien van toepassing), de bank- of giroafschriften van het hele jaar en een rekenmachine Behalve een bewaarcopie van het ingevulde T- biljet krijgen ze foldertjes over bij verdienen, werken in de horeca en andere relevante informatie mee. Het JIP (bij Time Out) is iedere dinsdag, woensdag en vrijdag geo pend van 15.00 tot 17 00 uur en vrij dag van 20.00 tot 22.00 uur. De eer ste keer dat T-biljetten worden ingevuld is op dinsdag 2 maart. is geluktVerweij is vastbesloten volgend jaar weer mee te doen. Ook is zij te bewonderen in de halve marathon van De Waal, die binnenkort wordt gehouden De tijden van de overige Texelaars zijn: Rob Koenen 1.19.07 uur, Piet Bakelaar 1.33.22, Laurien Bakker 1.46.40 en Marijke Stark 2.01.11. Merel van der Linde reed met haar pony Kadans in twee proe ven vier winstpunten bij elkaar tijdens de dressuurproeven van de Waddenruiters en de Kleppertjes afgelopen zondag in manege Akenburg. In totaal haalde zij bij beide proeven 180 en 179 punten. De hele dag werden wedstrijden ge reden in de B-, L-, M1- en M2-dres- suur en er waren heel wat nieuwe gezichten van zowel ruiters als paarden te bewonderen Toen de zenuwen eenmaal waren overwon nen, werden ook door hen goede proeven gereden Zo was er voor Nancy Wetsteen met haar nieuwe paard Jeperelle in hun eerste wed strijd gelijk een winstpunt en reed Larisse Engels met Isis zelfs twee wintpunten bij elkaar Zelfs toen aan het eind van de dag de ver moeidheid toesloeg en paarden en pony's nerveus werden van het la waai van regen en wind op het dak van de manege, werden - dankzij de hulp van jury mevrouw Molenaar - nog goede proeven gereden Uitslagen: B-pony's A/B/C: Eerste proef 1 Maart|e Meijer met NHD Candy, 151 punten, tweede proef 1 Joneke Meijer met Samora, 152 B- paarden eerste proef: 1 Immetje Duin met Juwelier Stv, 169, 2. Gea de Ridder met Nando, 165; tweede proef 1 Nancy Wet steen met Jeperelle, 166, 2. Gea de Ridder met Nando, 165 M1-paarden: eerste proef 1 Vera Blom met Lalu, 142, tweede proef: 1 Vera Blom met Lalu, 140 M2-pony's E: Evelien Duin met Topsy, 140 M2-paarden: eerste proef: 1. Annemane van der Linde met Lyoneta, 164, tweede proef: 1 Annemarie van der Linde met Lyorieta 161. L-paarden: eerste proef 1 Wendy Lampers met Kyle, 167, 2 Cornen Duin met Kironne, 162; tweede proef 1 Comen Duin met Kironne, 157+ 2. Marleen Hoogebosch met Donald, 157 M1-paarden: 1 Ria Bakker met Elko Z, 153. L-pony's A/B/C: eerste en tweede proef 1 Roos Jongeneel met Snowy. 156 en 160 B-pony's D/E eerste proef 1. Charlotte Boon met Nadie, 162, 2. Juliette Annyas met Sjamal 154+, tweede proef 1. Larisse Engels met Isis, 174, 2 Juliette Annyas met Sjamal, 159 L-pony's D/E: eerste proef 1 Merel van der Linde met Kadans. 180; 2 Dennis Kuiper met Flower, 167, tweede proef 1. Merel van der Linde met Kadans, 179, 2. Anja Ellen met Padan, 166 Winstpunten: Jessica Hoep met Wietske 162 Immetje Duin met Juwelier Stv, 157; Danielle Witte met Evelien, 157, Wendy Lampers met Kyle, 156: Marjolijn Smidt met Jamorkus 161 en 157 Anja Ellen met Padan. 158; Lilian Malschaert met Cassiad, 163 en 165. Valene Jongeneel met Laska, 161, Dennis Kuiper met Flower. 164. DINSDAG 2 MAART 1999 In de 15e speelronde van de dartcompetitie namen de koplo pers van W'tjewel 1 het op tegen het tweede team van 't Cafeetje. Meivin Everwijn van 't Cafeetje speelde tegen Mare Prins een prima wedstrijd. Hij liet zijn te genstander alle hoeken van het dartbord zien. Hierdoor raakte Prins uit zijn concentratie en ver loor zijn partij met 2-1. Daar de andere spelers van W'tjewel wél goed in vorm waren, stonden ze na de dubbels met 4-2 voor. In de tac-tic waren de Kogers iets ge lukkiger met het gooien van de trippels. Hierdoor wonnen zij dit spel en de eindstand werd op 6-2 gezet. Het tweede team van W'tjewel kwam uit tegen Zwaan 1Doordat de spelers van W'tjewel de dubbels niet konden gooien verloren zij met 7-1 Deze stand is totaal geen af spiegeling van het krachtsverschil dat er tussen beide teams zou zijn. Maar als zo vaak gezegd: het gooien geeft de doorslag In 't Cafeetje moest het eerste thuisteam tegen het op de tweede plaats staande Zwaan 2 gooien In de singles won Wim de Kort zijn partij van de sterkste speler van de Zwaan 2, Mischa Witte Maar om dat zijn medespelers van 't Cafeetje niet in beste doen waren, was de stand na de dubbels 4-2 voor de Zwaan In de tac-tic leek er toch een gelijkspel uit de bus te ko men omdat de Oosterenders nu be ter gooiden. Toch stak Mischa Vredig grazende schapen voor een Texelse boerderij Dat is althans wat eigenaar Maarten Stoepker ver moedt dat er op deze foto staat. Wie kan vertellen waar de hoeve staat of stond en wellicht andere wetenswaardigheden kent, wordt verzocht contact met hem op te nemen. tel. 312 940. Van de vorige historische foto die wij plaatsten, zijn de gegevens in middels bekend Linksonder staat Jan Oele. linksbeneden Nlcolaas Wonder, rechtsboven Niek de Graaf en rechtsbeneden Cornells Jan de Waard. Het viertal poseert in de Gravenstraat. De Waard werd herkend door de 86- jarige Tinus Vlaming uit Oosterend. Hij wist zich te herinneren dat de man doofstom was en bij zijn broer Arie de Waard in dienst was. die een metselbedrijfje had in De Waal. De ouders van de broers woonden in boerderij De Blauwe Tocht. Witte hier een stokje voor. Hij goode de laatste twee spellen drie maal Buil In de onderlinge partij tussen de Slockteams wist het tweede met 7- 1 te winnen Door deze uitslag zijn de dames van Slock 1 nog steeds zonder overwinning. Thom Maas van Cafeetje Ver3t ontpopt zich steeds vaker als een reuzendoder Nadat hij dit jaar al twee maal Mare Prins had verslagen, won hij nu ook van veelvuldig ex-Texels kampioen Dave Platts Desalniettemin verloor hij met zijn team met 7-1 van de Bulldogs. Stand na 15 ronden: W'tjewel 1 88 punten, Zwaan 2 85, Zwaan 1 84, Wtjewel 2 72, Bulldogs 72, Cafeetje 1 69 Cafeetje Ver3t 39. Cafeetje 2 37. Slock 2 32. Slock 1 22. Programma Zwaan 1 - Cafeetje Ver3t, Wtjewel 2 - W'tjewel 1Bulldogs - Cafeetje 1Slock 2 - Cafeetje 2, Zwaan 2 - Slock 1 Harry de Ruijter, onlangs deelne mer aan het wereldkampioenschap voor vierspannen, brengt vrijdag en zaterdag een bezoek aan manege Akenburg. Hij doet dat op uitnodi ging van menvereniging Tussen Wad en Duin. Hij vertoont vrijdag vanaf 20.00 uur een video met de titel 'Op weg naar Rome' en doet dan uit de doeken wat er allemaal bij komt kijken om aan deze wed strijden deel te nemen. Zaterdag is De Ruijter de hele dag in de bak van de manege om instructie te geven aan Texelse aanspanningen Mo gelijk worden er ook 'meerspannen' samengesteld. Publiek is op beide dagen welkom. otaal onverwacht is op 75-jarige leeftijd over men onze lieve en bijzondere vader, grootva- er. overgrootvader en broer Jan Carel Marinus Schogt iindhoven Den Burg, Texel botterdam Den Haag Arnhem Toronto, Canada Ynske en Frans Schuringa-Schogt Liselot, Anne, Andrea, Alje Marjan, Remko, Kobus Tjeerd Nelleke Schogt Anneke Michiel en Monique Alwin Schogt en Mariëtte Drijber Barbara Maarten Hans en Marjet Schogt-van- Cleeff Rosa Merel Gideon Ida en Hans Apon-Schogt Mirre en Sjoerd Tamaren Richard David Henry en Corrie Schogt-Frenkel pen Burg, Texel, 25 februari 1999 )e matieplechtigheid heeft in besloten kring laafsgevonden. iorrespondentie-adres: lovapad 4, 5632 AE Eindhoven Ome Jan ooit meer samen een bakkie ooit meer uw prachtige pianospel mis u nu al... JSt zacht Ria Ve zijn met ons allen heel verdrietig, dat onze 'riend en bron van ideeèn Jan Schogt s overleden. D66 Texel Wij delen u hierbij mede dat Frans Bruens is overleden in de leeftijd van 76 jaar Familie Sas Robert Beilschmidt Familie Kuiper Texel, 28 februari 1999 Vaargeul 17, Den Burg. Corr adres R. Beilschmidt, Leidenstraat 34, 1324 VN Almere. Frans is overgebracht naar het uitvaartcentrum Watergraafsmeer, Zaaiersweg 2 te Amster dam, alwaar geen bezoek Donderdag 4 maart wordt in de aula op de Nieuwe Oosterbegraafplaats, ingang Kruislaan 126 te Amsterdam, een afscheidsplechtigheid gehouden, aanvang 13 15 uur. Aansluitend zal de teraardebestelling plaats vinden in het familiegraf op de begraafplaats aldaar Na de begrafenis is in de ontvangkamer van de begraafplaats gelegenheid tot condoleren. Geen bloemen. Onze vader, schoonvader, pake en overgroot vader Klaas Waldus weduwnaar van Geeske de Boer heeft z'n rust gevonden. Makkinga. 24-12-1901 Texel, 1-3-1999 De Cocksdorp Heiloo De Cocksdorp Den Helder Gerard Annie en Kees Thea en Meijert Bob en Rie kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, 1 maart 1999 De Zes 12, "Gollards", Den Burg Correspondentie-adres: W Waldus, Westgracht 1c, 1781 ND Den Helder. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 5 maart om 14.00 uur in het cremato rium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de ontvangkamer van het crematorium. Het medeleven na het overlijden van onze lieve moeder en oma ANNA MARIA VAN HEERWAARDEN-ARISZ heeft ons heel goedgedaan. We zeggen u hiervoor hartelijk dank. kinderen kleinkinderen achterkleinkinderen Den Burg, februari 1999 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,40 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,80 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 15,- cxcl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Nieuw - Falcon regen pakken M-XXL nu ƒ89,95. Marten Classics, Wever straat 32. Scanners. SCT, 311 777. Te koop; pijpen 35 en 30 mm, rollen voor rollen band, div. breedtes. Tel 312108. Voor de mooiste violen en primula's naar P. van Heer- waarden, Beatrixlaan. Deze week 7 primula's ƒ10,- Wie houdt er met van een gezellig feest? Live-mu- ziek van Kees Tesselaar. 319767. Nog geen toegangskaarten ontvangen Horecavak beurs: bel 317970. Nieuw - Oliver Twist nieuwe zomercollectie is binnen Marten Classics. Weverstraat 32 Meivakantie. Extra vlucht 29 april Antalya voor 9 dagen en 30 april Dalaman voor 9 of 10 dagen kom langs voor info en boeken bij Reisburo Texel Hol land International. Beter In Service. Wij repareren alle merken KTV, video, radio, CD, sa telliet, monitor etc. SCT, 311 777 Maverick - Spijkerbroeken ƒ59.95 - 2 voor ƒ100,- Marten Classics - Wever straat 32. De 6e horecavakbeurs sporthal Ons Genoegen 9 maart. Van hokjesgeest krijgt Hans van der Klift het Spaans benauwd Sta je zelf de vrijheid toe om te kopen wat je leuk vindt. Scandinavian Seaways 150 extra afvaarten van IJmuiden naar Newcastle. Nu supervoordelige mini cruises en stedentrips; ook autorondreizen door Scotland en Noord Enge land, Bed breakfast ar rangementen etc. Info en boeken bij Reisburo Texel Holland International. Be ter In Service. Klaverjassen. Heden dins dagavond. weer klaver jassen om leuke prijsjes. Aanvang 8 uur in de "Witte Burcht" Welder-shop-Texel. Las- Metaalbewerkingsbedrijf. De Vang 9. Oudeschild, tel. 0222-322311/fax 0222- 322312. Heeft u wel een horeca bedrijf, recreatie of aan verwant, maar geen toe gangskaart Horecavak beurs: bel 317970 of fax 327143. Nieuw - Falcon warme fleecetruien ƒ89,95 Marten Classics, Weverstraat 32. Tunesië voorjaarsaanbie dingen. 8 dagen in maart vanaf 369,-, in april vanaf 539,- incl retourvlucht app. of hotel Ook 15 da gen mogelijk. Informeer bij Reisburo Texel Holland International. Beter In Ser vice Uitvoering Koninklijk Texels Fanfarecorps, za terdag 6 maart 20 00 uur, Bgm De Koninghal. Kaar ten a 2,50 (incl con sumptie) bij Marten Classics (Zegel). Wever straat 32. en aan de zaal. Gevraagd voor de zater dag goede schoonm. hulp, bungalow bij Slufter Tel. 0515-413109. Zonnebanken SCT, 311 777. Wat heeft een Honda Scooter u te bieden: flit sende modellen (bij ons heeft u de keus uit ±10 stuks), betrouwbaarheid, uitstekende rij-eigenschap- pen en prijs/kwaliteit ver houding. Kom langs en maak een proefrit Duinker Motorservice Oude schild. Texel ontdekt de servie zen en glazen van Hans van der Klift omdat we ook weer het tafelen hebben ontdekt. Philadelphia retour voor ƒ487,- Een van de 15.000 supervoordelige vlieg- tarieven van Reisburo Texel Holland Internatio nal. Beter In Service DAAR RED JE LEVENS MEE TEXELSE - COURANT U bent van harte welkom op de redactie van de Texelse Courant aan de Warmoesstraat 45 in Den Burg. Het kantoor is op werkdagen geopend tus sen 08.30 en 17.00 uur, met uitzondering van de dinsdagmorgen. Maar het kan echter ook op andere dagen voorkomen dat alle redacteuren op nieuws- jacht zijn en dat u voor een dichte deur komt te staan. Naast de deur hangt een kastje met pen en papier. Schrijf in dat geval uw naam en telefoonnummer op een briefje en gooi het in de bus. Wij nemen dan snel contact met u op. Telefonisch zijn wij altijd, dus 24 uur per dag, bereikbaar. Het nummer van de dienstdoende re dacteur vindt u rechts onder de kop van de krant. Voor advertenties of vra gen over de bezorging dient u te bellen met het kantoor aan de Spinbaan, telefoon 3626 00. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17 00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 8,40 11,20 14,00 16,80 19,60 22,40 25,20 28,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats j Plaatsen op Advertentiex per plaatsing zetten. Handtekening

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3