r Cjrocn cZwartxJexeU in het hart-, N- Wie? 'Foute' garage blijft op slot Officier eist ton boete wegens 'milieumisdaden' vakantiekrant Tijver bouwt toch liet in derde fase Blind date Gutker werd geen huwelijk UUim mets /ogelfeestmaal op doorweekte Hogeberg Gemeente in de beklaagdenbank VERDER IN DIT ummer Henri van Maldegem botst met VTB 2 Openbare orde verstoort politiek 5 Fusie-overleg SV0 en De Koog in 'dipje' 7 Maarten Jan Boon hulpstrandvonder 8 TEXELSE'itoURANT drogisterij Verschijnt op vrijdag 2 april a.s. Een speciale editie van de Texelse Courant vol met: 'voorjaarskriebels': fietsen, tuinieren, lammetjes, vooijaars/vakantieagenda, etc. Advertenties kunnen worden ingeleverd t/m vrijdag 19 maart a.s. bij de advertentieafdeling aan de Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg telefoon 362600, fax 314111. Patstelling aan het Hof van Geus -^{orszel Waarnemer Strengere regels voor beschermd dorpsgezicht Vernielingen aan geparkeerde auto's Politie rekent jonge dieven in ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11364 VRIJDAG 12 MAART 1999 TEXELSE™COURANT Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG 30NNEMENTSPRIJS /58.60 PER HALFJAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1,65 Redactie: tel. 0222 36 26 20, fax 323 000 E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd. Gerard Timmerman, tel. 31 46 87 of 06-53 16 8657 (b.g.g. 06-53 14 9108 of 06-52 78 4320) ving van de openbare orde, waar- De Texelse politie heeft afgelo pen weekeinde drie personen aangehouden die worden ver dacht van een serie inbraken. Het gaat om twee jongens van 18 en 19 jaar uit Uithoorn en een 16-ja- rig Texels meisje. Zij zouden ver antwoordelijk zijn voor inbraken in het clubgebouw van de Hon denclub Texel en in caravans op een vakantieverblijf. Daarnaast pleegden de verdachten winkeldiefstallen en stalen zij brom fietsen en een mountainbike. Som mige goederen zijn teruggevonden, waaronder het startpistool dat wordt gebruikt bij trainingen van de hondenclub. Bij twee van de inbraken was ook nog een 15-jarig meisje van Texel betrokken Zij is verhoord en weer naar huis gestuurd. Hetzelfde geldt voor de vader van één van hen, die wordt verdacht van heling Toen hij een mountainbike en een bromfiets van het eiland naar zijn woonplaats wilde vervoeren, zag hij tot zijn schrik een politieauto bij de boot staan. Hij reed weer weg en gooide ze elders op het eiland uit de auto. Later werd hij alsnog aangehouden. De drie hoofdverdachten zijn inmid dels voorgeleid en in afwachting van een rechtszaak. De 18-jarige jongen blijft voorlopig vastzitten, aangezien hij nog meer op zijn kerf stok zou hebben De omstreden garage aan het Hof van Geus gens de afspraak gebouwd. is volgens mevrouw Vlaming niet vol- (Fo>o GerarO Timmorman) (Advertentie) (Advertentie) (jnn I» bd bji_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Mechanisatie b.v. NEE- sticker maar wel geïnteresseerd'7 Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6. Waarnemend burgemeester Jaap Gutker gaat het boek over Texel dicht. (Foto Gerard Timmoman) overvloedige regenval van laatste tijd heeft voor een Merkwaardig verschijnsel ge legd in hel weidelandschap pn de Hogeberg. De boven lag van de grond is hier volko- ten verzadigd geraakt, waar- loe het water op de hellingen uit de grond opwelteen effect its dan lof werd Jacob tkee toegezwaaid bij zijn af leid als waarnemend burge- ester van Texel. Hij zal wel lacht hebben 'Guttegut, ik hier nog wel wat langer blij- Je ziet dat wel meer. irimmanagers (tussentijdse is), uitzend- en parttime- chten, flexiwerkers (hoe be- ik je het) zijn vaak sterker "notiveerd en voldoen beter medewerkers in vaste hst Conclusie? ledereen i het werk op los/vaste basis alles verloopt perfekt. Was maar zo simpel Zuster :oline viert haar 60-jarige pro- sie (absoluut niet parttime), it Zoon voor altijd Statenlid, e Blom en Cor van IJsseldijk !hig jaar fanfaremuzikant >t weg te blazen!), eeuwwig- 'ehde snelheidscontrole gs de Pontweg en Staats- sbeheer al meer dan 100 jaar baas in onze duinen. Hoezo. |elijk? Met de complimenten uw vaste waarnemer. Horszei Het gemeentebestuur laat bin nenkort luchtfoto's maken van Oosterend en Den Hoorn. Dat heeft te maken met nieuwe bouw- regels voor deze beschermde dorpsgezichten. Sinds enkele jaren is geen bouw vergunning meer nodig voor een klein bouwsel zoals een carport, dakkapel, erfscheiding e.d. Omdat hierdoor dorpen met een monumen taal karakter verknoeid zouden kunnen worden, is per 1 januari de woningwet gewijzigd. Genoemde bouwwerken zijn nu meldingsplichtig, wat betekent dat de initiatiefnemer de bouw tevoren bij de gemeente moet aankondigen. Die krijgt dan meer grip op de vorm geving en plaatsing. De luchtfoto's worden gemaakt om de situatie van dit moment vast te leggen, zodat er bij controle en handhaving geen twijfel over kan zijn of een bepaalde verandering nog volgens de oude soepele rege ling tot stand is gekomen. Het be kijken van alle panden zou ook een mogelijkheid zijn, maar dat is een enorm karwei waar geen tijd voor is. (Advertentie) dal in de hand wordt gewerkt door de afsluitende keiteem- lagen die eronder zitten. Onder andere bij de Schansweg is daardoor een enorme modder poel ontstaan die door de be smeurde grazendeschapen tot een brei is getrapt De meeuwen voelen zich op dit tij delijke wad blijkbaar thuis. Ze trappelen bij honderden door de modder. De regenwormen die daardoor naar boven komen worden gretig verslonden. (Foto Harry do Graaf) kes B-woningen in de derde I van De Mars die door Drijver BV zouden worden ge- «d, worden toch door Visser jrgezet. Ook andere voorge len projecten in deze wijk lrbij Drijver met MO Project samenwerken, zijn van de loei mijn klanten tevreden stel- licht ontwikkelaar Eddy Mom zijn besluit toe om alsnog in |te gaan met aannemer Visser, ieze week opdracht heeft ge in tot de bouw van de zes hui- MO Project is de verplichting jegaan om de huizen nog dit [op te leveren en Momberg zegt [et gerust op te zijn dat Drijver die voorwaarde kan voldoen. |er: 'Er zijn in dit verhaal twee [jen die aan hun verplichtingen ten voldoen. We hebben gepro- |d er samen uit te komen, maar lis niet gelukt.' Daarmee doelt Drijver met name op de mogelijk heid om ook na voltooiing van de zes huizen verder te kunnen bou wen in De Mars. 'Ik zoek naar conti nuïteit, een goede basis voor de toekomst van mijn bedrijf. Het is wel mooi om in een korte tijd snel te groeien, maar als je aan het eind van de rit weer moet inkrimpen, kost dat geld. Het is jammer dat het zo is gelopen. Ik had het graag an ders gezien.' De overeenstemming met Visser komt nadat de kopers onlangs per brief door MO Project was meege deeld dat Drijver de huizen zou bou wen. 'Dat bericht is wat voorbarig Lees verder pagina 3 Vandalen hebben in de nacht van zaterdag op zondag in Den Burg aan diverse geparkeerde auto's schade toegebracht. In de Molen straat werd een buitenspiegel ver nield en de antenne omgebogen. Van een andere auto werd de buitenspiegel afgetrapt. Aan de Vogelenzang was het ook raak. De ruitenwissers en een spiegel van een daar geparkeerde auto moes ten het ontgelden. De commotie over de garage aan het Hof van Geus heeft een nieuw dieptepunt bereikt. De rolstoel auto past volgens de familie C. Vlaming van het Schilderend niet goed in het bouwsel. De gebruikster weigert akkoord te gaan met de overdracht en kan daarom de sleutel niet in ont vangst te nemen. Als klap op de vuurpijl is pal naast de garage, die het achteruitzicht van de bu ren wegneemt, een invaliden parkeerplaats voor Vlaming ge reserveerd. D66-raadslid Pieter de Groot vraagt wethouder Daan Schilling om opheldering. Aan het Hof van Geus laaien de emoties hoog op. Mevrouw Vla ming: 'Het is voor mij over en slui ten. De garage is foutief gebouwd.' Volgens opdrachtgever de ge meente is hiervan geen sprake. De bouw heeft volgens het college plaatsgevonden op basis van de gegevens die Vlaming zelf heeft aangereikt- Ten behoeve van woningbouw aan het Hof van Geus is deze familie een ruilovereenkomst aangegaan met de gemeente In ruil voor een perceel grond mocht een garage worden gebouwd. De heer des hui zes is invalide en behoeft een par keerplaats vlak bij zijn huis. Me vrouw Vlaming: De zaak speelt al vier jaar en is volledig uit de hand gelopen De garage is te klein voor onze rolstoelauto. De doorrijhoogte is 2.30 meter en volgens de teke ningen moest dat tien centimeter hoger zijn Het is toch te gek voor woorden dat eerst de antenne moet worden omgebogen, voordat de auto kan worden binnengezet. Ook is er geen ruimte voor de driewiel- erfiets.' Voldoende ruimte Volgens b en w is bij de bouw van de garage meer dan voldoende re kening is gehouden met de eisen en wensen van de familie Vlaming. Lees verder pagina 3 Beminnelijk, toegankelijk, een goede luisteraar die respect had voor de Texelaars en dat door zijn houding ook zelf kreeg. Fractievoorzitters schoten lo vende woorden te kort bij het af scheid van waarnemend burge meester Jaap Gutker toen hij dinsdagavond voor de laatste keer de voorzittershamer van de gemeenteraad hanteerde. In de periode dat hij als interim op de Texelse winkel paste, hield de goedmoedige Noordhollander het niet bij mooie woorden alleen Zo slaagde hij er in het rumoer in De Waal omtrent de uitbreidings plannen van hotel Rebecca en de timmerwerkplaats te sussen. Wapenfeit is ook de nieuwe 2-3 regeling voor het uitgaansleven en de maatregelen ter handha- over het dinsdag (deels) tot een raadsbesluit kwam Gutkers 'bestuurlijke escapade' met Texel zoals Hans Roeper (PvdA) het uitdrukte, duurde een half jaar. Omdat de oud-burge meester van Zijpe door Commis saris van de Koningin werd aan gewezen. sprak Dick Drijver (Texelse Belang) van een 'blind date' tussen Gutker en de Texelaars. 'Van een huwelijk kwam het echter niet Gutker bleef met z'n echtgenote in Schoort wonen, toch vertoefde hij steeds regelmatiger op het ei- tand. 'Het is maar goed dat ik niet langer blijf, anders ga ik me hier veel te veel thuis voelen. Het is een heel plezierige periode geweest, het heeft m'n leven verrijkt. De Alkmaarse milieu-officier van justitie P. Groenhuis heeft een boete van 100.000 gulden geëist tegen de gemeente Texel, waar van 75.000 gulden voorwaarde lijk, Reden vormen de 'milieu misdaden' op het terrein langs de Pontweg dat vroeger dienst deed als autokerkhof. De officier vond zichzelf mild. Als de ge meente een bedrijf was geweest, zou de geëiste ton boete geheel 'onvoorwaardelijk' zijn geweest. Hij wilde echter niet dat de Texelse belastingbetaler de dupe zou worden. Advocaat N Groenhart uit Den Helder had een zware Texelse dele gatie meegenomen om de tenlaste legging te bestrijden. Daan Schil ling (toen wethouder van milieu), mr Cees Witte (hoofd milieube heer), Piet Plug (directeur gemeen tewerken) en chef-buitendienst P. Bolier zaten afgelopen woensdag in het Alkmaarse verdachtenbankje Tijdens een milieuvlucht op 5 de cember 1997 ontdekte de politie dat langs de Pontweg zonder vergun ning afvalstoffen waren opgesla gen. Bij nadere bestudering bleek het een terrein van de gemeente te zijn. waarna milieuambtenaren op 24 februari 1998 een bezoek aan het terrein brachten en proces-ver baal opmaakten Op het voorterrein werden stapels snoeihout en beton nen buizen ontdekt Op het achter terrein bij de volkstuinen, lagen bergen grond, afvalpuin met delen asbest en paardenmest. Een geul deed het mestwater weglopen naar de sloot. Lekkende containers Op 10 maart 1998 volgde een derde controle en toen werd ontdekt dat van een normaal 'waterdichte' con- Lees verder pagina 3

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 1