Texel verliest rmoedig duel Sport Wie? 7 TEXELSE COURANT Voetbalprogramma Uitslagen voetbal Lisette Land weer beste tennisser Spannende tijden voor fusiepoging Motocross kent alleen winnaars SVO krijgt 50% kwijtschelding veldhuur penning aan ieuw ambtsketen Te makkelijk ZDH verliest onnodig De Koog boekt verdiende zege CursusWhite Eagle Ruilbeurs Veel animo voor Zestig van Texel Enorme spanning in dartcompetitie Kampioenschappen voor jonge darters Kaarters Westdorp en Van der Veen winnen opnieuw Hooglanderkalfje Selectiewedstrijden 'Dorp tegen dorp' Springwedstrijden VRIJDAG 12 MAART 1999 i kleine groep trouwe aanhan- van Te*el'94 kreeg zondag weinig hartverwarmende Bstrijd voorgeschoteld. Met essief spel bezorgde Uitgeest tamme elftal van Texel'94 een gelijke nederlaag: 1-3. «est was de competitie uitste- d,"J I begonnen en vlak voor de jrstop stonden zij een straat- Ie voor op de achtervolgers. In ueede helft van de competitie je een reeks van zes wedstrij- waarin slechts één punt werd laid. Bi| het team van Texel n de optimistische geluiden van de lucht. Winst was voor b clubs noodzakelijk om mee ijven tellen in de strijd om de nste plaatsen. Texel'94 was izins gehandicapt door de af- iheid van aanvoerder John De grootste handicap voor il'94 was het gemis aan geloof ihzelf en het gebrek aan posi- vechtlust. Uitgeest kwam uit de startblokken en zette i|'94 met agressief, soms hard 'tal vast. De Texelaars hadden igen de eerste twintig minuten lig in te brengen. In het tweede Ite voor de pauze golfde het ip en neer, waarbij voor beide in weinig spectaculaire dingen rden. Vlak voor rust was het plotseling tweemaal raak; keren uit een penalty. Eerst i is het Texel dat op voorsprong Bp door een benutte penalty van li Koning. Kort daarop kwam lesl op gelijke hoogte, even- uit een strafschop, de rust heerste eenzelfde spel- waarbij opviel dat de spel- igde bij Texel'94 niet aanwezig "Beide teams creëerden weinig n, al waren de snelle uitvallen Sfijitgeest, vaak één tegen één, iet van gevaar ontbloot. De bezoe- ers kwamen op een wat gelukkige pairer op een 1-2 voorsprong. Een ig|§ voorzet werd door de boom- 'aterdag 13 maart exel'94 B1-Limmen B2 »s B2-Texel'94 B2 erend 61-WGW B3 SVC B1-BKC B2 l'94 C1-WGW C2 C1-Texel'94 C2 Zelo C1-Oosterend C1 oog C1-Winkel C1 '94 D1-WGW D2 Zelo D1-Texel'94 D2 13.30 13.00 13.30 15.00 13.30 14.30 14.00 13.30 10.30 10.30 ilse pupillencompetitie l'94 F2-SVC F1 10.00 '94 F4-Texel'94 F3 10 00 F1-SVOF1 10 00 De Koog F1 10.00 E1-Texel'94 E4 11.00 l'94 E1-SVC E1 11.00 l'94 E3-Texel'94 E2 11.00 oog E1-SVO E2 11.00 l'94 D4-De Koog D1 12.00 'SVC D1 - ZDH D1 12.00 '94F1 en Texel'94E5 zijn vrij. etbal 1-Texel'94 1 lag 14 maart Texel'94 ■Strandvogels oog-Vesdo Oosterend Boys 2-Texel'94 2 Ï94 3-VZV 3 l'94 4-LSVV 6 l'94 A1-JVC A1 e< Isi 'anten voetbal Ise Boys-Oosterend 2 oog-De Cocksdorp 11.00 14.30 14.00 14.00 14.00 11.00 12.00 14.00 12.00 10.30 10.30 lange spits met het hoofd geraakt. Bij toeval kwam de bal bij een vrij staande medespeler. Deze aar zelde geen moment en schoot de bal vanuit de lucht laag in het doel Na deze plotselinge tegentreffer ging Texel'94 nog meer in de aan val Dit gebeurde echter gejaagd en onnauwkeurig, waardoor de irritatie bij de spelers toenam. Dit leidde er toe dat zowel Paul van Exel als Simon Brand tegen een gele kaart opliepen Deze ervaren spelers moesten hun commentaar op de scheidsrechter bekopen met een sanctie. De uitvallen van Uitgeest bleven gevaarlijk en uit één ervan werd het derde doelpunt gescoord. De verdediging van Texel werd op snelheid geklopt en met een hard schot in de korte hoek werd keeper Heerschap verschalkt. De wedstrijd was gespeeld en Uitgeest bracht een aantal wisselspelers in. Het op treden van één van hen was van korte duur. De Uitgeester trapte Maarten Koorn in de rug, nadat de bal de zijlijn reeds was gepasseerd. Deze actie kostte hem een rode kaart. Voor Texel'94 was deze wedstrijd er een om snel te vergeten en eens goed bij zichzelf te rade te gaan op welke wijze de competitie moet worden afgemaakt. Zaterdag 6 maart ZDH/SVC B1-VZV B2 11-3 HCSC B2-Texel'94 B2 3-2 Texel'94 C2-Helder C2 afg Oosterend-De Koog C1 0-8 ZAP D1-Texel'94 D1 2-2 Texel'94 D2-Petten D1 2-1 Helder D2-Texel'94 D3 0-6 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F3-Texel'94 F2 afg SVC F1-Texel'94 F4 2-6 SVO F1-Texel'94 F1 0-9 De Koog F1-ZDH F1 3-2 SVO E2-Texel'94 E3 1-2 Texel'94 E2-Texel'94 E1 afg. Texel'94 E4-De Koog E1 afg Texel'94 E5-SVO E1 afg. Texel'94 D4-SVO/SVC D1 afg. De Koog D1-ZDH D1 0-3 G-voetbal Texel'94-HIS 2 Zondag 7 maart Texel'94-Uitgeest DWB-ZDH Wherevogels-De Koog Texel'94 2-ZAP 3 afg. 1-3 4-2 1-3 2-3 Nieuwe Niedorp 3-Texel'94 3 afg. Petten 3-Texel'94 4 afg. ZAP A1-Texel'94 A1 6-2 Kolping Boys B2-Texel'94 B1 0-3 Limmen C1-Texel'94 C1 3-4 Ook in de tweede periode van de onderlinge competitie bij tennis vereniging Deuce heeft Lisette Land zich de beste getoond. Door slechte weersomstandighe den en enkele blessures konden niet alle wedstrijden worden ge speeld. Land wist echter we derom al haar partijen in winst om te zetten. In poule 2 was Ruben Kooiman op permachtig. Ook hij won al zijn wedstrijden en promoveert naar poule 1. Misschien dat hij in de vol gende periode Lisette Land van de wisselbeker kan afhouden, In poule 3 werden te weinig wed strijden gespeeld om een winnaar aan te wijzen. In de sterke poule 4 toonde Ilse Pastoor zich de beste. Met overwinningen op club kampioen enkelspel Bernard van Hattem en op kampioen dubbelspel Bart Jan Grisnigt toonde zij aan tot heel veel in staat te zijn. Ruud van Boven won poule 5, Ben jamin Eijckhoff deed dat voor de Voor de fusiebesprekingen tus sen SV De Koog en SV Ooster end breken spannende tijden aan. Het optimisme is wat getem perd, maar dat de poging al is mislukt, wordt door beide par tijen tegengesproken. 'Er is een dipje opgetreden', verwoordt Jan van Beek, secretaris van De Koog, de huidige situatie. Cruciaal onderdeel van de poging is het al dan met kunnen realiseren van een tweede elftal Het bestuur van SVO is bereid het gezamen lijke eerste elftal in De Koog te la ten voetballen, maar zou graag zien dat het tweede elftal de thuishaven in Oosterend krijgt, naast het juniorenelftal dat overwegend uit Oosterenders zal bestaan. 'Maar dan mag bijna niemand afhaken', meent Van Beek. die vreest dat dit gebeurt met spelers die buiten de boot van het eerste elftal dreigen te vallen In Oosterend zijn de leden het eerst aan zet. Zij moeten zich op vrijdag 19 maart uitspreken over de fusie plannen. 'Dat zal met meevallen', voorziet voorzitter Piet Graaf. 'Veel Oosterenders zullen het met leuk vinden dat het eerste elftal niet meer thuis speelt.' De besprekingen daarom nu maar afbreken, vindt Graaf geen oplos sing. 'Het zou ook wel erg snel zijn, een fusie binnen een maand voor elkaar krijgen. Bovendien, je kunt ook denken aan een andere vorm van samenwerking. Het is in ieder geval belangrijk dat je in een goede sfeer met elkaar in gesprek blijft In De Koog spreken de leden zich op donderdag 25 maarl uit. Van Beek: 'Ik ben nog steeds positief, maar of het al voor komend seizoen lukt, weet ik met.' Om dat te berei ken, moet de fusie op 1 mei rond zijn, aangezien de wet eist dat de plannen tenminste ,één maand ter inzage liggen bij de Kamer van Koophandel en de inschrijving voor de nieuwe competitie op 1 juni sluit. Stromende regen en een akelige kou domineerden zondag de eer ste motocross van het seizoen. De deelnemers die desondanks de diepe moddersporen in de kletsnatte baan de baas waren, waren eigenlijk allemaal win naars. De mooiste prestatie werd geleverd door Thijs en Hendrik de Lugt, die in hun debuut wedstrijd direct de eerste en derde plaats grepen. Voor de rijders in de klasse voor 60 en 80cc waren de omstandigheden eigenlijk te zwaar. Ze liepen meer dere keren vast in de diepe prut, waarna ze zich door bereidwillige toeschouwers vlot moesten laten trekken. De nieuwe 125cc instapklasse, waarin ook de 80cc hoge wielen meedoen, leek een overwinning te worden voor Arjan van Maldegem. Sportvereniging Oosterend krijgt van de gemeente 50% kwijtschel ding van de huur van één veld voor het seizoen 1998-1999. Ver der is het de bedoeling een van de twee velden buiten gebruik te stellen. Een en ander heeft te maken met de sterke terugloop van het aantal leden van SVO en de daaruit voort gevloeide financiële problemen. Dit jaar heeft men nog één senioren team, twee veteranenteams en jeugdteams in de categorieën B,C,D,E,F. het ziet ernaar uit dat de vereniging volgend jaar geen standaardteam meer op de been kan brengen, wat reden is geweest om samenwerkingsmogelijkheden met De Koog en ZDH te onderzoe ken. De huur van twee voetbalvelden en een trainingsveld vormt thans een te zware belasting voor SVO. wat voor het bestuur reden was om de gemeente te vragen de huur van eén veld te stoppen, b en W vonden dat te ver gaan, maar willen wel de helft van de huur van één veld kwijt schelden wat voor de vereniging f1.301,65 voordeel betekent. tweede achtereenvolgende maal in poule 6. Baruch Coutinho won alle wedstrijden in poule 8 en promo veert. Momenteel wordt de derde periode gespeeld Toeschouwers zijn altijd (gratis) welkom. Vooral op woensdagmiddag worden veel wed strijden gespeeld. tolveren penning die al ander- i eeuw de ambtsketen van de [e'meester siert, wordt ook ge- voor het nieuwe exemplaar Jivordf gemaakt door Peter PP en Niek Welboten De pen- I wordt aan de ene kant gesierd 1 een rijkswapen en aan de an- lijde door dat van de gemeente. lraad ging dinsdagavond ak- mel de investering die is ge- 1 met de nieuwe ambtsketen. (Foto Gorord Tonmofwan) Na twee mooie overwinningen heeft ZDH zichzelf zondag lelijk in de vingers gesneden. In De Weere kwamen de Hoornders al snel op een gerieflijke voor sprong, maar door gemakzucht ging DWB met de overwinning aan de haal. Pijnlijk, vooral om dat de thuisploeg een directe concurrent in de strijd om degra datie is. Het verlies was volstrekt onnodig, want nadat de ploeg even had moe ten wennen aan het kletsnatte veld, toonde ZDH zich in het eerste half uur oppermachtig De opgejaagde tegenstanders grossierden in bal verlies en boden hun gasten alle ruimte om aan te vallen. Ook de keeper zorgde er door zijn zenuw achtig gedrag voor dat ZDH al spoedig het idee kreeg dat het deze wedstrijd met mis kon gaan. Bernard Ipenburg was na ongeveer een kwartier de verdediging van DWB de snel af en zette zijn team op een verdiende voorsprong. Nog voor DWB kans kreeg om van de schrik te bekomen, was het al 0-2, toen Stefan Bousma de bal vanuit een lastige hoek ineens langs de keeper knalde. Vervolgens kreeg de wedstrijd een verrassende wending. Het tot dan toe kansloze DWB stroopte de mouwen op en nam het initiatief volledig over. De uiterst rappe rechterspits speelde daarbij een hoofdrol Uit een counter werd het eerst 1-2, waarna de paniek binnen het Hoornder team toesloeg en mis verstanden binnen enkele minuten 2-2 en 3-2 tot gevolg hadden In de tweede helft keerde de vecht lust terug in de gelederen van ZDH, maar het kwaad was al geschied. In hun haast om de stand gelijk te trekken, leden de Zwaluwen veel balverlies, waardoor de snelle voor hoede van DWB in de kaart werd gespeeld. Toen het halverwege ook nog 4-2 werd, was de strijd definitief gestreden. Martin Bron ging echter met de eer strijken, omdat Van Maldegem in de prut viel. Ben Bakker en John Boeijen lever den fel strijd in de 125cc B-klasse. Boeijen moest zich uiteindelijk ge wonnen geven tegen zijn ervaren tegenstander, maar het duel belooft iets moois voor komend seizoen. Bij de 250cc-rijders liet Danny Westerlaken zien het crossen nog niet verleerd te zijn. Dankzij stug doorzetten en de vele aanmoedigin gen vanuit het publiek reed Rob van Beurden zich naar een mooie tweede plaats. De volgende wedstrijd voor het kampioenschap wordt op 28 maart verreden. Uitslagen 60cc en 80cc lage wielen 1 Thijs de Lugt, 2 Maxime Bakker; 3 Dieneke de Winter. 80cc hoge wielen en 125cc C 1 Martin Bron. 2 Arjan van Maldegem. 3 Hendrik de Lugt. 125cc B 1 Ben Bakker 2.John Boei jen, 3 Rob Schraag 125cc A 1 Richard van Baaren 2.Siem Hoenson. 3.René Duin. 250cc A 1 Youri Vos; 2.Johan Kistemaker; 3 Henh van Maldegem 250cc B 1 Danny Westerlaken. 2 Rob van Beurden, 3 Adn Duin. Na een serie magere resultaten en een blamerende nederlaag te gen AGSV heeft De Koog einde lijk weer eens een overwinning geboekt. In Purmerend werd Wherevogels met overtuigend spel met 1-3 verslagen. De zege geeft vertrouwen voor de toe komst, zeker omdat De Koog met de week minder blessures te be treuren heeft. Getuige het voortvarende begin was er De Koog veel aan gelegen om de vieze nasmaak van vorige week weg te spoelen De aanvals golven rolden over de verdedigers van Wherevogels. die duidelijk overdonderd waren Na vijf minuten ontsnapte eén van hen aan een rode kaart, toen hij de doorgebroken Marlijn de Veij onderuit schoffelde. Kort daarop was het wel raak, toen Cees van Beek een corner steen hard koppend verzilverde (0-1) De vreugde was van korte duur De Kogers stonden nog na te genieten, toen laatste man Nico Schot naar voren stapte en de spitsen van Wherevogels daarmee zo'n drie meter buitenspel zette. Arbiter Roozendaal besliste echter anders, waardoor de thuisclub vrij baan kreeg om de gelijkmaker te laten aantekenen. De Koog pakte de draad vrij snel weer op. Pieter List was het dichtst bij een doelpunt, toen hij de bal van zo'n twintig meter hard op doel schoot, maar de doelman was at- In de White Eagle in Den Burg be gint op 23 maart een cursus 'Zelf- ondersteunmg' De cursus duurt acht avonden en behelst de the ma's aarden, balans, lichaam, ruimte, loslaten, ontvangen, accep tatie en vreugde. De werkvormen die worden gehanteerd zijn onder meer meditatie, massage, healing, klank en beweging. Belangstellen den voor de cursus kunnen zich opgeven via telefoonnummer 322046 (na 18.00 uur). De cursus avonden zijn om de twee weken en er is plaats voor maximaal acht per sonen. De kosten bedragen 325,-. per persoon. Verzamelaars van oude aansicht- kaarten kunnen donderdag struinen in 'Tusse de banke' aan de Groene- plaats. De ruilbeurs begint om 20.00 uur. Het bijstaande kiekje van Maarten Stoepker is tientallen jaren geleden genomen op de krui sing Bernhardlaan-Schilderend, waar volgende week de aanleg van de rotonde begint. De inschrijving voor de vijfde editie van de 'Zestig van Texel' loopt boven verwachting. Een maand voor de start van de ultra loop, die op 5 april wordt gehou den, konden al 390 deelnemers worden geregistreerd. Dat zijn er al twee méér dan er in 1997 mee deden, zodat de organisatie voorzichtig begint te geloven dat er ditmaal zo'n 500 aan de start zullen verschijnen. De meesten van hen doen mee aan de estafette (4x15 kilometer) of de loop over 30 km. Maar ook de animo voor de werkelijke ultraloop is groeiende. Nu al hebben 130 lo pers aangekondigd aan de loop over 60 km te willen meedoen (95 in 1997), terwijl 19 stoutmoedigen zich zelfs aan 120 km wagen (was 14). Vooral de belangstelling voor de 60 km is opvallend Onder de inschrijvers bevinden zich elf vrou wen. Eén van hen is Mariska Koenders uit De Koog, die net als haar echtgenoot Ronno Honingh en Remko Nagtegaal haar debuut maakt op deze afstand. Alledrie de Texelaars hebben al eens de triatlon van Almere volbracht, dus de verwachting lijkt gewettigd dat ze in bezit zijn van voldoende duur- vermogen. De inschrijving voor de loop over 30 km en de estafette is officieel ge sloten. Voor Texelaars die tóch wil len meedoen, maakt de organisatie Met nog twee rondes te gaan is de spanning in de dartcompetitie ten top gestegen. Drie teams hebben nog kans op de titel. W'tjewel 1 heeft één punt voor sprong op Zwaan 2 en twee pun ten op Zwaan 1. Ook de strijd om de vierde plaats is nog niet be slecht. W'tjewel 2 en Cafeetje 1 gaan de Bulldogs met slechts één punt vooruit. De absolute topper werd deze week gespeeld in café W'tjewel in De Koog, waar de beide teams met deze naam tegen elkaar speelden. In de vorige onderlinge wedstrijd maakte het eerste team gelijk, na met 4-0 te hebben achtergestaan. Het wedstrijdverloop was ditmaal anders. De spelers van het eerste wonnen vijf partijen met 2-1, de twee andere partijen werden door het tweede gewonnen met 2-0. De uitslag werd zodoende 5-3 voor het eerste team. Bas van Elk onderstreepte zijn vorm door een 180-score neer te zetten en een finish van 109. Daan van der Vis had pech bij een finish van 170. Zijn laatste pijl trof helaas de single buil in plaats van de dub bel bult Zwaan 2 verspeelde een duur punt tegen Slock 1. Een 8-0 overwinning was genoeg geweest voor een ge deelde eerste plaats. De dames van de Slock gooiden met slecht, deze week echter nog een uitzon dering Deelnemers aan de langere afstanden mogen zich op de dag zelf nog aanmelden Belangstellen den kunnen contact opnemen met Martien Baars. tel. 317 716 of Piet Bakelaar, tel 313 843. De organisatie is nog op zoek naar Texelaars die als begeleider een stuk willen meefietsen met de deel nemers aan de loop over 120 kilo meter. Zij hoeven niet perse een mountainbike te hebben. tent. Dezelfde doelman was even later het antwoord schuldig op een kopbal van Nico Schot, maar hoe wel de bal de doellijn zeker een halve meter was gepasseerd, liet de leidsman doorspelen. Roozendaal haalde zich de woede van het thuispubliek op de hals toen hij de keeper van Purmerender vlak voor rust wegens opzettelijk hands uit het veld stuurde. Trainer 'don' Gerrie Plaatsman poogde direct ge bruik te maken van de situatie door Rob van der Stap in de voorhoede te zetten Bijna met succes, maar de tweede doelman van Wherevogels kon een leep balletje van Van der Stap net tot corner ver werken. Net als voor rust kwam De Koog dankzij een corner weer op voor sprong. Schutter was Vincent Kas pers, die de bal ineens op de pan toffel nam. De treffer werkte bevrijdend en de Kogers kregen de kans de score fors op te voeren Dat gebeurde niet. Alleen Danny Borgo wist het net nog een keer te vinden, nadat Mart Offermans en Rob van der Stap de aanval hadden opgezet. Darten is in, ook bij jongeren. De Texelse Dart Organisatie organi seert daarom zelfs een apart Texels kampioenschap voor jeugd, zondag 21 maart in 't Cafeetje in Oosterend. Deelne mers moeten tussen de 7 en 16 jaar zijn. Deelname kost 2,50, er wordt begonnen om 13.00 uur. Er wordt in twee leeftijdscategor ieën gespeeld, namelijk 7 tot en met 11 jaar en 12 tot en met 16 jaar. Het betreft een open toernooi Dat wil zeggen dat ook niet-Texelaars welkom zijn. Het speltype is 301. De darters uit de oudste groep moe ten met het spel met een dubbel beëindigen, de jonkies hoeven dat niet Tijdens het kampioenschap zal worden bekeken of het mogelijk is volgend jaar een aparte junioren competitie op te zetten. Duidelijk is in ieder geval dat darten bij jonge ren erg populair is Bij ieder toernooi dat de laatste tijd wordt gehouden doen junioren mee. Meerdere keren werd zelfs een aparte junioren- klasse ingesteld. Wie suggesties heeft voor het op poten zetten van een competitie, wordt uitgenodigd deze te melden aan het bestuur van de Texelse Dart Organisatie Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp zijn ook de vierde pe riode bij Klaverjasclub Den Burg sterk begonnen. Door de ronde winst verstevigden zij de eerste plaats in de totaalstand en ne men ze meteen de leiding in het periodeklassement. Van der Veen en Westdorp behaal den deze keer 7771 punten. Met een voorsprong van ruim 4000 pun ten op nummer twee lijkt het beha len van het vijfde achtereen volgende kampioenschap nog slechts een kwestie van tijd. Gonda Kiewiet en Roel de Zwart deden het met 7363 punten ook prima. Zij blijven vierde in het klassement en staan in de periode nu vijfde. Gerda en Freek Veeger scoorden weer goed. Met 7152 punten wer den zij derde in de ronde. Zij blijven op de zevende plaats, maar lopen de laatste weken behoorlijk in op de maar hun laatste pijl is en blijft een groot probleem. Twee spelers van Cafeetje Ver3t hadden een weddenschap verloren en liepen daarom vanuit Oosterend naar Den Burg. Zwaan 1 toonde zich echter nauwelijks geïmpo neerd en stuurde de tegenstanders met lege handen weer naar huis (7- 1). In de andere wedstrijden won Cafeetje 2 met 5-3 van Slock 2 en kregen de Bulldogs dartles van Cafeetje 1 (6-2) Programma Slock 1-Bulldogs; W'tjewel 2- Zwaan 2; Cafeetje 1-Zwaan 1; Cafeetje 2-Cafeetje Ver3t; W'tjewel 1-Slock 2. In de duinen ten zuiden van Den Hoorn is het eerste Hooglander- kalfje geboren Publiek wordt verzocht moeder en kind niet te dicht te benaderen. (Foto Enk van der Spek) Vrijdag 19 maart sluit de inschrij ving voor 'Dorp tegen dorp', het evenement dat op 10 november in Ons Genoegen zal worden ge houden in het kader van het veertigjarig jubileum van de Texelse Sportraad. Hoewel al di verse teamleden zich hebben aangemeld, zijn nieuwe deelne mers van harte welkom. In de maand april worden in de di verse dorpen selectiewedstrijden gehouden. Den Burg bijt op 3 april het spits af, gevolgd door Ooster end en Oudeschild op 10 april en De Cocksdorp en De Waal op 17 april. De Koog en Den Hoorn zullen als laatste op zaterdag 24 april hun teams samenstellen. Voor ieder dorp is een team van tien personen nodig (vijf mannen en vijf vrouwen), twee coaches en drie denkers. De sporters zullen worden geselec teerd uit verschillende leeftijds klassen 16-20 jaar. 20-25 jaar, 25- 35 jaar, 35-45 jaar en ouder dan 45. Er wordt geselecteerd op kracht, behendigheid en lenigheid De on derdelen zullen worden samenge steld en begeleid door vakmensen uit de lichamelijke opvoeding, Henk Keijser, Martin Land en Piet Schneider De werkgroepen hebben in de dorpen sponsors gevonden, zodat alle geselecteerden een com plete outfit (shirt, broek, sokken, trainingspak en tas) kunnen ont vangen De denkers van het team zullen vragen over Texel, zowel ac tueel als historisch, moeten beant woorden. Belangstellenden kunnen zich nog opgeven bij de contactpersonen in de diverse dorpen Dit zijn voor Den Burg Ria Keijser (tel 313873), voor Oudeschild Simon Appel (314470), voor De Waal Liesbeth Eelman (315311), voor De Koog Hans Bakker (317486), voor De Cocksdorp en Eierland Vivian Karelse (316365), voor Den Hoorn en 't Horntje Jeanette ter Steege (319402) en voor Oosterend Colin- da Brouwer (318906). De Kleppertjes en de Wadden- ruiters nemen zondag deel aan de officiële springwedstrijden in ma nege Akenburg. Er wordt gespron gen in diverse categorieèn. De wed strijden duren van 10.30-17.00 uur. Publiek heeft gratis toegang top vijf. In de periode bezetten zij de tweede plaats. Carlo Bos en Gerard Huisman te kenden voor de vierde plaats met 7062 punten. Met dit resultaat lijken zij de kelder van het klassement definitief achter zich gelaten te heb ben. Zij stijgen weer twee plaatsen en staan nu 25ste. Jean ZeemanAWiggert Haring en Cees Vmke/Gerrit Smit wisten de 7000 punten net niet te halen. Beide koppels eindigden samen op de vijfde plaats in de ronde met 6999 punten. Cees Vinke en Gerrit Smit speelden hierbij een beurt van 2529 punten De tegenstanders moesten het met slechts 743 pun ten doen. In de net begonnen periode zijn de verschillen uiteraard nog klein. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp leiden, voor Freek en Gerda Veeger. Arend Dijker en Piet Moree staan derde, Jean Zeeman en Wiggerl Haring bezetten voorlo pig de vierde plaats Het gemiddelde van de avond was 6345 punten, er werden 52 marsen i gespeeld (Advertentie)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7