Wie week Deze EHEEH D L"ahM 'Question'-reclame i Geknipt?" door RvS afgewezen Avontuurlijk 'Geen stiekem overlel maar een open beleii Uittips z 2 1000 m; TEXELSE 8 COURANT Thema-avond CNV (j eslaagd Veel rookschade in hotelkamer Openbare vergadering Nationaal P; Maarten Jan Boon hulpstrandvonder Cinema Texel Concert Excelsior 'Lucy's baby' I J) Bewaarplo De Kri Tekelaar en toerist jqcxeip°r' Theater Restaurant K L F 1 2 Diner Cabaret! KUF12 D ^|an Keijsf - VRIJDAG 12 MAART 1999 Rpitai irantc mot minimaal t\A/< De lichtreclame die Ed Stiekema wilde aanbrengen bij de ingang van zijn Question Plaza' aan de Kantoorstraat in Den Burg is defi nitief van de baan. De Raad van State heeft uitgesproken dat de gemeente terecht geen vergun ning heeft verleend voor deze lichtbak met een oppervlakte van 2,8 m2. Stiekema was bi] de Raad van State in beroep gegaan nadat de ar rondissementsrechtbank te Alkmaar eerder een voor hem nega tieve uitspraak had gedaan Over het algemeen is het op Texel verboden om reclame aan te bren gen als dat vanaf de openbare weg of vanaf het water zichtbaar is. Ont heffing wordt verleend als de re clame of de constructie die ervoor nodig ts, met al te veel schade toe brengt aan de landschappelijke, cultuurhistorische, archeologische of dagrecreatieve kwaliteiten ter plaatse Een van de criteria voor het geven van ontheffing is dat het oppervlak van een lichtreclame met groter is dan 1,5 m2. dat per bedrijf slechts twee lichtreclames worden toegestaan en dat lichtreclames vooral in waardevolle dorps gezichten zeer beperkt worden toe gestaan. De door Stiekema gewenste lichtre- Het CNV afdeling Texel houdt op 15 maart een bijeenkomst in de Poort aan de Elemert in Den Burg De heer P Kroon van het CNV houdt een inleiding over het thema van deze avond: de 24-uurs economie en de gevolgen hiervan voor de sa menleving. Hierna vertelt Kees Hoogerheide van de Historische Vereniging over het onlangs ver schenen boek 'Boerderijen op Texel', waarvan hij een van de au teurs is. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond be gint om 19.30 uur en is voor ieder een toegankelijk clame (0,80 meter breed en 3,50 meter hoog met het opschrift 'Question Plaza') is dus te groot. Vooral door de nabijheid van de monumentale gevel van het schoutshuis hebben b en w de regel strikt willen toepassen. De Alkmaarse rechtbank vond dat juist en de raad van State heeft dat nu bevestigd. Niet eerlijk Stiekema is teleurgesteld. Hij voert aan dat een gemeenteambtenaar hem de indruk had gegeven dat de gewenste lichtbak geen probleem zou opleveren. Daarop had hij de leverancier opdracht gegeven Men was volop bezig de bak op de gevel te monteren toen dat vanuit het zeer naburige raadhuis werd ge zien, wat tot ingrijpen leidde De daarop door Stiekema gevraagde ontheffing werd afgewezen. Stiekema wijst erop dat andere horecabedrijven in de buurt wèl grote lichtreclames op hun gevel hebben. Die kloppen ook niet met de regels maar er wordt niet te genop getreden. Concurrentie Stiekema vindt dat hij daardoor in een ongunstige concurrentiepositie is geraakt. Het was voor hem pijn lijk om te zien hoe aspirant discogangers die hij met zelf geor ganiseerd busvervoer naar Den Burg had gehaald, bij de concurren tie naar binnenliepen omdat die be drijven met hun lichtbaken meer in het oog sprongen. Als het waar is dat andere bedrijven wèl illegale lichtbaken hebben, wordt de situatie voor Stiekema nu mogelijk toch wat beter, want de Raad van State laat weten 'dat bur gemeester en wethouders de disco theken en horecaondernemingen in de gemeente niet in een ongelijke concurrentiepositie mogen brengen door niet handhavend op te treden tegen illegaal aangebrachte lichtre clames'. Restaurants met minimaal twee ve getarische gerechten op de kaart komen in aanmerking voor vermel ding in het tweemaandelijks ver schijnende vegetarisch-culinaire tijdschrift Sla! Zo ook Bij Jef uit Den Burg, dat omschreven wordt als 'avontuurlijk lekker': 'Pas als de gerechten zijn uitgeserveerd. wordt verteld wat er op tafel staat.' Bij JeCDen Burg Avontuurlijk lekker rotwoorden: iliem. zeer vriendelijke bediening en ver assend lekker taart: Irtegangen verwenmenu. viergangen evensgemetersmenu of la carte .eqeten: ooraf: gemengde salade met groene krui J endressing. knoMookcroütons en zeer Tjde. Te»eise scnapenkaas van de J°zensptjk ntdQerecht gegrilleerde paprika qevuloB Caprice des dieux op pasta met peul Is, worteltjes en truffelsaus (•e gekarameliseerde pannenkoek met I 1 Lrdunne schijfjes appel met vanille-ijs en j llvados l|zen: leqangen verwenmenu Oud-Texelaar Jan-Willem van Groenigen verdedigt woensdag 17 maart aan de Landbouwuniversiteit in Wagenmgen zijn proefschrift ge titeld: 'Constrained Optimisation of Spatial Sampling, a geostatistical approach'. Na het behalen van het atheneum-b diploma op Texel stu deerde van Groenigen ruimtelijke bodemkunde in Wagenmgen waar hij in 1994 cum laude afstudeerde. Zijn promotie-onderzoek deed hij in Enschede aan het International Institute for Aerospace Survey and Earth Sciences. Het onderzoek richtte zich op het ontwikkelen van optimale bemonsteringsstralJ in de bodemkunde. De ontwil methodes werden getest en J past in studies over verontreiniging in Nederlai bodemkartering in Niger en] land. Van Groenigen is mom in dienst bij het ITC in Ensch» a. ttdV Een imploderend televisietoestel was maandagmiddag omstreeks 15 00 uur de oorzaak van een be ginnende brand in een kamer van hotel Het Gouden Boltie in De Koog. De brandweer was snel ter plaatse en bracht het totaal ver melde toestel naar buiten. De rook schade in de hotelkamer was aan zienlijk. Eigenaar Geert Ellen werd door het ambulancepersoneel naar een huisarts gebracht. Hij had een behoorlijke hoeveelheid rook ingea demd. De brand werd ontdekt toen Ellen op de monitor van de tele fooncentrale zag dat er getelefo neerd werd vanuit een kamer die niet was verhuurd. Inspectie le verde de brandende televisie op, die in de stand-by stand bleek te staan Waarschijnlijk is de draad van het telefoontoestel ook gaan smeulen, waardoor het verkeerde signaal aan de centrale werd door gegeven. Maarten Jan Boon uit De Koog is bij de commissaris van de konin gin voorgedragen als hulp strandvonder voor het strand- gedeelte tussen de palen 14 en 20. Als zodanig volgt hij zijn va der Dirk Sieme Boon op die het na bijna dertig jaar voor gezien houdt. Boon senior wilde al eerder opstap pen maar stelde als voorwaarde dat zijn zoon hem zou opvolgen. Mede omdat er ook een andere kandidaat was wilde de toenmalige burge meester-strandvonder daarmee niet bij voorbaat instemmen, waarop Boon besloot te blijven Het probleem had te maken met wrij ving met een andere hulpstrand vonder. Deze conflictstof is on langs in onderling overleg uit de wereld geholpen waarna het geen probleem meer was dat Maarten Jan zijn vader opvolgt. Volgens de procedure die geldt voor de benoeming van hulpstrand vonders, wordt een hulpstrandvon der voor ontslag bij de provincie voorgedragen als hij zijn werk om een of andere reden niet meer kan of wil uitoefenen De strandvonder draagt een opvolger voor, waarbij hij advies inwint bij de strand vonderij zelf waarna een selectie commissie (bestaande uit strand vonder, twee hulpstrandvonders uit aangrenzende strandgebieden en de administrateur) aan het werk gaat. Aan de hand daarvan maakt de strandvonder zijn aanbeveling voor de commissaris van de konin gin. In de loop der jaren zijn deze en andere regels die op de strand vonderij betrekking hebben herhaal delijk bijgesteld, meestal naar aanleiding van ervaringen of onge noegen in de praktijk. Een van de selectiecriteria voor hulpstrand vonders is tegenwoordig dat hij/zij geen banden met jutters mag heb ben. Recentelijk is de regel dat een hulp strandvonder uitsluitend opereert op 'zijn' strandgedeelte aangepast. Als de betrokken hulpstrandvonder dat zelf wil, mogen collega's voor het verlenen van hulp in eikaars rayons actief zijn De zes Texelse hulpstrandvonders vergaderden donderdag in het raad huis onder leiding van strandvonder burgemeester J.Gutker. Het Overlegorgaan van het Natio naal Park (NP) in oprichting De Duinen van Texel houdt donder dag om 13.15 uur in het gemeen tehuis de eerste openbare verga dering. Er wordt onder meer gepraat over de besteding van het half miljoen gulden dat jaar lijks voor het NP beschikbaar wordt gesteld. 'Geen stiekem beleid in achterka mertjes, maar een open overleg waarin iedereen kan meepraten', al dus Evert Vermeer, burgemeester van Heerhugowaard en sinds kort voorzitter van het overlegorgaan. 'Wil dit NP een succes worden, dan is het belangrijk dat de regels niet van bovenaf worden opgelegd, maar dat we het met elkaar eens worden over hoe we het park willen inrichten en hoe we het willen behe ren.' Gezien de uitgebreide verte genwoordiging van belangengroe pen en organisaties, mag worden gesproken van een brede aanpak. Via het (co)secretariaat heeft de gemeente een flinke vinger in de pap. Er wordt onder meer gespro ken over het beheer- en inrichtings plan en hoe dit zich verhoudt tot bestaande plannen en nota's. Ander thema is de recreatie irl tie tot de natuurwaarden in heil Er bestaan concrete plannen! de aanleg van een kleuterpa een route voor gehandiq Voorlichting en educatie, EcoMare en het Instituut I Natuureducatie (IVN) een bel rijke rol zullen vervullen, rif eveneens besproken. Ook als waterkwaliteit en beheef gespreksonderwerp Naast hf[ miljoen gulden dat jaarlijks! projecten beschikbaar is, heet NP de beschikking over éénirj subsidies tot een maximum! één miljoen gulden. Hoewel het met de bedoelingl vastgestelde grenzen van hef op korte termijn te wijzigen! Vermeer dat in de toekomst ml 'Maar alleen als hiervoor binns| overleg voldoende draagkradf (Advertentie) Deze week zijn in Cinema Texel twee nieuwe films te zien. Star Trek: Insurrection is al weer de negende film waarin de crew van The Enter prise het opneemt tegen kwaad aardige, buitenaardse levensvor men. Special effects, humor en romantiek vormen de ingrediënten. In het voorprograma wordt een tipje van de sluier opgelicht van de nieuwe Star Wars die eind septem ber uitkomt. Vanaf maandag draait in zaal 2 in de Cinema Paradiso-serie de histori-sche thriller Elizabeth met in de hoofdrollen Cate Blanchett, Richard Attenborough en oscarwin naar Geoffrey Rush. De film is geno mineerd voor zeven Oscars. De film vertelt het verhaal van de jonge koningin Elizabeth die in de zes tiende eeuw een bittere strijd voert met vriend en vijand om haar troon te behouden. Geprolongeerd zijn: You've got mail, Meet Joe Black en Een Luizenleven. Muziekvereniging Excelsior geeft zaterdag haar jaarlijkse winter- concert in dorpshuis de Bijenkorf in Oosterend. Vóór de pauze staat een gezamenlijk optreden van fanfare, drumband en majorettes op het programma; het tweede deel van de avond is gereserveerd voor het fanfareorkest onder leiding van Betty Bakker Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voert toneelvereniging De Vriendenkring vrijdag- en zater dagavond het blijspel 'Lucy's baby' van John Patrick op. De regie is in handen van Cor van Heerwaarden, die vijftien jaar geleden hetzelfde toneelstuk met veel succes regisseer de Zaterdag is bal na. Toegang vrijdag ƒ7,50, zaterdag 10,- Aanvang van de voorstelling op beide avonden is 20.00 uur. Laatste JUNGLE D 17 maart 1999 14.00- 17.00 uur Abseilen. touwbrug, liaan en nog veel meer n Schumakersweg 3,1796 NM Del Meubelmakerij Trom Meubels - keukens - f/oerj Antiekrestauratie. In gebouw Eben Haezer, Juliana- straat 11 in Den Burg organiseert de Baptistengemeente Texel een Welkomstdienst om 19.00 uur. Spreker is Ds. M Ezinga uit Leersum. Thema is 'Werkt God nog?' Muzi kale medewerking door The singers of the Lord Maandag 15 maart In Cinema Texel draait in zaal 1 om 20.00 uur You've got Mail; in zaal 2 om 20.30 uur Elizabeth (Cinema Paradiso special, zeven Oscarnomi naties). De overkoepeling van de Texelse vrouwenorganisaties houdt in het zaaltje naast de doopsgezinde kerk in Den Burg haar maandelijkse vergadering. Aanvang 13.30 uur De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Texel houdt een hobby-avond olv Weckie Sijts- ma en Will den Haan in de kantine van OSG De Hoge Berg. Aanvang 20.00 uur. Kosten ƒ5,- inclusief een kopje koffie. In de Poort, Elemert 3 in Den Burg houdt het CNV een thema avond over het onderwerp '24-uurs econo-mie' en de gevolgen hiervan. Aanvang 19.30 uur. In het zaaltje bij de DG-kerk in de Kogerstraat in Den Burg komt het Leerhuis bijeen. De heer Lou Evers (vice-voorzitter van jet Overleg orgaan van Joden en Christenen) spreekt over 'Job'. Aanvang 20.00 uur, toegang 7,50. Dinsdag 16 maart In Cinema Texel draait in zaal 1 om 20.00 uur You've got Mail; in zaal 2 om 20.30 uur Elizabeth (Cinema Paradiso special, zeven Oscarnomi naties). Om 14.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door De Slufter, met de naam 'Door het zout van de zee'. Deelname kost 7,50 (ƒ4,- voor kinderen tot en met 12 jaar). Opgave bij EcoMare, tel. 317 741. In 'De Witte Engel', Binnenburg 15 in Den Burg begint om 14.00 uur een cursus 'patchwork met papiervoor kinderen vanaf 7 jaar o.l.v. Marrigje Barnard. Kosten 10,- excl. materiaal. Woongalerij - worksho Schilder weg 194, 1791 LP Den lel 0222 -31 54 77 fax 0222 3 Ruitercent bosritten strandritter| privéles groepsles Tevens kinderboerderij en spet De Cocksdorp, ingang| vakantiecentrum De t Tel. 316509/3166031 Hoogwater te Oudeschild Vr. 12 1.25 en 14.04 u. Za. 13 3.00 en 16.00 u. Zo. 14 4.47 en 17.44 u. Ma. 15 6.26 en 18.50 u. Di. 16 7.25 en 19.50 u. Wo. 17 8 26 en 20.40 u. Do. 18 9.15 en 21.25 u. Vr. 19 10.05 en 22.44 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer- der hoogwater De zon komt 12 maart op om 07.01 uur en gaat onder om 18.37 uur. 17 maart nieuwe maan; 18 maart springtij. Vrijdag 19 maart STIPTFEEST Zaterdag 20 maart STIPTFEEST i Toegang gratis zaterdag 13 mrt. zaterdag 27 mrt. aanvang 19.00 uur Info Reserveringen: 319633 Klif 23 is al meer dan 20 jaar de plek waar je uit bent als je binnenkomt! Café Eethuis tel. 319515 reenParks Sluftervallei Krimweg 104, De Cocksdorp, tel 316819 t- IAI In de kantine van de voormalige Texelse Boys houdt Dirk Haker een lezing over zijn fietsreizen naar bijzondere bestemmingen. Leden van de Wielervereniging, Toerclub Taxi 312000 en de Atletiekverenig ing hebben gratis toegang. De lezing begint om 20.00 uur. KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 15.00- 16.30 uur ƒ12,50 p/p Ook hét adres voor: feesten porti|en recepties etc Alle dagen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). Burgemeester J. Gutker opent om 15.15 uur in EcoMare de expositie over honderd jaar Staatsbosbeheer op Texel. Journalist Harry de Graaf geeft zijn visie op het werk van SBB op Texel. Ook vindt de presentatie plaats van het boek van Toon Fey over Texel en Staatsbosbeheer. Zaterdag 13 maart In Cinema Texel draait in zaal 1 om 15.00 em om 19.00 uur Star Trek: Insurrection en om 21.30 uur You've got Mail; in zaal 2 om 15.00 N BEST ■Stappcland 6, 1796 BS De Koog Tel 0222-327222. fax 327333 wedstrijden door het dorp Deze starten om 13.30 uur. Muziekvereniging Excelsior geeft een winterconcert in De Bijenkorf in Oosterend Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Zondag 14 maart In Cinema Texel draait in zaal 1 om 15.00 em om 19 00 uur Star Trek. Insurrection en om 21.30 uur You've got Mail; in zaal 2 om 15.00 uur 'Een Luizenleven' (Nederlands gesproken) en om 20 30 uur Meet Joe Black (laatste voorstelling) In manege Akenburg vinden van 10.30-17.00 uur officiële springwed- strijden in diverse categorieën plaats. De Kleppertjes en de Waddenruiters nemen hieraan deel. Vanuit de haven van Oudeschild vertrekt om 9 30 uur de ms De Rival. De leden van de Sportvissers- dub Texel houden een zogenoem de bootwedstrijd. Bij Stichting White Eagle aan het Schilderend in Den Burg begint om 14.00 uur een bijeenkomst met het medium Margriet Boskers. In café De Twaalf Bakken in Den Burg wordt een voorleesmiddag gehouden. Vanaf 16.00 uur dragen Texelaars voor uit eigen werk. De toegang is gratis. Om 14.00 uur gaat de SBB-excursie door De Muy van start. Deelname kost 7,50, opgave en inlichtingen bij EcoMare, telefoon 317741, uur 'Een Luizenleven' (Nederlands gesproken) en om 20.30 uur Meet Joe Black. In de schuur van Eric Graaf, Maricoweg 13 in Den Burg houdt solexvereniging Steeksleuteltje 9 van 14.00-20.00 uur open dag. Ongeveer vijftig Solexen zijn te bewonderen In Ons Genoegen worden vanaf 9.00 uur de Texelse turnkampioen- schappen gehouden. Alle leden van de Texelse gymnastiekverenigingen strijden op eigen niveau voor hun club De leden van de selectie- groepen strijden vanaf 19.00 uur om de titel 'Texels kampioen'. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo met veel mooie prijzen. Toneelvereniging De Vriendenkring brengt voor de tweede en laatste keer 'Lucy's baby' op de planken van dorpshuis De Waldhoorn Vanavond met bal na. Aanvang 20.00 uur. Toegang ƒ10,- In 't Cafeetje in Oosterend begint om 19.00 uur het Texel Open 501 dartkampioenschap Om 14.00 uur klinkt aan de Bomen- diek het startschot voor de halve marathon De Waal. De afstanden zijn 10,6 en 21,1 km. Er wordt ook deelgenomen door estafetteteams. Voor de jeugd zijn er kortere In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voert toneelvereniging De Vriendenkring 'Lucy's baby' op. Aanvang 20.00 uur, kaarten a 7,50 kunnen worden gereserveerd bij Goënga of via tel. 319 606 Vrijdag 12 maart In Cinema Texel draait in zaal 1 om 15.00 em om 19.00 uur Star Trek: Insurrection en om 21.30 uur You've got Mail; in zaal 2 om 15.00 uur 'Een Luizenleven' (Nederlands gesproken) en om 20.30 uur Meet Joe Black. tenten, (sta) caravan1 onderdelen, accessoire gasvulstation, kampt' uitrustingen, reparaties' - Kampeercentri Spinbaan 14 - DEN BURG TEL. 0222

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 8