Smartlap en samba gaan hand in hand F arnilieberichten Houtdrukken in Galerie Langewaal TEXELSE'^COURANT Redactie: Ezelbruiloft TEXELSE J couRANT Wintercompetitie Deuce afgesloten Paul Bakker wint vijfde menwedstrijd Top bowlingleaque dicht bij elkaar Grote borden worden kleiner at ik zeggen wou. een eiland... Jeugdbrandweer eindigt als zesde Wie in mij gelooft zal leven, ook al sterft hij Veel te vroeg is ons ontnomen, mijn allerliefste man en onze lieve vader. Verslagen blijven wij achter, maar vol bewon dering voor de moed en kracht, waarmee hij tot het laatste moment geleefd heeft. Jobst Heinrich Ludwig Winter Henk Apeldoorn, 19 juni 1940 t Hoogeveen, 21 maart 1999 Hoogeveen A.M Winter-de Visser Julianadorp Marja Winter Assen Jan-Willem en Martine De Maaier 179, 7908 LN Hoogeveen. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden vrijdag 26 maart om 11.00 uur in de Geref Kerk, "Vredehorst", Zuidwoldigerweg 30 te Hoogeveen. Er is gelegenheid tot condoleren voor aanvang van de dienst van 10.30 uur tot 11.00 uur. In aansluiting op de dienst van Woord en Gebed zal de crematieplechtigheid plaatsvinden in het crematorium "De Boskamp". Boskamp 5 te As sen. Tevens is er gelegenheid tot condoleren na de crematieplechtigheid in de ontvangkamer van het crematorium. Wij zijn blij en dankbaar u te mogen mededelen dat Kees is opgestegen naar het Licht Kees Koning in de leeftijd van 80 jaar. oprichter van Koning Elektro Techniek Motoren B V. LelystadSijbrand en Jetty Suzanna Matthijs Zeist Rob en Leny Jeroen Rogier Sander Anna-Paulien ApeldoornAnnelies en Ton Masja en Erik Jesse Hella Apeldoorn, 20 maart 1999 Verpleeghuis „Randerode" Correspondentie-adres Annelies Nijman-Konmg Jachthoornlaan 56 7312 CG Apeldoorn Gelegenheid tot afscheid nemen en tekenen van het condoleance-register dinsdag 23 maart van 18 00 tot 18 30 uur in Rouwcentrum Rou- wenhorst. Christiaan Geurtsweg 24 te Apeldoorn. De dienst zal worden gehouden woensdag 24 maart om 15.00 uur in de aula van de begraaf plaats Heidehof. Engelanderholt 95 te Ugchelen. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Deze week begon in Galerie Lange waal een expositie van houtdrukken van Dianne Bakker en keramiek van Elysia Verhoeven Dianne Bakker stu deerde schilderen en grafiek aan de Academie Minerva te Groningen, maar haar werk bestaat voornamelijk uit kleurige houtdrukken over het thema mythes, sprookjes en sagen uit oude culturen Ook maakt ze prenten van landschappen en mensen. Zij werkt volgens de zogenaamde 'reductiemethode', waarbij ze uit een blok hout (vaak mahonie of berken) een gedeelte van het reliëfbeeld ver wijdert. Als ze genoeg afdrukken heeft gemaakt, wordt meer wegge sneden om vervolgens met een nieuwe kleur te beginnen. Dit is een uiterst secuur werkje, want een een maal uitgesneden stuk hout kan niet meer worden teruggebracht. Bakker ontving in 1994 een eervolle vermel ding bij de Nederlandse grafiekprijs. In 1996 ontving zij de VSB-publieks- prijs tijdens de Grafiek Nu 7 in het Singer Museum te Laren De vazen, schalen en objecten van Elysia Verhoeven zijn gemaakt met meerdere technieken, combinaties van draaitechniek en boetseerwerk. Zo zijn er schalen en objecten met uitgesneden mensfiguurtjes maar ook maakt ze zogenaamde 'grafietechniek', hierbij wordt een deel van een houtsnede in de klei gedrukt, waarna er verder wordt gevouwen en in vorm gebracht. De glazuren wor den door haarzelf gemaakt en op een milieuvriendelijke wijze, zonder lood of cadmium. Elysia Verhoeven is van 1974 tot 1979 in de leer geweest bij Jan Muller. Via een spirituele zwerftocht over de we reld heeft ze zich daarna internatio naal ontwikkeld. Zo werkte ze een jaar in India en in het Verre Oosten en in Zuid-Frankrijk en samen met andere keramisten in Vancouver. Canada Sinds de jaren negentig werkt en ex poseert ze weer in Nederland. De expositie is te bezichtigen tot 2 mei aan de Langwaal 2 te De Waal. Openingstijden, dinsdag tot en met zaterdag van 11 tot 5 uur. Cjrra i O ka tun. Kantoor Warmoesstraat 45 Geopend op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur m.u.v van dinsdagmorgen. Telefoon 36 26 20 (24 uur per dag) Juliana, waar Marijn Beumkes een mooie serie neerzette Samen met teammaat Hans 'de Paaier' Coot streek hij de volle winst op. Bij de jeugd staat het team van Interpole on the Cover bovenaan, op drie punten gevolgd door Hotel de Branding. Eelco Buis liet bij dit team een mooie 188-game noteren. Jesper Kragt van Hotel Brmkzicht deed er alles aan om Buis en Eddy Witte te stuiten. Hij eindigde met een mooie serie van 400 pinval. Zijn broer Christian kon dit alles echter niet bijhouden en moest het met 80 pins minder doen In Julianadorp presteerde Janny Mets zondag uitstekend tijdens de Noordhollandse afdelings kampioenschappen. Ze haalde eerst de finale in de D-klasse en won die vervolgens ook nog. Uitslagen App Land en Zeezicht-Kraanverhuur Kager 2-3; Paal 12-Hotel Talenhove 1-4, Verh. H Bruining-Windkracht 12 3-2 Pnmera Mets- Alkema/Honmgh 1-4, TCA Oosterend- Vliegveldrest. Texel 1-4. Duinrest. Juliana-Op de Steenenplaats 5-0 Jeugd: Interpole on the Cover-Verseput Verz. 3-1. Loodgietersbedr Keijser-Disco Dancing Team 4-0; Hotel Brinkzicht-Hotel de Branding 1-3 Dat Werner van der Meer een ge waardeerd bestuurslid is van de Ezelvereniging, bleek vrijdag toen hij en z'n bruid Cindy Welboren elkaar het jawoord gaven. Bij het verlaten van het raadhuis werden ze opge wacht door een hele schare ezel vrienden die hun geliefde viervoeters hadden meegenomen ifoio Maren DINSDAG 23 MAART 1999 het eiland, dat reeds lang als Texel bekend staat, gearriveerd. Zij spra ken een andere taal dan Cor en z'n kompanen en wurmden zich in het museale gebeuren Waarschijnlijk was hun filosofie dat hun door scholing opgedane kennis de 'red ding' zou brengen aan het echter nog steeds florerende fenomeen Juttersmuseum. Zo'n stelletje on geregeld kon zoiets immers niet zonder hen! Zij stelden de jutters voor de leiding van het museum in handen te nemen. In hun argeloos heid stemden de jutters toe met hun bemoeienis waarop de intellec tuelen de baas werden. Terwijl het geld bleef binnenstromen wreven de juffers zich gnuivend in de han den Nu zouden zij worden beloond voor dat scharrelen en sleuren bij ontij. Hooghartig glimlachend deelde Benno hen mee dat zij hun deel in ontvangst konden nemen en hij deelde wat kraaltjes en spiegel tjes aan de verbaasde jutters uit. Dat was met de bedoeling! Moppe rend, scheldend en vloekend gin gen zij beraadslagen wat te doen. Hal, ze zouden hun spullen bij el kaar halen en voor zichzelf iets be ginnen. De ruimte voor de uitvoe ring van hun idee hadden de broers Jan en Klaas, dus opnieuw aan de slag Op dat moment sloegen an dere Jan en Benno toe en ze strooi den hun meegebrachte roet in het plan van de jutters 'Wat jullie spul len, er is niks van jullie bij', riepen ze tegen de radeloze jutters. Mach teloos van woede tilde grote Klaas de slimme Benno van de grond en probeerde hem te ontmannen. Om standers grepen op tijd in zodat die nare ervaring aan Benno bespaard bleef. Terwijl de andere eiland bewoners genietend toekeken, rol den de Benno's, de Jannen en vele anderen ruziënd over de straat. Omdat dat meestal geen flikker op lost. werd door een aantal anderen besloten om wijze mannen en vrou wen het conflict te laten oplossen De wintercompetitie van Deuce is afgesloten met twee dubbeltoer- nooien. De reguliere competitie werd in februari reeds beëindigd. Aan deze competitie, waarvoor de deelnemers een keer per maand een enkel- en een dubbelspel moesten spelen, hebben 86 spe lers en speelsters meegedaan, bijna een derde deel van alle seniorleden. Er waren vijfendertig teamwed- strjden, waarin maar liefst 210 enkel en dubbelwedstrijden werden ge speeld. Positief was dat jonge en oudere leden en ervaren en pas-be ginnende spelers meededen. De or ganisatie - de technische commis sie van TV Deuce - zorgde ervoor dat ieder op eigen niveau zijn of haar wedstrijden speelde. Dat leverde veel spannende partijen op (veel drie-setters). Winst of verlies was in deze compe titie niet het belangrijkste, wel de gezelligheid die op en naast de baan heerste. Aan de A-poule met C1- en D1-spe- lers werd het team van Nellie Witte, Maartje van Hattem, Adriaan Bruin en Henk Groen eerste In de B-poule (speelsterkte E en D2) bleek het team van Janna Dros, Marleen Taat, Jan van Bennekom en Dienus Bol het sterkste. In de afsluitende dubbeltoernooien op vrijdagavond 12 en zaterdag middag 13 maart waren Dienus Bol en Nico Zoetlief de winnaars. In de volgende winterperiode wordt deze competitie weer georganiseerd. Dan zal het ook voor E- en D2-spe- lers mogelijk zijn zich in te schrijven voor een competitie waarin alleen dubbelpartijen worden gespeeld Paul Bakker heeft met de Fjord Jesper de vijfde en laatste voor ronde om de Jaap de Graaf-bokaal gewonnen. Joop Noom met de Fries Thunder en Hans Boom met Hilde eindigden in manege Aken- burg op een gedeelde tweede plaats. Noom gaat aan kop in het algemeen klassement. De vaardigheidsproef bevatte dit maal een slalom langs grote blauwe tonnen Deze 'hindernis' leek moei lijker dan hij was, want geen enkele deelnemer maakte een fout Vijf van hen bleven foutloos binnen de tijd en mochten hun geluk beproeven in de afsluitende barrage. Elles Witte met Jelmer. Hans Boom met Hilde en Frank van Lare met Avant Coureur wierpen daarbij één of meer ballen af Piet Beers met Ferdinand en Joop Noom met Thunder bleven nogmaals foutloos Noom werd tot winnaar uit geroepen, aangezien hij een fractie van een seconde sneller was dan Beers. Paul Bakker gooide er één balletje af, maar compenseerde dit met een heel nette dressuurproef, gereden in een gelijkmatig tempo. Hans Boom en Joop Noom behaalden hetzelfde aantal punten in de dressuur en mochten de tweede plaats delen. Vierde en vijfde werden Elles Witte en Frank van Lare. De jury werd gevormd door Connie Pronk, een trouw deelneemster van de samengestelde menwedstrijd op Texel en uitkomend in de klasse Z (zwaar). Ze vond de sfeer leuk en beoordeelde het mennen over het algemeen als goed, Ze miste echter wat impuls en zei de paarden liever wat actiever te zien lopen. De finalewedstrijd op 18 april wordt erg spannend. De koplopers ontlopen elkaar niet veel. Joop Noom leidt met 258 strafpunten, gevolgd door Frits Witte (261), Jan Schaap (268), Elles Witte (269) en Paul Bakker (273). Uitslagen (resp. dressuur, vaardigheid en totaal) 1 Paul Bakker 60. 5, 65, 2.Joop Noom en Hans Boom 66, 0. 66, 4 Elles Witte 69, 0, 69, 5. Frank van Lare 73, 0, 73 De eerste plaats in de bedrijven- bowlingleaque is nog lang niet ver geven. Deze week stond koploper Kraanverhuur Kager na een span nende strijd twee punten af aan Appartementenverhuur Land- en Zeezicht, zodat het team van Hotel Tatenhove een puntje dichter bij kroop en nog slechts één punt achterstaat. De concurrentie blijft derhalve groot. Het team van Op de Steenenplaats, met invaller Hans Seegers, moest het opnemen tegen Duinrestaurant Zo gezegd zo gedaan Tegen een redelijke vergoeding bogen veel van die wijzen zich telkens weer over het probleem en tijdens de uit spraak van hun eindoordeel (Cor moest buiten blijven staan van wege het effect van die nog steeds aanwezige peper in zijn uitlaat) werd aan de jutters meegedeeld dat zij een gedeelte van hun spullen mochten ophalen. Onder het motto 'tegen de rechterlijke macht begin je toch niets' en 'beter iets dan niets', gingen de jutters aan de gang. Onder het wakend oog van de overijverige Benno scheepten ze het overschot van de lijst van de hun toegewezen spullen in (een ge deelte hiervan was reeds verdwe nen) en spoedden zich daarmee in noordwestelijke richting. 'Geen winnaar dus en geen verlie zer onder de strijdende partijen', zou men denken Het tegendeel is echter waar De grote verliezer is Oudeschild dat met een zwaar ge havend juttersmuseum blijft zitten Hoewel' Benno, die door al die problemen inmiddels slecht bij kas zit, heeft inmiddels een nieuwe bron ontdekt bij de noordpunt op het eiland Wel licht zal hij nu trachten de, inmid dels in die richting op gang geko men, goederenstroom 180 graden van koers te laten veranderen om op die manier 'zijn' museum in Oudeschild weer de moeite van het bezoek waard te maken! Arme Maarten.... Aad Schol, (toerist...) De gemeente heeft bij vogel- gebieden langs de Ijsdijk drie kleine parkeerplaatsen gemaakt, bedoeld als service voor vogelliefhebbers. Daarmee is gevolg gegeven aan een wens van de Oudeschilder dorps- commissie. De parkeerplaatsen zijn gemaakt van grasbetontegels die straks in de berm niet zullen opval len. Om ze toch te kunnen vinden staat bij elk parkeerplaatsje een P- bord. Dat bord (80 x 80 centimeter) is wel héél erg groot en springt daarom meer in het oog dan de om streden borden waarmee Natuur monumenten de betreffende vogel gebiedjes in de aandacht aanbeveelt. De afdeling civiele tech niek van de gemeente liet des gevraagd weten dat de grote borden zijn geplaatst omdat kleinere op dat moment niet voorhanden waren. Bin nen een paar weken zullen ze wor den vervangen door P-borden van 40 X 40 Centimeter. (FotoGeranlTtTvTKumanl en SmartiappenKoor gaan een goed gevulde Burgemeester Koninghaf traden zaterdag- mid- g het 40-koppige Smartlappenkoor Den Hoorn en het uit verstande gehandicapten bestaande orkest jamusica op. Voorafgaande aan [t optreden hadden koor en orkest jchts een uur samen gerepeteerd. 'Gaat het fout, dan gaat het fout', zei dirigent Joop van der Mark van Stramusica in zijn openingsspeech. Dit voorbehoud bleek niet nodig. Stramusica (voorheen de Dissel band) en het Smartlappenkoor ver zorgden een qevarieerd optreden, waarbij het koor zijn repertoire voor t de kust bij duinen in de lage bij de zee leven sinds dui- jaren tal van kabouter ken. Sommigen van deze kleine nneljes en vrouwtjes zijn lief en ihtaardig en houden zich bezig leuke dingen als het bebouwen i hun grond, kletsen over ande- en het houden van tal van soor- huisdieren. Daarnaast waren zij maandelijks een aantal minu- I enthousiast bezig met de uit- [iding van hun eigen volkje. Ter- de vrouwtjes voor alles in en om huisjes zorgden en nu en dan arme prak op tafel zetten, ver- elden de mannetjes houtjes en lere dingetjes om die prak warm rijgen en hun voetjes warm te iden tijdens de koude winter. I, heel lang ging dat alles rustig leefden zij tevreden en maakten om niets druk. Op een goede ontdekte een van de kabou- i, die bij een stam op een eiland 'de, dat er een plaats was waar zij niet al te ver hoefden te lo om hun 'kachelspulletjes' te iamelen. Op het strand, zoals lat noemden, langs de vaak zee, lagen al die waardevolle len voor het oprapen. Het werd duidelijk dat diezelfde wilde al dat moois steeds weer voor neerlegde Zij sleepten en ploe- n om alles voor de komst van itrafuitdeelkabouters - die een van hun buit wilden hebben - te krijgen. Als de vondst te ir voor hun kleine nekjes was 'oeven zij die buit in het zand en len zij daar in weer en wind te graven ns die periode van gezwoeg en iuw werden op een andere plek in landje bij de zee een paar ire, heel slimme, kereltjes ge- In die tijdens hun opgroeien it nog meer kennis, ook zakjes roet gingen verzamelen met de ichte 'je weet maar nooit hoe ooit nog eens te pas komt', waar en wanneer, dat zou de len leren. Op de dagen en in de iten, wanneer het hard woei. m onze kleine puntmutsjes in- n druk doende van alles mee [Iepen naar hun huisjes. Rust len ze zichzelf niet en ze ga de spullen die ze met wilden anden een ereplekje. Soms urde het wel dat er iets heel is en groots door de zee aan itrand werd gebracht en dan len de mannetjes soms hebbe en bejatten ze elkaar en sloe- elkaar bijna de schedel in. dat hoorde erbij dat vonden ze jeuk; bij een borrel moesten ze Ifs wel om lachen ook lelius, een van de jutters (zo men de kabouters inmiddels noemen) die, zo fluisterde peper in zijn kont zou hebben laardoor, naast zijn grote bek rust had, vond al snel dat al rtreplekjes eigenlijk één grote ek zou moeten worden. Op die ar konden zij aan vakantie- abouters laten zien wat ze in nachten in weer en wind had- uitgevreten en dat bracht (het Idels uitgevonden) geld op. ten en Sil en nog een stel van verige kereltjes gingen naar de dbaas om hun idee te bespre- Die baas, die op een engel zag daar wel iets in en had altijd veel geld nodig. Dacht even na, krabde in z'n grijze 1 en zei 'Dat doen we jongens, houders er onderi' Ze gingen de gang en zwoegden en tten op een luw plekje aan de re kant van hun eiland en met veel hulp van o.a. bewoners van die luwe plek presteerden zij het een heus gebouw van hout en steen in elkaar te zetten. Kabouter Cornelius bleek een vooruitziende blik te hebben gehad: de vakantie gangers stroomden toe Omdat Cornelius het beste kon zwammen stelde hij zich beschikbaar als explicateur' en vertelde zijn gasten alle waar- en onwaarheden die hij maar kon bedenken. Steeds meer bekendheid kreeg hun uitdragerijtje en steeds groter moest daardoor hun onderkomen worden. Opnieuw gingen handen uit de mouwen en steeds grotere en spectaculairder zaken werden - voornamelijk uit ei gen middelen - aangeschaft De kabouterjutters zélf groeiden met hun activiteiten mee en al spoedig waren ze zo ver dat zij hun kabouterkleren uit konden doen en gewone mensenkleren aanschaffen bij kleermaker Mant|e Duizenden artikelen van 'hun' strand hadden inmiddels een plek gekregen, zodat wat eerst een bij elkaar geraapt rot- zootje leek nu een gewaardeerd bezoekersitem was geworden. Naast een lullig dobbertje of potje stond nu een heuse reddingboot en zelfs een deel van een vuurtoren. Cornelius was inmiddels omge doopt tot Cor en werd (waar zijn medejutters zich terughoudender opstelden) via televisie en andere vormen van media een landelijke bekendheid'; en met hem hun geza menlijk juttersmuseum. Intussen waren de twee eerder genoemde slimme borelingen Jan en Benno op Aan de jeugdbrandweerwedstrijd die zaterdag op Texel werd gehouden namen negen ploegen uit Noord- Holland deel. De jeugdkorpsen moesten een in scène gezette brand op juiste wijze bestrijden. De Texelse jeugdbrandweer eindigde als zesde. Het korps van Zaanstad 1 won met een minimale voorsprong op de jeugd uit Hoorn. Zaanstad 2 werd derde De prijzen voor de beste be velhebber. aanvalsploeg, waterploeg en pompbediende gingen respectie velijk naar Hoorn, Zaanstad 1Hoorn en Zaanstad 2. Eindrangschikking: 1 Zaanstad 1 (725 pnt), 2. Hoorn (724), 3. Zaanstad 2 (679). 4. Purmerend (674), 5. Medemblik (671), 6. Texel (667), 7. Beverwijk (649,5), 8. Enkhuizen 2 (620), 9. Enkhuizen 1 (610) een deel had aangepast aan dat van het orkest. Stramusica ('stralende muzikanten') treedt zo'n dertig keer per jaar op. De leden zijn afkomstig uit Hoorn. Hun enthousiasme straalde van het toneel af. Eén van de hoogtepunten was een Oosten rijks lied, waarbij zanger Arjen be wees dat hij het jodelen perfect be heerst. Het Smartlappenkoor met let de Ruyter als accordeoniste raakte tijdens het optreden steeds meer geïnspireerd door de spontaniteit van de orkestleden.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3