Raad wijzigt horecabeleid Een eerste kennismaking Meierblissen inkelopening op n- en feestdagen Geen privatisering van sportvelden Bedankt! Informatierubriek van de gemeente Texel TEXELSE COURANT jieuwe ibtsketen geldt Texel uit ipging routes pigingsdienst Terreinambulance in zomer paraat Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Standplaatsen voor 'ambulante' handel Eiland I berichten 26 maart 1999 (advertentie) lp dinsdag 16 maart is tijdens de istallatie van burgemeester mr. C.J. i*eldorp-Pantekoek tevens de i jeuwe ambtsketen in gebruik ge lomen Deze is een gezamenlijk iroduct van edelsmid Peter Tromp n kunstenaar Niek Welboren en Ejeeft op artistieke wijze een beeld ;Van het eiland Texel. De nieuwe eten vervangt de traditierijke maar envoudige ambtsketen uit 1853, ie als reserve-ambtsketen in het lemeentehuis beschikbaar blijft. hoofdvorm van de nieuwe ke- }n is ovaal Deze symboliseert jwweg de vorm van het eiland zelf. ip de ketting zijn over de gehele Ingte subtiel een blauwe buiten- In, als symbool voor het ons om- ïgende water, en een groene (nnenlijn als symbool voor het jxelse land verwerkt, schakels zijn golvend van vorm bevatten afbeeldingen die type- «nd zijn voor het eiland Texel. De ikerzijde beeld de westzijde van >t eiland uit. en omvat afbeeldin- >n van de Texelse kustlijn, met zijn jokbaai, de Slufter, de Wester- imen en de dam in zee. De rech- irzijde beeld de oostzijde uit, met ider meer de contouren van de :hans, de Waddendijk en een eergave van de rechte lijnen van meest recente polders, larnaast is op de keten onder eer een afbeelding van de Hoge- berg en van de markantste toren van ieder van de zeven dorpen weergegeven, wat het specifieke Texelse karakter van de nieuwe keten nog eens extra benadrukt. Tevens is als pronkstuk en herken ningsteken aan de onderzijde de zilveren penning uit de oude keten opgenomen. De nieuwe keten is een echt Texels produkt, opvallend van vorm en uniek in zijn soort. Het is een pronk stuk dat zeker een groot deel van het volgende millenium als ambts keten van de burgemeester dienst kan doen, en iets waar heel Texel trots op kan zijn. Beste Texelers... eh, Texelaars U ziet, het is even wennen maar het gaat snel Vanaf het eerste mo ment voel ik me thuis op uw mooie eiland. Uw hartelijke ontvangst op 16 maart heeft daaraan zeker bij gedragen. Mijn sollicitatie naar het burge meesterschap was een heel be wuste. Ik ken het Noordhollandse 'klimaat', maar daarnaast kende ik ook Texel. Graag hoop ik één met deTexelaars te worden. Het eilandgehalte, de eilandcultuur brengt zo zijn eigen waarden en gehalten met zich mee. Als uw burgemeester hoop ik ook in dat opzicht met bóven, maar tus sen u in te staan en deelgenoot te zijn. Definitieve vestiging zal nog wel even op zich laten wachten. In ver schillende krantenverslagen over mijn benoeming hebt u het een en anderover mij kunnen lezen. U bent dus al wat op de hoogte Hopelijk leren wij elkaar spoedig beter ken nen. De burgemeester is een boeg beeld van de lokale overheid Van uit die verantwoordelijkheid hoop ik ook dat ik een bijdrage kan leve ren aan de functie van die overheid. In de raadsvergadering van 9 maart jl. heeft de gemeenteraad het voor stel behandeld over openingstijden van de horecabedrijven en de te nemen maatregelen op het gebied van de openbare orde De raad heeft in meerderheid ingestemd met het grootste deel van de voor gestelde maatregelen. Voor wat betreft de sluitingstijden van de horecabedrijven is er een '2-3 regeling' vastgelegd. Voorlo pig is de bestaande '1-2-3 rege ling' nog van toepassing, omdat de besluitvorming op diverse pun ten nog moet worden uitgewerkt. De nieuwe sluitingstijden treden in werking op een nog nader te bepalen datum. Deze datum zal via de officiële mededelingen in de Texelse Courant worden be kendgemaakt. De discussie over maatregelen ter beperking van de overlast van uit gaande jongeren, met name in De Koog, speelt al geruime tijd. Met regelmaat zijn er klachten over geluidsoverlast en vandalisme van jongeren die naar hun slaapplaats gaan of daar vandaan komen. Het college heeft hierop, in overleg met grond van de Winkeltijdenwet het niet toegestaan op zon- en stdagen een winkel geopend te ben. Burgemeester en wethou- s hebben echter de mogelijk- d ten aanzien van dit verbod een stelling of ontheffing te verlenen. de Winkeltijdenverordening el is de mogelijkheid opgeno- voor maximaal 12 zon- en .stdagen vrijstelling te verlenen, ervan wordt op Texel echter met nauwelijks gebruik gemaakt, [de vanwege het bestaan van de izoensregeling'. seizoensregeling is opgeno- h in de Winkeltijdenverordening I's de opvolger van de voorheen tende seizoensverordening. Op sis van de seizoensregeling is toegestaan om in de periode 15 maart tot 1 november tus- 19.00 uur en 17.00 uur op zon- I. alsmede op tweede Paasdag, |melvaartsdag en tweede Pink- rdag een winkel geopend te )ben. |ze regel is echter slechts van [passing op die winkels die uit- Jitend of in hoofdzaak goederen [kopen die behoren tot de vol gende categorieën: consumptie goederen, foto- en filmartikelen, bad- en zwemkleding, watersport en strandartikelen, briefkaarten of prentbriefkaarten, souvenirs, ta baks- en rookartikelen, tijdschriften of boeken en drogisterij-artikelen. De regelingen betreffende winkel opening en -sluiting gelden voor de gehele gemeente en niet alleen voor De Koog en Den Burg. Meer informatie over dit onderwerp is te verkrijgen bij bureau Bestuurs- ondersteuning, telefoon 362 150. alle betrokken partijen, een inte graal plan opgesteld ter beperking van de overlast in de toekomst De uitgangspunten waaraan de regelingen en plannen moeten vol doen zijn de volgende: 1 verzorgen plezierig en verant woord uitgaan voor recreant en inwoner, 2. bevorderen van het gespreid naar huis gaan, 3. het bieden van goede vervoers voorzieningen; 4. waarborgen van leefbaarheid in de kernen; 5. ontmoedigen van komst week endbezoekers zonder verblijf plaats Ten einde de overlast tegen te gaan, maar de horeca wel de kans te geven een op een goede exploi tatie, is voor de sluitingstijden ge kozen voor een 2-3 regeling. Tot 02 00 uur mogen de horeca gelegenheden vrij klanten binnen laten, daarna sluiten de deuren en mag men enkel nog het pand ver laten. Vanaf 2.00 uur wordt van de exploitant verwacht dat de exploi tatie wordt afgebouwd om te wer ken aan een geleidelijke afbouw. Mede daarom moet 2.30 uur de muziek uit, de periode tot 03.00 uur dient als een afkoelingsperiode. Om 03.00 uur moeten alle bezoe kers de horecabedrijven hebben verlaten. De sluitingstijd van de zo geheten ontnuchteringsbedrijven, de droge horeca, blijft gehand haafd op 02 30 uur. Samen met de horeca wordt ook gewerkt aan het afschaffen van het "happy hour", te regelen in een nog op te stellen convenant. Naast deze nieuwe sluitingstijden is er tot een aantal andere maat regelen besloten om de overlast te beperken. Om deze maatrege len goed uit te kunnen voeren zal de dorpswacht worden uitgebreid en zal de politie het lik-op-stuk beleid intensiveren. Gelet zal met De overheid die ter beschikking staat van de burger. Een overheid die vrijheid garandeert, waar nodig grenzen stelt. Een (lokale) overheid die voorwaardenscheppend bezig is en niet belemmerend. De belang rijkste voorwaarde voor een goed functionerende samenleving is een toegankelijke samenleving. Zelf wil ik ook graag toegankelijk zijn. Mijn deur staat voor u open De burgemeester, mr. C.J. Geldorp-Pantekoek. name worden op alle vormen van ordeverstorend en liederlijk ge drag. De politie zal onder andere de alcoholcontroles intensiveren, ook op zondagochtend bij de veer haven. In een later stadium zal de raad nog een beslissing nemen over de 'looproute' van de Dorpsstraat rich ting de jeugdcamping en een even tuele tweede taxi-standplaats in De Koog Over deze beide onderwer pen zal eerst een nader advies worden opgesteld. Met dit pakket maatregelen hoopt het gemeentebestuur zowel de rustzoekers als het uitgaanspubliek op ons eiland tegemoet te komen. In de raadsvergadering van 9 maart jl. heeft de gemeenteraad besloten af te zien van de privatisering van het onderhoud van de sportter reinen op Texel. Het uitgangspunt, een voordeliger situatie voor zowel de sportverenigingen als de ge meente, bleek na uitvoerig overleg niet haalbaar. Al enige jaren geleden is er een plan ontwikkeld om over te gaan tot privatisering van de sport terreinen op Texel De uitgangs punten van deze discussie waren de volgende - Er dient een 'win-win situatie' te ontstaan voor zowel gemeente als verenigingen. - De kwaliteit van het onderhoud dient gewaarborgd te blijven. - De continuïteit van het onder houd dient gewaarborgd te blijven. routes van vrijdag 2 april •ede Vrijdag) worden gereden woensdag 31 maart, bedrijfsafvalroute van maandag lPjil (Tweede Paasdag) wordt eden op dinsdag 6 april. De svuiiroute van maandag 5 april 9ereden op woensdag 7 op! Grofvuil wordt niet op dins- woensda9 aPr" Het is een aloude traditie: het bran den van de meierblissen op 30 april Ook dit jaar is het mogelijk meierblissen op te bouwen en te branden. Het beleid van de ge meente zoals dat afgelopen jaren van kracht is geweest zal ook dit worden voortgezet. Verschil met voorgaande jaren is dat niet lan ger een gedoogvergunning wordt afgegeven, maar een ontheffing van het verbod vuur te stoken in de open lucht. Hierover is vorig jaar een bepaling opgenomen in de Algemene Plaatselijke Veror dening. Het branden van een meierblis is alleen toegestaan als deze tijdig is aangemeld. Dit aanmelden dient schriftelijk te gebeuren. U kunt hiervoor een aanvraag formulier afhalen aan de balie op het gemeentehuis. Meierblissen die niet zijn aangemeld, maar toch worden ontstoken zijn verbo den De politie zal bij het consta teren hiervan proces-verbaal op maken. Bij de meeste dorpen kunnen weer gemeenschappelijke meier blissen worden gehouden omdat de gemeente en particulieren hiervoor grond beschikbaar heb ben gesteld. De lokaties van deze meierblissen wijzigen waarschijn lijk met, de exacte lokaties wor den binnenkort gepubliceerd. De organisatie van een blis is een gezamenlijke verantwoordelijk heid van iedereen die erbij betrok ken is. Er moet dus gezamenlijk gezorgd worden voor een ordelijk en vei lig verloop. Daarvoor zijn voor zowel de gemeenschappelijke als particuliere meierblissen een aantal regels vastgesteld. Het ge meentebestuur doet daarom een dringend beroep op iedereen om de regels na te leven. Belangrijk is in ieder geval dat een meierblis uitsluitend mag bestaan uit schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte. Onbrandbare, schadelijke of gevaarlijke afval stoffen zijn verboden. Ook be werkt, geschilderd hout is met toe gestaan. De meierblissen mogen in verband met brandgevaar niet dichtbij gebouwen of andere ob jecten/materialen worden ge bouwd. De particuliere meier blissen mogen drie maanden voor 30 april worden opgebouwd. De gemeenschappelijke meierblis sen mogen vanaf 2 april worden opgebouwd. Deze termijn is in vergelijking met voorgaande ja ren met twee weken vervroegd. Politie en gemeente zullen con troleren of deze voorschriften wor den nageleefd en bij overtreding wordt proces-verbaal opgemaakt (maximale boete bij overtreding 500,-). Nadere informatie is beschikbaar bij de afdeling bestuursonder- steuning op het gemeentehuis De aanvraagformulieren zijn be schikbaar bij de balie op het ge meentehuis. Meldingen kunnen tot uiterlijk 26 april 1999 worden ingediend. De verschillende verenigingen zou den door de privatisering zelf de beschikking krijgen over het terrein, maar zouden vervolgens ook zelf voor het onderhoud en het beheer zorg moeten dragen. Voor de ge meente zou dit een duidelijke kostenbesparing betekenen. In een aantal bijeenkomsten met vertegen woordigers van de gemeente en de Texelse verenigingen is er over dit onderwerp overleg geweest. Tijdens de eerste vergadering bleek al dat een aantal verenigin gen tegen het privatiseren van het onderhoud waren, terwijl één ver eniging en de hoofdconsul KNVB wel mogelijkheden zagen om te komen tot een vorm van priva tisering In de tweede vergadering is het onderwerp verder uitgewerkt. Tijdens deze tweede vergadering was echter al snel duidelijk dat privatisering niet wenselijk is. De volgende argumenten werden daarvoor aangedragen: A Er zal geen win-win situatie ont staan voor zowel gemeente als verenigingen B. De gewenste, noodzakelijke kwaliteit van de sportvelden zal in gevaar komen C. Een garantie voor continuïteit van de onderhoudswerk zaamheden kan niet gewaar borgd worden. D De gemeente Texel wordt door betrokkenen als een betrouw bare partner gezien en vormt een garantie voor de door allen gewenste kwaliteit en continuï teit. Voor een aantal Texelse verenigin gen lijkt het zelf onderhouden van De gemeente is van plan om nog vóór aanvang van het seizoen te voorzien in de behoefte van een 'terreinambulance'. Hiertoe zal de nieuwe truck van de KNRM (red dingsmaatschappij) worden aan gepast aan de noodzakelijke me dische eisen. Om het voorgaande te realiseren is advies ingewonnen bij de Ge westelijke Ambulancedienst Kop van Noord-Holland, het bureau Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen in Noord- Holland en de Ambulancedienst Texel. VRIJDAG 26 MAART 1999 Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiënt en adequaat kunnen af handelen. De publieke belangstelling voor mijn intrede als bur gemeester van Texel op dins dag 16 maart jl. was over weldigend. Vele inwoners van Texel bezochten de officiële in stallatie en de aansluitende re ceptie. Voor dit vriendelijke en gastvrije onthaal wil ik ieder een hartelijk dank zeggen De burgemeester, mr. C.J. Geldorp-Pantekoek. Sinds 1998 is er op Texel een nieuw standplaatsenbeleid van kracht Standplaatsen zijn in aan leg bedoeld voor 'ambulante han delaren', dat wil zeggen onderne mers die waren en artikelen verko pen door gebruik te maken van een kraam of verkoopwagen. Het innemen van een standplaats is alleen toegestaan met een vergun ning van burgemeester en wethou ders. Ondernemers die voor een stand plaats in aanmerking willen komen, dienen te zijn ingeschreven in het handelsregister bij de Kamer van Koophandel. Ook moeten zij be schikken over een geldig regi stratiebewijs, afgegeven door het Centraal Registratiekantoor Detail handel en Ambacht. Voor handel aren in bepaalde artikelgroepen zijn uitzonderingen van toepassing. Voor standplaatsen op gemeente grond wordt een huurvergoeding gevraagd. Deze bedraagt 2,05 per m2 ingebruik genomen grond per dag dat de vergunning is ver leend Binnenkort zal via een publicatie in de Texelse Courant worden aangegeven welke standplaatsen geheel of gedeeltelijk vrij zijn en opnieuw kunnen worden uitgege ven. Gegadigden wordt verzocht te wachten met een reactie tot deze inschrijving is gepubliceerd. Het innemen van een standplaats op de warenmarkt op maandag ochtend valt niet onder de stand plaatsenregeling; hiervoor is een afzonderlijke regeling van toepas sing Ook voor speciale markten of evenementen geldt een afwijkende regeling. Voor vragen en informatie over het standplaatsenbeleid kunt u contact opnemen met bureau Bestuurs- ondersteuning, telefoon 362 150. de velden, met gebruikmaking van eigen vrijwilligers, niet haalbaar. Dit zou een duidelijk verlies aan kwaliteit van de terreinen tot gevolg hebben, wat ook voor de gemeente geen wenselijke situatie is Met het besluit van 9 maart jl heeft de raad begrip getoond voor deze argumenten. De komende jaren wordt het onderhoud zeker niet geprivatiseerd Het voertuig is vierwiel aangedre ven en geschikt voor het rijden op het strand en in de duinen. Desge wenst kan het twee gewonden ver voeren. De terreinambulance zal worden gealarmeerd conform het protocol 'Strand en duinen', zoals dat is opgesteld in samenwerking met de belanghebbenden Vrijwil ligers van de KNRM in De Koog (whipperploeg) zullen het voertuig bemannen. Aan boord komt een voorziening voor twee brancards en een ruimte voor verpleegkun dige begeleiding Tevens zijn er op bergplaatsen voor de medische apparatuur van de ambulan cedienst, zodat de verpleegkun dige tijdens de rit en de behan deling de medische apparatuur in de directe nabijheid heeft.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 9