Texel'94 veilig in vierde klasse De Zestig van Texel lopen voor de leukte 6 'De wedstrijd begint pas echt na vier uur' 'We moeten het eerst maar doen' GOED BEZIG! TEXELSE COURANT SVO verliest ni in spannend di Uitslagen voc Opnieuw verlij voor heren Ma| 'fmm Nagtegaal houdt zich voor: G-team klimt uit het dal Zwem- kampioenschap Sieme Zijm speelt zich in de kijker DINSDAG 30 MAART 1999 Met de nederlaag van 9-0 i uitwedstrijd in het achterh wist Oosterend bij voorbas het zondag tegen Petten eem lijke wedstrijd zou wordet thuisploeg kon echter uitsts tegenstand bieden en vt maar zeer nipt: 3-4. Al na tien minuten kwam SV voorsprong, toen de bal uit ee: trap werd breedgelegd en Jant onhoudbaar inschoot: 1-0. mocht de ploeg met gemeten, kort hierop krulde de spits va: ten een directe vrije schop keeper Marco Drijver. En mat mg later wisten de gasten doo del van een afstandsschot in a sing zelfs op voorsprong te fc Oosterend zat echter niet bij d ken neer en dankzij een sno schot van Chris de Vries, waa bal via de onderkant van de lai| doel belandde, werd het binns minuten 2-2 Omdat beide partijen aan«| voetbal speelden, kregen opgekomen Oosterender supj een aantrekkelijke wedstrijd Is helemaal toen Roberto Cascil minuten voor het rustsigni thuisploeg met een intikker opl sprong zette. De tweede helft begon met a en neergaand wedstrijdbeeldI Hesse Kampstra de bal vers! en een aanvaller van Petten! op het doel af kon gaan. kwal ten weer naast Oosterend: Nog nadrukkelijker zochtenl teams vervolgens de aanvf was aan de keepers te dani dit niet in doelpunten resultel lange tijd zag het er dan ookil dat het op een gelijkspel tl draaien. Maar zoals vaker deT petitie ontmoette SVO tien voor tijd het noodlot op haar n misverstand werd meedoi afgestraft door Petten, zodj" ploeg met de overwinning j haal ging en de thuisploeg f zonder punten achterbleef. Zaterdag 27 maart Limmen B2-Texel'94 B1 VZV B2-Texel'94 B2 ZDH/SVC B1-Succes B2 Texel'94 C2-VZV C1 Oosterend C1-Conzelo C11 Winkel C1-De Koog C1 WGW D2-Texel'94 D1 Texel'94 D2-SRC D2 Geelzwart D2-Texel'94 D3 I Texelse pupillencompetitl De Koog F1-SVO F1 Ajax-Texel'94 F1 Texel'94 F2-Texel'94 F3 Texel'94 F4-SVC F1 Texel'94 E1-Texel'94 E4 Texel'94 E3-SVO E1 Texel'94 E5-SVO E2 De Koog E1-SVC E1 ZDH D1-De Koog D1 G-voetbal Texel'94-WSV'30 2 Zondag 28 maart Texel'94-VZV Strandvogels-ZDH Oosterend-Petten De Koog-GSV Texel'94 2-Alkm.Boys VZV 3-Texel'94 3 LSVV 6-Texel'94 4 JVC A1-Texel'94 A1 SRC B2-Oosterend B1 Recreatievoetbal Texelse Boys-De Cocksdoi Kasper, die spelend bij Cam» kwam tegen Zwolle 2. Het tvi Hij speelde redelijk. Maar nl is hij nooit tevreden over zij De heren basketballers i Mareis acteren de laatste den ongelukkig. Een belangij zaak is blessureleed Het tef scheen de afgelopen drie kei gehavend aan de start, w telkens nipt werd verloren, traden de Texelaars aan Ie fysiek sterke ZAP. In de eer leden de Mareis veel balveit een slecht verzorgde passu* zij veelvuldig scoren sleep Inpijn zijn team door de t beginfase heen. Doordal dl minder met minder risico spelen, kwamen ze beter in: strijd. Dit resulteerde in eel achterstand bij de rust: 23-2] tweede helft nam het Texel* dankzij een grote inzet ee sprong van vijf punten. 0 puntenspecialist van ZAP een groot deel aan banden Naarmate de wedstrijd vord het aantal persoonlijke beide teams toe. ZAP Ir spannende eindfase de naar zich toe en won uiteind 44-47. Scores van de Mareis: Paul punten, Eric Venneker 7, Schlepers 8, Jaap de Wijk cent Blom 8 en Jos Witte 12.00ml te traag om nog voor de overwinning mee te doen in een kwarttriatlon. Dit is een mooie nieuwe uitdaging. Maar vooral omdat het parcours bij wijze van spreken in de achtertuin ligt. Anders was ik er niet aan begonnen Sinds die tijd trainen ze samen, ge middeld twee keer per week. 'We zijn heel rustig begonnen. Iedere maand is daar ongeveer een half uur per keer bij gekomen We hebben nu één keer veertig kilometer achter elkaar gelopen. Best raar, om als training even een marathon te lopen. Zeker als je bedenkt dat de wedstrijd zelf nog de helft langer is.' Omdat ze samen een bedrijf (architectenbureau Honingh) en twee nog jonge kinderen hebben, vereist het trainen nogal wat planning. Dat is het echter dubbel en dwars waard, vinden ze. 'Dat is het allerleukst, dat we het samen doen We hebben el kaar ook met sporten leren kennen Bedoeling is om samen te starten en samen te finishen. Eigenlijk zou de hond ook mee moeten doen, die heeft steeds meegelopen. Op zon dag vormen we vaak een optocht in het bos. Dan rijden de kinderen mee op de fiets.' Afwisseling Ze trainen op basis van schema's die Koenders, gediplomeerd sport- lerares, zelf heeft opgesteld. 'Ik heb vroeger veel schema s voor anderen gemaakt. En je praat er eens met anderen over. Maar het is vooral een kwestie van naar jezelf kijken. Je weet wat |e kunt Voldoende afwis seling vind ik belangrijk. We zwem men en we fietsen. Bedoeling is om de dag na de Zestig een flink stuk te zwemmen. Dat is goed voor je bast.' Honingh lacht: 'Mariska maakt de schema's en is heel bewust bezig. Ik kom rennend binnen, schiet mijn sportkleren aan, steek een broodje in m'n mik, ren naar buiten en hoor dan dat we vandaag een marathon gaan lopen. Dat kan eigenlijk met Zwijgplicht Dat de sfeer ook tijdens de wedstrijd zestig kilometer lang goed blijft, staat niet bij voorbaat vast. 'We ho pen een gemiddelde van tien kilome ter per uur te halen. Maar dat bete kent dat we weinig speling hebben om de limiet te halen. Stel dat we dat schema al in het begin niet kun nen vasthouden, dan moeten in het laatste gedeelte nog flink afzien Lachend. 'Carla Roeper en Kim Kooger begeleiden ons in de laatste dertig kilometer op de fiets. We heb ben ze een zwijgplicht opgelegd. Wat we dan in onze vermoeidheid zeggen, mag latér niet naar buiten komen.' Honingh spot: 'Wat mij betreft staat er niemand langs de kant Het is dat ik een hekel heb aan nattigheid, an ders had het van mij pijpenstelen mogen regenen.' Remco Nagtegaal 'Vroeger woog ik 72 kilo, nu 78. Ik voel me uitstekend.' (Foto Joop Rommots) Als alles volgens planning ver loopt, keert Remco Nagtegaal van daag terug van een weekend (race)fietsen in de Ardennen. Dat is minder dan een week voor de start van de Zestig van Texel. 'Je kunt het een rare voorbereiding vinden, maar als ik thuis zit, vraag ik me alleen maar af of ik wel genoeg heb gedaan. Dit is een prima afleiding, even er tussen uit. Dat hij de wedstrijd volbrengt, zal niemand hem horen beweren. Maar Nagtegaal is ervan overtuigd dat hij er alles aan gedaan heeft Sinds no vember heeft hij iedere week tenmin ste eenmaal twintig kilometer gelo pen. De afgelopen maanden werd die frequentie langzaam opgevoerd en de laatste tijd legde hij maande lijks twee keer een afstand van meer dan dertig kilometer af. Twee weken geleden deed hij zijn rijwielhandel in Oudeschild een middag over aan zijn vader, om in alle rust vijfenveertig kilometer te lopen. 'Bovendien heb ik trainingen gedaan met wisselende tempo's. Zodat ik straks ook nog een heuveltje op kan.' Daarnaast is Nagtegaal, die eigen lijk zwemtrainer is en al zo'n vijftien kwarttriatlons aflegde, veel blijven fietsen en zwemmen en bezocht hij tweemaal per week de sportschool. 'Ik wilde wat meer spiermassa kwe ken, in combinatie met duur- vermogen. Rob van Beurden heeft een programma voor me gemaakt, speciaal bedoeld voor triatleten. Dat betekent dat je met minder zware gewichten werkt dan bijvoorbeeld een bodybuilder, maar dat je een bepaalde oefening wel vaker doet Vroeger woog ik 72 kilo, nu 78. Ik voel me uitstekend. Blaren Op basis van zijn ervaring van twee weken geleden, weet Nagtegaal dat hij met bang hoeft te zijn voor de opgave die hem wacht. 'Er was zand in mijn schoenen geraakt. Daardoor kreeg ik blaren onder mijn voeten. Maar ik had geen inzinking en de volgende dag had ik ook eigenlijk helemaal geen spierpijn. Ik weet dat ik vijfenveertig kilometer aankan. Daarna komt het aan op wilskracht.' Nagtegaal volbracht bovendien al eens de triatlon van Almere. 'Nu loop je bijna twintig kilometer meer, dat is waar Maar daar ben je al zeven uur aan het sporten voor je aan de marathon begint Eén ding zal hij zichzelf steeds voor houden 'Niet te snel starten Probe ren de rem erop te houden, ook als het lekker gaat De goeien kun je sowieso niet bijhouden, maar ik heb me er ook op ingesteld aan alle kan ten voorbij te worden gelopen door de estafettelopers.' Hij zal ook niet snel de beschutting van een groep opzoeken. 'Ik moet me niet aanpassen. Een hartslag van 150 per minuut is ideaal voor me. Als ik alleen kan aanhaken door naar 152 te gaan, dan heb ik kans mezelf kapot te lopen. Alleen in het laatste stuk kun je misschien wat steun aan mekaar hebben. Iemand zei tegen me. „Weet goed dat de wedstrijd pas na vier uur echt begint." Daar moet ik me goed op instellen.' Texel'94 heeft zondag een ver diende, maar benauwde overwin ning behaald op VZV uit 't Veld. Op eigen veld werd het 3-2. Dank zij deze zege is zeker dat de ploeg ook volgend jaar in de vierde klasse mag uitkomen. Texel'94 en VZV speelden drie we ken geleden ook al tegen elkaar Toen werd een gelijkspel behaald. Gezien de matige prestaties van de laatste tijd zou de thuisploeg met zo'n resultaat ditmaal al tevreden zijn De eerste helft werd gedomineerd door Texel'94, dat met snelle com binaties op zoek was naar een treffer. VZV deed het anders en pro beerde met de lange bal de snelle spitsen te bereiken Het combinatiespel van Texel'94 werd bemoeilijkt door de stugge verdedi ging van de Veldtemers en door het hobbelige veld. Veel uitgespeelde kansen waren de eerste helft dan ook niet te zien. Het G-team heeft na een periode van tegenslagen eindelijk winst geboekt. Zaterdag versloegen de Texelaars WSV'30 met 5-4. Terug in de gelederen was Theo Franchimon, die na een periode van blessures zijn stempel op de wed strijd drukte. Tegenslag is de bles sure van Ruud Heuving, die weken lang afwezig zal zijn Het lag met aan Franchimon dat zijn ploeg na een verdedigingsfout op 0-1 achterstand kwam Zijn voorzet belandde na een kwartier op de kruin van Marlijn Verbeeke, die doel trof. Kort daarop bracht Franchimon zijn ploeg op 2-1 voorsprong. Het spelbeeld tot de rust (3-3) kenmerkte zich door wis selvalligheden. Franchimon en Verbeeke brachten de score in de tweede helft op 5-3, waarna de be zoekers doelman George Eelman in de slotfase nog één keer passeer den. VZV kwam vijf minuten voor rust op voorsprong. De verdediging van Texel'94 werd zoekgespeeld en de geheel vrijstaande spits Koopman prikte de bal in het doel. Een tegen slag, maar Texel'94 wist nog voor rust gelijk te komen dankzij goaltjes- dief Erwin Koning. Een met precisie achter de verdediging geplaatste lob werd gretig opgepakt door Koning, die de keeper vervolgens kansloos liet. Onmiddellijk na rust werd een fout op het middenveld de Texelaars fa taal. Het was wederom Koopman van VZV die de gasten op voor sprong zette. Na dit doelpunt leek het erop dat de spelers van Texel'94 dachten: 'Maar dit nooit.' Het spel werd beter en de combinaties verliepen vlotter. Kortom, VZV werd in de verdediging vast gezet. Het publiek, dat er weer volop in geloofde, moest echter toch nog vijfentwintig minuten op de gelijkmaker wachten Schutter was aanvoerder John List, die de bal uit een kopbal van Erwin Koning in de bovenhoek knalde Texel'94 heeft dit seizoen vrij veel kansen nodig om een doelpunt te scoren. Maar als die kansen zich binnen één minuut aaneenrijgen, zoals nu het geval was. kan er toch wel eens een goaltje vallen. Met nog een kwartier te spelen, werkte Paul van Exel zich door de verdediging heen en schoot op doel. De keeper stopte de bal en verwerkte die naar links. Daar stond Martin Koorn, die met aarzelde en ineens uithaalde De bal raakte de onderkant van de lat, stuiterde het veld in en werd vervol gens ingekopt door Arnold Kaercher. Een verdediger haalde de bal van de lijn, maar plaatste hem in de voeten van Erwin Koning. Zijn inzet werd gestopt door de keeper, maar tegen de vijfde inzet op rij, van Paul van Exel, was VZV kansloos1 3-2. In de laatste vier wedstrijden van de competitie staat voor Texel'94 wei nig meer op het spel. Maandag, Tweede Paasdag, staat een bezoek aan LSVV op het programma. Daarna volgen nog twee uit wedstrijden en één thuiswedstrijd Mariska Koenders en Ronno Honingh: 'Dat Is het allerleukst, dat we samen lopen. 'Het klinkt gek, maar wij zijn geen lopers. Echte atleten zweven over de weg. Bij ons is het meer zwoe gen. Het oogt wat zwaar, eufemis tisch gezegd.Hun bewering is niet van alle curiositeit gespeend. Sprekers zijn Ronno Honingh en Mariska Koenders. samen met Remco Nagtegaal de drie Texelaars die zich maandag bij de Zestig van Texel aan de hele af stand wagen. 'Je moet je doelen wel eens verleggen. Voor de kwarttriatlon worden we te oud en te traag. De echtelieden Honingh en Koenders, beiden onlangs veertig geworden, zijn beide fervente duur- sporters. die er niet tegenop zien 250 kilometer te schaatsen of te fietsen of 100 kilometer te roeien. Maar ze lopen er niet mee te koop dat ze zich hebben ingeschreven om na Joost Brouwer en wijlen Jan Knippenberg Texel hardlopend te ronden 'Je moet het eerst maar doen, dan wil ik er daarna wel wat over zeggen', meldt Honingh met de nodige scep sis. 'Er kan van alles gebeuren. We hebben goede moed, maar als je in de duinen iets verdraait, dan kun je het verder wel vergeten', bevestigt Koenders. Beiden wijzen er met nadruk op dat wat zij doen geen naam heeft. 'De toppers doen er ongeveer vier uur over en lopen om te winnen. Wij doen het puur voor onszelf. Het is echt een kick als je het haalt, een overwinning op jezelf. Meer met.' Ze hopen binnen de limiet van zesen eenhalf uur te blijven. Maar zelfs dat is niet heilig. Honingh. 'Stel dat we er twintig minuten langer over doen. Dan krijgen we geen lintje, maar zijn we nog steeds vreselijk blij dat we het gehaald hebben.' Koenders: 'We zeggen steeds tegen elkaar dat we meedoen voor de leukte. Lachend (Foto Joop RorrmH) binnenkomen, dat vind ik heel be langrijk.' Honingh en Koenders zijn al hun hele leven meer dan gemiddeld ac tief in de duursport. Het lopen van lange afstanden is echter relatief nieuw. Koenders waagde zich twee maal aan de triatlon in Almere (met de marathon als slotonderdeel). sa men liepen ze in april vorig jaar de marathon van Rotterdam. Het was een beetje een ingeving, waarop Honingh met drie maanden training nauwelijks was voorbereid. 'Daar voor had ik nog nooit meer dan vijf tien kilometer gelopen. Het werd logischerwijs een zware klus, die alleen met veel moeite werd geklaard. Maar Koenders raakte dermate enthousiast dat ze besloot voor de Zestig van Texel te gaan trainen. Aangestoken door haar geestdrift besloot een paar maanden later ook Honingh de handschoen op te nemen. 'We worden wat te oud en De winnaars van de Texelse zwemkampioenschappen. Zwemvereniging ZPC TX '71 hield vrijdagavond de jaarlijkse wedstrij den in Calluna. Er werd deelgenomen door 55 zwemmers. De categorieën voor de jeugd waren school- of vlinderslag, rugslag en vrije slag. Verder kon worden deelgenomen aan de 400 en 1500 meter vrije slag. De uitslagen: jongens tot 9 jaar, 1. Ricardo de Wit; 2. Jasper van de Sande; 3. Patrick Hollenberg; meis jes tot 9 jaar, 1. Kim van Egmond, 2. Kim Vlaming; 3. Marlt Verkaart; jongens tot 11 jaar, 1. Michael Noorlander, 2. Simon van de Zee, 3, Jonas Leenhouts; meisjes tot 11 jaar, 1. Linda Trap; 2 Vivian Ellen; 3. Leonie Kiewiet; jongens tot 13 jaar, 1. Wouter Kuip; 2 Menno Kiewiet; 3. Simon Mangelrod; meis jes tot 13 jaar, 1. Nina Willemse; 2. Marijke Blok; 3 Anne van Egmond; jongens tot 15 jaar, 1 Martijn Kooi man; 2. Thomas Huberts; 3. Robert Zijm; meisjes tot 15 jaar, 1Simone de Wit, 2. Monique de Jong; 3. Angela Crossland; jongens tot 17 jaar, 1. Leandrovan Karsen; 2. Mark Roeper; 3. Wouter Dogger; meisjes (Foto March Hoijnen) tot 17 jaar, 1. Dominique Kooiman; 2. Simone Toorenburg; 3. Marian Trap; heren, 1. Edwin Zwanenveld. 400 meter heren, 1Mark Roeper, 2. Wouter Dogger; 3. Wouter Kuip; 400 meter dames, 1. Simone de Wit, 2. Nina Willemse; 3. Kim Kooger; 1500 meter heren, 1Mark Roeper; 2. Erik Bakker; 1500 meter dames, 1. Ingrid van Lubek; 2 Mariska Koenders. Voetballer Sieme Zijm, al weer enige tijd basisspeler van Zwolle, heeft met zijn goal vorige week tegen Ajax de schijnwerpers op zich weten te richten. Voetbal clubs uit de eerste divisie, maar ook uit de ere-divisie, volgen met toenemende interesse de verrich tingen van de Texelse linkshalf. 'Het stadion werd helemaal gek. Wat een entourage en dat allemaal live op televisie', beschrijft Zijm (21) de euforie nadat hij doelman Van der Sar had weten te passeren. 'We bra ken door over rechts en via de kluts kwam de bal bij mij.' Helaas voor Zwolle duurde het feest maar tien minuten, toen de Amster dammers alsnog de winnende goal scoorden. Maar het was voor vele insiders lang genoeg om de naam van Zijm voorlopig niet meer te ver geten 'Het loopt allemaal lekker met me. Keihard werken, een beetje gaten trekken en zomaar de belo ning De samenwerking met de nieuwe trainer Lodewegers, de op volgers van Jan Evers, gaat prima. Echt een goeie trainer. We doen veel aan teambuilding. Van de week zijn we nog wezen karten Voor mij is dat een beetje dollen met m'n mede spelers, iedereen een beetje uitpro beren, al vinden ze het met zo leuk dat ik ze van de weg rij...' Zwolle staat momenteel zesde. 'Als we nog een puntje of vijftien pakken doen we mee aan de nacompetitie. Komend weekend staat Emmen op het programma. Da's altijd een las tige tegenstanderEventuele pro motie is met de enige doelstelling van Zijm. 'Het Olympisch Elftal. En een beetje oriënteren op de toe komst. Liefst een stapje hogerop. Als profvoetballer wil ik toch zo hoog mogelijk spelen. Er wordt druk naar me geïnformeerd. Maar ik laat me niet gek maken.' Gisteravond volgde Zijm vanaf de tribune de verrichtingen van z'n broer Zwemmers duiken naar een goede tijd op de Texelse zwemkampioenschapen. (Foto March Hoi/non)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 6