Nuchter en neuriënd over de eindstreep Gelijkspel Texel n spannend duel SVO vergadert over toekomst Opheffen of doorgaan? Harde wind deert toppers niet TEXELSE f couRANT Uitslagen >-team zegeviert op Geuzenveld Uitslagen voetbal Paas brengt SVO winst en verlies Programma Tevoko SV De Koog wint matige wedstrijd Wielerevenementen gered voor Texel Veel medailles voor Texelse zwemmers DONDERDAG 8 APRIL 1999 imen hebben ze De Zestig van Texel volbracht, maar de belang- jlling is wat ongelijk verdeeld. Terwijl de getekende maar dank baar zilverkleurige pet nog stoer ogende Mariska Koenders wordt jstuwd door fans, lurkt echtgenoot Ronno Honingh luttele me- ■s verderop doodgemoedereerd van een flesje bier. 'Het is me 3 meegevallen. Alleen vanaf Oudeschild hebben we even moe- aanzetten om binnen de limiet te blijven. Daarom hijg ik een etje.' .nneer hem even later verleid idl dat zijn metgezel alvast naar sporthal is gegaan, omdat ze tij- iseen Interview met Radio Texel iselijk is geworden, is zijn com- ntaar al even laconiek' 'Ach, je imt ze mee die vrouwen.. .was een mooi plaatje, maandag *|i de finish van de Zestig van I tel. aar grote verschillen waren lespeuren in de manier waarop de I ilnemers binnen kwamen. Het van allemaal was misschien wel jj winnaar over zestig kilometer, Vandendriessche uit België, ige tijd had hij zware strijd moe leveren met concurrenten Veron it uit Purmerend en aanvankelijk nog Thomas Lang uit Duitsland. iar rond het punt van 45 kilome- wist hij de beslissende narrage te plaatsen. Bij de streep kpte een gat van ruim acht minu- i met nummer twee, Lust. Lang J teveel van zichzelf gevergd en lest zelfs opgeven. Analyse een heldere blik in de ogen on- nerp de 36-jarige Vlaming de Idstrijd aan een nuchtere analyse, had de meeste schrik van Tho- is Lang. Maar ik wist ook: mijn ter- jn is voorbij de marathon. De dag ir de wedstrijd had ik bedacht dat |j slag bij Oosterend zou vallen, ~Jk gezien de wind die daar op de kop zou waaien.' Zijn inschatting bleek juist, evenals hel vermoeden dat de jonge en on- - afvaren Lang de man met de hamer zou tegenkomen. 'Hij dronk bij de 'oorrading alleen water Op die mier kun ie geen 60 kilometer lo pen «fcï_ enige waarin Vandendriessche was het verbeteren van parcoursrecord. Hij strandde op nes negentien seconden: 'Met sanitaire stop minder was het wel ikt...' Veron Lust (35), net als veel andere ultralopers een groot bewonderaar van wijlen Jan Knippenberg, was dik tevreden met zijn tweede plaats. 'Op de marathon heb ik een toptijd van 2.24 uur, maar dit was de eerste keer dat ik in wedstrijdverband 60 kilometer liep. Ik ben naar Texel gekomen om te genieten, hoewel ik in mijn achterhoofd wel het idee had om te kijken hoever ik kon komen.' Tot driekwart van de wedstrijd kon hij Vandendriessche vrij eenvoudig volgen. Pas daarna, tegen de wind in, ging langzaam het licht uit. 'We hadden hele gesprekken onderling, hebben elkaar een beetje onderhou den. Dat was wel leuk. Ik ken dit wereldje helemaal niet Uitvallers De strakke wind en het door hoog water mulle strand, legden een zware wissel op de deelnemers. Van de 144 mannen die aan de start van de loop over 60 kilometer versche nen, vielen er 24 af. (Bij de vrouwen waren dat er twee van de twaalf) Bij de loop over 120 kilometer haalden relatief gezien nog minder deelne mers de streep: zes van de veertien Bij de vrouwen viel de helft uit: één van de twee. Ook hier leken de toppers het minst last van de omstandigheden te heb ben. Anke Drescher uit Duitsland, twee jaar geleden ook al de enige vrouw die 120 kilometer bedwong, hoefde slechts twee mannen voor te laten gaan en liet de nummer drie, Mik Borsten, maar liefst vijftig minu ten achter zich. Haar tijd, 10.55 44 uur, was bovendien vier minuten sneller dan haar eigen toptijd, goed voor een premie van 250,-, be schikbaar gesteld door hardloop fanaat Daan Welboren (zelf deelne mer aan de estafette) van Nauta Boek. Spraakwaterval De winnaar bij de mannen, Guus Smit uit Voorburg, moest kennelijk even zijn ei kwijt, na 120 kilometer alleen te hebben gelopen. Hij toonde zich een spraakwaterval met een apart gevoel voor humor. 'Ik heb steeds mi|n eigen race gelopen Toen Edward de Ruiter (één van de grote favorieten, red me inhaalde, heb ik daar maar niet teveel op ge let. In het bos zag ik hem plotseling wandelen Nou, daar heb ik niks mee te maken, bedacht ik me. Daar gaan we maar voorbij.' Smit had zijn weg neuriend vervolgd, ook toen hij nabij De Cocksdorp werd ingehaald door de snelste lopers van de 60 kilometer. 'Prachtig georgani seerd, dat je in staat bent ook van hun wedstrijd nog wat te zien Pas later werd de blik wat beperkter Concurrent Roel Keizer liep twintig minuten achter hem, desondanks bleef Smit lang angstig dat hij als nog geklopt zou worden. 'De onze kerheid blijft heel lang. Je kunt zó stuk gaan, dat je geen meter meer loopt.' Smit bleek zijn race echter knap te hebben ingedeeld, in tegenstelling tot twee jaar geleden, toen hij de eerste zestig kilometer-in vijf uur afraffelde en over de tweede ander half uur langer deed. 'Dit is mooi, want ik ben pas 34, Mijn tijd komt nog.' Favoriet Dirk Westerduin, de winnaar van twee jaar geleden, gaf halver wege op, omdat hij teveel last had van een blessure. Tot teleurstelling van een cameraploeg van Veronica, die speciaal voor hem naar Texel was afgereisd en na zijn opgave di rect stopte met filmen. Vrijwilligers De vijfde editie van De Zestig van Texel sprak tot de verbeelding. Me nig loper was na afloop vol lof over 'het prachtige parcours', 'de unieke sfeer' en de 'perfecte organisatie'. Tom Hendriks uit Hoofddorp, deelne mer aan de loop over 60 kilometer, prees de (ruim 150) vrijwilligers. 'Ik doe wel eens mee aan lopen waar iemand ongeïnteresseerd in een tuin stoel achter een kraampje zit of een vent in een oranje hes met zijn vin ger in zijn neus tegen een boom leunt Daarvan was hier geen sprake. Deze mensen waren zelfs behulp zaam bij het uit de gaten peuteren van de bekertjes (bij de verversingsposten. red Of ze zei den: „Neem nog een stuk koek mee" of „We hebben ook nog ba naan hoor". Ze hadden een praatje, een grap, een opmerking Dat is de geestelijke verzorging die maar al te vaak ontbreekt.' Estafette Sfeerbepalend was ook de deelname van de circa 275 deelnemers aan de estafetteloop over 4x15 kilometer. Hun prestaties waren misschien met allemaal even bijzonder, wél zorgden ze er met hun vaders, moeders, kin deren en andere fans voor dat het tot aan het einde van de middag druk bleef bij de finish. En daardoor wer den ook de langzaamste deelne mers aan de lange afstanden harts tochtelijk toegejuicht. Remko Nagtegaal kon die steun goed gebruiken Optimistisch had hij zich voorgenomen hoogstens vijfen- eenhalf uur over 60 kilometer te doen. Het duurde echter bijna een half uur langer voor hij de finish be reikte. 'Op het strand had ik al last gekregen van een voet. Bij De Cocksdorp heb ik van schoenen gewisseld. Een sok was toen al he lemaal rood. Toen heb ik ook mijn horloge afgedaan. Ik wilde me niet laten opjagen door de tijd.' Vanaf de Krassekeet kreeg Nagtegaal het 'knap zwaar' en moest begeleider Maarten Dijker flink zijn best doen om 'zijn' loper in het goede spoor te houden. 'Ik kreeg kramp in mijn bovenbenen en moest steeds stilstaan om te rekken Maar bij Oudeschild wist ik: nu ga ik het red den. De finish halen is een heerlijk gevoel.' 120 kilometer? Ronno Honingh en Mariska Koenders genoten de steun van el kaar Hoewel ze minder dan vier minuten onder de limiet bleven, wa ren ze steeds vol vertrouwen in de goede afloop geweest. 'Het lukte steeds om ongeveer tien kilometer per uur te lopen Misschien hebben we wat vaak gerust, waardoor we nog even moesten doorlopen. Maar naarmate je meer ervaring krijgt op de lange afstanden, leer je uit te re kenen hoe hard je moet lopen om een bepaalde afstand af te leggen De deelnemers van De Zestig liepen op De Hors nog dicht bij elkaar. De loop zelf was ze erg meegeval len: 'Zelfs tegen wind in. Grote stuk ken liep je in de luwte van de dijk. De volgende keer doen we 120 kilo meter, hebben we onderweg een keer tegen mekaar gezegd. Dat was een grapje, ja. maar je weet nooit wat er van komt. Het menselijk lichaam is sterker dan vaak gedacht wordt Tekst: Joop Rommets Foto: Gerard Timmerman 120 kilometer, mannen: 1 Guus Smit (Voor burg) 10.01 46 uur; 2 Roel Keizer (Apeldoorn) 10.26.27, 3.Mik Borsten (Amersloort) 11 45.00. Het team van OSG De Hogeberg, met 21 lopers, deed er 9.39.50 uur over. 120 kilometer, vrouwen: 1 Anke Drescher (Gatersleben, Duitsland) 10.5544 (NB zij eindigde in het klassement bij de mannen als derde) 60 km, mannen: 1Jan Vandendnessche (Gistel. België) 3.57.35. 2 Veron Lust (Purmerend) 4.05.47; 3.Jan van Dijken (Peize) 4.19.21; 86. Remko Nagtegaal (De Cocksdorp) 5.56 13; 115.Ronno Honingh (De Koog) 6.26.27 60 km. vrouwen: 1 Linda Valent (Amsterdam) 5 46.31; 2.Marga Lesterhuis (Huizen) 5.57 43. 3.Lies van Leeuwen (Almere) 5.59.37; 10.Manska Koenders (De Koog) 6.26.27 30 km, eerste helft: 1.Elbert Voogt (Beek bergen) 1.56.26; 2.Hem Moorman (Doetinchem) 2.05.57; 3.Tonme de Winter (Loenen) 2.12.00. 30 km, tweede helft: I.René Manssen (Hardenberg) 2.15.52; 2.Henk Meppelmk (Gramsbergen) 2 15 53; 3 Hans Joachim Girulat (Bochum, Duitsland) 2.26.27; 5.Lydia Verweij (De Cocksdorp) 2.40.42; 12.Dirk Eelman (Oosterend) 2.48.58. Estafette 4x15 km. mannen: 1 .AV Rijnsoever 1 3.53.43: 2. Vlaanderen 2002 3.58.16; 3 Gelre 1 run 2 day 3.58.43 Estafette 4x15 km, vrouwen- i.Haag Atle tiek 4.43.14; 2.Gelre 2 4.53.24 3 De Paashazen 5.06.29 Estafette 4x15 km, recreatie: 1.AV Start baan 2 3 59.32; 2.Hotel "t Jachthuis (Robert Bakker. Erik Bakker, Jan Dankers, Rien Brou wer) 4 00.22; 3.Kassa 4.05.03; 6 Familie-mix (met o.a. Connie Joling en John Boogaard) 4.35.57; 7.Hotel 't Jachthuis (Piet Kingma. Richard Bakker, Tony van der Vis. Menno Goênga) 4.40 37; 10 Fiets Sportief (Natascha van der Vis. Rene Guldemond. Robert Liewald. Gauke van Lmgen) 4 48 46; 14.Bouwcenter Rab Oudeschild (Paul Krugers. Martien Witte. Cees Goslmga. Albert Scholl) 4.56.46: 19.Jakohama (met o.a Jan van Dijk en Guido Betsema) 5 04.03: 22.Nauta Boek (Pierre Bonnet, Bettina Löscher, Judith van Bleijswijk, Daan Wel boren) 5.10.34. 26.De Loopjongens (Ruud Comelje. Rmus Kooger. Eddy Zegers Jan Dogger) 5.15.47, 27 Boltex (met o.a Willem Daman en Gerard Appelman) 5 16.27. 29.AVT Hazen (Erik van Zoonen. Sierd Wouda. Donald de Vnnd. Henk Schraag) 5 17 50; 33.De Fi Doncies (met oa Els de Jager) 5.31.51; 35.Team De Jager (Rob Teisman, Mel Rijsdijk, Corne de Jager, Cees de Jager) 5.35.08. Estafette 4.15 km, bijzondere categorieën: Vrouwen AV Texel (Manjke Stark. Corne Witte. Ingrid van Lubek, Mirjam Arkenbout) 5.14.56; De Doordouwers (Hanne Hofmans. Rose Goslinga. Erna Kuip. Launen Bakker) 5.25.00; De Acht van Texel (Josje v/d Knepscheut, Ans Schraag. Carta-Smit. Ina van Sambeek, Erna Hin. Annelies Graaf, Anneke Birkenhager. Elly Westdorp) 5 52.17. voetballers van LSVV uit ird-Scharwoude en Texel'94 otelden de toeschouwers op ïede Paasdag een spannende Istrijd voor die eindigde in een gelijkspel. Voor beide Idenmoters stond niets meer het spel. Zowel LSVV als Texel t geen degradatiezorgen en deelname aan de nacompetitie liet meer haalbaar. iel trad in Noord-Scharwoude aan twee invallers. John List zat een fstnjd schorsing uit en Erwin Jiing was wegens drukke swerkzaamheden verhinderd lanks de afwezigheid van de spits kwam Texel al na drie uten op voorsprong. Paul van il worstelde zich vanaf de linker- kdoor de LSVV-defensie en tikte hal niet zelfzuchtig naar Arnold "Cher, die de bal met een droge I achter de doelman van LSVV °°t Na ruim een kwartier ontwik- ia de thuisclub een tegenoffen- maar kwam niet tot scoren. De sen ontstonden over en weer, 5t het vizier van de aanvallers id niet op scherp Texel had in a fase van de wedstrijd bij vla- goed voetbal, maar het was de anstander die uit een individuele actie scoorde. In de 28ste minuut was keeper Bart Heerschap kans loos op een schot van LSVV-speler Sander Rietveld. Na de rust trokken de spelers van de thuisclub, mede door het wind- voordeel, in de aanval en moest Texel zich beperken tot enkele ge vaarlijke uitvallen. Doelman Heer schap behoedde zijn team voor een achterstand door in de 63ste minuut een lastige kopbal onschadelijk te maken. Kort hierna werd Barry de Vries gewisseld voor Cor Vlaming en drie minuten na deze wissel moest Gerko van Putten uitvallen met een aanvankelijk ernstig lijkende enkel blessure Rick Ransdorp nam zijn plaats In. Het spel golfde in de slot fase op en neer en beide teams kre gen doelrijpe kansen, maar de defen sies waren oppermachtig. Vijf minuten voor tijd moest Erik Wuis met een kuitblessure het veld rui men, zodat Texel de wedstrijd met tien man uitspeelde. In de stand kwam geen verandering meer. Vriend en vijand waren het erover eens dat het 1-1 gelijke spel een goede afspiegeling was van deze wedstrijd. Zondag speelt het Texelse team uit tegen De Rijp, dat nog promotiekansen heeft Wedstrijd tegen Eendracht uit ■sterdam heeft het G-team drie iten opgeleverd. De Texelaars nnen op het Geuzenveld met 3- 's Frans Bos onder de lat kon niet hlnderen dat zijn team na vijf Men legen een 1-0 achterstand keek. Het duo Martijn Verbeeke Theo Franchimon zat echter 'n de wedstrijd, waardoor het irebord in de loop van de weds- :'3 aangaf. Pogingen van Paul ,er ^e' doel te treffen waren iH i er succesvol. Het was Martijn ,iej eeke die uit een pass van Theo nchimon de winnende treffer aan- snde. Zaterdag ontvangt het G- om 13.30 uur HOSV uit meer De leden van SV Oosterend bui gen zich zaterdag vanaf 20.00 uur opnieuw over de toekomst van hun vereniging. Een eerdere ver gadering, drie weken geleden, trok te weinig belangstellenden om een besluit te kunnen nemen. Bij fusiekandidaat De Koog heb ben de leden zich inmiddels una niem achter de pogingen tot sa menwerking geschaard. Het bestuur van SVO legt de leden drie opties voor. De eerste is een fu sie, waarbij beide verenigingen op gaan in één nieuwe vereniging. In dat geval zal het eerste team in De Koog voetballen. De juniorenteams worden indien nodig gecombineerd en voet ballen in het dorp waar de meeste spelers vandaan komen. De pupillen blijven in hun eigen dorp spelen. Een andere mogelijkheid is dat SVO doorgaat als zelfstandige vereniging. Mochten de leden (en ouders van jeugdleden) zich hiervoor uitspreken, dan verwacht het bestuur wél dat zij ook ideeèn aandragen en helpen deze uit te voeren. Feit blijft immers dat het ledental gestaag terugloopt. Mochten de leden geen fiducie heb ben in één van beide mogelijkheden, dan rest wellicht niets anders dan SV Oosterend, dat volgend jaar 65 jaar bestaat, op te heffen. Zaterdag 3 april ALC-Oosterend Texelse pupillencompetitie ZDH F1-Texel'94 F1 Ajax-SVO F1 Texel'94 F3-Texel'94 F4 SVC F1-Texel F2 SVO E1-De Koog E1 Texel'94 E1-Texel'94 E5 Texel'94 E4-Texel'94 E2 SVC E1-SVO E2 ZDH D1-SVO/SVC D1 G-voetbal Eendracht 2-Texel'94 Maandag 5 april LSVV-Texel'94 Apollo-Oosterend Twisk-De Koog JVC 2-Texel'94 2 Texel'94 3-SRC 4 Texel'94 4-JVC 6 2-4 0-7 5-1 0-5 1-5 2-1 3-5 2-2 5-5 2-2 1-3 1-1 5-3 2-6 6-1 2-4 6-1 Voetballers van Oosterend traden in het Paasweekend tweemaal in het strijdperk. Zaterdag behaalden de Strenders in Abbekerk tegen ALC een 2-4 overwinning. Maan dag betaalde SVO de tol voor deze inspanning. Tegen Apollo leed de ploeg van Bep Vonk een 5-3 ne derlaag. Met kunst en vliegwerk wist Vonk zaterdag ondanks drie afberichten een team op de been te krijgen. Ter wijl de regen met bakken uit de lucht viel, verrastte SVO vriend en vijand door na een kwartier 0-3 op het scorebord te zetten. Drie diepte- passes gaven de ALC-verdediging zoveel problemen, dat Ger Vlaming twee keer en Chris de Vries eenmaal kon profiteren SVO was aan zóveel weelde niet gewend, wat zich uitte in het spel. ALC profiteerde en kwam met twee tegengoals gevaarlijk dicht bij. Na rust zocht SVO opnieuw de aan val en liet, ondanks de enorme re genval, het betere spel zien. Waar de verdediging onder leiding van Piet Graaf steken liet vallen, redde het amfibische talent van doelman Marco Drijver de ploeg Tien minu ten voor tijd kreeg SVO. na het on deruit halen van B-junior Jacob Mechielse, een strafschop toege kend, die door Dennis Vonk werd verzilverd Met de wedstrijd van zaterdag nog in de benen traden de Strenders maandag aan tegen kampioenskandidaat Apollo Ditmaal keek SVO, met in het doel B-junior Diederik Kruithof, na een kwartier tegen een 2-0 achterstand aan. Het stijf ogende SVO bood vervolgens toch meer tegenstand dan Apollo had verwacht. Aart van den Brink wist de achterstand met een snoei hard schot te verkleinen, maar kon met verhinderen dat de jonge tegen standers hun voorsprong daarna uit bouwden tot 4-1. Na rust trad een herboren SVO in het veld, waardoor Apollo aanvanke lijk niet meer aan voetballen toe kwam. De irritatie sloeg toe, wat tot overtredigen leidde Met name Ger Vlaming ontpopte zich als een ware plaaggeest voor de Apollo-verdedi- ging. Een fraaie voorzet van Jan de Vries kopte hij snoeihard in de tou wen Toen Dennis Vonk hem nauwe lijks tien minuten later een slim steekballetje toespeelde, schoot hij andermaal raak Het laatste doelpunt viel echter aan de verkeerde zijde Waar de gelijkmaker meer dan te recht was geweest, besliste Apollo de wedstrijd. In sporthal Ons Genoegen worden zaterdag 10 april door Tevoko de volgende wedstrijden gespeeld: veld 1, 13.30 uur Tevoko dames 1 -VC Oudorp; 15.00 uur Tevoko heren 1 - VCC 1, veld 2, 13.30 uur Tevoko 3 (h) - The Serve 3. 15.00 uur Tevoko 2 (d) - Areda 1, veld 3, 13.30 uur Tevoko 2 (h) - Adelborsten 1. 15.00 uur Tevoko B (jeugd) - De Boemel 4; 16.30 uur Tevoko 3 (d) - HCSC 2.De zaaldienst is in handen van de Dames 2 en Junioren B. Dit is de laatste speelzaterdag van Tevoko. De Koog speelde zondag in Twisk, tegen de gelijknamige voetbalvereniging, een zeer ma tige wedstrijd. Gelukkig voor de Kogers was het spel van de thuis ploeg van een nog lager niveau, zodat toch vrij eenvoudig de volle winst kon worden behaald. De eerste 45 minuten kwam Twisk er helemaal niet aan te pas. Het was dat De Koog heel slordig met de vele tientallen scoringskansen om sprong, zodat het met de rust dank zij twee goals van Danny Borgo 'slechts' 0-2 was. Na de rust was het wederom Danny Borgo die de score opende. Hierna hadden de Texelaars een betere periode, waarin de score door doelpunten van Vincent Kas pers, Maurice de Groot en Rob van der Stap werd uitgebouwd tot 0-6. Het laatste kwartier van de wedstrijd lie ten de Kogers het er echter helemaal bi| zitten. Eerst mocht Twisk scoren uit een strafschop, na een onnodige overtreding binnen het zestien me ter-gebied, en in de slotfase werd nog een keer slordig uitverdedigd, waardoor de thuisploeg zelfs een tweede treffer binnen mocht schie ten. Na het laatste fluitsignaal res tte slechts het goede gevoel van een grote overwinning en een 'kaartloze' wedstrijd, maar verder was deze wedstrijd van een niveau om snel te vergeten. In de komende drie jaar zullen op Texel jaarlijks twee aansprekende wielerevenementen worden geor ganiseerd. Dat hebben Wieier- comité Texel en sponsor Bouw- center Rab/HBI afgesproken in de sponsorovereenkomst, die deze week met drie jaar is verlengd. Ook in de afgelopen drie jaar ontving het Wielercomité financiële steun van Rab Beide partijen waren erg tevreden over de wedstrijden die in die periode werden georganiseerd, met het Nederlands kampioenschap voor recreanten, vorig jaar, als hoog tepunt Het eerste grote evenement wordt dit jaar verreden op 8 mei. wanneer recreanten strijden om het Noordhol lands kampioenschap. Deze 'klas sieker' van 87 kilometer voert de deelnemers over alle delen van het eiland. Deelname staat open voor de zogenoemde vrije renners en voor KNWU-leden in de categorieën cyclo-sportieven, recreanten en ve teranen. De minimumleeftijd be draagt zestien jaar. Voor 4 september staat de traditio nele tijdrit Oudeschild-De Cocksdorp-Oudeschild op het pro gramma. Deze wedstrijd, die tevens geldt als Noordhollands kampioen schap, kent aparte klassementen voor senioren (16 tot 40 jaar), vete ranen, dames en tandems. Inmid dels zijn al zestig inschrijvingen bin nen. zodat de organisatie potentiële deelnemers adviseert niet te lang te wachten met aanmelden. Inschrij ven kan bij Dirk Vinke. Duinreep 18. 1791 HP Den Burg, tel./fax 313 814. Geen tijden verbeteren en toch met medailles naar huis. Dat over kwam meerdere zwemmers van de Texelse ploeg tijdens het Paastoernooi in Volendam. Aan het drukke, maar gezellige toer nooi werd door weinig sterke zwem mers deelgenomen, zodat de Texelaars geen echte strijd hoefden aan te gaan om liefst 25 medailles te incasseren. Vijf voor Britta Fok ker en Simone de Wit, vier voor Dominique Kooiman en Marijke Blok, zes voor Nina Willemse en een voor Wouter Dogger. Marijke Blok wist op vier persoon lijke nummers Nina Willemse voor te blijven en won hiermee goud, terwijl Willemse met tweede en derde plaat sen genoegen moest nemen. Wou ter Kuip ontving geen medailles, maar verbeterde zijn tijd op vier van de acht nummers Zijn jaargang was dan ook wel sterk vertegenwoordigd. Ook Simone de Wit stelde de helft van haar tijden scherper. De beste toernooiprestatie kwam echter op naam van Wouter Dogger Hij zwom vier persoonlijke records in vijf nummers. Een zich door het Texels landschap slingerend wielerpeloton (zoals hier bij het Nederlands kampioenschap 1998), een beeld dat de komende jaren nog vaker te zien ZBl Zijn. (Foro arcnmt Texetstt Covmni)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7