Big Band Texel zit flink in de lift de Kroniek NH kerk podium voor Kunst in Zee Gemengd nieuws II is gewaarschuwd teso Agenda E COURANT- SKS£.Sï Soli Deo Gloria geeft concert Cursussen met klei Dat alleen de lieer K. ST.EIGSTRA te Oost langs den weg voor ons reparatie opnaait en ook nieuwe kousen in bestelling neemt. Hij is voorzien van een legitimatie. Ia da Statenverkiezing. Stremming verkeer. Hoe is het Nam u al eens een proef met onze heerlijke Jodekoeken 2 cent per Liter lager uit venten dan de slijters. versche boter en karnemelk. TEXELSE Texel loopt warm voor Lionsveiling Wampex voor de hele familie Jarig Deluge geeft feestje Toneel en play-backen bij Jeugdclub Eierland Informatiemiddag over beroerte Hoogwater te Oudeschili Vertraging voor meierbiis De Waal Voeten gezocht Boekenbal in Question Plaza Boeket DINSDAG 13 APRIL 1999 Terwijl Lies Pieterse op gevoelige wijze een lied vertolkt, probeert orkestleider Jan Kühne zijn groep tot nog grotere hoogten op te zwepen. (F°'° j°°p nommetst Veel bezoekers van de presenta tie van het nieuwe theater programma waren met maar één reden naar Klif 12 gekomen: ho ren of ze werden ingeloot voor het optreden dat cabaretier Youp van 't Hek er komend najaar geeft. Lang niet iedereen verliet blij weer het pand. aangezien voor de 298 aanvragers slechts 160 kaarten beschikbaar waren. Het leed werd enigszins verzacht door het swin gende optreden dat Big Band Texel twee keer drie kwartier lang verzorgde. 'Het gaat als een speer', bevestigde orkestleider Jan Kühne het vermoe den dat de groep in twee jaar flink vooruit is gegaan. 'Gisteren traden we op De Krim op. Er waren jammer genoeg niet zo verschrikkelijk veel mensen, maar van verschillende kanten hoorde ik dat dit het beste was dat ze tot nog toe van ons had den gehoord. Bij de beginconcerten speelden we veel repeterende bluesjes, waarbij verschillende mu zikanten mochten soleren. Nu is het veel meer een swingend geheel wor den, met steeds één solist die even mag vlammen Kühne en zijn eenentwintig muzikan ten doen er dan ook alles aan om het publiek iets moois voor te schotelen Ze repeteren iedere week gezamen lijk en hebben daardoor een reper toire dat inmiddels zo n vijftig num mers omvat. 'De motor moet blijven draaien, anders loop je het gevaar dat mensen niet meer komen omdat ze het allemaal eens gehoord heb ben', aldus Kühne, die ook zondag weer op gedreven wijze zijn orkest bespeelde. 'Ze spelen een stuk meer ontspannen dan tot voor kort. Het plezier straalt er vanaf. Maar de meesten zijn niet door de wol ge verfd, die moet ik nog veel aange ven Dan ga je er vanzelf helemaal in op.' Een verrijking is de toetreding van zangeressen Lies Pieterse en Belinda van Diesen, waardoor het Het gemengd koor Soli Deo Glo ria geeft zondag onder leiding van Dyo Wassink een concert in de RK kerk van Den Burg. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door organist Frans Visser en sopraan Saskia Eelman. Het jubileumconcert van vorig jaar heeft dirigent Dyo Wassink gesterkt in zijn streven met Soli Deo Gloria werken van grote componisten in te studeren. Deze omschakeling was aanvankelijk een hele uitdaging, maar door hard te werken en een grote inzet kan het koor zich zondag presenteren met een afwisselend klassiek programma, met werken van Gounod, Fauré en Mendels sohn. De (orgel)begeleiding is in handen van Frans Visser, als inter mezzo treedt de Texelse sopraan Saskia Eelman op met muziek van Haydn en Pergolesi. Het concert begint om 15.30 uur; op het pro gramma staan onder meer: 'Cantique de Jean Racine' van Gabnél Fauré (uit 1865). 'Auf Gott allein will hoffen ich' van Felix Mendelssohn Bartholdy (een tekst uit psalm 130), 'Rejoice in the Lord always' van George Rathbone en delen uit de 'Misse Brève' van Charles Gounod. orkest zich ook eens kan wagen aan wat moeilijkere vocale stukken. 'Er staat een hoop te gebeuren bij ons. want er is veel zangtalent op Texel dat ik er nog eens bij wil halen. Ewout Adriaans heeft al gezegd dat hij wel eens wil zingen. En zelf zou ik graag eens iets doen met Jaap Dros en Marieke Mast. een oud-leerlinge van me.' Er zijn nog meer uitdagingen voor Kühne, wiens hart ligt bij de 'echte oude bigband-standaards' en die ook stiekem denkt aan een optreden met louter nummers van The Ramblers. Begin september komt een bigband uit het Groningse Wmsum op be zoek voor een uitwisseling. Eén van de trombonisten van het gezelschap speelde afgelopen weekend al een deuntje mee. Het is niet alleen rozengeur en ma neschijn voor het Texelse orkest. 'We moeten voortdurend op zoek naar nieuw repertoire en naar nieuwe mensen. Neem zo'n Hidde Nieuw- land, op alt-sax. Die jongen zit enorm in de lift Maar hij is vijftien jaar, straks komt hij op een leeftijd dat hij gaat studeren en het eiland verlaat.' Die zorgen zijn echter voor later. Want op 8 mei wacht de band alweer een optreden in Klif 12, een maand later gevolgd door het Midzomer feest, de opvolger van Texel Jazz. Marga Loos organiseert twee cur sussen voor mensen die graag crea tief zijn met (FIMO-)klei. Tijdens de eerste leren de cursisten een pop te maken, bij de andere boetseren zij een baby- of fantasiehoofd in een ei. Het ei maken ze ook zelf, van gips en papiermaché. Beide cursussen kosten ƒ75,- (inclusief materiaal) en duren vijf of zes dagdelen. De poppencursus wordt op dinsdag tus sen 9 30 en 12.00 uur gegeven, te beginnen op 11 mei De andere is vanaf 12 mei iedere woensdag van 20.00 tot 22.30 uur. Opgave via tel. 315 757. Onder deze kop bracht de Texelsche Courant al vanaf het prille begin allerlei nieuwtjes en wetenswaardigheden vanuit de hele wereld Maar ook de korte berichten van Texel zelf zouden onder deze kop kunnen worden samengevat. Zo besteedt de redactie in april 1927 - voor haar doen - uitgebreid en regelmatig aandacht aan de vorderingen van de elektrificatie van het eiland. Bijvoorbeeld in de editie van 2 april: 'Met aanleg van de kabel langs de Oudeschilder- weg is men thans 400 M. van de haven gekomen. In de richting van den Burg vorderde men tot voorbij de Zeevaartschool Langs de Chr School aan de Nieuweweg wordt een kabel gelegd in de richting van té Waalderweg. Men vorderde thans tot ..de Boksberg".' Dat het werk aardig opschoot, blijkt ook uit een bericht uit de krant van 20 april. 'De hoogspanningskabel voor de Cocksdorp en vuurtoren ligt thans tot midden in Waalen burg. Er wordt gewerkt met plm. 35 man. die in de polder per dag plm. 1000 M. vorderen. Gisteren is in de Witte Kruislaan gewerkt, van daag en morgen wordt den Burg (Parkstraat. Groeneplaats) verder onder handen genomen Verder maakt de krant op verzoek van de Rijkspolitie bekend dat 'de toegang tot hel terrein van de Zandkuil bij het bosch op de Hoogte ten strengste is verboden' Maar. 'het ligt in de bedoeling in de naaste toekomst tegen betaling van een klein bedrag toegangs kaarten voor het terrein beschik baar te stellen.' Ook wordt ruime aandacht be steed aan de nieuw-opgerichte 'Texelsche Zwembond' Het tijdelijk bestuur zit niet stil en hoewel 'van de minister van Waterstaat bericht (is) ontvangen, dat de vergunning voor het plaatsen der kleedhokjes voorloopig niet kan worden ver leend'. doet de Dijkgraaf der 30 Gemeenschappelijke Polders de toezegging 'dat de badhokjes tijde lijk geplaatst zullen mogen wor den' Het gaat de zwembond ove rigens voor de wind want 'een 180-tal personen heeft zich thans reeds als lid, adspirant-Ud of donateur opgegeven' Dat het voorjaar zich ook op andere wijze aandient, blijkt uit het bericht uit De Koog dat 'het Mierennest, het be kende zomerverblijf van de heer Luberti. weer in gebruik (is) geno men. De eerste badgasten zijn dus reeds gearriveerd en brengen reeds meer bedrijvigheid in ons anders zo stille dorpje.' Een laatste- niet geheel Texels, maar wel ingrijpend - bericht is dat 'ondanks gesputter van allerlei kant'de wet op de wegenbelasting per 1 mei 1927 in werking treedt. Depots voor den Burg D. DE BRUIN, Koogerwcg 816 cn dc Wed D. SCHUMAKER. JAAP SNOR De Bltsl«g lo district Helder. V r h. B. en S. D. A. P. winnen VrMz. Deo. verliezen R. Ka tb. constant Het verkeer met rij- en voertuigen door Burger-Nieuwland is gestremd tot Vrijdagmorgen 6 uur J Namens het Bestuur B. C. BAKKER. Oosterend Beleefd aanbevelend, C. TIMMER Jnz. Stoombootdlenst Texel- Helder v.v. Ingaande 1 .Maart 1927. Op Werkdagen: van Teael 6,— 8,— 11.15 2,30 530 uur van Helder 7.- 9,50 12,15 4,15 6,^0 uur Op Zon- en Peeatdagen van Texel 6,— 8,— van Helder 7,— 9,- 11,- 5,30 uur 12,- 6,40 uur Ondergeteekende blijft de melk C. DE WIJN. Wederom verkrijgbaar Bij WITTE, Nes. Borg—Haren Oudeaddld v.v. Van Burg20 minuien vóór bet vertrek v. <L boot Van Haven: na aankomt ram de boot Van Cockadotp vjm. 9,40 am ka 3^0 Van Burg v.m. II,- em ba *30 uur Zon dap van den Burg 9.— va van de Cockadorp 9J0 v.m. jvla Ooe1 erend De voorbereidingen voor de jaar lijkse Lionsveiling. die op 23 en 24 april in het Groothandels gebouw wordt gehouden, zijn in volle gang. Inmiddels zijn bijna vierhonderd kavels aangemeld. Wie ook iets wil aanbieden, kan zich nog tot en met donderdag laten registreren. Zoals gebruikelijk wordt een breed scala van goederen ingebracht Wie zich een schilderij, fiets, overlevmgspak, elektronica, kast, antiek meubilair of een verzameling boeken van Marten Toonder wil aan schaffen, kan zijn slag slaan bij de veiling, waarvan de opbrengst zoals gebruikelijk ten goede komt aan een aantal goede doelen. Inbrengers kunnen zich nog tot en mef donderdag melden bij C D Boer- sen (tel. 313 016), P. Kikkert (tel. 316 600), Reisburo Texel (tel 312 242), B.J. Bakker (tel. 319 426), J.C. Roe per (tel. 318 204) en Vakantieburo Kobeko (tel. 317 746) Het inschrijf geld bedraagt ƒ15.- per kavel. De vaste klanten hebben per post een inschrijfformulier ontvangen De organisatie wijst erop dat het voor de verwerking handig zou zijn als ze zo spoedig mogelijk worden ingevuld en ingeleverd bij één van genoemde personen. De ingeschreven goederen moeten zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur worden ingebracht in het veiling gebouw aan de Schilderweg. De in gang is aan de oostzijde, direct aan het grote parkeerterrein. Voor wie teleurgesteld was dat de Wampex voor het jarige Staats bosbeheer (de Bospexonlangs niet doorging, is er 7 mei een herkansing. De roemruchte Kjapsma organiseert ter ere van de 45ste verjaardag van de Sport raad op die datum een Fampex, voor de hele familie. De Fampex lijkt erg op de normale Wampex. Water, puzzelen, avontuur en lachen behoren tot de vaste in grediënten. De tocht wordt echter zodanig aangepast dat ook kinderen kunnen meedoen. Groepen bestaan uit twee volwassenen en twee of drie kinderen van tussen de 8 en 16 jaar oud. De start is op vrijdagavond 7 mei in Oosterend. Na een overnach ting op een nog geheime plaats, ein digt de Fampex zaterdag rond het middaguur. Er kunnen maximaal dertig groepen deelnemen. Opgave dient te ge schieden vóór 25 april Hoe dat moet is zoals gewoonlijk een probleem op zich, maar de organisatie beweert dat het deze keer niet moeilijker is dan een kind inschrijven voor de basisschool. In de Texelse Courant van vrijdag staat een advertentie met de volledige procedure Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 per deelnemer. Dat is inclusief verversingen, een warme maaltijd en een ontbijt. In Time Out viert Deluge vrijdag 23 april haar lustrum met een groot galafeest Voor de lokatie is geko zen omdat het podium van het jongerencentrum het eerste was dat de hardcoreband vijf jaar geleden beklom. Naast een concert van Deluge zelf zijn er enkele gast optredens en wordt een veiling ge houden. De opbrengst komt ten goede aan de nationale actie voor de vluchtelingen uit Kosovo. Kaarten (circa honderd in getal) kos ten ƒ10,- per stuk en zijn vanaf don derdag 15 april verkrijgbaar bij Time Out. De Jeugdclub Eierland houdt vrijdag om 19.30 uur in 'Bethel' een avond voor en door de jeugd Het eerste deel bestaat uit een toneelstuk en een bonte avond. Na de pauze wordt om 20.45 uur een musical opge voerd, waarbij ook volwassenen van harte welkom zijn. Op zaterdaga vond is de indeling dezelfde, maar staan achtereenvolgens sketches, playback-acts en de eenakter 'Al leen puur natuur' op het programma Op beide avonden worden in de pauze lootjes verkocht, waarmee prijzen zijn te winnen. De opbrengst komt ten goede aan spelletjes voor de Jeugdclub en herstel van gebouw 'Bethel'. De informatiemiddag over CVA (her senbloeding of herseninfarct) van morgen is bedoeld voor iedere be langstellende. De bijeenkomst wordt gehouden in de Buureton en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Dinsdag 13 april Om 11 00 uur gaat in de Muy een excursie van Staatsbosbeheer van start Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 13.30 uur gaat bij het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild een VOC-wandeling van start. Deelname kost ƒ20,-, incl. koffie en koek (kinderen van 9 t/m 13 jaar ƒ10,-) Opgave en inlichtingen bij 't Lant van Texsel, tel 322031. De gemeenteraad houdt vanaf 19.30 uur een openbare vergade ring in het raadhuis. Op de agenda staan de aanpassing van de KNRM-truck tot terreinambulance, investeringen De Bolder, etc. Het 'Eendagsbestuur' van de Vrouwenbond FNV (afdeling Texel) verzorgt een verrassings avond in De Buureton. Aanvang 20 00 uur. Om 20.00 uur komt de afdeling stambomen van de Historische Vereniging bijeen in 'Tusse de banke'. Fred Beekers van de antroposofische Stichting Arta geeft vanaf 20 00 uur een lezing over het gebruik van alcohol en andere drugs door jongeren. Lokatie is de Vrije School in Den Burg, de entree bedraagt ƒ2,50. h Cinema Texel, Gravenstraat 33 in Den Burg draait in zaal 1 om 19.00 uur 'Payback' en om 21.30 uur 'The Faculty'. In zaal 2 draait om 20.30 uur 'Stepmom' (ook voor Cinema Paradiso). Woensdag 14 april Om 11 00 uur gaat in de Muy een excursie van Staatsbosbeheer van start Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Op de velden van Texel'94 wordt om 13.15 uur afgetrapt voor het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi De prijsuitreiking staat voor 17.45 uur gepland Om 13.30 uur gaat bi) de NH-kerk in Oosterend een rondwandeling door het dorp van start. Deelname kost ƒ10,- (kinderen van 9-13 jaar ƒ5,-). Opgave en inlichtingen, 't Lant van Texsel, tel. 322031 In theater De Kampanje in Den Helder begint om 14 30 uur de kindervoorstellingStellaluna van het Speeltheater Holland Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in De Buureton een informatie middag gehouden voor patiën ten, vrijwilligers en anderen die te maken hebben met CVA's (hersenbloedingen of -infarcten). Staatsbosbeheer houdt om 14 00 uur een excursie naar rotganzen- reservaat Zeeburg en om 21.00 uur in het Duinpark van EcoMare een nachtexcursie. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 In Cinema Texel draait om 19.00 uur 'Playback' om 20.30 uur 'Stepmom' en om 21 30 uur 'The Faculty'. Donderdag 15 april Om 6.00 uur gaat in de Muy een excursie van Staatsbosbeheer van start Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 13.30 uur gaat bij de Vismarkt in Den Burg een rondwandeling door het dorp van start. Deelname kost ƒ12,50 (kinderen van 9 t/m 13 jaar 6,50). Opgave en inlichtingen bij 't Lant van Texsel, tel. 322031. In de oude winkel van 'De Witte Engel', Warmoesstraat 50 in Den Burg, begint om 14.30 uur een lezing 'vrij borduren' door Anneke Feikema en Trees van Praag. Kosten 12,50. EcoMare houdt om 17.00 uurej waddenexcursie In Cinema Texel draait om igi en om 21.30 uur 'Patch AdauJ om 19.30 uur 'Stepmom' en a 22.00 uur 'The Faculty'. Vrijdag 16 april Om 11.00 uur gaat in de Muy excursie van Staatsbosbehd van start Opgave en inlichting! bij EcoMare, tel. 317741. In dorpshuis d'Ouwe Ulo in Burg begint om 20.00 uur e debat over volkshuisvesSn georganiseerd door de Pvj Medewerking wordt onder me verleend door Adri Duivesteijn, van de Tweede Kamer In Cinema Texel draait om igJ en om 21.30 uur 'Patch AdairJ om 19,30 uur 'Stepmom' eno 22.00 uur 'The Faculty'. Vrijdag onderhoudt veerdieq Teso tussen 9.35 uur vanal TeJ en 16.05 uur uit Den HeUi halfuurdiensten In Den Hen wordt tussen 13.00 en 16.00 a een half uur wachttijd verwachij op Texel tussen 10.00 en 12) uur. Di. 13 6.35 n 19.26 Wo. 14 8.06 en 20 20t Do. 15 9.06 en 21.15 Vr. 16 9.45 en 22.05 Za. 17 10.34 en 22.451 Zo. 18 11.25 en 23 34 u Ma. 19 11.47 en Di. 20 0.05 en 12.10 Aan het strand is het ongeveer een. eender hoogwater De zon to 21 april op om 06.30 uur en gaat cros om 20 46 uur 16 april nieuwe maas apnl spnngtij. Terwijl de hopen met hout en snoei- afval op veel andere plaatsen op het eiland inmiddels aardig beginnen te groeien, liggen de activiteiten voor de meierbiis in De Waal noodgedwon gen nog stil. Reden is dat het terrein aan de Sommeltjesweg erg nat is. Voor een auto met aanhanger is het onmogelijk om er op en af te rijden en een tractor zou zoveel modder op het wegdek rijden dat er gevaarlijke situaties voor het verkeer zouden ontstaan. Besloten is daarom om niet vóór 23 april met het opbouwen te beginnen, tenzij het weer de ko mende dagen hard verandert. De dorpscommissie van De Waal zoekt een oplossing om de grond te ver stevigen, bijvoorbeeld door middel van rijplaten. De Waalders wordt ondertussen gevraagd hun afval nog even te bewaren. De School voor Voetreflexologie zoekt voor zaterdag acht personen die hun voeten willen laten behande len. Zij moeten daartoe van 16 00 tot ongeveer 17 15 uur aanwezig zijn in de nieuwe zaal van het Maartenhuis. Opgeven kan bij Manda Bergsma, tel. 319708. De nieuwe brochure van M fabrikant Sparta staal vol he bare plaatjes. De foto's werden maal op Texel gemaakt, voorali duinen. De Dennen en De Koe De manifestatie 'Kunst in Zee' speelt zich komend weekeinde voor het grootste deel af in de Ne derlands Hervormde kerk in Den Burg. Alleen voor het boekenbal wordt zaterdagavond uitgeweken naar Question Plaza. Vorig jaar werd het project 'Kunst in Zee' voor de eerste keer gehouden. Na een uitgebreide evaluatie heeft de organisatie besloten dit jaar het aan tal lokaties terug te brengen tot twee. Joke de Boer, projectleidster van 'Kunst in Zee': 'De activiteiten von den op te veel verschillende plekken plaats. We hebben daarom dit jaar gekozen voor de Nederlands her vormde kerk als centrale plaats waar alle kunstevenementen zullen wor den gehouden. Het kerkbestuur is bereid gevonden voor één keer de diensten op zondag elders te laten plaatsvinden, zodat de kerk het hele weekeinde beschikbaar is.' De Boer meent dat een kunst manifestatie zoals 'Kunst in Zee' zeker drie jaar de tijd moet krijgen om zijn bestaanrecht te bewijzen. 'Ik sprak onlangs met de directeur van de Stichting Kunst en Cultuur van Noord-Holland die dit bevestigde. Wij vonden het aantal bezoekers vorig jaar wat tegenvallen, maar hij achtte het aantal van tussen 600 en 1000 zeer bevredigend,' aldus De Boer Zij is zeer te spreken over de hoeveel heid publiciteit die de maifestatie toe nu toe heeft opgeleverd. Zo is de laatste weken op Nederland 3 tussen de reclames door een kort spotje te zien over 'Kunst in Zee Het wekt wat bevreemding dat, de publiciteits campagne in aanmerking genomen, de toeschouwerscapaciteit voor het literatuurfestival op zaterdagmiddag beperkt is. Er zijn maximaal 150 plaatsen beschikbaar in de kerk. De Boer 'Dat klopt, maar de spotjes leveren ook een hoop promotie op voor Texel.' Het aanbod van 'Kunst in Zee' be staat uit exposities van foto's en schilder- en beeldende kunsten, muzikale optredens van klassiek tot easy-listening, voordrachten en een literatuurfestival. De manifestatie wordt zaterdag geopend om 14.00 uur. Tot 19.30 uur zijn zijn de expo sities vrij te bezichtigen. Om 20.00 uur begint het literatuurfestival, waar aan onder meer wordt meegewerkt door oud-Texelaar Nico Dros. Hij zal passages uit zijn in mei te verschij nen nieuwe roman voordragen. De avond wordt afgesloten door zanger en (tekst)schrijver en acteur Huub van der Lubbe, bekend als zanger van de popgroep 'De Dijk' Va' Lubbe zal voordragen uit eigen en zingen, waarbij hij zichzelf b leidt op gitaar. De manifestatie wordt zonda; 12.00 uur voortgezet. Om 160! begint de feestelijke afsluiting onder meer Maarten Boon juttersverhalen zal vertellen. Zaterdagavond vanaf 23.00 uur in Question Plaza het boete plaats, waar de festivalgangei tredens van de 'Jug Bros' Legends' en 'ReflexionS' te wï: staan. De toegang tot het boete is gratis. De entree voor het literatuurte op zaterdag in de NH-kerk beer ƒ10,- in de voorverkoop. Aan de kosten de kaarten ƒ12,50. De verkoop vindt plaats bij de W de Welzijnsstichting. Er wo maximaal 150 entreebewijzen geven. De exposities zijn grate gankelijk. io Zanger, schrijver en acteur Huub van der Lubbe

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2