Menners leveren felle strijd in tweede lustrum Fusie De Koog en SVO van de baan )enksportevenement op TESO-veerboot Samenwerken blijft mogelijk .Toppers geven demonstratie TEXELSE^" couRANT Nederlaag voor SV De Koog Programma zaalvoetbal Wat ik zeggen wou... Grote grazers Vreugde en verdriet bij zaalvoetbal Reünietoernooi zaalvoetballers Uitslagen voetbal ijna overwinning [zelfstandig SVO Voetbal programma De Koog 1 pakt aalvoetbaltitel Texel'94 laat kansen liggen Roofdier Bousma slacht opponent DINSDAG 13 APRIL 1999 palvoetbaltt [s Eelman, I I* Eelmi Na de zwakke wedstrijden van de afgelopen weken stond er zondag voor SV De Koog weer een echte wedstrijd op het programma. Er werd met 2-1 verloren van het op de tweede plaats staande DESS. Een teleurstellend resultaat, zeker omdat De Koog, gezien het hele wedstrijdbeeld, wel een punt had verdiend. Dat DESS een ploeg is die nog volop meedoet in de race om het kam pioenschap, bleek direct in de begin fase van de wedstrijd. Door over de hele linie flink te storen, maakte de Woensdag 14 april Nioz 1-Texel'94 6 18.45 Klif 3-De Krim 3 19.35 Donderdag 15 april Oosterend 3-Texel'94 7 18.30 Texel'94 2-Rab 2 19.20 Klif 4-Texel'94 8 20.15 Texel'94 4-Texel'94 5 21.05 ZDH 1-Mantje 3 22.00 ZDH heeft zaaldienst. Vrijdag 16 april Oosterend C1-De Krim C1 16.45 De Koog C1-Oosterend C1 17.30 De Krim 2-Mantje 2 18.15 De Krim 1-Jelleboog 2 19.05 De Koog 1-Casino 1 20 00 Mantje 1-Jelleboog 1 20.50 Jelleboog 3-Texel'94 3 21.45 Klif 1-Klif 2 22.35 Jelleboog heeft zaaldienst. De Vereniging voor Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer Texel wil naar aanleiding van de Open Brief aan Staatsbosbeheer in de Texelse Cou rant van donderdag 8 april benadruk ken dat de Schotse Hooglanders in de Geul op Texel - daar uitgezet door Staatsbosbeheer - door de mensen van zuivelboerderij Sint Donatus op uitstekende wijze worden beheerd en zonodig verzorgd. Vereniging voor Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer Texel, Lia Duinker, secretaris ploeg het de Kogers moeilijk opbou wend uit de verdediging te komen. Daarnaast heeft DESS een sterke achterhoede, waardoor lange ballen op de spitsen ook geen resultaat op leverden. Al na vijf minuten keek De Koog tegen een achterstand aan, een doelpunt dat ontstond door slor dig uitverdedigen, wat tegen een ploeg met vroeg-storende aanvallers altijd direct wordt afgestraft. Na dit eerste doelpunt kreeg de Koger ver dediging meer vat op de gevaarlijke spitsen, waardoor DESS zich in de eerste helft verder geen kansen meer wist te creëren. Hierdoor speelde de wedstrijd zich vooral op het middenveld af, met aan geen van beide zijden uitgespeelde kansen Toch kon De Koog op slag van rust nog gelijk komen door een afstands- Eenentwintig aanspanningen ko men zondag uit in de tiende finale om de Jaap de Graaf-bokaal. Dat gebeurt zo mogelijk op het buitenterrein van manege Aken- burg. Mocht het natte weer van de afgelopen tijd aanhouden, dan wordt uitgeweken naar de binnen- bak. De aanvang is 9.30 uur. De strijd in het tweede lustrumjaar is erg spannend. Meeste kans na de voorwedstrijden maakt Joop Noom. die de bokaal al eens won in 1991. De achterstand van Frits Witte is echter minimaal (minder dan één balletje op het onderdeel vaardig heid). Ook Jan Schaap en Elles Witte zijn nog lang niet kansloos. Bedoeling is dat de jubileum wedstrijd een bijzondere wordt. De organisatie roept de 64 verschillende menners die ooit hebben deelgeno men op een kijkje te komen nemen en het feestje mee te vieren. Vol gens de organisatie zullen ze dan ontdekken dat de sfeer nog steeds uitstekend is, maar dat het niveau is verbeterd. Jury is net als tien jaar geleden Henk Heetveld. De strijd om de Jaap de Graaf-bo kaal werd destijds ingesteld door de Stichting Overdekte Manege en la ter overgenomen door Men vereniging Tussen Wad en Duin Bedoeling was om menners die geen eigen aanspanning hadden ook eens de kans te geven mee te rijden. In het eerste jaar waren er zestien deel nemers. die samen vijf aan spanningen gebruikten De laatste jaren is het aantal menners met een eigen paard en wagen echter sterk gestegen. Anno 1999 zijn er vijftien aanspanningen in gebruik voor tweeëntwintig deelnemers. Maar nog steeds vinden veel menners het leuk eens op de bok van een ander klim men Zo vond Piet Beers, winnaar in 1992, 1993, 1995 en 1998, het een uitdaging zijn eigen materiaal dit maal te verruilen voor de dubbels pan van Cor de Lugt Dat zoiets met meevalt, blijkt uit de tussenklasse- schot van Danny Borgo. dat vlak voor de keeper nog het - nodige - stuitertje mee kreeg. De tweede helft begon als de eerste. Door niet resoluut genoeg uit te ver dedigen. werden de aanvallers van DESS in de kaart gespeeld, zodat De Koog al vrij snel weer tegen een achterstand aan keek. Dat de onze ker leidende scheidsrechter de zeer irritant spelende spits van de tegen stander met een rode kaart van het veld stuurde, was een onverwachte meevaller De Koog speelde het laat ste half uur tegen een man minder, waardoor het spel zich meer en meer naar de speelhelft van de thuisploeg verplaatste Daar wist De Koog zich nog wel enkele kansen te creëren, maar kon geen verandering in de uitslag meet brengen. Terwijl Rab-zaalvoetballer Gerard Arkenbout vertwijfeld naar z'n hoofd grijpt trommelt Piet de Vries, coach van Oosterend 1. van blijdschap op het tijdmechamsme als zijn ploeg weer eens heeft ge scoord. Dankzij de overwinning sleepten de Strenders vrijdag- a vond het kampioenschap in hun klasse in de wacht. Hun vaardig heid met de bal is met name gebaseerd op routine. Zowel Jan de Vries als Martin Huizinga spelen al twintig jaar in het team. De overige spelers zijn Christian de Vries. Eddy de Vries. Bert Langius, Jeroen Rouwenhorst, John Sessink en Richard Daal der. (Foto Gerard Timmerman) ring van Beers: gedeeld negende. Het programma van de finale staat nog niet helemaal vast en hangt af van de lokatie. Wordt er buiten ge reden, dan wordt 's ochtends de dressuurproef gehouden en 's mid dags de vaardigheid. Tussendoor gaan deelnemers, medewerkers en hun partners aan tafel om een geza menlijke maaltijd te nuttigen. Moet worden uitgeweken naar binnen, dan wordt het deelnemersveld bij de dressuurproef in tweeën gesplitst. De eerste groep rijdt dan van 9.30 tot 11 00 uur en daarna weer vanaf 13 30 uur. Tussendoor wordt de vaardigheidsproef gereden. De maaltijd wordt in dat geval naar ach teren geschoven en zal rond 17.00 uur beginnen. De prijsuitreiking staat in alle geval len gepland om 16.15 uur. Ans Blom- De Graaf (dochter van wijlen ome Jaap) zal de bokaal dan uitreiken aan de winnaar De toeschouwers beleefden een aantrekkelijke middag langs het veld aan de Witteweg. De Hoornder ploeg speelde geconcentreerd en stond de suptopper uit Wieringerwerf in ne gentig minuten slechts enkele mi nieme kansjes toe. Eenmaal snelde één van de middenvelders van DWOW door het hart van de achter hoede van ZDH, maar keeper Christiaan Stolk bewees zijn bles sure voldoende te boven te zijn. Aan de andere kant speelden de Zwalu wen hun tegenstanders soms hele maal zoek. Stefan Bousma speelde daarbij zijn vertrouwde rol. Soms kwam hij vele minuten achter elkaar met aan de bal. op andere momen ten schoot hij op het doel van DWOW af als een roofdier op zijn prooi. De hoogtepunten van de middag konden op zijn conto worden ge schreven. In de beginfase van de eerste helft haalde hij verrassend en hard uit, maar stond de lat een treffer in de weg. Vlak na rust nam hij bal vanuit de lucht op schitterende wijze ineens op de schoen. Ondanks de lastige hoek was de keeper op slag kansloos. Het was de tweede treffer en in feite ook de beslissing. ZDH was tien minuten voor rust op voorsprong gekomen dankzij een schot van de uiterst actieve Bart Oosterhof. De genadeslag werd uitgedeeld door Jelte van der Kooi, die de eerste helft voor de gelegenheid eens vanaf de bank had moeten volgen. Komende zondag is ZDH vrij. de week erop komt koploper Winkel op bezoek. Het belooft een kraker te worden, omdat ZDH niet mag verlie zen en Winkel mogelijk zelfs kam pioen kan worden in Den Hoorn Voor zaalvoetballers die een balle tje trapten in het seizoen '75T76 is het raadzaam om aan hun conditie te gaan werken Het Kompas. Cors Dubbeldik. De Zwaan 1, JKM 1, Oosterend 1, Texelse Boys 1. Rab 1Reizenboetiek 1Het Galjoen 1 Topido 1 en FC Vergiet worden ver wacht op een reünietoernooi dat za terdag 8 mei van 19.00 tot 22 00 uur wordt gehouden. Van de vetgedrukte teams heeft organisator Ben Mol anus nog geen contactpersonen kunnen opsporen. Ze worden ver zocht contact met hem op te nemen (tel. 31 53 33). Zaterdag 10 april Texel'94 B1-Berdos B1 1-4 SRC B3-Texel'94 B2 0-2 ZAP B2-ZDH/SVC B1 0-4 Nieuwe Niedorp C1-Texel'94 C11-9 SVAP'74 C1-Texel'94 C2 2-5 JVC C2-De Koog C1 0-4 Texel'94 D3-HCSC D3 13-1 G-voetbal Texel'94-HOSV Texelse pupillencompetitie Texel'94 F1-De Koog F1 12-0 ZDH F1-Ajax 0-2 Texel'94 F3-SVC F1 2-0 Texel'94 F4-Texel'94 F2 2-2 SVO E2-SVO E1 3-0 Texel'94 E2-SVC E1 10-2 Texel'94 E3-Texel'94 E5 2-0 De Koog E1-Texel E1 4-7 SVO/SVC D1-De Koog D1 1-2 Bij goed weer wordt de tinale om de Jaap de Graaf-bokaal buiten gehouden. (Foto archml Texetso Courant) Zondag 11 april De Rijp-Texel'94 ZDH-DWOW Kwiek-SV Oosterend DESS-De Koog WGW 3-Texel'94 2 Texel'94 3-Con Zelo 2 bezoekers n o.g. Texel'94 4-DTS 6 1 Texel'94 A1-Flevo A1 Recreatievoetbal Texelse Boys-De Koog emaal nieuw is het niet. Dat >mt niet weg dat het dam- en aaktoernooi dat zaterdag op o-boot Schulpengat wordt ge- eld een bijzonder evenement aoft te worden. Dat komt ook ,r de aanwezigheid van twee pers: ex-wereldkampioen dam- i Ton Sijbrands en internatio- I schaakmeester Rob Hartoch. denksporttoernooi vormt on deel van de festiviteiten van de arige Sportraad. bijzondere schuilt er vooral in dat Jchulpengat zaterdag 'gewoon' in laad is. De dammer en schakers ten dus liefst niet te snel zee- worden. In het verleden werden jachten enkele keren eerder op igelijke manier gemeten. De ite keer was zo'n twintig jaar den, toen de Texelse schaak- En Passant een match uitvocht MSC uit Den Helder. De deel- lers speelden ieder twee partijen: op de heenweg en één op de gweg, waarna ze de boot weer ihten verlaten. De aankondiging dat evenement trok toen zelfs elijk de aandacht, maar de uit- ielijke belangstelling was margi- l, omdat allerwegen werd veron- teld dat het om een 1 april-grap programma voor zaterdag staat net helemaal vast, aangezien de imsatoren ook de deelnemers jenschap willen geven In prin- worden vierkampen gespeeld, rbij zowel de schakers als de uners drie partijen spelen en ds een uur bedenktijd hebben ,e indeling wordt rekening gehou- met de speelsterkte. Mocht het Ier zo zijn dat de deelnemers een voorkeur hebben voor de zoge noemde vluggertjes, dan wordt het programma bijgesteld. Mensen kun nen ook kiezen voor een dam- of schaakpartij tegen de computer Kampioenen De rol van Sijbrands en Hartoch is eveneens flexibel. Zij spelen waar schijnlijk simultaan of vluggertjes tegen passagiers, deelnemers en mogelijk de computer Ook verzor gen ze demonstraties en spelen ze één of meer partijen 'blind', dus zon der dat ze bord en stukken zien Sijbrands en Hartoch, die beiden al eerder op Texel waren, zijn bepaald niet de minsten. Hartoch is interna tionaal schaakmeester en werd ooit op een haar na Europees jeugd kampioen Sijbrands werd zelfs tweemaal wereldkampioen Daar naast is hij in het bezit van het we reldrecord Windspelen. Wie wil meedoen aan het denksport- spektakel kan om 10.05 uur op 't Horntje aan boord gaan. De overkantse deelnemers hebben hun eerste overtocht dan al achter de rug Naast Sijbrands en Hartoch hebben inmiddels zo'n twintig schakers en dammers van de vaste wal hun deel name toegezegd. Een mooi getal, maar niet meer dan een begin, ver moedt de organisatie. In haar uitno diging wordt opgeroepen zo spoedig mogelijk te reageren, 'omdat deze veerboot maximaal 1500 passagiers mag vervoeren' De Texelaars die van plan zijn mee te spelen, wordt in ieder geval dringend verzocht zich alvast aan te melden (Piet Bakelaar, tel 313 843), opdat de organisato ren alvast enig zicht op de belang stelling kunnen krijgen. De wedstrij den zijn om 17 00 uur afgelopen Hitunanieme besluit om af te zien van een fusie en zelfstandig door te gaan zorgde bij sommige iterenders voor zó veel frisse i, dat bijna weer eens werd lonnen. Tegenstander ïek'78 gooide in Avenhorn ech- roet in het eten door tien mi- fti voor tijd alsnog op gelijke jte te komen: 1-1. Ier de geblesseerde Aard Johan Ie Brink maar mét Piet Koning ia', I gelederen begon Oosterend de I strijd met een stevige bries in de Dat beviel uitstekend, want if de eerste minuut ontstonden len om de score te openen. De ■ler van Kwiek stond echter tel- I weer op de goede plaats. De Igastheren wisten daarentegen I its een enkele keer gevaarlijk keeper Marco Drijver opduiken, hij bewees deze middag weer IcB nog lang niet te zijn afgeschre- een overwinning ging het alsnog mis. De laatste man van Kwiek nam de bal uit een afgeslagen cornerbal in eens op de schoen en liet met zijn verwoestende uithaal keeper Drijver kansloos (1-1) Zondag speelt Oosterend eindelijk weer eens een thuiswedstrijd Ge zien de stijgende lijn van de afgelo pen weken, wordt rekening gehouden met één of meer punten Zaterdag 17 april Texel'94 B1-Victoria O. B1 13.30 Texel'94 B2-BKC B2 13.30 Oosterend B1 -Sint Boys B1 13.30 ZDH/SVC B1-VIOS B2 13.30 WGW C3-De Koog C1 14.30 Helder C1-Texel'94 C1 14 00 Texel'94 C2- WGW C4 13.30 SRC D1-Texel'94 D1 11.00 Texel'94 D2-JVC D2 10.30 Texel'94 D3-HRC D5 10.30 tweede helft kreeg Kwiek meer ,B) op de wedstrijd en moest SVO nderste uit de kan halen om het lijf te redden. Toch was het de «liggende ploeg die uit één van Ile' opgezette counters op voor- flig kwam. Een achterbal werd Oennis Vonk in één keer in het jebied van Kwiek gelegd en Ger Vlaming met een uiterst eze lob over de uitgekomen |nan afgerond (0-1). k trok vervolgens vol ten aan- naar de SVO-verdediging, met 3loem in een hoofdrol, wist niet wijken. Toen de Oosterenders -ichtig begonnen te hopen op G-voetbal Meteoor 1-Texel'94 1 12.00 [pioen zijn ze al, maar het zaal- lalteam De Koog 1 is hard op fat ook nog eens ongeslagen te sn. Vrijdag bond het team op pit J'elleboog met 5-1 aan de kar. Texelse pupillencompetitie Texel'94 F1-ZDH F1 10.00 SVO F1-Ajax 10.00 Texel'94 F3-Texel'94 F2 10.00 SVC F1-Texel'94 F4 10.00 SVO E1-SVO E2 11.00 Texel'94 E2-De Koog E1 11,00 Texel'94 E5-Texel'94 E4 11 00 SVC E1-Texel'94 E1 11.00 De Koog D1-ZDH D1 12.00 De Koog F1. Texel'94 E3 en SVO/SVC D1 vrij. Zondag 18 april Oosterend-Sint Boys 14.00 Texel'94 2-SVW27 5 12.00 Hollandia T. 4-Texel'94 3 14.30 JVC 5-Texel'94 4 14.00 WGW A2-Texel'94 A1 11.00 Recreatievoetbal Texelse Boys-Oosterend 1 10.30 De Koog-Oosterend 2 10.30 De fusie tussen de voetbalclubs SV De Koog en SV Oosterend (SVO) is van de baan. Zaterdaga vond besloten de leden van SVO unaniem om als zelfstandige ver eniging verder te gaan. Eerder hadden de leden van De Koog zich vóór samenwerking uitge sproken. In tegenstelling tot de vorige leden vergadering die aan het samengaan van de clubs was gewijd, was de opkomst zaterdag in de kantine van SVO groot Meer dan vijftig leden zorgden voor een vol huis Zij bleken te hechten aan het zelf standige voortbestaan van hun ver eniging en wezen de fusieplannen eenstemmig van de hand Het SVO- bestuur kon daarmee leven, maar stelde wel als voorwaarde dat zich genoeg vrijwilligers beschikbaar zou den stellen die bereid waren de schouders eronder te zetten 'Dat is gelukt', aldus een tevreden voorzitter Piet Graaf. 'Zonder vrijwil ligers gaat het niet. Er hebben zich gelukkig voldoende leden aangemeld die in verschillende commissies gaan plaatsnemen, zodat SVO voor lopig vooruit kan.' Voorzitter Jan van Beek van De Koog ervaart het afblazen van de fusie met als een domper. Van Beek 'Ons hadden al signalen bereikt dat In een wedstrijd die er eigenlijk niet meer zoveel toedeed, maar desondanks soms bijzonder grimmig was, heeft Texel'94 met 4-1 verloren van De Rijp. Enigs zins geflatteerd gezien de verhou dingen in het veld. Ondanks een forse hoeveelheid kansen, wilde het scoren bij de Texelaars maar niet lukken. 'Vandaag weer lekker voetballen te gen Texel, een ploeg met historie.' de fusie niet door zou gaan We gin gen er al vanuit dat we zelfstandig verder moeten. Ook omdat de ter mijn van 1 mei met haalbaar leek groeide het besef dat we zelf de mouwen op moeten stropen om te overleven.' Van Beek houdt de deur voor een fusie in de verdere toekomst op een kier en denkt voor dit jaar nog aan een zwakkere vorm van samenwer king, bijvoorbeeld tussen de A- en B- jeugd van beide verenigingen Ook Piet Graaf sluit dat niet uit: 'Praten kan altijd en samenwerken blijft mogelijk', aldus de SVO-voorzitter. Dat vermeldde het programmaboekje van De Rijp, dat net als de gasten vijf jaar geleden nacompetitie speelde in de derde klasse. De Texelaars werden toen op het nipper tje van promotie afgehouden door Geel-Wit uit Bloemendaal. Anno 1999 zijn beide clubs terug in de vierde klasse en is flink aan kwali teit ingeboet. Texel'94 moest ditmaal aantreden zonder de geschorste John List en Gerko van Putten, Erik Wuis en Barry de Vries, die alledrie kampen met blessures Dat was kennelijk wennen, want binnen twee minuten keek de ploeg tegen een achterstand aan. Bart Heerschap moest in de tiende minuut gestrekt naar de hoek om 2- 0 te voorkomen. Texel'94 kreeg eveneens kansen, maar de voor- waartsen misten de juiste richting. Na een klein half uurtje werd het toch gelijk. Erwin Koning schoot de bal via de doelman tegen de lat en Paul van Exel was er als de kippen bij om in te koppen- 1-1 Hoewel Texel daarna meer greep op de wedstrijd kreeg, kwam De Rijp toch wederom op voorsprong. Eerst voorkwam keeper Heerschap bij de eerste paal nog een zeker lijkend doelpunt, maar één minuut voor rust moest hij toch het loodje leggen na een aan de tegenstander toegekende penalty Direct na de hervatting miste Arnold Kaercher op een haar na het doel van de thuisploeg. Daarna werd de strijd grimmiger Sommige Rijpers gingen tot op de grens. De scheidsrechter was hier niet goed tegen opgewassen Dat zorgde voor irritatie bij de Texelaars, van wie er drie tegen een gele kaart opliepen. Nadat een tweede goal van Erwin Koning om onduidelijke rede nen werd afgekeurd, knapte er iets in het team en binnen twee minuten liep De Rijp uit naar een 4-1 voor sprong. Komende zondag is Texel'94 vrij, de week erop staat tegen Wieringer- waard de laatste thuiswedstrijd op het programma. ZDH blijft verbazen. Na de ze vende gewonnen wedstrijd na de winterstop (3-0 tegen DWOW) komt de winst van de derde periodetitel en daarmee plaatsing voor de extra wedstrijden om pro motie steeds dichterbij. Tegelij kertijd ligt ook het degradaties pook nog steeds op de loer, omdat de concurrenten onderin de ranglijst eveneens wonnen. van De Koog (in willekeurige volgorde). Pleter List, Marcel Ris, Rob van der Stap, Martijn de Veij, Ruben Boogaard, Bart Heerschap en Eelman. Afwezig Is Gerko van Putten. IFotoGorardTmmomutn

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5