Stuurmanskunst op de vierkante meter Tegenslagen voor wielervereniging tnksporttoernooi in Irek bij overkanters Robert Bakker wint bijna NK duatlon TEXELSE^" couRANT gende plaats or Jimmink Programma zaalvoetbal SVO weer nodeloos naar nederlaag Uitslagen voetbal Voetbal programma ZDH-ers geëerd v.~ Organisator Piet Beers (links), al vanaf 1990 in touw voor de Jaap de Graaf-bokaal, en zijn opvolger Gerard Kriek, volgen op het onderdeel vaardigheid de verrichtingen van Kees Bakker, met Eafke. (Foto Gerard TimmermanI DINSDAG 20 APRIL 1999 immink van de Bouw- RAB/Bauknechtploeg Is in de wielerronde van als negende geëindigd, met Marten Visser wist zich in de voorste groep haven; de andere Texelse mers werden op achter- iereden. e van Schagen wordt op een en hobbelig stratenparcours 1, wat veel van de renners vlaelke bocht moet flink aangezet en dit werd de I Texelse renners al snel lAlleen Jimmink en Visser fcfden zich voorin, maar erg Vsten zij met Ti|dens een Iprint spurtten de Texelaars (reen paar knaken de longen lijf, waardoor ze de Inde kopgroep - die vlak wegreed - moesten laten Hmmink wist een negende behalen in de sprint van het Visser eindigde als elfde Jen de prijzen Vinke presteerde bij de rs naar behoren. Weer hersteld van de griep die deelname aan de Ronde van Holland kostte, kampte hij in ipekoers 'Ster der Beloften' >1 de naweeën. Tussen de rrenners werd hij in de etappe op achterstand waarna de jury hem uit de haalde. In Schagen bleef loorm het peloton, dat door je tempo flink werd uitge- De twee andere Texelse rs waren snel klaar- Joost werd al na enkele ronden is uit de wielen gereden, Ivo Ton het tempo ook niet volgen lie voortijdig af. r~ dag 21 april 4 9-Jelleboog 4 18.45 nes - RCZ 1 19.35 tl zaaldienst. dag 22 april k 3-ZDH 1 18.30 [nd 2-Nioz 19.20 [exel'94 2 20.15 fexel'94 10 21.05 |3-Texel'94 4 22.00 fend heeft zaaldienst. 23 april |g D1-selectie D-pup. 16.45 |C1-De Koog C1 17.30 g 2-De Krim 2 18.15 g 1-Jelleboog 2 19.05 (-Klif 1 20.00 11-Texel'94 1 20.50 1-Jelleboog 1 21.45 2-Jelleboog 3 22.35 heeft zaaldienst. Frits Witte heeft met de Fries Jelmer zondag in manege Aken- burg zowel de dagprijs als de competitie om de Jaap de Graaf- bokaal gewonnen. Joop Noom met de Fries Thunder eindigde op de tweede plaats in het eind klassement. Wegens de niet al te beste weers verwachtingen en de toestand van het veld werd besloten om de finale wedstrijd in de binnenbak van de manege te verrijden Net als de eer ste jaren gebruikelijk, was de jury ditmaal Henk Heetveld. Hij vond het héél positief dat elke menner met een rustige hand reed. Het viel hem echter wel op dat veel paarden op de rechterhand vaster zitten dan op de linkerhand. Het is goed als de menners hieraan extra aandacht schenken. De laatste vaardigheidsproef die Piet Beers uitzette (hij verlaat na negen jaar de organisatie commissie), bleek extra moeilijk uit te pakken. De schaapskooi, een aantal scherpe wendingen en de behoorlijk krappe tijd waarin het par- coursje moest worden gereden, zorgde voor veel strafpunten Alleen Carla van Wijngaarden met Ferdinand, Karin Brans met Thunder en Carlo Witte met Figaro bleven foutloos. In de afsluitende barrage namen zij toch teveel risico en gooi den er alle drie één of meer balletjes af, niemand vergaarde dus punten voor het barrageprijsklassement. Frits Witte reed de beste dressuur- proef van de dag, gooide er slechts één balletje af en eindigde op de eerste plaats op deze finale wedstrijd. Tweede werd Marit Visser - de Leeuw met Cendo. Zij reed een goede dressuurproef, maar bleef met de vaardigheidsproef net niet binnen de tijd. Derde werd Carla van Wijn gaarden met een foutloze vaardigheidsproef en een goed re sultaat in de dressuur Vierde en vijfde werden Cor de Lugt en Jan Schaap, beiden rijdend met de Fries Victor. Ans Blom - de Graaf, dochter van "Ome" Jaap de Graaf waarnaar deze competitie is vernoemd, was ge vraagd om de prijzen uit te reiken. Joop Noom stond na vijf wedstrijden aan kop in het tussenklassement, met slechts drie punten voorsprong op de nummer twee, Frits Witte. Joop Noom was tevreden over z'n dressuur, maar gooide er twee bal letjes af in de vaardigheidsproef en kon z'n eerste plaats met vasthou den. Witte reed een zeer goede finalewedstrijd en mocht de bokaal mee naar huis nemen. Joop Noom werd tweede Jan Schaap, nog geen jaar woonachtig op Texel en voor het eerst uitkomend in de Jaap de Graaf- bokaal, eindigde op een keurige derde plaats. Vierde werd Elles Witte, net als haar vader uitkomend met Jelmer. Carla van Wijngaarden is door haar goede prestatie in de finalewedstrijd twee plaatsen ge klommen en geëindigd op de vijfde plaats. Paul Bakker reed met de Fjord Jesper de op éen na beste dressuur- tilreerd zette oud-wereldkampioen dammen Ton Sijbrands zijn tegenstanders ^Ord. (Folo Joop Rommols) '^sportmanifestatie die za- 'Op de Teso-boot Schulpen- 'd gehouden, is een groot geworden. Maar liefst 44 rs en 37 dammers kruisten ens met elkaar en met pro- en Ton Sijbrands en Rob ik Teleurstellend voor de iatie was de deelname van 'rs, die met minder dan tien nemers kwamen uit alle hoe laten van Noordholland, waar bs een uitnodiging hadden tn Een grote groep jeugdige rs was afkomstig uit gowaard. Leeftijdsgenoten uit ncras, die kwamen schaken, zelfs als team, want ze had- imaal het shirt van hun vere- a' speelden de denksporters t'ien in 17 groepen. Het was varieerd spektakel, want ter- ene deelnemer tien partijen 6 waarin hij slechts tien mi- 'edenktijd had, waagde een taagder iemand zich slechts e Partijen waaraan hij drie mocht besteden. Het was ge klus voor de organisatie, waar de praktische zaken in handen waren van de Texelse clubs. De ja rige Sportraad, die het evenement vooral als promotie van de denksport zag, zorgde vooral voor de contac ten met Teso en Rebotex en dekte de kosten. Overigens waren de deel nemers bijzonder tevreden over de ambiance en over de service van de medewerkers van het buffet. Slechts een enkeling had zich eraan gestoord dat het minder stil was dan te doen gebruikelijk bij dammen en schaken. Anderen vonden de salon aan het eind van de middag (er was om tien uur begonnen) wat bedompt worden. Prominenten Oud-wereldkampioen dammen Ton Sijbrands en internationaal schaak meester Rob Hartoch bleven de rust zelve Beiden speelden aan de lo pende band 'vluggertjes' en kleine simultaanséances tegen deelne mers en passagiers. Beiden bleven ook de hele dag ongeslagen, zelfs in de 'blindpartijen', waarbij ze het zonder bord en stukken moesten stellen. Sijbrands moest in zijn wed strijd de enige remise van de dag toestaan. Zijn tegenstander, de re gionale topper Stef Keetman, had daarvoor wel enige hulp nodig. Op het moment dat hij tien tegen negen schijven achter stond, schakelde hij het ijzersterke computerprogramma Truus in. dat hij zelf opzette en ont wikkelde. 'Die slaagde er op een heel creatieve manier in te ontsnap pen naar remise', blikte Sijbrands later zonder teleurstelling terug. Hartoch speelde één partij blind te gen de gecombineerde breinen van de Texelse toppers Rinus Vittali, Jaap de Wijk en Piet Bakelaar. Die legden de meester het vuur na aan de schenen, maar redden het ten slotte niet. De partijen vormden ook voor de toeschouwers een hoogte punt, omdat de zetten dankzij de technische inbreng van audiobedrijf Stiehl werden geprojecteerd op een groot scherm Een dag later speelde Hartoch nog maals. Dat gebeurde in strand paviljoen Paal 9, waar hij simultaan speelde tegen zes belangstellenden. Het waren er te weinig om het hem erg moeilijk te maken. De voetballers van Oosterend heb ben wederom het onderspit moe ten delven. Op het veld aan de Vliestraat ging Sint Boys met 1-3 met de overwinning aan de haal. Net als zovaak verzuimde SVO de kansen te benutten. Oosterend begon zeer matig. Foute passes en rommelig voetbal zorgden ervoor dat de toeschouwers zich stonden te verbijten langs de lijn Sint Boys wist dan ook op voor sprong te komen, toen de geheel vrijstaande spits na vijftien minuten keeper Marco Drijver kansloos liet met een harde schuiver. Nog geen vijf minuten later werd het zelfs 0-2 Ditmaal mocht de spits de doelman zelfs tweemaal ongehinderd op de proef stellen. De eerste keer strandde hij nog op Drijver, de tweede maal was het raak. SVO leek wakker geschud, zette de aanvallen zorgvuldiger op en dwong zelfs af en toe een kans af. Tien minuten voor rust verkleinde Sil van Dijk de achterstand Hij bereikte met Robert Bakker uit De Koog is bij het nationaal kampioenschap duatlon voor junioren in Venray tweede geworden. Zijn achter stand op de winnaar bedroeg slechts 19 seconden. Tweeling broer Erik was minder succesvol. Hij kampte met een ontstoken teen en moest genoegen nemen met een plaatsje in de middenmoot. Robert Bakker moest diep gaan voor zijn zilveren medaille. Gedurende de eerste twee onderdelen (5 kilometer lopen en 20 km fietsen) streed hij goed mee in de ongeveer twaalf man sterke kopgroep, waar voortdurend stuivertje werd gewisseld. Met tus sentijden van 17.56 en 41 36 minu ten kwalificeerde hij zich aan het begin van de derde proeve (2,5 km fietsen) als negende. Toen sloeg Bakker zijn slag. Hij snelde bijna iedereen vooruit en moest met zijn eindtijd van 49.32 minuten alleen een Zwitser, een Nederlander en een Belg voorrang verlenen. Omdat de buitenlanders buiten mededingen meededen, mocht Bakker de op- één-na-hoogste trede van het ere podium beklimmen, waarna het Wil helmus werd gespeeld. Eerst moest Bakker echter de tol voor zijn inspan ningen betalen, toen zijn maag om hoog kwam en hij moest overgeven. enkele fraaie bewegingen de achter lijn. leek een voorzet te geven, maar krulde de bal fraai in de verste hoek. Na rust zocht SVO gelijk de aanval. Dat resulteerde in enkele doelrijpe kansen Dennis Vonk kopte de bal uit een corner richting bovenhoek, maar de lat voorkwam een treffer. Nog geen minuut later deed zich exact de zelfde situatie voor. Dit maal eindigde een kopbal van Eddy de Vries op de lat. Toen even later Ger Vlaming zijn schot van de lijn gehaald zag worden, leek de gelijk maker er toch echt van te komen. Maar ook ditmaal sloeg de tegen stander toe. Die had daarvoor slechts één kans nodig. Als het aan de commentator had gelegen, had de Texelaar het ere metaal niet omgehangen gekregen. Hij zag Bakker over het hoofd en noemde een twee seconden na hem komende concurrent als tweede Nederlander. Dankzij de chip die ie dere deelnemer aan de enkel had bevestigd, kon Bakkers juiste posi tie echter worden bepaald. Voor Erik Bakker was de wedstrijd een kwelling. Hij had flinke pijn aan een voet en eindigde ruim drie minu ten achter zijn broer op de 31ste plaats in het algemeen klassement Hij was 18de Nederlander. Hij krijgt echter nog voldoende kansen om zich te profileren, want beide Kogers doen dit voorjaar mee aan een wedstrijdserie die hen naar tal van plaatsen in Nederland brengt. In Leeuwarden werd Robert twee we ken geleden al derde. proef van de dag, maar miste in eer ste instantie een poortje in de vaardigheidsproef en eindigde daar door bij deze wedstrijd in de midden moot. De dressuurproef leverde hem wel veel punten op voor het dressuur- prijsklassement. Paul Bakker ein digde hierin bovenaan. Joop Noom ging na vijf wedstrijden aan kop in het barrageprijsklasse ment In de finalewedstrijd bleef nie mand foutloos in de barrage en mocht Noom deze prijs dus mee naar huis nemen. Uitslagen Dagpriis (resp dressuur, vaardigheid en to taal) 1 Fnts Witte 47. 5, 52; 2 Marit Visser - de Leeuw 54. 3. 57; 3 Carla van Wiingaarden. 57, 0. 57, 4 Cor de Lugt 54. 10. 64; 5 Jan Schaap 58, 6, 64; Eindklassement 1 Fnts Witte 313; 2 Joop Noom 331, 3 Jan Schaap 332, 4 Elles Witte 338. 5 Carta van Wijngaarden 344 Dressuurpnjsklassement 1 Paul Bakker 34, 2 Elles Witte 26; 3 Fnts Witte 22 Barrageprijsklassement. 1 Joop Noom 26, 2 Carlo Witte 24, 3 Frits Witte 20 De wielervereniging had vrijdag met flinke tegenslag te kampen. Eerst bleek de jurywagen te zijn opengebroken en leeg gestolen. Vlak vóór en tijdens de wedstrijd kwamen enkele renners lelijk ten val als gevolg van algengroei op de baan. De gladheid was een strop. Niet al leen voor Theo Boom en Niels Jimmink, die door hun valpartijen niet aan de wedstrijd konden mee doen, maar ook voor de vereniging zelf. Door veegwerkzaamheden van gemeentewerken leek de gladheid enkele weken geleden bestreden Nu echter bleek de flauwe bocht achter de sporthal, waar nauwelijks zonlicht op valt. nog steeds een las tig te nemen stuk Zowel Boom als Jimmink ging er tegen de grond. Het leegstelen van de jurywagen was een nieuw fenomeen, nadat de wielervereniging wel al enige malen last had gehad van vandalen. Dit maal was sprake van een voorbe reide inbraak Blijkens de wijze waarop sloten en kettingen waren doorgezaagd en waarop met hulp van een schroevendraaier de aan sluitingen waren losgemaakt, waren de inbrekers doelbewust op stroop tocht gegaan. Er werden een kabelhaspel, een portable radio, een cassetterecorder en een versterker buitgemaakt. Het toeval wilde dat gemeenteraads leden juist deze avond een kijkje kwamen nemen om te onderzoeken waarom de wielervereniging zo ge brand is op goede veiligheidsmaat regelen. Het bestuur bepleit een to tale afsluiting van het nieuw in te richten sportpark, niet alleen om de renners tijdens een wedstrijd te be schermen tegen loslopende honden, argeloze voetgangers en afge dwaalde ballen, maar ook om van dalisme tegen te gaan Wedstrijd Uiteindelijk vervolgden 26 deelne mers de wedstrijd. In de C-poule wisten Norbert Dankers, Eric Boer- sen en Aad Stiggelbout zich los te maken van de overige renners De dames José Huisman, Bettina Löscher en Erna Kuip streden vooral met elkaar in plaats van tegen el kaar. Dat bleek ook toen ze geza menlijk als vierde de finish passeer den. Judy Witte droeg met een zevende plaats de rode lantaarn. In de B-poule ontstond een span nende wedstrijd met uitlooppogingen van diverse renners. Niemand wist echter te ontkomen aan de greep van het collectief, zodat een massa sprint de beslissing moest opleve ren. Rinus Kooger bleek de sterkste, vóór Piet Kingma, Leon Wester- laken, Menno Goënga en Colinda Brouwer Wellicht geholpen door de verwarring die ontstond bij de val van Niels Jimmink wisten Joost Bakker en Willem van Tatenhove direct na de start aan de aandacht te ontsnappen van de andere renners in de A-poule. Hun gezamenlijke inspanning bleek onvoldoende om de koplopers nog te achterhalen. In de eindsprint won Bakker eenvoudig van Van Tatenhove Ricardo de Graaf ein digde als derde in het versnipperde deelnemersveld, gevolgd door Otto Goënga, Harry Kingma en Loek van Vliet. Zaterdag 17 april Texel'94 B1-Victoria O. B1 3-1 Texel'94 B2-BKC B2 14-4 Oosterend B1 -Sint Boys B1 4-1 ZDH/SVC B1-VIOS B2 afg. WGW C3-De Koog C1 1-7 Helder C1-Texel'94 C1 3-2 Zaterdag 24 april Reiger Boys B1-Texel'94 B1 10.45 Texel'94 B2-Succes B2 13.30 Texel'94 C1-Berdos C1 13 30 HRC C2-Texel'94 C2 13.00 De Koog C1-BKC C1 13.30 Texel'94 D1-Schagen D1 10.30 Sint Boys D1-Texel'94 D2 10.00 WGW D5-Texel'94 D3 9.30 Texel 94 C2- WGW C4 SRC D1-Texel'94 D1 Texel'94 D2-JVC D2 Texel'94 D3-HRC D5 G-voetbal Meteoor 1-Texel'94 1 G-voetbal HIS 2-Texel'94 2 11.00 Texelse pupillencompetitie De Koog F1-SVO F1 10.00 Ajax-Texel'94 F1 10.00 Texel'94 F3-SVC F1 10.00 Texel'94 F4-Texel'94 F2 10.00 SVO E1-Texel'94 E3 11.00 Texel'94 E1-SVO E2 11.00 Texel'94 E2-Texel'94 E4 11.00 SVC E1-Texel E5 1100 SVC/SVO D1-ZDH D1 12.00 ZDH F1 en De Koog E1 en D1 zijn vrij. Zondag 25 april T exel'94-Wieringerwaard ZDH-Winkel SVO-Jisp De Koog-Vesdo Texel'94 2-Victoria O 2 Egmondia 4-Texel'94 3 BKC 4-Texel'94 4 Texel'94 A1-Hollandia T. A1 WGW B3-SVO B1 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F1-ZDH F1 6-0 SVO F1 -Ajax 0-1 Texel'94 F3-Texel'94 F2 0-6 SVC F1-Texel'94 F4 afg. SVO E1-SVO E2 0-6 Texel'94 E2-De Koog E1 9-2 Texel'94 E5-Texel'94 E4 0-10 SVC E1-Texel'94 E1 afg De Koog D1-ZDH D1 afg. Zondag 18 april Oosterend-Sint Boys 1-3 Texel'94 2-SVW27 5 3-3 Hollandia T. 4-Texel'94 3 2-5 JVC 5-Texel'94 4 8-1 WGW A2-Texel'94 A1 3-4 Recreatievoetbal Texelse Boys-Oosterend 1 2-1 De Koog-Oosterend 2 1-0 ZDH-voetballers Ton Arnout en Wilfried Commandeur speelden donderdagavond in sporthal Ons Genoegen hun vijfhonderdste wed strijd in de zaal De geboren Hoornders zijn beiden woonachtig in Den Burg. maar altijd trouw gebleven aan de ZwaluwenOok buiten de wedstrijden om hebben zij zich jaren lang ingezet voor hun club. een extra reden voor ZDH-voorzitter Jaap Lap om de jubilarissen in het zonnetje te zetten Woorden van dank. bloemen en een dinerbon vie len de voetballers ten deel. De wed strijd ging met 5-1 verloren. Wilfried Commandeur (I.) en Ton ArnoutTwee fantastische leden', aldus Jaap Lap.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5