Zak-actie levert f9.000,- op 7 Atletiekbaan wordt och niet verplaatst TEXELSE COURANT EXELSE^COURANT Stukkie voor de krant? Vrijer verkeer in Parkstraat ■team kampioen Wielertrainer bezoekt Texel Feyenoord F1 op jeugdtoernooi Bezwaar Strend en Calluna 'ongegrond' Bedrijvig/^ Bedrijvengids voor Texel G-team overwint degradatiespook Matige start Texelse golfers Tenniscompetitie Scouting Texel verkoopt loten Eilandcompetitie Geslaagd Golfbaan houdt zondag open dag Ronde om Texel live op internet Nieuwe lente in Molenkoog Van der Veen en Westdorp winnen vijfde kaarttitel Schoolvoetballers strijden om de eer VRIJDAG 23 APRIL 1999 atletiekbaan in het nieuwe rtpark Den Burg-Zuid komt niet het C-veld van de voormalige xelse Boys, maar blijft waar die rond het B-veld. Sportraad, tbalclub Texel'94 en de etiekvereniging zijn het daar- er dinsdagavond eens gewor- is lang geworsteld over de ligging de baan, maar dat past wel in welzijnswethouder Nel Eelman continuing story van sportpark Burg-Zuid noemt. Bij nader in- bleken er te veel bezwaren te ven aan de aanleg van een com et nieuwe baan om het vanaf de ffelderweg gezien achterste voet- veld, zou de boomsingel tussen voet- eld en wielerbaan gekapt moe- worden en het aangrenzende B- moeten opschuiven richting het van de hondenclub Dat kost alleen een flinke som geld: het rtbalveld zou op de lager gelegen ind veel te lijden hebben van Iteroverlast. Uitgerekend één van «strafschopbieden zou in het nat- Ie gedeelte van het hele complex fcen te liggen. >etl atletiekbaan heeft op zijn beurt Idedrassige grond rond het B-veld meer last van het water dan het hoger gelegen C-veld het val zou zijn. Daarom beloofde Qna?t*trL-Jixtlt la int hjrt, ideredactieop nleuwsjacht is, kan het ortomen dat u In de Warmoesstraat or een dichte deur komt te staan, ast de deur hangt een kastje met pen papier. Schrijf uw naam en telefoon- mmer op, gooi het briefje in de bus en nemen 9nel contact op. lefonisch zijn we wel 24 uur per dag IE MILIEU BEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG eenrichtingsverkeer in de kstraat wordt voor een klein teruggebracht. Binnenkort autoverkeer vanaf modehuis irbeek ook richting de Elemert len rijden. 'erzoek van het college zelf heb- b en w besloten om het een- ingsverkeer in te dammen. De lurders ervaren iedere keer hoe het is om vanaf de uitrit aan thterkant van het gemeentehuis moeten rijden via de Wever- it Daarbij ondervindt het winke- publiek in de Park- en Wever- it onnodig veel hinder van de 's. iverleggroep verkeerszaken ziet lezwaren, maar adviseert posi- wer het verzoek. De overleg- |p vreest voor een onoverzichte- situatie op de smalle straat, de bebording nu al voor iidelijkheid zorgt. Daarnaast kan 'erkeer vastlopen in de flessen- die met de maatregel wordt 'ëerd. De ontlasting van het ielert geeft echter de doorslag de overleggroep. Bovendien het eenrichtings-gebod nu ook ,ur, ertreden en is niet gebleken dat |j| 'egale praktijk tot onveiligheid 'verleggroep voelt er niets voor tweerichtingsverkeer al bij heihuis Oosterhof in te laten laaf t. Het traject zou daardoor te iartl,«orden en de toename van Mjtverkeer kon wel eens loppingen veroorzaken. Het col- 'P Je deelt die visie. «eis ^-pupillen van zaalvoetbalteam :nu irim poseren bereidwillig voor de en! s'a van March Heijnen. Daar alle reden toe want de ploeg kampioen. ck.' [D I! wethouder Nel Eelman woensdag in de commissievergadering Welzijn dat er technische aanpassingen zul len volgen Vooralsnog gaat zij uit van een grasbaan, maar Eelman heeft de deur naar een duurdere, door de atletiekclub vurig gewneste kunststofbaan niet helemaal dicht gegooid. Atletiek Vereniging Texel zoekt nog naar een financierings- vorm waarin zowel club als ge meente deelnemen De volgende hobbel die genomen moet worden, is het beveiligen van de wielerbaan. Bi) de Haffelderweg moet een veilige doorgang komen naar het sportcomplex, voor zowel de wielrenners, overige gebruikers als bezoekers. De wielervereniging verkiest een tunnel, maar de ge meente vindt die te duur. Verder is de baan bij regen spekglad. Binnen kort komt een delegatie van de Ne derlandse Wielerume naar het eiland om de baan te bekijken en advies uit te brengen. Wordt vervolgd Bij Wielervereniging Texel is zater dag trainer Ed Broesdner op bezoek. Vanaf 14.00 uur geeft hij onderricht over tijdritten. Naast leden zijn ook andere belangstellenden welkom in het clubhuis aan de wielerbaan. De F-pupillen van Feyenoord komen zaterdag 15 mei naar Texel om deel te nemen aan het Greenside-jeugd- toernooi dat op de velden van SV De Koog wordt gehouden. Ook de jeugd van VV Aalsmeer is vertegenwoor digd. De spelertjes van 6 tot en met 8 jaar, die voor het merendeel nog nooit op Texel zijn geweest, maken de volgende dag een bustoer over het eiland. B en w zullen de raad voorstellen om de bestemmingsplannen Calluna (hotelbouw bij het zwem paradijs) en Oosterend Noordoost ongewijzigd vast te stellen, dus de bezwaren ertegen ongegrond te verklaren. Oosterenders die hebben gevraagd om de aanleg van een tijdelijke bouwstraat zodat het voor de nieuw bouw bestemde verkeer niet over de Cor Bremerstraat hoeft te rijden, krij gen hun zin niet. Het college heeft de kosten van twee mogelijke bouw- straten geraamd op resp. f168 750,- f312.000,-. Dat wordt buitensporig kostbaar geacht voor een tijdelijke voorziening, vooral in verhouding tot de bescheiden omvang van de nieuwbouwwijk. Het bouwverkeer zal dus van de Bremerstraat gebruik maken, maar de toegang van deze straat zal wel worden aangepast en er komt ook een voetpad langs Naast het kleine telefoonboekje heeft Texel nu ook zijn eigen Gou den Gids. vandaag is de Texelse Bedrijvengids verschenen. Circa vierhonderd bedrijven maar ook ver enigingen staan rubrieksgewijs met adres en telefoonnummer vermeld in het door Sacra Promotions en Lange- veld en de Rooy uitgegeven gidsje. De verschillende branches zijn op alfabetische volgorde gerangschikt, zodat het zoeken van een bepaalde winkel of dienstverlener een gemak kelijk klusje is. Het gaat puur om zaken die voor de consument van belang zijn. Alleen bedrijven die na een mailing toestemming hebben gegeven voor vermelding staan erin. De gids is vandaag verspreid met de Texelse Courant. Extra exemplaren zijn af te halen bij Sacra (Stoompoort 7a, Oudeschild) en LenR (Spinbaan 6, Den Burg). J Bij de dinsdagmiddag gehouden actie 'Geef ons de zak' is 11240 kg afgedankte kleding en schoeisel opgehaald. Dat is belangrijk meer dan bij de voorjaarsactie 1998 toen ruim 9000 kg werd ingeza meld, maar minder dan werd op gehaald bij de actie van het afge lopen najaar. De organiserende Rotaryclub Texel is tevreden In verband met 'concur rerende' andere inzamelingen was gerekend op minder. Wel is het jam mer dat de kleding deze keer slechts 80 cent per kg zal opbrengen terwijl het de afgelopen paar jaar steeds f 1 .- was. De prijsdaling is het gevolg van de verminderde vraag naar tweede hands kleding in enkele landen, vooral Rusland De bruto opbrengt van de actie van dinsdag zal dus bijna f9 000,- bedragen Het netto resultaat zal niet zoveel lager zijn omdat de organisatoren deze keer minder kosten hebben gemaakt. Er is bijvoorbeeld afgezien van het huis aan huis bezorgen van een brief met oproep om aan de actie mee te wer ken. Volstaan werd met kleine adver tenties in Texelse Courant en Kabel krant. er vanuit gaande dat de actie 'Geef ons de zak' inmiddels een zo danig begrip is geworden, dat wat minder reclame verantwoord is. Vlot Organisatorisch verliep het ophalen weer uitstekend, mede dank zij het fraaie weer. Vanaf 13 00 uur waren tientallen personen- en vrachtauto's op de weg om de zakken huis aan huis op te halen. Naast de leden van de rotaryclub waren daarbij ook an dere vrijwilligers ingeschakeld, zoals medewerkers van sociale werkplaats De Bolder. Opmerkelijk was dat deze keer veel zakken werden aan geboden in wijken waar er vroeger veel minder stonden, zoals Beatrixlaan en omgeving. De verkla ring is dat de zusters van de Aller heiligste Verlosser die zich jarenlang in 'Sint Jan' bezig hielden met het in zamelen van kleding voor de stich ting 'Mensen in Nood' dit niet meer doen. Verder verschilden de op brengsten per dorp sterk. De Cocksdorp viel dit jaar tegen. In de wijk De Mars in Den Burg werd ech ter bijna twee keer zoveel opgehaald als vorig jaar. In De Koog zijn met alle zakken kle ding in de juiste handen terecht ge komen. Geconstateerd is dat men sen die met de actie niets te maken hadden de zakken weghaalden voor dat de 'Geef ons de zak'-ophalers erbij waren. De medewerking van de Texelaars was weer prima. Er werd niet alleen veel aangeboden, het gebeurde over het algemeen ook op de juiste ma nier. De zakken stonden goed zicht baar aan de weg, keurig dicht- Het degradatiespook lijkt voor het G-team definitief verdwenen. De ploeg was zaterdag tegen Meteoor uit Oostzaan ouderwets op dreef en trof vijfmaal doel. Het was vooral het aanvalsduo Theo Franchimon en Twan van Nuland dat bijzonder productief was. Tien minu ten na de aftrap schoot Van Nuland voor het eerst raak, die daarmee de ruststand bepaalde. Nauwelijks twee minuten na de hervatting speelde Paul Bakker Franchimon vrij, die 2- 0 op het scorebord zette. De tengere Texelaar heeft de vorm weer hele maal te pakken en zette vervolgens een hattrick op zijn naam. Ander wapenfeit kwam op naam van doel man Chris Zijm die zijn ploeg voor een tegengoal behoedde Zaterdag gaat het G-team op bezoek bij HISV in Haarlem-Zuid. gebonden en waren niet te vol zodat ze bij het overladen heel bleven. In veel buurten waren grote aantallen zakken bij elkaar gezet, waardoor het inladen nog sneller ging dan voor heen. Schoenen Op het terrein van Rab in Oudeschild werden de zakken overgeladen in containers, die het eiland inmiddels hebben verlaten. In de loods op het terrein werden door ijverige vrouwen ook de schoenen uitgezocht die be stemd zijn voor het sociaal project Tori Oso van Nel Bakker in Paramaribo. Naar dat project gaan ook de brillen die tot en met dinsdag op de bekende adressen in de dor pen konden worden ingeleverd. Ne gen grote dozen met schoenen wor den naar Suriname verscheept alsmede bijna een halve doos brillen Het team van de Texelse Golfclub is de geassocieerden-competitie van de Nederlandse Golffederatie matig gestart. In Biddinghuizen moest de nationaal kampioen van vorig jaar aartsrivaal Ogan uit Amsterdam voor laten gaan. Het Texelse zestal speelde een wedstrijd over 18 holes tegen drie Amsterdamse teams. Thuisclub Bid dinghuizen speelde zelf niet mee in de zware wedstrijd, die op een slecht bespeelbare golfbaan werd afge werkt. De moeilijkheidsgraad van de baan was veel te laag ingeschat, zodat er slecht werd gescoord en de spelers 6 punten van hun handicap af moesten trekken. De 24 deelne mers scoorden gemiddeld 15 punten onder hun handicap en zelfs de beste speler kwam niet verder dan 33 punten Het team van Ogan won met 158 punten. Het Texelse team werd tweede met 126 punten en heeft daarmee al een flinke competitie achterstand opgelopen. Jan Winnubst scoorde de meeste indivi duele stablefordpunten (26), gevolgd door Paul Kuip (23) en Pieter de Boer (22) Wil Homan behaalde er 19, Peter Boorsma en Henk van Wijk bleven steken op 18 punten. 7213 punten het vorige week verlo ren terrein weer terug te winnen. Ook zij boekten door deze score een plaatsje winst en legden beslag op de zesde plaats in het eindklasse ment. Marja en Martien Bakelaar behaal den met een score van 7185 punten de derde plaats in de ronde. Dit le verde geen winst meer op; zij blijven op de twaalfde plaats steken. Aad Winters en Sjaak Sipsma speel den 7163 punten bij elkaar. Door twee achtereenvolgende goede sco res slaagde dit duo er nog in de rode lantaarn aan een ander koppel over te doen. Ook deze week was er weer een plaatsje winst, waarmee zij achtentwintigste werden. Jelle Wiersma en Johan Vmke staagden er dankzij een score van 7133 pun ten in alle aanvallen op hun tiende plaats af te slaan Fenny en Rob Caspers verstevigden de tweede plaats nog met een keurige laatste ronde Zij speelden 7062 punten bij elkaar. Het avondgemiddelde was 6373 pun ten, er werden 53 marsen gespeeld. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp zijn ook nog marsenkampioen Zij speelden er 71 bij elkaar en ein digden vóór Chris Schraag/Willem Koomen (69), Wil Derksen/Petervan Heerwaarden (67) en Jaap en Theo Witte (66). Eindstand vierde periode: 1 Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp 52 126: 2 Gerda 8 Freek Veeger 50.704; 3 Gonda Kiewiet/Roel de Zwart 49.073. 4 Wil Derksen/Peter van Heerwaarden 48.680; 5.Cees Vinke/Gerrit Smit 48.486 Eindstand competitie 1998799: 1 Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp 201.710; 2 Fenny 8 Rob Caspers 195,268; 3 Gonda Kiewiet/Roel de Zwart 193.980; 4Chns Schraag/Willem Koomen 192.073; 5 Gerda 8 Freek Veeger 191.667, 6 Jaap 8 Theo Witte 190 682; 7.Arend Dijker/Piet Moree 190 429; 8 Cees Vinke/Gerrit Smit 189 784, 9.Wil Derksen/Peter van Heerwaarden 189.760; 10. Jelle Wiersma/Johan Vinke 187 638. Zondag 25 april: Deuce: 9.00 Pennings/Werkman-Erwich/Bakker (e) 9.00 Witte/Witte-Rutten/Gerritsen (d) 19.00 vdBurgh/Terenstra- Mulder/vBenthum (d) 20.00 Goslinga/Zoetelief-vKoppen/ vdWetering (e) Heri Hodie: 9.00 vdBent/Schraag-Saal/Land (e) Uitslagen: Dankers-Noorlander 2-0, Rutten/Gerritsen- Mulder-vBenthum 2-0; vdBurgh-T Witte 1-1, Terenstra-H, Witie 2-0 Ook Scouting Texel doet dit jaar weer mee aan de Nationale Scouting Loterij. In mei gaan de leden langs de deur om voor 2,50 per stuk lo ten te verkopen. De opbrengst wordt gebruikt om een barbecue en een picknicktafel te financieren bij het clubgebouw aan de Bernhardlaan. Het totale prijzenpakket vertegen woordigt een waarde van ruim ƒ130.000.- Naast financiële middelen ontbeert Scouting Texel nog vrijwilligers voor het begeleiden van activiteiten. Wie interesse heeft, kan contact opne men met Peter van der Voort (tel. 310 135) of Tanja Huisman (tel 315 926). Volleybalprogramma dinsdag 27 april Veld A, mannen: 19.15 Cavo Latuco-Super Maarcobouw 20 00 Teso-Maarcobouw Cavo Latuco 20 45 Sportshop-DGM Paal 28/De Krim 21.30Cocky"sKaps.-Paal28 Sportshop 22 1512 Balcken Kobeko Cocky" s Kaps. Veld B, dames: 18.30 Grooten SI.- Jozefsch. Smash '68 19.15 Smash '68- De Rival Grooten Slock 20.00 Top Tien-Wiersma Meubel. Timmer 20.45 K. de Waal-Timmer Bak. Wiersma 21 30 Sportshop- Keursl. DrosK. de Waal 22.15 De Knm-Bar Sportief Keurslager Dros Veld C, dames: 18 30 Gimsel-Cmema Texel Waayer 19.15 Klif 12-Waayer Gimsel 20 00 Haarstudio-Eierlandsche HuisKlif 12 20.45 Westerlaken-Durper DrupEierl. Huis 21.30 Nioz-Leydekkers Westerlaken 22.15 Question-SI. de Boer Leydekkers Wedstrijdleiding; Daan en Dick (tel. 314683/315096) Uitslagen 20 april OSG-Tatenhove 1 0-3; Paal 9-CVI 3-0; Grooten Slock (h)-Super 2-1; Texelse Auto- centrale-WiRoTex 3-0, Cocky's Kapsalon- Kobeko 3-0; 12 Balcken-Paal 28/De Knm 2- 1Euroase-Dennenoord 2-1 LenR-Tatenhove 2 3-0; Rabo-EcoMare 3-0; Zandbank-Slagerij Beverdam 1-2, Sportshop- Teso 3-0; DGM-Maarcobouw 0-3; Zeilmakerij- Wiersma Meubelen 1-2; Top Tien-Jozefschool 2-1; Grooten Slock (d)-De Rival 3-0; De Krim- Keurslager Dros 1 -2; Sportshop Texel-Timmers Bakkerij 0-3; Smash '68-Bar Sportief 2-1. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens een groot feest, dat in september wordt georganiseerd ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Eilandcompetitie. Nadere berichten daarover volgen nog. Hun leeftijd ten spijt zijn Frits Androg en Dirk Hoogenbosch nog eens teruggekeerd naar de school banken Met succes, want beiden slaagden voor de landelijk erkende cursus instructeur hondensport van de Nederlandse Bond van Gebruik- hondensportverenigmgen. Beiden zijn actief bij hondensportvereniging DOS Androg is met zijn Dobermann Pasja Argos van de Bielshoeve verder geslaagd voor het africhtingsexamen IPO 1. Hij volbracht in Amsterdam de onderdelen speuren, appèl en pakwerk met respectievelijk 87, 93 en 84 punten. 100 punten is het maximum. Wie kennis wil maken met de golf- sport, kan zondag tussen 12.00 en 17.00 uur een kijkje nemen en zelf een balletje slaan op golfbaan 'De Texelse' op vakantiecentrum De Krim. Van 13 00 tot 14.00 uur en van 15.00 tot 16 00 uur is er op de driving range een clinic. Tussen 14.00 en 15.00 uur wordt een rondleiding gegeven op 9-holes golfbaan. Verder zijn er de monstraties met onder andere de machines. In clubhuis 't Hanenhuus wordt koffie geschonken. Wie daarna de smaak te pakken heeft, kan zich opgeven voor de introductielessen die op zaterdag en woensdag plaatsvinden Deelname kost 25,- De 22e Ronde om Texel die op 5 juni wordt gevaren, zal voor het eerst live op internet te volgen zijn. Op het eiland komen vier web-camera's te staan en ook vier catamarans worden uitgerust met een tracking and racing unit, zo dat de posities van de boten tij dens de race op het computer scherm zijn te volgen. Moderne satelliettechmeken als GPS en GSM maken de primeur mogelijk De nieuwe hoofdsponsor Cisco Systems heeft het systeem ontwikkeld en partners bij het project betrokken De ronde-organisatie denkt dat het systeem bij vele an dere watersportevenementen kan worden toegepast. Om de mogelijk heden te demonstreren, houdt de Stichting Ronde om Texel een pers conferentie tijdens 'The Internet working Event' die op 27 april in de Amsterdamse Rai plaatsvindt. Overigens is de animo om deel te nemen aan de race groter dan ooit. In nauwelijks twee weken tijd zijn al meer dan 500 van de 700 start bewijzen vergeven. Onder het motto 'Een nieuwe lente, eén nieuw geluid' opent zwembad Molenkoog in Den Burg op 1 mei om 12.00 uur de deuren. Op deze dag gaat ook de voorverkoop van abon nementen van start, die tot 15 mei duurt Gegadigden moeten een pas foto en contant geld meenemen, want het bad heeft geen pm-auto- maat. De laatste speelronde van klaver- jasclub Den Burg is gewonnen door Gerrit Smit en Cees Vinke. Dat leverde zowaar nog een plaats winst op in het algemeen klasse ment. Een prestatie van formaat werd geleverd door Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp, die voor de vijfde achtereenvolgende keer het clubkampioenschap op. hun naam schreven. Dat dit suc cesvolle duo ook de vierde pe riode won, is bijna vanzelfspre kend. Gerrit Smit en Cees Vinke gingen er de laatste avond nog eens goed voor zitten. Zij speelden 7466 punten bij elkaar en stegen in het algemeen klassement van de negende naar de achtste plaats. Theo en Jaap Witte (laatstge noemde werd vervangen door Henk Smit) wisten met een score van Een speelster uil hel miniteam meisjes van Bruinvisschool 1 duelleert met een leeftijdgenote van Thijsseschool 1 om de bal. Op het schoolvoetbaltoernooi dat na een week uitstel wegens de regen woensdag onder stralende omstan digheden werd gehouden, ging de Texelse jeugd diep om de eer van de school te verdedigen. Luidkeels aan gemoedigd door meesters en juffen, klasgenootjes, ouders en bekenden traden in totaal 45 teams tegen el kaar in het strijdperk. Kampioen bij de elftallen werd titelverdediger de Jozefschool. Wat de jongens deden, lukte de meisjes van dezelfde school in poule B van de miniteams. Uitslagen: Poule A elftallen jongens 1. Jozefschool 1, 2. Lubertischool, 3 Fontein 14 Vnje School, 5. Thijsseschool. Poule B miniteams meisjes 1 Jozefschool 1 2 Fontein 1,3 Thijsseschool 1. 4 Fontein 2, 5 De Akker 16. Vrije School 2, 7. Bruinvis 1 8. Vnje school 1 Poule C miniteams jongens. 1Drijverschool, 2. De Akker 2 3. Redmer IJskaschool. 4 De Akker 1, 5 Bruinvis 1. 6. Durperhonk, 7 (Foto Morche Hegnen Kompasschool, 8. Thijsseschool 2, 9. Fontein 2. 10 Kompasschool 2. 11 Jozefschool 4 en Jozefschool 3. 13 Jozefschool 2, 14 Strijbosschool, 15 Bruinvis 2.16 Thijssechool 3 Poule D Overige miniteams meisjes 1 Drijverschool. 2 Redmer IJskaschool, 3 Durperhonk, 4 Stnjbosschool. 5. Thijsseschool 2, 6 Bruinvis 2, 7 Fontein 3, 8 Fontein 4, 9 De Akker 2, 10. Jozefschool 2, 11 en 12 (gedeeld) Thijsseschool 3 en Jozefschool 3 Poule E gemengde teams 1 Daalderschool 2, 2. Daalderschool 1. 3 De Wereld, 4 Lubertischool

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7