de Kroniek Herstel Traanroeier ligt toch op schema De Lentekoningin in het Doolhof rijwielen met remnaaf Excursie „Vogelbescherming". Jubileum St. Jozef-School. Pracht f24,- M. VONK, den Burg. TEXELSE COURANT Donateursactie onder Texelaars Vrouwendag Makers mandala's werken op Texel m DROS' Magazijn. Eerste Texelsche RADIOTOESTELLEN CENTRALE Aansluitkosten f 7,50 Contributie 50 ct. per week Adres FEHRMANN, Heden, Zaterdagavond opening van de zaak in kruideniers- en grutterswaren en aanverwante artikelen. HEINTJE DROS, op 11 en 12 Mei te houden excursie te Texel, N. V. Texals Eigen Stoomboot-Onderneming Aanbieding gevraagd van plm. 220 ton steenkolen. 11 -12 uur in 't St. Janshuis. Vogels in beeld in Galerie Langewaal Leerhuis Telefoonkaart op één na mooiste NlOZ-toneel in De Kampanje Groentje weer gesignaleerd Medische zorg oud Papier Lezing over borstvoeding Lintjesregen gaat aan Texel voorbij H3 Kei"kdiensten Zondag 9 mei 1999 Raadsvergaderin VRIJDAG 7 MEI 1999 'Ik heb liever dat het nu gebeurt, dan later, als de renovatie achter de rug is', zo reageert voorzitter Benno van Tilburg van de Stich ting tot behoud van molen De Traanroeier op het barsten van een enorme dwarsbalk in de Oudeschilder molen. Hij denkt niet dat de fikse tegenvaller van vorige week het herstel en de over dracht van de molen ernstig ver traagt. Zaterdag start een donateursactie onder de Texelse bevolking. Het geld gaat in een onderhoudspot, die mede be doeld is om dit soort calamiteiten op te vangen. Molenrestaurateur Poland uit Broek op Langedijk zoekt momenteel uit wat de financiële consequenties zijn van de vervanging van de veertien meter lange dwarsbalk, die vorige week bij het kruien van de wieken op de wind over de volle lengte barstte. In het renovatieplan was daar geen rekening mee gehouden, maar het zijn tegenvallers die volgens Van Tilburg horen bij dit soort operaties. Er zit ook een goede kant aan: 'Hoe beter de molen nu wordt opgeknapt, hoe minder onderhoudsgeld we later kwijt zijn Van Tilburg probeert de tegenvaller op te vangen binnen het budget van ƒ310.000,- dat eigenaar ENW voor achterstallig onderhoud en ombouw tot korenmolen beschik baar stelt Zaterdag zou de Traanroeier in het kader van Nationale Molendag trots zijn wieken laten draaien, maar dat feestje is van de baan. Wat wel doorgaat is de ondertekening van een intentie-verklaring door de direc teur van ENW, die in de molen plaatsvindt Daarmee bekrachtigt de energiemaatschappij formeel de toe zegging dat de uit 1727 daterende Traanroeier komend najaar weer in Texelse handen overgaat. Dezelfde dag wordt ook het startsein gegeven voor een donateursactie onder de Texelse bevolking. Van Tilburg denkt dat de monumentale molen, die ooit vanuit Zaandam naar Texel werd overgebracht, de Texelaars na aan het hart ligt en dat zij eraan willen bijdragen dat de Traanroeier na voltooiing van de res tauratie tot in de lengte van dagen blijft draaien. Voor een gift van mi nimaal 15.- per jaar krijgen donateurs een abonnement op het blad 'Molenpost' en gratis toegang tot de Traanroeier, die dan tot een attractie van formaat zal zijn uitge groeid. Te zien is hoe het graan tus sen de stenen wordt gemalen, en ook het uitzicht vanaf de vierde verdie ping zal bezoekers bekoren. Die kunnen de molen bereiken via een brug die tussen de graanpakhuizen van het Maritiem en Jutters Museum en de Traanroeier wordt aangelegd. Een andere actie om de onderhouds kosten te financieren is al succes vol: sponsoring door bedrijven. Oudeschilder Frans Schellinger heeft inmiddels 50.000,- opgehaald bij de ondernemers in zijn dorp De sponsoractie wordt uitgebreid tot het hele eiland. Ondernemers kunnen intekenen voor minimaal 250,- per jaar. Als tegenprestatie wordt hun naam vermeld op een bord dat in de molen komt te hangen. Eens in de tien jaar is een onderhoudsbeurt nodig van ƒ30.000.- en eens in de dertig jaar gaat een grote beurt 100.000,- kos ten. Het onderhoudsfonds wordt be halve door donateurs en sponsors gevuld met bijdragen van gemeente, rijk en provincie. De stichting denkt het potje verder te kunnen spekken door merchandising De naam 'De Traanroeier' is inmiddels vastgelegd als merknaam. De bedoeling is dat er producten worden ontwikkeld die ondermeer te koop zijn bij de museumwinkel. Het gaat dan bij voorbeeld om zakjes meel, ansicht kaarten, kleurplaten en model molentjes. Cirkelvormige geometrische voor stellingen sieren deze maand de muren van ontmoetingscentrum Burgwal 37 in Den Burg. Het zijn mandala's, gemaakt door een groep van vier vrouwen en hun lerares, allemaal afkomstig uit Deventer. Hoewel het principe steeds gelijk is en de afbeeldin gen sterke overeenkomsten ken nen, is de uitwerking steeds weer anders. De kunstvorm is vele eeuwen oud en komt in allerlei culturen over de gehele wereld voor De ronde ramen in historische kathedralen zijn eigen lijk weinig anders dan mandala's en ook het dansen in een kring is ver want. Het principe is steeds om een cirkel 'in te vullen', of dat nu met kleurpotlood, verf. Oost-Indische inkt, viltstift of naald en draad ge beurt. 'Mandala's zijn meer dan de coratie', vertelt lerares Myro Slawa 'Zo wordt het maken van mandala's ook in de psychologie aangeraden. Jung schreef er een paar boeken over. Een cirkel staat voor een vei lige plek, waar je tot jezelf kunt ko men. Je kunt het ook zien aan men sen die niet kunnen tekenen Een groot, wit doek is eng voor ze, maar als ze een mandala maken, levert dat vaak heel verrassende resulta ten op Ze wijst erop dat het maken van een mandala ook zin kan hebben bij rouwverwerking en om te mediteren. 'Daarom is het maken ervan in op komst, volgens mij. Veel mensen zijn zoekende, verlangen naar veilig heid en houvast. Wie die gevonden heeft, kan ook buiten de lijnen van de mandala treden. Die gaat de wijde wereld in.' Ze wijst op enkele van haar eigen werken, waarvan de cirkel niet de buitenste lijnen vormt. Lachend 'Maar er zijn natuurlijk ook mensen die dat allemaal maar onzin vinden en gewoon lekker willen tekenen.' Mandala's zijn meer dan decoratie', vinden Ineke van Slooten (rechts) en haar lerares Myro Slawa.' iFcVoJoepRorvneisl Op woensdag 3 mei 1933 werd in Oudeschild het veertigjarig be staan van de Koningin Wilhelmina Bewaarschool gevierd, 'een heug lijk feit, dat natuurlijk niet onopge merkt mocht passeeren.' De school, een initatief van de heren Mets en Muller, telde op dat mo ment zo'n dertig leerlingen en mej G Boon was al zeventien jaar di recteur Tussen de toespraken van - onder meer - burgemeester Oort en pastoor Berkemei|er, kwam de jeugd zelf ook nog even aan bod, waarbij duidelijk werd 'hoezeer mej Boon er slag van heeft met haar kleuterschaar om te gaan en die lol aardige prestaties (weet) te bren gen.' Oudeschild was overigens al in feeststemming na de opvoering van het sprookje 'Het geheim van de Lentekoningin', drie dagen eerder (op zondag 30 april) in het Doolhof. De meisjesclub van Oudeschild bracht dit 'openluchtspel in drie tafreelen' onder leiding van me vrouw Usi-Nagtzaam en mevr. J. Backer-van Putten 'voor een zeer talrijk publiek - naar schalling 250- 300 personen De Texelsche Cou rant deed beknopt verslag en noemde het geheel 'alleraardigst' Jammer, dat door hel spel in de open lucht veel van het geluid ver loren ging. waardoor niet alles ge heel tol zijn recht kwam.' In Oosterend werd op ingetogener wijze de vierhonderdste geboorte dag van Willem van Oranje her dacht. Doel van deze herdenking was, volgens ds. Van der Leer, 'op Ie wekken tot een nog grooter liefde jegens hel Oranje-huis.' Dit doel leek bereikt, het verslag eindigt immers: 'Vol Oran/e-vuur en geest drift verlaat de menigte onder het spelen van een pittige mars het gebouw.' In Den Burg vestigt zich 'blijkens een advertentie in dit nummer met ingang van heden aan hel Schilder- eind de heer A Ten Hooi. tandarts' en nadert de lunchroom van de heer N. de Graaf 'welke in de Weverstraat verrezen is' zijn vol tooiing. 'Een alleszins royaal ge bouw. dal een verfraaiing van den Burg mag heeten De officieele opening is bepaald op Hemelvaartsdag. De naam zal ..De Graaf's Lunchroom" zijn.' Het lijkt dus alles goed te gaan op het eiland, er wordt druk gebouwd en ondernomen, de dijkwerken vor deren gestaag Maar de Texelsche Courant brengt ook ander nieuws. Over de ontwapeningsdebatten in Genëve of de machtsovername door de communistische oppositie in Bulgarije 'Hel loopt schier overal op een dictatuur van links of rechts uit). Over de anti-socialistische omwenteling in Spanje of de 'nieuwe onaanvaardbare eischen' die Japan aan China stelde. En dat in Duitsland alle nationalistische partijen worden opgeslokt door de Nationaal Socialisten. 'En tevens is voor de met-Ariërs, de /oden. een numerus clausus vastgesteld.' De redactie maakte zich in haar com mentaar met onterecht ongerust over het welzijn van het 'deerlijk verarmde Europa'. DOOR EN DOOI V L E K V R I I Wilhelmmalaan. DLN BURG. Aanbevelend, Schildereind 7, den Burg. Leden (en zij. die lid wenschen te wor- den), die deel willen nemen aan de gelieven hiervan opgave te doen hij den heer VV H LAP. Juliar.astraat, DEN BURG die alle gewenschte inlichtingen verslrekt te TEXEL Te leveren tusschen 15 Mei e i I Augustus De voorwaarden van levering ligger ter inzage ten kantore der Onderneming te Den Lurg en bij den Hrer Fr Zegel Kz te Ouderchild Opgaven: 11 Me' 1935. ten zeen ure nam ten kantore te Den Burg De Directeur Gelegenheid tot het aanbieden vangeluk- wenschen op Donderdag 2 Mei (morgen) des vm. van Eén van de vrouwen die veel plezier beleeft aan het maken van een mandala, is Texelliefhebber Ineke van Slooten. 'Ik kom al sinds 1949 op het eiland Mijn dochter heeft heel lang gecorrespondeerd met de zeehondenverzorgster van hel Texels Museum, Annie de Haan, ja. Vroeger logeerden we in hotel De Koogerhoop. Sinds 1971 hebben we een huisje op de Slufterhoek.' Het huisje fungeert deze week als atelier voor de vijf vrouwen. 'Ze heeft ons allemaal enthousiast gemaakt voor hef eiland', vertelt Slawa. Ze verheugt zich op het verblijf: 'Lekker er op uit, de Texelse natuur in En natuurlijk gaan we hard aan het werk.' In galerie Langewaal In De Waal zijn werken van schilderes Lideke Boer (1961) en van beeldhouwer Theo Mulder (1928) te zien, beide naar het thema vogels en natuur. Mulder is als maker van het herinneringsmonument 'De goede herder' voor de gevallen burgers van Texel geen onbe kende op het eiland. Tevens is weer een expositie ingericht in de tuin van de galerie. Langewaal is geopend van dinsdag tot en met zaterdag, van 11.00 tot 17.00 uur. Beeldhouwer Theo Mulder voelt zich vogelaar en verwant met het wad; als kleine jongen bracht hij een be zoek aan Jac. P Thijsse, die toen tertijd in Bloemendaal woonde. Voor het nieuwe gemeentehuis in Hippolytushoef maakte hij een lange rij marcherende rotganzen. Diezelfde vogels waren ook het onderwerp voor een brons dat hij maakte voor het natuurtijdschrift 'Grasduinen'. Mulder volgde zijn opleiding bij Man Andriessen aan de Rijksacademie in Amsterdam en maakte beelden in opdracht van onder andere de ge meentes Haarlem (Kenau), Castricum (verzetsmonument), Den Helder (vechtende kalkoenen). Hij werkt veelal realistisch naar de na tuur en probeert al vele jaren de Waddenzee uit te beelden Dit is terug te vinden in het gedenkteken dat hij maakte voor de slachtoffers van de Dakota-ramp Op een sokkel van basaltblokken ligt een spiegel die de Waddenzee symboliseert. Daaruit wiekt een bronzen vlucht vogels omhoog, afgedekt door een glazen cirkel waarin de namen van de omgekomenen zijn gegraveerd. De schilderijen van Lideke Boer zijn expressief en krachtig. Zij schildert naar haar herinnering en zoekt een beeld dat enkel de essentie van haar gevoel weergeeft. Op deze exposi tie zijn haar onderwerpen vaak vo gels en landschappen. Boer kreeg haar opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag De Overkoepeling van Texelse Vrouwenorganisaties houdt op 18 mei een ontmoetingsdag voor vrou wen De dag begint op hoeve Flora aan de Pontweg. tussen 10 30 en 11.00 uur. Daarna volgt een bezoek aan EcoMare Bezitters van een Pas-65 of een Texelse Museumkaart wordt verzocht deze mee te nemen, anders is de entree voor eigen reke ning. In verband met een geplande duinwandeling is het raadzaam wandelschoenen aan te doen of mee te nemen. Voor de lunch dienen deel nemers zelf een lunchpakket mee te nemen, voor soep en drinken wordt gezorgd. Deelname aan deze dag kost ƒ12,50, opgeven kan (voor 10 mei) bij Ina van der Star, tel. 318317, of Gerda Rungs, tel. 317572 Maandag spreekt prof. dr K A D. Smelik in het Leerhuis over 'Eutha nasie en zelfdoding in het licht van de Christelijke traditie' Smelik (1950) studeerde theologie, Semitische talen, oude geschiede nis en archeologie en promoveerde in 1977 in Amsterdam. Sinds 1990 is hij hoogleraar oudtestamentische vakken, Hebreeuws en judaica aan de Universitaire Faculteit voor Pro testantse Godgeleerdheid in Brus sel. Hij publiceerde onder meer 'Hagar en Sara', 'Behouden schrift', Anti-judaïsme en de kerk' en 'De tweede dood' De lezing wordt gehou den in de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat en begint om 20 00 uur. Voor inlichtingen: J. Vlaming, tel 313193 De Texelse telefoonkaart is uitgeroe pen tot de op één na mooiste van het land. De kaart, waarop het hofje in de Weverstraat is afgebeeld, werd tweede bij de verkiezing van de mooiste telefoonkaart van Neder land, die door de Nederlandse Telefoonkaart Club (NTC) werd uit geschreven De uitgave van Jolande Blom van Sacra Promotions uit Oudeschild kreeg 217 van de in to taal 1386 door NTC-leden toege kende punten en moest alleen de kaart '25 jaar Burum' voor zich dul den De Burumse kaart, met daarop een foto van radarinstallaties, kreeg 330 punten. De Texelse telefoon kaart is o.a bij de VVV en Primafoon te koop. Toneelvereniging Comedia de la NIOZ' doet mee aan het Helders Eenakterfestival, dat zondag 16 mei plaatsvindt in schouwburg De Kampanje De groep speelt 'De Bij sluiter'. een stuk dat is geschreven door één van de leden, Marcel Wernand. Het doek gaat voor de Texelaars open om 15 15 uur. Het festival telt daarnaast zes an dere voorstellingen van verenigingen uit Den Helder, Alkmaar en Wie- ringerwaard. Het begint om 14.30 uur en is rond 21.30 uur afgelopen. In de pauze serveert de organisatie een nasibuffet. De entree bedraagt ƒ10,- Kaarten kunnen worden gereser veerd via tel. 0223 - 610 666. Het groentje lijkt zich definitief op Texel te hebben gevestigd. Inmid dels zijn er weer aardig wat mel dingen binnengekomen van deze bijzondere dagvlinder, die eigen lijk thuishoort in het zuiden en oosten van het land. Toen Piet de Wolf in 1996 het eer ste groentje waarnam, werd hij nog nauwelijks geloofd Het groentje is geen trekvlinder en leeft op ver van Texel verwijderde zandgronden. In 1997 werden drie groentjes op Texel gesignaleerd en vorig jaar steeg het aantal tot 73 exemplaren, die op 12 verschillende locaties werden qe- zien. Onlangs zijn weer enkele tientallen groentjes waargenomen, onder an dere in het Duinpark bij EcoMare, aan het Westerslag en bij De Ruige Hoek aan de Rommelpot. Het lijkt Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8 00 u. Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 318234. Consult uitsluitend na tele fonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: T.M Nie- hoff en A H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: 4 Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde; Centraal Meldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u Uitleenmagazi|n/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werdag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223- 650123. 4 Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 uur bereikbaar) 4 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor name in verpleeg- en verzorgd huis: Stichting RIO Texel Wiering* Opvragen via tel. (0223) 6715! Opname geschiedt op advies huisarts of specialist OVERIGE HULPVERLENING: 4 Brand/Ambulance: Bij brandy voor spoedeisend ambulanceve voer bellen: 1-1-2. Of bel de Mei: kamer Noordholland-noord 5644444. 4 Politie: Keesomlaan 4a, Den Bu- Het bureau is dagelijks open vj 9 00 tot 17 00 u Telefoon: tijdens tooruren 072-5498360; buiten kan tooruren 072-5122222. Bij spoedt sende gevallen: 1-1-2. 4 Gevonden munitie: Bel de poln5 tel. 072-5498360 4 Dierenartsenpraktijk: Keeso- laan 11, Den Burg Alleen in spov. gevallen, tel 312527. 4 Verslavingsproblemen: Voorh bij problemen met alcohol, drugsj andere verslavingen: bel tijdens ka, tooruren 319413 (De Nieuwe Skud 4 Kustwacht: Voor meldingen v schepen en zwemmers in nood fe 316270. 4 Chemicaliën op het strand: Bel) brandweer, 072- 5644444 4 Kunstgebitreparatie: Tando- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheelkuitf centrum; voor ziekenfonds- en pa', culier-verzekerden), tel. 312069. Tandtechniek R. Van Oosten (pa-, culiere praktijk), tel. 310605. 4 Apotheek: Weverstraat 95,0? Burg; tel. 312112. Maandag t/mvij dag 8 00-18.30 u zaterdag 10$ 13 00 en 15.00-17.00 u., zon& 11.00-12.00 en 16 00-17.00 u die tijden alleen voor spoedeisei) gevallen Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de vol gende straten. 7. Gasthuisstraat (vanaf Beatrixlaan richting centrum), Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Gravenstraat, Warmoes straat en Molenstraat. In Oudeschild wordt dinsdag 11 mei vanaf 15.00 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt ver zocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Lactatiekundige Mary Smit houdt woensdag 12 mei een lezing over de plussen en minnen van borstvoe ding. Zij doet dat In de voormalige LTS-kantine aan de Emmalaan. aan vang 19.30 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Aanwezigen krijgen daarvoor ook koffie of thee. Er zijn dit jaar op de dag voor Konin ginnedag geen Texelaars onder valse voorwendselen naar het gemeente huis gelokt om te worden verrast op een koninklijke onderscheiding. Er waren bij de gemeente geen kandi daten aangemeld, zodat ook nie mand bij de Kroon is voorgedragen. De criteria voor de onderscheidingen zijn verscherpt. Mensen die lange tijd achtereen een functie vervullen ko men niet meer automatisch in aan merking voor een lintje. Belangrijker is wat zij in hun werk hebben bereikt of voor de samenleving hebben betekend. erop dat de kleine dagvlinder een blijvertje is op het eiland. Om dat na te gaan en de ontwikke ling van de vlinder te volgen, roept Sytske Dijksen iedereen die een groentje waarneemt op om contact met haar op te nemen: tel. 319 231 of 317 741 (EcoMare). De vlinder is wel klein, maar makkelijk te herken nen aan de helder-groene kleur. Zij is vooral benieuwd of het groentje zich zal verspreiden naar de noord en oostkant van het eiland en of het diertje op de zuidpunt wordt gezien. Meldingen uit die gebieden stelt Dijk sen bijzonder op prijs. Aan het eind van het seizoen bundelt coördinator Cees Maas de waarnemingen en stuurt hij ze op naar de Vlinder- stichting. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Ha;- De Waal: 10 00 u. dhr. B. Guiljan De Koog: 9 30 u. dhr. J. Wietei Den Hoorn: dienst in De Wa-jd De Koog Oosterend: 9.30 u. SOW-tfeêt ds. J. Vonk. Oudeschild: 11.00 u. ds. J 'to; Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. Li Vledder. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10 00 u. ds. H. Scho: ten uit Hoorn; uitz. via De Liet boei. 19.00 u. ds. H. Schouten Oosterend: 9.30 u SOW-diensli NH-kerk; ds. J. Vonk. 19.00 u.d J. Vonk. GEREFORMEERDE GE MEENTE: in kerkgebouw Schoolstrai Oosterend 10 00 en 1600 dienst; woe. 12/05: 19.00 c C.J. Meeuse (HemelvaartsdienS! GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te D;' Burg: tot nader order geen die'? op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg: 10 00l ds. W. Veen; extra collecte v diaconaal-pastoraal Foni Broederschapshuizen; uitz. Radio Texel BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.OOu ev. H. Keizer uit Utrecht. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: za. 19.30 u 19.30l dameskoor; uitz. via De Lichtbc* zo. 10.45 u. herenkoor; neve' dienst en crèche; woe. 12/05 19.30 u. dameskoor. De Koog: don 13/05. 9.30 u. Oosterend: zon. 9.30 u. De Cocksdorp: vr. 19.30 i rozenkransgebed Sint Jan: zat. 16.00 u.; woe.të 05: 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: 0per' bare lezing, 10.30 u.. Bentuvtf overleving 'gekent€' Wachttorenstudie, 11.20 u '-Lf ven na de dood - Wat gelotf mensen? Dinsdag komt de Ten gemeenteraadom 19 30 uur f gemeentehuis bijeen voor eeno? bare vergadering De agenda' als volgt: 1. Opening. 2 Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling besluitenlijst ré vergadering dd 13 april 4. Post onvoorziene uitgaver 5. Wijzigingen Algemene PW lijke Verordening. 6. Toekomst Redmer IJskasd» 7. Loodsvaartuig TesselsW® 8. Vaststelling ontwerp-beste mingsplan Calluna. 9 Vaststelling ontwerp-besiep mingsplan Oosterend 10. Nota reserveringsbeleid 11Voorjaarsnota. 12. Voorbereidingsbesluiten 13. Tuinwallen. 14. Brandkraan Middelton. 15. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 16. Rondvraag. 17. Sluiting. De Traanroeier een markant punt aan de Texelse horizon. Groentje op gevlekte orchis. Foto Sylüko DtjksorVFolo Fibs)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2