Michel Gomez laat /eel achter op Texel Sieme Zijm is blij met zijn nieuwe club Nico Schot nieuwe trainer SV De Koog Dertien Texelaars aan start bij wielerkampioenschap Afscheid met gemengde gevoelens TEXELSE 7 coURANT Eilandcompetitie Tenniscompetities Extra uitzending TVTexel over llja Jaarvergadering Texelse Sportraad Röpke en Zandee winnen bij golf Pupillentoernooi trekt vijfhonderd voetballertjes Voetbal programma Veldloop voor scholieren 'Een sportieve verbetering. Sparta spreekt toch meer tot de verbeel ding dan FC Zwolle, helemaal als straks het nieuwe stadion af is.' Sieme Zijm ziet zijn overgang naar de Rotterdamse eredivisio- nist wel zitten, ook al verkeert de club in degradatienood. Zijm bekeek zondag de wedstrijd Sparta-Willem II, en werd er niet vro lijker op. Zijn nieuwe club speelde dramatisch slecht en ging met 0-4 ten onder Toch is de oud-Texelaar optimistisch 'Ze zijn bezig zich via een gericht aankoopbeleid te verster ken. Michel Langerak is al overge nomen van AZ en dat is toch met de minste.' Ook Zijm stond onder contract bij AZ, maar kwam in Alkmaar nauwelijks aan spelen toe en werd later uitge leend aan eerste-divisieclub FC Zwolle. Daar maakte de 21-jarige linksback en linkermiddenvelder een goede indruk op trainer Jan Everse, die nu de scepter over Sparta zwaait. Op advies van Everse meldde het noodlijdende Sparta zich voor Zijm bij de Alkmaarse club Er werd al snel overeenstemming be reikt over de afkoop van het lopende contract, waarna Zijm met Sparta om de tafel ging De gesprekken resulteerden vorige week in een vier jarig contract, dat komend seizoen ingaat. De ironie wil dat FC Zwolle het goed doet, kans maakt op promotie naar de hoogste divisie en dat de Spar tanen volgend jaar wellicht een trapje lager spelen. Zijm kan dus mis schien beter in Zwolle blijven, wil hij op het hoogste niveau acteren. Dat ziet hij anders. 'Dan speel ik toch nog een jaartje Toto-divisie, dat vind ik niet erg Sparta is een mooie club', zegt Zijm, die verwacht dat het versterkte elftal in dat 'jaartje' kan groeien en wie weet. promoveren Waarna wellicht mooie tijden in het verschiet liggen, op een geheel ver nieuwd Spangen, waar het 'Kasteel' nu nog in de steigers staat. Ere- of eerste divisie, Zijm denkt dat hij zeker de kans krijgt om zich in de Spartaanse hoofdmacht te bewijzen 'Ik ga uit van een basisplaats. An ders zouden ze me niet voor vier jaar vastleggen.' Hij is inmiddels op zoek naar een appartementje in de havenstad, voor doordeweeks In de weekenden verblijft Zijm in zijn fraaie, in het groen gelegen huis in Bergen. 'Daar ga ik nooit meer weg', zegt hij. In de eilandcompetitie bij de volleyballers zijn vorige week de laat ste wedstrijden gespeeld. Voor de leden van de 52 teams is er nu een zomerstop tot het begin van de vol gende competitie, die in september begint. Voor diezelfde maand staat de prijsuitreiking op het programma. Die vormt onderdeel van een groot feest, dat wordt gegeven ter ere van het 30-jarig bestaan van de eiland competitie. Uitslagen Cavo Latuco-Super 3-0, Teso-Maarcobouw 0- 3. Sportshop-DGM 3-0; Cocky's Kapsalon- Paal 28/De Krim 3-0; 12 Balcken-Kobeko 3- 0, De Krim-Bar Sportief 3-0; Smash '68-De Rival 0-3. Top Tien-Wiersma Meubelen 2-1, Kees de Waal-Timmers Bakkerij 0-3. Sport shop Texel-Keurslager Dros 3-0, Grooten Slock(d)-Jozefschool 2-1; Gimsel-Cmema Texel 1-2; Klif 12-Waayer 3-0; Haarstudio- Eierlandsche Huis 2-1; Westerlaken-Durper Drup 2-1Nioz-Leydekkers 2-1Question-Sla- genj lepe de Boer 1-2. Eindstanden Heren 1e klasse: 1 12 Balcken, 2.Cocky's Kapsalon, 3 Paal 28/De Krim, 4.Kobeko. 5 Sportshop. 6.Maarco Bouw. 7 DGM; 8 Teso (gedegradeerd) Heren 2e klasse: 1 Paal 9 (gepromoveerd); 2 Grooten Slock, 3.Texelse Autocentrale; 4 Tatenhove 1, 5 Cavo Latuco. 6 Super; 7WiRoTex. 8.0SG; 9.CVI. Ge mengd: I .Rabo, 2.LenR; 3 Slagerij Bever- Nico Schot is met ingang van het komende seizoen de nieuwe trai ner van SV De Koog. De 30-jarige eerste-elftalspeler volgt Gerrie Plaatsman op, die zoals bekend naar Texel'94 vertrekt. Schot voetbalt sinds 1991 als laat ste man en gelegenheidsspits in de Koger hoofdmacht en blijft dat doen. De speler-trainer is wel van plan om voor de wedstrijd-coaching vanaf de zijlijn een begeleider aan te stellen. Wie dat wordt is nog onbekend 'Het valt niet mee om in deze klasse een geschikte trainer te vinden We hadden nog twee kandidaten, maar van Nico weten we zeker dat hij goed bij de groep past', zo verklaart voor zitter Jan van Beek de keuze. Schot heeft een contract voor één jaar ge tekend 'Dat doen we altijd In de cember bekijken we hoe het gaat en volgt mogelijk een verlenging Schot heeft niet de juiste papieren, maar denkt dat het ontbreken van diploma's door de dispensatie-mo gelijkheden geen probleem is Een echt doel heeft de speler-trainer zich nog niet gesteld: 'Ik wil zo hoog mogelijk meedraaien in deze klasse, zo ambitieus ben ik wel Maar er vertrekken nogal wat ervaren spelers zoals de gebroeders Van Beek. Rob van der Stap en John Eelman. Ik weet niet wat ik ervoor terugkrijg. Het is daarom moeilijk om nu al over een doelstelling te praten.' ilst dertien Texelaars verschij- zaterdag om 13.45 uur aan de irtvan het Noord-Hollands kam- ienschap voor wielerrecrean- Zij binden over een afstand 87 kilometer de strijd aan met jeveer vijfenzestig deelnemers de overkant, waaronder top is als Ruud Verdoes, Rayender Dongen en Ed Scholte. Pro- ren de Texelaars zo goed mo- lijk partij te geven, deze drie Iderse renners zijn favoriet voor titel. Van de Texelse deelne- iisworden alleen Marten Visser Niels Jimmink van de Rab- oeg voorin het rennersveld ver- icht. mcoNagtegaal, de meefietsende jnsor van de Fiets Sportiefploeg. deelname vooral als een erva- g We hebben met de illusie dat voorin mee kunnen doen. Als het zo hard gaat als voorgaande ja- kunnen we als ploeg weinig uit jen en zijn we er bij Oudeschild ntgereden Dat is dan nog met erg, oioberen we het natuurlijk zo lang igeli|k vol te houden. Maar ook als suil wordt gereden, ben je een anng rijker en daar gaat het ons eniijk vooral om. Als een derge- wedstrijd op Texel wordt gehou- moet je gewoon meedoen.' Dankers en Robert Jan Appel idajeugdige speerpunten van de SsSportiefploeg. Beiden deden al is eerder mee en gaan enthou- Bt van start, maar komen waar lijk kracht en ervaring tekort ■peenrol van betekenis te spelen, van de ploeg bestaat uit utyKngma. Guido Banda, Remco gtegaal en Gauke van Lingen jegleita tijdens dit kampioen- is Feter van der Struis, renners van de Bouwcenter Rab iate komen met iets meer am- raande start, al verwachten ook ieteen hoofdrol te zullen spelen, rten Visser en Niels Jimmink ai hun huid zo duur mogelijk topen; in de tot nu toe gereden sanlenkoersen kon het duo zich ilhandhaven. Visser kon tijdens seerdaagse wedstrijd van Petten tar ook de cyclosportieven aan itart mochten komen - ook zijn partijtje meeblazen, al eindigde hij met bij de eerste tien Visser over zijn ambities: 'De koers op Texel staat hoog aangeschreven, met veel sterke ploegen aan de start. Ook de cyclosportievendie normaal een klasse hoger rijden dan wij. Tegen jongens als Ruud Verdoes en Rayender van Dongen zijn wij met opgewassen, maar we proberen wel zo lang mogelijk in de strijd te blij ven en een goede uitslag te behalen.' De andere renners van zijn ploeg gaan van start met de gedachte 'we zien wel waar het schip strandt'. Jan Zijm, Roel Bakker en Willem van Tatenhove waren in Petten redelijk op dreef Nieuwkomer Ricardo de Graaf reed met in Petten, maar wil op Texel een staaltje van zijn kun nen laten zien, evenals Hans van Osch. Otto Goënga kampt met een vervelende rugblessure en doet niet mee De mannen van Rab weten zich in de rug gedekt door oud-kop man Jordy Vinke, die de wedstrijd in 1997 won De koers gaat om 13.45 uur van start aan de Emmalaan en voert de ren ners over een groot gedeelte van het eiland. Ondanks de vele weg werkzaamheden kan waarschijnlijk hetzelfde parcours als voorgaande jaren worden gereden. De eerste ren ners worden zo'n twee uur na de start terug verwacht. Programma zondag 9 mei Deuce 9.00 Saal/Land-Erwich/Bakker (d) 9.00 WitteA/Vitte-Mulder/vBenthum (e) 19.00 Goslinga/Zoetelief-Vlaar/Verduyn (e) 20 00 Noorlander/Saal-vKoppen/ vdWetermg (d) Loodsmansduin 19.00 vdBurgh/Terenstra-Rutten/ Gerritsen (e) (Uitslagen en uitvallende wedstrijden doorgeven aan de wedstrijdleiding, tel 316301 of fax 316333) Uitslagen: Witte/Witte-Rutten/Gerritsen 1-1, Mulder-Zoetelief 0-2; vdBurgh/Terenstra- Mulder/vBenthum 2-0 eens last van benauwdheid Moest steeds hoesten Sliep slecht. Uit onderzoek bleek dat mijn longfunctie was afgenomen. Mijn longen waren opgerekt Na een half jaar modderen - medicijnen haalden niets uit - dacht k nu moei ik wegwezen. Via Euroase kon ik een functie krijgen in het Salland, waar ik in een team van vier personen beland, dat recreatie- leiders op de werkvloer gaat aanstu ren, In eerste instantie over een aan tal Euroaseparken, later over alle parken. Dat betekent dat ik minder les ga geven Op zich vind ik dat niet Oud-Hoornder Sieme Zijm verruilt Zwolle voor Sparta. (Foto arctvet ro*oise Covnnt) TVTexel zendt zaterdag om 18.00 uur een reportage uit over het be zoek dat de Georgische patriarch llja II aan Texel bracht De lokale tele visie had een interview met llja en de Georgische ambassadeur, waarin beiden opmerkelijke uitspraken de den Het verslag en interview worden in de extra uitzending aangevuld met historisch beeldmateriaal over de Opstand der Georgiërs. «>aliek?Laat anderen dat maar brdelen. Als ik iets wil, ga ik K>r en waar ik niet in geloof, i niet. Ach, m 'n vader is een njaard, m 'n sterrebeeld is ram ik ben van nature eigenwijs, maar op.De als een eeslerd mens bekend staande hél Gomez (29 jaar), voorma sportleider en sinds 1996 '"leraar van Caiiuna, vertrekt ingang van 1 juni naar sen, waar hij deel gaat uitma- van het Overkoepelende iiatieteam Euroase. Zijn ver hangt samen met een chloor de, een aandoening die zich half jaar terug vrij plotseling "baarde. wam in 1994 naar Texel. 'Spor- altijd een liefhebberij van me 'eesl Ik ben opgegroeid in een wbouwwijk in Blaricum. Er wa- jonge kinderen. We waren aan het voetballen op straat, "ik vijftien was. had ik een H die op de Academie voor Li- lelijke Opvoeding (ALO) zat. Hij 9 ne of ik samen met hem ektraining wilde geven. Dat be- ne erg goed Het waren jongens "aar een paar jaar jonger waren maar dat gaf totaal geen pro- '®n lk besloot zelf ook naar de 9aan Na m'n stage wist ik lk niet in het onderwijs wilde, 1 sportleraar wilde worden. Het c™l met kinderen die lid zijn van sub vond ik te groot. Kijk, leer- moeien gymen. Die zijn dus s9emotiveerd dan jongeren die 1 '9 lid van een club of vereni- 4jn. Die hebben een duidelijker Sportleider et eind van zijn vierde jaar zag hij een advertentie op de ALO han gen, waarin er op Texel een sport leider voor 20 uur in de week werd gevraagd. 'Goom' besloot te sollici teren en werd aangenomen. 'Aan vankelijk wilde ik mijn studie com bineren met deze baan, maar dat bleek met te doen. Ik besloot me helemaal op m'n werk te concentre ren en m'n studie er aan te geven.' Vanuit deze functie kon hij z'n atletiektrainingen weer vervolgen. 'Ik geef in deze tak van sport al 14 jaar les Tot groot genoegen, moet ik zeggen Met atletiekvolk is het goed omgaan. Veel lol, maar hard wer ken. Er heerst een mentaliteit die mii aanspreekt. We zijn op Texel - met zo'n 140 leden - éen van de grotere verenigingen en ook de enige club zonder accommodatie Bijzonder triest, want een club heeft rechten, vind ik. Verenigingen houden de kin deren van de straat, zijn in dat op zicht bijzonder belangrijk. De atletiekvereniging Texel heeft een jonge historie. Het is jammer dat de gemeente er met op tijd op heeft in gespeeld. De club wordt nu regelma tig met de rug tegen de muur ge duwd. Maar we houden moed. geven niet op.' Calluna Tot het voorjaar van 1996 bleef hij sportleider. Terwijl hij aan het uitkij ken was naar een baan aan de vaste wal, kwam Gert Pansier naar hem toe met de vraag of hij niet in Calluna wilde komen werken 'Ze zochten iemand voor de lessen en voor het opzetten van activiteiten. Dat leek me wel wat. Het werk beviel goed, in december '96 kreeg ik een vaste aanstelling. Ik was ook écht nog niet vertrokken als die chloor-allergie zich niet had geopenbaard. Ik kreeg op- zo erg. Het sluit wel aan bij m'n per soonlijke ontwikkeling Het is een uitdaging om na zoveel jaar weer eens iets anders te gaan doen.' Vrijheid Gomez zal afscheid moeten nemen van de volleyballers bij Tevoko en de voetballers van ZDH, bij welke club hij het afgelopen seizoen zijn draai had gevonden in het eerste elftal. De trainingen voor de atletiekvereniging verzorgt hij tot 1 juli Tot die datum komt hij alle weekeinden nog naar het eiland terug. 'Ik verwacht dat ik de vrijheid hier zal missen. Ik woonde op het Gerritslanderdijkje erg naar m'n zin. Ik zie er tegenop om straks bijvoorbeeld in een rijtjeshuis te be landen Niet dat daar iets mee mis is, maar de overgang zal groot zijn. Ook m'n vrienden hier zal ik missen. Maar er zijn me al meerdere logeer adressen toegezegd. Ik hoop dat alle activiteiten die ik in de loop der jaren heb helpen opzetten, worden voortgezet. Op zich is de sport- leiderfunctie, zoals we die op Texel hebben, een voorbeeld voor de vaste wal. Een professional aan het hoofd is een goede zaak.' 'Verenigingen in Nederland hebben altijd een vrijwilligersbestaan geleid. Dat legt grote druk op de trainers, maakt het vaak erg zwaar. En de Texelse jeugd is soms wel lid van vier verenigingen tegelijk. Dat is waarschijnlijk ook de oorzaak van het feit dat de ouders op het eiland zich vaak minder betrokken voelen bij de clubs van hun kinderen. Het verenigingsleven op Texel is wel heel sterk Op de vraag of hij de afgelopen maanden nog heel even aan de func tie sportleraar heeft gedacht, ant woordt hij heel beslist 'Nee, ik vind alleen het lesgeven aan verenigingen nog echt leuk. Laatst hadden we een reünie van de ALO. Van mijn 28 stu diegenoten bleken er maar zeven in het onderwijs te zijn beland Nee, wat ik nu ga doen, trekt me meer Margreet Berndsen Michel Gomez instrueert jeugdige leerlingen van A VT. VRIJDAG 7 MEI 1999 dam; 4.Fitt; 5.Euroase; 6.Tatenhove 2; 7 Dennenoord; 8 EcoMare; 9 Zandbank Dames 1e klasse 1 .Klif 12 (gepromoveerd), 2 Westerlaken, 3 Nokanto; 4.Slagerij lepe de Boer; 5.Haarstudio. 6 Question, 7.Durper Drup, 8.Eier1andsche Huis; 9.Cinema Texel. 10.Waayer; 11 Gimsel; 12.Nioz (gedegra deerd). 13Leydekkers (gedegradeerd) Da mes 2e klasse: 1 Timmers Bakkerij, 2 Top Tien (gepromoveerd). 3.Grooten Slock; 4 Jozefschool. 5 De Rival, 6.Keurslager Dros. 7.Zeilmakeri|. 8 Wiersma Meubelen. 9 De Krim; 10 Sportshop; 11.Bar Sportief; 12.Smash '68; 13.Kees de Waal. In de kantine van sporthal Ons Ge noegen wordt maandag 17 mei de jaarvergadering van de Stichting Texelse Sportraad gehouden Deze begint om 19.30 uur Naast de eigen medewerkers en bestuurders heb ben alle aangesloten verenigingen toegang Aftredend en herkiesbaar is A. de Graaf. F de Grave neemt af scheid en kan met worden herkozen. Vacant is de functie van vertegen woordiger van de gymnastiek. F Kwee van Sportservice Noord holland houdt een lezing over het tekort aan vrijwilligers waarmee steeds meer verenigingen te kam pen hebben en hoe ze daar op zou den kunnen inspelen. Op de eerste zondag van de maand werd op golfbaan De Texelse weer de maandwedstrijd gespeeld, waar bij 51 leden in twee categorieën stre den om de hoogste eer. In de eerste categorie (golfers met een handicap van 0 tot 26) moest in een 'strokeplay'-wedstrijd het aantal sla gen worden geteld. De beste score werd behaald door Karl Heinz Rópke, die hierdoor zijn auto op de speciale'winnaar van de maand-par- keerplaats' mag stallen. Hij won met slechts één punt verschil van Jan Winnubst, Jaap Duin en Peter Boorsma, die allen 67 slagen telden en respectievelijk tweede, derde en vierde werden. In de tweede categorie (handicap 27-45) telde iedere speler zijn stablefordpunten over achttien ho les. Martine Zandee eindigde gelijk met Rein Zandee en won op handi cap met 46 punten Derde werd Hans de Jong met 42 punten Longest dri ves waren er voor Martine Zandee en Arnold Wesselman en neary's voor Martine Zandee en Jan Winnubst Els Postma en Arnold Wesselman sloegen een birdie (één onder par) Nico Schot denkt dat de overstap wel meevalt: Ik ben in het veld nu ook al nadrukkelijk aanwezig.(FaoBvtaoect,) Voor de derde keer bundelen de gezamenlijke voetbalclubs de krachten voor een groot pupillen- toernooi, dat zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur op de velden van Texel'94 wordt gespeeld. Alle clubs die in de Texelse competi tie uitkomen doen mee. Daarnaast komen vijfendertig teams van de overkant. In totaal zijn het zesen vijftig ploegen ofwel ruim vijfhon derd voetballertjes, die over veer tien poules worden verdeeld. De organisatie heeft een hele kluif aan het evenement en prijst zich gelukkig met een flink aantal actieve vrijwilligers. Vooral de B-junioren van Texel'94 spelen een belangrijke rol. Ze worden ingezet als scheidsrech ter en verlenen assistentie bij tal van zaken die rondom de velden plaats vinden. Ook moeders van spelers dragen een steentje bij. Ze 'bevrouwen' onder meer de kantine en diverse snoepstalletjes Start en begin van de wedstrijden wordt centraal geregeld en steeds afgekondigd met behulp van een geluidsinstallatie Voor het bijhouden van uitslagen en standen is een des kundige aangetrokken, die de nieuw ste computer tot zijn beschikking heeft. Het belooft een toernooi te worden met een enigszins nostalgisch sfeertje Texel'94 neemt eind mei afscheid van het huidige A-veld en ook de kantine en kleedkamers rond de velden van de voormalige SV Zaterdag 8 mei Texel'94 B2-DTS B2 13.30 ZDH/SVC B1-Schagen B2 13.30 Callantsoog B1-Oosterend B1 14.00 Con Zelo C1-Oosterend C1 14 00 Texel'94 C2-Helder C2 13 30 De Koog C1-Wieringerw. C1 13.30 Texel'94 D1-HCSC D1 10.30 Texel'94 D2-Con Zelo D1 10.30 G-voetbal De Meer-Texel'94 Zondag 9 mei MOC-ZDH De Koog-Oudesluis HOSV-Oosterend Texel'94 2-Berdos 2 Geelzwart 3-Texel'94 3 Petten 3-Texel'94 4 Texel'94 A1-Succes A1 Recreatievoefbal Oosterend 2-Tex. Boys Dinsdag 11 mei Texel'94 B2-Helder B2 11.00 14.00 14 00 14.00 12.00 14.00 14 00 12.00 10.30 18.30 Texel zullen plat gaan Een volgend toernooi zal in zijn geheel plaatsvin den op de accommodatie van voor heen Texelse Boys. Dat betekent wel een hele verbetering, want de oude kleedlokalen zijn hard achter uit gegaan Een sponsorbijdrage krijgen de clubs voor de derde maal van Rabobank Texel. Geen luxe, want het vervoer van alle voetballertjes van de over kant - waarvoor speciale bussen worden ingezet - betekent een fikse kostenpost Atletiekvereniging Texel houdt woensdag 12 mei de eerste Texelse Scholieren Veldloop. Het evenement vindt plaats op de voetbalvelden van de voormalige Texelse Boys en is bedoeld voor alle leerlingen van basisscholen en uit het voortgezet onderwijs. Het begrip 'Scholieren Veldloop' is aan de overkant al jaren een succes. Zo deden afgelopen maand liefst 800 scholieren mee tijdens de loop in Den Helder. Het initiatief komt van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, die met een presentje en een herinnering alle deelnemers sponsort. Doel is het dichterbij de jeugd brengen van de snelst groeiende sport van Nederland Hoewel de deelname gewoonlijk gra tis is, vraagt de organisatie twee gulden van elke deelnemer. De op brengst komt geheel ten goede van de vluchtelingen in Kosovo. Rennen is namelijk niet voor elk kind een teken van plezier hebben motiveert de atletiekvereniging De jeugdleden van AVT dragen daarnaast nog eens ƒ5,- bij voor de vluchtelingen Op het (ook voor publiek) aantrekke lijke parcours wordt gelopen in vier categorieën. De jeugd tot en met 8 jaar gaat om 15 00 uur van start en loopt 1000 meter, kinderen van 9 tot en met 11 jaar leggen vanaf 15.30 uur eveneens 1000 meter af. Om 16.00 uur is het de beurt aan kinde ren tussen 12 en 14 jaar, die 1500 meter voor de boeg hebben Het pro gramma wordt afgesloten met een loop over 2000 meter voor kinderen van 15 jaar en ouder Er wordt on derscheid gemaakt tussen jongens en meisjes. Atleten van AVT verzor gen een half uur voor aanvang van elke veldloop een 'echte' warming- up Per categorie wordt een Texels kampioen geèerd De wedstrijd begint een uur later dan op de verspreide affiches staat aan gegeven. Tot de verschuiving is besloten na overleg met de scholen en bedoeld om zoveel mogelijk leer lingen de kans te geven mee te doen. Meer informatie kan worden inge wonnen bij Eric van Zoonen, tel. 318 902 of Michel Gomez, tel 322 318 Bij de Texelse gymleraren ligt een informatiebrief klaar.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7