JML Deze week >2' De !s|productie opvoeren afzet verhogen Uittips teso Bierbrouwers vol ambitie TEXELSE JJ couRANT 1000 m2 ;0 Visrokers gezocht Helderziende bij White Eagle te gast Cursus MOU Kerkstraat dicht Maritiem Museum houdt open dag NCRV organiseert Texelse fietstocht Wandeltocht Inbrekers waren weinig succesvol Restaurant De Waddentuin Voor Texelaar en toerist Cinema Texel Vogelwandeltocht CALLUNA Openingstijden lüt Bewaarplaats Cinema Texel "De Krim" ^^|an Keijser Kampeercentrum "g koo enthousiasme en ambitie zijn ^ivan der Weide, de nieuwe ei- •v, aar van de Texelse Bierbrou- ■vti en brouwmeester Nico ;s deze week aan het werk aan. Ze zijn vastbesloten er goedlopend bedrijf van te en. 'We zien mogelijkheden de productie flink uit te brei- ln elk Texels café zou eigen- in fust moeten staan. En een distributie moet ervoor en dat we het bier ook aan de kant verkopen.' dwe; Koi de WOENSDAG 12 MEI 1999 len houden van een lekker bier- n vinden het brouwen van bier mooi ambacht. Maar bovenal Van der Weide en Derks ervan uigd dat ze hun producten aan nan moeten brengen. Over de ier waarop dat moet gebeuren, thet duo professionele opvattin- 'Skuumkoppe, Skillebok, 'I van Troost en Winterbier, de m van vorige eigenaar Harry ie, blijven gewoon bestaan', legt is uit. 'Maar ik wil me vooral toe- en op Texels Wit, een Texelse int van het Duitse WeiBen Bier. zwaardere speciaalbieren zijn ekker, maar het duurt langer om maken en je drinkt er door is maar één van, terwijl je wél Ier probleem een paar witbiertjes iet Mede daarom denk ik dat de uclie in twee |aar kan groeien 2000 hectoliter per jaar.' der Weide, de commerciële moet voor de afzet zorgen. Dat hem wel toevertrouwd, gezien achtergrond. 'Ik heb ruim twaalf lang verschillende functies in de oop en het management bij nens gehad. Zes jaar werkte ik iel hoofdkantoor, in Miinchen. heb ik kennis gemaakt met de «huizen, de ambachtelijke brou- s Daarvan zijn er heel veel itsland. Alleen al zo'n vijfhon- in Beieren.' jaar besloot hij een punt ach ter zijn loopbaan bij de elektronica gigant te zetten. 'Ik wilde wel eens iets anders, had een soort drang naar eigen ondernemerschap.' Voor zijn plannen om een eigen brouweri| op te zetten, won hij infor matie in bij Derks, die hij sinds kort kende en die kan bogen op de no dige ervaring als brouwer. 'Ik ben begonnen bij een brouwerij in Gronin gen, waar we trouwens allebei van daan komen. Daar maakte ik onder meer een speciaalbier voor Schier monnikoog.' Vier jaar geleden werd Derks inge huurd door de Utrechtsche Stoom- bierbrouwerij, die op sterven na dood was. De nieuwe brouwmeester pakte de zaken voortvarend aan, zorgde voor een paar nieuwe en in middels populaire bieren en haalde het fabriekje uit het slop. In maart kwam Van der Weide in contact met Bonne, die zijn bierbrou werij aan de Schilderweg te koop aanbood. Toen Derks 'ja' zei op zijn verzoek om bij hem in dienst te tre den, kwamen ook Bonne en Van der Weide snel tot zaken. Reden voor Derks om op het voor stel in te gaan, is zijn verknochtheid aan de (Wadden)eilanden. 'Boven dien ben ik een verwoed spaarder van modellen van vuurtorens. Pro beer jaartallen en zoveel mogelijk In Oudeschild wordt zaterdag 26 juni een havenfeest gevierd, georgani seerd door de ondernemers van het dorp. 's Middags willen zij visrook- wedstrijden houden, waarbij een vak kundige jury de vis op smaak beoor deelt. In samenwerking met de Texelse kottervloot stellen de onder nemers de vis beschikbaar, de deel nemers dienen zelf te zorgen voor een ton en andere benodigdheden voor het roken. Aanmelden kan bij Willem Rikkenberg, tel. 315 356, bgg. 313 348. Voor de grote ketel In de brouwerij proosten eigenaar Jaap van der Weide (links) en brouwmeester Nico Derks op de toekomst. Het woord 'Tesselse' In het door hen zelf ontworpen logo op hun borst wordt Inmiddels geschreven als 'Texelse'. iFoto joop Roovnets) achtergronden te verzamelen, ook van de Texelse vuurtoren. Een pharoloog, noemen ze zo iemand.' Van der Weide heeft grote plannen om de bierbrouwerij een gezonde fi nanciële basis te geven, zodat be halve Derks en hijzelf ook een as sistent-brouwer zijn brood in het bedrijf kan verdienen, nog afgezien van de medewerkers die op deeltijd basis actief zijn 'Het bier moet overal in Nederland verkrijgbaar zijn, tot in Groningen en Maastricht aan toe. Bovendien zijn er contacten om het nieuwe Texels Wit in juni te presen teren bij het Great British Beer- Het medium Margriet Boskers is zondag 16 mei bij de White Eagle aan het Schilderend 19 in Den Burg te gast waar zij aan de hand van stukjes parafine iets over de bezoe kers vertelt. Die zijn welkom vanaf 13.30 uur. De sessie met de helder ziende begint om 14.00 uur. festival, een groot evenement in Engeland waar kenners uit de hele wereld bij elkaar komen.' Ook door middel van de proeverij verwacht Van der Weide de her kenbaarheid van het bier vergroten. 'Je moet zorgen dat mensen het hier naar hun zin hebben. De volgende keer nemen ze dan ook anderen mee.' Vanwege hetzelfde principe gaat Van der Weide obligaties uitgeven. In het centrum voor transcendente meditatie, Zevenhuizen 48, gaat op 31 mei een cursus Totale Kennis van start De cursus wordt aangebo den door de Maharishi Open Univer siteit (MOU) en stelt de leerling in staat de Totale Natuurwet te begrij pen en te ervaren Daardoor wordt de cursist in staat gesteld in harmonie met deze natuurwet te leven Vanaf 28 mei wordt tevens een cursus Vedische architectuur en/of Vedische astrologie gegeven. Voor aanmeldingen en inlichtingen: 318270. Mensen kunnen zich voor 250,- inkopen in de brouwerij In ruil daar voor krijgen ze een gegarandeerd dividend van tien procent. 'Niet in geld, maar in natura. Eens per jaar is er rentedag De obligatiehouders krijgen een hapje en een drankje en uitleg over de gang van zaken in de brouwerij. Na afloop is er een spe ciale fles Obligatiehouders Bier. Dat doen we allemaal niet alleen om het eigen vermogen te versterken, maar ook om de bekendheid te vergroten. Ook obligatiehouders nemen hun vrienden mee naar de brouwerij.' Op Hemelvaartsdag houdt de aan de Schilderweg gelegen Texelse Bierbrouwerij van 12.00 tot 18.00 uur open huis. Regulier is het proeflokaal iedere woensdag tot en met zondag open, eveneens van 12.00 tot 18.00 uur. De Kerkstraat in Den Hoorn wordt van 17 tot 31 mei opgeknapt en zal in die periode daarom worden afge sloten voor verkeer Om Texelaars (en toeristen) te laten zien wat het Maritiem en Jutters Museum allemaal te bieden heeft, wordt zondag een open dag gehou den Tussen 11.00 en 17.00 uur kun nen geïnteresseerden gratis kennis nemen van de wisseltentoon stellingen Zicht uit Zee en 1/OC-schip de Jonge Lieve, de restauratie van de molen, de vaste presentaties en de jutterijafdeling, die na de gedwon gen verhuizing van een deel van de collectie naar Flora opnieuw is inge richt. Op het buitenterrein wordt om 12 00 uur een nieuwe ophaalbrug in gebruik genomen en worden de hele dag demonstraties van oude am bachten gegeven, zoals smeden (door Jan Bakhuisen), visroken Wie na de Landelijke Fietsdag van zaterdag nog niet is uitgereden, kan ook komende zaterdag het smalle zadel beklimmen om mee te doen aan een door de NCRV en de VVV georganiseerde fietstocht over het eiland. De route start (vanaf 9.00 uur) bij de speciale stand van de omroeporganisatie op de veerhaven, is ruim 40 kilo meter lang en leidt de deelnemers door het zuidelijke deel van het eiland. De Waddenzee, Hogeberg, duin en bos zijn daarbij lokaties die worden aangedaan Daarnaast kunnen de fietsers een bezoek brengen aan EcoMare, kaasboerderij Wezen- spyk, schapenboerderij De Noord- kroon, het Agrarisch en Wagen Mu seum, het Maritiem en Jutters Museum en de Texelse Bierbrouwe rij. Voor 6,- kan bij de NCRV-stand een routeboekje worden aange schaft, waarin bonnen zijn opgeno men die korting geven bij diverse bezienswaardigheden. Bovendien kan tegen gereduceerd tarief een fiets worden gehuurd en krijgen de deelnemers onderweg een gratis kop koffie Wie een fiets wil huren, moet zich kunnen legitimeren. (Willy Barhorst), touwslaan (Jaap Bakker) en netten boeten (Sjef Boom). Bovendien komt een kuiper tonnetjes maken, speelt Henk Hortensius op zijn trekzak en laat Peter Kaan zijn draaiorgel spelen. Op gezette tijden worden juttersverhalen verteld Om 14.00 uur begint een optreden van het Oudeschilder Visserskoor. vanaf 16.00 uur zingt Het koortje van Gerrit maritieme liederen. Op Hemelvaartsdag houdt wan delsportvereniging 'Het Gouden Boltje' weer de jaarlijkse vogel wandeltocht onder auspiciën van de NHWB. Deze tocht voert langs bossen en heidevelden, maar ook langs weilanden en strand. De start is in dorpshuis De Hof in De Koog, de afstanden variëren van vijf tot dertig kilometer. Het startbureau is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. T ussen 10.00 en 11.00 uur kan vertrokken worden voor de dertig kilometer, tussen 10.00 en 12.30 voor de twintig kilo meter. Voor de overige afstanden (vijf, tien en vijftien km) kan tot 14.00 uur worden gestart. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ6,- voor alle afstanden, zonder herinnering ƒ3,50 Leden van Het Gouden Boltje genieten een kor ting van ƒ1,50. De eerstvolgende gelegenheid om met Het Gouden Boltje uit wandelen te gaan, is de Avondvierdaagse, die van 31 mei tot en met 3 juni wordt gehouden. Belangstellenden kunnen zich hier voor bij de start van de Vogelwandel tocht al inschrijven. Voor meer informatie: B Roest tel. 314451. Inbrekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag geprobeerd de personeelskluisjes in het gebouw van de NZH aan het Wezenland in Den Burg te kraken. Dat lukte niet. Ook verder wordt niets vermist. De inbrekers kwamen binnen door een deur open te breken. DE ZEIÜSTlyff MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Do. 13 vr. 14 en za. 15 mei 'obbentocht gecombineerd met tort vissen met het sleepnet 10.30 en 14 00 uur l£j. Zondag 16 mei Korte robbentocht van I uur 12 30 en 16.30 uur sbentocht gecombineerd met kort «sen met het sleepnet 14 00 uur Maandag 17 mei 'obbentocht gecombineerd met sleepnetvissen 14 00 uur Korte robbentocht 16.30 uur Di. 18 wo. 19 en do. 20 mei sleepnetvistocht 10.30 uur Robbentocht gecombineerd met sleepnetvissen 14 00 uur Korte robbentocht 16.30 uur Tot ziens aan boord! ifoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 'een gezellige sfeer en voor ieder mis. van een uitgebreid vlees- of vis- tot tot een eenvoudige pannenkoek. speciale kinderhoek en een We kinderkaart Aspergemenu: ^salade van o.a. beenham, appel, Pmi, noten en Texelse asperges heldere aspergesoep toel van gepocheerde zalmfilet en toKken zeewolffilet geserveerd met ïelse asperges en beurre blancsaus, ^eerd met peterselie aardappeltjes agne kletskoppen, vanille roomijs en warme bosvruchten Prijs 55,00 persoon a no9 even (sportief) nagenieten 'e bowling of aan de bar in 't 'loen of Jutterscafé Paal 0 jtorvering van het aspergemenu bie- M u een GRATIS uur bowlen aan. ^■eren is gewenst. K A hn® z/ens op De Krim. a"l reserveren? Tel. 390114. Woensdag 12 mei In de voormalige LTS-kantine begint om 19.30 uur een lezing van lactatiekundige Mary Smit over de voor- en nadelen van borstvoeding. Om 22.00 uur gaat een nacht excursie van start in het duinpark bij EcoMare. In Cinema Texel draait om 13.30 en 16.00 uur 'Babe 2: Big in de grote stad'; om 19.00 uur 'Blast from the past'; om 20.30 uur 'Shakespeare in love' en om 21 30 uur 'Arlington Road'. Donderdag 13 mei Hemelvaartsdag Om 6.00 uur gaat een vroegvogel- excursie door de Geul van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur gaat een excursie door de Slufter of de Geul van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur gaat een excursie voor kinderen van start in de meeuwen kolonie van de Westerduinen. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Op de velden van Texel'94 begint om 12.00 uur het traditionele familievoetbaltoernooi. De prijsuitreiking is om 15.45 uur Om 13.30 uur gaat bij de Vismarkt in Den Burg een rondwandeling door het dorp van start Deelname kost ƒ12,50 (kinderen van 9 t/m 13 jaar 6,50), inclusief entreeprijs Oudheidkamer. Het Gouden Boltje organiseert de Vogelwandeltocht. Start tussen 10.00 en 14.00 uur vanuit het dorpshuis in De Koog. Om 12.30 uur begint een wadexcursie nabij De Cocksdorp. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Vrijdag 14 mei Om 11 00 uur gaat een excursie door de Slufter of de Geul van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur gaat een excursie voor kinderen van start in de meeuwen kolonie van de Wester-duinen. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 13.30 uur begint een wadexcursie nabij De Cocksdorp Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Zaterdag 15 mei Om 6.00 uur gaat een vroege vogelexcursie van start in het Krim- bos. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Fietsliefhebbers kunnen zich vanaf 9.00 uur bij de NCRV-stand op de veerhaven melden voor een tocht van ruim 40 km over het zuidelijk Zondag 16 mei TVTexel besteedt in haar pro gramma aandacht aan onder meer het Noordhollands kampioenschap wielrennen voor recreanten, Jan Timmer en het millenniumprobleem, lepelaars, het afscheid van Ruud Heuving en het Maartenhuis. Er zijn uitzendingen om 8.00, 11 00, 14.00, 17.00 en 21.00 uur. Arlington Road is een subtiele, psychologische terreur-thriller, van angstaanjagend kaliber. De film vertelt het verhaal van een voormalig FBI-agent (Jeff Bridges), die overal complotten ziet sinds zijn vrouw is omgekomen. Met de nieuwe buren (met Tim Robbins als buurman) botert het goed, tot hij ook bij hen duistere activiteiten meent te bespeuren... In de tiener-komedie Blast from the Past beleven Alicia Silverstone en Brandon Fraser een heel aparte relatie. Zij is een eigentijdse jonge vrouw, hij heeft zijn leven lang niets anders gezien dan de schuilkelder waarin zijn vader zichzelf en zijn gezin veertig jaren geleden opsloot tijdens de Cubacrisis. In 1999 gaat de deur van het slot Eveneens geprolongeerd in Cinema Texel zijn Shakespeare in love, de grote winnaar van de afgelopen Oscar-uitreikingen, en Babe 2, met het bekendste biggetje ter wereld. Op Hemelvaartsdag (donderdag) houdt wandelsportvereniging Het Gouden Boltje de vogelwandel tocht. Vanaf de start tussen 10 00 en 14 00 uur in dorpshuis De Hof in De Koog is een route uitgestippeld onder andere door natuurgebieden de Muy en de Slufter. De afstanden zijn 30 km (start vóór 11.30), 20 km (tot 12.30 uur), 15, 10 en 5 km. Kosten ƒ6, niet-leden ƒ4,50. deel van Texel. Een routebe schrijving met kortingsbonnen voor bezoekjes aan diverse beziens waardigheden kost ƒ6,-. Om 11.00 uur gaat een excursie door de Slufter of de Geul van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare Om 11.00 uur gaat een excursie voor kinderen van start in de meeuwenkolonie van de Wester duinen. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Van 13.00 tot 16.00 uur worden op de noodcamping aan de Westerweg modelvliegdemonstraties gegeven in verband met het 10-jarig bestaan de de Modelvliegclub Texel. Om 16.30 uur start een excursie op zuivelboerderij Sint Donatus. Opgave en inlichtingen: tel. 319426. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden. Op de velden van SV De Koog vindt het Greenside voetbaltoernooi plaats voor F-pupillen. Deelnemers zijn o.a. Feyenoord en Aalsmeer. Op het veld van SV De Koog start om 10.00 uur het Koog 2 toernooi Net als in voorgaande jaren wordt op de kartingbaan bij Akenbuurt een race om de Nederlandse Minibike Cup (voor minimotoren) verreden. De training begint om 10.00 uur, daarna zijn er wedstrijden tot 17 00 uur Om 11.00 uur gaat een excursie door de Slufter of de Geul van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur gaat een excursie voor kinderen van start in de meeuwen kolonie van de Westerduinen. Opgave en inlichtingen bij EcoMare De Modelvliegclub houdt ter gelegenheid van het 10-jarig be staan in samenwerking met collega hobbyisten uit Heiloo en Dortmund een groot vliegspektakel. Dat wordt om 13.00 uur geopend met een demonstratie van parachutisten en duurt de hele middag. Lokatie is de noodcamping aan de Westerweg. Om 14.00 uur is medium Margriet Boskers bij de White Eagle aan het Schilderend 19 te gast. Om 15.30 uur start een excursie op zuivelbaoerderij Sint Donatus. In het raadhuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie Bestuur en Organisatie. Er wordt onder meer gesproken over openbare orde en veiligheid. In sporthal Ons Genoegen begint om 19.30 uur de jaarvergadering van de Stichting Texelse Sportraad. Maandag 17 mei Om 11.00 uur gaat een excursie door de Slufter of de Geul van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare Om 11.00 uur gaat een excursie voor kinderen van start in de meeuwen kolonie van de Westerduinen Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 14.00 uur gaat een excursie van start door de eendenkooi Korvers- kooi aan de Ruigendijk. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Veerdienst Teso vaart donderdag tussen 8.35 uur en 15.05 uur met twee boten. Vrijdag wordt de halfuurdienst onderhouden tussen 9.35 en 16.05 uur. Zondag zijn extra afvaarten gepland tussen 9.35 en 16 05 uur. Donderdag verwacht Teso in Den Helder tussen 11 00 en 15.00 uur een half uur wachttijd Op Texel worden geen wachttijden verwacht. Zondag moeten automobilisten op Texel tussen 10.00 en 19.00 uur mogelijk een half tot anderhalf uur wachten. Hoogwater te Oudeschild Wo. 12 6 15 en 18.46 u. Do. 13 7.25 en 19.34 u. Vr. 14 8.24 en 20.34 u. Za. 15 9 14 en 21.46 u. Zo. 16 10.26 en 22.24 u. Ma. 17 11.06 en 23.25 u Di. 18 11 40 en 23.55 u. Wo. 19 12.15 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 21 mei op om 05.36 uur en gaat onder om 21.35 uur. 15 mei nieuwe maan; 17 mei springtij EUROASE ZWEMPARADIJS Hemelvaart don. - vrij. - zat. open 10 00 t/m 22.00 uur Pinksteren ma open 10.00 t/m 22.00 uur Schumakersweg 3,1796 NM De Koog Meubelmakerij Tromp Meubels keukens - vloeren Antiekrestauratie. Woongalerij - workshops Schilderweg 194. 1791 LP Den Burg tel 0222 31 54 77 fax 0222 - 312079 dé bioscoop Gravenstraat 33 Den Burg Telefoon 0222 31 20 27 Ruitercentrum bosritten strandritten privéles groepsles Tevens kinderboerdenj en speeltuin De Cocksdorp, ingang vakantiecentrum De Krim Tel. 316509/316603 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 11