Rechter vernietigt besluit van college 4enk Beumkes: begaan met de man in de straat mm imilieberichten 'Normen voor knalapparaten zijn te vaag' TEXELSE J couRANT Strijd Durper garage duurt voort Ballon voor vrede Oude mannetjes Wat ik zeggen wou... Koger kerkhof :en fJexelaartjes WOZ-taxateurs huis-aan-huis de deur langs REUMA PATIËNTEN SERVICE ■veel hinder mogen agrariërs l' (,un knalapparaten veroorza- i die vogels van pas ingezaaide <ers moeten verjagen? In de uwe Algemene Plaatselijke ordening (APV) is de toelaat- e grens erg vaag omschreven, idslid Jan Koolhof (CDA) wil de nader invullen, maar dat lijkt burgemeester Geldorp geen goed idee. In de APV-wijziging die vorige week door de raad is vastgesteld is be paald dat geluidsapparaten geen hin der 'voor een omwonende of voor de omgeving' mogen veroorzaken, ten zij b en w een ontheffing hebben verleend. Met deze ruime norm kun nen boeren volgens Koolhof niet uit de voeten 'Vage klachten kunnen de agrariërs geld kosten', aldus Koolhof tijdens de raadsvergadering. Hij vreest dat iedereen die ergens een knal hoort ertegen in het geweer kan komen. Burgemeester Geldorp verklaarde dat 'subjectieve en objec tieve hinder' moeilijk in regels zijn te vatten en dat het college na een uit voerige discussie heeft besloten daar niet aan te beginnen. 'Het is beter dat we de landelijke jurispru dentie volgen', aldus Geldorp. Moge lijk wordt op aandringen van Texels Belang-raadslid Dick Drijver wel een beperking aan de hinder gesteld door te verbieden dat de apparaten na zonsondergang nog knallen. DINSDAG 18 MEI 1999 en overtuigd sociaal-demo raat, die met zijn eigenzinnige jedrag in de raad kritiek, ook an partijgenoten, niet uit de eeg ging. Maar ook iemand die legaan was met het lot van 'de nan in de straat' en daardoor eel sympathie kreeg. Henk leumkes, die van 1974 tot 1990 eel uitmaakte van de gemeen- raad en in die hoedanigheid burgemeesters mee- iaakte, overleed afgelopen endag. De voormalig visser- ian was bijna 79. eumkes stamde uit een ge acht van komvissers die het "h ood verdiende met de vangst op haring, paling en al wat er in de fuiken zwom. Ze hadden tot de afsluiting van de Zuiderzee door de Afsluitdijk een welvarend be staan. Toen het daarna met de visserij achteruit ging, nam de strijdvaardig alleen maar toe. De politiek werd Beumkes door vader Kasse, jarenlang raadslid voor de SDAP, met de paplepel ingegoten Via het vakbondswerk bij de Abva Kabo kwam Beumkes in de raad terecht. Het individua lisme dat in het karakter van de komvissers zat ingebakken, was Beumkes met vreemd. Een con frontatie ging hij niet uit de weg. Met collega's, maar ook in de gemeenteraad. Zo kon de PvdA'er Bllsl Henk Beumkes ging in en buiten de politiek een confrontatie niet uit de weg. het over sommige onderwerpen beter eens worden met politiek anders gekleurden dan met eigen partijgenoten Voorbeeld was zijn kritierk op het aankoop- en aan bestedingsbeleid van de ge meente, waarbij hij verwanten vond in Cor Dros en Gerbrand Poster. Met hen had hij gemeen dat hij gevoelig was voor wat hij op straat hoorde. Hij liet zich graag gebruiken als de 'stem van het volk'. Mensen die met proble men bij hem aan de deur kwamen, hielp hij zoveel hij kon. Hij schroomde niet daarvoor contact te zoeken met de hoogste instan ties. Het leverde hem altijd veel voorkeursstemmen op, wat er aan bijdroeg dat hij bij verkiezin gen pleitte voor een alfabetische lijst voor de PvdA. Tot wethouder schopte hij het nooit, maar dat had hij louter aan zichzelf te dan ken. Gevraagd werd hij wel Beumkes, die toch al veel tijd in het raadswerk en andere bestuurs- baantjes stak, wilde echtgenote Nely en de kinderen het met aan doen nog vaker van huis te zijn. Toen Beumkes in 1990 een punt achter het raadswerk zette, kwam na de verkiezingen een droom als nog uit: de PvdA kreeg in de hoe danigheid van Dirk Terpstra een wethouder Zijn visserijbedrijf had Beumkes toen al lang overgedaan aan het NIOZ, waar hij als chef-haven meester in dienst was getreden. Het vissen kon hij echter niet la ten. Afgelopen herfst, toen de markante Texelaar nog in goede gezondheid verkeerde, haalde hij voor het laatst zijn fuiken uit het water. De Raad van State heeft in hoger beroep het besluit vernietigd waarmee b en w de bezwaren te gen de bouw van een garage aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp hebben afgewezen. De garage is jaren geleden gebouwd door de heer C.Knook en mevrouw C. De Wit, en was vanaf het begin af aan een doorn in het oog van buur man J.Dekker. Die bestreed de bouw met alle juridische midde len en heeft nu voor de tweede keer op formele gronden zijn ge lijk gehaald bij de rechter. Met de jongste uitspraak van 's lands hoogste rechter is een nieuw hoofd stuk toegevoegd aan een lang slepend juridisch conflict dat in 1994 begon. Het college verleende Knook en De Wit een bouwvergunning na een eenvoudige, zogenaamde 'binnenplanse wijziging' van het locale bestemmingsplan. Achter buurman Dekker zag het uitzicht vanuit zijn recreatiewoning in gevaar komen en vocht het besluit aan De rechter gaf hem gelijk: de opper vlakte van de garage was te groot voor een binnenplanse wijziging zo dat een volwaardige bestem mingsplanwijziging aan de hand van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening was vereist Daarvoor is nodig dat de gemeente raad een voorbereidingsbesluit Vlakbij zijn huis. op het Schilderend irt Den Burg. vond Menno Stam een ballon met een kaartje eraan. Afzen der was één van de kleuters en leer lingen van het Sint Lodewijkscollege in het Belgische Brugge, die onder het motto 'Een hart voor Kosovo kennelijk meerdere ballonnen hadden opgelaten. Met pen was er ook nog een persoonlijke boodschap op ge schreven. maar die was door vocht onleesbaar geworden Stam is van plan een kaartje terug te sturen. neemt, en aldus geschiedde op 14 mei 1996 Vervolgens verleende het college opnieuw een bouwvergun ning en wezen b en w de bezwaren die Dekker daartegen indiende op 1 augustus 1997 van de hand. Ook bij de arrondissementsrechtbank ving Dekker bot, maar de Raad van State stelde hem onlangs in het gelijk. Toen het college op het bezwaar schrift van Dekker besliste, was de geldigheid van het voorbereidings besluit een paar maanden verstre ken. Er was geen nieuw voorbe reidingsbesluit genomen en evenmin een herziening van het bestem mingsplan ter inzage gelegd. Daarom was het college volgens de Raad van State met bevoegd om de vergun ning te handhaven. Dat het voorbereidingsbesluit nog wel gold toen de vrijstelling voor de bouw van de garage werd verleend, doet daar volgens de Raad niets aan af. De rechtbank had dit over het hoofd gezien. Vervolg Of Dekker veel opschiet met de uit spraak valt nog te bezien. Aan de inhoudelijke beoordeling van zijn klachten kwam de Raad van State niet toe. De procedurele fout was voor de Raad reden om het aange vochten besluit meteen te vernieti gen De vormfout is simpel door de gemeente te herstellen de raad neemt opnieuw een voorbereidings besluit voor de benodigde artikel-19- procedure, waarna het college voor de tweede keer op het bezwaar schrift van Dekker beslist. Te ver wachten is dat b en w het bezwaar opnieuw ongegrond verklaren, waarna Dekker wederom naar de rechter kan stappen. Die komt dan wellicht eindelijk toe aan de beoor deling van Dekkers werkelijke argu menten. Het einde van de lang slepende kwestie van de Cocksdorper garage is voorlopig nog niet in zicht. Verzamelaar Maarten Stoepker wil graag weten wie de de oude manne tjes op de foto zijn Hij vond de af beelding op glasplaat in een collec tie Texel-prenten op het Amster damse Waterlooplem. Stoepker denkt dat de foto rond 1940 is geno men. Lezers die hun opa of oude buurman herkennen, kunnen met Stoepker contact opnemen- Tel. 312 940. De boerderij die op 16 april in de krant stond, bleek hoeve 'De Hal' te zijn aan de Hallerweg 33. waar Jacob Keijser en zijn vrouw Marga Dros wonen. (Niet te verwarren met de nabijgelegen 'De Hal' aan de Veenselangweg.) Op pagina 639 van het Boerderijenboek staat meer over de boerderij Met het verhaal over de vernielde grafsteen op het Koger kerkhof heeft u, redactie, zich vergist in de perso nen die hier begraven liggen. Niet de eerste Kikkert ligt hier, maar zijn voorganger Hendrick Dirckz. Albert Lammertz Kikkert kwam in 1682 als zijn opvolger vanuit Enkhuizen naar Texel. Hij is de voor vader van alle Texelse Kikkerts Ook zijn grafsteen is bewaard geble ven. Deze is te vinden in de NH kerk van Den Burg. Hierna volgt de volledige tekst op de vernielde steen op het Koger kerk hof: Hierleydt begraven Hendrick Dirckz Gewesen Casteleyn opt Eyerlandt. Sturf den WJanuarius 1681. Saltch sijn de Dooden die in Den Heer ont slapen. Sij rusten van haar arbeyt Haar wercken volgen haer nae. Hier leydt Machteldt van Voort- Herinner mij maar niet in sombere dagen Herinner mij, in stralende zon hoe ik was. toen ik alles nog kon lotseling is van ons heengegaan mijn lieve ïgsj an, onze vader en opa Annie Niek en Dorien Vincent. Simone Alice en Fred Michael. Richard a di ildo txel, 17 mei 1S ml jytengors 91, 1791 WN Den Burg. tiet :erd is overgebracht naar "Uitvaartcentrum 'ords «er, Bernhardlaan 147 te Den Burg, alwaar ilegenheid is tot condoleren en afscheid ne- i/amfe" op donderdag 20 mei van 19.30 - 20.30 ge» zeil crematieplechtigheid zal worden gehouden vrijdag 21 mei om 11.00 uur in het cremato- t, wiet te Schagen, Haringhuizerweg 3. staf Des Piet de Graaf mei 1934 17 mei 1999 was bijna 65 jaar. de crematieplechtigheid is er alsnog gele- iheid tot condoleren in het crematorium. dec ma >di nog onverwacht is onze oud-buurman oor 'erleden. enti Piet de Graaf e bewaren aan hem fijne herinneringen. 'e wensen Annie en de kinderen veel sterkte. Jaap en Hanna Kager Clemens en Bertha Barhorst en kinderen ;ssei er geschokt zijn wij bij het overlijden van sympathieke, humorvolle biljartvriend Piet de Graaf el was een zeer gewaardeerd driebander in ?e vereniging D.V.O. J üezegde "zo ongeveer" zal nog lang ""ken bij de wedstrijden ■der- bestuur en de leden van D.V.O. wensen p "ie alle sterkte bij dit verlies. i b- rust in vrede atie Zes punten voor óns Piet de Graaf Je aanwezigheid, je humor en woordgrappen, we zullen het missen Teun Dogger Una van der Vliet Jarno en Miriam Kenny en Elise Wieringerwaard, 17 mei 1999 Er verdwijnt een schip achter de horizon je ziet het niet. maar het is er wel. Toch nog onverwacht is van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader, fijne opa en overgrootvader Hendrik Ariën Beumkes ereburger van de gemeente Texel echtgenoot van Nely v.d. Slikke 13-6-1920 16-5-1999 Henk, wat zal ik je missen. N. Beumkes-v.d. Slikke Tmie en Joop Margriet en Carel Toziena en Jan Karin en Rutger Jolande en .Ewout Texel, 16 mei 1999 Noorderhaaks 4, 1797 SJ Den Hoorn. Henk is overgebracht naar "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg, alwaar gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen op vrijdag 21 mei van 19 30 - 20 30 uur. De uitvaartdienst zal worden gehouden op za terdag 22 mei om 14.00 uur in het uitvaart centrum, waarna de begrafenis op de Oude schilder begraafplaats zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Behouden vaart Opa Jan-Hessel en Anneke Henk-Arien en Linda, Daan Miranda en Egbert Nathalie en Renko Peter-Arjen en Sandra Annemiek en Martin Erik-Jan en Barbara Toch nog onverwacht is zondag 16 mei op 78- jarige leeftijd overleden onze oud-medewerker en oud-collega g~r Hendrik Ariën (Henk) Beumkes De heer Beumkes trad op 19 januari 1959 in onze dienst. Na een dienstverband van ruim 26 jaar heeft hij op 1 juli 1985 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ons insti tuut verlaten. Evenwel bleven de contacten tussen veel medewerkers van ons instituut en de heer Beumkes bestaan. Tevens verrichtte hij op vrijwillige basis nog een aantal aktiviteiten voor een bepaald onderzoeksthema van ons instituut. Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen, achterkleinkind en verdere familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies Directie en medewerkers Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee Met leedwezen vernamen wij het plotselinge overlijden van de heer Hendrik Ariën Beumkes drager van de erepenning in zilver van de gemeente Texel De heer Beumkes was meer dan 15 jaar aan eengesloten lid van de gemeenteraad van Texel, in welke positie hij belangrijk heeft bijge dragen aan het algemeen belang van onze ge meente. Daarnaast blijft de herinnering aan een inspirerende persoonlijkheid die zeer dicht bij de burgers stond en niet schroomde om ogen schijnlijk kleine zaken aan de orde te stellen. Wij wensen mevrouw Beumkes, de kinderen en andere nabestaanden alle sterkte toe die nodig is om dit verlies te dragen Namens het gemeentebestuur Texel, de secretaris, P.A. Zoon de burgemeester, Mevrouw mr. C.J. Geldorp-Pantekoek 20 mei 1949 20 mei 1999 Ab en Rienk van der Schans zijn 50 jaar getrouwd en vieren dat op 29 mei in restaurant .Havenzicht" Gelegenheid tot feliciteren van 15.00 tot 17 00 uur. Houtmanstraat 38, 1792 BC Oudeschild, Texel. Kadotip: Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Luuk Raymond Geboren op 12 mei 1999 Broertje van Guido en Lars Ron en Carla Boogaard-Barhorst Meester Kraaistraat 2, 1791 VB Den Burg Tel.: 0222 - 314004 Hoi. mijn naam is Ilse Ik ben seboren op 16 mei 1999 om 7.12 uur. Miin trotse ouders en "arote" zus zijn: Simon, yvonne en Sanne Brand Middelton 8 1791 TC Den Burs ■s 0222 315173 Barend Verijzer en Saskia Steking trouwen op 21 mei in het gemeentehuis op Texel om 14.15 uur. Ons adres blijft Hoogstraat 25, 1781 LD Den Helder INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,40 tot en met 3 regels. Per regel meer: 2,80 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- exel. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Staat ter dekking, bonte (Paint) hengst. Tevens Westernzadel t.k. tel 322264 na 18.00 uur Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Rik 3900 gram 12 mei 1999 Richard, Herma en Cor Bijpost Korfbaeck 1, 1791 TE Den Burg. 3* 322260 Voor bezoek graag even bellen. Kennisgeving Van het overlijden van mijn moeder C.A Nauta-Graaf op 26 april 1999 en van haar begrafenis ben ik tot mijn grote teleurstel ling pas een week later in kennis gesteld, anders dan de overlijdensadver tentie deed vermoeden. Moeder heeft voor mijn uitsluiting geen aanwij zing gegeven, zij had ook niet de aard om zo iets te willen Zij heeft middels de toedeling van trouwringen en een trouwbord aan mij de ver bondenheid in de echt met haar man J.G Nauta (t 1983) opgedra gen. Ad Nauta Amsterdam. 14 mei 1999 Gevraagd voor het sei zoen: leuk meisje van 15/ 16 jaar Semke Delicatexel, tel 317717, b.g.g. 317794. Te koop aangeboden par tij kunstgras (nieuw) voor b v. caravan, balkon of onder speeltoestel. Info: 314073 Wat hebben Europa hym ne. Slavenkoor en hawa naguila gemeen? Juist, al les horen bij het Proms- concert. Spring er eens uit! Kom naar de 4e meimarkt van de Vrije School! Weer veel te zien en te beleven! Muziek restaurant, spel letjes markt. Opbrengst Huis voor weeskinderen in Oekraïne. (14.00: Veiling) Voor iedereen die het nog niet weet de kaartverkoop voor het Promsconcert is begonnen. Slagerij Maas Oosterend. Marten Classics in Den Burg en Bakkerij 't Gouwe Boltje in de Cocksdorp. huysen Gewesen Huysvrou van Caste leyn. Sturf den 16 September 1681 W.J. Kikkert, Den Hoorn. In oktober start de gemeente met een nieuwe taxatieronde voor de Wet Onroerende Zaken (WOZ), waarbij 1 januari als peildatum zal worden gehanteerd. Om een nieuwe stortvloed van bezwaar schriften te voorkomen gaat de gemeente huis-aan-huis de deur langs. De vorige WOZ-taxatie, waarbij 10.000 objecten zijn getaxeerd, le verde 1.200 bezwaarschriften op Om tijd, kosten en ergernis te bespa ren is besloten bij de volgende ronde woningen zoveel mogelijk huis-aan- huis te bekijken We bellen aan, waarbij de taxateur vraagt of hij bin nen een kijkje mag nemen Zo doende kunnen we zien of er verbou wingen of andere veranderingen zijn uitgevoerd, die invloed hebben op de waarde van de woningen. Als dit in het bijzijn van de bewoners wordt vastgesteld, verwachten we dat er minder bezwaar zal worden ge maakt' verklaart wethouder Peter Bakker (financiën) De ambtenaren komen maar één keer langs. Als ze aan de vaste deur komen, wordt de taxatie vanaf de straat uitgevoerd Of dit voor- of nadelig uitpakt valt niet te zeggen Maar het is volgens Bak ker afdoende om te controleren of er bijvoorbeeld een garage is aan gebouwd. Om zoveel mogelijk te zorgen dat de bewoners tijdens de taxatie wel thuis zijn, wordt het tijd stip van bezoek tevoren in de krant gepubliceerd. Niet ieder huishouden zal bezoek krijgen. Als het een huizenblok be treft waarbij sprake is van woningen van hetzelfde type wordt de hele buurt, aan de hand van één referentiewoning, in één keer ge taxeerd. Uit de aanvraag van bouw vergunningen kan de gemeente vaststellen of er aanpassingen zijn geweest. In verhouding met die vorige WOZ- taxatie (peildatum 1 januari 1995) is de verwachting dat de waarde van de 5 300 woningen op het eiland onge veer een kwart zal zijn gestegen. Het is de bedoeling dat de nieuwe WOZ- waarde in 2001 wordt ingevoerd. hMitJ C-ri. r [AfïrtrAm -,'5 W€r Itvox r+vML 1 Ter hoogte van het Salsa paviljoen. Nico Dros sig neert zaterdagmiddag (tus sen 3 en half 5) in Het Open Boek. Uniek op Texel. Indoor Karting De Koog. Tevens squash, tel 327000 Dick Blom Interieur Af- timmerbedrijf. Trellis langs de muur of roos? Étagère of plantenbak? Bel: 315096. 3x op de kiek voor 25 piek. Vandaag gemaakt, morgen klaar! Bel voor een afspraak Combifoto Texel 314924. Te koop: restant meu bels, bedden, lamp etc. Vak Centr Dennenoord Verkoop in sporthal van 9.00 tot 13 00 uur op za. 22/5'99 Inl 310675 Workshop Afrikaans- dansen. Zondag 23 mei, KTF gebouw Den Burg, 13.30 - 15.30 uur. Inl. 319678, P. van Mierlo. Uniek op Texel. Indoor Karting De Koog. Tevens squash, tel. 327000. Wij repareren alle merken KTV. video, radio, cd, sa telliet. camera, etc Ser vice Center Texel 311 777. Veel van de decoratieve voorwerpen van Hans van der Klift zijn in vrijwel elk interieur inpasbaar, tot ultramodern of design toe. Gevraagd: stalling voor Cabrio Cadillac 1974 Van mei t/m sept. omge ving Californiëweg. Tel. 317163.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3