Vliegersporters willen de ruimte TEXELSE couRANT Vliegershow bij paal 9 Belangstelling scholierenloop nog aarzelend Flinke nederlaag voor De Koog Uitslagen voetbal Vliegervereniging van de grond Norbert Dankers wint run-bike-run Wielrenner Jimmink vierde in Den Helder Oosterend verlaat kampioen Pupillencompet De Koog D1 na boeiende Oefenwoonhuis jeugdbrandweer mikpunt grafitti Ruiters hielden clubwedstrijden Programma zaalvoetbal Recordregen atletiekjeugd Clubkampioenschap WVT uitgesteld Ricardo de Graaf wint wielertijdrit DINSDAG 18 MEI 1999 ffeebo Vliegeren moet buiten de be waakte strandgedeelten en langs de Stengweg (Vlielandboulevard) onbeperkt mogelijk blijven, 's Avonds en 's winters zouden he lemaal geen beperkingen moeten gelden. Dat vindt de Vlieger vereniging Texel i.o., die vrijdag om 20.00 uur in Hotel Den Burg de oprichtingsvergadering houdt. Gisteravond in de raadscommis sie Bestuur en Organisatie lieten ze alvast van zich horen. De vliegersport is populairder dan ooit. 'Het is mooi om te zien, ont spannend en het geeft een kick om achter je vlieger aan over het strand te scheuren.' Aan het woord is Tineke Zuidema. één van de initia tiefnemers van de vereniging. Vlieg eren wordt in steeds meer vormen beoefend. Er zijn bestuurbare vlie gers, meerlijns, die je vooruittrekken op een karretje (buggie-rijden), skiën, jumper) en op het water heb ben surfers hun zeil ingeruild voor een vlieger. Maandag Tweede Pink sterdag vanaf 13.00 uur wordt bij paal 9 zelfs een heuse vliegerdemon stratie gegeven. 'Wie de sport goed beheerst bezorgt anderen geen gevaar of overlast', aldus Zuidema 'Maar dan is het wel van belang dat de beoefenaar gedis ciplineerd vliegert. Dus als er wan delaars in de buurt zijn moet de vlie ger hoog in de lucht worden houden Want recreanten kunnen wel veilig zijn, ze moeten zich ook veilig voe len De vereniging ziet het als taak om de vliegeraars te begeleiden, zodat ze hun sport verantwoord beoefe nen. De vereniging houdt vlieger- activiteiten en geeft voorlichting. Via onderling contact kunnen allerlei noviteiten worden besproken. Daar naast komt de vereniging op voor de belangen van haar leden. Zoals bij voorbeeld gisteravond tijdens de hoorzitting in de raadscommissie Bestuur en Organisatie Daarin pleitte de club voor vier vaste locaties waarop jaarrond mag worden gevliegerd. Het betreft gedeelten buiten de bewaakte strandslagen, tussen paal 9 en 12, 20 en 22 en van 28 tot de strekdam. Favoriete stek is ook de Vlielandboulevard, waar bij oostenwind goed kan worden gevliegerd. Omdat het strand 's avonds rustiger is, willen de vlieger aars in de avonduren een ontheffing voor het hele eiland Datzelfde geldt voor de stillere periode buiten het seizoen. Deze verzoeken staan op gespan nen voet met de Algemene Plaatse lijke Verordening, die vorige week door de gemeenteraad is goedge keurd. Daarin staat dat vliegeren verboden is op het hele eiland, met uitzondering van door de gemeente aan te wijzen plaatsen. Texelse vliegeraars geven maandag Tweede Pinksterdag op het strand bij paal 9 vanaf 13 00 uur een demonstratie. Er wordt gevlogen met 1- en 2- lijnige vliegers Verder geven de beoefenaars inhoud aan het be grip buggy-rijden, skiën en jumpen Jeugdige atleten aan de start van de scholierenloop. De eerste Texelse scholierenloop, die woensdag werd gehouden, is nog geen overdonderend succes geworden. Met 48 deelnemers was de belangstelling minder dan gehoopt. De betrokkenheid van scholen, zoals die aan de overkant wordt getoond, is kennelijk een must. In Den Helder konden vo rige maand zo n achthonderd lo pers worden begroet. Overigens moet de teleurstelling ook niet worden overdreven De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, initiatiefnemer van de lopen, meldde vooraf dat de honderd deel nemers waarop de organisatie van Atletiek Vereniging Texel hoopte een eerste keer zelden gehaald worden. De reacties na afloop waren zonder uitzondering enthousiast, zodat de wedstrijd volgend jaar ongetwijfeld opnieuw zal worden georganiseerd, wellicht met iets gewijzigde leeftijds groepen Rond de voetbalvelden van de voor malige Texelse Boys was een mooi parcours uitgezet, met strobalen en veel bochten als belangrijkste hin dernissen, waarop het publiek goed het zicht had. Onder de jongste deel nemers was vooral de jeugd uit Den Burg goed vertegenwoordigd. Zij betaalden ƒ2,- om mee te doen. Normaal wordt geen startgeld ge vraagd, maar ditmaal was de bedoe ling flink wat geld voor Kosovo in te zamelen. Dat lukte vrij aardig, vooral omdat sommige kinderen méér be taalden dan gevraagd. Uiteindelijk zat er ƒ178,- in de pot. een bedrag dat AVT verdubbelt en op giro 555 Voor De Koog duurde competitie één wedstrijd te lang. Met een on volledig team gingen deTexelaars op bezoek bij Huiswaard, dat moest winnen om een beslis singswedstrijd voor het kam pioenschap af te dwingen. Was De Koog in de voorgaande twee wed strijden nog bij machte om hoog geplaatste ploegen af te drogen, in deze laatste competitiewedstrijd bleek de motivatie hiervoor te ont breken. Omdat Huiswaard vanaf het begin van de wedstrijd voor 100 procent de duels inging, en omdat ze tevens veel beweeglijker waren dan de Kogers, kon het gebeuren dat de wedstrijd na een half uur spelen, met vier goals voor de thuisploeg, al was beslist. Ook hierna waren de Kogers niet echt bij machte om de strijd aan te gaan Met veel moeite werd de ruststand beperkt tot een 5-0 achter stand. Na de pauze deed De Koog er alles aan om de zogenoemde eer nog te redden, maar hierbij werd het afwezige spitsenduo Martijn de Veij en Danny Borgo node gemist. Vooral omdat dit juist spelers zijn die sterk zijn in de counter, of de bal langer in de ploeg kunnen houden, waardoor de aansluiting vanuit de andere li nies kan plaatsvinden Maar De Koog moest roeien met de aanwe zige riemen en dit resulteerde toch in een goal van Wally van Beek Een hoge voorzet van Dave Dijkstra werd door hem via een tegenstander in het doel gekopt. Maar de hoop om er toch nog een wedstrijd van te maken werd direct daarna weer in de grond geboord door de zesde treffer van de thuisploeg. Ook Maurice de Groot wist nog eenmaal het doel te ring van de vereniging. Er was de laatste weken hard ge traind met als doel het puntentotaal (3372 pnt.) en de vijfde plaats van de vorige wedstrijd te verbeteren Bovendien stond voor de meeste atleten het behalen van een limiet voor deelname aan de regionale kampioenschappen, over twee we ken, op het spel. Met ruim 3900 punten eindigde AVTexel ver boven verwachting en vlak achter de nummer twee op een uitstekende derde plaats. Winnaar AV Noordkop uit Den Helder is nog duidelijk een maatje te groot. De opening van de bijna zomerse atletiekdag was goed. De estafetteploeg bestaande uit Jip v. Zoonen. Hans Duin, Hendrik Arend- sen en Maarten Steenvoort, liep op de 4 x 80 mtr. het clubrecord aan flarden en bracht het van 48.7 sec. naar 46.0 sec. Ruim voldoende voor deelname aan de regionale kam pioenschappen. Het was het startschot voor een re gen aan persoonlijke en clubrecords. De opvallendste prestaties kwamen daarbij van Bart Riegman en Jip van Zoonen. Riegman kan vanwege een knieblessure alleen de werp- nummers trainen. De progressie die hij daarbij maakt is groot. Met een worp van 20.3 mtr. en een derde plaats verbeterde hij zich met maar liefst 5 mtr. Bij het kogelstoten kwam hij vervolgens met 7.55 mtr ruim een meter verder dan de vorige keer Jip van Zoonen twijfelde vooraf of hij het zo belangrijke '3-pas ritme' bij het hardlopen kon volhouden. Het ging pas mis bij de laatste twee horden met het gevolg dat er een knappe 14.7 sec (persoonlijk record was 16.1 sec.) op de klok stond Uitein delijk goed voor een tweede plaats en een sprong richting nationale sub top. Bij het verspringen behaalde Donderdag 13 mei De Koog-ASV'55 2-0 Zondag 16 mei Oosterend-Beemster 2-0 Huiswaard-De Koog 8-2 Vrone 2-Texel'94 2 2-1 (Foto Ban Bosch) zal storten. Hoewel het accent op 'meedoen' lag, was in elke categorie de titel 'Texels scholierenkampioen' vacant. De uit slagen waren alsvolgt' Jongens 15 jaar en ouder (2000 meter): 1 Jaap Witte 7 07 minuten; 2.Ronnie Keijzer 7 14, Gijs Waverijn 7 48 Meisjes 15 en ouder (2000 m): 1 Eva van Zoonen 7 33 Jongens 12 t/m 14 (1500 m): 1 Ramon Noorlander 5 40; 2 Hendrik Arendsen 5 41. 3.Maarten Steenvoort 5.55 Meisjes 12 t/tm 14 (1500 m): I .Lize Tol 5 46. 2 Imme Bakker 7.17 Jongens 9 t/m 11 (1000 m): 1 Michael Noorlander (de Fontein) 4 04, 2.Miko Honing (Lubertischool) 4 10; 3 Chris Ellen (de Akker) 4 19 Meisjes 9 t/m 11 (1000 m): 1 Pnscilla Noorlander (de Fontein) 4.04, 2.Anouk Riewald (Fontein) 5 17; Didi Klerk (Thijsseschool) 5.38 Jongens t/m 8 (1000 m): 1 Bart de Lugt (Jozefschool) 4.17; 2 Ricardo de Wit (Thi|sseschool) 4 33. 3.Luc Kedde (de Fontein) 4 33 Meisjes t/m 8 (1000 m): 1 Johanna Wouda (de Fontein) 4 36. 2 Robin Woerlee (Jozefschool) 5 40. 3 Danielle van der Vis (de Fontijn) 6 02 Norbert Dankers heeft in de laat ste run-bike-run van het voor seizoen, die zondag in Hoorn werd gehouden, zijn eilangenoten Robert en Erik Bakker in de scha duw gezet. Terwijl de veteraan won in de leeftijdsklasse 50 tot 60 jaar, moest de tweeling bij de deelnemers tot 21 jaar genoegen nemen met een tweede en een vierde plaats. Dankers was uitstekend op dreef in Hoorn, waar verdeeld over verschil lende leeftijdscategorieën ruim 150 atleten aan de start verschenen. Tij dens de eerste vijf kilometer lopen (vier ronden over een tartanbaan), bevond hij zich midden in het veld, op korte afstand van zijn grootste concurrenten, die hem bij de wedstrij den in Leeuwarden, Lelystad en Purmerend steeds voorbleven. Bij het fietsen - twintig kilometer over brede en door buien deels gladde polderwegen - sloeg hij zijn slag Hij reed al zijn concurrenten voorbij en passeerde bovendien tientallen jon gere deelnemers. Op het slot- onderdeel, tweeënhalve kilometer lopen, hield Dankers zijn voors vast. Hij verbeterde zijn tijd »j rig jaar met twee minuten (j uur). Robed Bakker verloor de einj in zijn leeftijdscategorie en eir twee seconden achter de winiu tweede Hoewel hij een minuu zamer was dan vorig jaar, sprake van een goede pre zeker gezien een stop and go opliep tijdens het fietsen Dete waarbii een renner moet sla afstappen en zijn fiets optillen hij weer verder mag, werd he- gelegd wegens stayeren. Broe werd vierde en verbeterde ziji tijd met ruim een minuut. De wedstrijd in Hoorn was de ste run-bike-run dit voorjaar. M zomer voor de deur, staan a eerste triatlons, waarbij moetw: gezwommen, weer op hei gramma. Toch is de popularity deze tak van spod tanende, voordeel van de duatlon. Texelse trio, dat trouw deelnan de verschillende wedstrijder vastbesloten méér eilandge warm te maken voor de sport. l> daar sommige leden van de atl vereniging en de wielerclubs zouden kunnen meestrijden o ereplaatsen. treffen, door attent te reageren na dat de keeper de bal losliet, maar ook deze treffer werd direct weer beant woord met een tegengoal. Daarna werd zelfs de eindstand nog bepaald op 8-2 Uit de laatste vier wedstrijden is ge bleken dat De Koog, te wisselvallig speelt, om een topploeg te kunnen zijn. Eerst werd tegen een relatief zwakke tegenstander 6-6 gespeeld, waarna de nummer 2 en nummer 4 van de ranglijst achtereenvolgens met 6-0 en 3-0 naar huis werden gestuurd. En in de laatste wedstrijd werd weer inspiratieloos verloren van de nieuwe koploper. Een waarschijn lijke oorzaak voor het verschil in prestaties is het al of niet compleet zijn van de spelersgroep. Ook kan het zijn dat De Koog thuis gewoon sterker is. Misschien zijn er nog an dere oorzaken te vinden, maar daar over kan de nieuwe trainer voor het volgende seizoen beter oordelen. Van Zoonen met een clubrecord van 4.24 mtr een derde plaats. Op het zelfde onderdeel eindigde Bart Speekman met 3 56 mtr. op een zesde plaats. Om bij de technische nummer meer punten te kunnen scoren was de ploeg enigsinds gewijzigd ten op zichte van de vorige competitie Zo stonden bij de loopnummers vooraf wat mindere 'goden' dan de vorige keer. Het pakte echter anders uit. Maarten Steenvoort liep op de 1000 mtr. naar een stevig clubrecord van 3.33 0 min gevolgd door Freek Verpaalen in 3.45 7 min. Laatstge noemde verraste bovendien met een snelle 11.9 sec. op de 80 mtr. Net achter Hendrik Arendsen die zich met 117 sec. en een knappe vijfde plaats over de teleurstelling van het hoogspringen (1.30 mtr.) heen sprintte Bij het hoogspringen kwam Hans Duin tot 1.25 mtr. waarna hij zich met 16.2 sec. ruim verbeterde bij het hordenlopen. Aan het eind van de dag werd duidelijk dat AVTexel met ca. tien atleten vertegenwoor digd zal zijn op de regionale kam pioenschappen. Een wonderlijke ont wikkeling ten opzichte van een enkele deelnemer vorig jaar Niels Jimmink van het Bauknecht- Bouwcenter Rab team is zondag als vierde geëindigd in de wielerronde van Den Helder voor recreanten. Achter de ongenaak bare winnaar Ed Scholte -vorige week nog zegevierend in de 'klas sieker' op Texel- reed Jimmink een constante wedstrijd die hij bijna bekroonde met een podium plaats. Jimmink vertoefde steeds voorin het peloton maar moest toezien dat Scholte alleen aan de haal ging. In de sprint van het uitgedunde peloton werd de Texelaar derde. Ook zijn ploegmaat Marten Visser reed aan vankelijk mee in de voorste groep Hij moest echter na een kwartier de koers verlaten. Om een valpartij te ontwijken knalde Visser in voile vaart tegen een stoeprand en reed daarbij zijn achterband kapot. Roel Bakker reed nog even voorin het peloton, SV Oosterend heeft de laatste wed strijd van dit seizoen tegen de kers verse kampioen Beemster winnend afgesloten. Met een geheel compleet team en Rob Zuidwijk in de goal liet SVO vanaf het begin zien niet van plan te zijn de kampioen de punten cadeau te geven. Met goed voetbal wist SVO Beemster vanaf het begin- signaal gelijk onder druk te zetten. Dit was tegen de verwachting van Beemster in, dat min of meer naar het eiland was gekomen om hekken sluiter SVO te laten zien waarom het team kampioen is geworden. Het goed verzorgde spel van SVO werd tien minuten voor het rustsignaal be loond met een treffer Na het neer halen van Ger Vlaming in het straf schopgebied was het Dennis Vonk die de strafschop wist te verzilveren. Even leek het erop dat Beemster voor de rust nog op gelijke hoogte zou komen, maar keeper Rob Zuid- wijk liet met een fabelachtige redding SVO met een 1-0 voorsprong in de tweede helft de rust in gaan. Zocht Beemster gelijk de aanval maar de SVO-verdediging onder leiding van Piet Graaf wist wederom van geen wijken. SVO scoorde een kwartier voor het einde zelfs nog een keer Een sublieme steekbal van Dennis Vonk werd door Chris de Vries even subliem afgerond en zodoende wist Oosterend de stijgende lijn van na de winterstop af te sluiten met een terechte overwinning op kampioen Beemster. Volgend jaar hoopt SVO met de zeer waarschijnlijke komst van enkele nieuwe leden en de door stroming van de A junioren om de competitiestart te beginnen zoals dit seizoen is afgesloten. le rii ip iel ie maar werd toen gelost. Ook ft de Graaf, Willem van Tater Robert Jan Appel en Hans var kwamen al snel terecht in des groep en werden op achter gereden. Bij de junioren kwam Seta Ran uit Den Burg aan de sta rijdt bij de Helderse club 00 boekte tot nu toe goede resui met als uitschieter een zesft in de Ronde van Tiel. In zijn wedstrijd' in Den Helder has echter geen goede benen, H het peloton volgen maar verde potten breken Ran eindigdea net buiten de prijzen Tijdens het hoofdnummer, ft amateurs, kwamen de Ter Joost Bakker en Jordy Vmke tie. Bakker werd het hoge te- gauw te machtig maar Vint flink ten aanval. Hij leek zet op weg de leidersprijs te winie premie voor de renner die tij wedstrijd het vaakst als ee finishlijn passeert. Vinke ki twaalf punten, maar miste wege de koers de beslissei snapping. In deze kopgroep concurrent evenveel punten len en kaapte de leidersprijs d< net voor de neus van Vinks Voor de Oosterender restte re achttiende plaats in de end Oud-eilandgenoot Wobbe »a Kieboom zat wel in de kopgi werd zevende. De Texelse pupillencompetits op zaterdag op het complt SVO afgesloten met wedstrijd sen selecties van de verenigi»; de buitendorpen en de selecte van Texel'94. Vorig jaar werd nog alleen dot selectie van de E-teams i buitendorpen gestreden tegei E1. Dit jaar wordt dit uitgebn vrijwel alle categoriën. Allee» C-junioren wordt deze wedste gespeeld i.v.m. andere verji gen van het Texel C1 team. strijden die worden gespeeld 10.00 uur F pupillen, 11.00 pupillen, 12.00 uur D pupillen uur B junioren De selectieteams worden gi de reguliere leiders van de de buitendorpen. Mogelijk wedstrijden een jaarlijks rende afsluiting van het seizoen op Texel worden. De Koog D1 is kampioen Dat ging met vanzelf, want ste wedstrijd tegen ZDH D1 de aartsrivalen uit Den een overwinning ook nog mei; gaan strijken. De Koog had 33 gelijkspel genoeg, maar zij fenomenaal Steven van Beek en Wouter Kuip, Marten Brons Frank (hattrick) met 5-2 Grafitti-spuiters hebban ervoor ge zorgd dat de jeugdbrandweer zich niet optimaal heeft kunnen voorbe reiden op de provinciale wedstrijden die zaterdag in Mijdrecht zijn gehou den. De 'gevel' waarop de jeugd op dinsdagavonden op het terrein van Molenkoog oefende was onherken baar gemaakt door de verfspuiters. Jeuqdbrandweer-begeleidcr Arjan Boshuis bij de oefengevel die mei grafitti is beklad. 'Het is treurig dat je door zo'n daad niet kan oefenen. waardoor het attribuut niet meer ge schikt is om mee te oefenen. De daders hadden het volledig onder gespoten en zelfs niet de moeite genomen om'hun spuitbussen op te ruimen. Het opnieuw laten beschil deren van het 'woonhuis' kost ƒ400,- Dat weerhield de jeugdbrandweer er met van zaterdag op het kampioen schap enthousiast aan de slag te gaan. De junioren (11 tot 16 jaar) volbrachten een hindermsbaan en blusten een gesitueerde brand. De aspiranten gingen een 'brandend' pand binnen. zien dat zij in de dressuur en ook in het springen vaardig zijn: Layla Kuip, Dina Schahidi, Maartje Meijer, Manska Witte en Eva van der Linde gingen met twee rijzen naar huis. Uitschieters in de dressuur waren debutante Elles Witte met de Fries Jelmer en de succesvolle Silve Schoorl met haar pony Rocky, die haar B-proef netjes afwerkte. Er werd ook goed gesprongen door de ruiters, veel parcoursen werden fout loos afgelegd. De hoogste stijl- punten bij de paarden waren voor Eva van der Linde met JJvdL (55 pnt) en bij de pony's voor Dave Terpstra met Sara (52 pnt). De dag werd afgesloten met een parade van alle deelnemers onder leiding van instructrice Vera Blom. Onder goede weersomstandigheden werd zondag bij manege Akenburg de eerste onderlinge wedstrijd van ponyclub de Kleppertjes en rij- vereniging de Waddenruiters gehou den. De ruiters waren de hele dag aktief om de onderdelen dressuur, sprin gen en wegparcours (met vragen en spel) af te werken. Verschillende combinaties lieten Woensdag 19 mei Oosterend 3-Jelleboog 4 18 45 Nioz-De Krim 3 19.35 Donderdag 20 mei Oosterend 2-Mantje 3 18.30 Texel'94 6-Texel'94 5 19.20 ZDH 2-Texel'94 8 20.15 Texel'94 4-ZDH 1 21.05 Texel'94 9-Rab 3 22.00 Vrijdag 21 mei De Krim C1-Oosterend C1 16.45 Texel'94 C1-De Koog C1 17.30 Texel'94 10-Oosterend 3 18 15 Texel'94 2-Oosterend 1 19.05 Om de supercup De Koog 1-Jelleboog 1 20.00 Rab 2-De Krim 2 20.50 De Koog 2-Texel'94 3 21 45 Rab1-Mantje 2 22.35 Uitslagen: Dressuur: B ede NF 1Marieke van Stra- ten-Gazal 162 pnt.. 2. LillyWitte-Jesper. 161 pnt.,3. Dina Schahidi-Mira, 161 pnt..4 Layla Kuip-Annemane, 158 pnt, B paard NF Elles Witte-Jelmer. 164 pnt., Babc: 1 Maartie Meijer-NHD Candy. 164 pnt2. Liselotte Schoo-Sunny boy, 162 pnt, B de 1 Silve Schoorl-Rocky, 168 pnt 2 Juliette Annyas- Sjamal, 159 pnt.. 3. Manska Witte-Cleopatra, 156 pnt., B paard: 1 Jessica Hoep-Wietske 161 pnt., L abc paard: 1. Souwtie Witte- Bimob, 162 pntLde: 1 Lonneke Kikkerl- Halvar. 163 pnt, L paard: 1 Mandy Postma- Alberl, 161 pnt., 2. Immet|e Duin-Juwelier, 157 pnt.,M1 de: 1 Merel v/d Linde-Kadans, 156 pntM2 paard. 1ColmdaVersteegh- Hilly, 145 pnt., Z1 paard: Eva v/d Linde- JJvdL, 181 pnt. Springen: Bede NF: 1Dina Schahidi-Mira. Oft, 48 pnt, 2. Layla Kuip-Annemane, Oft, 44,5 pnt Babc. 1 DaveTerspstra-Sara, 0ft, 52 Voor elk persoonlijk record een krentebol. Dat was de afspraak voor aanvang van de tweede KNAU-competitie voor D-junioren (12 en 13 jr.) die zaterdag in Grootebroek werd gehouden. De bakkerij deed goede zaken. AVTexel heeft een fanatieke jongensploeg die er op gebrand was om zich te verbeteren ten opzichte van de eerste competitie. Een com petitie waarin elke individuele atleet zijn vereniging vertegenwordigt op een bepaald atletiek-onderdeel Het puntentotaal bepaalt de eindklasse- In verband met het traditionele Pink- stertoernooi van de buren van Texel'94 wordt het clubkampioen schap van Wielervereniging Texel een week uitgesteld. De nieuwe da tum is zaterdag 29 mei De renners starten zowel in de A- als in de B- klasse om 16 30 uur. Deelname staat alleen open voor leden van de wielervereniging. Het belooft een spannende strijd te worden Grote favorieten in de A- klasse zijn de onlangs tot de ama teurs toegetreden Ivo Witte en Jordy Vmke. Maar ook van de recreanten van de Rab-ploeg mag het nodige verwacht worden. Voor hen is het kampioenschap de laatste test voor de Tour de Lasalle, die twee dagen later van start gaat in Den Helder. In de B-klasse is op voorhand evenmin een winnaar aan te wijzen. De laat ste wedstrijden in de competitie zijn gewonnen door Piet Kingma, Rinus Kooger en Natascha van der Vis. Zij lijken dus de grootste kanshebbers. pnt.. 2 Ellen Blom-Qumda 011,49 pnt.. B de. 1Annette Hillen-Tristan, Oft. 47,5 pnt. B 80 cm. 1Judith Onneweer-Rodenck, 0 ft, 49 pnt B100 cm:Vera Blom-Lalu. 9 ft, 49 pnt. L abc 1Maartje Meijer-NHD Candy, 0 ft, 49 pnt, L de. 1 Manska Witte-Cleopatra. 7 ft, 42 pnt., L paard: Eva v/d Linde-JJvdL, 0 ft. 55 pnt. Vijf dames en zeventien heren ston den vrijdag bij Oudeschild aan de start van de vierde tijdrit van het seizoen van Wielervereniging Texel Verrassende winnaar was de weer in vorm komende Ricardo de Graaf. Hj raffelde de 17,2 kilometer af in 26.19 minuten. Tweede werd Willem van Tatenhove (26.47). Rien Brouwer eindigde in 27.00 als derde. Bij de dames was Natascha van der Vis weer uitstekend op dreef. Zij won in 29.12. gevolgd door Bettina Losscher (30.39) en Colinda Brouwer (31.13). Aangezien de Waalderweg tussen Ottersaat en de Spangerweg is op gebroken, moest de kleine ronde via Ottersaat viermaal worden afgelegd. Dat betekende dat de deelnemers 1,2 kilometer méér moesten afleggen dan gebruikelijk. De tijden waren dus niet helemaal vergelijkbaar De kampioenen uit De Koog. Vlnr. staand: Wouter Kuip. Pim Frank, Andnes John Hin. Peter Koorn. Zittend: Marten Brons. Jeroen Driehuis, Yoni Houwing gend: Steven van Beek. Gerard Witte en Boy Schuiling waren afwezig

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 6