Cjrom '2wartxjexeh in het harL, SWT steekt er 3 miljoen in TEXELSE tl COURANT "&et ^mediurtt. Durper grond in ruil voor Koger fietspad oodmaatregel tijdens acties ziekenvervoer (AZ^outiectiexetui *7exel Aaibare Fiats 'deden'Texel VERDER IN DIT l\ummer Directeur muziekschool hecht aan plezier 2 Schaduwraad gaat voor het eerst stemmen 3 Polderbewoners renoveren Bethel 5 Trouwe schoonmaakster houdt van haar werk 6 Promotie staat voorop bij Ronde om Texel 7 Oude pionier was eerste boer op Bemes 9 Drankrijder TEXELSE^COURANT Verschijnt elke vrijdag vanaf 18 juni t/m 27 augustus 1999 Advertenties Mishandeling bij afrijden veerboot ieede ambulance vanaf vastewal Hoge route Ruijslaan kan blijven Woensdag kort geding Talk of the Town |ER|CHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11383 DINSDAG 1 JUN11999 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv linbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG DNNEMENTSPRIJS 58,60 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1.65 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 323 000. E-mail: ten ieuws(2>t ref.nl Buiten werktijd: Joop Rommets, tel. 319 405 of 06-52 78 4320 (b.g.g. 06-53 14 9108 of 06-53 16 8657) organiseert en daarbij speelt de gezelligheid een grote rot Dat deze keer de keus op Texel viel had te maken met het feit dat medeorganisator Aad van Eek uit Cruquius een regelmatige en enthousiaste bezoeker is van het eiland. Naast de zaterdagse puzzelrit werd ook zondag een rit over het eiland gemaakt. Die werd onderbroken op het vlieg veld Texel waar de 500's met in zittenden voor het maken van een foto werden opgesteld op het platform bij de verkeerstoren. (Foto Harry de Graaf) motie het belang van de tweede route SBB zwichtte, onder voor waarde dat als er geen vervangende grond zou komen, het oude pad zou worden opgeruimd. De alternatieve grond in De Cocksdorp is al vele jaren in handen van de gemeente. Het gaat om een laag gelegen stuk van 3 000 vier kante meter, dat aansluit op de Roggesloot, die behoort tot het beheersgebied van Staatsbos beheer Het zitje aan de Molenlaan blijft gewoon staan Voor bewoners van het Maartenshuis zijn ter hoogte van het complex twee verhoogde oversteek plaatsen aangelegd naar het fiets pad. De route werd symbolisch in gebruik genomen door de onthulling van een bord ter hoogte van de split sing van de routes Het verwijst naar de duinroute en naar het iets kortere nieuwe pad. Op de Pontweg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een 29-jarige automobilist uit Den Burg tot stop pen gemaand omdat de politie ver moedde dat hi] te veel had gedron ken Een ademanalyse wees uit dat hij de norm inderdaad ruim tweemaal had overschreden. Hij kreeg een bekeuring en een tijdelijk rijverbod opgelegd. (Advertentie) (advertentie) Wijziging route destructiewagen De route van de destructie wagen van vrijdag 4 juni wordt verreden op zaterdag 5 juni tjnzM "Zwart-Jmtt m bat kart_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: NEE- sticker maar wel geïnteresseerd9 Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6. (advertentie) voor de vakantiekrant van 18 juni a.s. kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 9 juni a.s. bij de advertentieafdeling aan de Spinbaan 6,1791 MC. Telefoon 362600, fax 314111. Plan voor 100 betaalbare luurwoningen ojuist tot stand gekomen StichtingWonenTexel (SWT) wil gebrek aan betaalbare huurwoningen opTexel in één klap flink stuk verminderen. Er zijn plannen in de maak voor minder dan honderd woningen voorTexelaars, te bouwen erschillende plaatsen. Om de stichtingskosten en dus de rprijs op een sociaal niveau te krijgen steekt de SWT zelf miljoen in het project, afkomstig uit reserves. Van de ge- nte wordt een vergelijkbare bijdrage gevraagd en/of het ihikbaar stellen van bouwgrond voor een gunstig bedrag. feur/bestuurder Jan van il van de SWT noemt het pro- 'millenniumkindje' omdat rtkomt uit het 'huwelijk' de voormalige Woning- Texel en de Stichting irdenzorg Texel dat gisteren gesloten in de vorm van het lekenen van het fusie- ad. Wethouder Daan Iling die daarbij ludiek fun- leals ambtenaar van de bur- fijke stand, liet weten dat hij in eva/persoonlijk positief staat lover het plan. Het geld dat de nteerin zou moeten steken lorden gehaald uit de diverse s' die tot de gemeentelijke ciële reserve behoren. Dat i overeenstemming zijn met elregels die het college wil ren bij de besteding van dit Bij de algemene beschou- n in juli zal de politiek er zijn over kunnen doen. echter nog diverse problemen lossen. Medewerking van de ae in de vorm van het ver in van het benodigde aantal contingenten moet nog worden ver kregen. Schilling kon zich echter niet voorstellen dat het provinciebestuur geen sympathie zou hebben voor deze vorm van oplossing van wo ningnood. Bedrijfsleven Hij zei er meteen bij dat ook van het plaatselijke bedrijfsleven inbreng wordt verwacht. Het is immers een groot probleem dat medewerkers van bedrijven op Texel niet of nauwelijks betaalbare woonruimte kunnen vin den. Koopwoningen zijn voor de meeste van hen geen alternatief De recentelijk sterk gestegen woning prijzen hebben het alleen maar moei lijker gemaakt Op dit moment is het plan niet meer dan een idee. Van Andel vertelde dat binnenkort een projectgroep van start gaat om de haalbaarheid te onderzoeken en definitieve voorstel len op papier te zetten. Wethouder Schilling liet weten in deze project groep zitting te willen nemen en dat ook het bedrijfsleven erin vertegen woordigd behoort te zijn. De fusie tussen beide Texelse woningcorporaties werd gister middag in De Lindeboom op ludieke wijze als een huwelijk voorgesteld, zoals het voornemen tot samengaan een half |aar geleden een verloving werd genoemd. Als'echtelieden'fun geerden Jan van Andel (bruidegom Woningstichting) en Hans de Porto (bruid Bejaardenzorg) die in de echt werden verbonden door Daan Schilling die zich daartoe in fraaie toga had gestoken. De champagne vloeide rijkelijk en er was zelfs een fraaie bruidstaart die de jonggehuw den mochten aansnijden en onder de aanwezigen (bestuurders, oud be stuurders personeel en andere be trokkenen) mochten verdelen. Maar het was volle ernst toen nota ris Jan Dogger de essentie van de fusieovereenkomst voorlas en door de partners liet ondertekenen. De Stichting Bejaardenzorg heeft Lees verder pagina 5 Bij het afrijden van de boot vrijdag middag werd een 26-jarige automo bilist uit Duitsland mishandeld door een tot nu toe onbekende Nederlan der Hij liep daarbij hoofdletsel en een gebroken tand op. Het slachtoffer vertelde de politie dat hij in de drukte van rijbaan was veranderd, iets wat de andere bestuurder kennelijk had geïrriteerd. De man was uitgestapt en had door het open portierraam enkele rake vuistslagen uitgedeeld ies die het personeel van de ancedienst heeft aangekon- zijn vanmorgen van start a. Gevolg is dat de tweede ance in de garage blijft. De amer voor de ambulance- i Noordholland en de GGD van Noordholland hebben leis noodmaatregelen ge- om de kans op vertraging loedeisende hulp zoveel ijk te verminderen. 'ordl niet gestaakt, het "icepersoneel gaat zich nu k eens aan de werktijden hou- als die zijn afgesproken in de De maat is vol, het is tijd voor aldus Cor Kok van CNV, vak- Ambulance. vanmorgen op ezamenli|ke persconferentie ambulancedienst en vakbond 'evolg is dat de tweede am- - niet in actie kan komen. Het eel protesteert tegen het met an van de toezeggingen door nsterie van Volksgezondheid, en Sport om extra geld naar é'ancedienst over te maken, at om een bedrag van vele Net ambulancepersoneel laren teveel uren, puur uit "oordelijkheidsbesef. Hun zullen vanaf vandaag best uken.' De zorg voor burgers -htoffers komt volgens Kok ite afgekondigde nood- Sa' niet in gevaar. In geval au zal vanuit Den Helder snel eede ambulance ter plaatse Deze spoedt zich voor de an de acties bij elke oproep Texelse ambulance direct naar het eiland Dat voor- Nar niet dal de ziekenauto een half tot anderhalf uur langer on derweg is om op de plaats van be stemming te zijn. Dat de ambulance in veel gevallen voor niets het eiland zal oprijden, wordt door de meld kamer en de GGD voor lief genomen. Teleurgesteld De provincie laat in een persbericht weten 'ernstig teleurgesteld' te zijn over het uitblijven van de toegezegde medewerking van het ministerie van VWS om het achterstallige loon van het ambulancepersoneel te voldoen. Fiats van het type 500 waren het afgelopen weekend opvallend aanwezig op Texel. De 'Fiat 500 Club Nederland' was hier voor een onderlinge ontmoeting waar bij een uitgebreid programma werd afgewerkt. Maar liefst 43 wagentjes (met 80 inzittende le den) maakten een puzzelrit van ruim 80 kilometer waarbij toeris tische info een rol speelde Ook was er een gezamenlijk diner in De Pelikaan, het hotel waarvoor onder andere was gekozen om dat er voldoende parkeerruimte bit is. De Fiat 500 Club Nederland be staat 20 jaar en telt meer dan 4000 leden. Die staan eikaar ter zijde bij het op de weg houden van dit kleine autotype dat al sinds 1975 niet meer wordt ge fabriceerd. De club organiseert onder andere 'technische da gen biedt telefonische informa tie en voert veiligheidskeuringen uit. De eigenaars houden duide lijk van hun autootjes, die er dan ook piekfijn uitzien. Ze spreken van een 'hoog aaibaarheidsge- halte'. Regelmatig worden er gens in Nederland weekend ge- 'Het ministerie brengt de ambulancezorg op Texel en in het noordelijk deel van de provincie daarmee onnodig in de problemen GS vinden, evenals de inspectie voor de Gezondheidszorg voor Noordholland, dat er twee ambulan ces op Texel moeten zijn en dringen al jaren vergeefs aan op een betere financiering. Momenteel ligt bij de financiering de nadruk op het aantal ritten en wordt minder rekening ge houden de werkelijke kosten die voortvloeien uit de noodzaak tot paraatheid van twee ambulances. Dit is in het nadeel van Texel. Het kort geding waarin Ambulance dienst Texel van het ministerie van WVC eist dat de gedane afspraken inzake de vergoeding worden nage komen dient op 28 juni. Ter compensatie van de natuur grond aan de Ruijslaan die moest wijken voor het nieuwe fietspad, schenkt de gemeente Staatsbos beheer een stuk grond van de zelfde omvang in De Cocksdorp tussen de Roggesloot en de Molenlaan. Hierdoor kan het be staande duinpad bij De Koog in stand blijven. Dit maakte wethou der Peter Bakker vanmiddag in dorpshuis De Hof bekend bij de opening van het nieuwe fietspad bij De Koog. Compensatie van de verloren ge- gane natuurgrond gold voor SBB als voorwaarde om het oude, recreatief aantrekkelijke pad te behouden en akkoord te gaan met het nieuwe fietspad, dat parallel loopt aan het bestaande duinpad. Aanvankelijk wilde SBB helemaal met meewerken aan de aanleg van de extra route door dit smalle en kwetsbare deel van De Dennen. Maar het fietspad stond uit veiligheidsoverwegingen hoog op de prioriteitenlijst van de gemeente raad, die voor de aanleg een forse bijdrage kreeg van de provincie De twee Texelse ambulances kwamen gisteren rond 18.00 uur gelijktijdig In actie bij een ongeval in de Binnenburg, waarbij Iemand tijdens het schoonmaken van de ramen van drie meter hoogte viel en daarbij ernstig letsel opliep. (Foto Ban Bosch) Toen onderhandelingen tussen het college en SBB vastliepen en alter natieven met haalbaar bleken, onder streepte de gemeenteraad in een Een verbod voor eigenaar Frits Langeveld van café 'The Talk of the Town' in De Koog om z'n eigen zaak te betreden, een schade claim en met onmiddellijke in gang de exploitatie van het bedrijf terug. Dat eist de VOF 'Eten en Drinken' van Ans Keularts en Edgard Kikkert, exploitanten van The Talk in een kort geding waar over de rechtbank in Alkmaar zich morgen (woensdag) buigt. Doordat Langeveld vorige week het slot van de deur verwisselde, kan het tweetal de zaak niet meer runnen. Dit leidde afgelopen woensdag tot een confrontatie tussen Langeveld en Keularts, die zich met een hamer toegang tot het pand wilde verschaf fen Langevelds versie van het inci dent luidt dat Keularts hem be dreigde met de hamer, waardoor hij zich moest verweren. Deze versie wordt door Keularts op haar beurt tegengesproken. Langeveld zegt het slot te hebben verwisseld, omdat Keularts met met een kassa-registratiesysteem wilde werken. Keularts wilde daar wegens de kosten die zij hiervoor moet ma ken niet aan Langeveld- 'De afspraak is dat we op fifty-fifty-basis werken. Dat moet ik, ook om me fiscaal te kunnen verantwoorden, kunnen con troleren.' Hij doorloopt momenteel een voorwaardelijke straf van een half jaar, een veroordeling die ver band houdt met de inval van de Fiod een aantal jaren geleden. 'Als ik het nu niet netjes doe. draai ik de bak in.' Van een exploitatieovereenkomst is volgens Langeveld geen sprake. 'Keularts gaat ervan uit dat die stil zwijgend is verlengd. Of dat waar is, zal de rechter wel uitmaken. Als ik verlies gaat de zaak weer open en als ik win gaat ie dicht, want ik heb geen andere exploitant.' Langeveld tilt ogenschijnlijk niet zwaar aan de affaire. 'Er is in ieder geval met Ouwe Sunderklaas weer wat te speulen.'

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 1